Зміст
1. Характеристика матеріалів, які використовуються для пошиття одягу
1.1. Матеріали для верху одягу
2. Формування властивостей одягу в процесі виробництва
2.2. Пошив та оздоблення одягу
3. Економічно-фінансова характеристика ВАТ “Універмаг Дитячий світ”
4. Класифікація і характеристика асортименту верхнього чоловічого одягу
5. Оцінка якості чоловічого верхнього одягу
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.
Саме тому тема курсової роботи “Товарознавча оцінка асортименту та якості чоловічого верхнього одягу” є на даний час досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є оцінка формування товарного асортименту та якості чоловічого верхнього одягу в магазині в сучасних економічних умовах в Україні.
Теоретичну основу дослідження питання вивчення та формування товарного асортименту склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Лойко Д.П.., Елізарова В.Ф., Шепеляв А.Ф., Туров А.С., Лахтіонова Л. А., Зубкова І.М., Панасенко В. А., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— розгляд матеріалів, які використовуються для пошиття верхнього чоловічого одягу;
— розгляд формування властивостей одягу в процесі виробництва;
— економіко-фінансова характеристика підприємства;
— вивчення класифікації та характеристики асортименту верхнього чоловічого одягу;
— розгляд оцінки якості чоловічого верхнього одягу.
Предметом дослідження є продаж верхнього чоловічого одягу в магазині. Об»єктом дослідження є магазин з ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Характеристика матеріалів, які використовуються для пошиття одягу
1.1. Матеріали для верху одягу
Матеріали для виготовлення чоловічого верхнього одягу за цільовимпризначенням підрозділяються в групи: основні, прокладочні, теплозахисні, для скріплення деталей одягу (нитки, клеї), фурнітура (ґудзики, кнопки, пряжки, гачки, петлі, застібки і блискавки), оздоблювальні матеріали.
Основні матеріали включають усі матеріали, з яких виготовляють деталі верху і підкладки одягу, тканини, трикотажні полотна, неткані, плівкові, комплексні (дубльовані) матеріали, шкіру і хутро.
Матеріали для верха виробів повинні відповідати естетичним, ергономічним, утилітарним вимогам, а також мати достатню довговічність, здатність до зберігання і ремонтоздатність.
Тканини для верху одягу мають необхідні споживчі і службові властивості. Тканини виробляють на кулірних і основовязальних машинах. Вироби з них зручні в носці, красиві і різноманітні по колористичномуоформленню, переплетенням, обробці, досить гігієнічні, м»які й еластичні, формостійкі, не мнуться, мають міцне фарбування.
…