Розділ 1. Теоретичні основи інноваційного розвитку туристичного підприємства
1.1. Поняття і види інновацій в туристичному бізнесі
1.2. Роль фахівців в інноваційній діяльності
Розділ 2. Аналіз інноваційного розвитку туристичного підприємства
2.1. Економічна характеристика туристичної фірми ДП «А.Е.Т. Джоін Ап»
2.2. Ефективність проведення інноваційних процесів в ДП «А.Е.Т. Джоін Ап»
Розділ 3. Основні напрямки вдосконалення інноваційних процесів ДП “А.Е.Т. Джоін Ап”
3.1. Основні напрямки впровадження нових послуг підприємства
3.2. Мотивація як функція підвищення інноваційної активності персоналу
Вступ
Туризм відіграє одну з головних ролей у світовий економіці, забезпечуючи десяту частину світового валового продукту. Ця галузь економіки розвивається швидкими темпами і в найближчі роки стане одним з найважливіших її секторів. Щорічний приріст інвестицій в індустрію туризму становить близько 30%.
Зростання туризму (особливо міжнародного) може викликати і такі, безумовно негативні, явища як інфляція, порушення екологічного балансу і зруйнування традицій місцевого населення. Це особливо наочно проявляється у країнах що розвиваються, що має особливе значення для України, де туристи з більш багатих індустріальних країн своєю присутністю нав»язують присутній їм образ життя та рівень споживання.
Саме тому, своєчасна та всебічна оцінка наслідків туризму є дуже важливим фактором для складання такої економічної та туристської політики, яка б дозволяла отримувати максимальний прибуток та попереджувати руйнівну дію туризму.
В даний час вирішальне значення в забезпеченні конкурентноздатності фірми відіграють інновації.
Основною метою управління розробкою турпродукту на підприємстві є його вдосконалення при забезпеченні високого рівня обслуговування туристів.
Саме тому тема курсової роботи “Управління інноваційним процесом туристичного підприємства” є досить актуальною.
Метою курсової роботи є оцінка стану інноваційного розвитку базового підприємства.
Здійснення поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— вивчення теоретичних основ інноваційного розвитку туристичного підприємства;
— аналізу діяльності туристичного підприємства;
— розгляду напрямків вдосконалення інноваційних процесів на базовому підприємстві.
Предметом курсової роботи є результати діяльності базового підприємства.
Об»єктом дослідження є туристична фірма ДП «А.Е.Т. Джоін Ап».
Теоретичну основу дослідження питання ефективності управління персоналом підприємства склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Абрамов В. М., Занюк С.С., Колот А.М., Лахтіонова Л. А., Мірошниченко О.М.., Шегда А. В., Шеремета А. Д. та інших.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Теоретичні основи інноваційного розвитку туристичного підприємства
1.1. Поняття і види інновацій в туристичному бізнесі
У термін «інновація» вкладаються два поняття. Інновація — це, по-перше, нововведення, тобто новий чи удосконалений продукт, послуга, технологія, упроваджені на ринку, у виробничо-господарській діяльності, споживанні, громадському житті; по-друге, це процес здійснення змін, упровадження нововведень [3, c. 67].
Інновація створюється в результаті досліджень і відкриттів, матеріалізує наукові і практичні рішення. Її основна властивість — новизна, що оцінюється як по технічних параметрах, застосовності, так і з ринкових позицій по комерційній результативності.
…
За цей же час зросла кількість туристів, що обслуговувалися ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» та кількість проведених ними на відпочинку туро-днів. Так кількість туристів зросла в 2002 році на 20 чоловік (64,1%), а кількість туро-днів зросла на 86 туро-дні (28,8%).
В 2002 році середня ціна за тур зменшилася на 470,44 грн. (14,8%) та стала рівна 2707,79 грн.
Ціна ж за туро-день в 2002 році зросла на 28,36 грн. (8,57%) та склала 359,36 грн.
Отже, основні показники фінансово-господарської діяльності ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» зазнали позитивних змін у звітному році порівняно з 2001 роком.
Розділ 3. Основні напрямки вдосконалення інноваційних процесів ДП “А.Е.Т. Джоін Ап”
3.1. Основні напрямки впровадження нових послуг підприємства
Особливість роботи туристичної фірми ДП “А.Е.Т. Джоін Ап” полягає в тому, що вона ставить перед собою тільки чітко сплановані цілі і завжди дотримується девізу: «Потрібно добре знати країну, у яку продаєш тури».
Як однин з напрямків інноваційної діяльності ДП “А.Е.Т. Джоін Ап” можна запропонувати включення до асортименту послуг кілька нових позицій, тобто розробити новий туристичний продукт.
Розробка нового продукту відбувається в кілька етапів.
Спочатку компанії формулюють стратегію розробки туристського продукту, що, у свою чергу, включає інновацію продукту, тобто установлення виду необхідного продукту, модифікацію вже існуючих продуктів, а також розподіл ресурсів для створення продукту.
Після визначення стратегії починається етап генерації ідей. Багато фірм для цього використовують такі інструменти, як мозкова атака, матриці пошуку, морфологічний аналіз і ін. Потім ідеї перетворюються в концепції, що проходять обговорення в потенційних клієнтів і затверджуються.
Наступний етап розробки продукту туристськими фірмами – це бізнес-аналіз, коли прогнозуються первісні і повторні продажі, плануються ціни і передбачуваний прибуток. Далі створюється сам продукт, що проходить попередній іспит на міцність. Цей етап дорогий, потребуючий багато часу і зусиль.
…
Найважливішим показником ефективності організації преміювання є співвідношення реальне одержуваного ефекту в результаті дії тієї чи іншої системи преміювання і додаткових витрат підприємства в зв»язку з виплатою премій.
Висновки
Інновація створюється в результаті досліджень і відкриттів, матеріалізує наукові і практичні рішення. Її основна властивість — новизна, що оцінюється як по технічних параметрах, застосовності, так і з ринкових позицій по комерційній результативності.
Будь-яка інновація (нововведення) має свій життєвий цикл, що складається з трьох основних елементів: періоду від початку розробки до виходу на ринок (при цьому нововведення може застаріти, а саме нововведення ще не початися); періоду від виходу на ринок до зняття з виробництва; періоду старіння від зняття з виробництва до припинення експлуатації в споживачів.
Успіху інноваційної діяльності багато в чому сприяють: підтримка вищого керівництва; високий творчий потенціал співробітників; придатність для здійснення інновацій існуючих технологій і устаткування; гарне знання й ефективне використання ринкових можливостей.
В інноваційній діяльності туристичного підприємства задіяні підприємці і керівники, фахівці різних галузей знань, виконавці різних функцій. Специфічна практика виробила ряд настільки ж специфічних типів і ролей новаторів, керівників і виконавців.
Підприємство ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» розташоване за адресою м. Київ, вул. Басейна, 23/1. Підприємство ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» створено і діє на основі Статуту та законодавства України.
За результатами проведеного аналізу видно, що продуктивність праці в 2002 році зросла на 4,1 тис. грн. тобто на 39,76 % відносно попереднього року за рахунок збільшення отриманого доходу від наданих послуг. В 2002 році відбулося підвищення рівня оплати праці, що допомогло покращити фінансові показники діяльності ДП «А.Е.Т. Джоін Ап».
В 2002 році прибуток зріс порівняно з 2001 роком на 9,3 тис. грн. за рахунок збільшення обсягу продаж збільшиться на 2,49 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 1,81 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшився на 17,8 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації послуг зріс на 22,8 тис. грн..
Протягом 2001-2002 років виручка від реалізації послуг ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» зростала. В 2002 році порівняно з 2001 виручка від реалізації зросла на 39,4 тис. грн. (39,8%). За цей же час зросла кількість туристів, що обслуговувалися ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» та кількість проведених ними на відпочинку туро-днів. Так кількість туристів зросла в 2002 році на 20 чоловік (64,1%), а кількість туро-днів зросла на 86 туро-дні (28,8%). В 2002 році середня ціна за тур зменшилася на 470,44 грн. (14,8%) та стала рівна 2707,79 грн. Ціна ж за туро-день в 2002 році зросла на 28,36 грн. (8,57%) та склала 359,36 грн.
Як однин з напрямків інноваційної діяльності ДП “А.Е.Т. Джоін Ап” можна запропонувати включення до асортименту послуг кілька нових позицій, тобто розробити новий туристичний продукт. В роботі розроблено новий туристичний продукт до Словаччини. Оцінивши вигідність запропонованого туру в Словаччину, необхідно провести планування його збуту.
Важливим етапом в інноваційному розвитку ДП “А.Е.Т. Джоін Ап” є приймання замовлень на обслуговування клієнтів за допомогою мережі Інтернет.
При самих прекрасних планах, ефективній організаційній структурі, сучасному устаткуванні (оргтехніці, засобах збору й обробки інформації), але без мотивації праці працівників ДП “А.Е.Т. Джоін Ап” домогтися бажаних результатів управління інноваційним процесом неможливо: члени трудового колективу не будуть справлятися зі своїми службовими обов»язками.
Список використаних джерел
1. Андрушків Б.М. Кузьмін О.Є. Основи менеджменту. -Львів.: «Світ», 1999. – 328 с.
2. Бовыкин В. Новый менеджмент (управление предприятиями на уровне высших стандартов: теория и практика эффективного управления)— М.: ОАО Экономика, 1997.— 368 с.
3. Бойдел Т. Как улучшить управление организацией: Пособие для руководителя.- М.: АО «ИНФРА»-М — АОЗТ «Премьер», 1995.— 204с.
4. Брэддик У. Менеджмент в организации.— М.: ИНФРА-М, 1997:- 344 с.
5. Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент. Учебник для студентов экон. спец. вузов.— М.: Высш. школа, 1994.— 224 с.
6. Герчикова И.Н. Менеджмент. Учебник. Второе изд., перераб. и дополи.- М.: ЮНИТИ, 1995.- 408 с.
7. Глухов В.В. Основы менеджмента.— Санкт-Петербург: Специальная литература, 1995.— 327 с.
8. Глущенко В.В., Захарова Е.В., Тихомиров Ю.В. Теория управления: Учебный курс.- М.: ВЕСТНИК, 1997.- 332 с.
9. Друкер П. Як забезпечити успіх у бізнесі: Новаторство і підприємництво: Пер. з англ.— К.: Україна, 1994.— 319 с.
10.Дункан Джек У. Основополагающие идеи в менеджменте: Уроки основоположников менеджмента и управленческой практики. Пер. с англ.- М.: Дело, 1996.- 272 с.
11.Жигалов І.Т. Основи менеджменту і управлінської діяльності: Підручник. К.: Вища школа. 1994.— 224 с.
12.Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посіб. — К.: Вища школа, 1992.- С.15-23.
13.Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 1994.— 454 с.
14.Зигерт В., Ланг Л. Руководить без конфликтов. – М.: Экономика, 1990.-287 с.
15.Ильин Н.И., Луканова И.Т. и др. Управление проектами.— С.-Пб.: Два-три. 1996.- 614 с.
16.Инновационный менеджмент. Учебник для ВУЗов. //С.Д.Ильенкова. М.: Банки и биржи: ЮНИТИ, 1999.- 246 с.
17.Инновационный менеджмент: Курс лекций/ Под.ред. В.Н. Архангельского.- М., 1999. – 348 с.
18.Кабушкин Н.И., Бондаренко Г.А. Менеджмент гостиниц и ресторанов: Учеб. пособие. – Мн.: ООО “Новое знание”, 2000. –216 с.
19.Казмиренко В.П. Социальная психология организаций: Монография.— К.: МЗУУП, 1993.— 384 с.
20.Каракоз І.І., Самборський В.І. Теорія економічного аналізу. — К.: Вища школа, 1989.
21.Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 264 с.
22.Кузьмін О.Е. Сучасний менеджмент: Навч. прикладний посібник.— Львів: Центр Європи, 1995.— 176 с.
23.Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання : Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
24.Лэнд Питер Э. Менеджмент — искусство управлять. Секреты и опыт практического менеджмента: Пер. с англ.— М.: ИНФРА-М 1991- 144 с.
25.Менеджмент & менеджер. Корпоративный стиль. №1. 2002.
26.Менеджмент организации. Учебное пособие / Под ред. д. е. н. проф. З.П. Румянцевой и д. э. н., проф. Н.А. Саламатина.— М.: ИНФРА-М, 1996.- 432 с.
27.Мочерний С.В. Основи економічної теорії: Підручник. — Тернопіль: АТ “Тарнекс”, 1993. – С.361.
28. Русак Н.А. Основи фінансового аналізу, — Мн: ООО ”Меркаванне”, 1995. — С.17-25.
29.Туризм и гостиничное хозяйство. Учебник / Под ред. Чудновского А. Д. – М.: Ассосиация авторов и издателей “Тандем”, 2000. – 400 с.
30.Экономический анализ хозяйственной деятельности: Учебник для экон. вузов / Под ред. А. Д. Шеремета. – М.: Экономика, 1979. – 376 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
0,4 |
0,8 |
|
первісна вартість |
0 11 |
0,5 |
1,0 |
|
Знос |
0 12 |
0,1 |
0,2 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1,1 |
1,8 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
146,2 |
128,4 |
|
первісна вартість |
0 31 |
293,2 |
297,4 |
|
Знос |
0 32 |
147,0 |
169,0 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
5,0 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
147,7 |
136,0 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
3,5 |
4,1 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
28,7 |
27,1 |
|
готова продукція |
130 |
6,3 |
7,2 |
|
товари |
140 |
92,8 |
111,2 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
24,7 |
29,0 |
|
первісна вартість |
161 |
24,7 |
29,0 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
0,1 |
0,2 |
|
за виданими авансами |
180 |
0,3 |
0,3 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
2,0 |
2,3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
1,5 |
2,9 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
159,9 |
184,3 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
307,6 |
320,3 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
Звітного |
звітного |
|
|
|
Періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
160 |
160 |
|
Пайовий капітал |
310 |
69,9 |
73,9 |
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
23,8 |
28,0 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
6,9 |
7,1 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
260,6 |
269,0 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
0 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
0 |
0 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
1,1 |
7,0 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
18,6 |
16,4 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
3,0 |
2,4 |
|
з бюджетом |
550 |
9,9 |
9,1 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
0,8 |
1,0 |
|
зі страхування |
570 |
3,1 |
3,6 |
|
з оплати праці |
580 |
8,8 |
9,7 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
1,7 |
2,1 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
47,0 |
51,3 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
307,6 |
320,3 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ДП «А.Е.Т. Джоін Ап» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
138,4 |
99 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
23,1 |
16,5 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
115,3 |
82,5 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
74 |
56,1 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
41,3 |
26,4 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
10,6 |
9 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
|
|
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
30,7 |
17,4 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
30,7 |
17,4 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
9,2 |
5,2 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
21,5 |
12,2 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
21,5 |
12,2 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
15,3 |
14,2 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
19,6 |
13,2 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
7,35 |
4,95 |
|
Амортизація |
260 |
2,1 |
1,8 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
31,65 |
36,15 |
|
Разом |
280 |
76 |
70,3 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
як купити куросову?
http://yak.vlynko.com/?page_id=313