Дипломна робота Управління виробничим потенціалом в акціонерних товариствах

Зміст

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретичні основи управління виробничим потенціалом в АТ. 5

 

1.1. Теоретична сутність поняття “виробничий потенціал”. 5

 

1.2. Особливості оцінки основних елементів виробничого потенціалу АТ  16

 

Розділ 2. Аналіз діяльності компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd.31

 

2.1. Загальна характеристика підприємства – об’єкта дослідження. 31

 

2.2. Оцінка використання виробничого потенціалу компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd.37

 

Розділ 3. Рекомендації щодо покращення використання виробничого потенціалу компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd. 59

 

3.1. Вдосконалення системи управління виробничим потенціалом АТ. 59

 

3.2. Обґрунтування ефективності проекту для покращення використання виробничого потенціалу АТ. 68

 

Висновки. 73

 

Список використаних джерел. 78

 

Додатки. 80


Вступ

 

Підприємства функціонують в умовах вільної конкуренції. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності та отримання прибутку.

Будучи основною ланкою народногосподарського комплексу, підприємство концентрує в собі всі ресурси виробництва. На підприємстві відбуваються  головні економічні процеси, створюється і примножується народне багатство, формується національний доход суспільства, забезпечується рішення економічних і соціальних задач, складаються виробничі і соціальні відносини. У зв»язку з цим об»єктивна оцінка виробничих можливостей підприємств, а також параметрів і характеристик їхнього виробничого потенціалу мають вирішальне значення для прийняття рішень.

Таким чином, оцінка виробничого потенціалу, спрямована на пошук шляхів більш ефективного його використання, стає усе більш актуальною, а сама ця проблема набуває великого значення.

Саме тому тема дипломної роботи “Управління виробничим потенціалом в акціонерних товариствах” є досить актуальною.

Метою дипломної роботи є оцінка управління виробничим потенціалом на досліджуваному підприємстві Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

Для досягнення  поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:

— розкрити теоретичні основи виробничого потенціалу та виробничої функції;

— аналіз діяльності об’єкта дослідження;

  аналіз шляхів вдосконалення системи управління виробничим потенціалом фірми;

— дослідження можливостей використання ІТ в управлінні підприємством.

Предметом дослідження є закономірності управління виробничим потенціалом.

Об»єктом дослідження виступає виробничий потенціал Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

Інформаційну базу дослідження склали наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, закони України, фінансова звітність, матеріали  підприємства Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

 В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 


Розділ 1. Теоретичні основи управління виробничим потенціалом в АТ

1.1. Теоретична сутність поняття “виробничий потенціал”

 

У сучасному суспільстві абсолютна більшість продуктів є результатом вироб­ничої діяльності. Використовуючи обмежені ресурси, фірма організовує вироб­ництво певного обсягу продукції та постачає її на ринок.

Виробництво — важлива сфера бізнесової діяльності, основне джерело отримання благ, які необхідні для життя людини та забезпечення її зростаючих потреб. Там, де люди створюють якийсь продукт, існує виробництво. Всі фірми прагнуть отри­мувати максимальний прибуток, для чого змушені ефективно вести виробництво, тобто використовувати такі методи, які були б вигідними як технологічно, так і економічно.

У даний час слово «потенціал» застосовується для позначення засобів, запасів і джерел, що є в наявності і можуть бути використаними для досягнення визначеної мети, рішення якої-небудь задачі, а також можливостей окремої особи, суспільства, держави в якій-небудь області.

….

Коефіцієнт автоматизації управлінського процесу — визначається, як відношення кількості автоматизованих управлінських робочих місць до загальної кількості адміністративних робочих місць. Формула має вигляд:

Кауп = РМа/РМ,                                                                           (1.26)

де      Кауп — коефіцієнт автоматизації управлінського процесу;

 РМа — кількість автоматизованих робочих місць;

РМ — загальної кількості керівних робочих місць.


Розділ 2. Аналіз діяльності компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

2.1. Загальна характеристика підприємства – об’єкта дослідження

 

Об’єктом дослідження є Компанія “Кока-Кола Бевериджис”, яка   знаходиться в смт. Велика Димерка Броварського р-ну Київської обл.).р-на КиївДата створення  підприємства— 1998 рік.

Вид діяльності— виробництво безалкогольних напоїв, мінеральної води.

Власник— Coca-Cola Company.

Форма власності— 100%-ні іноземні інвестиції.бл.)

Свою діяльність в Україні Coca-Cola Company почала в 1982 році. Тоді було почате виробництво “Фанти” на потужностях заводу безалкогольних напоїв “Росинка” (м. Київ). У 1989 році це ж підприємство випустило перші партії “Кока-Коли”.

Фондоозброєність праці зросла з  8,87 до 25,65 тис. грн., тобто на 189,04 % порівняно з минулим роком.

В подальшому на підприємстві CocaColaBeveragesUkraineLtd. для підвищення рівня випуску та реалізації продукції потрібно ввести в експлуатацію нову технологічну лінію з випуску сокомістких напоїв. Також вивести з виробництва частину застарілих виробничих фондів.


Розділ 3. Рекомендації щодо покращення використання виробничого потенціалу компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd

3.1. Вдосконалення системи управління виробничим потенціалом АТ

 

Управління виробничим потенціалом Coca-Cola Beverages UkraineLtd.– це свідоме спрямування економічних і соціальних процесів для досягнення збалансованості, пропорційності й оптимальності. Світовий досвід переконує, що в основі успіхів прогресу завжди лежать безпосередні економічні інтереси людини, дисципліна і порядок, чітка система організації та управління процесами капіталоутворення, формування фондів нагромадження і споживання.

Плани удосконалення управління Coca-Cola Beverages UkraineLtd. мають охоплювати широке коло задач, спрямованих на удосконалення загальних ключових функцій у конкретних областях діяльності:

— удосконалення стратегічного, тактичного й організаційного планування (використання SWOT-аналізу, методів прогнозів, планування, застосування обчислювальної й іншої техніки);

— удосконалення організації (поліпшення організаційної структури, чіткий розподіл повноважень і відповідальності, оптимізація режиму роботи і штатного розкладу, спеціалізація, концентрація й ін.);

— удосконалення контролю діяльності підприємства (дотримання стандартів і нормативних показників, автоматизація обліку і звітності на базі обчислювальної й оргтехніки);

….

Методом ланцюгових підстановок визначимо вплив кожного фактора на зміну обсягу випуску продукції:

В1 = ОФ1 * Ф1 = 3257,2*0,379 = 1236 тис. грн.

В12 = ОФ2 * Ф1 = 3757,2*0,379 = 1424 тис. грн.

В2 = ОФ2 * Ф2 = 3757,2*0,452 = 1700 тис. грн.

DВОФ = В12В1 = 1424 – 1236 = 188 тис. грн.

DВФ = Вз — Впз  = 1700 — 1424 = 276  тис. грн.

Перевірка DВ = DВОФ + DВФ = 188 + 276 = 464 тис. грн.

Отже, загальний обсяг випуску продукції збільшився на 464 тис. грн. за рахунок: 

   зміни вартості основних виробничих фондів на 500 тис. грн. за рахунок введення в дію нової технологічної лінії  – 188 тис. грн.,

   зміни фондовіддачі на 0,073 – 276 тис. грн.

 

 


Висновки

Виробничий потенціал — це набір ресурсів, що у процесі виробництва приймають форму факторів виробництва. Основне значення виробничого потенціалу підприємства полягає в створенні нових вартостей, а його елементи повинні цілеспрямовано адаптуватися до вимог виготовленої продукції. Це своє призначення він зможе виконати, якщо прийнята їм речовинно натуральна форма і кількісне співвідношення його складових роблять його здатним функціонувати як вартість, що створює вартість і додаткову вартість. Тобто коли склад і характеристики елементів виробничого потенціалу відповідають і визначаються параметрами виготовленої продукції.

Головна задача виробничого потенціалу полягає у виготовленні продукції, тобто в її відтворенні. Очевидно, що для того, щоб виробничий потенціал зміг здійснити цей безупинний  процес, він сам також повинний безупинно і постійно відтворюватися.

Виробничий потенціал промислового підприємства характеризує собою ресурси, що відокремилися в рамках основної господарської ланки, тому він менше виробничого потенціалу галузі і народного господарства, і є їхнім складеним елементом як частина цілого.

Виробнича функція виражає функціональну залежність між вхідними ресурсами і ви­ходом готової продукції (обсягом виробництва); вона підкреслює, що вихід продукції є ли­ше функцією кількості вхідних факторів, які використовуються у виробничому процесі. Важливою обставиною є те, що рівняння функції виробництва має прив»язок до певної технології. Саме технологія визначає здатність виробляти продукти при відповідних витратах факторів виробництва. У міру технологічного поступу фірма отримує можливість виробляти більше продукції з такого ж набору вхідних ре­сурсів. У реальному житті технологія постійно вдосконалюється, що приводить до змін у виробничому процесі.

За результатами діяльності компанії Coca-Cola Beverages UkraineLtd. можна зробити такі висновки:

у звітному році обсяг товарообороту виріс на 10,9% в порівнянні з минулим, що і спричинило до зростання величини валового доходу. Негативним є зростання величини та рівня витрат, пов’язаних з операційною діяльністю підприємства, а саме собівартості реалізованої продукції до 629,4 тис. грн.; адміністративних витрат з 207,6 тис. грн. до 249,4 тис. грн.; витрат на збут з 83,2 тис. грн. до 119,9 тис. грн. Інші операційні витрати, які також складають витрати підприємства від операційної діяльності, скоротилися з 0,5 тис. грн. до 0,3 тис. грн.

Все це спричинило зменшення показника фінансового результату від операційної діяльності з 96,6 тис. грн. до 31,0 тис. грн.

В фінансових ресурсах Coca-Cola Beverages UkraineLtd. переважає власний капітал. В 2001 році власний капітал Coca-Cola Beverages UkraineLtd. зріс на  2865,05 тис. грн., на 73,25%. Загальний капітал підприємства зріс на 66,05% (3158,05 тис. грн.).

Коефіцієнт фінансового ризику зменшився з 22,24% до 17,16%  за рахунок збільшення частки власного капіталу Coca-Cola Beverages UkraineLtd. Коефіцієнт фінансової незалежності на початок року склав 81,8%, на кінець року – 85,35%, тобто зріс на 3,55%.

Майже в двічі зросла величина власного капіталу – з 3911,15 тис. грн.. до 6776,2 тис. грн. Це відбулося головним чином за рахунок збільшення іншого додаткового капіталу на 2869 тис. грн. за незначної зміни величини статутного та резервного капіталу. Величина статутного капіталу зменшилася з 91,28% до 52,98%, зросла частка іншого додаткового капіталу з 4,6% до 45%. Відповідно незначно знизилася питома вага резервного капіталу.

В 2001 році коефіцієнт абсолютної ліквідності знизився з 0,29 до 0,24 за рахунок збільшення поточної креди­торської заборгованості підприємства і знаходиться в межах допустимих норм.

 Для Coca-Cola Beverages UkraineLtd. в 2001 коефіцієнт покриття знизився до 3,23 за рахунок збільшення поточної креди­торської заборгованості підприємства та знаходиться в межах допустимих норм.

Результати аналізу складу і структури власного капіталу  Coca-Cola Beverages UkraineLtd. свідчать про позитивні  зміни на підприємстві.

При випуску продукції за 2000 р. – 1114,9 тис. грн., продуктивність праці на одного робітника становила 8,92 тис. грн.. За 2001 р. випуск зріс до  1236 тис. грн., отже і продуктивність праці на одного робітника зросла на 0,81 до 9,73 тис. грн. Фондоємсність в 2001 році зросла на 1,64 (164,89%) за рахунок зменшення збільшення вартості основних фондів. Фондоозброєність праці зросла з  8,87 до 25,65 тис. грн., тобто на 189,04 % порівняно з минулим роком.

В подальшому на підприємстві CocaColaBeveragesUkraineLtd.для підвищення рівня випуску та реалізації продукції потрібно ввести в експлуатацію нову технологічну лінію з випуску сокомістких напоїв. Також вивести з виробництва частину застарілих виробничих фондів.

Вплив на вдосконалення системи управління виробничим потенціалом фірми здійснюється за допомогою спеціальних методів: прогнозування; планування, регулювання, контролю.

Основними резервами підвищення ефективності використання основних фондів Coca-Cola Beverages UkraineLtd. є:

резерви збільшення випуску продукції за рахунок введення в дію нового обладнання. Вони визначаються помноженням додаткової його кількості на фактичну величину середньорічного вироблення або на фактичну величину всіх чинників, які формують її рівень — 205900,8 грн.;

скорочення щоденних простоїв обладнання за рахунок конкретних оргтехзаходів приводить до збільшення середньої кількості відпрацьованих днів кожною його одиницею за рік. Цей приріст необхідно помножити на можливу кількість одиниць обладнання і фактичне средньоденне вироблення одиниці — 22089  грн.;

за рахунок підвищення коефіцієнта змінності внаслідок кращої організації виробництва, необхідно можливий приріст останнього помножити на можливу кількість днів роботи всього парку обладнання і на фактичне змінне вироблення — 112568,82 грн.;

за рахунок скорочення внутрішньозмінних простоїв збільшується середня тривалість зміни, а отже і випуск продукції. Для визначення величини цього резерву слід можливий приріст середньої тривалості зміни помножити на фактичний рівень середньогодинного вироблення обладнання і на можливу кількість відпрацьованих змін всім його парком — 20204,66 грн.;

за рахунок підвищення середньогодинного вироблення обладнання необхідно спочатку виявити можливості зростання останнього за рахунок його модернізації, більш інтенсивного використання, впровадження заходів НТП і т.д. Потім виявлений резерв підвищення середньогодинного вироблення треба помножити на можливу кількість годин роботи обладнання  20204,66 грн.

Резерви зростання фондовіддачі — це збільшення обсягу виробництва продукції і скорочення середньорічної вартості основних виробничих фондів.

CocaColaBeveragesUkraineLtd.  планує в 2002 році взяти кредит в банку на придбання технологічної лінії з виробництва сокомістких напоїв вартістю 500 тис. грн. При модернізації виробництва за рахунок введення нової технологічної лінії в сумі 500 тис. грн. вартість основних фондів складе 3757,2 тис. грн. Витрати на заробітну плату та навчання персоналу в 2002 році складуть 1263 тис. грн. В 2002 році для CocaColaBeveragesUkraineLtd. величина виробничого потенціалу складе 6118,2 тис. грн.

За рахунок впровадження нової технологічної лінії та навчання персоналу в 2002 році відбудеться покращення використання виробничого потенціалу компанії CocaColaBeveragesUkraineLtd. За рахунок введення нової лінії в 2002 році планується зменшити  чисельність  робітників на 9 чоловік. При цьому випуск продукції зросте на 464 тис. грн. (37,54%). За рахунок збільшення вартості основних фондів на 500 тис. грн. фондоємність зменшиться на 0,43 (16,13%), фондоозброєність праці працівників зросте на 6,19 тис. грн. (24,15%). За рахунок використання нової технологічної лінії та навчання персоналу продуктивність праці зросте на 4,67 тис. грн. (48,03%).

Загальний обсяг випуску продукції збільшився на 464 тис. грн. за рахунок факторів: 

— зміни вартості основних виробничих фондів на 500 тис. грн. за рахунок введення в дію нової технологічної лінії  – 188 тис. грн.,

— зміни фондовіддачі на 0,073 – 276 тис. грн.


Список використаних джерел

1.       Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

2.       Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

3.       Авдеенко В.И., Котлов В.А. Производственный потенциал промышленного предприятия .-М.: Экономика, 1995.-208 с.

4.       Анчишкин А.И. Прогнозирование роста экономики. — М.: Экономика, 1996.-98 с.

5.       Архипов В.М. Проектирование производственного потенциала объединений (теоретические аспекты).-Л.: Изд. ЛГУ,1994.-С.75-89.

6.       Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 248 с.

7.       Балабанов И.Т. Анализ и планирование финансово-хозяйственного субъекта. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 342 с.

8.       Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.

9.       Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,1994-272с.

10.   Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.

11.   Головнин С. Д. Оценка результатов хозяйственной деятельности. – М., 1990. – 172 с.

12.   Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.

13.   Грушко В.І., Пилипченко О.І. Фінансові ризики. Навчальний посібник. -К.: Знання: 1998. — 188 с.

14.   Добровенский В.С. Обеспечение доходности предприятия – Л: Научная мысль,1995.

15.   Донец Ю.Ю. Эффективность использования производственного потенциала. Киев.: Знание, 1998. — 123 с.

16.   Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.

17.   Ермолович Л.Л. Анализ эффективности промышленного производства. -М.: Финансы и статистика, 1995

18.   Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.

19.   Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.

20.   Журко В. Ф. Оперативный экономический анализ в управлении производством. – Киев, 1994. – 215 с.

21.   Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.

22.   Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

23.   Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 512 с.

24.   Ковбасюк М.Р. Анализ финансового положения предприятия //Бухгалтерский учет. — 1991.- №2.

25.   Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. — К.: «Знання», КОО, 2000. — 378 с.

26.   Крассовский В.П. Экономический потенциал: резервы и отдача. -М.: Экономика,1996 – 348 с.

27.   Ластовецький В.О., Миронюк О.В. Ефективність господарювання: оцінка, аналіз, фактори, резерви. – Чернівці., 1995

28.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

29.   Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2000, С. 312.

30.   Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.

31.   Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.

32.   Производственный потенциал промышленности./Под ред. Н.И.Иванова.-Киев, 1995 – 478 с.

33.   Производственный потенциал: обновление и использование / Н. И. Иванов  и др. – Киев, 1991. – 160 с.

34.   Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.

35.   Спирин В. С. Анализ экономического потенциала предприятия. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 295 с.

36.   Статистическое изучение трудового потенциала в промышленности./Под ред. В.Е. Адамова.-М.: МЭСИ,1998 – 264 с.

37.   Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 2 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

300

310

 

первісна вартість

0 11

330

350

 

Знос

0 12

30

40

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

2100

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

609,15

2627,2

 

первісна вартість

0 31

1109,15

3257,2

 

Знос

0 32

500

630

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

110

100

 

інші фінансові інвестіції

0 45

20

10

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

Ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2239,15

5150,2

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

400

450

 

Тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

10

60

 

готова продукція

130

20

78

 

товари

140

1300

1400

 

Векселі одержані

150

150

170

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

Роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

300

320

 

первісна вартість

161

340

360

 

резерв сумнівних боргів

162

40

40

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

7

 

 

за виданими авансами

180

35

12

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

20

3

 

Поточні фінансові інвестиції

220

50

20

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

70

201

 

в іноземній валюті

240

120

5

 

Інші оборотні активи

250

10

 

 

Усього за розділом 2.

260

2492

2719

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

50

70

 

БАЛАНС

280

4781,15

7939,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

3600

3600

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

180

3049

 

Резервний капітал

340

50

70

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

111,15

67,2

 

Неоплачений капітал

360

30

10

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

3911,15

6776,2

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

10

6

 

Інші забеспечення

410

2

 

 

Цільове фінансування

420

10

 

 

Усього за розділом 2.

430

22

6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

200

250

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

50

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

20

 

 

Усього за розділом 3.

480

220

300

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

120

190

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

20

20

 

Векселі видані

520

60

130

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

250

225

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

50

110

 

з бюджетом

550

10

20

 

з позабюджетних платежів

560

3

4

 

зі страхування

570

7

3

 

з оплати праці

580

18

10

 

з участниками

590

30

35

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

10

 

 

Усього за розділом 4.

620

578

747

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

50

110

 

БАЛАНС

640

4781,15

7939,2

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Coca-Cola Beverages UkraineLtd.

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2001 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400,6

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249,4

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток В

 

Всі   питання   щодо  управління   основними   виробничими   фондами належать до компетенції Дирекції Coca-Cola Beverages UkraineLtd., а саме першому заступнику Генерального директора — головному інженеру і включають в себе наступне:

— управління виробництвом Coca-Cola Beverages UkraineLtd.;

— відповідальність    за    служби    головного    технолога,     механіка, енергетика;

— відповідальність за діяльність транспортного цеху;

  відповідальність за ефективне використання основних фондів.

Однак рішення про обсяги використання основних фондів Coca-Cola Beverages UkraineLtd., збільшення або зменшення виробничих потужностей, надання основних фондів в оренду приймається на засіданнях Дирекції всіма її членами.

Відповідальним за управління технологічними процесами в CocaColaBeveragesUkraineLtd. є головний технолог, який підзвітний головному інженерові. Але всі питання щодо зміни технології, використання коштів на її модернізацію відносяться до компетенції Дирекції CocaColaBeveragesUkraineLtd.

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.