Правила написання теоретичної частини дипломної роботи

На даному етапі у Вас вже є цікава й актуальна тема роботи, а план роботи складений і затверджене науковим керівником. Якщо це так, то можна приступати до роботи над теоретичною частиною. Тут ВАЖЛИВО, не тільки правильно обробляти і систематизувати інформацію з книг і Інтернету, але і вникати в суть тематики, відкривати щось нове для себе, що потім можна буде використовувати в наступних розділах.

Теоретична частина повинна містити по можливості всі теоретичні моменти по темі дослідження. При цьому, її обсяг не повинний перевищувати зазначений у методичці. Це, як правило, 30-35 ст. або третина всієї роботи. Тут потрібно витримати баланс між обсягом інформації і якістю її викладу, а це нелегко, якщо тематика велика. Перший розділ повинний обов’язково містити різні схеми, таблиці для наочності викладу інформації, а також формули, якщо є. Ілюстрації, що перевищують розмір сторінки або не дуже необхідні для розуміння тексту, потрібно виносити в додатки.

Часто в одному з параграфів першого розділу робиться огляд трактування якогось поняття різними авторами. Наприклад, для диплома по менеджменту організації, можна взяти поняття «менеджмент». Добре робити це у виді таблиці:

Автор

Трактування поняття

1.

   

2.

   

Або іншим чином: перерахувати, як вважають різні автори, і як є на Вашу думку правильно. Наприклад, стосовно фінансової стійкості в дипломній роботі (науковий керівник Бланк І.О.) я писав:

Лахтіонова Л.А. вважає, що фінансова стійкість необхідна підприємству для постійного стабільного перевищення доходів над витратами, вільного маневрування грошовими коштами підприємства, здатності шляхом ефективного їх використання забезпечити безперервний процес виробництва і реалізації продукції, а також затрати на його розширення і оновлення [35, c. 221].

Жиделева В. вважає, що фінансова стійкість – це такий стан фінансових ресурсів, при якому підприємство, вільно маневруючи грошовими коштами здатне шляхом ефективного їх використання забезпечити безперервний процес виробничо-торгівельної діяльності, а також затрати на його розширення і оновлення [25, c. 67].

Покропивний С.Ф. вважає, що фінансова стійкість підприємства характеризується співвідношенням власного й залученого капіталу [44, c. 221].

Ткаченко Н. М. вважає, що оцінка фінансової стійкості підприємства має на меті об’єктивний аналіз величини та структури активів і пасивів підприємства і визначення на цій основі міри його фінансової стабільності й незалежності, а також відповідності фінансово-господарської діяльності підприємства цілям його статутної діяльності [51, c. 30].

Фінансово стійким можна вважати таке підприємство, яке за рахунок власних коштів спроможне забезпечити запаси й витрати, не допустити невиправданої кредиторської заборгованості, своєчасно розрахуватись за своїми забов’язаннями.

Ткаченко вважає, що платоспроможність більш вузьке поняття, що входить до складу фінансової стійкості [52, c. 15]. Такої ж думки дотримується Савицька [47, c. 247]. Одним з показників, що характеризує фінансову стійкість підприємства, є платоспроможність, тобто можливість наявними грошовими коштами своєчасно оплачувати платіжні зобов’язання. Платоспроможність є зовнішнім проявом фінансового стану підприємства, його стійкості [47, c. 636].

Бланк І. О. вважає, що оцінка фінансової стійкості підприємства дозволяє виявити рівень фінансового ризику, пов’язаного з структурою джерел формування капіталу підприємства, а відповідно і ступінь його фінансової стабільності в процесі розвитку [9, c. 32].

Подерьогіним А.М. розглядає фінансову стійкість визначається співвідношенням власного й залученого капіталу  [43, c. 310].

На думку Шеремета А.Д., фінансова стійкість повинна характеризуватися таким станом фінансових ресурсів, який би відповідав вимо­гам ринку і водночас задовольняв потреби розвитку підприємства [57, с. 68].

Отже на мою думку фінансову стійкість визначається співвідношенням власного й залученого капіталу та дозволяє виявити рівень фінансового ризику, пов’язаного з структурою джерел формування капіталу підприємства, а відповідно і ступінь його фінансової стабільності в процесі розвитку. Отже, фінансова стійкість — це такий стан фінансових ресур­сів, при якому підприємство, вільно маневруючи грошовими ко­штами, здатне шляхом ефективного їх використання забезпечити безперервний процес виробничо-торговельної діяльності, а також затрати на його розширення і оновлення.

До числа найважливіших економічних проблем в умовах пе­реходу до ринку є визначення меж фінансової стійкості підпри­ємства. Недостатня фінансова стійкість може призвести до не­платоспроможності підприємства і відсутності у нього коштів для розвитку виробництва і взагалі діяльності господарюючого суб’єкта.

Надлишкова фінансова стійкість також негативно впливає на виробничо-торговельну діяльність, оскільки виступає гальмом її розвитку, збільшуючи затрати підприємства надлишковими запа­сами і резервами.

Інформацію для всіх пунктів першого розділу незалежно від теми часто можна знайти в Інтернеті, якщо правильно шукати. Також, завжди можна скористатися бібліотечним каталогом.
Існує два підходи до написання теорії дипломної роботи — правильний і швидкий.
Правильний підхід складається з наступних етапів:

  • Пошук інформації;
  • Конспектування (усе саме основне);
  • Введення конспектів у комп’ютер (банальний набір тексту);
  • Компонування інформації відповідно до пунктів плану.

У відмінності від правильного, швидкий підхід має всього 2-3 етапи:

  • Пошук інформації;
  • Сканування (якщо потрібно);
  • Компонування.

Для того, щоб написати теоретичний розділ, дотримуючи всіх правил, буде потрібно в середньому 1-3 тижні роботи.
Швидкий метод дозволяє скоротити цей час до декількох днів, але існує імовірність того, що Вас можуть обвинуватити в плагіаті.
Існують правила, що знижую імовірність бути обвинуваченим у плагіаті:

  • Часте використання сносок на літературу в тексті. Таким чином, Ви повідомляєте читачеві, кому саме належить висловлення або визначення, що знімає відповідальність;
  • Схеми і діаграми, знайдені в інших авторів, можна легко переробити, використовуючи можливості MS Office.
  • При переписуванні з підручників і з Інтернету потрібно переробляти текст, використовуючи синоніми слів і переписувати речення своїми (іншими) словами
  • Назад до теми

 

Запись опубликована в рубрике Матеріали для самостіного написання диплому, Теоретична частина диплому с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.