Джерела інформації для аналізу

Джерела інформації для аналітичного розділу дипломної роботи багато в чому залежать від теми диплома.

Для проектів по економічній тематиці це, як правило, дані з бухгалтерських звітів підприємства, на прикладі якого буде писатися диплом. Також це може бути статистика галузі, якщо диплом по макро темі.
Як я вже говорив, ще на етапі вибору теми Ви повинні подбати про доступ до звітності підприємства. Тому, проблем з цим на етапі написання аналізу виникати не повинне.

А зараз небагато про види звітності і документи підприємства.

Статут — це основний документ підприємства, у якому вказується його юридична адреса, форма власності, види діяльності, місія і т.п. Обсяг статуту – 10-20 сторінок друкованого тексту.

Баланс – документ, що відображує активи підприємства і джерела формування цих активів (пасиви).

Звіт про фінансові результати —  одна з основних форм бухгалтерської звітності (форма № 2), що характеризує фінансові результати діяльності організації за звітний період і містить дані про доходи, витрати і фінансові результати в сумі наростаючим підсумком з початку року до звітної дати.

Балансів і звітів про фінансові результати за кілька років досить для того, щоб розрахувати необхідні показники (рентабельність підприємства, рентабельність реалізованої продукції, рентабельність виробництва продукциии) і зробити загальний аналіз ефективності діяльності підприємства.

Для того, щоб проаналізувати окрему сферу діяльності підприємства (інвестиції, оплата праці, маркетинг) будуть потрібні більш специфічні звіти. Знати які дані відповідаю конкретному бухгалтерському звітові не обов’язково. Просто підіть на підприємство і запитаєте в знаючої людини, де можна знайти потрібні Вам цифри.

 

Назад до теми

Запись опубликована в рубрике Аналітична частина диплому, Матеріали для самостіного написання диплому с метками , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.