Курсова робота Організація авіаперевезень туристичною фірмою

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Основні положення організації авіаційних перевезень туристичними фірмами. 5

1.1. Авіаційне перевезення туристів, як складова комплексу послуг туристичної фірми. 5

1.2. Організація авіаційних перевезень туристичними фірмами в сучасних умовах. 8

Розділ 2. Аналіз ефективності авіаційних перевезень туристичною фірмою Нью Лоджік». 16

2.1. Організаційна характеристика та аналіз ефективності діяльності туристичної фірми. 16

2.2. Характеристика авіаційних перевезень туристичної фірми. 19

Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності авіаційних перевезень туристичної фірми «Нью Лоджік». 25

3.1. Пропозиції  по покращенню організації авіаційних перевезень  25

3.2. Цінова стратегія на послуги туристичної фірми. 30

Висновки. 35

Список використаних джерел. 38

Додатки. 40

 


Вступ

 

Туризм відіграє одну з головних ролей у світовий економіці, забезпечуючи десяту частину світового валового продукту. Ця галузь економіки розвивається швидкими темпами і в найближчі роки стане одним з найважливіших її секторів. Щорічний приріст інвестицій в індустрію туризму  становить близько 30%. Туризм є дуже впливовим на зайнятість населення. За оцінкою ВТО, зараз 100 млн. працюючих зайнято в цій галузі, а до 2005 р. кожна восьма працездатна людина у світі буде зайнята саме у цій сфері. Індустрія туризму — трудомісткий процес, тому у ньому зайняті в основному некваліфіковані робітники. Але це не означає що у туризмі не використовується висококваліфікований труд. Навпаки, сучасні світові стандарти туристських товарів та послуг разом з конкуренцією вимагають постійного підвищення кваліфікації працюючих у цій галузі.

В Україні за останнє десятиріччя кількість туристів щорічно досягає 5 — 6 млн. Низька доля України у міжнароднім обміні  туристами: вона складає 0,05 — 0,06%, а в сумі доходів цієї галузі — 0,02 — 0,03%. Дуже низькі надходження від туристського обслуговування в іноземній валюті, вони не перебільшують 1% від суми річного експорту товарів та послуг, і це при тому, що міжнародний туризм є активним джерелом надходжень іноземної валюти що суттєво впливає на платіжний баланс країни. Дійсно, будь-яка країна прагне до залучення якомога більших обсягів валюти (наприклад, у Іспанії вони досягають 30% експорту), постачаючи на світовий ринок якісні туристичні послуги. Є така можливість, і досить реальна, і в нашій країні, яка має багату історію та культуру, свої неповторні традиції та звичаї. Саме на цій основі потрібно будувати діяльність туристичним фірмам. Але слід враховувати, що крім впливу на економіку, туризм впливає на соціальну і культурну середу, екологію. А останні, в свою чергу впливають на туристів.

Зростання туризму (особливо міжнародного) може викликати і такі, безумовно негативні, явища як інфляція, порушення екологічного балансу і зруйнування традицій місцевого населення. Це особливо наочно проявляється у країнах що розвиваються, що має особливе значення для України, де туристи з більш багатих індустріальних країн своєю присутністю нав»язують присутній їм образ життя та рівень споживання.

В даний час при відсутності єдиної транспортної туристської системи перевізники на ринку транспортних подорожей фактично визначають ціни на туристські послуги. Якщо в 1990 р. транспортні витрати в структурі ціни складали в середньому 20-25%, то до дійсного часу це співвідношення досяг 40-50%. Також в Україні на законодавчому рівні не урегульовані в достатній мері взаємовідносини туроператора і турагента з транспортними компаніями, а норми міжнародного туристського права, на жаль, вступають у протиріччя з національними нормативно-правовими актами, тим самим ущемляються права українських туристів.

Актуальність теми курсової роботи обумовлена тім, що авіаперевезення складають незначну за обсягом, однак найбільш рентабельну складову туристичних фірм, тому удосконалення організації авіаперевезень набуває свого немаловажного значення.

Метою роботи є аналіз організації авіаперевезень туристичною фірмою. Для досягнення мети роботи були виконані наступні завдання:

— розглянуто основні положення організації авіаційних перевезень туристичними фірмами;

— проведено аналіз ефективності авіаційних перевезень туристичною фірмою «Нью Лоджік»;

— визначено шляхи підвищення ефективності авіаційних перевезень туристичною фірмою.

Об’єктом дослідження є організація туристичних авіаперевезень туристичною фірмою «Нью Лоджік».

Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів та загальних висновків по роботі.


Розділ 1. Основні положення організації авіаційних перевезень туристичними фірмами

1.1. Авіаційне перевезення туристів, як складова комплексу послуг туристичної фірми

 

Транспортне обслуговування туристів – це одна зі складових частин індустрії туризму.

Ринкові відносини й антимонопольне законодавство України сприяли децентралізації туризму і, зокрема, його транспортної системи. Різке зниження попиту на транспортні послуги в туризмі привело до перепрофілювання деяких транспортних підприємств, а в ряді випадків – до їхнього банкрутства.

В даний час не існує єдиної транспортної системи, що обслуговує туризм, а потреба в перевезеннях регулюється попитом по кожному виду транспорту.

Транспортні подорожі – це подорожі організованих груп туристів при наявності путівок (ваучерів) по розроблених маршрутах з використанням різних транспортних засобів. Транспортні засоби є основним елементом туристської індустрії.

Туристська транспортна подорож, як правило, реалізується декількома видами транспорту: залізничний плюс автомобільний (автобус і легковий автомобіль), авіаційний плюс автомобільний, водяний плюс залізничний, плюс автомобільний.

Найбільш мобільні види транспорту – автобус і легковий автомобіль – використовуються як на самостійному маршруті, так і у виді допоміжного (трансферного) транспорту по доставці туристів з аеропорту (вокзалу) у готель і назад.

….

Деякі авіакомпанії мають в аеропортах свої термінали для автобусів, що виконують трансфер безкоштовно. Для комплексного обслуговування пасажирів бізнес-туризму ряд авіакомпаній вводять особливий режим обслуговування за принципом елітних класів [16, c. 172].


Розділ 2. Аналіз ефективності авіаційних перевезень туристичною фірмою Нью Лоджік»

2.1. Організаційна характеристика та аналіз ефективності діяльності туристичної фірми

 

 

Українська туристична фірма «Нью Лоджік» є одним з ведучих туристичних операторів України, що спеціалізуються на прийомі іноземних індивідуальних і групових туристів. На ринку туристичних послуг туристична фірма «Нью Лоджік» працює з 1994 року. За час діяльності фірми було придбане багатий досвід проведення туристичних і ділових турів по Україні, досвід організації конференцій і семінарів, презентацій з наданням гарантованого сервісу найвищого рівня.

Завдяки помірним і стабільним цінам туристична фірма «Нью Лоджік» стала професійним і надійним партнером багатьох туристичних фірм і туристичних центрів в Україні і за рубежем.

Як видно з табл. 2.3 обсяг авіаперевезень в 2002 зріс на 338 тис. грн. (38,63%) порівняно з 2001 роком. Число перевезених пасажирів  в 2002 році зросло на 345 чоловік (11,04%).


Розділ 3. Шляхи підвищення ефективності авіаційних перевезень туристичної фірми «Нью Лоджік»

3.1. Пропозиції  по покращенню організації авіаційних перевезень

 

Як відзначалось у попередньому розділі курсової роботи, на туристичній фірмі «Нью Лоджік» існують проблеми пов’язані з організацією міжнародних авіаперевезень. Для покращення надання цього виду послуг можна скористатись закордонним досвідом туристичних фірм та авіакомпанії.

Рішення ж по встановленню ціни на конкретну послугу приймає менеджер, в чиї функціональні обов»язки входить рішення цієї задачі. При цьому особа, відповідальна за встановлення цін на конкретні продукти і послуги фірми використовує представлений йому маркетинговим відділом матеріал з відзначеними вище рекомендаціями, а також дані економіста з розрахунку собівартості чи продукту послуга і величину постійних витрат фірми за рік, місяць. На основі усієї відзначеної тут інформації — менеджер установлює ціну, з огляду на, крім маркетингових рекомендацій, з одного боку, проблему беззбитковості фірми (якщо ціна виявиться нижче собівартості, то швидше за усе від такого туру варто відмовитися), з іншого боку, бажаний і потенційно можливий рівеньприбутку на одну послугу і загальнийобсяг реалізації турпродукту в плановому періоді чи за рік з урахуванням сезонності.


Висновки

 

За результатами проведеної роботи можна зробити теоретичні так практичні висновки.

Важливе значення в системі туристичних перевезень займають авіаперевезення. Повітряне перевезення пасажира містить у собі період з моменту проходження пасажиром повітряного судна перед-польотного огляду для посадки на повітряне судно і до моменту, коли пасажир повітряного судна під спостереженням уповноважених осіб перевізника залишили аеродром.

Найбільш значимими міжнародними організаціями цивільної авіації, що визначають більшість правил, процедур, рекомендацій і методичних матеріалів по стратегічних напрямках розвитку міжнародної цивільної авіації, є ІСАО і ІАТА. Кожна з них має багаторічний досвід діяльності.

При авіаперевезеннях туристи купують авіаційний   квиток, що є іменним і містить усі необхідні атрибути (посадковий купон для польоту, польотні купони і пасажирський купон). У квитку може бути зазначене декілька осіб (наприклад, членів родини), крім того, квитки можуть бути груповими (як правило, для туристів).

Під час авіаційних перевезень перевізник гарантує пасажиру використовувати всі можливості, щоб перевезти пасажира і його багаж з розумною швидкістю, відповідно до розкладу, за винятком випадків, пов’язаних з погрозою безпеки для пасажирів і ушкодження вантажу.

Рівень сервісу і комфорту авіаційних перевезень залежить від авіакомпанії, класу польоту, напрямку, тарифів, тривалості польоту й ін.

Дана робота виконана на базі туристичної фірми «Нью Лоджік». Українська туристична фірма «Нью Лоджік» є одним з ведучих туристичних операторів України, що спеціалізуються на прийомі іноземних індивідуальних і групових туристів. На ринку туристичних послуг туристична фірма «Нью Лоджік» працює з 1994 року. За час діяльності фірми було придбано багатий досвід проведення туристичних і ділових турів по Україні, досвід організації конференцій і семінарів, презентацій з наданням гарантованого сервісу найвищого рівня.

Як показав проведений аналіз, у туристичної фірми «Нью Лоджік» спостерігається постійне зростання вартості майна, так, у І кварталі 2003 р. у порівнянні з минулим роком обсяг загальних активів фірми зріс на 4,9 тис. грн. (або на 17,07%). Також необхідно відмітити значне зростання оборотних коштів туристичної фірми «Нью Лоджік», що в основному це спостерігається за рахунок грошових коштів, що обумовлено зростанням обсягів продажу фірми.

В роботі проведено аналіз обсягів реалізації авіаквитків. Починаючи з І кварталу 1998 р. до ІІ кварталу 2001 р. обсяги реалізації авіаквитків туристичної фірми «Нью Лоджік» мають стійку тенденцію до зростання, однак у ІІІ кварталі 2001 р. обсяги реалізації авіаквитків становлять лише 31,1% обсягів реалізації попереднього кварталу. В першу чергу це обумовлене трагічними подіями 11 вересня 2001 р. у США. З цього моменту (як й найближчі два квартали) спостерігається зменшення обсягів реалізації авіаквитків туристичної фірми «Нью Лоджік». Ситуація більш-менш стабілізувалась у І кварталі 2002 р. і обсяги продажів авіаквитків знову почали зростати. Але продовження війни США в Іраку стало причиною різкого падіння обсягів продажу авіаквитків туристичної фірми «Нью Лоджік» – до 56,3% до рівня минулого кварталу.

Як показав проведений аналіз, обсяг авіаперевезень в 2002 зріс на 338 тис. грн. (38,63%) порівняно з 2001 роком. Число перевезених пасажирів  в 2002 році зросло на 345 чоловік (11,04%).

Для підвищення ефективності авіаперевезень, перевезення українських туристів на міжнародних лініях з пункту виїзду в Україні до першого пункту обслуговування в країні перебування і назад повинні цілком забезпечуватися туристичною фірмою «Нью Лоджік».

При виборі конкретного авіаперевізника туристичною фірмою «Нью Лоджік» варто враховувати: вид перевезень (індивідуальний, групова, бізнес-тур і т.д.); наявність замовлення на день початку і закінчення туру; наявність вільних місць на даний маршрут у необхідному класі; надання авіакомпанією пільгових тарифів.

Для підвищення ефективності співпраці з авіаперевезниками «Нью Лоджік» необхідно використовувати методику комплексного дослідження даної проблеми, що використовує логічну послідовність етапів і процедур. Для рішення разових, нетипових задач по зборі й аналізу інформації про авіаперевізників (у тому числі при первісній організації досліджень і для формування бази даних), а також при розробці прогнозів крім постійно діючих фахівців відділу маркетингу їм можуть надати велику допомогу спеціально створені тимчасові проблемні групи. Вони повинні працювати в тісному контакті з відділом маркетингу, від якого повинні одержувати необхідну методичну допомогу й інформацію.

З метою підвищення ефективності авіаперевезень туристична фірма «Нью Лоджік» повинна мати ефективну цінову стратегію. Політика цін туристичної фірми «Нью Лоджік»є основою для розробки його стратегії  ціноутворення. Цінові стратегії є частиною загальної стратегії розвитку підприємства.

Розробка цінової політики і стратегії «Нью Лоджік» повинна здійснюватися в три етапи: збір вихідної інформації, стратегічний аналіз, формування стратегії.

При здійсненні цих етапів мають виконуватися наступні заходи: оцінка витрат виробництва і збуту послуг; уточнення фінансових цілей підприємства; визначення потенційних конкурентів послуг «Нью Лоджік»; фінансовий аналіз діяльності підприємства; сегментний аналіз ринку; аналіз конкуренції підприємства в умовах конкретного ринку; оцінка впливу мір державного регулювання з питань ціноутворення; визначення остаточної цінової стратегії.


Список використаних джерел

 

1.Азар В.И., Туманов С.Ю. Экономика туристского рынка. — М.: Дело, 1998. – 512 с.

2.Ансофф И. Стратегическое управление / Пер. с англ. – М.: Экономика, 1989. – 745 с.

3.Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб: «Герда», 2000. – 253 с.

4.Биржаков М.Б. и др. Энциклопедия международных контрактных отношений. – М.: Олбис-Филинъ, 1997. – 475 с.

5.Биржаков М.Б., Кудрявцева Л.Б. Автобусные туры. В сб. «Турист­ские фирмы». – Вып. 14. — СПб, Туризм, 1997. – 85 с.

6.Воздушные перевозки пассажиров, багажа, грузов и почты. – М.: Финансы и статистика, 1966. – 341 с.

7.Герасимчук В. Т., Маркетинг: теорія та практика: Нaвчальний посібник – Київ: Вища школа, 1994 – 327 с.

8.Гуляев В.Г. Организация туристской деятельности. — М.: «Нолидж», 1996. – 591 с.

9.Гуляев В.Г. Практика туристского бизнеса. – М.: РУЦ, 1996. – 546 с.

10.Гуляев В.Г. Туристские перевозки. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 348 с.

11.Гуреев С. А. Международное транспортное право. – М.: Издательство УДН, 1987. – 285 с.

12.Забелин П.В., Мойсеева Н.К. Основы стратегического управ­ления: Учеб. пособие – М.: Информационно-внедренческий центр «Маркетинг», 1997. – 286 с.

13.Ильина Е.Н. Менеджмент транспортных услуг. – М.: РМАТ, 1997. – 462 с.

14.Котлер Филип, Основы маркетинга: Пер. с англ. – Москва: «Ростингер», 1996. – 704 с.

15.Маринин М.М. Туристские формальности и безопасность в туриз­ме. –М.: Дело, 1997. – 473 с.

16.Маркова В.Д., Кузнецова С.А. Стратегический менеджмент: Курс лекций. – М.: ИНФРА-М, 1999. – 534 с.

17.Папирян Г.А. Экономика туризма. – М.:Финансы и статистика, 1998. – 593 с.

18.Прауде В. Р., Білий О. Б., Маркетинг: Навчальний посібник – Київ: Вища школа, 1994 – 256 с.

19.Редченко К.І. Стратегічний аналіз: Навч.-метод. посібник. – Львів: Вид-во ЛКА, 2002. – 196 с.

20.Романов А. Н., Маркетинг: Учебник – Москва: Банки и биржи, 2001. – 621 с.

21.Сенин В. С. Международная организация туризма. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 318 с.

22.Сенин В.С. Введение в туризм. – М.: 1993. – 275 с.

23.Томпсон А.А., Стрикленд А. Дж. Стратегический менедж­мент. Искусство разработки и реализации стратегии: Учеб. для вузов / Пер. с англ.; Под ред. Л.Г. Зайцева. М.И.Соколовой. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998.– 651 с.

24.Фатхутдинов Р.А. Стратегический менеджмент: Учеб. по­собие. – М.: ЗАО «Интел-Синтез», 1997. – 495 с.


Додатки

Додаток А

Додаток
до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2, затвердженого наказом Міністерства фінансів України
від 31 березня 1999 р. №87
і зареєстрованого в Міністерстві
юстиції України
21 червня 1999 р. за №396/3689

 

 

 

КОДИ

Дата (рік, місяць, число)

03

01

15

Підприємство ТОВ «Нью Лоджік»

за ЄДРПОУ

 

Територія

за КОАТУУ

 

Форма власності

за КФВ

 

Орган державного управління

за СПОДУ

 

Галузь

за ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за КВЕД

 

Одиниця виміру:

Контрольна сума

 

Адреса

 

БАЛАНС
на 31.01. 2002 р.

Форма №1 Код за ДКУД

1801001

 

АКТИВ

Код рядка 

На початок звітного періоду 

На кінець звітного періоду 

1

I. Необоротні активи

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

— залишкова вартість

010

0,2

0,1

— первісна вартість

011

1,9

2,4

— накопичена амортизація

012

1,7

2,3

Незавершене будівництво

020

 

 

Основні засоби:

 

 

 

— залишкова вартість

030

16,3

16,1

— первісна вартість

031

18,6

18,6

— знос

032

2,3

2,5

Довгострокові фінансові інвестиції:

 

 

 

— які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств

040

 

 

— інші фінансові інвестиції

045

 

0,2

Довгострокова дебіторська заборгованість

050

 

 

Відстрочені податкові активи

060

 

 

Інші необоротні активи

070

 

 

Усього за розділом I

080

16,5

16,4

II. Оборотні активи

 

 

 

Запаси:

 

 

 

— виробничі запаси

100

1,9

2,8

— тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

— незавершене виробництво

120

 

 

— готова продукція

130

1,1

0,7

Товари

140

 

 

Векселі одержані

150

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

— чиста реалізаційна вартість

160

 

1,5

— первісна вартість

161

 

1,5

— резерв сумнівних боргів

162

 

 

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

— з бюджетом

170

0,2

1,7

— за виданими авансами

180

0,5

0,9

— з нарахованих доходів

190

 

 

— із внутрішніх розрахунків

200

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

2,4

1,4

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

— в національній валюті

230

3,1

3,3

— в іноземній валюті

240

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

Усього за розділом II

260

9,2

12,3

III. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

Баланс

280

25,7

28,7

 

 

 

 

ПАСИВ

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

I. Власний капітал

 

 

 

Статутний капітал

300

8,5

8,5

Пайовий капітал

310

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

1,0

1,3

Інший додатковий капітал

330

 

 

Резервний капітал

340

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

 

 

Неоплачений капітал

360

( )

( )

Вилучений капітал

370

( )

( )

Усього за розділом I

380

9,5

9,8

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

Усього за розділом II

430

 

 

III. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

1,1

 

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

Усього за розділом III

480

1,1

 

IV. Поточні зобов’язання

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

0,9

1,2

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

 

 

Векселі видані

520

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

8,2

9,7

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

— з одержаних авансів

540

2,9

3,3

— з бюджетом

550

0,8

3,1

— з позабюджетних платежів

560

 

 

— зі страхування

570

 

 

— з оплати праці

580

 

 

— з учасниками

590

 

 

— із внутрішніх розрахунків

600

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,3

1,6

Усього за розділом IV

620

15,1

18,9

V. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

Баланс

640

25,7

28,7

 

Керівник

Головний бухгалтер


Додаток Б


Додаток
до Положення (стандарту)
бухгалтерського обліку 3, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. №87 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
21 червня 1999 р. за №397/3690

 

 

 

КОДИ

Дата (рік, місяць, число)

03

01

15

Підприємство ТОВ «Нью Лоджік»

за ЄДРПОУ

 

Територія

за КОАТУУ

 

Орган державного управління

за СПОДУ

 

Галузь

за ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за КВЕД

 

Одиниця виміру:

Контрольна сума

 

 

Звіт про фінансові результати

за рік 2002 р.

 

Форма №2 

Код за ДКУД

1801003

 

I. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

222,8

200,7

Податок на додану вартість

015

37,1

33,5

Акцизний збір

020

 

 

 

025

 

 

Інші вирахування з доходу

030

1,9

1,2

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

035

183,8

166,0

Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

040

130,6

135,2

Валовий:

 

 

 

— прибуток

050

53,2

30,8

— збиток

055

 

 

Інші операційні доходи

060

9,4

5,5

Адміністративні витрати

070

1,3

1,1

Витрати на збут

080

2,9

2,8

Інші операційні витрати

090

5,6

4,1

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

— прибуток

100

52,8

28,3

— збиток

105

 

 

Доход від участі в капіталі

110

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

Інші доходи

130

1,6

2,8

Фінансові витрати

140

1,4

1,8

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

Інші витрати

160

0,2

0,8

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

— прибуток

170

52,8

28,5

— збиток

175

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

0,9

0,2

Фінансові результати від звичайної діяльності:

 

 

 

— прибуток

190

51,9

28,3

— збиток

195

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

— доходи

200

 

 

— витрати

205

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

Чистий:

 

 

 

— прибуток

220

51,9

28,3

— збиток

225

 

 


II. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ

Найменування показника

Код
рядка

За звітний
період

За
попередній
період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

Амортизація

260

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

Разом

280

 

 

 

Керівник

Головний бухгалтер

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

2 комментария на «Курсова робота Організація авіаперевезень туристичною фірмою»

  1. Mariana говорит:

    как скачать полную версию работы?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.