Дипломна робота Товарознавство горіхів, які перетинають Митний кордон України

ЗМІСТ

 

 

Вступ. 3

 

1. Теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні5

 

1.1. Аналіз ринку горіхів в Україні5

1.2. Фактори формування споживчих властивостей. 12

1.3. Хвороби, дефекти горіхоплідних, способи їх виявлення та запобігання  21

 

2. Класифікація та асортимент горіхоплідних. 27

 

2.1. Товарознавча класифікація і асортимент горіхоплідних. 27

2.2. Класифікація горіхів за УКТЗЕД.. 46

2.3. Вимоги до якості та безпечності горіхів. 51

2.4. Пакування, маркування, транспортування та умови зберігання горіхоплідних  54

 

3. Оцінка споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України  59

 

3.1. Мета і завдання експертизи якості при митному оформленні продукції59

3.2. Об’єкти, методи і порядок проведення експертизи горіхів. 73

3.3. Оцінка якості упакування, маркування горіхів. 80

3.4. Аналіз органолептичних і фізико-хімічних показників якості           горіхів  82

3.5. Оформлення висновку за результатами оцінки якості горіхів. 86

 

4. Митне оформлення горіхів при переміщенні через митний кордон           України  88

 

4.1. Митний контроль при імпорті горіхоплідних в Україну. 88

4.2. Порядок визначення митної вартості та нарахування мита при   імпорті горіхів  95

4.3. Порядок митного оформлення горіхів в режимі „імпорт”. 108

 

Висновки та пропозиції119

 

Список використаної літератури. 124

 

Додатки. 129


Вступ

Комплексні економічні перетворення, що відбуваються сьогодні в Україні, мають на меті не лише виробити моделі та механізми побудови і послідовної реалізації сучасних економічних відносин, але й поступову інтеграцію українських підприємств у міжнародні економічні зв’язки, з одного боку, і залучення іноземних підприємців до діяльності в Україні, – з іншого.

Ефективність господарської діяльності як вітчизняних, так і іноземних підприємців у рамках правової системи конкретної держави визначається, насамперед, ступенем досконалості охоплення сфер регулювання і ліберальності її законодавства. Україна в даному разі не є винятком. У зв’язку з цим зростає значення правового регулювання питань функціонування різних суб’єктів господарської діяльності в Україні, побудованої на взаємовідносинах, що мають місце як на території України, так і за її межами і ґрунтуються на законах зовнішньоекономічної діяльності.

Саме так це сформульовано в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність». З його прийняттям зовнішньоекономічна Діяльність в Україні вперше одержала правовий статус. Цей закон є нормативно-правовим актом, в якому пропонується визначення поняття зовнішньоекономічної діяльності, її суб’єктів, їхніх прав і свобод; встановлюються принципи здійснення та організаційні форми зовнішньоекономічної діяльності.

Залежно від конкретних цілей можна виділити види митно-тарифних відносин, які охоплюють: організацію митної системи країни; переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів; регулювання митних режимів; нарахування та сплату митних платежів; систему митного оформлення; митний контроль за товарами та транспортними засобами, які переміщуються через митний кордон; валютний контроль; систему взаємовідносин, які виникають при порушенні митного законодавства; участь України в міжнародно-правовому співробітництві та регулюванні митної справи в рамках інтеграційних об»єднань.

Актуальність теми роботи обумовлена тим, що організація митного оформлення переміщення через митний кордон товарів займає особливе місце у митної системи України. Під митним оформленням розуміють сукупність дій, пов»язаних з пропуском в Україну чи за її межі (у тому числі за умов тимчасового ввезення або тимчасового вивезення) товарів, майна та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України. Процедура митного оформлення може стати значною перешкодою на шляху реалізації суб»єктом зовнішньо­економічної діяльності власних економічних інтересів при здійсненні як експортних, так і імпортних операцій.

Метою даної роботи є проведення оцінки споживчих властивостей горіхів, а також висвітлення особливостей їх митного оформлення при переміщенні через митний кордон України. Для досягнення мети роботи були виконані наступні завдання:

— досліджено теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні;

— висвітлені особливості класифікації та асортименту горіхоплідних;

— проведено оцінку споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України;

— визначено порядок митного оформлення горіхів при переміщенні через митний кордон України.

Об»єктом дослідження є горіхоплідні, зокрема, фісташки, що переміщується через митний кордон України.

Предметом дослідження є експертиза якості та порядок митного оформлення горіхоплідних при переміщенні через митний кордон України.

В процесі виконання роботи використані стандартні методики органолептичних та фізико-хімічних досліджень, обробка матеріалів з використанням персональних комп’ютерів.


1. Теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні

1.1. Аналіз ринку горіхів в Україні

 

На території сучасної України насадження горіхоплідних були по­ширені ще до періоду зледенінь. Зміна кліматичних умов спричинила зміщення ареалу культури на південний схід — до азійських територій. Повторне проникнення рослини в наш край відбулося з розвитком торгівлі та міграційних процесів: спочатку у південно-західні райони зі сто-рони Балкан, і дещо пізніше у південні — при заселенні їх греками-колоністами. Звідти торгівельними шляхами по Дніпру насадження горіха поширювалися далі у центральні й північні регіони.

Найперші письмові згадки про наявність в Україні горіхів належать XVI ст. — тоді горіхи доставляли з чернечих садів до цар­ського столу. Економічні дослідження культури вперше здійснив на­прикінці XIX — початку XX ст. Л.П. Симиренко. На той час в Криму що­року збирали до 23-30 тис. пудів горіхів. Вони являли собою „серйозний предмет кримської плодоторгівлі»: в обсягах експорту пло­дів і ягід їх частка сягала 9%. Поряд з яблуками, виноградом, льоном і тютюном, горіхи були основними статтями доходів місцевого населен­ня. Через те ці дерева часто заповідали нащадкам. Росли вони здебіль­шого навколо садиб, і зрідка зустрічалися в суцільних товарних садах.

Проти неї дерева обприскують 50-процентним каптаном (емульсія у концентрації 0,5% за препаратом) з нормою витрати 10 кг/га; 80-процентним цинебом (емульсія у концентрації 0,3—0,5% за препаратом) з нормою витрати 6—8 кг/га.

Бура плямистість листків проявляється в утворенні круглих, темно-бурих з червоно-бурою каймою плям, які, як правило, випадають. Ця хвороба уражує листки, які можуть пе­редчасно обпадати. Молоді пагони і плоди слабо уражу­ються цією хворобою, тому що більшість вирощуваних сортів мигдалю стійкі проти неї.

Ентомошкідники і хвороби не завдають відчутної шкоди горіховим насадженням.


2. Класифікація та асортимент горіхоплідних

2.1. Товарознавча класифікація і асортимент горіхоплідних 

Горіхи — це сухі плоди, які суттєво відрізняються від інших груп (соковитих) за анатомічною будовою, складом, якістю, ви­користанням.

Справжні горіхи мають плід — горішок, який складається з ядра, шкарлупи і листкової обгортки. Ядро горіха — насінина, покрита тонкою оболонкою і складається з двох м»ясистих сім»я­доль без епідермісу. До них відносять ліщину і її культурну форму — фундук.

Несправжні горіхи — це сухі кістянки. Плід горіха скла­дається з перикарпію — м»ясистого зовнішнього оплодня, ендо-карпа — шкаралупи і розміщеного в ньому ядра з насіниною. При достиганні плоду м»ясистий оплодень темніє, розтріскується, звільняючи горіх. До них відносяться грецькі горіхи, мигдаль, фісташки, пекан.

До несправжніх ще відносять змішану підгрупу горіхоплідних, які характеризуються різноманітністю будовою оплодня, або його відсутністю. Загальними ознаками всіх підгруп служить тверда шкаралупа і ядро. Горіхи знаходяться в шишках (кедрові), або колючій мисочці (каштан
 їстивний, буковий горіх), або оплодень відсутній (арахіс).

Горіхи відносяться до плодів тривалого строку зберігання завдяки низькому вмісту в них води (6…8%).

Ящики або мішки з горіхами укладають на стелажі або дошки штабелями на висоту не більше 8 рядів. Відстань між штабелями та стіною повинна бути не менша ніж 0,7 м, а відстань від джерела тепла, труб, калориферів та димоходів — не менша 1 м.


3. Оцінка споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України

3.1. Мета і завдання експертизи якості при митному оформленні продукції

Незважаючи на існуючу державну систему контролю якості, безпеки товарів і захисту прав споживачів, внаслідок розбалансування економіки відбувається припинення або суттєве зниження обсягів їх виробництва, а в той же час ринок насичується низькоякісними і недоброякісними товарами. Для об»єктивного оцінювання якості вітчизняних і імпортних товарів необхідні спеціалізовані організації з експертизи товарів, які можуть зробити компетентний висновок про якість партії товарів, які закуповуються, визначити їх вартість, походження, конкурентоспроможність тощо.

Експертиза (походить від латинського expertus дослідний) — це дослідження будь-якого питання чи об»єкта, яке вимагає спеціальних знань, з наданням мотивованого висновку [10, c. 24].

Експертиза товарів як специфічний вид діяльності являє собою випробування, дослідження якості (споживчих властивостей, нешкідливості, безпечності харчової цінності тощо, кількості та відповідності умовам нормативної документації, умовам договору партії (або окремого товару)) з поданням мотивованого, об’єктивного (незалежного), кваліфікованого висновку.

….

Таким чином, на основі даних наведених в таблиці 3.4. можна зробити висновок, що найгірші фізико-хімічні показники мають фісташки ТМ „Захід”.  Так, за багатьма важливими показниками, зокрема, масова частка вологи фісташок, масова частка сторонніх домішок та масова частка пошкоджених фісташок спостерігається перевищення гранично допустимих норм, а за значення інших показників знаходиться на межі вказаних норм. Найкращі фізико-хімічні показники мають фісташки ТМ „Мачо”, оскільки проведені експертні дослідження вказують не те, що всі показники фісташок знаходяться в межах встановлених норм.    

Важливим етапом проведення експертизи фізико-хімічних показників є визначення вмісту токсичних елементів (див. табл. 3.5).

Таблиця 3.5

Рівень токсичних елементів у зразках фісташок

Назва токсичного елемента

Гранично допустимі рівні мг/кг, не більше ніж

ТМ „Захід”

ТМ „Пан Горішок”

ТМ „Мачо”

Свинець

0,5

0,21

0,18

0,17

Кадмій

0,1

0,04

0,05

0,01

Миш»як

0,3

0,05

0,06

0,02

Ртуть

0,05

0,002

0,001

0,001

Мідь

15,0

2,9

2,1

1,8

Цинк

100,0

21,6

15,8

12,06

Таким чином, як можна бачити з даних наведених в таблиці 3.5. всі зразки фісташок за рівнем токсичних елементів відповідають встановленим нормативам.


3.5. Оформлення висновку за результатами оцінки якості горіхів

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ


КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

 

адреса: м. Київ, вул. Лепсе, 8а                                         т. +38 044 457-96-77

 

Дата надходження заявки: 12 травня 2008 р.

 

 

АКТ ЕКСПЕРТИЗИ № 177/94

серія МЕ № 116844

 

1. Дата складання:  21 травня 2008 року

2. Місце складання: Київська регіональна митниця

3. Акт складений експертом:  Шепелюк А.В.

4. Наряд № 177/94 від 13 травня 2008 року

Експертиза проведена за участю представників:

….

При ввезені товарів в Україну в графі також вказується у вигляді напису «Під митним контролем з (дд-мм-рр)» дата початку перебігу строку перебування товарів під митним контролем для цілей нарахування митного збору за перебування під митним контролем.

У разі потреби робляться інші відмітки, що свідчать про результати митного оформлення, про накладання митного забезпечення тощо. Допускається використання зворотного боку декларації для занесення зазначеної інформації, завіреної особистою номерною печаткою співробітника митниці, який здійснював митне оформлення.


Висновки та пропозиції

Таким чином, узагальнюючи результати проведених в рамках даної роботи досліджень можна зробити наступні висновки.

1. За результатом дослідження теоретичних та практичних засад формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні було встановлено, що горіхи — це сухі плоди, які суттєво відрізняються від інших груп (соковитих) за анатомічною будовою, складом, якістю, ви­користанням.

Горіхоплідні відзначаються низьким вмістом води (З…15%), високою калорій­ністю (600…750 ккал), високим вмістом жирів (40…72%), білкових речовин (14…27) і вуг­леводів (4,8… 12%) (табл. 53). В горіхах синтезуються високоцінні рідкі жири, в яких переважають ненасичені кис­лоти, особливо олеїнова, ліно­ленова, внаслідок чого жири легко гіркнуть, що придає го­ріхам гіркого смаку. З наси­чених жирних кислот в горі­хах є пальмітинова і стеари­нова. Крім того у невеликих кількостях визначені масляна, лаурінова і меристинова кис­лоти.  Найбільш багаті на жири фундук і грецький горіх.

Білкі горіхів повноцінні, тому що до їх складу входять не­замінні амінокислоти. Найбільша питома вага в них припадає на глобуліни (корелин — у ліщини, югланеін — у грецького горіха, амандин — у мигдалю). За вмістом вуглеводів більшість горіхів близькі до соковитих плодів, але на відміну від них, 40…50% вуглеводів представлені крохмалем. Із цукрів у достиглих горіхах переважає, як правило, сахароза. В горіхах міститься досить багато клітковини. В горіхах визначені вітаміни С, Е, РР, В,, В2. Мінеральні речовини представлені в основному калієм, фосфором, кальцієм, магнієм, залізом, цинком, йодом, кобальтом та ін.

Усі види горіхоплодних рослин мають велике народногосподарське значення. У залежності від напрямку господарства вони можуть бути використані в якості харчових, жироолійних, технічних, фарбувальних, дубільних, вітамінозних, лікарських, інсектисідних і декоративних рослин. Найбільш доцільним є комплексне використання горіхоплодних рослин, тому що майже всі частини рослини можуть бути використані як сировина для промисловості. Найбільш цінною частиною досліджуваних рослин є плоди (горіхи). За своєю якості (відсотку їстівного ядра, його жирності, смаку, товщині шкарлупи тощо) і можливому використанню вони істотно відрізняються в окремі види і сорти горіхів.

2. За результатами дослідження класифікації та асортименту горіхоплідних були виділені наступні види горіхів.

Арахіс (земляний горіх). Його збирають пізньою осінню, боби підсушують і зберігають в сухому приміщенні. Обсмаження арахісу необхідне для того, щоб зруйнувати гіркі речовини, що містяться в ньому. Арахіс містить до 50% жиру, 25 — 30% білка. Арахісу притаманний високий вміст вітаміну А. Підсмажений арахіс подають до шампанського. Його вживають при виготовленні тортів, тістечок, морозива.

Волоські горіхи. Волоські горіхи містять близько 60% жиру і 15% білка. Використовують їх для виготовлення салатів (із яблук, буряку, селери), а також додають в кисло-солодкі супи і страви із яєць, баклажанів. Ядро волоського горіха, обсмажене з сіллю, можна подати до виноградного вина. В недозрілих волоських горіхах дуже багато вітаміну С.

Каштани. Плоди каштана солодкого (на відміну від плодів каштана кінського — гіркого, з в»яжучим смаком) придатні для споживання. Для цього їх смажать. Щоб зняти шкаралупу, каштани тримають 10 — 15 хвилин в гарячій духовці, заздалегідь побризкавши їх водою. Плоди містять мало білка, але багато крохмалю. В них зовсім немає жиру, зате багато кальцію і вітамінів групи В.

Кедрові горіхи. Збирають у вересні — жовтні, до морозів. Вживають підсушеними.

Горіхи кеш»ю мають приємний, трохи солодкуватий смак і багаті вітамінами. Використовують в кондитерському виробництві. Вони містять 17% білка і 45% жиру.

Ліщина (плоди лісових горіхів). Їхні ядра вживають в сирому вигляді.

Фундук. Це садовий різновид лісового горіха. Плоди фундука відрізняються від плодів свого лісового співбрата більшими розмірами. Сирий і смажений фундук використовують в кулінарії. Фундук багатий жиром (61%), містить 13% білка. Олія із фундука дуже смачне, але дорога.

Мигдаль. Плоди дикого мигдалю мають гірке ядро і тверду шкаралупу. Гіркий мигдаль вживають в харчуванні лише в невеликій кількості. Але є і солодкий мигдаль. Його ядро покрите тонкою коричневою оболонкою. Щоб її видалити, треба занурити підготовлені ядра на одну хвилину в окроп: тоді оболонка легко зніметься. Після цього ядра промити, висушити в духовці при температурі 50 — 700 С. Солодкий мигдаль вживають при виготовленні соусів, печива, тортів, марципанів. Смажений в цукрі і солоний мигдаль добре пасує до шампанського.  Він містить 10% білка і 54% жиру.

Фісташки. Тверду світло-сіру шкаралупу з фісташок знімають з допомогою ножа. Ядро вивільняють від оболонки, як і у випадку з мигдалем. Після цього фісташки необхідно одразу ж висушити, інакше вони втратять глянцевість і свій зелений колір. В кулінарії фісташки використовують в тертому і роздрібненому вигляді. Вони містять 51% жиру і 20% білка. Навіть обсмаженими швидко набувають прогірклого смаку.

Горіх пекан. Нагадує споріднений з ним волоський горіх. Містить дуже багато жиру — 70% і найважливіші жирні кислоти та вітаміни, що розчиняються у жирі.

3. В процесі здійснення оцінки споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України була проведена експертиза якості фісташок. 

При проведенні експертизи упакування та маркування було встановлено, що вся продукція щільно упакована в картонні коробки з позначенням найменування товару, відомостей про виробника, відомостей про відправника та отримувача, дати виготовлення продукції, терміну та умов зберігання. Товарні одиниці упаковані в герметичні пакунки з вказанням найменування  найменування товару, відомостей про виробника, дати виготовлення продукції, терміну та умов зберігання, а також склад товару.  

При оцінці органолептичних показників було встановлено, що найліпші показники мають фісташки ТМ „Мачо”, оскльки всі експертні проби повністю відповідають вимогам державних стандартів Україні. Найгірші оцінки органолептичних показників мають фісташки ТМ „Захід”. Так, при дослідженні зовнішнього вигляду фісташок були виявленні значні пошкодження шкарлупи, а також наявність цвілі та зсихання ядер фісташок. При дослідженні смаку і запаху фісташок ТМ „Захід” в деяких експертних зразках були виявлені присмак прілості та цвілі. Також присмак прілості був виявлений в деяких експертних зразках фісташок торговельної марки „Пан Горішок”, але частка дефектних фісташок є незначною, а тому оцінка були знижена лише на 1 бал.    

Найгірші фізико-хімічні показники мають фісташки ТМ „Захід”.  Так, за багатьма важливими показниками, зокрема, масова частка вологи фісташок, масова частка сторонніх домішок та масова частка пошкоджених фісташок спостерігається перевищення гранично допустимих норм, а за значення інших показників знаходиться на межі вказаних норм. Найкращі фізико-хімічні показники мають фісташки ТМ „Мачо”, оскільки проведені експертні дослідження вказують не те, що всі показники фісташок знаходяться в межах встановлених норм.    

4. Митне оформлення горіхів передбачає наступні етапи:

1. Прийняття, реєстрація та облік митних декларацій.

2. На другому етапі перевіряється правильність визначення коду горіхів відповідно до товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності та країни походження.

3. На третьому етапі здійснюється валютний контроль і конт­роль митної вартості горіхів.

4. На четвертому етапі митного оформлення відбувається пе­ревірка правильності митних платежів, наявності заборгованості у суб»єкта зовнішньоекономічної діяльності за попередню діяль­ність та прострочення митних платежів.

5. На останньому етапі митного оформлення перевіряється про­ходження документів перших чотирьох етапів, правильність запов­нення документів і при потребі приймається рішення щодо прове­дення митного огляду горіхів.

В роботі була визначена митна вартість фісташок, які ввозяться на митну територію України, за ціною угоди. За ціною угоди вартість однієї тони фісташок становить 9000 дол. США, загальний обсяг партії – 10 тон, що становить 90 тис. дол. США. Курс НБУ на дату перетинання державного кордону України становить 4,85 грн./дол. США, тобто вартість контракту становить 436,5 тис. грн.

Для визначення митної вартості фісташок до ціни угоди відповідно до Митного Кодексу України додалися такі витрати: вартість транспортування – 6700 дол. США або 32,5 тис. грн.;витрати на навантаження, вивантаження, перевантаження і перевалку товарів – 410 дол. США або 1988,5 грн.;  страхові суми – страховка встановлена в розмірі 0,5% від вартості товару, що становить 450 дол. США або 2182,5 грн.

Таким чином, митна вартість партії фісташок обсягом 10 тон складе 97500 дол. США або 473 166 грн. Відповідно до Митного тарифу України при імпорті фісташок сплачується мито в розмірі 5% від їх митної вартості. Таким чином, імпортне мито партії фісташок обсягом 10 т та митною вартістю 473 166 грн. складе 23 568,3 грн.

 

 

 


Список використаної літератури

1.     Митний кодекс України // Урядовий кур»єр. – 2002.– №148. – С. 5-23.

2.     Про митний тариф України: Закон України №2371 від 05.04.01р.

3.     Про митну справу в Україні: Закон України від 25.06.91 p. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – №44. – 575 с.

4.     Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України від 16.04.91 p. // Укр. митниця: Довідник. – К.: Лібра, 1993. – 67 с.

5.     Порядок декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2003 р. № 1375

6.     Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації, затверджений наказом Державної митної служби України від 14 жовтня 2002 р. №561

7.     Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів, затверджене наказом Державної митної служби України від 28 лютого 2003 р. №129

8.     Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затверджений наказом Державної митної служби України від 20 квітня 2005 р. №314

9.     Батутіна А. П., Ємченко І. В. Експертиза товарів: Навч. посіб. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2003. — 312с.

10.Батутіна А. П., Ємченко І. В., Троякова А. О. Спецкурс з експертизи товарів (санітарно-епідеміологічна, ветеринарно- санітарна): Завдання та метод. вказівки до індивідуальної контрольної роботи для студ. ф-ту заоч. освіти спец. 7.050302 «Товарознавство та експертиза в митній справі» / Укоопспілка ; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2005. — 40 с.

11.Бахрамов Ю.М., Глухов В.В. Организация внешнеэкономи­ческой деятельности. – СПб.: Лань, 2000. – 448 с.

12.Баширов И. Х., Алышев А. Н. Таможенное дело: Учебное пособие / Донецкий гос. ун-т экономики и торговли им. М.И.Туган-Барановского. — Донецк : ООО «Юго-Восток, Лтд», 2004. — 268с.

13.Васильев Г.А., Ибрагимов Л.А., Нагапетьянц Н.А. Коммерческое товаровединие и експертиза. М.: Юнити 1997. — 231с.

14.Васильева М.Н., Негапетьянц К.В. Коммерческое товароведение и экспертиза. – М.: Призма, 1997. – 341 с.

15.Владимиров К.Н., Бардачова В.Ю. Митне регулювання: на­вчальний посібник. – 2-ге вид. – Херсон: Олді-плюс, 2002. – 336с.

16.Гребельник О.Н. Митно-тарифна політика за умов трансформації економічної системи: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. – 488 с.

17.Грек Г., Негода А., Бондарева Е., Самарченко Е. Практическое применение Правил Инкотермс в Украине и во внешнеэкономической деятельности: юридические, налоговые и бухгалтерские особенности / Центр юридического и бухгалтерского сервиса «Аверс». — Д. : Издательский Дом «Владимир Дудник», 2001. — 188с.

18.Додонкин Ю. В., Жебелева И. А., Криштафович В. И. Таможенная экспертиза товаров: Учебник для студ., обучающихся по спец. 351100 «Товароведение и экспертиза товаров (по области применения)». — М. : Издательский центр «Академия», 2003. — 271с.

19.Дудчак В. І, Мартинюк О. В. Митна справа: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К. : Вид-во КНЕУ, 2002. — 310с.

20.Експертиза товарів: Опорний конспект лекцій для студ.спец.7.050301, 7.050302, 7.050303 всіх форм навчання / Укоопспілка. Львівська комерційна академія / Ірина Володимирівна… Ємченко (уклад.). — Л. : Видавництво ЛКА, 2002. Ч. 1: Загальнотеоретичні основи експертизи товарів. — 56с.

21.Ершов А.Д. Международные таможенные отношения. – СПб.: Дело, 2000. – 207 с.

22.Ємченко І. В., Троякова А. О., Батутіна А. П., Барна М. Ю. Експертиза в митній справі та міжнародній торгівлі: Навч.-метод. посіб. для студ. спец. 7.050302 і 8.050302 «Товарознавство та експертиза в митній справі» денної та заоч. форм навч. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 132с.

23.Ємченко І. В., Устінова І. І. Митне регулювання ЗЕД (Митні платежі): Навч.-метод. посібник для студ. спец. «Товарознавство і експертиза в митній справі» денної та заочної форми навчання / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 208с.

24.Жадан О. В., Кретова А. В., Сичов Г. М. Основи управління якістю: Навч.-метод. посібник / Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2004. — 99с.

25.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.

26.Зельниченко O.I., Михайлов B.I., Тихонова Н.П. Митна спра­ва. – К.: КДТЕУ, 2000. – 319 с.

27.Зіміна Г. К. Стандартизація систем управління якістю згідно стандартів серії ISO 9000:2000 (у схемах): Навч.- практ. посіб. — К. : Школа Адміністративного Управління Зіміної, 2003. — 255с.

28.Зовнішньоекономічна діяльність підприємств: Підручник для вузів / І.В.Багрова, Н.І.Редіна, В.Є.Власюк, О.О.Гетьман. – Дніп­ропетровськ, ДДФЕІ, 2002. – 580 с.

29.Козырин А. Таможенные режимы. – М.: «Статут», 2000. – 247с.

30.Колесник А.А., Елиззарова Л.Г. Теоретические основы товароведения продовольственных товаров. – М.: Экономика, 1990 – 287 с.

31.Коломієць Т.М., Притульська Н.В., Романенко О.Л. Експертиза товарів: Підручник. – К.: КНТЕУ, 2001. – 274 с.

32.Менеджмент внешнеэкономической деятельности / Под ред. А.А. Кириченко. – К.: Центр коммерческой дипломатии Института экономики, управления и хозяйственного права, 1998. – 464 с.

33.Орлова Н. Я., Пономарьов П. Х. Товарознавство продовольчих товарів: Підручник / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К., 2002. – 360 с.

34.Орлова Н.Я. Теоретичні основи товарознавства продовольчих товарів: Лабораторний практикум:Навч. посібник / Київський держ. торговельно- економічний ун-т. — К., 1999. — 106 с.

35.Основи митної справи в Україні: Навч. посіб. / За ред. П.В. Пашка. – К.: Знання, 2004. – 732 с.  

36.Основы таможенного дела в Украине // Под ред. Н.Н. Каленского, П.В. Пашко. – К.: О-во «Знание», КОО, 2003. – 493 с.

37.Правове регулювання імпорту: антидемпінгові, компенсаційні та спеціальні заходи. // Осика С.Г., Коновалов В.В., Покрещук О.О. – К.: УАЗТ, 2001. – 639 с.

38.Сандровский К.К. Таможенное право в Украине. – К.: Вентури, 2000. – 208 с.

39.Сидоренко О.В. Товарознавчі складові ринкознавства. – К.: КНТЕУ, 2001.

40.Сирохман І. В., Задорожний І. М., Пономарьов П. Х. Товарознавство продовольчих товарів. — К. : Лібра, 1998. — 632 с.

41.Сыроежин И.М. Система показателей эффективности и качества.- М.: Экономика, 1980.

42.Таможенное оформление морских грузов // О.М. Ганжин, В.Г.Деркач, П.В. Пашко. – К.: Знання, 2003. – 195 с.

43.Тарифні переговори в рамках Світової організації торгівлі / За загальною ред. В.Т. Пятницького – К.: УАЗТ, 2001. – 92 с.

44.Терещенко С. Основи митного законодавства України: Питання теорії та практики зовнішньоекономічної діяльності. – К.: AT «Август», 2001. – 422 с.

45.Товарознавча експертиза продовольчих товарів: Навч. метод. посібник для самостійної роботи та підготовки до виконання лабораторно-практ. занять студентів товарознавчо-комерційного ф-ту спец. 7.050303, 7.050304 / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / А.П. Батутіна (уклад.) — Л., 2001. — 96 с.

46.Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. – М.: Экономика, 1986.

47.Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.


Додатки

Додаток А                  

Класифікація горіхів за УКТЗЕД

Група 08

Їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь

———————————————————————-

|     Код      |        Назва         |     Ставки мита, %    |Додат-|

|              |                      |————————| кові |

|              |                      |префе-  |пільго-|повна | ОВО  |

|              |                      |ренційна|  ва   |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801          |Горіхи кокосові,      |        |       |      |      |

|              |бразильські, кеш»ю,   |        |       |      |      |

|              |свіжі або сушені,     |        |       |      |      |

|              |очищені від           |        |       |      |      |

|              |шкаралупи або         |        |       |      |      |

|              |неочищені, з шкіркою  |        |       |      |      |

|              |або без шкірки:       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- горіхи кокосові:    |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 11 00 00 |- — висушені          |        |   0   |   0  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 19 00 00 |- — інші              |        |  15   |  15  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- горіхи бразильські: |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 21 00 00 |- — у шкаралупі       |        |  10   |  10  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 22 00 00 |- — без шкаралупи     |        |  10   |  10  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- горіхи кеш»ю:       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 31 00    |- — у шкаралупі:      |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 31 00 10 |- — — у первинних     |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 31 00 90 |- — — інші            |        |  20   |  20  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 32 00    |- — без шкаралупи:    |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 32 00 10 |- — — у первинних     |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0801 32 00 90 |- — — інші            |        |  15   |  15  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802          |Інші горіхи, свіжі    |        |       |      |      |

|              |або сушені, очищені   |        |       |      |      |

|              |від шкаралупи або     |        |       |      |      |

|              |неочищені, з шкіркою  |        |       |      |      |

|              |або без шкірки:       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- мигдаль:            |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11       |- — у шкірці:         |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 10    |- — — гіркий:         |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 10 10 |- — — — у первинних   |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 10 90 |- — — — інший         |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 90    |- — — інший:          |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 90 10 |- — — — у первинних   |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 11 90 90 |- — — — інший         |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12       |- — без шкірки:       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 10    |- — — гіркий:         |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 10 10 |- — — — у первинних   |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 10 90 |- — — — інший         |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 90    |- — — інший:          |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 90 10 |- — — — у первинних   |        |   0   |   0  |    |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 12 90 90 |- — — — інший         |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- горіхи лісові       |        |       |      |      |

|              |(Corylus spp.):       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 21 00    |- — у шкаралупі:      |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 21 00 10 |- — — у первинних     |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 21 00 90 |- — — інші            |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 22 00    |- — без шкаралупи:    |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 22 00 10 |- — — у первинних     |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 22 00 90 |- — — інші            |        |   0   |   0  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|              |- горіхи волоські:    |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 31 00 00 |- — у шкаралупі       |        |  10   |  10  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 32 00 00 |- — без шкаралупи     |        |  10   |  10  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 40 00 00 |- їстівні каштани     |        |   5   |   5  |     |

|              |(Castanea spp.)       |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 50 00 00 |- фісташки            |        |   5   |   5  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90       |- інші:               |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 20 00 |- — горіхи ареки      |        |  15   |  15  |     |

|              |(бетель), горіхи коли |        |       |      |      |

|              |та пекан              |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 50 00 |- — горішки кедрові   |        |  15   |  15  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 60 00 |- — горіхи макадамії  |        |  15   |  15  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 85    |- — інші:             |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 85 10 |- — — у первинних     |        |   0   |   0  |     |

|              |упаковках, масою      |        |       |      |      |

|              |нетто понад 10 кг     |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0802 90 85 90 |- — — інші            |        |  15   |  15  |     |

|—————+———————-+———+——-+——+——|

|0811 90 11 00 |- — — — тропічні      |        |  10   |  10  |     |

|              |плоди та тропічні     |        |       |      |      |

|              |горіхи                |        |       |      |      |

|—————+———————-+———+——-+——+——|


Додаток Б

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ


КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ

 

адреса: м. Київ, вул. Лепсе, 8а                                         т. +38 044 457-96-77

 

Дата надходження заявки: 12 травня 2008 р.

 

 

АКТ ЕКСПЕРТИЗИ № 177/94

серія МЕ № 116844

 

1. Дата складання:  21 травня 2008 року

2. Місце складання: Київська регіональна митниця

3. Акт складений експертом:  Шепелюк А.В.

4. Наряд № 177/94 від 13 травня 2008 року

Експертиза проведена за участю представників:

Організація

Посада

Прізвище, ініціали

Київська регіональна митниця

Експерт

Шепелюк А. В.  

 

ТОВ „Укргоріхпром”

Товарознавець

Скитецький І.І.

 

5. Для експертизи пред»явлено: фісташки ТМ „Пан Горішок”, ТМ „Захід”, ТМ „Мачо».Кількість (в одиницях виміру): 5 т.  Кількість згідно документів: 5 т. 

6. Завдання експертизи: експертиза якості

7. Надані документи: сертифікат якості

6. Контракт/договір № 811 дата 24.04.2008.

7. «Експертизою встановлено» (констатуюча частина акта): якість фісташок відповідає вимогам.


Представники

 

Підпис    ПІБ Підпис            ПІБ

 

З викладенням розділів 1-7 акта згодні:

 

 

 

8. Висновок експерта: якість фісташок відповідає вимогам.

Дата початку експертизи товару 13 травня 2008 року

Дата закінчення експертизи товару 20 травня 2008 року

Експерт Шепелюк А. В.

Акт зареєстрований Київською регіональною митницею:

Дата 21 травня 2008 року

Акт без автентичної печатки недійсний

М.П.

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.