Дипломна робота Організація маркетингової комунікаційної діяльності підприємства

Зміст

 

Вступ. 3

Розділ 1. Поняття системи маркетингових комунікацій і її ролі в комплексі маркетингу торговельного підприємства. 5

 

1.1. Характеристик ка структурних елементів системи маркетингових комунікацій торговельного підприємства. 5

1.2. Стратегія маркетингових комунікацій торговельного підприємства  15

1.3. Організація маркетингової комунікаційної діяльності торговельного підприємства. 24

Розділ 2. Дослідження, аналіз та оцінка маркетингової комунікаційної діяльності торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок». 3

2.1. Вивчення та  аналіз  використання  складових  системи  маркетингових комунікацій торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок». 3

2.2. Дослідження організаційної структури управління комунікаційної діяльності на підприємстві10

2.3. Аналіз та оцінка виконання комунікаційної програми ПСП АФ «Світанок»  17

 

Розділ 3. Напрями удосконалення організації та планування комунікаційної діяльності торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок». 26

3.1. Розробка та обґрунтування стратегії маркетингових комунікацій торговельного підприємства. 26

3.2. Розробка комунікаційної програми ПСП АФ «Світанок» на майбутній період  33

3.3. Обґрунтування вибору складових системи маркетингових комунікацій підприємства за результатами проведених маркетингових досліджень. 39

 

Висновки. 56

 Список використаних джерел

Додатки. 60


. 34

Вступ

 

Актуальність теми. В умовах ринкової економіки принциповим є формування таких механізмів управління підприємством, які б забезпечили йому ефективне функціонування. Одним із шляхів розв»язання проблеми є використання маркетингових комунікацій як інструменту впливу на внутрішнє та зовнішнє середовище. Сучасна практика діяльності підприємств показує, що маркетингові комунікації сприймаються, за звичай, як допоміжна діяльність, що ускладнює їх інтеграцію в систему управління підприємством, і, як наслідок, призводить до неефективного менеджменту.

Теорія і практика управління маркетинговими комунікаціями висвітлені в наукових працях зарубіжних учених: Д. Аакера, Т. Амблера, У. Аренса, К. Бове, Дж. Бернета, Ф. Котлера, Ж.Ж. Ламбена, Т. Левітта, С. Моріарті, Д. Шульца; російських авторів: Г. Багіева, М. Васіліка, І. Вікентьєва, Е. Голубкової, Е. Голубкова, А. Долбунова, В. Кашкіна, П. Мєдвєдєва, М. Рюміна та ін. В Україні проблемам управління маркетинговими комунікаціями присвячені теоретичні й практичні розробки відомих у цій сфері учених: О. Азарян, Г. Почепцова, Т. Примак, Е. Ромата, А. Старостіної, В. Ткаченка та ін. Але висвітлені підходи до використання маркетингових комунікацій в системі управління діяльністю підприємств не містять практичних рекомендацій щодо їх застосування в умовах сучасного бізнес-середовища.

Необхідність розв»язання окреслених проблем в контексті наукової розробки та практичної обґрунтованості формування механізмів управління маркетинговими комунікаціями визначила мету, завдання дослідження та очікувані практичні результати роботи.

Метою даної роботи є удосконалення теоретичних основ, розробка науково-методичних підходів і практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності діяльності підприємств на основі організації маркетингової комунікаційної діяльності.

Для досягнення поставленої мети необхідно було розв’язати наступні завдання:

– розкрити поняття системи маркетингових комунікацій і її ролі в комплексі маркетингу торговельного підприємства;

– сформулювати поняття системи маркетингових комунікацій підприємства;

– проаналізувати маркетингову комунікаційну діяльність торговельного підприємства ПСП АФ „Світанок”;

– запропонувати напрями удосконалення організації та планування маркетингової комунікаційної діяльності торговельного підприємства ПСП АФ „Світанок”.

Об»єкт дослідження – процеси маркетингових комунікацій у системі управління торговельним підприємством.

Предмет дослідження – механізм ефективного управління маркетинговими комунікаціями торговельного підприємства.

Методи дослідження. Теоретичним підґрунтям дослідження є базові принципи, наукові положення і сучасні розробки теорій комунікацій, інформації, управління, прийняття рішень і маркетингу.

У процесі дослідження використовувалися принципи: системності, загального зв»язку та розвитку, які дозволили розглядати маркетингові комунікації як одну з функцій управління ринковою діяльністю підприємства; абстрагування – для виділення управлінських функцій, які відносяться до маркетингових комунікацій, що дало можливість сформувати методичні основи процесу управління ними.

Структура роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків і пропозицій, списку використаних джерел та додатків.


Розділ 1. Поняття системи маркетингових комунікацій і її ролі в комплексі маркетингу торговельного підприємства

1.1. Характеристик ка структурних елементів системи маркетингових комунікацій торговельного підприємства

 

Особливості сучасного етапу розвитку ринкових відносин обумовлюють об’єктивну необхідність використання поняття “комунікація” для характеристики інформаційних процесів у діяльності торговельного підприємства, розширяють сферу її застосування.

У сформованих ринкових умовах, що характеризуються досить високою конкуренцією, недостатньо розробити новий якісний товар, установити на нього оптимальну ціну і вибрати ефективні канали розподілу.

Все більша увага в управлінні підприємством приділяється маркетинговій політиці комунікацій. При цьому система маркетингових комунікацій підприємства спрямована на інформування, переконання, нагадування споживачам про його товар, підтримку його збуту, а також створення позитивного іміджу підприємства.

Кожна економічна система створює свою систему маркетингових комунікацій у відповідності зі своїми можливостями. Ця система розвивається паралельно з економічними і політичними структурами. Але існує безпосередній зв»язок між рівнем економічного розвитку суспільства і рівнем розвитку системи маркетингових комунікацій, що визначається як технічним рівнем переданої інформації, так і ідеологією конкретної економічної системи [6].

Проблеми, пов»язані з формуванням маркетингової політики комунікації на підприємствах є об»єктом досліджень вчених в області економіки, менеджменту, маркетингу, підприємництва. Теоретичним і практичним аспектам політики комунікацій, проблемам удосконалення здійснення процесу управління комунікацій присвячено багато наукових досліджень.

Ф. Дене і С. Ларсон нарахували близько 130 визначень слова «комунікація». На їх думку, ці визначення розглядають комунікацію, як «процес взаємодії» чи, наприклад, узагальнюють під комунікацією «усі процеси, за допомогою яких люди впливають один на одного». У кінцевому значенні, усі комунікаційні процеси підрозділяються на вербальні і невербальні.

Ч. Лантухи розуміє під комунікацією «…механізм, за допомогою якого стає можливим існування і розвиток людських відносин — усі символи розуму разом зі способами їхньої передачі в просторі і збереження в часі. Вона містить у собі міміку, спілкування, жести, тон голосу, слова, писемність, печатку, залізниці, телеграф, телефон і самі останні досягнення по завоюванню простору і часу. Разом з народженням зовнішнього світу з»являється система стандартних символів, призначена тільки для передачі думок, з неї починається традиційний розвиток комунікації». Таку ж думку висловлював і Дж. Мід — «світ конструюється в сукупності процесів соціальної взаємодії як актів комунікації» [22].

Дж. Хатхорн і Дж. Корнер трактують комунікацію як «виробничу діяльність, що відбувається усередині великої організаційної структури, професійні, політичні, економічні та юридичні закони функціонування якої визначає суспільно-політичний лад» [22].

Найчастіше комунікація визначається як процес повідомлення між пунктами призначень, а засоби зв’язку — як комунікаційні канали [15], або як засіб спілкування та передання інформації у вигляді усних і письмових повідомлень, рухів тіла та параметрів мови [20]. З цього погляду доцільно говорити про те, чим і як здійснюється процес комунікації, а саме: про її технологію, яка охоплює методи й засоби підготовки, накопичення, обробки, передання та використання інформації, а також створення інформаційно-комунікативної системи та її використання.

В умовах посилення конкуренції інтегрований підхід, тобто узгод­жене використання різних інструментів комунікації, дає змогу досягти вищого загального результату — швидше й ефективніше забезпечує стабільний довгостроковий контакт із цільовою аудиторією, широку поінформованість і прихильність споживачів.

Отже, комунікація є складною багаторівневою категорією, а її аналіз вимагає теоретичного обґрунтування різних дисциплін. З точки зору маркетингу, комунікації — це вид соціальної діяльності для задоволення потреб у товарах, послугах та ідеях у процесі обміну на етапі встановлення зв»язків між споживачами та торговцями, якими можуть бути виробники та посередники. Маркетингові комунікації слід розглядати, як один з багатьох інформаційних та реальних процесів, які реалізуються в організації та її ринковому оточенні.

 

 

 


1.2. Стратегія маркетингових комунікацій торговельного підприємства

 

Побудова ринкових економічних відносин в Україні зумовлює необхідність посилення стратегічного напряму діяльності підприємств. Надзвичайно важливе місце в стратегічній діяльності підприємства посідає його стратегія маркетингових комунікацій, яка формує ринкові стратегічні орієнтири. Однак теоретична база стратегії маркетингових комунікацій підприємства залишається нині слабкою. В економічній літературі (як зарубіжній, так і вітчизняній) відсутня єдність поглядів щодо сутності і змісту маркетингової стратегії підприємства.

Існуючі підходи до визначення терміну «стратегія маркетингових комунікацій» узагальнені в табл. 1.1.

Отже, характерні риси стратегії маркетингових комунікацій підприємства проявляються в тому, що вона є довгостроково-орієнтованою; являє собою засіб реалізації маркетингових цілей підприємства; базується на результатах маркетингового стратегічного аналізу; має певну підпорядкованість в ієрархії стратегій підприємства; визначає ринкове спрямування діяльності підприємства; є складове частиною формування маркетингової стратегії, який має певну логіку, послідовність і циклічність.


1.3. Організація маркетингової комунікаційної діяльності торговельного підприємства

 

Маркетинг є одночасно системою мислення і системою дії. Для ефективного втілення стратегічний маркетинговий вибір, що його зробило підприємство, має підтримуватися динамічними програма­ми дій, інакше шанси комерційного успіху будуть незначними.

Для успішного продажу недостатньо запропонувати досконалий то­вар за привабливою ціною через розгалужену збутову мережу. Треба домогтися того, щоб відмінні властивості товару стали відомі цільовій групі покупців. Досягнення маркетингових цілей підприємства передба­чає розробку програми комунікації з двома взаємозалежними цілями: зробити товар (підприємство) відомим і привабливим. Така програма використовує рекламу, стимулювання збуту, паблік рилейшнз (відноси­ни із суспільством), персональні продажі.

Вибір конкретних видів маркетингових комунікацій, або комунікативних інструментів, таких як реклама, стимулювання збуту, зв»язки із громадські­стю, персональний продаж, формує комплекс просування і його структуру.

Інтерактивний маркетинг, і зокрема Інтернет, поступово доповнюю­чи і з часом замінюючи традиційні засоби масової інформації, стає дедалі ефективнішим, доступнішим і менш витратним каналом здійснен­ня маркетингової комунікації. Надалі глобальна інформаційна мережа стане незамінним інструментом реалізації не тільки маркетингових комунікацій, а й маркетингових програм загалом. У розвитку і засто­суванні інтерактивного маркетингу зацікавлений передусім рекламний ринок — рекламодавці, засоби масової інформації, рекламні агент­ства, для яких відкриваються принципово нові можливості ведення комунікативної діяльності. Зацікавлені в цьому також і споживачі внаслідок значних переваг в одержанні й використанні маркетинго­вої інформації.


Список використаних джерел

 

1.           Господарський Кодекс України, затверджений Указом Президента України від 16.01.2003 р. №436-IV. // Відомості Верховної Ради. – 2003. №18. – ст. 19-20 (з останнімі змінами, внесеними Законом України №3202-IV від 15.12.2005 р.).

2.           Про захист економічної конкуренції: Закон України, затверджений Указом Президента України від 11.01.2001 р. №2210-ІІІ (з останнімі змінами, внесеними Законо України №2596-IV від 31.05.2005 р.).

3.           Абчук В.А. Азбука маркетинга. – М.: Союз, 2001. – 272 с.

4.           Амблер Т. Практический маркетинг. – С-Пб.: Питер, 2003. – 400 с.

5.           Ансофф И. Стратегическое управление / Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 745 с.

6.           Багиев Г.Л. и др. Маркетинг. Учебник для ВУЗов. – М.: Экономика, 2004. – 703 с.

7.           Балабанова Л.В., Балабаниць А.В. Маркетинговий аудит системи збуту торгівельних підприємств. Навчальний посібник. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 224 с.

8.           Белошапка В.А., Загорий Г.В. Стратегическое управление: принципы и международная практика. – К., 1999. – 315 с.

9.           Брагин Л.А. и др. Торговое дело: экономика, маркетинг, организация. Учебник. – М.: Инфра-М, 2000. – 560 с.

10.       Велесько Е.И. Стратегическое управление: практика приня­тия системных решений: Учеб. пособие. – Минск: Техналогия; изд-во БГЭУ, 1997. – 369 с.

11.       Власова В.М. Основы предпринимательской деятельности (Экономическая теория. Маркетинг. Финансовый менеджмент). – М.: Финансы и статистика, 2003. – 528 с.

12.       Гаркавенко С.С. Маркетинг: Підручник. – К.: Лібра, 2005. – 712 с.

13.       Герасимчук В. Т., Маркетинг: теорія та практика: Нaвчальний посібник – Київ: Вища школа, 2004 – 327 с.

14.       Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика. – М.: Финпресс, 2000. – 464 с.

15.       Дебелак Д. Магия маркетинга. Советы эксперта по малому бизнесу. – М.: София, 2001. – 288 с.

16.       Дорошев В.И. Введение в теорию маркетинга. Учебное пособие. – М.: Инфра-М, 2003. – 285 с.

17.       Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. – М.: Финансы, учет, аудит, 2004. – 464 с.

18.       Забелин П.В., Мойсеева Н.К. Основы стратегического управ­ления: Учеб. пособие – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1997. – 286 с.

19.       Ковальков Ю.А. Эффективные технологии маркетинга. – М.: Машиностроение, 2003. – 560 с.

20.       Костоглодов Д.Д., Саввиди И.И. Маркетинг предприятия. – М.: Экспертное бюро, 2002. – 112 с.

21.       Котлер Ф. Маркетинг. Менеджмент (Серия: Теория и практика менеджмента). 2-е русское изд. – С-Пб.: Питер, 1999. – 896 с.

22.       Котлер Филип, Армстронг Гари, Сондерс Джон, Вонг Вироника, Основы маркетинга: Пер.с англ. – 2-е европ. изд. – Киев; Москва; Санкт-Петербург: Издат. дом «Вильямс», 1998 – 1056 с.

23.       Маркова В.Д., Кузнецова С.А. Стратегический менеджмент: Курс лекций. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 534 с.

24.       Менар К. Экономика организаций. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 160 с.

25.       Мухопад В.И. Лицензированная торговля: маркетинг, ценообразование, управление. – М.: ИНИИЦ Роспатента, 2003. – 339 с.

26.       Покропивний С.Ф., Колот В.М. Підприємництво: стратегія, організація, ефективність: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 352 с.

27.       Портер М. Международная конкуренция / Пер. с англ. – М.: Международные отношения, 1993. – 896 с.

28.       Портер М. Стратегія конкуренції: Методика аналізу галузей і діяльності конкурентів / Пер. з англ. – К.: Основи, 1997. – 390 с.

29.       Прауде В. Р., Білий О. Б., Маркетинг: Навчальний посібник – Київ: Вища школа, 1994 – 256 с.

30.       Райтер Г.Р. В лабиринтах современного управления: Стратегическое планирование, маркетинг, обслуживание клиентов, управление персоналом, оплата труда. – М.: Экономика, 2003. – 248 с.

31.       Томпсон А.А., Стрикленд А. Дж. Стратегический менедж­мент. Искусство разработки и реализации стратегии: Учеб. для вузов / Пер. с англ.; Под ред. Л.Г. Зайцева. М.И.Соколовой. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998.– 651 с.

32.       Хруцкий В.Е. и др. Современный маркетинг: настольная книга по исследованию рынка. Учебное пособие. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 528 с.

33.       Шершньова З.Э., Оборська С.В., Ратушний Ю.М. Стратегічне управління. – К.: КНЕУ, 2001. – 232 с.

34.       Юданов А.Ю. Конкуренция: теория и практика: Учебно-практическое пособие. – М.: Гном-Пресс, 2002. – 384 с.

35.       Державний комітет статистики України. – http://www.ukrstat.gov.ua

 

Розділ 2. Дослідження, аналіз та оцінка маркетингової комунікаційної діяльності торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок»

 

2.1. Вивчення та  аналіз  використання  складових  системи  маркетингових комунікацій торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок»

 

ПСП АФ «Світанок«  знаходиться в с. Ковалівка, Васильківського р-ну, Київської області. Природнокліматичні умови є сприятливими для розвитку сільськогосподарського виробництва, а саме – рослинництва. ПСП АФ «Світанок» вирощує та реалізує насіння сільськогосподарських культур.

В Україні вирощування гібридів пшениці, ячменю, соняшника, гороху та інших сільськогосподарських культур повсякчас є актуальним. Створені сорти і гібриди ПСП АФ «Світанок« випробовує у різних регіонах України. І лише після тестування на засухостійкість і стійкість до шкідників та хвороб, поведінки в різноманітних грунтово-кліматичних умовах, оцінки генетичного потенціалу, кращі і найбільш адаптовані до умов гібриди та сорти соняшника, кукурудзи, зернових культур пропонуються вітчизняному товаровиробникові.

Особливе місце в роботі ПСП АФ «Світанок« посідає співпраця не лише з такими відомими науково-дослідними селекційними центрами нашої країни, як Інститут рослинництва ім. Юр»єва Української Академії Аграрних наук (м. Харків) та Інститут фізіології рослин і генетики НАНУ (м. Київ), а й з сербським Науково-дослідним інститутом рослинництва та овочівництва (м. Нові Сад). Зокрема, в Україні зареєстровано 23 гібриди соняшника селекції сербського інституту, найвідоміші українським аграріям – «Белград», «Гена», «Драган», «Імператор», «Каньйон», «Мілутін», «Президент», «Титанік», «Хортиця». Зареєстровані як перспективні нові гібриди «Термінатор» і «Консул». Товаровиробники також добре відгукуються і про гібриди кукурудзи NS-300, NS- 444 сербської селекції (генетичний потенціал цих гібридів сягає 130-140 центнерів з гектару).

За оцінками вітчизняних та закордонних спеціалістів, технологія вирощування сільськогосподарських культур, яку використовує ПСП АФ «Світанок«, відповідає світовим стандартам. Втілення передових технологій вирощування сільськогосподарських культур дає можливість майже в 1,5-2 рази знизити ціни гібридів соняшника в Україні порівняно з провідними зарубіжними компаніями, забезпечувати аграріїв високоякісним насіннєвим матеріалом та мати прибавку врожайності майже у 6-8 центнерів з кожного гектара.

….

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності ПСП АФ “Світанок” зазнали позитивних змін у звітному 2006 році порівняно з 2004-2005 роками. Підприємство ПСП АФ “Світанок” в своїй діяльності використовує наступні складові  системи  маркетингових комунікацій: реклама; стимулювання збуту; паблік рилейшнз (зв»язки з громадськістю); персональний продаж. Витрати на маркетингову комунікаційну діяльність   ПСП АФ “Світанок” в 2005 році зросли порівняно з 2004 на 6,9 тис. грн., а в 2006 році зросли на 14,7 тис. грн. порівняно з 2005 роком.


2.2. Дослідження організаційної структури управління комунікаційної діяльності на підприємстві

 

Структурна схема підприємства ПСП АФ “Світанок”  представлена на рис. 2.4.

Отже, маркетинговими комунікаціями на підприємстві  ПСП АФ “Світанок” керують працівники відділу маркетингу. Рекламний процес, як складова маркетингових комунікацій, на ПСП АФ “Світанок” — це канал поширення інформації на ринку. Зважаючи на широкий спектр функцій, які вона виконує, цілком закономірним видається різноманіття учасників рекламного процесу. Такими є: рекламодавець ПСП АФ “Світанок”, рекламне агентство „Еліс”, засоби поширення реклами та споживач. Реклама в ПСП АФ “Світанок” супроводжуються низкою заходів щодо стимулювання збуту. Стимулювання збуту — це короткочасне спонукання, що заохочує до купівлі товару. У той час як реклама наводить аргументи на користь купівлі товару чи послуги, стимулювання збуту пояснює, чому це треба зробити негайно. Підприємство ПСП АФ “Світанок” як елемент маркетингової комунікації використовує паблік рилейшнз (зв»язки з громадськістю).

2.3. Аналіз та оцінка виконання комунікаційної програми ПСП АФ «Світанок»

Розглянемо зміни в витратах на рекламну діяльність ПСП АФ “Світанок”в 2004-2006 роках (табл. 2.3).

Таблиця 2.3

Динаміка витрат на рекламну діяльність ПСП АФ “Світанок” в 2004-2006

Отже,  витрати на маркетингову комунікаційну діяльність   ПСП АФ “Світанок” в 2005 році зросли порівняно з 2004 на 6,9 тис. грн., а в 2006 році зросли на 14,7 тис. грн. порівняно з 2005 роком. В 2006 витрати на рекламу зросли на 8,1 тис. грн. (44,02%) порівняно з 2005 роком. В 2006 році порівно з 2005 роком витрати на заходи стимулювання збуту зросли на 6,1 тис. грн. (38,61%), витрати на зв’язки з громадськістю зросли на 0,2 тис. грн. (6,25%), витрати на персональний продаж зросли на 0,3 тис. грн. (15%). Рівень прибутковості підприємства ПСП АФ “Світанок” протягом 2004-2006 років зростає, що свідчить про покращення управління підприємством, в тому числі про покрашення результативності організації маркетингової комунікаційної політики.

Розділ 3. Напрями удосконалення організації та планування комунікаційної діяльності торговельного підприємства ПСП АФ «Світанок»

 

3.1. Розробка та обґрунтування стратегії маркетингових комунікацій торговельного підприємства

 

Стратегія маркетингових комунікацій торговельного підприємстваПСП АФ “Світанок” являє собою засіб реалізації маркетингових цілей підприємства.

Головними цілями стратегії маркетингових комунікацій ПСП АФ “Світанок” мають бути  формування попиту і стимулювання збуту.

До підпорядкованих цілей зараховують такі:

— інформування споживачів про підприємство та його товари;

— формування позитивного іміджу підприємства;

— мотивація споживачів;

— формування та актуалізація потреб споживачів;

— стимулювання акту купівлі;

— формування відданості товарній марці;

— нагадування про підприємство та його товар та ін.

На ПСП АФ “Світанок” потрібно розробляти таку стра­тегію просування товару на ринок, яка найкраще відповідає комунікативним цілям підприємства. Структура комплексу просування значною мірою залежить від стратегії, обраної менеджером, — стратегії про­штовхування чи стратегії привертання.

Стратегія проштовхування товару передбачає інтенсивне стимулювання сфери торгівлі для просування товару каналом збуту. Виробник активно навязує товар оптовикам, ті активно працюють з роздрібною торгівлею, останні активно стимулюють продаж товару споживачам.

Стратегія привертання споживачів до товару передбачає значні витрати на рекламу й стимулювання споживачів для формування у них попиту на товар. У разі успіху споживачі запитують товар у магазині, роздрібні торговці — в оптовиків, а ті, у свою чергу — у виробників.

Для удосконалення маркетингової комунікаційної діяльності потрібно покращити роботу відділу маркетингу ПСП АФ “Світанок”. Службу маркетингу на ПСП АФ “Світанок” потрібно формувати не відразу, а поетапно, поступово об»єднуючи в собі основні функції маркетингу (вивчення ринку, цінова політика, маркетингова комунікаційна політика). Мар­кетингову діяльність має очолити комерційний директор підприємства. Ефективно управляти маркетингом на ПСП АФ “Світанок” означає так побудувати систему збору інформації, проведення досліджень ринку, організації маркетингової комунікаційної діяльності, щоб забезпечити максимум результатів при мінімумі витрат.

При маркетинговій орієнтації ПСП АФ “Світанок” у керівництва на першому плані повинні бути враховані потреби покупців продукції.

Незважаючи на перелічені недоліки використання Інтернету значно розширить комунікативні можливості підприємства ПСП АФ “Світанок”. Спонсорство, розміщення нової продукції, рекламні оголошення, конкурси, заяви про місце і дату проведення виставок та багато іншого можна включати у маркетинговий медійний набір.

Отже, правильний вибір найбільш ефективних засобів передачі рекламного звернення ПСП АФ “Світанок” значною мірою визначає успіх усієї рекламної комунікації. Від вірного рішення даної проблеми залежить, якого кількості потенційних споживачів досягне сигнал, наскільки сильним буде вплив на них, які суми будуть витрачені на рекламу і наскільки ефективними будуть ці витрати.

ПСП АФ “Світанок” доцільно було б взяти участь в наступних виставках: ІнтерАГРО (30.01-01.02.2008 р.), Україна аграрна (26.03 – 28.03.2008 р.), що будуть проходити в м. Києві в Експоцентрі.

 ПСП АФ “Світанок” потрібно приділити увагу формуванню фірмового стилю. ПСП АФ “Світанок”  з метою розвитку маркетингових комунікацій має використовувати спонсорство. Для початку потрібно надати допомогу лікарні, школі та дитячому садку с. Ковалівка, Васильківського р-ну, Київської області.

Відділ продажу підприємства ПСП АФ “Світанок”, одержуючи від відділу маркетингу вказівку про перспективні сегменти клієнтури і можливі обсяги її залучення, має планувати роботу з розширення клієнтської бази підприємства, а також з розвитку відносин з наявними клієнтами.

На підприємстві ПСП АФ “Світанок” також потрібно застосовувати інтерактивні методи впливу споживача за допомогою Інтернету.

 


Висновки

 

Отже, ПСП АФ «Світанок» вирощує та реалізує насіння сільськогосподарських культур. У 2005 році доход від реалізації продукції склав 806,2тис. грн. порівняно з 591,4 тис. грн. у 2004 році. У 2006 році доход від реалізації продукції склав 924,8тис. грн., що на  118,6 тис. грн. більше ніж у 2005 році. Чистий прибуток підприємства ПСП АФ “Світанок” в 2006 році зріс на 56,3 тис. грн. (23,05%) порівняно з минулим 2005 роком. Можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності ПСП АФ “Світанок” зазнали позитивних змін у звітному 2006 році порівняно з 2004-2005 роками. Підприємство ПСП АФ “Світанок” в своїй діяльності використовує наступні складові  системи  маркетингових комунікацій: реклама; стимулювання збуту; паблік рилейшнз (зв»язки з громадськістю); персональний продаж.

На підприємстві ПСП АФ “Світанок”  комерційною службою керує заступник директора з комерційних питань. Заступник директора з комерційних питань здійснює керівництво матеріально-технічним постачанням, збутому продукції і транспортним обслуговуванням підприємства. Маркетинговими комунікаціями на підприємстві  ПСП АФ “Світанок” керують працівники відділу маркетингу. Реклама в ПСП АФ “Світанок” супроводжуються низкою заходів щодо стимулювання збуту. Стимулювання збуту — це короткочасне спонукання, що заохочує до купівлі товару. У той час як реклама наводить аргументи на користь купівлі товару чи послуги, стимулювання збуту пояснює, чому це треба зробити негайно. Підприємство ПСП АФ “Світанок” як елемент маркетингової комунікації використовує паблік рилейшнз (зв»язки з громадськістю).

Протягом 2004-2006 років витрати на рекламну діяльність в ПСП АФ “Світанок” зростали. В 2005 році витрати на рекламу зросли з 14,5 тис. грн. до 18,4 тис. грн. при цьому чистий дохід від реалізації продукції зріс на 214,8 тис. грн. (36,32%). В 2006 витрати на рекламу зросли на 8,1 тис. грн. (44,02%) порівняно з 2005 роком, при цьому чистий дохід від реалізації послуг зріс на 118,6 тис. грн. (14,71%).

Підприємство ПСП АФ „Світанок” в 2004-2006 роках здійснювало рекламу в пресі: газетах „Сегодня”, „Україна молода”, „Сільські вісті” та журналах „Бизнес”, „Захист рослин”.

Підприємство ПСП АФ „Світанок” в 2004-2006 роках здійснювало телерадіорекламу на радіо: „Люкс FM”, „Наше радіо”, „Гала радіо” та каналах телебачення: ICTV, Інтер та Перший національний.

Також для реклами використовувалися зовнішні експозиції (щити, плакати, вивіски) та реклама на транспортних засобах і транспортних спорудженнях в м. Києві та інших містах України (Одеса, Дніпропетровськ, Вінниця, Львів та інші).

В 2006 році порівняно з 2004-2005 роками було збільшено витрати на рекламу за всіма видами. В 2006 році збільшилися витрати на рекламу в пресі на 6,65 тис. грн. та телерадіорекламу на 0,15 тис. грн. В 2006 році збільшилися витрати на рекламу на транспортних засобах порівняно з 2005 роком на 0,3 тис. грн.

Збільшення витрат на рекламу за всіма видами призвело до того, що в 2007 році витрати на рекламу зросли на 8,1 тис. грн. (44,02%) порівняно з 2006 роком.

В 2006 році кількість заходів стимулювання збуту в ПСП АФ “Світанок” зросла порівняно з 2004 та 2005 роками. В 2006 році порівняно з 2005 кількість промоушн акцій (демонстрація товарів) зросла на 7, кількість конкурсів серед покупців зросла на 3, кількість акцій з надання подарунків зросла на 6, кількість акцій з преміювання посередників зросла на 5 одиниць.    В 2006 році порівняно з 2005 витрати на промоушн акції зросли на 1,6 тис. грн., витрати на конкурси серед покупців зросли на 2,3 тис. грн., витрати на акції з надання подарунків зросли на 1,4 тис. грн., витрати на акції з преміювання посередників зросли на 0,8 тис. грн.

Витрати на маркетингову комунікаційну діяльність   ПСП АФ “Світанок” в 2005 році зросли порівняно з 2004 на 6,9 тис. грн., а в 2006 році зросли на 14,7 тис. грн. порівняно з 2005 роком. В 2006 витрати на рекламу зросли на 8,1 тис. грн. (44,02%) порівняно з 2005 роком. В 2006 році порівно з 2005 роком витрати на заходи стимулювання збуту зросли на 6,1 тис. грн. (38,61%), витрати на зв’язки з громадськістю зросли на 0,2 тис. грн. (6,25%), витрати на персональний продаж зросли на 0,3 тис. грн. (15%).

Рівень прибутковості підприємства ПСП АФ “Світанок” протягом 2004-2006 років зростає, що свідчить про покращення управління підприємством, в тому числі про покрашення результативності організації маркетингової комунікаційної політики.

Для удосконалення маркетингової комунікаційної діяльності потрібно покращити роботу відділу маркетингу ПСП АФ “Світанок”. Особлива роль у збутовій політиці ПСП АФ “Світанок”  належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі. Для підвищення конкурентоспроможності підприємства потрібно приділити значну увагу рекламуванню продукції ПСП АФ “Світанок”.

В 2007 реклама продукції, зв’язки з громадськістю та прямий продаж буде здійснюватися протягом року. В січні, березні, червні, липні, вересні та листопаді 2007 року будуть проводитися акції з стимулювання збуту продукції.

В 2007 році підприємство планує витрати на рекламу в сумі 40 тис. грн. В 2007 році витрати на заходи стимулювання збуту складуть 30 тис. грн., витрати на зв’язки з громадськістю — 5 тис. грн., витрати на персональний продаж — 4 тис. грн.

Витрати на маркетингову комунікаційну діяльність ПСП АФ “Світанок” в 2007 році зростуть на 24,9 тис. грн. порівняно з 2006 роком. В 2007 витрати на рекламу зростуть на 13,5 тис. грн. порівняно з 2006 роком. В 2007 році порівно з 2006 роком витрати на заходи стимулювання збуту зростуть на 8,1 тис. грн., витрати на зв’язки з громадськістю зростуть на 1,6 тис. грн., витрати на персональний продаж зросли на 1,7 тис. грн.

Правильний вибір найбільш ефективних засобів передачі рекламного звернення ПСП АФ “Світанок” значною мірою визначає успіх усієї рекламної комунікації. Від вірного рішення даної проблеми залежить, якого кількості потенційних споживачів досягне сигнал, наскільки сильним буде вплив на них, які суми будуть витрачені на рекламу і наскільки ефективними будуть ці витрати.

ПСП АФ “Світанок” доцільно було б взяти участь в наступних виставках: ІнтерАГРО (30.01-01.02.2008 р.), Україна аграрна (26.03 – 28.03.2008 р.), що будуть проходити в м. Києві в Експоцентрі.

 ПСП АФ “Світанок” потрібно приділити увагу формуванню фірмового стилю. ПСП АФ “Світанок”  з метою розвитку маркетингових комунікацій має використовувати спонсорство. Для початку потрібно надати допомогу лікарні, школі та дитячому садку с. Ковалівка, Васильківського р-ну, Київської області.

Відділ продажу підприємства ПСП АФ “Світанок”, одержуючи від відділу маркетингу вказівку про перспективні сегменти клієнтури і можливі обсяги її залучення, має планувати роботу з розширення клієнтської бази підприємства, а також з розвитку відносин з наявними клієнтами.

На підприємстві ПСП АФ “Світанок” також потрібно застосовувати інтерактивні методи впливу споживача за допомогою Інтернету.

 

 


Додатки

 

Додаток 1

 

 

 

КОДИ

Підприємство­­­­   

Дата (рік, місяць, число)

2002

1

01

 

за ЄДРПОУ

13729903

Територія                

за КОАТУУ

32229101

Форма власності 

за КФВ

20

 

за СПОДУ

6024

Галузь (вид діяльності)

за ЗКГНГ

18111

Вид економічної діяльності         

за КВЕД

15.83.0

 

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

Адреса

1. Баланс  на ___31 грудня___ 2004 р.

Форма №1           Код за ДКУД 1801001

Актив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Необоротні активи

Незавершене будівництво

020

 

 

Основні засоби:

 

 

 

         залишкова вартість

030

3419,7

3602,5

         первісна вартість

031

3560,9

3760,9

         знос

032

141,2

158,4

Довгострокові фінансові інвестиції

040

90,0

90,0

Інші необоротні активи

070

9,8

10,6

Усього за розділом І

080

3519,5

3703,1

II. Оборотні активи

Виробничі запаси

100

210,1

263,8

Готова продукція

130

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

         чиста реалізаційна вартість

160

84,6

73,3

         первісна вартість

161

98,9

87,1

         резерв сумнівних боргів

162

14,3

13,8

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

170

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

16,8

16,8

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

          в національній валюті

230

340,8

381,5

          в іноземній валюті

240

71,4

76,2

Інші оборотні активи

250

 

 

Усього за розділом II

260

723,7

811,6

IIІ. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

Баланс

280

4243,2

4514,7

Пасив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Власний капітал

Статутний капітал

300

3800,0

3800,0

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Резервний капітал

340

50,0

50,0

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

31,3

39,6

Неоплачений капітал

360

 

 

Усього за розділом І

380

3881,3

3889,6

ІІ. Забезпечення наступних витрат і цільове фінансування

Усього за розділом ІІ

430

 

 

ІІІ. Довгострокові зобов’язання

Усього за розділом ІІІ

480

90,0

90,0

IV. Поточні зобов»язання

Короткострокові кредити банків

500

60,0

90,0

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»язаннями

510

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

92,8

301,5

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

         з бюджетом

550

15,7

14,1

         зі страхування

570

 

 

         з оплати праці

580

49,0

51,3

Інші поточні зобов’язання

610

54,4

78,2

Усього за розділом IV

620

271,9

535,1

V. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

Баланс

640

4243,2

4514,7

 

2. Звіт про фінансові результати  за _____рік____ 2004 р.

Форма №2           Код за ДКУД 1801003

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

591,4

 

Непрямі податки та інші вирахування з доходу

020

 

 

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

030

591,4

 

Інші операційні доходи

040

 

 

Інші звичайні доходи

050

11,3

 

Надзвичайні доходи

060

 

 

Разом чисті доходи

070

602,7

 

Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції

080

 

 

Матеріальні затрати

090

110,1

 

Витрати на оплату праці

100

132,3

 

Відрахування на соціальні заходи

110

29,6

 

Амортизація

120

6,2

 

Інші операційні витрати

130

123,0

 

   у тому числі: єдиний податок

131

59,1

 

 

140

 

 

Інші звичайні витрати

150

32,2

 

Надзвичайні витрати

160

 

 

Податок на прибуток

170

 

 

Разом витрати

180

433,4

 

Чистий прибуток (збиток)

190

169,3

 

 

 

Керівник                                                       

Головний бухгалтер                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

 

 

КОДИ

Підприємство­­­­   

Дата (рік, місяць, число)

2003

1

01

 

за ЄДРПОУ

13729903

Територія                

за КОАТУУ

32229101

Форма власності 

за КФВ

20

Орган державного управління 

 

за СПОДУ

6024

Галузь (вид діяльності)

за ЗКГНГ

18111

Вид економічної діяльності         

за КВЕД

15.83.0

 

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

1. Баланс  на ___31 грудня___ 2005 р.

Форма №1           Код за ДКУД 1801001

Актив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Необоротні активи

Незавершене будівництво

020

 

 

Основні засоби:

 

 

 

         залишкова вартість

030

3602,5

3569,7

         первісна вартість

031

3760,9

3760,9

         знос

032

158,4

191,2

Довгострокові фінансові інвестиції

040

90,0

90,0

Інші необоротні активи

070

10,6

4,1

Усього за розділом І

080

3703,1

3663,8

II. Оборотні активи

Виробничі запаси

100

263,8

281,0

Готова продукція

130

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

         чиста реалізаційна вартість

160

73,3

59,9

         первісна вартість

161

87,1

70,3

         резерв сумнівних боргів

162

13,8

10,4

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

170

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

16,8

20,0

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

          в національній валюті

230

381,5

400,2

          в іноземній валюті

240

76,2

52,3

Інші оборотні активи

250

 

 

Усього за розділом II

260

811,6

813,4

IIІ. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

Баланс

280

4514,7

4477,2

Пасив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Власний капітал

Статутний капітал

300

3800,0

3800,0

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Резервний капітал

340

50,0

50,0

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

39,6

59,6

Неоплачений капітал

360

 

 

Усього за розділом І

380

3889,6

3909,6

ІІ. Забезпечення наступних витрат і цільове фінансування

Усього за розділом ІІ

430

 

 

ІІІ. Довгострокові зобов’язання

Усього за розділом ІІІ

480

90,0

90,0

IV. Поточні зобов»язання

Короткострокові кредити банків

500

90,0

40,5

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»язаннями

510

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

301,5

248,1

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

         з бюджетом

550

14,1

41,6

         зі страхування

570

 

 

         з оплати праці

580

51,3

44,5

Інші поточні зобов’язання

610

78,2

102,9

Усього за розділом IV

620

535,1

477,6

V. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

Баланс

640

4514,7

4477,2

 


2. Звіт про фінансові результати  за _____рік_____ 2005 р.

Форма №2           Код за ДКУД 1801003

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

806,2

 

Непрямі податки та інші вирахування з доходу

020

 

 

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

030

806,2

 

Інші операційні доходи

040

 

 

Інші звичайні доходи

050

8,6

 

Надзвичайні доходи

060

 

 

Разом чисті доходи

070

814,8

 

Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції

080

 

 

Матеріальні затрати

090

206,2

 

Витрати на оплату праці

100

143,0

 

Відрахування на соціальні заходи

110

31,1

 

Амортизація

120

7,8

 

Інші операційні витрати

130

147,7

 

   у тому числі: єдиний податок

131

80,6

 

 

140

 

 

Інші звичайні витрати

150

26,1

 

Надзвичайні витрати

160

 

 

Податок на прибуток

170

 

 

Разом витрати

180

561,9

 

Чистий прибуток (збиток)

190

244,3

 

 

 

Керівник                                                                    

Головний бухгалтер                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 3

 

 

КОДИ

Підприємство­­­­    

Дата (рік, місяць, число)

2004

1

01

 

за ЄДРПОУ

13729903

Територія                

за КОАТУУ

32229101

Форма власності 

за КФВ

20

Орган державного управління 

 

за СПОДУ

6024

Галузь (вид діяльності)

за ЗКГНГ

18111

Вид економічної діяльності          

за КВЕД

15.83.0

 

Контрольна сума

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

1. Баланс  на ___31 грудня___ 2006 р.

Форма №1           Код за ДКУД 1801001

Актив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Необоротні активи

Незавершене будівництво

020

 

 

Основні засоби:

 

 

 

         залишкова вартість

030

3569,7

3766,6

         первісна вартість

031

3760,9

3991,2

         знос

032

191,2

224,6

Довгострокові фінансові інвестиції

040

90,0

90,0

Інші необоротні активи

070

4,1

Усього за розділом І

080

3663,8

3856,6

II. Оборотні активи

Виробничі запаси

100

281,0

339,1

Готова продукція

130

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

         чиста реалізаційна вартість

160

59,9

40,6

         первісна вартість

161

70,3

48,8

         резерв сумнівних боргів

162

10,4

8,2

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

170

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

20,0

26,7

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

          в національній валюті

230

400,2

431,1

          в іноземній валюті

240

52,3

55,6

Інші оборотні активи

250

 

 

Усього за розділом II

260

813,4

893,1

IIІ. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

Баланс

280

4477,2

4749,7

Пасив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. Власний капітал

Статутний капітал

300

3800,0

4000,0

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Резервний капітал

340

50,0

50,0

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

59,6

63,1

Неоплачений капітал

360

 

 

Усього за розділом І

380

3909,6

4113,1

ІІ. Забезпечення наступних витрат і цільове фінансування

Усього за розділом ІІ

430

 

 

ІІІ. Довгострокові зобов’язання

Усього за розділом ІІІ

480

90,0

30,0

IV. Поточні зобов»язання

Короткострокові кредити банків

500

40,5

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»язаннями

510

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

248,1

370,4

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

         з бюджетом

550

41,6

30,9

         зі страхування

570

 

 

         з оплати праці

580

44,5

41,2

Інші поточні зобов’язання

610

102,9

164,1

Усього за розділом IV

620

477,6

606,6

V. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

Баланс

640

4477,2

4749,7

 


2. Звіт про фінансові результати  за _____рік_____ 2006р.

Форма №2           Код за ДКУД 1801003

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

924,8

 

Непрямі податки та інші вирахування з доходу

020

 

 

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

030

 

 

Інші операційні доходи

040

 

 

Інші звичайні доходи

050

8,9

 

Надзвичайні доходи

060

 

 

Разом чисті доходи

070

933,7

 

Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції

080

 

 

Матеріальні затрати

090

251,6

 

Витрати на оплату праці

100

149,4

 

Відрахування на соціальні заходи

110

34,3

 

Амортизація

120

8,6

 

Інші операційні витрати

130

167,8

 

   у тому числі: єдиний податок

131

92,5

 

 

140

 

 

Інші звичайні витрати

150

21,4

 

Надзвичайні витрати

160

 

 

Податок на прибуток

170

 

 

Разом витрати

180

633,1

 

Чистий прибуток (збиток)

190

300,6

 

 

 

Керівник                                                                    

Головний бухгалтер                                                                                                   

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

3 комментария на «Дипломна робота Організація маркетингової комунікаційної діяльності підприємства»

  1. Даша говорит:

    Як можна повністю проглянути дану роботу або скачати її?

  2. admin говорит:

    http://yak.vlynko.com/?page_id=313

    Пишіть на vlynko@yandex.ru

    При замовленні готових дипломних робіт вказуйте назву сторінки та її фактичну адресу, наприклад, http://yak.vlynko.com/?p=311

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.