Увесь процес написання дипломної роботи можна розділити на 6 етапів відповідно до загальноприйнятого порядку їхнього виконання:
Етап 1. З чого ж почати?
На першому етапі дамо відповіді на наступні питання:
1. Чим відрізняється якісна дипломна робота від неякісної?
Якщо ви хочете написати відмінний диплом, ви повинні мати уявлення про те, що в ньому повинно бути, на що варто звернути особливу увагу. І знати все це потрібно ще до початку роботи, щоб із самого початку рухатися в потрібному напрямку.
2. Як вибрати потрібну тему для вашої дипломної роботи?
З власного досвіду знаю, що вибір теми завдання не з легких. Від того, наскільки грамотним буде вибір тематики для вашої дипломної роботи, багато в чому залежить успішність її написання. Часто студенту не дають вибирати тему дипломної роботи, йому її назначає керівник.
3. Як домогтися допомоги від наукового керівника?
Існує два протилежних типи взаємин з науковим керівником:
а. Плідне співробітництво. Коли ваш керівник робить вам підтримку і направляє на правильний шлях;
б. Повна відсутність співробітництва. У цьому випадку чекати допомоги від керівника не приходиться, причому винуватим в цьому часто є сам дипломник.
Зрозуміла справа, що для вас перший варіант був би набагато вигіднішим.
4. Як скласти грамотний план для дипломної роботи?
Складання плану – дуже важливий момент. Якщо ви не врахуєте деякі важливі правила складання плану дипломної роботи, це обов’язково негативно позначиться на результаті всієї роботи. Тому, щоб не створити собі купу проблем, не витратити багато часу і сил даремно, вам належить підійти до процесу складання плану ґрунтовно і зі знанням справи.
Етап 2. Написання теоретичного розділу
1. Які існують правила написання теоретичного розділу?
Можливо для вас це буде новиною, але кожний розділ дипломної роботи з економічної тематики повинен мати встановлену структуру. А з цього випливає, що можливо створити алгоритм (послідовність дій) написання кожного розділу для диплома по будь-якій тематиці..
2. Пошук інформації в Інтернеті і робота з файлами.
Перш ніж приступати безпосередньо до написання розділів дипломної роботи, потрібно зібрати достатню кількість інформації з вашої теми. Одне з головних джерел інформації це, звичайно ж, Інтернет. Всесвітня мережа дає дійсно величезні можливості для швидкого якісного написання дипломної роботи.
3. Пошук інформації в бібліотеці. Незважаючи на всю силу Інтернету, я ніколи не розглядав його як єдине джерело інформації для написання дипломної роботи. Література знайдена в ВУЗівській бібліотеці здатна значно збагатити ваш матеріал. Але в бібліотеці теж потрібно вміти шукати і відокремлювати якісну інформацію від “води”.
4. Сканування книг і журналів. При написанні теоретичної глави часто потрібно сканувати готовий матеріал з паперових носіїв. Розумне використання сканера набагато прискорить вашу роботу.
5. Сканування електронних документів. Після того, як ви навчитеся повноцінно використовувати Інтернет у своїй роботі, ви відкриєте для себе той факт, що інформація в Мережі, а особливо якісна інформація, часто представлена у виді електронних документів.
Етап 3. Написання аналітичного розділу
1. Джерела інформації для аналізу.
Якщо ви будете писати дипломну роботу на прикладі конкретного підприємства, вам необхідно буде одержати відповідні дані цієї організації.
2. Структура аналітичного розділу.
Зміст аналізу для різних тематик може бути різним, але його структура завжди досить тверда. У будь-якій аналітичній главі обов’язково повинне бути чотири основоположних елементи, без яких написати якісний аналіз неможливо.
3. Алгоритм написання аналізу.
У даному питанні розглянута послідовність дій,що вам необхідно зробити для написання аналітичної глави. Якщо в попереднім питанні я розповідаю про те, “що робити” то тут ми поговоримо про тім “як це зробити”. У будь-якому випадку ви дійдете до розуміння того, які кроки необхідно зробити, щоб написати аналітичний розділ.
Етап 4. Написання проектної глави
1. Правила написання проектної глави. Проектна глава найбільш творча частина дипломної роботи.
Етап 5. Завершальні роботи
1. Написання вступу і висновку. Наукові керівники найчастіше відправляють дипломника на доробку саме цих частин роботи. Насправді ж, щоб написати вступ і висновок зовсім не обов’язковий мати письменницький дар. Все набагато простіше.
2. Оформлення списку літератури. Дуже важливе питання! Скажу тільки, що усі без винятку викладачі звертають пильну увагу на список джерел будь-якої дипломної роботи.
3. Оформлення додатків. Тут описані прості але важливі правила, що навчать вас правильно оформляти додатки і давати на них посилання в тексті.
4. Останні штрихи і підготовка дипломної роботи до друку. Тут поговоримо про те, як навести загальний порядок у роботі. Справа в тім, що як би ви не старалися ви все одно знайдете недоліки в тексті своєї роботи вже після друку. Щоб звести кількість помилок до мінімуму прочитайте цей матеріал.
Етап 6. Захист дипломної роботи
1. Написання анотації, рецензії і відгуку. Незважаючи на те, що всі ці формальності по суті не впливають на якість дипломної роботи, їхнє написання може відібрати у вас багато часу сил і нервів. Кращий спосіб швидко написати анотацію, рецензію або відгук – скористатися зразком. У цьому питанні я дам вам зразки даних формальностей, а також чітку структуру написання кожного з них.
2. Як написати гарну доповідь до захисту. Читати цілком ваш диплом, звичайно ж, ніхто не буде. Тому, від того наскільки грамотно буде побудована ваша доповідь залежить те, у якому світлі ви представите свою дипломну роботу перед атестаційною комісією.
3. Створення роздавального матеріалу і презентації в MS PowerPoint. Усе сказане у відношенні доповіді можна застосувати і до вашої презентації. Вона повинна бути виконана на вищому рівні.
4. Захист дипломної роботи. Якщо добре виступите на захисті – це плюс до вашої підсумкової оцінки, виступите погано – великий мінус.
Уведомление: Структура сайту | Як самостійно написати дипломну роботу?