ЗМІСТ
1. Теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні
1.1. Аналіз ринку горіхів в Україні
1.2. Фактори формування споживчих властивостей
1.3. Хвороби, дефекти горіхоплідних, способи їх виявлення та запобігання
2. Класифікація та асортимент горіхоплідних
2.1. Товарознавча класифікація і асортимент горіхоплідних
2.2. Класифікація горіхів за УКТЗЕД
2.3. Вимоги до якості та безпечності горіхів
2.4. Пакування, маркування, транспортування та умови зберігання горіхоплідних
3. Оцінка споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України
3.1. Мета і завдання експертизи якості при митному оформленні продукції
3.2. Об’єкти, методи і порядок проведення експертизи горіхів
3.3. Оцінка якості упакування, маркування горіхів
3.4. Аналіз органолептичних і фізико-хімічних показників якості горіхів
3.5. Оформлення висновку за результатами оцінки якості горіхів
4. Митне оформлення горіхів при переміщенні через митний кордон України
4.1. Митний контроль при імпорті горіхоплідних в Україну
4.2. Порядок визначення митної вартості та нарахування мита при імпорті горіхів
4.3. Порядок митного оформлення горіхів в режимі „імпорт”
Список використаної літератури
Вступ
Комплексні економічні перетворення, що відбуваються сьогодні в Україні, мають на меті не лише виробити моделі та механізми побудови і послідовної реалізації сучасних економічних відносин, але й поступову інтеграцію українських підприємств у міжнародні економічні зв’язки, з одного боку, і залучення іноземних підприємців до діяльності в Україні, – з іншого.
Ефективність господарської діяльності як вітчизняних, так і іноземних підприємців у рамках правової системи конкретної держави визначається, насамперед, ступенем досконалості охоплення сфер регулювання і ліберальності її законодавства. Україна в даному разі не є винятком. У зв’язку з цим зростає значення правового регулювання питань функціонування різних суб’єктів господарської діяльності в Україні, побудованої на взаємовідносинах, що мають місце як на території України, так і за її межами і ґрунтуються на законах зовнішньоекономічної діяльності.
Саме так це сформульовано в Законі України «Про зовнішньоекономічну діяльність». З його прийняттям зовнішньоекономічна Діяльність в Україні вперше одержала правовий статус. Цей закон є нормативно-правовим актом, в якому пропонується визначення поняття зовнішньоекономічної діяльності, її суб’єктів, їхніх прав і свобод; встановлюються принципи здійснення та організаційні форми зовнішньоекономічної діяльності.
Залежно від конкретних цілей можна виділити види митно-тарифних відносин, які охоплюють: організацію митної системи країни; переміщення через митний кордон товарів та транспортних засобів; регулювання митних режимів; нарахування та сплату митних платежів; систему митного оформлення; митний контроль за товарами та транспортними засобами, які переміщуються через митний кордон; валютний контроль; систему взаємовідносин, які виникають при порушенні митного законодавства; участь України в міжнародно-правовому співробітництві та регулюванні митної справи в рамках інтеграційних об»єднань.
Актуальність теми роботи обумовлена тим, що організація митного оформлення переміщення через митний кордон товарів займає особливе місце у митної системи України. Під митним оформленням розуміють сукупність дій, пов»язаних з пропуском в Україну чи за її межі (у тому числі за умов тимчасового ввезення або тимчасового вивезення) товарів, майна та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України. Процедура митного оформлення може стати значною перешкодою на шляху реалізації суб»єктом зовнішньоекономічної діяльності власних економічних інтересів при здійсненні як експортних, так і імпортних операцій.
Метою даної роботи є проведення оцінки споживчих властивостей горіхів, а також висвітлення особливостей їх митного оформлення при переміщенні через митний кордон України. Для досягнення мети роботи були виконані наступні завдання:
— досліджено теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні;
— висвітлені особливості класифікації та асортименту горіхоплідних;
— проведено оцінку споживчих властивостей горіхів, які перетинають Митний кордон України;
— визначено порядок митного оформлення горіхів при переміщенні через митний кордон України.
Об»єктом дослідження є горіхоплідні, зокрема, фісташки, що переміщується через митний кордон України.
Предметом дослідження є експертиза якості та порядок митного оформлення горіхоплідних при переміщенні через митний кордон України.
В процесі виконання роботи використані стандартні методики органолептичних та фізико-хімічних досліджень, обробка матеріалів з використанням персональних комп’ютерів.
1. Теоретичні та практичні засади формування ринку і споживчих властивостей горіхоплідних в Україні
1.1. Аналіз ринку горіхів в Україні