Зміст
1. Економічна характеристика та організація обліку на підприємстві готель “Славутич”
2. Загальна технологія процесу аудиту
2.2. Основні процедури збору інформації
2.4. Оцінка ризику неефективності внутрішнього контролю, внутрішнього ризику та ризику не виявлення.
3. Процедури перевірки основних засобів при проведенні аудиту підприємства
3.1. Аудиторські докази і процедури збору аудиторських доказів
4. Підготовка аудиторського висновку
Вступ
Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням його коштів та джерел їх утворення. Основні засоби займають, як правило, основну питому вагу в загальній сумі основного капіталу підприємства. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск продукції, її собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.
Підвищення ефективності використання основних засобів підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Одними із елементів системи управління основними засобами підприємства є економічний аналіз і аудит.
Призначення аудиту, як одного з елементів управління, – вивчати фактичний стан справ, стосовно основних засобів, по підприємству, щоб об’єктивно відображати дійсність; перевіряти виконання прийнятих рішень; виявляти відповідність діяльності підприємства інтересам суспільства, держави, законам ринку.
Саме тому тема курсової роботи “Удосконалення методики аудиту основних засобів в системі фінансового менеджменту підприємств туризму та готельного господарства” є досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є розробка заходів щодо удосконалення аудиту основних засобів підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути економічну характеристику та організацію обліку на підприємстві готель “Славутич”;
— вивчити процеси планування аудиту;
— розглянути основні процедури збору інформації;
— розглянути аудиторські документи;
— вивчити проведення оцінки ризику неефективності внутрішнього контролю, внутрішнього ризику та ризику не виявлення;
— вивчити процедури перевірки основних засобів при проведенні аудиту підприємства;
— розглянути складання аудиторського висновку;
узагальнити результати роботи, розробити пропозиції щодо виявлення резервів підвищення ефективності проведення аудиту основних засобів базового підприємства.
Предметом дослідження є основні засоби базового підприємства.
Об’єктом дослідження є готель “Славутич”.
В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності за 2001-2002 рр.
Теоретичну основу дослідження питань склали закони України, постанови, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Білуха М.Т., Грабова Н.Н., Добровський В.Н., Крамаровський Л.М., Криницький Р.І. та інших.
1. Економічна характеристика та організація обліку на підприємстві готель “Славутич”
Відкрите акціонерне товариство готель “Славутич” знаходиться за адресою м. Київ, вул. Ентузіастів, 1. Розташований на лівому березі Дніпра. З вікон готелю “Славутич” відкривається чудова панорама Дніпра і правого берега. Готель знаходиться в шістнадцятиповерховій будівлі у формі розкритої книги. Має 533 номера — одномісні, двомісні і люкс. До послуг гостей ресторан, бар, більярд, автостоянка.
…
Аудитор оцінюючи попередню програму аудиту в готелі “Славутич” визначив, що внутрішньогосподарський ризик становить 60 %, ризик контролю 45 % (виникають труднощі щодо прийняття правильних рішень з обліку проведення господарських операцій; мають місце запізнення (в іншому звітному періоді) надходжень бухгалтерських документів, відповідно відображення їх даних в обліку. Багато зведених сум в облікових записах важко перевірити. При попередньому вибірковому перегляді облікових реєстрів по реалізації продукції аудитором встановлено, що не всі суми мають підтвердження первинними документами.), ризик невиявлення – 20 %. Тоді аудиторський ризик становитиме Ра = 0,6 * 0,45 * 0,2 * 100 % = 0,054 * 100 % = 5,4 %.
Висновок аудитора може бути помилковим на 5,4 %.
3. Процедури перевірки основних засобів при проведенні аудиту підприємства
3.1. Аудиторські докази і процедури збору аудиторських доказів
Аудиторські докази – це інформація, одержана аудиторами при підготовці висновків, на яких ґрунтується аудиторський звіт.
Основними завданнями і метою аудиту основних засобів в готелі “Славутич” є встановлення:
1. Правильності документального оформлення і своєчасного відображення обліку операцій з основними засобами, їх надходження, внутрішнього переміщення і вибуття.
2. Перевірка правильності розрахунку, своєчасного відображення зносу (нарахування амортизації) основних засобів.
3. Контроль за витратами на капітальний ремонт.
4. Перевірка правильності відображення в обліку фінансових результатів від вибуття (в тому числі ліквідації) основних засобів.
5. Контроль за збереженням основних засобів.
6. Перевірка правильності проведення індексації основних засобів.
…
Висновки та пропозиції
Бухгалтерський облік в готелі “Славутич” являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій.
Синтетичний облік основних засобів відповідно до Плану рахунків на підприємстві готель «Славутич» ведеться на рахунку 10 «Основні засоби», що призначений для обліку наявності і руху як власних основних засобів, так і отриманих на умовах фінансової оренди (лізингу), а також орендованих цілісних майнових комплексів, що входять до складу основних засобів.
Планування аудиторської діяльності здійснюється з метою надання ефективних економічних послуг у визначений проміжок часу, зосередження уваги аудитора на найважливіших напрямках аудиту, та виявлення проблем, які слід перевірити найретельніше. Планування аудиту пов»язане з визначенням його цілей і задач, відповідальності і обов»язків аудиторів.
Планування аудиторської діяльності необхідне для: вибору підходів для досягнення цілей аудиту; виконання і контролю за роботою; визначення саме основних аспектів об»єкта аудиту; гарантованості повноти виконаної роботи; зменшення ризику.
Аудиторська перевірка основних засобів в готелі “Славутич” складається з етапів і частин, які називаються стадіями.
Щоб скласти висновок про фінансово-майновий стан клієнта, аудитор повинен визначити конкретні цілі проведення аудиту, досягнення яких дасть йому можливість підтвердити або спростувати (виявити неузгодженість) фінансові документи клієнта. Конкретні цілі аудиту можуть бути сформульовані по-різному. Одним із можливих варіантів представлення цілей аудиту може бути такий: наявність і можливість виявлення викривлень; повнота відображення інформації; своєчасність відображення інформації; права і відповідальність; процеси інтерпретації та її розподіл; претензійні відносини.
Виконання процедур аудиту дає аудитору впевненість у тому, що робота буде виконана в повному обсязі незалежно від розмірів підприємства і виду його діяльності.
Згідно з цими документами документальне оформлення аудиту складається із двох видів документів: робочого та підсумкового.
Робочі документи — це записи, в яких аудитор фіксує використані процедури, тести, отриману інформацію і висновки, винесені в результаті проведення аудиту. Робочі документи є власністю аудитора. Вони мають містити всю інформацію, яку аудитор вважає важливою для правильного виконання перевірки. Ця інформація повинна підтвердити висновок аудитора. Підсумкова документація складається з аудиторського висновку та додаткової документації, що передається замовникові. За результатами аудиторської перевірки складаються аудиторський висновок та інша документація, що передається замовнику. Аудиторський висновок — це офіційний документ, який складається в установленому порядку за результатами проведення аудиту і містить судження-оцінку аудитора стосовно достовірності звітності, повноти і відповідності чинному законодавству та встановленим нормативам бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності, Аудиторський висновок розрахований на широке коло користувачів.
Ризиком в готелі “Славутич” можливо управляти, тобто використовувати різноманітні методи, які дозволяють повною мірою прогнозувати ризикову подію та вживати заходи щодо зниження ризику. Ефективність організації управління ризиком у багатьох випадках визначається класифікацією ризику. Під класифікацією ризику слід розуміти розподіл ризику на конкретні групи за визначеними ознаками. Аудитор оцінюючи попередню програму аудиту в готелі “Славутич” визначив, що внутрішньогосподарський ризик становить 60 %, ризик контролю 45 % (виникають труднощі щодо прийняття правильних рішень з обліку проведення господарських операцій; мають місце запізнення (в іншому звітному періоді) надходжень бухгалтерських документів, відповідно відображення їх даних в обліку. Багато зведених сум в облікових записах важко перевірити. При попередньому вибірковому перегляді облікових реєстрів по реалізації продукції аудитором встановлено, що не всі суми мають підтвердження первинними документами.), ризик невиявлення – 20 %. Тоді аудиторський ризик становитиме 5,4 %. Висновок аудитора може бути помилковим на 5,4 %.
Основними завданнями і метою аудиту основних засобів в готелі “Славутич” є встановлення:
1. Правильності документального оформлення і своєчасного відображення обліку операцій з основними засобами, їх надходження, внутрішнього переміщення і вибуття.
2. Перевірка правильності розрахунку, своєчасного відображення зносу (нарахування амортизації) основних засобів.
3. Контроль за витратами на капітальний ремонт.
4. Перевірка правильності відображення в обліку фінансових результатів від вибуття (в тому числі ліквідації) основних засобів.
5. Контроль за збереженням основних засобів.
6. Перевірка правильності проведення індексації основних засобів.
Для підвищення відповідальності інвентаризаційних комісій за результати і якість своєї роботи на підприємстві в готелі “Славутич” проводяться контрольні інвентаризації. Вони дозволяють встановити правильність зарахування в опис наявних основних засобів. Контрольними перевірками охоплюється не менше 10-15% найменувань найбільш цінних основних засобів, вказаних в описі, і не менше 10% загальної кількості фактично перевірених інвентаризацією основних засобів.
У відповідності Законом України “Про аудиторську діяльність” аудиторським підприємством на підставі Договору № 14 від 25.12.2002 була проведена аудиторська перевірка наявності та руху основних засобів готелю “Славутич” за період з 01.01.2002 по 31.12.2002 р.
Перевіркою встановлено, що деякі операції з основними засобами підприємства проведені з порушенням Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України 20.01.01р. №47/5238, що привело до завишення балансової вартості основних фондів, заниженню нарахованого зносу і неправильного розрахунку з бюджетом по ПДВ і податку на прибуток.
Покращення проведення аудиту в готелі “Славутич” можна досягти за допомогою використання комп»ютера як засобу контролю. Цей варіант використання комп»ютера відомий як «Методи аудиту при сприянні комп»ютера (МАСК)».
Програмне забезпечення контролю (ПЗК) складається з комп»ютерних програм, які використовуються аудитором як частина процедур перевірки, котрі обробляють дані контрольних тестів системи обліку об»єкта аудиту. ПЗК може являти собою пакет програм, або окремі програми і утиліти. Незалежно від джерела виникнення ПЗК, аудитор повинен довести можливість їх використання для проведення перевірки. ПЗК може бути підготовлене безпосередньо аудитором, написане залученим до цієї роботи програмістом. Програми можуть використовуватися як високоефективний інструмент для підрахунку. До програм можна вносити зміни відповідно до вимог, які виникають з особливостей обліку клієнта. При плануванні аудиту необхідно розглянути можливість комбінування ручного аналізу даних з обробкою на ПЗК. Утиліти використовуються для того, щоб виконати загальні функції обробки даних, сортування, створення і виводу файлів на друк.
Ефективність аудиту має підвищитися за допомогою МАСК з точки зору отримання найгрунтовніших доказів.
Під час планування перевірки аудитор мусить розглянути відповідну комбінацію організації і методів аудиту при сприянні комп»ютера. Необхідно врахувати фактори, що впливають на прийняття рішень при використанні комп»ютера, а саме:
знання комп»ютера, кваліфікація і досвід аудитора, сумісність МАСК і технічних засобів, на котрих Програмне забезпечення буде функціонувати; ефективність;
синхронізація у часі.
Ефективність аналітичних процедур може бути поліпшена при використанні МАСК з точки зору отримання і оцінки контрольного доказу, наприклад, деякі операції можуть бути перевірені більш детально і ефективно, тому що при використанні комп»ютера можна охопити більший розмір вибірки, ніж при звичайному аналізі; під час аналітичних процедур можна проаналізувати ефективніше, ніж ручним методом, результати операцій у звітах і незвичайні величини; використання МАСК дає можливість більш ефективного проведення додаткових незалежних процедур перевірки для отримання необхідної оцінки засобів управління і контролю.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
2. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
3. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
4. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
5. Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.
6. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.
7. Національний норматив аудиту №13 «Аудиторський висновок», прийнятий Постановою Аудиторської палати України від 22 січня 1996р. № 116//Бухгалтерський облік і аудит – 1997.- №6. – С.12-13.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
10.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.29-30.
11.Аудит. Практ. пособие / Под ред. А. П. Кузминского. — К.: Учетинформ. — 1996. – 358 с.
12.Аудит. Учебник для вузов / В. И. Подольский. — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 291 с.
13.Барышников Н.П. Организация и методика проведения общего аудита. — М.: Инф-издат-Дом «Филин», 1996. – 369 с.
14.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
15.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
16.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підруч. — К.: Вища школа, 1999. — 574 с.
17.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підручник. — К.: Вища школа, Знання, 1999. – 398 с.
18.Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
19.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
20.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
21.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
22.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
23.Інвентаризація згідно П(С)БО. Дебет-Кредит. № 47, 50, 52. 2000 р.
24.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.
25.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
26.Суйц В.П. Аудит / Практическое пособие для аудиторов — М.: АНКИЛ, 1994. – 149 с.
27.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ВАТ Готель “Славутич” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 3 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
4 |
8 |
|
первісна вартість |
0 11 |
5 |
10 |
|
Знос |
0 12 |
1 |
2 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
11 |
18 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
1462 |
1284 |
|
первісна вартість |
0 31 |
2932 |
2974 |
|
Знос |
0 32 |
1470 |
1690 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
50 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
1477 |
1360 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
35 |
41 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
287 |
271 |
|
готова продукція |
130 |
63 |
72 |
|
товари |
140 |
928 |
1112 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
247 |
290 |
|
первісна вартість |
161 |
247 |
290 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
1 |
2 |
|
за виданими авансами |
180 |
3 |
3 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
23 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
15 |
29 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
1599 |
1843 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
3076 |
3203 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
1600 |
1600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
699 |
739 |
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
238 |
280 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
69 |
71 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
2606 |
2690 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
0 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
0 |
0 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
11 |
70 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
186 |
164 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
30 |
24 |
|
з бюджетом |
550 |
99 |
91 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
8 |
10 |
|
зі страхування |
570 |
31 |
36 |
|
з оплати праці |
580 |
88 |
97 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
17 |
21 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
470 |
513 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
3076 |
3203 |
|
Керівник М.П. |
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ВАТ Готель «Славутич» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
4364 |
4561 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
727 |
760 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3637 |
3801 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1245 |
1400 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
2392 |
2401 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
13 |
20 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
1983,0 |
1990 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
304 |
310 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
3 |
2 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
115 |
119 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
115 |
119 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
35 |
36 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
80 |
83 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
80 |
83 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
Постачальник |
ЗАО «В.М.» |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
тел. 247-96-64 |
|
|
|
|
|
|
||
Одержувач |
Готель «Славутич» |
|
|
|
|
|
||||
Платник |
той самий |
|
|
|
|
|
|
|
||
Замовлення |
Сч. вход. СВ-05476 (14.03.02) |
|
|
Валюта |
|
Гривня |
||||
Умова: |
Попередня оплата |
|
|
Курс |
|
1,0 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Прибуткова накладна № ПН-02655 |
||||||||||
від 14 Березня 2002 р. |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ |
Назва |
Од. |
Кіл-ть |
Ціна вал |
Сума вал |
Сума грн |
ПДВ |
Всього |
||
1 |
Комп’ютер РІІІ |
|
шт. |
1,000 |
6000,00 |
6000,00 |
6000,00 |
1200,00 |
7200,00 |
|
|
|
|
|
|
|
Всього : |
6000,00 |
6000,00 |
6000,00 |
7200,00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього у гривнях: |
|
Сім тисяч двісті гривень 00 копійок |
|
|
|
|
|||
|
Всього ПДВ: |
|
1200.00 грн. |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відвантажив: |
__________________________ |
|
Одержав: |
__________________________ |
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток Г
Порівняльна відомість наявності основних засобів готелю «Славутич»
Інвентаризаційний № |
За даними бухгалтерського обліку |
В наявності |
Відхилення |
||
Основний засіб |
Первісна вартість, грн. |
Основний засіб |
Первісна вартість, грн. |
||
10304 |
Споруда готелю |
325740 |
Споруда готелю |
325740 |
— |
10505 |
Автобус ІКАРУС |
301478 |
Автобус ІКАРУС |
301478 |
— |
10401 |
Комп’ютер РІІІ |
5001 |
Комп’ютер РІІІ |
5001 |
— |
10402 |
Комп’ютер РІІІ |
5210 |
Комп’ютер РІІІ |
5210 |
— |
10403 |
Комп’ютер РІІІ |
3214 |
Комп’ютер РІІІ |
3214 |
— |
10404 |
Комп’ютер РІІ |
3214 |
Комп’ютер РІІ |
3214 |
— |
10405 |
Комп’ютер РІІ |
3241 |
Комп’ютер РІІ |
3241 |
— |
10406 |
Принтер HP870 |
1000 |
Принтер HP870 |
1000 |
— |
10407 |
Принтер HP870 |
1000 |
|
|
1000 |
10408 |
Принтер HP870 |
1000 |
Принтер HP870 |
1000 |
— |
10901 |
Ксерокс CANON |
3214 |
Ксерокс CANON |
3214 |
— |
10902 |
Стіл |
521 |
Стіл |
521 |
— |
10903 |
Стіл |
521 |
Стіл |
521 |
— |
10904 |
Стіл |
521 |
Стіл |
521 |
— |
10905 |
Стіл |
254 |
Стіл |
254 |
— |
10906 |
Шафа для одягу |
478 |
Шафа для одягу |
478 |
— |
10907 |
Шафа для одягу |
784 |
Шафа для одягу |
784 |
— |
10908 |
Шафа для одягу |
654 |
Шафа для одягу |
654 |
— |
10909 |
Шафа металева |
1470 |
Шафа металева |
1470 |
— |
Разом |
|
658515 |
|
657515 |
1000 |