Вибір теми дипломної роботи

Вибір теми дипломної роботи – дуже відповідальний етап. У більшості випадків дипломникові надається можливість зробити вибір самостійно зі списку пропонованих тематик. Нерідко можна також запропонувати свій варіант тематики з обґрунтуванням доцільності її розробки.
Не відкладайте вибір у довгий ящик, інакше ризикуєте одержати саму важку тему, від якої відмовилися усі Ваші однокурсники!
При виборі теми роботи рекомендую дотримувати наступних правил:
1. Ви повинні мати хоча б загальне уявлення про обрану тему. Якщо знань по темі, що зацікавила, у Вас немає — почитайте відповідну літературу. Тільки після цього можна приступати до оцінки інших критеріїв перерахованих нижче.
2.  Тема вибирається з урахуванням актуальності. Актуальність — поняття загалом розмите. Тему можна вважати актуальною, якщо в науковій літературі ще не розглянуті всі її аспекти. Наприклад, актуальною буде тема, присвячена впровадженню нових технологій в організацію обліку й оплати праці на підприємстві (якщо технології нові, виходить, про це мало хто писав – значить це актуально). Актуальною буде також тема, присвячена реформуванню, наприклад, бюджетної, або податкової системи (якщо реформи проводяться в даний момент) і т.п. По великому рахунку, актуальним можна вважати все над чим є сенс працювати. Якщо сумніваєтеся в актуальності тем, що сподобалася, проконсультуйтеся в кого-небудь з викладачів.
По ідеї, якщо тема присутня в списку, запропонованому на кафедрі, те це вже повинно говорити про її актуальність. Але, не рекомендую Вам покладатися на сумлінність  укладачів цього самого списку. Хто знає, можливо, він складався років п’ять назад і те, що тоді було актуальним сьогодні вже не нове.
3. Тематика повинна бути, насамперед, цікавою Вам. Це підсилить мотивацію, Ви почнете одержувати задоволення від проробленої роботи!
4. Важливо правильно підібрати тему з погляду обсягу. Уже на етапі вибору, Ви повинні уявляти собі коло питань, що містить та або інша тематика. Щораз, коли розглядаєте який або варіант задавайтеся питанням: “ чи зможу я розкрити тему на відведеній для цього кількості сторінок?” Якщо Ваш вибір зупиниться на дуже вузькій тематиці – складно буде набрати потрібне число сторінок. Якщо тема дуже об’ємна — втиснути все в 100-150 сторінок нічого не втративши, у ході написання, буде не менш важким завданням.
5. Доступ до джерел інформації. Яка б цікавою для Вас не була тема, не беріться за неї, якщо в Інтернеті й у бібліотеці усього пара-трійка статей, які можна використовувати. Не беріться за диплом на основі матеріалів, наприклад, консалтингової фірми, якщо у Вас у місті немає подібних організацій. Завжди перевіряйте наявність якісного матеріалу!
Памятайте, правильно підібрана тематика значно спрощує процес написання роботи, а невдалий вибір уже на першому етапі написання диплома тільки ускладнить Ваше завдання!
Хочу підкреслити, що саме Ви повинні вибирати тему і ніхто інший. Звичайно, можна і навіть потрібно радитися з викладачами і дещо підкоректувати, але не більш того. Нерідко буває, що тему дипломникові хоче нав’язати викладач (у майбутньому науковий керівник), щоб використовувати його для пошуку інформації з цікавлячої його теми. Якщо Ваші з ним думки не збігаються, не піддавайтеся на провокації!

Назад до теми.

Запись опубликована в рубрике Матеріали для самостіного написання диплому, Організаційні моменти с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.