Зміст
Розділ 1. Теоретичні основи формування стратегії збуту туристичного продукту на ринку послуг
1.1. Стратегія управління туристичним продуктом
1.2. Стимулювання збуту туристичного продукту
Розділ 2. Аналіз збуту туристичного продукту туристичним підприємством
2.1. Загальна характеристика туристичної агенції «Альфа-Тревел» і її туристичний продукт
2.2. Аналіз фінансових результатів ТОВ «Альфа-Тревел»
2.3. Аналіз рентабельності туристичного підприємства ТОВ «Альфа-Тревел»
Розділ 3. Шляхи вдосконалення стратегії збуту туристичного продукту ТОВ “Альфа-Тревел”
3.1. Стимулювання збуту туристичного продукту
3.2 Підвищення ефективності збуту туристичного продукту шляхом проведення рекламної діяльності
Вступ
Туризм відіграє одну з головних ролей у світовий економіці, забезпечуючи десяту частину світового валового продукту. Ця галузь економіки розвивається швидкими темпами і в найближчі роки стане одним з найважливіших її секторів. Щорічний приріст інвестицій в індустрію туризму становить близько 30%. Туризм є дуже впливовим на зайнятість населення. За оцінкою ВТО, зараз 100 млн. працюючих зайнято в цій галузі, а до 2005 р. кожна восьма працездатна людина у світі буде зайнята саме у цій сфері. Індустрія туризму — трудомісткий процес, тому у ньому зайняті в основному некваліфіковані робітники. Але це не означає що у туризмі не використовується висококваліфікований труд. Навпаки, сучасні світові стандарти туристських товарів та послуг разом з конкуренцією вимагають постійного підвищення кваліфікації працюючих у цій галузі.
В Україні за останнє десятиріччя кількість туристів щорічно досягає 5 — 6 млн. Низька доля України у міжнароднім обміні туристами: вона складає 0,05 — 0,06%, а в сумі доходів цієї галузі — 0,02 — 0,03%. Дуже низькі надходження від туристського обслуговування в іноземній валюті, вони не перебільшують 1% від суми річного експорту товарів та послуг, і це при тому, що міжнародний туризм є активним джерелом надходжень іноземної валюти що суттєво впливає на платіжний баланс країни. Дійсно, будь-яка країна прагне до залучення якомога більших обсягів валюти (наприклад, у Іспанії вони досягають 30% експорту), постачаючи на світовий ринок якісні туристичні послуги. Є така можливість, і досить реальна, і в нашій країні, яка має багату історію та культуру, свої неповторні традиції та звичаї. Саме на цій основі потрібно будувати діяльність туристичним фірмам. Але слід враховувати, що крім впливу на економіку, туризм впливає на соціальну і культурну середу, екологію. А останні, в свою чергу впливають на туристів.
Управління збутом туристичного продукту на ринку послуг має важливе значення для туристичного підприємства.
Стимулювання збуту як органічна частина маркетингової діяльності туристичних підприємств сприяє підвищенню ефективності продажу туристичного продукту. Відповідно до сучасної концепції маркетингу найбільш діючим інструментом комплексу маркетингу є туристичний продукт, а такі інструменти комплексу маркетингу, як комунікація, розподіл і ціна лише ґрунтуються на особливостях туристичного продукту. Стимулювання продажу відіграє значну роль у системі управління маркетингом, і від того, наскільки гнучкою й ефективною вона виявиться, залежить гнучкість і ефективність маркетингової політики в цілому.
Вищевикладене доводить актуальність теми курсової роботи “Удосконалення стратегії збуту туристичного продукту на ринку послуг”.
Метою даної курсової роботи є розробка заходів щодо удосконалення стратегії збуту туристичного продукту на ринку послуг в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути теоретичні основи формування стратегії збуту туристичного продукту,
— провести аналіз збуту туристичного продукту туристичним підприємством,
— розглянути шляхи вдосконаленя стратегії збуту туристичного продукту,
— підведення підсумків за результатами проведеної роботи.
Предметом дослідження є обсяг збуту базового підприємства.
Об»єктом дослідження є туристична фірма ТОВ “Альфа-Тревел”.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Теоретичні основи формування стратегії збуту туристичного продукту на ринку послуг
1.1. Стратегія управління туристичним продуктом
Стратегія управління туристичним продуктом безпосередньо пов»язана з формуванням стратегії розвитку туристичної фірми і забезпеченням ефективної її реалізації. У найбільш загальному виді під стратегією управління туристичним продуктом варто розуміти формування системи довгострокових цілей діяльності туристичної фірми та вибір найбільше ефективних шляхів їх досягнення [11, c. 147].
…
Як видно з рис. 2.2., не зважаючи на те що прибуток підприємства зріс в 2002 році в порівнянні з фінансовими результатами станом за 2001 рік, рентабельність виробничої діяльності, яка більш повно характеризує кінцеві результати господарювання, тому що величина її показує співвідношення ефекту з використаними ресурсами, знизилася. Зменшення рентабельності свідчить про погіршення фінансового стану підприємства. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень.
Розділ 3. Шляхи вдосконалення стратегії збуту туристичного продукту ТОВ “Альфа-Тревел”
3.1. Стимулювання збуту туристичного продукту
Розробка стратегії стимулювання збуту туристичного продукту на ТОВ “Альфа-Тревел” зв»язана з вирішенням цілого ряду послідовних задач:
встановлення стимулювання збуту;
вибір інструментів стимулювання збуту;
виявлення кола учасників;
визначення інтенсивності заходів щодо стимулювання збуту;
прийняття рішень про засоби поширення інформації про програму стимулювання збуту;
визначення тривалості стимулювання;
вибір часу проведення заходів щодо стимулювання збуту;
розробка бюджету стимулювання збуту.
…
11,033*50 + 214,069 = 765,719 тис. грн..
Збут підприємства за 2003 рік складе 765,719*4 = 3062,876 тис. грн.
Як бачимо результат розрахунків за рівнянням регресії 3062,876 тис. грн. подібний до результату, що був отриманий за формулою Ламбера 3182,08 тис. грн.
Висновки
Формування стратегії управління туристичним продуктом є досить складним творчим процесом, що потребує високої кваліфікації виконавців. Насамперед, формування цієї стратегії базується на прогнозуванні окремих умов діяльності туристичного підприємства, у першу чергу, кон»юнктури споживчого ринку в цілому та в обраному його сегменті, що є досить трудомістким процесом. Складність цього процесу полягає й у тому, що при формуванні стратегії управління туристичним продуктом відбувається великий пошук та оцінка альтернативних варіантів стратегічних управлінських рішень, які найбільш повно відповідають місії туристичної фірми та задачам її розвитку. Визначена складність формування стратегії управління туристичним продуктом полягає також у тому, що вона не є незмінною, а потребує періодичного коригування з урахуванням мінливих умов зовнішнього середовища та нових можливостей розвитку туристичного підприємства, що постійно виникають.
Для успіху того чи іншого комерційного заходу щодо збуту туристичних послуг необхідна наявність визначеного мінімуму стимулюючих мір, що здійснюються в комплексі з рекламною роботою й іншою комерційною діяльністю. Великі туристичні фірми мають штатні служби стимулювання збуту, що займаються вивченням ефективності прийнятих раніше мір і дають рекомендації щодо найбільш діючих прийомів.
Метою туристичного агентства «Альфа-Тревел» є організація і розвиток національного туризму України шляхом впровадження основних напрямків державної політики в цій галузі, задоволення потреб суспільства і держави в різних видах послуг, одержання прибутку, збільшення валютних надходжень і здійснення за рахунок отриманих коштів подальшого розвитку самого підприємства і задоволення соціальних і економічних інтересів членів трудового колективу.
В роботі провели аналіз показників збутової діяльності ТОВ «Альфа-Тревел» за 2001 та 2002 роки.
прибуток від основної діяльності зріс на 29,52 тис. грн. (з 32,82 тис. грн. до 62,33 тис. грн.), або на 89,94%;
балансовий прибуток зріс на 33,52 тис. грн. (з 38,8 тис. грн. до 72,3 тис. грн.), або на 86,35%;
чистий прибуток також зріс з 27,17 тис. грн. до 50,63 тис. грн. на 86,35%.
Не зважаючи на те що прибуток підприємства зріс в 2002 році в порівнянні з фінансовими результатами станом за 2001 р., рентабельність виробничої діяльності, яка більш повно характеризує кінцеві результати господарювання, тому що величина її показує співвідношення ефекту з використаними ресурсами, знизилася. Зменшення рентабельності свідчить про погіршення фінансового стану підприємства. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень.
Розробка стратегії стимулювання збуту туристичного продукту на ТОВ “Альфа-Тревел” зв»язана з вирішенням цілого ряду послідовних задач:
встановлення стимулювання збуту;
вибір інструментів стимулювання збуту;
виявлення кола учасників;
визначення інтенсивності заходів щодо стимулювання збуту;
прийняття рішень про засоби поширення інформації про програму стимулювання збуту;
визначення тривалості стимулювання;
вибір часу проведення заходів щодо стимулювання збуту;
розробка бюджету стимулювання збуту.
Заходи стимулювання збуту, напрямлені на клієнтів ТОВ “Альфа-Тревел”, найчастіше переслідують цілі: заохочення більш інтенсивного споживання послуг; спонукання туристів до придбання продуктів, якими вони раніше не користувалися; «підштовхування» споживачів до покупки; заохочення постійних клієнтів; зниження тимчасових коливань попитів; залучення нових клієнтів. При визначенні цілей необхідно приймати в увагу ймовірні відповідні дії конкурентів.
Для здійснення програми стимулювання збуту туристичного продукту ТОВ “Альфа-Тревел” необхідно поширити відповідні зведення про намічувані заходи. Тому повинні бути прийняті відповідні рішення про засоби поширення інформації про програму стимулювання збуту ТОВ “Альфа-Тревел”. Інформація може поширюватися через пресу, радіо, телебачення, різного роду вивіски, плакати, транспорт і т.д. При виборі конкретних засобів поширення інформації варто враховувати важливість оптимізації рівня ефективності і витратності кожного з них.
Для стимулювання в 2003 році на підприємстві ТОВ “Альфа-Тревел” плануються витрати на рекламу в сумі 200 тис. грн., що на 39,89 тис. грн. більше ніж в минулому році. Витрати на рекламу в 2003 році зростуть за всіма показниками. Витрати на рекламу в пресі зростуть на 7,1 тис. грн., витрати на радіо та телебачення зростуть на 5,8 тис. грн., витрати на друковану рекламу зростуть на 14,2 тис. грн., витрати на участь у виставках зростуть на 7,5 тис. грн. Також в 2003 році стануться зміни в структурі витрат на рекламу. Зростуть витрати на друковану рекламу на 1,39% та відповідно зменшиться масова частка інших видів реклами.
Додатковий збут за рахунок проведення рекламних заходів складе 481,08 тис. грн. Тобто в 2003 році за рахунок проведення рекламних заходів збут туристичного продукту складе 3182,08 тис. грн.
Планування збуту в плановому періоді в залежності від витрат на рекламу можна провести на основі регресії. Знайдемо коефіцієнт кореляції, що визначає залежність виручки від реалізації туристичного продукту від затрат на рекламу, протягом 2000-2002 років та побудуємо рівняння лінійної регресії. Збут підприємства за 2003 рік складе 3062,876 тис. грн. Як бачимо результат розрахунків за рівнянням регресії 3062,876 тис. грн. подібний до результату, що був отриманий за формулою Ламбера 3182,08 тис. грн.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
4. Закон України “Про рекламу”// ВВР, 1996, N 39, — Ст. 181.
5. Андриенко В. Ф., Данюк В. М. Экономическое стимулирование трудовой активности. — К., 1991.- 352с.
6. Балабанов И. Т., Балабанов А.И. Экономика туризма: Учебное пособие для вузов по экономической специальности. — М.: Финансы и статистика, 1999. — С. 174.
7. Бойчик Н. Економіка підприємства. Навч.посібник.К.Атіка,2001-298с.
8. Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.
9. Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
10.Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,1994-272с.
11.Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.
12.Гончарук В. Развитие предприятия. М.: Дело,2001-218с.
13.Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.
14.Гуляев В. Г. Организация туристской деятельности: Учебное пособие // Московская академия экономики и права. — М.: Нолидж, 1996. — С. 312.
15.Десслер Г. Управление персоналом: Учеб. пособие для студ.: Пер. с англ. / Под общ. ред. Ю. В. Шлемова. — М., 1997.- 418 с.
16.Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.
17.Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
18.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
19.Занюк С. С. Мотивація діяльності. — Луцьк, 1998.- 218 с.
20.Карпова Г. А. и др. Экономика современного туризма: рыночное регулирование. Основы управления и маркетинга. Бухгалтерский учет и налогообложение. — М.; СПб.: Герда. 1998 — С. 412.
21.Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
22.Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.
23.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
24.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
25.Линдерт П. X. Экономика мирохозяйственных связей. — М.: Прогресс, 1992.- С. 420.
26.Мірошниченко О. В. Мотивація праці. — Донецьк, 1988. – 236 с.
27.Мотиваційні основи ефективної праці в умовах ринкової трансформації економіки: 36. наук. пр. — К., 1996. – 178 с.
28.Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
29.Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
30.Пузакова Е. П., Честникова В. А. Международный туристический бизнес. — М.: Экспертное бюро. — М., 1997. — С. 176.
31.Сенин В. В. Организация международного туризма: Учебник для вузов по специальности «Менеджмент». — М.: Финансы и статистика, 1999. -С. 400.
32.Ситник В. Ф. Основи інформаційних систем: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2001. – 258 с.
33.Чудновский А.Д. и др. Гостиничный и туристический бизнес: Учебник / Ассоциация авторов и издательства «Тандем» / Под ред. А. Д. Чудновского — М.: Экмос, 1998. — С. 351.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство “Альфа-Тревел” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
|
|
|
первісна вартість |
0 11 |
|
|
|
Знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1173,6 |
1040,5 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
11138,5 |
11139,0 |
|
первісна вартість |
0 31 |
13914,5 |
14084,0 |
|
Знос |
0 32 |
2776 |
2945 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
|
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
373,3 |
395,4 |
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
12685,4 |
12574,9 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
215 |
218 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
товари |
140 |
53 |
48,1 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
|
|
|
первісна вартість |
161 |
|
|
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
29,8 |
15,8 |
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
190,9 |
416,4 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
47,1 |
67,0 |
|
в іноземній валюті |
240 |
19,8 |
55,3 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
410,7 |
400,2 |
|
Усього за розділом 2. |
260 |
966,3 |
1220,8 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
16,2 |
9 |
|
БАЛАНС |
280 |
13667,9 |
13804,7 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
11243 |
11243 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
179 |
719 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
38,4 |
70,0 |
|
Резервний капітал |
340 |
202,1 |
202,1 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
|
|
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
12202,5 |
12234,1 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
640,4 |
620,0 |
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
640,4 |
620,0 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
356,0 |
278,0 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
356,0 |
278,0 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
260 |
235 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
140,1 |
244,6 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
22,7 |
68,0 |
|
з оплати праці |
580 |
46,0 |
125,0 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
1,2 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
469,0 |
672,6 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
13667,9 |
13804,7 |
|
Керівник М.П. |
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство «Альфа-Тревел» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
2701,0 |
1163,30 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
450,2 |
193,88 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
0 25 |
135,0 |
58,2 |
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
2115,8 |
911,3 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1685,3 |
560,0 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
430,5 |
351,3 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
200,0 |
169,0 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
60,0 |
46,0 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
108,2 |
103,5 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
62,3 |
32,8 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
10,0 |
6,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
72,3 |
38,8 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
21,7 |
11,6 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
50,6 |
27,2 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
50,6 |
27,2 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|