Курсова робота Аудит операційних витрат підприємства та напрями їх оптимізації в умовах комп’ютерних інформаційних систем

Зміст

 

Вступ. 3

Розділ 1. Теоретичні засади аудиту в системі управління операційними витратами  підприємства. 5

1.1. Економічна характеристика операційних витрат. 5

1.2. Огляд нормативної бази та спеціальної літератури з питань обліку і аудиту операційних витрат. 8

Розділ 2. Організація і методика аудиту операційних витрат підприємства  12

2.1. Характеристика діяльності підприємства. 12

2.2. Планування аудиту операційних витрат. 17

2.3. Оцінка системи внутрішнього контролю операційних витрат. 24

2.4. Тестування операцій та залишків на рахунках операційних витрат. 28

2.5. Формулювання висновків за результатами аудиту операційних витрат  33

Висновки. 43

Список використаних джерел. 45

Додатки. 48


Вступ

 

Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва, ініціативи і т.д. Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації аудиту на підприємстві, аудиту матеріальних оборотних активів зокрема. 

Аудиторство нерівнозначне поняттям документальної комплек­сної ревізії, рахункової перевірки балансу, судово-бухгалтерської експер­тизи, аналізу господарської діяльності, але аудит використовує методи їх дослідження. В основному це поєднання методів документальної ревізії і аналізу господарської діяльності.

Призначення аудиту, як одного з елементів управління, – вивчати фактичний стан справ у кожному з підрозділів і по підприємству в цілому, щоб об’єктивно відображати дійсність; перевіряти виконання прийнятих рішень; виявляти відповідність діяльності підприємства інтересам суспільства, держави, законам ринку.

В процесі розвитку бухгалтерського обліку і контролю в народному господарстві були напрацьовані численні методичні й технічні прийоми проведення документальних перевірок. Але у зв»язку з еволюцією сучасної обчислювальної техніки за останні 20 років процес документування господарських операцій у бухгалтерському обліку зазнав кардинальних змін. На підприємствах і в організаціях широко впроваджуються системи автоматизованого обліку й електронного документування. Ця тенденція вимагає своєчасного і систематичного розвитку засобів комп»ютерного контролю, розробки нових методик і рекомендацій щодо проведення перевірок з допомогою комп»ютерних інформаційних систем.

Саме тому тема курсової роботи “Аудит операційних витрат підприємства та напрями їх оптимізації в умовах комп’ютерних інформаційних систем” є досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є вивчення теоретичних основ, стану проведення аудиту операційних витрат підприємства та їх оптимізації в умовах комп’ютерних інформаційних систем в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути теоретичні засади аудиту в системі управління операційними витратами  підприємства;

— дослідити процес планування аудиту операційних витрат в умовах комп’ютерних інформаційних систем;

  провести оцінку системи внутрішнього контролю операційних витрат;

— провести тестування операцій та залишків на рахунках операційних витрат;

— зробити формулювання висновків за результатами аудиту операційних витрат;

— за результатами роботи зробити висновки та пропозиції.

Предметом дослідження є результати аудиту операційних витрат за результатами діяльності базового підприємства.

Об’єктом дослідження є ТОВ „Кий-Луга-Сервіс”.

Теоретичну основу дослідження питання аудиту склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Білуха М.Т., Грабова Н.Н., Добровський В.Н., Крамаровський Л.М.,  Криницький Р.І. та інших. В роботі використані дані  бухгалтерської та податкової звітності „Кий-Луга-Сервіс” за 2007-2009 рр.

 

 


Розділ 1. Теоретичні засади аудиту в системі управління операційними витратами  підприємства

 

1.1. Економічна характеристика операційних витрат

 

Підприємство — незалежно від його правової форми — працює для того, щоб отримати прибуток. Для виготовлення кінцевої продукції, яку продадуть на ринку, воно ку­пує різні фактори виробництва, або ресурси. Витрати виробництва є вартістю ре­сурсів, залучених до виготовлення кінцевої продукції підприємства. В економічній науці розрізняють економічні та бухгалтерські витрати. Першим видом витрат більше оперують економісти-теоретики, другим — бухгалтери.

Наявність витрат зумовлена тим, що ресурси є обмеженими та можуть використовуватися за різним призначенням. Застосування певних ресурсів для виробництва одного блага означає, що їх уже не можна вживати для виробництва іншого блага. Іншими словами, витрати передбачають відмову від можливості виробництва альтернативних товарів і послуг [35, c. 248].

Економічні витрати, або альтернативна вартість, будь-якого ресурсу у виробництві певного блага є вартістю його найкращого альтернативного застосування.

Економічні витрати — це платежі, які має робити фірма для отримання і вико­ристання всіх ресурсів. Вони складаються з двох частин: явних і неявних витрат.

Отже, планування аудиту операційних витрат займає важливе місце. Адекватне планування аудиту допомагає переконатись в тому, що приділяється належна увага важливим його напрямам. Це приводить до оперативної постановки проблем, які виникають, і дає змогу вчасно виконати роботу з аудиту операційної діяльності.


2.3. Оцінка системи внутрішнього контролю операційних витрат

 

Бухгалтерський внутрішній контроль в ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” — це сукупність процедур,  що дають змогу  забезпечити  збереження  матеріальних оборотних активів  підприємства  та   достовірність звітності, що складається службою бухгалтерського обліку на основі даних, отриманих від операційних підрозділів. Вони включають:

— заходи   щодо   забезпечення   безпомилкового  відображення операцій відповідно до їх економічної суттєвості;

— продуктивність системи документообороту;

— наявність при керівництві в  роботі  операційних  процедур, які передбачає бухгалтерський контроль.

Бухгалтерський контроль  може  бути  первинним  та  подальшим (який здійснюється після відображення операції в обліку) і повинен надати можливість впевнитися в тому, що:

Отже, покращення проведення контролю та аудиту операційних витрат ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” можна досягти за допомогою використання комп»ютера як засобу перевірки. На ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” необхідно і далі використовувати 1С:”Підприємство”, що дасть змогу вирішувати в комплексі задачі бухгалтерського обліку, заробітної плати, кадрів,  торгівлі та складу та мати змогу здійснювати аудит з використанням комп»ютерних інформаційних систем. Під час аудиту операційних витрат ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” можна застосовувати комп»ютерну програму, яка орієнтована на те, щоб з однієї сторони максимально полегшити працю аудиторів, а з іншої сторони забезпечити  дотримання всіх правил і норм аудиторської діяльності і формування комплекту аудиторської документації цілком відповідає нормативним вимогам.

 

 

 

 


Висновки

 

За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки.

Операційна діяльність — основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Витрати операційної діяльності групуються за  такими економічними елементами: матеріальні затрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; амортизація; інші операційні витрати.

Аудит операційних витратпідприємства проводиться відповідно до правових норм та нормативної бази. Правові засади здійснення незалежної аудиторської діяльності в Україні базуються на Законі України “Про аудиторську діяльність”. Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку операційних витрат підприємства.

Планування аудиту операційної діяльності займає важливе місце. Адекватне планування аудиту допомагає переконатись в тому, що приділяється належна увага важливим його напрямам. Це приводить до оперативної постановки проблем, які виникають, і дає змогу вчасно виконати роботу з аудиту операційної діяльності.

На підприємстві ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” здійснюється постійний внутрішній контроль операційних витрат. Систему внутрішнього контролю операційних витрат ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” можна оцінити як високонадійну та ефективну.

За результатами перевірки операцій та залишків на рахунках операційних витрат були виявленні незначні помилки. В загальному  операції та залишки на рахунках операційних витрат відповідають дійсності, бухгалтерський облік ведеться вірно. За результатами перевірки було складено аудиторський висновок.

Перевіркою встановлено, що деякі операції з обліку  витрат  операційної діяльності підприємства проведені з порушенням  Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що призвело до неправильного визначення прибутку від операційної діяльності.  Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється. У зв’язку з цим аудитор вважає за можливе підтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана інформація свідчить про відповідність здійснюваної господарсько-фінансової діяльності чинному законодавству. Прийнята система бухгалтерського обліку відповідає законодавчим і нормативним вимогам. Фінансова звітність складена на основі дійсних облікових даних і в цілому достовірно відображає фактичне фінансове становище підприємства, що перевіряється.

Покращення проведення аудиту на ТОВ „Кий-Луга-Сервіс” можна досягти за допомогою використання комп»ютера як засобу контролю. Під час аудиту операційних витрат на ТОВ „Кий-Луга-Сервіс”  можна застосовувати комп»ютерну програму Audit XP «Комплекс Аудит», яка орієнтована на те, щоб з однієї сторони максимально полегшити працю аудиторів, а з іншої сторони забезпечити  дотримання всіх правил і норм аудиторської діяльності і формування комплекту аудиторської документації цілком відповідає нормативним вимогам. Програма Audit XP «Комплекс Аудит» автоматизує практично всі рутинні операції, виконувані аудиторами на перевірках, істотно знижує трудомісткість і імовірність помилки, а, отже, терміни і якість проведення аудита. Про це говорить сама назва програми — Audit XP «Комплекс Аудит» (від лат. eXtraPerformance – Підвищена продуктивність), тобто – комплексний аудит з підвищеною продуктивністю.


Список використаних джерел

 

1.     Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.

2.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

3.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

4.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  16 «Витрати», затверджене наказом міністерства фінансів України від 31.12.99 р. №318.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.42-44.

5.     Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

6.     Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

7.     Аудит: Застосування міжнародних стандартів аудиту в аудиторській практиці України: Навч. посібник / Аудиторська палата України ; Спілка аудиторів України ; Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України / Іван Ісакович Пилипенко (заг.ред.). — К. : ТОВ «ІАМЦ АУ «СТАТУС», 2005. — 172с.

8.     Аудит. Практ. пособие / Под ред. А. П. Кузминского. — К.:  Учетинформ. — 1996. – 358 с.

9.     Аудит. Методика документування. Навчальний посібник. За заг. ред. І.І.Пилипенка. — К., 2003. — 457 с.

10.Аудит. Учебник для вузов / В. И. Подольский. — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 291 с.

11.Аудит: теорія і практика: Навчальний посібник / Загородній А.Г.  та ін. — 2-е вид., перероб. і доп. — Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2004.- 456с.

12.Бавдей А.Л., Белый И.Н. Аудит и ревизия: Справочное пособие / И.Н. Белый (ред.). — Минск: ООО «Мисанта», 2005. — 220 с.

13.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 2005. — 295 с.

14.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підручник. — К.: Вища школа, 1999. — 574 с.

15.Білуха М. Т., Микитенко Т. В. Фінансовий контроль: теорія, ревізія, аудит: Підруч. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : Українська академія оригінальних ідей, 2005. — 888с.

16.Богданова Ж. А., Волошина Е. И., Додонова М. В., Лазаренко Д. А., Майданевич П. Н. Аудит: учебное пособие / П.Н. Майданевич (ред.), Е.И. Волошина (ред.). — Симф. : Феникс, 2008. — 700с.

17.Бодюк А. В. Методологічні та нормативно-правові аспекти аудиту підприємницької діяльності. — К. : Кондор, 2005. — 360с.

18.Бутинець Ф. Ф., Малюга Н. М., Петренко Н. І. Аудит: Стан і тенденції розвитку в Україні та світі / Житомирський держ. технологічний ун-т / Франц Францович Бутинець (ред.). — Житомир : ЖДТУ, 2004. — 563с.

19.Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2006. — 608 с.

20.Грідчіна М. В., Захожай В. Б., Осіпчук Л. Л., Субботовіч Ю. Л., Томчишина К. М. Фінанси (теоретичні основи): Підручник для студ. вищ. навч. закладів — К. : МАУП, 2002. — 280с.

21.Давидов Г.М. Аудит: Навч.посіб. – К.: Знання, 2007. – 363 с. 

22.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2004. — 54 с.

23.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2005. — 76 с.

24.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2006. — 402 с.

25.Кулаковська Л. П., Піча Ю. В. Основи аудиту: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — 3-є вид. — К. : Каравела, 2006. — 312с.

26.Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти. – К: Каравела, 2007. – 504 с.

27.Пантелеєв В. П., Корінько М. Д. Внутрішній аудит: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навч. за освітньо-професійною програмою «Спеціаліст зі спеціальності «Облік і аудит» / Державна академія статистики, обліку та аудиту Державного комітету статистики України / В.О. Шевченко (ред.). — К., 2006. — 248с.

28.Пилипенко І.І., Гаєвська Н.І., Шевчук В.О. та ін. Аудит. Навчальний посібник. — К.: ТОВ «ІАМЦАУ «СТАТУС»- 2005. — 172 с.

29.Писаревська Т. А. Інформаційні   системи   обліку   та   аудиту:   Навчальний посіб.— К.: КНЕУ, 2004. — 369 с.

30.Сахарцева І. І. Теоретико-методологічні аспекти формування програм аудиту. — К. : Кондор, 2005. — 376с.

31.Слав»юк Р. А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — 3.вид., перероб. і доп. — К. : Центр навчальної літератури, 2005. — 460с.

32.Сопко В.В., Шило В.П., Брабул О.М. та інші Організація і методика проведення аудиту: Підручник. — 2-ге вид., перероб. -К.: Вища шк. .: Т-во „Знання”, КОО, 2003. — 637.

33.Стельмащук А.М, Смоленюк П.С., Бухгалтерський облік. Навчальний посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2007 – 528 с.

34.Терехов А.А. Аудит: перспективы развития. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560 с.

35.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2007. — 784 с.

36.Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2007. № 70. – С.4

37.Усач Б. Ф., Душко З. О., Колос М. М. Організація і методика аудиту: Підручник. — К. : Знання, 2006. — 296с.

 

 


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ „Кий-Луга-Сервіс

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 31  грудня            2009 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

 

 

 

первісна вартість

0 11

 

 

 

Знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

 

 

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

75,6

71,7

 

первісна вартість

0 31

146,0

150,8

 

Знос

0 32

70,4

79,1

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

1,4

 

Усього за розділом 1.

0 80

75,6

73,1

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

0,2

2,9

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

46,5

53,2

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

 

 

 

первісна вартість

161

5,2

1,2

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

2,4

0,5

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

0,8

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

0

0,1

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

1,1

0,9

 

Усього за розділом 2.

260

56,2

58,8

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

131,8

131,9

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

Періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

31

31

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

43,5

30,2

 

Резервний капітал

340

 

 

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

9,5

2,3

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

65

58,9

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

 

 

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

26

30

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

36,7

38,5

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

0,9

0,7

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

1

1

 

з оплати праці

580

2,2

1,8

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

66,8

73

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

131,8

131,9

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ „Кий-Луга-Сервіс

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2009 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

761,5

851,5

 

Податок на додану вартість

0 15

126,9

141,9

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

634,6

709,6

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

525,6

589,6

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

109

120

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

11,2

9,1

 

Адміністративні витрати

0 70

 

 

 

Витрати на збут

0 80

108,9

104

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

11,3

25,1

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

 

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

11,3

25,1

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

3,4

8,4

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

7,9

16,7

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

7,9

16,7

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

44,2

42,1

 

Витрати на оплату праці

240

39,6

35,1

 

Відрахування на соціальні заходи

250

12,5

12,7

 

Амортизація

260

8,6

8,0

 

Інші операційні витрати

270

304

306,1

 

Разом

280

408,9

404

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутковості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 


Додаток В

Тест оцінки надійності системи внутрішнього контролю

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.