Курсова робота Організація автомобільних перевезень туристичною фірмою

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Теоретичні основи організації автотуристичних перевезень в сучасних умовах. 5

1.1. Поняття автотуристичних перевезень та їх особливості5

1.2. Сучасні стратегії організації автотуристичних перевезень. 9

Розділ 2. Аналіз організації автотуристичних перевезень підприємства (на прикладі туристичної фірми ТОВ «Вояж-Київ»)14

2.1. Загальна характеристика туристичної фірми. 14

2.2. Техніко-економічний аналіз реалізації автотуристичних послуг  15

Розділ 3. Пропозиції по покращенню організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ». 22

3.1. Основні проблеми організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ». 22

3.2. Пропозиції по підвищенню ефективності автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ “Вояж-Київ”. 27

Висновки. 36

Список використаних джерел. 37

Додатки. 39

 


Вступ

 

Транспортне обслуговування туристів – це одна із складових частин індустрії туризму. До 1991 р. у колишньому СРСР існувала єдина транспортна система туризму, що включає в себе автомобільний, річковий, морський, залізничний і авіаційний транспорт який забезпечував потреби як внутрішнього, так і міжнародного туризму. Частка транспортного обслуговування в загальній структурі туристських послуг складала більш 40%. У туристській транспортній системі колишнього СРСР працювало близько 180 тис. чоловік.

Ринкові відносини й антимонопольне законодавство України сприяли децентралізації туризму і, зокрема, його транспортної системи. Різке зниження попиту на транспортні послуги в туризмі призвело до перепрофілювання деяких транспортних підприємств, а в ряді випадків – до їхнього банкрутства.

В даний час не існує єдиної транспортної системи, що обслуговує туризм, а потреба в перевезеннях регулюється попитом по кожному виду транспорту.

Проблемою організації автотранспортних перевезень в Україні є те, що на законодавчому рівні не урегульовані в достатній мірі взаємини туроператора і турагента з транспортними компаніями, а норми міжнародного туристського права, на жаль, вступають у протиріччя з національними нормативно-правовими актами, тим самим зменшуються  права українських туристів, до того ж туристи і фахівці туристських організацій (а найчастіше і перевізники) недостатньо знайомі з найважливішими міжнародними конвенціями по повітряних, морських, річкових, залізничних, автомобільних і інших видах перевезень, а також з аналогічними документами, що регламентують туристські перевезення усередині країни.

Аналогічних труднощів викликає велика кількість туристських документів, формулярів і правил, уніфікація яких з урахуванням рекомендацій ВТО і рішень Статистичної комісії ООН буде поетапно проводитися в Україні.

Важливим для туристських організацій і туристів є точна і вичерпна інформація про правила перевезень пасажирів і багажу на міжнародних і внутрішніх маршрутах, систему тарифів, пільг і знижок, порядок пред’явлення і задоволення претензій, захисту інтересів туристів при порушенні умов перевезень і ін.

Актуальність теми курсової роботи обумовлена тим, що автотранспорті перевезення складають найбільш вагому частину у загальному обсязі послуг, що надаються вітчизняними туристичними фірмами.

Основою формування, просування і реалізації туристського продукту є технологія перевезень туристів різними видами транспорту, а також специфіка договірних відносин у сфері туристських подорожей.

Метою роботи є аналіз організації автомобільних перевезень туристичною фірмою. Для досягнення мети роботи були виконані наступні завдання:

— розглянуто теоретичні основи організації автотуристичних перевезень в сучасних умовах;

— проведено аналіз організації автотуристичних перевезень підприємства;

— наведено пропозиції по покращенню організації автотуристичних перевезень туристичної фірми.

Об’єктом дослідження є організація автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ».

Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів та загальних висновків по роботі.


Розділ 1. Теоретичні основи організації автотуристичних перевезень в сучасних умовах

1.1. Поняття автотуристичних перевезень та їх особливості

 

 

Відповідно до Рекомендацій зі статистики туризму, розробленими ВТО (Всесвітній туристичної організації), пропонується наступна класифікація засобів транспорту [15, c.187]:

1) повітряний транспорт: рейси, що підкорюються розкладу; рейси, що не підкорюються розкладу; інші повітряні перевезення;

2) водний транспорт: пасажирські лінії і пароми; круїзи; інше;

3) сухопутний транспорт: залізничний транспорт; міжміські і міські автобуси й інший суспільний автодорожний транспорт; приватні автомашини (місткістю до 8 чоловік); прокат автотранспортних засобів; інші сухопутні транспортні засоби.

….

На внутрішніх туристських маршрутах використовуються автобуси різних класів у залежності від дальності поїздки, числа туристів у групі, категорії маршруту, рівня комфорту і т.д.


Розділ 2. Аналіз організації автотуристичних перевезень підприємства (на прикладі туристичної фірми ТОВ «Вояж-Київ»)

2.1. Загальна характеристика туристичної фірми

 

 

Туристична фірма ТОВ «Вояж-Київ» (св. про рег. №21654639, Ліцензія ДКМПСТУ АА 520916) була заснована в лютому 1997 р.

Основними видами діяльності фірми є:

— організація зарубіжного автотуризму;

— продаж автоподорожей на регулярні і чартерні рейси.

За 6 років своєї діяльності, фірма «Вояж-Київ» міцно закріпилася на ринку туристичних послуг і зайняла лідируючі позиції як тур-оператор по Іспанії, Єгиптові, Туреччині, Фінляндії та ін. Фірма «Вояж-Київ» — постійний учасник міжнародних туристичних виставок і салонів.

Як видно з мал. 2.2 обсяг послуг з автоперевезень ТОВ «Вояж-Київ» в структурі наданих послуг підприємства значний. Протягом 2001-2002 років спостерігається зростання доходу від надання послуг з автоперевезень та чистого прибутку, що отриманий за рахунок автоперевезень.

Розділ 3. Пропозиції по покращенню організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ»

3.1. Основні проблеми організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ»

 

Основною проблемою організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ» є безпека перевезення (це відсутність неприпустимого ризику, зв’язаного з можливістю нанесення збитку здоров’ю пасажирів і збереженням рухомого складу).

Конструкція туристського автобуса повинна забезпечити необхідну безпеку як у звичайних, так і в надзвичайних ситуаціях.

Загальні вимоги до безпеки туристського автобуса містять у собі мінімально достатні умови для запобігання дорожньо-транспортних випадків (ДТП). Найбільш характерними ДТП є: зіткнення, перекидання, наїзди на перешкоду, пішохода чи велосипедиста, мотоцикліста, транспортний засіб, що стоїть, гужовий транспорт, тварин, падіння пасажира й ін.

….

Основне питання — яким чином ТОВ “Вояж-Київ” може домогтися переваги над суперниками в організації автотуристичних перевезень. Успіх стратегії однієї фірми залежить від конкурентної сили і стратегії конкуренції фірм-суперників. Як тільки фірма починає якийсь стратегічний крок, то конкуренти завжди можуть відповісти зустрічними оборонними чи наступальними контркроками.

 


Висновки

 

 

 У курсової роботі викладена технологія обслуговування туристів автомобільним транспортом, стисло наведені правила і процедури, використовувані при організації автотранспортних подорожей.

При плануванні своєї подорожі турист враховує такі фактори, як швидкість доставки до цілі поїздки, комфорт подорожі, вартість, можливість перевезення багажу і його вага, можливість зупинки на шляху проходження, умови харчування, рівень шуму, вібрацій, умови для сну і відпочинку, можливість широкого огляду під час поїздки, наявність несприятливих екологічних факторів і, звичайно, безпека.

Перевагами автомобільного транспорту є його мобільність, приступність, порівняно невисокі тарифи, можливість транспортування багажу, можливість зупинок по шляху проходження, широкий огляд, невисокі питомі капітальні витрати.

Недоліки даного виду транспорту – невисока місткість і експлуатаційна швидкість, забруднення навколишнього середовища продуктами згоряння палива, невисокий рівень комфортного життєзабезпечення при тривалих подорожах та ін.

 Туристична фірма ТОВ «Вояж-Київ» була заснована в лютому 1997 р.

Обсяг продаж фірми 2002 року збільшився в порівнянні з показниками 2001 року практично більш ніж на 1,000,000 гривень. У даний момент туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ» ведеться робота з розширення асортименту і підвищенню якості туристичного продукту, модернізації програмного забезпечення, впровадженню технології «он-лайн» бронювання.

Дохід від надання послуг з автоперевезень ТОВ «Вояж-Київ» в 2002 зріс на 694 тис. грн. (44,86) порівняно з 2001 роком. Число перевезених пасажирів автотранспортом в 2002 році зросло на 1668 чоловік. Чистий прибуток підприємства зріс з 90 до 387,73 тис. грн., тобто на 297,73 тис. грн. В тому числі зріс чистий прибуток, що отриманий ТОВ «Вояж-Київ» за рахунок автоперевезень з  31,4 тис. грн. в 2001 році до 147,5 тис. грн. в 2002 році. В 2002 році зросла рентабельність послуг з автоперевезень на 4,55%. Ефективність послуг з автоперевезень на підприємстві ТОВ «Вояж-Київ» нижча ніж ефективність роботи всього підприємства, так як рентабельність послуг з автоперевезень нижча рентабельності підприємства.

Основною проблемою організації автотуристичних перевезень туристичною фірмою ТОВ «Вояж-Київ» є безпека перевезення (це відсутність неприпустимого ризику, зв’язаного з можливістю нанесення збитку здоров’ю пасажирів і збереженням рухомого складу). Конструкція туристського автобуса повинна забезпечити необхідну безпеку як у звичайних, так і в надзвичайних ситуаціях.

Оцінка діяльності з автоперевезень повинна проводитися на основі комплексного аналізу кінцевих підсумків його ефективності. Оцінюючи критерій ефективності автоперевезень туристичною фірмою ТОВ “Вояж-Київ” особливу увагу варто приділяти  недопущенню приросту прибутку тільки за рахунок росту обсягів рентабельних послуг, довільного збільшення цін на послуги без відповідного  підвищення якості і т.п., але  її приросту за рахунок кращої роботи, росту обсягу додаткових послуг і зниження собівартості.

Для туристичної фірми ТОВ “Вояж-Київ”  можна запропонувати такі напрямки для підвищення ефективності автоперевезень:

— підвищення доходів (виручки) від реалізації послуг;

— зниження собівартості реалізованих послуг;

— підвищення рентабельності підприємства;

— проведення управлінських впливів на персонал   підприємства для досягнення підвищення ефективності;

— планування соціального розвитку колективу туристичної фірми ТОВ “Вояж-Київ”.

В 2002 році ТОВ “Вояж-Київ” планує збільшити чистий дохід від реалізації послуг з автотуристичних перевезень на 380,97 тис. грн. (17%), та збільшити собівартість послуг на 272,16 тис. грн. (13%). При цьому чистий прибуток від реалізації послуг з автотуристичних перевезень  зросте з 147,5 тис. грн. до 256,32 тис. грн. на 108,82 тис. грн. (73,77%).

Для ТОВ “Вояж-Київ” можна запропонувати заходи по забезпеченню ефективності автотуристичних послуг на основі маркетингових досліджень ринкового середовища. Маркетинг розглядається як організаційна система розробки, виробництва і збуту продукції, конкурентоспроможність якої визначається в процесі її реалізації на ринку.

 


Список використаної літератури та інформаційних джерел

 

1.Азар В.И., Туманов С.Ю. Экономика туристского рынка. — М.: Дело, 1998. – 512 с.

2.Белошапка В.А., Загорий Г.В. Стратегическое управление: принципы и международная практика. – К., 1999. – 315 с.

3.Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб: «Герда», 2000. – 253 с.

4.Биржаков М.Б. и др. Энциклопедия международных контрактных отношений. – М.: Олбис-Филинъ, 1997. – 475 с.

5.Биржаков М.Б., Кудрявцева Л.Б. Автобусные туры. В сб. «Турист­ские фирмы». – Вып. 14. — СПб, Туризм, 1997. – 85 с.

6.Велесько Е.И. Стратегическое управление: практика приня­тия системных решений: Учеб. пособие. – Минск: Техналогия; изд-во БГЭУ, 1997. – 369 с.

7.Герасимчук В. Т., Маркетинг: теорія та практика: Нaвчальний посібник – Київ: Вища школа, 1994 – 327 с.

8.Гуляев В.Г. Внедрение и эксплуатация газокарбюраторных и га­зодизельных автомобилей и автобусов. – М.: ЦРИБ-Турист, 1989. – 347 с.

9.Гуляев В.Г. Организация туристской деятельности. — М.: «Нолидж», 1996. – 591 с.

10.Гуляев В.Г. Практика туристского бизнеса. – М.: РУЦ, 1996. – 546 с.

11.Гуляев В.Г. Туристские перевозки. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 348 с.

12.Гуреев С. А. Международное транспортное право. – М.: Издательство УДН, 1987. – 285 с.

13.Забелин П.В., Мойсеева Н.К. Основы стратегического управ­ления: Учеб. пособие – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1997. – 286 с.

14.Ильина Е.Н. Менеджмент транспортных услуг. – М.: РМАТ, 1997. – 462 с.

15.Котлер Филип, Армстронг Гари, Сондерс Джон, Вонг Вироника, Основы маркетинга: Пер.с англ. – 2-е европ. изд. – Киев; Москва; Санкт-Петербург: Издат. дом «Вильямс», 1998 – 1056 с.

16.Крейнин А.В. и др. Пассажирские перевозки на железнодорож­ном транспорте. – М.: Издательство «Транспорт», 1990. – 519 с.

17.Папирян Г.А. Экономика туризма. – М.:Финансы и статистика, 1998. – 593 с.

18.Редченко К.І. Стратегічний аналіз: Навч.-метод. посібник. – Львів: Вид-во ЛКА, 2002. – 196 с.

19.Сенин В. С. Международная организация туризма. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 318 с.

20.Сенин В.С. Введение в туризм. – М.: 1993. – 275 с.

21.Томпсон А.А., Стрикленд А. Дж. Стратегический менедж­мент. Искусство разработки и реализации стратегии: Учеб. для вузов / Пер. с англ.; Под ред. Л.Г. Зайцева. М.И.Соколовой. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998.– 651 с.

22.Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент: Учеб. по­собие. – М.: ЗАО «Интел-Синтез», 1997. – 495 с.

23.Хан Д. Планирование и контроль: концепция и контроллинг / Пер. с нем.; Под. ред. и с предисл. А.А. Турчака, Л.Р. Головача, М.Л. Лукашевича. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 527 с.

24.Шершньова З.Є., Оборська С.В. Стратегічне управління: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1999. – 356 с.


Додатки

Додаток А

Додаток
до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2, затвердженого наказом Міністерства фінансів України
від 31 березня 1999 р. №87
і зареєстрованого в Міністерстві
юстиції України
21 червня 1999 р. за №396/3689

 

 

 

КОДИ

Дата (рік, місяць, число)

03

01

15

Підприємство ТОВ «Вояж-Київ»

за ЄДРПОУ

 

Територія

за КОАТУУ

 

Форма власності

за КФВ

 

Орган державного управління

за СПОДУ

 

Галузь

за ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за КВЕД

 

Одиниця виміру:

Контрольна сума

 

Адреса

 

БАЛАНС
на 31.01. 2002 р.

Форма №1 Код за ДКУД

1801001

 

АКТИВ

Код рядка 

На початок звітного періоду 

На кінець звітного періоду 

1

I. Необоротні активи

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

— залишкова вартість

010

82,4

80,8

— первісна вартість

011

102,5

102,5

— накопичена амортизація

012

20,1

21,7

Незавершене будівництво

020

 

 

Основні засоби:

 

 

 

— залишкова вартість

030

9004,7

9158,7

— первісна вартість

031

11589,6

12925,2

— знос

032

2584,9

3766,5

Довгострокові фінансові інвестиції:

 

 

 

— які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств

040

 

 

— інші фінансові інвестиції

045

 

 

Довгострокова дебіторська заборгованість

050

140,0

140,0

Відстрочені податкові активи

060

 

 

Інші необоротні активи

070

3,6

4,2

Усього за розділом I

080

9230,7

9383,7

II. Оборотні активи

 

 

 

Запаси:

 

 

 

— виробничі запаси

100

543,6

724,1

— тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

— незавершене виробництво

120

826,5

559,9

— готова продукція

130

825,6

607,0

Товари

140

441,6

34,3

Векселі одержані

150

33,4

4,8

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

— чиста реалізаційна вартість

160

651,4

1514,9

— первісна вартість

161

759,9

1530,6

— резерв сумнівних боргів

162

108,5

15,7

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

— з бюджетом

170

2,5

4,3

— за виданими авансами

180

 

 

— з нарахованих доходів

190

 

 

— із внутрішніх розрахунків

200

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

— в національній валюті

230

17,1

948,6

— в іноземній валюті

240

2,5

64,4

Інші оборотні активи

250

 

 

Усього за розділом II

260

3344,2

4462,3

III. Витрати майбутніх періодів

270

286,9

41,7

Баланс

280

12861,8

13887,7

 

 

 

 

ПАСИВ

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

I. Власний капітал

 

 

 

Статутний капітал

300

10000,0

10000,0

Пайовий капітал

310

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

1500,0

1500,0

Інший додатковий капітал

330

 

 

Резервний капітал

340

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

556,4

66,8

Неоплачений капітал

360

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

Усього за розділом I

380

12056,4

11566,8

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

Усього за розділом II

430

 

 

III. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

Усього за розділом III

480

 

 

IV. Поточні зобов’язання

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

5,2

9,8

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

 

 

Векселі видані

520

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

726,7

2188,6

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

— з одержаних авансів

540

2,6

1,6

— з бюджетом

550

1,2

1,7

— з позабюджетних платежів

560

0,7

2,8

— зі страхування

570

4,9

5,3

— з оплати праці

580

24,6

12,7

— з учасниками

590

 

 

— із внутрішніх розрахунків

600

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

25,9

34,8

Усього за розділом IV

620

791,8

2257,3

V. Доходи майбутніх періодів

630

13,6

63,6

Баланс

640

12861,8

13887,7

 

 

Керівник

Головний бухгалтер


Додаток Б


Додаток
до Положення (стандарту)
бухгалтерського обліку 3, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. №87 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
21 червня 1999 р. за №397/3690

 

 

 

КОДИ

Дата (рік, місяць, число)

03

01

15

Підприємство ТОВ «Вояж-Київ»

за ЄДРПОУ

 

Територія

за КОАТУУ

 

Орган державного управління

за СПОДУ

 

Галузь

за ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за КВЕД

 

Одиниця виміру:

Контрольна сума

 

 

Звіт про фінансові результати

за рік 2002 р.

 

Форма №2 

Код за ДКУД

1801003

 

I. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

3901,3

2900,0

Податок на додану вартість

015

650,2

483,3

Акцизний збір

020

 

 

 

025

 

 

Інші вирахування з доходу

030

 

 

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

035

3251,1

2416,7

Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

040

2126,1

1916,5

Валовий:

 

 

 

— прибуток

050

1124,9

500,1

— збиток

055

 

 

Інші операційні доходи

060

 

 

Адміністративні витрати

070

322,5

250,3

Витрати на збут

080

160,1

81,1

Інші операційні витрати

090

110,0

51,1

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

— прибуток

100

532,3

117,6

— збиток

105

 

 

Доход від участі в капіталі

110

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

Інші доходи

130

21,6

11,0

Фінансові витрати

140

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

Інші витрати

160

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

— прибуток

170

553,9

128,6

— збиток

175

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,2

38,6

Фінансові результати від звичайної діяльності:

 

 

 

— прибуток

190

387,7

90,0

— збиток

195

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

— доходи

200

 

 

— витрати

205

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

Чистий:

 

 

 

— прибуток

220

387,7

90,0

— збиток

225

 

 


II. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ

Найменування показника

Код
рядка

За звітний
період

За
попередній
період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

2028,0

2011,3

Витрати на оплату праці

240

285,0

178,6

Відрахування на соціальні заходи

250

105,5

98,4

Амортизація

260

180,1

102,8

Інші операційні витрати

270

120,3

121,7

Разом

280

2718,9

2512,8

 

 

Керівник

Головний бухгалтер

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.