Зміст
TOC o «1-3» h z Вступ
1. Митна політика України щодо ввезення комп’ютерної
2. Основні вимоги до митного оформлення комп’ютерної
3. Декларування комп’ютерної техніки
4. Митний контроль комп’ютерної техніки
5. Проблеми, які виникають під час митного оформлення
6. Порядок нарахування мита за митне оформлення
Вступ
Отримання та визнання незалежності України пов»язане з необхідністю узаконення митних кордонів, розбудовою власної митної системи, розвитком самостійної митної політики, правовим регулюванням діяльності митниць. Одним з найважливіших чинників вирішення цієї проблеми є розробка і прийняття стабільних та ефективних законів. Проблема правового забезпечення, що регулює митну діяльність розв»язана ще недостатньо. Про це свідчать часті зміни і доповнення до чинних митних законів. Процес формування митного законодавства започатковано у 1991 році. Серед останніх митних нововведень важливого значення набуває вступ у силу 1 січня 2004 року нового Митного кодексу України
Правове регулювання митної діяльності, вдосконалення митної політики, зростання ролі митних органів у захисті економічних та екологічних інтересів України вимагає ґрунтовних наукових досліджень. Поки що цій важливій проблемі присвячено поодинокі наукові праці, де висвітлюються окремі аспекти історії митної справи, переважно в інших державах, розглядаються теоретичні та організаційно-правові основи митної діяльності.
За межами регулювання нормами діючого МКУ залишились кардинальні питання реформування економіки України, послідовний процес становлення ринкових механізмів у країні. Тому, крім МКУ та інших законів, митні процедури регулюються великою кількістю наказів, інструкцій чи інших нормативних актів і документів, юридична сила яких проблематична, нерідко не відповідає вимогам нормотворення та юридичної техніки, колізійна, і у сучасній літературі не піддавалась необхідному науковому аналізу.
У останні роки актуалізуються питання щодо митного оформлення ввезення в Україну комп’ютерної техніки. Тому виникла необхідність доповнення законодавства України нормативно-правовими актами, які б визначали порядок митного оформлення ввозу в Україну комп’ютерної техніки.
Необхідність вивчення цих винятково важливих проблем має особливо велике значення, яке і визначає актуальність даної роботи, зумовлює її теоретичне та практичне значення.
Мета роботи полягає у висвітленні особливостей митного оформлення ввезення комп’ютерної техніки в Україну.
Досягнення поставленої мети здійснювалось шляхом вирішення таких завдань:
– висвітлити особливості митної політики України щодо ввезення комп’ютерної техніки;
– проаналізувати основні вимоги щодо митного оформлення комп’ютерної техніки;
– розкрити особливості декларування комп’ютерної техніки;
– охарактеризувати митний контроль комп’ютерної техніки;
– проаналізувати проблеми, які виникають під час митного оформлення комп’ютерної техніки;
– висвітлити порядок нарахування мита митне оформлення комп’ютерної техніки.
Структурно робота. Робота складається зі вступу, шести розділів, висновків та додатків.
1. Митна політика України щодо ввезення комп’ютерної техніки
Зовнішньоекономічна діяльність і насамперед зовнішня торгівля пов»язані з переміщенням через митний кордон країни як юридичними, так і фізичними особами товарів і транспортних засобів. При цьому товари і транспортні засоби підлягають митному контролю і митному оформленню. Враховуючи особливості завдань даної роботи особливої уваги заслуговують процедури оформлення комп’ютерної техніки. Для розуміння сутності і механізмів митного контролю і митного оформлення комп’ютерної техніки, яка переміщується через митний кордон, важливо враховувати значення основних термінів і понять, пов»язаних з цими процесами.
…
Тривалість кожного етапу митного оформлення комп’ютерної техніки фіксується в технологіях митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, затверджених начальниками митниць.
3. Декларування комп’ютерної техніки
Основним етапом митного оформлення комп’ютерної техніки є її декларування митними органами України.
Відповідно до положень митного законодавства, комп’ютерна техніка, яка переміщується через митний кордон України, а також комп’ютерна техніка, митний режим яких змінюється, підлягають декларуванню митним органом України.
Декларування може здійснюватися в письмовій, усній формі, шляхом електронної передачі даних або в іншій формі.
Усне декларування може застосовуватися при митному оформленні ручної поклажі і багажу пасажирів.
У торговому обороті застосовується декларування в писемній формі і шляхом електронної передачі даних. Основним документом, використовуваним для декларування товарів, є вантажна митна декларація (ВМД).
…
Наведену схему варто розглядати лише як ключові напрямки організації митного контролю комп’ютерної техніки. У свою чергу кожний з напрямків включає досить багато операцій, регламентованих відповідними нормативними документами.
5. Проблеми, які виникають під час митного оформлення комп’ютерної техніки
За умови виконання встановленого порядку митного оформлення комп’ютерна техніка може бути безперешкодно переміщена через митний кордон.
Однак практика свідчить, що поряд з переважною більшістю учасників ЗЕД, що намагаються сумлінно виконувати вимоги, встановлені державою у відношенні порядку здійснення ЗЕД , мається визначена частина її учасників, які з наміром або через незнання допускають помилки чи не виконують окремі норми і правила. Це приводить до великих втрат державних доходів, до дезорганізації роботи митних органів і інших відомств і т.п.
Оскільки держава зацікавлена в реалізації зовнішньої, внутрішньої, економічної, фінансової, податкової, зовнішньоторговельної, митної, військової політики, а також політики в галузі забезпечення державної, економічної й інших видів безпеки, вона вживає відповідні заходи не тільки з надання прав всім учасникам ЗЕД, але і по забезпеченню сумлінного виконання ними покладених на них обов»язків, у тому числі і за допомогою митних органів, що здійснюють митний контроль і митне оформлення комп’ютерної техніки.
…
Якщо ж митне оформлення здійснюється поза визначеними для цього місць і поза часом роботи митних органів, то ставки митних зборів за митне оформлення комп’ютерної техніки подвоюються.
Інші види митних платежів займають не настільки істотне місце в загальному обсязі митних платежів за оформлення комп’ютерної техніки, тому в даній роботі вони докладно не розглядаються.
Висновки
Таким чином, підсумовуючи вищевикладений матеріал, можна зробити висновок, що створення митних органів, вироблення державної позиції щодо розвитку митної справи, визначення митної політики, розширення зовнішньоекономічних зв»язків вимагали розробки і затвердження необхідних законів.
У процесі переміщення комп’ютерної техніки через митний кордон особа вступає в суспільні соціальні відносини з державою в особі митних органів. Ці відносини регламентуються в цілому митним законодавством. Частину цих відносин складає порядок митного оформлення.
Аналіз здійснення митного оформлення комп’ютерної техніки засвідчує, що він є особливою сферою діяльності митних органів, має специфічні організаційні підходи, форми і режими проведення, є відповідальним процесом у митній справі, забезпечує економічну охорону митних кордонів і втілює в життя митну політику України.
Митне оформлення комп’ютерної технікивідбувається у чотири етапи, а саме:
1-й етап — попередні операції та перевірка ВМД і документів підрозділом митної статистики.
2-й етап — перевірка ВМД та документів, заявленої митної вартості і нарахування митних платежів відділом митних платежів митниці та відділом тарифів та митної вартості у визначеному порядку,
3-й етап — перевірка вантажним відділом митниці зазначених декларантом відомостей у ВМД на відповідність митним правилам та поданим комерційним документам.
4-й етап — проведення, у разі необхідності, огляду комп’ютерної технікита повне оформлення ВМД.
Декларування комп’ютерної технікивизначається як двосторонній процес, що має правові наслідки і виражається в тому, що власник комп’ютерної техніки, яка переміщується через митний кордон, повідомляє про неї митний орган, а останній приймає цю інформацію, перевіряє її і використовує для початку митного оформлення, митного контролю та інших видів своєї діяльності.
Практика свідчить, що митного офрмлення комп’ютерної техніки поряд з переважною більшістю учасників ЗЕД, що намагаються сумлінно виконувати вимоги, встановлені державою у відношенні порядку здійснення ЗЕД, мається визначена частина її учасників, які з наміром або через незнання допускають помилки чи не виконують окремі норми і правила. Це приводить до великих втрат державних доходів, до дезорганізації роботи митних органів і інших відомств і т.п.
Серед основних напрямків вдосконалювання типової, принципової схеми організації митного контролю комп’ютерної техніки можна виділити наступні:
– вдосконалювання організації механізму митного контролю;
– скороченя термінів і підвищенні якості огляду комп’ютерної техніки і транспортних засобів;
– скороченнія термінів сплати митних платежів;
– вдосконалювання документального оформлення митних процедур;
– попередження нанесення збитку економіці і загальній
безпеці країни;
– зменшення витрат на здійснення контролю комп’ютерної техніки засобами розробки гнучких технологій;
– вдосконалювання контролю на напрямках незаконного переміщення комп’ютерної техніки і транспортних засобів.
Додатки
Паспорт імпортної угоди
Реквізити банка Імпортера
Назва __АКБ ”Прогрес”______ Філіал __________________________
Почтова адреса __пр-т 40-річчя Жовтня, 15________________________
Реквізити Імпортера
Назва __ВАТ “Система”________________________________________
Код ОКПО ___031189453_______________________________________
Почтова адреса ___вул. Мілютенко, 21____________________________
Номер рахунка __001176398_____________________________________
Реквізити іноземної сторони
Назва __Digital systems_________________________________________
Країна ____Японія______________________________________________
Почтова адреса _____1, Kitotosostr._______________________________
Код країни ___076912____________________________________________
Реквізити та умови контракту
Номер _______219________________ Отання дата ____7.03.2004_______
Дата _____2.03.2004_______________ Валюта платежу ___дол. США____
Сума контракту_____35000_________ Код валюти платежу _____03______
Валюта ціни________дол. США_____ Форма розрахунків ___інкасо______
Код валюти ціни______03___________ Оплата товару ____часткова_____
Валютна обмовка _________________
Ліцензія банку України
Номер _0037______________________ Дата ____27.02.2004___________
Вартість відстроченої поставки _5000_ Дата закінчення ліцензії _10..03_
Підписи уповноважених осіб
Від банку імпортера Від імпортера
Посада _______________________ Посада ___________________________
ПІБ _______Куралех В.Б.___________ ПІБ __________Савун А.П. ________
МП. Дата _____29.02.2004_________ МП. Дата ____29.02.2004__________
Вантажно-митна декларація