Зміст
Розділ 1. Стан розвитку споживчого ринку канцелярських товарів в Україні
1.1. Забезпечення ринку України канцелярськими товарами
1.2. Вимоги до якості канцелярських товарів та їх споживні властивості
Розділ 2. Фактори споживних властивостей канцелярських товарів
2.1. Вплив сировинних матеріалів на споживні властивості канцелярських товарів
2.2. Технологія виробництва канцелярських товарів та її вплив на споживні властивості
2.3. Класифікація канцелярських товарів
2.4. Класифікація споживних властивостей канцелярських товарів
2.5. Аналіз показників якості канцелярських товарів
Розділ 3. Об’єкти та методи дослідження
4.1. Характеристика асортименту канцелярських товарів у ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”
4.2. Порівняльна характеристика споживних властивостей канцелярських товарів різних виробників
4.3. Товарознавча експертиза та оцінка якості канцелярських товарів у ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”
Розділ 5. Організація продажу канцелярських товарів різних виробників
5.1. Організація постачання канцелярських товарів у ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”
5.2. Організація процесу продажу канцелярських товарів у ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”
Вступ
В даний час в економіці спостерігається тенденція, при якій такий показник, як якість, відіграє одну з ведучих ролей в управлінні виробництвом продукції і її наступним рухом. У розвинутих країнах управління якістю на підприємстві приділяється особлива увага всіх підрозділів, що впливають на якість продукції, яка випускається.
Якість продукції (включаючи новизну, технічний рівень, відсутність дефектів при виконанні, надійність в експлуатації) є одним з найважливіших засобів конкурентної боротьби, завоювання й утримання позицій на ринку. Тому підприємства приділяють особливу увагу забезпеченню високої якості продукції, установлюючи контроль на всіх стадіях виробничого процесу, починаючи з контролю якості використовуваних сировини і матеріалів і закінчуючи визначенням відповідності випущеного продукту технічним характеристикам і параметрам не тільки в ході його іспитів, але й в експлуатації, а для складних видів устаткування – з наданням визначеного гарантійного терміну після установки устаткування на підприємстві замовника. Тому управління якістю продукції стало основною частиною виробничого процесу і спрямовано не стільки на виявлення дефектів або браку в готовій продукції, скільки на перевірку якості виробу в процесі його виготовлення та експлуатації.
Асортимент канцелярських товарів досить широкий. З кожним роком він розширюється, освоюються нові моделі та види, покращується якість та оформлення. Підвищення рівня життя населення сприяє збільшенню попиту на канцелярські вироби. В даний час в Україні достатньо насичений канцелярськими виробами, тому для подальшого розвитку ринку потрібно підвищувати якість канцелярських виробів.
Саме тому тема дипломної роботи “Товарознавча оцінка канцелярських товарів” є на даний час досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є розробка пропозицій по формуванню товарного асортименту, якості та організації торгівлі канцелярськими товарами в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— дослідження характеристики стану проблем та перспектив розвитку ринку канцелярських товарів в Україні;
— дослідження споживних властивостей канцелярських товарів;
— розгляд об’єктів та методів дослідження;
— проведення дослідження споживних властивостей канцелярських товарів різних виробників;
— вивчення організації продажу канцелярських товарів.
Предметом дослідження є асортимент та якість канцелярських товарів.
Об»єктом дослідження є канцелярські товари, що реалізуються в ВАТ “Дитячий світ” .
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Стан розвитку споживчого ринку канцелярських товарів в Україні
1.1. Забезпечення ринку України канцелярськими товарами
Товарами, що реалізуються на ринку шкільно-письмових та канцелярських товарів є письмове приладдя, зошити, щоденники, альбоми для малювання, олівці, фломастери, фарби, пенали, ранці, лінійки, ластики.
Обсяг ринку в 2003 р. — не менш 380 млн. грн.. (у роздрібних цінах).
Кількість операторів — близько 300 компаній, з них близько 100 великих, кілька тисяч роздрібних точок.
Частка імпортованої продукції — письмового приладдя — 95%, шкільні зошити — 15-20%, пенали ранці — 90-95%, олівці, фарби — 80-85% [43].
Зовнішніх змін у сегменті канцелярських товарів за 2003 рік відбулося небагато.
….
Упаковують олівці в картонні коробки і загортають пачками в щільний папір. Механічні олівці й авторучки повинні мати художньо оформлене індивідуальне упакування. Чорнило і туш розливають у пляшки і флакони різної місткості. Набори креслярських інструментів укладають в індивідуальні футляри. Фарби розфасовують у свинцево-олов»яні туби, бляшані і скляні баночки.
У маркіруванні приналежностей для письма, креслення і малювання вказують найменування виробника чи його товарний знак, найменування виробу, основні характеристики, рік випуску, сорт, ціну й артикул.
Розділ 2. Фактори споживних властивостей канцелярських товарів
2.1. Вплив сировинних матеріалів на споживні властивості канцелярських товарів
Сировинними матеріалами, що використовуються при виробництві канцелярських товарів, є папір (картон), дерево, пластмаса, метал тощо.
Найважливішими споживчими властивостями паперу і картону, з яких виробляються канцелярські товари, єсклад по виду волокнистих напівфабрикатів, маса 1 м2, товщина, щільність, гладкість, ступінь проклейки, зольність, білизна і засміченість. Папір і картон також характеризуються міцністю на розрив, лінійною деформацією при зволоженні і висиханні, прозорістю, жиронепроникністю, повітропроникністю і деякими іншими властивостями.
Багато споживчих властивостей паперу встановлюють з врахуванням машинного і поперечного напрямків волокон, верхньої і сіткової сторін. Знання напрямку паперу також має значення при перевірці його якості, збереженні, виробленні виробів з паперу. Напрямок паперувизначають наступними методами: по зовнішніх ознаках, по двох смужках паперу, по колупаперу, по деформаціях країв листапаперу при зволоженні, по зусиллю, що руйнує [3].
….
Об»єктом дослідження були канцелярські товари, письмове приладдя, вироби з паперу і картону та шкільно-письмові товари.
При проведенні дослідження якості канцелярських виробів користувалися органолептичними, фізичними та хімічними методами, в основному стандартними.
Розділ 4. Порівняльна характеристика асортименту споживних властивостей канцелярських товарів різних виробників
4.1. Характеристика асортименту канцелярських товарів у ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”
В магазині ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” реалізуються канцелярські товари вітчизняних та імпортних виробників.
МПП “Едем”, Україна постачає в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” такі групи канцелярських товарів:
— вироби для письма: олівці, ручки, пера, балончики для чорнила, комплекти та прибори для письма, чорнило, туші.
Олівці в дерев»яній оболонці за твердістю бувають:
— м»які (від 6М до М)
— твердо-м»які (ТМ)
— середньої твердості (СТ)
— тверді (від ? до 7Т).
За кольором:
— чорнографічні,
— кольорові,
— набори олівців.
…
— потрібно випробувати засіб реклами. Перш, ніж розміщати довгострокове замовлення, необхідно як можна точніше оцінити корисність і притягальну силу засобу реклами, у якому буде публікуватися оголошення;
— потрібно уникати прямих порівнянь з конкурентами, називаючи їх по імені.
Висновки
Товарами, що реалізуються на ринку канцелярських товарів є канцелярські товари, письмове приладдя, вироби з картону та шкільно-письмові товари, які є об’єктом дослідження дипломної роботи.
На споживні властивості канцелярських товарів впливають процеси виробництва з використанням різних матеріалів.
Сучасна наука і практика виробили систему кількісної оцінки споживних властивостей товарів, що і дають показники якості. Широко поширена класифікація властивостей предметів (товарів) за наступними групами, що дають відповідні показники якості: показники призначення товару, показники надійності, показники технологічності, показники стандартизації й уніфікації, ергономічні показники, естетичні показники, показники транспортабельності, патентно-правові показники, енкологічні показники, показники безпеки.
Споживні властивості канцелярських товарів передбачають функціональні, ергономічні, естетичні властивості, а також надійність, безпека споживання. Однак для даної групи товарів дуже велике значення має їх соціальне призначення.
При сертифікації повинна проводитися експертиза показників безпеки споживання канцелярських товарів. Крім показників хімічного складу канцелярські товари досліджуються на присутність у його складіз»єднань свинцю, миш»яку, ртуті, перекісних з»єднань. Вміст їх у канцелярських товарах неприпустимий.
Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах, зібраних під час проходження переддипломної практики в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” міста Києва, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів КНТЕУ.
Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості канцелярських товарів різних виробників.
В магазині ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” реалізуються канцелярські товари вітчизняних та імпортних виробників.
В 2003 році порівняно з 2002 товарооборот канцелярських виробів зріс на 5,54 тис. грн. (3,68%) за рахунок збільшення обсягу реалізації продукції всіх перелічених виробників.
Найбільше зростання відбулося за рахунок продукції таких виробників, як “Viquel”, Франція 2,41 тис. грн. (4,41%) і “Nova Rico”, Італія — на 1,09 тис. грн. (7,4%).
Відбулося збільшення частки в товарообороті канцелярських товарів, вироблених “Viquel”, Франція та “Nova Rico”, Італія відповідно на 0,25% та 0,35%.
В структурі асортименту канцелярських товарів, що реалізуються в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”, переважає іноземна продукція.
Всі канцелярські товари, що реалізуються в магазині ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”, мають сертифікати якості.
Для виявлення споживчих переваг при канцелярських товарів в ВАТ «Універмаг «Дитячий світ» проводять опитування споживачів.
3,5% опитаних споживачів купують канцелярські товари щотижня, 16,8% — два-три рази в місяць, 21,8% — раз в місяць, 24,8 – раз в два місяці, 20,7 – раз в три місяці та 12,4% — два-три рази на рік.
25,8% споживачів зазвичай купує канцелярські товари в магазинах, де є спеціалізований відділ, 23,1% в супермаркетах, 49,8% у приватних осіб на ринку, 1,3% опитаних стверджують, що не користуються канцелярськими товарами.
При виборі країни виробника 20,5% споживачів надають перевагу продукції Китаю, 31,2% продукції України, 11,7 – Польщі, 22,6% — Росії.
Для оцінки комплексного показника якості канцелярських товарів в магазині “Дитячий світ” відібрано п»ять зразків канцелярських товарів таких виробників: МПП “Едем”, ТОВ “Канцлер”, “Viquel”, “Biefa”, “Nova Rico”.
З розрахунку сумарного зваженого ранжування цих зразків канцелярських товарів різних виробників (комплексного показника якості) ясно, що min Х5 = 8,844 тому на думку експертів, найбільш переважаючою є марка канцелярських товарів “Nova Rico”.
Експертиза якості канцелярських товарів проводиться по органолептичних і фізико-хімічних показниках відповідно до діючих стандартів.
На ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” проводиться оцінка якості паперових виробів в складі канцелярських виробів. На підприємстві ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” були виявлені дефекти в різних групах паперових виробів. Протягом 2001-2003 років найбільше було виявлено дефектів білових паперових виробів. За період 2001-2003 років загальна кількість виявлених дефектів паперових виробів зменшується. Загальна кількість дефектів знизилася в 2003 році до 14,8 тис. шт. порівняно з 16 тис. шт. в 2001 році. Отже паперові вироби, що поступають в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” стали більш якісними.
На обслуговування покупців визначений вплив мають методи продажу канцелярських товарів в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”. В ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” застосовують продаж канцелярських товарів методом самообслуговування.
З метою стимулювання продажу товарів потрібно вдосконалювати техніку рекламного звернення.
Визначивши цілі і задачі реклами, вибравши тему, гасло й образ рекламної компанії, знайшовши всі можливі “принади” і шляхи завоювання довіри, можна переходити безпосередньо до написання реклами. Тут варто користуватися такими принципами:
— висловлюватися потрібно просто. Не потрібно затуманювати своєї аргументації чи свого підходу складністю міркувань. Потрібно користуватися повсякденними словами і короткими пропозиціями, зміст яких може схопити будь-яка людина. По можливості потрібно уникати технічного жаргону;
висловлюватися потрібно цікаво;
— висловлюватися потрібно прямо. Швидко переходити до суті справи;
— висловлюватися потрібно стверджувально;
— потрібно керуватися здоровим глуздом. Потрібно задаватися питанням, чи повірить вашим твердженням людина середніх розумових здібностей, у стані віна буде хоча б зрозуміти значимість основної думки, що ви прагнете донести;
— потрібно бути коротким. Невеликі по площі ділянки тексту самі притягають око, тому що їх легко охопити поглядом;
— потрібно бути правдивим. Брехливі твердження незабаром будуть спростовані практикою, а виходить, повторних замовлень не буде;
— потрібно бути не схожим на інші. У розумних межах, звичайно, але звертання зробить враження і викличе інтерес, якщо буде викладено оригінально і незвичайно. Не потрібно переступати границі між незвичним і безглуздим;
— потрібно прагнути залучити й утримати увагу. Повинен існувати логічний простий зв»язок між способом привернути увагу і перетворити увагу в інтерес. Утримання уваги залежить від інформації, що повідомляється, від слів якими користуються, від довжини тексту і від того, наскільки легким він є. Особливу цінність мають слова і фрази, що народжують уявні образи;
— потрібно випробувати засіб реклами. Перш, ніж розміщати довгострокове замовлення, необхідно як можна точніше оцінити корисність і притягальну силу засобу реклами, у якому буде публікуватися оголошення;
— потрібно уникати прямих порівнянь з конкурентами, називаючи їх по імені.
Асортиментна політика ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” повинна передбачати продаж широкої гами канцелярських товарів одночасно, тобто проведення асортиментної політики, коли асортиментний набір продукції розподіляється на види, підвиди за функціональними особливостями, рівню якості і ціні, призначені для певних категорій покупців.
Формування товарного асортименту ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” повинна полягати в тому, щоб своєчасно запропонувати покупцям таку сукупність канцелярських товарів, які, відповідаючи в цілому профілю, торгівельної діяльності підприємства, можуть якомога повніше задовольнити потреби покупців. Формування такого асортименту полягає в визначенні характеру нових товарів і їх параметричних рядів, співвідношень обсягів продажу старих і нових, наукомістких і звичних виробів. Одночасно вирішуються питання цін, рівня конкурентоспроможності, обсягу гарантій, якості сервісу, необхідність створення нових видів товарослідування фірми.
Структура асортименту канцелярських товарів в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” повинна формуватися під впливом наступних основних факторів:
— наявність платоспроможного попиту на товар;
— кон’юнктура споживчого ринку;
— наявність пропозиції даного товару з боку виробників.
Найважливішим принципом формування асортименту канцелярських товарів в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” має бути забезпечення його відповідності характеру попиту, пропонованого обраними для обслуговування контингентами покупців. Раціональнапобудова асортименту канцелярських товарів у магазині ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” має передбачати комплексне задоволення попиту покупців у рамках обраного сегменту споживчого ринку.
Для підвищення якості канцелярських товарів в ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” потрібно проводити контроль якості отриманих товарів від виробників. При виявленні дефектів якості канцелярських товарів, потрібно вирішувати питання підвищення якості з виробниками товарів. При досить частих постачаннях неякісних канцелярських товарів підприємство ВАТ “Універмаг “Дитячий світ” має переглянути умови співпраці з постачальниками та вибрати постачальників, що забезпечать необхідну якість канцелярських товарів.
Список використаних джерел
1. Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.
2. Алексеев Н.Е. Товароведение хозяйственных товаров. М., Экономика, 1989.- 268 с.
3. Алексеев Н.С., Гонцов Ш.К., Кутянін Г.І. «Теоретичні основи непродовольчих товарів». М. Економіка, 1988.
4. Байбенко Ш.С. «Товароведение культтоваров». М.Экономика, 1978.
5. Бродовский Д.І., Борисенко Н.М. » Основи товароведения «. М. Экономика 1988.-43с.
6. БУМага’2003. // Бізнес №29 (548). 21 липня 2003 р.
7. В свободном формате // Бізнес №9 (528), 03 березня 2003 р.
8. Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.
9. Васильев Г.А., Ибрагимов Л.А., Нагапетьянц Н.А. Коммерческое товаровединие и експертиза». М.: Юнити 1997. — 231с.
10.Васильева М.Н., Негапетьянц К.В. Коммерческое товароведение и экспертиза. – М.: Призма, 1997. – 341 с.
11.Глушкова Т.Г. Товарознавство товарів культурно-побутового призначення. Опорний конспект лекцій. — К.: КНТЕУ, 2003. — 166 с.
12.Гризанов Ю.П., Задесенець Е.Е., Товарознавство непродовольчих товарів.-М.: Економіка, 1988. — 400с.
13.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.
14.Исикава К. Японские методы управления качеством: Сокр. пер. с англ. – М.: Экономика, 1998
15.Кутянін Г.І. Пластические массы и бытовые химические товари.- М.: Економіка, 1998.- 324с.
16.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
17.Малышева А. С., Нарышкина И. В., Ермаков Б. П. Культтовары. Товароведение. М.: Экономика, 1987. – 213 с.
18.Мареев Ю. И., Трепелъ В. А., Шмелъкин А. Ф. Товароведение хозяйственных товаров. М.: Экономика, 1980.
19.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 344 с.
20.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 288 с.
21.Неверова А.Н., Чалих Т.И. Товароведение и организация торговли непродовольственными товарами. — М.: Економіка, 2000. — 464С.
22.Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екатеринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.
23.Ноулер Л. и др. Статические методы контроля качества продукции. Пер. с англ. – 2-е русск.изд. – М.: Издательство стандартов, 1989
24.Орловський Є.І., Платонов В.В., Бершадський М.І., Товарознавство культтоварів. — М.: Економіка, 1987. — 43с.
25.Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельности. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.
26.Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учебник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.
27.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991
28.Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.
29.Полікарпов І.С., Пугачевський Г.Ф., Стефаник Є.М. Товарознавство та кодування непродовольчих товарів.-К.:Укоосвіта, 1977. — 135с.
30.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.
31.Пугачевський Г. Ф., Семак Б. Д. Товарознавство непродовольчих товарів: Підручник для студ. вищ. закл. освіти. — К., 1999.
32.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2. – 400 с.
33.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.
34.Товароведение и организация торговли непродовольственными товарамии / Под ред. А. Н. Неверова. М.: 2000.
35.Товароведение культоваров./ Байбеков Ш.С., Голодницкий А. Б., Ковалева В.А. – М.: Экономика, 1983. – 360 с.
36.Товарознавство господарських товарів: Підруч. для студ. товарознав. спец. вищ. навч. закл. / Н.К. Кисляк, Т.М. Коломієць, В.М. Кравченко, С.О. Сіренко. — К.: КНИГА, 19 — Т. 11. — 2004. — 448 с.
37.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001.
38.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.
39.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.
40.Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.
41.Уманцев Я. 3. Хозяйственные товары и бытовая химия. Товароведение. М.: Экономика, 1986.
42.Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.
43.Шкільний канцмінімум’2003.//Бізнес №28 (547), 14 червня 2003 р.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
|||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
|||
|
|
|
|
Коди |
|
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
||
|
Підприємство ВАТ Дитячий світ |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
|
на 31 грудня 200 3 року |
|
|||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
||
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
|
періоду |
періоду |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
|
1,1 |
|
|
первісна вартість |
0 11 |
25,8 |
29,1 |
|
|
Знос |
0 12 |
25,8 |
28,0 |
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
|
|
|
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
20248,7 |
19603,5 |
|
|
первісна вартість |
0 31 |
26860,5 |
27845,6 |
|
|
Знос |
0 32 |
6611,8 |
8242,1 |
|
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
|
|
|
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
20248,7 |
19604,6 |
|
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
215,6 |
229,9 |
|
|
Тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
|
товари |
140 |
12978,6 |
11841,0 |
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
|
Роботи, послуги: |
|
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
48,9 |
45,2 |
|
|
первісна вартість |
161 |
48,9 |
45,2 |
|
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
33,8 |
15,6 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
|
ність |
210 |
125,9 |
624,7 |
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
3303,9 |
4337,4 |
|
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
16706,7 |
17093,8 |
|
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
62,4 |
2,5 |
|
|
БАЛАНС |
280 |
37017,8 |
36700,9 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
1353,7 |
2707,3 |
|
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
1353,7 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
8990,8 |
8990,8 |
|
|
Резервний капітал |
340 |
238,5 |
74,0 |
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
|
збиток) |
350 |
8471,0 |
10543,0 |
|
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
20407,7 |
22315,1 |
|
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
|
|
|
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
|
|
|
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
15699,5 |
13238,0 |
|
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
|
з бюджетом |
550 |
678,3 |
769,0 |
|
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
|
зі страхування |
570 |
11,4 |
46,6 |
|
|
з оплати праці |
580 |
134,3 |
160,5 |
|
|
з учасниками |
590 |
14,0 |
14,4 |
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
72,6 |
112,3 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
16610,1 |
14385,8 |
|
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
37017,8 |
36700,9 |
|
|
Керівник М.П. |
||||
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство Дитячий світ |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
61232,5 |
58597,5 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
10103,1 |
9772,6 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
51129,4 |
48824,9 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
39331,8 |
38036,0 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
11797,6 |
10788,9 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
5635,6 |
4086,8 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
1382,5 |
1099,8 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
9745,6 |
8757,8 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
|
|
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
6305,1 |
5018,1 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
134,7 |
53,2 |
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
70,0 |
196,7 |
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
6369,8 |
4874,6 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
2047,3 |
1676,2 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
4322,5 |
3198,4 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
4322,5 |
3198,4 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
996,4 |
933,6 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
3620,1 |
3190,5 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
1274,6 |
1141,3 |
|
Амортизація |
260 |
2026,9 |
1864,5 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
3280,1 |
2924,4 |
|
Разом |
280 |
11198,1 |
10054,3 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
2578400 |
1289200 |
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
1,67645 |
2,48092 |
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
0,922 |
1,58 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|