Зміст
Розділ 1. Доходи підприємства: сутність, види та джерела формування
Розділ 2. Аналіз резервів зростання доходів туристичного підприємства «САМ»
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2. Аналіз динаміки і структури та впливу факторів на доходи туристичного підприємства «САМ»
2.3. Обґрунтування можливого і необхідного обсягу доходів туристичного підприємства «САМ»
2.5. Пошук напрямків підвищення доходів туристичного підприємства «САМ»
Розділ 3. Особливості роботи менеджера в умовах АРМ
Вступ
Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням його коштів та джерел їх утворення. Фінансовий стан підприємства — це забезпеченість власними обіговими коштами, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан та динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність коштів, платоспроможність та інші підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства, що дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.
Дохід туристичного підприємства являє собою один з головних узагальнюючих показників фінансово-господарської діяльності підприємства. Отримання доходів – виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) – свідчить про те, що продукція підприємства знайшла свого споживача, що вона відповідає вимогам та попиту ринку за ціною, якістю, іншими технічними функціональними характеристиками та властивостями.
Отримання доходів створює основу для самофінансування підприємства за умови, що їх розмір достатній для покриття витрат підприємства з реалізації товарів та інших видів діяльності, виконання зобов’язань перед бюджетом та утворення чистого прибутку.
Розмір отриманих доходів визначає економічну стратегію підприємства з питань управління матеріальними ресурсами та витратами. Персоналом підприємства і оплатою його праці, податковою, інвестиційною, дивідендною політикою підприємства.
Економічний аналіз доходів підприємства є основним напрямком аналізу майбутнього, тому що його методика дозволяє при наявності стислого обсягу інформації про результати діяльності господарюючого суб’єкта визначити його потенційні можливості, внутрішні резерви, використання яких дозволить досягти позитивних змін фінансових результатів діяльності. Особливого значення це набуває в сучасний період, коли більшість інформації про господарську діяльність підприємці відносять до категорії комерційної таємниці, та у розпорядження аналітика надходить в основному офіційна фінансова звітність.
Саме тому тема курсової роботи “Оцінка резервів підвищення доходів туристичного підприємства” є досить актуальною.
Метою даної роботи є проведення пошуку резервів підвищення доходів туристичного підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути теоретичні основи доходів підприємства: сутність, види та джерела формування;
— провести аналіз динаміки і структури та впливу факторів на доходи туристичного підприємства;
— зробити обґрунтування можливого і необхідного обсягу доходів туристичного підприємства;
— зробити пошук напрямків підвищення доходів туристичного підприємства «САМ»;
— розглянути особливості роботи менеджера в умовах АРМ.
Предметом дослідження є доходи від господарської діяльності базового підприємства.
В якості базового було обрано туристичне підприємство “САМ”. В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності за 2004-2005 рр.
Розділ 1. Доходи підприємства: сутність, види та джерела формування
Одним з найважливіших факторів, що визначає суму прибутку як кінцевого результату діяльності підприємства туристичного господарства, є розмір доходу, що формується ним в процесі своєї діяльності. Сума отриманих доходів є фінансовою основою розвитку його операційної діяльності, що забезпечує вирішення наступних трьох важливих задач:
Основна частина операційних доходів підприємства є джерелом відшкодування усіх поточних витрат, пов’язаних зі здійсненням його операційної діяльності. Реалізація цієї задачі забезпечує самоокупність діяльності підприємства.
….
“САМ”, зіштовхуючись з безліччю альтернатив закордонних ринків, одержує досвід міжнародного маркетингу, певним чином впливає на умови бізнесу, переробляючи іноземний ринок на один з функціональних ринків фірми. Така позиція поступово перетворюється в оригінальну маркетингову стратегію, що поєднує політику “САМ” за послугами, цінами, розміщенню і просуванню послуг і послідовно розраховує слабкі і сильні сторони продукту і фірми і реалії конкуренції. Найбільш важливим етапом розробки міжнародної маркетингової стратегії є формування інтегрованої маркетингової політики, пристосованої до умов глобалізації господарського життя. Міжнародна маркетингова стратегія “САМ” теоретично може бути стандартизованою, тобто загальною для всіх зовнішніх і внутрішніх ринків, чи адаптованою, тобто спеціалізованою для кожного конкретного ринку.
Розділ 3. Особливості роботи менеджера в умовах АРМ
Розв»язання задач обліку та аналізу доходів на туристичному підприємстві “САМ” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Процес автоматизації обліку доходів та фінансових результатів передбачає три етапи обробки інформації. На першому здійснюється вибір з бази даних (БД) інформації в залежності від показників, які обліковуються (витрати за елементами, доходи за місцями виникнення тощо), і формується в пам’яті ЕОМ робочий аналітичний масив. На другому інформація кожного робочого масиву перетворюється в синтетичні дані згідно з алгоритмом їх обробки (всі операції відображуються на рахунках). На третьому здійснюється формування вихідних документів (машинограм, відеограм) у вигляді зведених відомостей, Головної книги, які використовуються обліковими службами підприємства для прийняття обґрунтованих управлінських рішень і складання бухгалтерської звітності.
…
Висновки і пропозиції
За результатами виконаної роботи можна зробити висновки та пропозиції.
Одним з найважливіших факторів, що визначає суму прибутку як кінцевого результату діяльності підприємства туристичного господарства, є розмір доходу, що формується ним в процесі своєї діяльності.
Дохід — це збільшення економічних вигід у вигляді надходження активів або зменшення зобов»язань, які призводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків вкладників).
Дохід визначається під час збільшення активу або зменшення зобов»язання, що зумовлює зростання власного капіталу. Критерії визнання доходу застосовуються окремо до кожної операції, до окремих елементів однієї або двох чи більше операцій в залежності від суті господарської операції.
Туристична фірма «САМ » — найбільший турагент України — була заснована в 1991 році групою професіоналів туристичного бізнесу, з досвідом роботи не менше 10 років. Ця фірма має ряд представництв у найбільших містах України, у місті Києві розташована за адресою вул. Комінтерну, 7. Має ліцензію Державного Комітету України з туризму № 001475. Ліцензія надає право фірмі на виконання таких форм діяльності: організація прийому й обслуговування іноземних туристів в Україні, організація прийому й обслуговування вітчизняних туристів в Україні, організація туристичних поїздок за межі України, екскурсійна діяльність, організація масового і спортивно-оздоровчого туризму.
Обсяг доходів туристичного підприємства “САМ” в 2005 році зріс порівняно з 2004 роком на 925 тис. грн. (27,39%). Це сталося за рахунок збільшення всіх видів доходів.
По підприємству план отримання доходів було виконано на 111,74%. План по асортименту послуг було виконано на 3829,58/3850 * 100% = 99,5%.
План по асортименту недовиконано на 0,5% за рахунок зовнішніх факторів, таких як:
— зменшення попиту на деякі види послуг;
— поява на ринку збуту конкурентів.
Дохід від продажу туристичних продуктів в 2005 році зріс порівняно минулим 2004 роком на 925 тис. грн. за рахунок таких факторів:
обсягу проданих туристичних продуктів на 224 тис. грн.;
структури проданих туристичних продуктів на 324 тис. грн.;
зміни ціни на окремі туристичні продукти на 377 тис. грн.
Можливий обсяг доходів розрахований економіко — статистичним методом становить 6537,3 тис. грн. та перевищує необхідний на 2037,3 тис. грн. Можливий обсяг доходу розрахований методом середньої – ковзної становить 4924,3 тис. грн. та перевищує необхідний на 424,3 тис. грн.
Можливий обсяг доходу розрахований за інтегральною оцінкою становить 6134 тис. грн. та перевищує необхідний на 1634 тис. грн.
Тобто, можна зробити висновок, що підприємство “САМ” отримає необхідний розмір операційного доходу.
Особливість роботи туристичної фірми “САМ” полягає в тому, що вона ставить перед собою тільки чітко сплановані цілі і завжди дотримується девізу: «Потрібно добре знати країну, у яку продаєш тури».
Як однин з напрямків розширення міжнародної діяльності туристичної фірми “САМ” можна запропонувати включення до асортименту послуг кілька нових позицій, тобто розробити новий туристичний продукт.
“САМ”, зіштовхуючись з безліччю альтернатив закордонних ринків, одержує досвід міжнародного маркетингу, певним чином впливає на умови бізнесу, переробляючи іноземний ринок на один з функціональних ринків фірми. Така позиція поступово перетворюється в оригінальну маркетингову стратегію, що поєднує політику “САМ” за послугами, цінами, розміщенню і просуванню послуг і послідовно розраховує слабкі і сильні сторони продукту і фірми і реалії конкуренції. Найбільш важливим етапом розробки міжнародної маркетингової стратегії є формування інтегрованої маркетингової політики, пристосованої до умов глобалізації господарського життя. Міжнародна маркетингова стратегія “САМ” теоретично може бути стандартизованою, тобто загальною для всіх зовнішніх і внутрішніх ринків, чи адаптованою, тобто спеціалізованою для кожного конкретного ринку.
Розв»язання задач обліку та аналізу доходів на туристичному підприємстві “САМ” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Процес автоматизації обліку доходів та фінансових результатів передбачає три етапи обробки інформації. На першому здійснюється вибір з бази даних (БД) інформації в залежності від показників, які обліковуються (витрати за елементами, доходи за місцями виникнення тощо), і формується в пам’яті ЕОМ робочий аналітичний масив. На другому інформація кожного робочого масиву перетворюється в синтетичні дані згідно з алгоритмом їх обробки (всі операції відображуються на рахунках). На третьому здійснюється формування вихідних документів (машинограм, відеограм) у вигляді зведених відомостей, Головної книги, які використовуються обліковими службами підприємства для прийняття обґрунтованих управлінських рішень і складання бухгалтерської звітності.
Важливим етапом в інноваційному розвитку туристичної фірми “САМ” є приймання замовлень на обслуговування клієнтів за допомогою мережі Інтернет.
Список використаних джерел
1. Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.
2. Закон України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 р. N 1023-XII зі змінами та доповненнями// Баланс.— 20.03.2005.— № 14.— С. 5-
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
5. Балабанов И. Т., Балабанов А.И. Экономика туризма: Учебное пособие для вузов по экономической специальности. — М.: Финансы и статистика, 1999. — С. 174.
6. Бойчик Н. Економіка підприємства. Навч.посібник.К.Атіка, 2001-298с.
7. Гуляев В. Г. Организация туристской деятельности: Учебное пособие // Московская академия экономики и права. — М.: Нолидж, 1996. — С. 312.
8. Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
9. Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
10.Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
11. Кабушкин Н.И., Бондаренко Г.А. Менеджмент гостиниц и ресторанов: Учеб. пособие. – Мн.: ООО “Новое знание”, 2000. –216 с.
12.Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
13.Карпова Г. А. и др. Экономика современного туризма: рыночное регулирование. Основы управления и маркетинга. Бухгалтерский учет и налогообложение. — М.; СПб.: Герда. 1998 — С. 412.
14. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. — К.: «Знання», КОО, 2000. — 378 с.
15. Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 264 с.
16.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
17. Нечаюк Л.І., Телеш Н.О. Готельно-ресторанний бізнес: Менеджмент: Навчальний посібник. К.: ЦНЛ, 2005 . – 348 с.
18.Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2000, С. 312.
19. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
20. Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
21.Пузакова Е. П., Честникова В. А. Международный туристический бизнес. — М.: Экспертное бюро. — М., 1997. — С. 176.
22. Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
23.Сенин В. В. Организация международного туризма: Учебник для вузов по специальности «Менеджмент». — М.: Финансы и статистика, 1999. -С. 400.
24. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
25. Туризм и гостиничное хозяйство. Учебник / Под ред. Чудновского А. Д. – М.: Ассосиация авторов и издателей “Тандем”, 2000. – 400 с.
26.Чудновский А.Д. и др. Гостиничный и туристический бизнес: Учебник / Ассоциация авторов и издательства «Тандем» / Под ред. А. Д. Чудновского — М.: Экмос, 1998. — С. 351.
27. Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
28.Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 1998, С. 68.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство “САМ” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2006 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
|
|
|
первісна вартість |
0 11 |
|
|
|
Знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
20,8 |
16,6 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
411,3 |
1738,2 |
|
первісна вартість |
0 31 |
867,0 |
3757,6 |
|
Знос |
0 32 |
455,7 |
2019,4 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
2,5 |
7,3 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
434,6 |
1762,1 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
192,3 |
305,4 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
6,6 |
10,5 |
|
готова продукція |
130 |
115,4 |
111,5 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
101,2 |
117,0 |
|
первісна вартість |
161 |
103,2 |
119,5 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
2 |
2,5 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
12,0 |
9,0 |
|
за виданими авансами |
180 |
5,0 |
2,5 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
95,6 |
157,1 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
30 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
51,0 |
29,6 |
|
в іноземній валюті |
240 |
6,2 |
14,5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
585,2 |
787,2 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
1019,8 |
2549,3 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
200 |
200 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
553,1 |
1826,6 |
|
Резервний капітал |
340 |
3,5 |
3,5 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
7,3 |
331,6 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
763,8 |
2361,7 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
|
|
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
28,0 |
13,6 |
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
28,0 |
13,6 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
40,0 |
30,0 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
8,6 |
6,0 |
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
122,5 |
64,2 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
11,0 |
9,1 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
2,0 |
1,1 |
|
зі страхування |
570 |
2,8 |
2,0 |
|
з оплати праці |
580 |
14,2 |
13,8 |
|
з учасниками |
590 |
24,2 |
43,8 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
2,7 |
4,1 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
228,0 |
174,1 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
1019,8 |
2549,3 |
|
Керівник М.П. |
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство “САМ” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2005 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
5162,4 |
4052,4 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
860,4 |
675,4 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
4302 |
3377 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
3177,06 |
2876,86 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
1124,94 |
500,14 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
322,51 |
250,32 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
160,11 |
81,14 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
110,01 |
51,11 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
532,31 |
117,57 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
21,59 |
11,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
553,9 |
128,57 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
166,17 |
38,57 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Доброго вечора, підскажіть будь ласка, ось цю курсову із цими даними можна скачати?
http://yak.vlynko.com/?page_id=313