Дипломна робота Товарознавчі та маркетингові аспекти дослідження ринку швейних машин в Україні

ЗМІСТ

 

ВСТУП.. 3

 

РОЗДІЛ 1. ФОРМУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ШВЕЙНИХ МАШИН.. 6

1.1. Чинники формування властивостей швейних машин. 6

1.2. Особливості класифікації швейних машин. 15

1.3. Сутність маркетингового дослідження та організація вивчення попиту населення на споживчі товари. 19

 

РОЗДІЛ 2. ТОВАРОЗНАВЧІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ШВЕЙНИХ МАШИН.. 27

2.1. Організація, методи та об’єкти дослідження. 27

2.2. Тенденції розвитку ринку швейних машин в Україні33

2.3. Проблеми споживчого ринку швейних машин в Україні36

 

РОЗДІЛ 3. ОЦІНКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ШВЕЙНИХ МАШИН   40

3.1. Порівняльна характеристика асортименту швейних машин в мережі магазинів „Мегамакс”. 40

3.2. Характеристика властивостей швейних машин. 48

3.3. Виявлення споживчих переваг швейних машин методом анкетування  50

3.4. Оцінка конкурентоспроможності швейних машин в Україні55

 

РОЗДІЛ 4. МАРКЕТИНГОВІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ШВЕЙНИХ МАШИН В УКРАЇНІ64

4.1. Планування та організація маркетингового дослідження ринку у ТОВ «Мегамакс». 64

4.2. Сегментація ринку швейних машин та вибір підприємством цільового ринку  70

4.3. Використання результатів маркетингових досліджень в комерційній діяльності ТОВ «Мегамакс». 84

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ93

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 98

ДОДАТКИ.. 102


ВСТУП

 

Актуальність теми. Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється. Саме за допомогою маркетингових досліджень підприємства можуть здійснювати відстеження змін потреб покупців. Маркетингові дослідження – це будь-яка дослідницька діяльність, що забезпечує потреби маркетингу.

Як правило, потреба в проведенні маркетингового дослідження виникає у випадках, коли: 1) підприємство не досягло поставлених маркетингових цілей; 2) підприємство уступає позиції конкуренту; 3) підприємство збирається диверсифікувати свою діяльність; 4) підприємство готує новий бізнес-план; 5) будь-які інші випадки, коли менеджери затрудняються у виборі дій чи припускають значні інвестиції.

Дуже часто основною метою маркетингових досліджень є прагнення дати адекватну характеристику ринкових процесів і явищ, відбити позицію і можливості фірми на ринку. Звичайно маркетинговим дослідженням піддаються ринок, конкуренти, споживачі, товари, середовище маркетингу, ціна товарів, просування товарів. Результатом маркетингового дослідження є розробки, що використовуються при виборі і реалізації стратегії і тактики маркетингу.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються. Важливе значення для торгівельного підприємства має продаж якісних товарів.

Швейні машини користуються великим попитом у різних груп населення. За допомогою швейних машин можна не тільки зшити нову річ, але і полагодити або реставрувати стару, зробити машинну вишивку, пришити ґудзика і виконати ряд інших операцій, що раніше виконувалися тільки вручну.

Актуальність теми дипломної роботи визначається у важливості визначення товарознавчих аспектів дослідження ринку швейних машин в Україні. В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного врахування виробниками ринкового фактора, зрушення від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до забезпечення високої якості продукції.

Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

На українському ринку побутової техніки значне місце займають швейні машини. Асортимент швейних машин на ринку України доситьширокий.  Тому тема дипломної роботи „Товарознавчі та маркетингові аспекти дослідження ринку швейних машин в Україні (за матеріалами мережі магазинів «Мегамакс»)” є сьогодні актуальною.

Метою даної дипломної роботи є проведення товарознавчих та маркетингових досліджень ринку швейних машинв сучасних економічних умовах в Україні.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, маркетингу, закони України.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— розглянути чинники формування властивостей швейних машин;

— вивчити особливості класифікації швейних машин;

— розкрити сутність маркетингового дослідження та організація вивчення попиту населення на споживчі товари;

— визначити організацію, методи та об’єкти дослідження;

— розглянути тенденції розвитку ринку швейних машин в Україні;

— вивчити проблеми споживчого ринку швейних машин в Україні;

— розглянути порівняльну характеристику асортименту швейних машин в мережі магазинів „Мегамакс”;

— розглянути характеристику властивостей швейних машин;

— провести виявлення споживчих переваг швейних машин методом анкетування;

— провести оцінку конкурентоспроможності швейних машин в Україні;

— розглянути планування та організацію маркетингового дослідження ринку у ТОВ «Мегамакс»;

— провести сегментацію ринку швейних машин та зробити вибір підприємств цільового ринку;

— розглянути використання результатів маркетингових досліджень в комерційній діяльності ТОВ «Мегамакс».

Предметом дослідження є споживчі властивості швейних машин та їх якість.

Об»єктом дослідження є швейні машини, що реалізуються в мережімагазинів „Мегамакс”.

 


РОЗДІЛ 1. ФОРМУВАННЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ШВЕЙНИХ МАШИН

 

1.1. Чинники формування властивостей швейних машин

 

Думка про машину, що замінює ручну працю швачки, зародилася давно. Еще в XVIII веке английские изобретатели пытались создать устройства, которые подражали бы движениям рук при шитье. Ще у XVIII столітті англійські винахідники намагалися створити пристрої, які наслідували б рухи рук при шитті. Так, в 1755 году был выдан патент на швейную машину, копирующую ручные стежки. В этой швейной машине использовались игла с двумя остриями и отверстием посередине. Так, в 1755 році був виданий патент на швейну машину, що копіює ручні стібки. У цій швейній машині використовувалися голка з двома вістрями і отвором посередині. В конце века в Англии появилась швейная машина с цепным швом: она могла строчить даже кожу (а до этого пользовались только обычным шилом и дратвой). Наприкінці століття в Англії з»явилася швейна машина з ланцюговим швом: вона могла строчити навіть шкіру (а до цього користувалися тільки звичайним шилом і дратвою). Но все эти изобретения распространения не получили — конструкция швейных машин была еще очень несовершенной. Але всі ці винаходи поширення не отримали — конструкція швейних машин була ще дуже недосконалою. Изобретатели понимали, что успех дела определяет игла. Винахідники розуміли, що успіх справи визначає голка. И в 1814 году появилась игла с ушком в острие. І в 1814 році з»явилася голка з вушком у вістрі. Начались работы над получением стежка с помощью такой иглы. В 30-е — 50-е годы прошлого столетия в Англии и США было заявлено почти 30 патентов на швейные машины. Розпочалися роботи над отриманням стібка за допомогою такої голки. У 30-ті — 50-ті роки XIX століття в Англії і США заявилося майже 30 патентів на швейні машини. Тогда же был придуман зубчатый нажимной рычаг, облегчавший перемещение материала. Тоді ж був придуманий зубчастий нажимний важіль, що полегшує переміщення матеріалу [49].

….

Отже, маркетингове дослідження підприємства це комплексне планування, збирання, аналіз та опис даних, необхідних для специфічної маркетингової ситуації. Фахівці з проведення маркетингових досліджень надають цілий комплекс послуг, до якого, як правило, входить вивчення потенціалу ринку та частки ринку, що належить підприємству; оцінка рівня задоволення споживачів та споживчої поведінки; дослідження методів ціноутворення, товару, розподілу та просування. Методами проведення досліджень підприємств є спостереження, опитування, експеримент, імітація та аналіз текстів.

РОЗДІЛ 2. ТОВАРОЗНАВЧІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ ШВЕЙНИХ МАШИН

 

2.1. Організація, методи та об’єкти дослідження

 

Об’єктом дослідження є швейні машини електромеханічні різних виробників: TOYOTA JSА 21, SINGER 2662, JANOME ME 1221,  JUKI HZL-25Z, BROTHER XL-2600. Крім того, об’єктом дослідження є торговельне підприємство ТОВ „Мегамакс”.

У 2004 році компанія «Мегамакс», яка займає лідируючі позиції на ринку побутової техніки столиці, почала освоєння регіональних ринків. Буквально за рік відкрилися повноформатні гіпермаркети електроніки в Одесі, Харкові, Донецьку.  У цьому ж 2004 році в Києві відкрилися два торговельних пункти: салон Hi-Fi техніки «Pioneer» і повноформатний гіпермаркет електроніки на масиві Оболонь, а також відділ у торговельному комплексі «Караван». У 2005 році відкрилися нові гіпермаркети електроніки «Мегамакс» у Києві, Одесі, Запорожжі, а також два в Харкові. За 2006 рік до списку міст, де є присутнім Торговельна мережа «Мегамакс», приєдналися Дніпропетровськ, Ужгород, Ізмаїл і Іллічевськ. У 2007 р. нові гіпермаркети електроніки «Мегамакс» відкрилися в Кривому Розі, Херсоні, Миколаєві, Львові, Донецьку, Дніпропетровську, Харкові і Києві. З початку 2008 року почали працювати ще 5 магазинів у Новій Каховці, Олександрії, Маріуполі, Кривому Розі, Житомирі.

 Отже, в Україні в 2009 році зросло виробництво швейних машин на 1,22 млн. грн. порівняно з 2008 роком. В той же час імпорт швейних машин зріс на – 2,245 млн. грн., а експорт зріс на 1,1 млн. грн.. Імпорт швейних машин значно переважає над внутрішнім виробництвом. Так в 2008 та 2009 роках було вироблено швейних машин відповідно на 23,03 млн. грн. та 24,25 млн. грн., а їх імпорт в Україну склав 72,099 млн. грн.. та 74,344 млн. грн.


2.3. Проблеми споживчого ринку швейних машин в Україні

 

Швейні машини в Україні реалізуються в магазинах побутової техніки та на ринках. Багато швейних машин реалізуються через стихійні ринки,  що завезені нелегально і не мають сертифікатів. Кожна партія товару, що імпортується в Україну повинна мати сертифікат встановленого зразка.

Найбільш характерними порушеннями законодавства про захист прав споживачів при продажі швейних машин є відсутність необхідної, доступної і достовірної інформації про найменування й адресу заводу-виробника, дати виготовлення, назви нормативних документів, вимогам яких повинний відповідати товар, інструкцій з експлуатації і т.п.

Отже, 31,2% надають перевагу швейним машинам виробництва країн Європи, 20,5% Японії, 11,7% Кореї та 22,6% Китаю. Для 34,9 % опитаних важливим фактором під час вибору швейних машин є якість, для 28,5% — ціна, для 22,2% — торгова марка або фірма-виробик. Найбільшим попитом користуються швейні машини  Brother– 39,5%. Швейні машини Singer користуються попитом 26,9% опитаних, Janome – 27,9%, інші – 5,7%.


3.4. Оцінка конкурентоспроможності швейних машин в Україні

 

В роботі проводилась оцінка комплексного показника якості швейних машин електромеханічних різних виробників: TOYOTA JSА 21, SINGER 2662, JANOME ME 1221,  JUKI HZL-25Z, BROTHER XL-2600 методом експертних оцінок. В якості експертів було використано 4 студенти.

Для зручності подальших розрахунків, кожному зразку присвоюється номер (у1; у2 … уn). Для обробки даних в роботі використовується метод рангової кореляції, який надає можливість отримати оцінку узгодженості думок експертів при ранжуванні об»єктів, а також оцінити значущість отриманих результатів (дод. А):

Розробка стратегії товарної політики дозволить приймати ефективні управлінські рішення у всіх сферах діяльності ТОВ “Мегамакс”, зв»язаніз його розвитком у перспективному періоді.

Отже, комерційна робота ТОВ „Мегамакс” повинна ґрунтуватися на принципах сучасного маркетингу. В “Мегамакс” можна запропонувати такі напрямки для підвищення ефективності: підвищення доходів (виручки) від реалізації товарів та послуг; зниження собівартості реалізованих товарів та послуг; підвищення рентабельності підприємства; проведення управлінських впливів на персонал підприємства для досягнення підвищення ефективності; планування соціального розвитку колективу “Мегамакс”.

ТОВ “Мегамакс” повинне самостійно проводити  комплексне дослідження зовнішнього середовища, а саме відділ маркетингу. При створенні цього напрямку роботи доцільно об»єднати зусилля відділу маркетингу з іншими підрозділами, що займаються вивченням окремих аспектів зовнішнього середовища. Тому необхідно розділити між цими підрозділами повноваження і відповідальність у системі дослідження зовнішнього середовища підприємства, а також налагодити інформаційну взаємодію.  Відділ маркетингу повинний не тільки збирати інформацію від підрозділів, але і координувати і направляти їхнього зусилля на більш активний збір інформації про зовнішнє середовище.

 

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

 

За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки та пропозиції:

1. Споживні властивості швейних машин можна класифікувати за такими показниками: показники призначення, показники надійності, показники технологічності, ергономічні показники, естетичні показники, екологічні показники, показники безпеки. Властивості швейних машин формуються під час виробництва. Машини виготовляються з металевих і неметалічних матеріалів.  Сучасні швейних машин складаються з великого числа деталей різного призначення. З»єднуючись між собою, деталі утворюють вузли. Основними вузлами будь-якої швейної машини є: станина, корпус, робочі органи, передавальний механізм і двигун.

2. Швейні машини досить різноманітні за своїм зовнішнім виглядом, конструкцією і кінематикою. Асортимент побутових швейних машин можна згрупувати за наступними ознаками: за типами і класами; за видом приводу; за типом човника; за типом платформи; за виконанням; за обробкою столу. На даний час на ринку України представлено три основних класи швейних машин: машини з механічним вибором швів (так звані електромеханічні машини), комп»ютеризовані машини (з вбудованою комп»ютерною платою) і швейно-вишивальні комп»ютерні машини. Вони розрізняються способом керування машиною, складністю конструкції, своїми функціональними можливостями і, як наслідок, — ціною.

3. Маркетингове дослідження підприємства це комплексне планування, збирання, аналіз та опис даних, необхідних для специфічної маркетингової ситуації. Фахівці з проведення маркетингових досліджень надають цілий комплекс послуг, до якого, як правило, входить вивчення потенціалу ринку та частки ринку, що належить підприємству; оцінка рівня задоволення споживачів та споживчої поведінки; дослідження методів ціноутворення, товару, розподілу та просування. Методами проведення досліджень підприємств є спостереження, опитування, експеримент, імітація та аналіз текстів.

4. Експериментальна частина дипломної роботи проводилась під час проходження переддипломної практики за матеріалами мережі магазинів «Мегамакс», а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів КНТЕУ. Об’єктом дослідження є швейні машини електромеханічні різних виробників: TOYOTA JSА 21, SINGER 2662, JANOME ME 1221,  JUKI HZL-25Z, BROTHER XL-2600. Методи дослідження: порівняльне тестування та анкетування.

5. В Україні в 2009 році зросло виробництво швейних машин на 1,22 млн. грн. порівняно з 2008 роком. В той же час імпорт швейних машин зріс на – 2,245 млн. грн., а експорт зріс на 1 млн. грн.. Імпорт швейних машин значно переважає над внутрішнім виробництвом. Так в 2008 та 2009 роках було вироблено швейних машин відповідно на 23,03 млн. грн. та 24,25 млн. грн., а їх імпорт в Україну склав 72,099 млн. грн.. та 74,344 млн. грн. Ринок швейних машин в Україні розвивається, при цьому розширюється асортимент при незначному зменшенні ціни. ринок швейних машин в Україні розвивається, при цьому розширюється асортимент при незначному зменшенні ціни. Більшість підприємців реалізує швейні машини вкрай низької якості, без відповідної маркірування і сертифікатів відповідності. Ринок побутової техніки та електроніки показав позитивну динаміку третій період поспіль та досяг більше, ніж 22% росту, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року.  Обсяг продажу швейних машин розпочне ріст у другому-третьому кварталі 2010 року, динаміка значною мірою залежатиме від споживчого кредитування.

6. В мережі магазинів „Мегамакс” представлено три основних класи швейних машин: машини з механічним вибором швів, комп»ютеризовані машини і швейно-вишивальні комп»ютерні машини. В 2009 році порівняно з 2008 товарооборот швейних машин, що реалізуються в мережі магазинів „Мегамакс”, зріс на 1770,8 тис. грн. (133,34%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообігу. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як машини з механічним вибором швів 1036 тис. грн. (133,51%) та комп’ютеризовані машини на 587,3 тис. грн. (138,84%). Також в асортименті швейних машин відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як машини з механічним вибором швів на 0,04% та комп’ютеризовані машини на 0,75%. Основними типами споживачів швейних машин в Україні виступають: швейні фабрики, ательє з пошиву та ремонту одягу, домашні господарства. Найбільше зростання відбулося за такими споживачами, як домашні господарства на 1064,7 тис. грн. (170,35%) та комп’ютеризовані машини на 587,3 тис. грн. (138,84%). Також між споживачами відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по такій групі, як домашні господарства на 7,46%. Структура асортименту швейних машин в „Мегамакс” повинна  формуватися під впливом наступних основних факторів: наявність платоспроможного попиту на товар;  кон’юнктура споживчого ринку; наявність пропозиції даного товару з боку виробників.

7. Провели оцінку комплексного показника якості швейних машин електромеханічних різних виробників: TOYOTA JSА 21, SINGER 2662, JANOME ME 1221,  JUKI HZL-25Z, BROTHER XL-2600 методом експертних оцінок. На дум­ку експертів, найбільш конкурентоспроможною продукцією є швейні машини Brother.

Для виявлення споживчих переваг щодо якості швейних машин в мережі „Мегамакс” провели опитування споживачів. 31,2% надають перевагу швейним машинам виробництва країн Європи, 20,5% Японії, 11,7% Кореї та 22,6% Китаю. Для 34,9 % опитаних важливим фактором під час вибору швейних машин є якість, для 28,5% — ціна, для 22,2% — торгова марка або фірма-виробик. Найбільшим попитом користуються швейні машини  Brother– 39,5%. Швейні машини Singer користуються попитом 26,9% опитаних, Janome – 27,9%, інші – 5,7%.

Провели комплексну оцінку якості та конкурентоспроможності швейних машин різних виробників. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  швейні машини Brother ІП = 1,735, на другому швейні машини Toyota і  Janome, а на третьому швейні машини  Singer та Juki для яких ІП становить відповідно 1,682 та 1,458. Тому потрібно провести маркетингові дослідження ринку швейних машин в Україні.

 8. Організацію маркетингової діяльності на підпри­ємстві ТОВ «Мегамакс» виконує відділ маркетингу. Роль маркетингових досліджень у ТОВ «Мегамакс» полягає в оцінці маркетингових ситуацій, забезпеченні інформацією, яка дозволяє створити ефективну маркетингову програму підприємства. Метою маркетингового дослідження — розробка інформаційно-аналітичну бази для прийняття рішень у галузі маркетингу і тим самим знизити рівень невизначеності, пов»язаний з ним. Основні завдання (напрямки) маркетингових досліджень у ТОВ «Мегамакс»: збір, обробка і зберігання маркетингової інформації; аналіз факторів та сил внутрішнього та зовнішнього маркетингового середовища; аналіз кон»юнктури ринку, розрахунок ємності ринку, потенційного попиту, частки ринку конкретної фірми, оцінка еластичності попиту; дослідження поведінки споживачів, конкурентів та інших суб»єктів ринку (постачальників, посередників тощо); оцінка результатів діяльності підприємства, власних торговельних та господарських можливостей підприємства; визначення конкурентних позицій продукції й підприємства в цілому; вивчення товарної структури ринку, номенклатури, асортименту продукції з метою його оптимізації; прогнозні дослідження збуту продукції підприємства; оцінка ефективності маркетингу та маркетингових досліджень у вирішенні проблем підприємства.

На макрорівні базовий ринок може бути визначений за такими напрямками: характеристики товару та характеристики споживачів. В 2009 році порівняно з 2008 товарооборот швейних машин, що реалізуються в мережі магазинів „Мегамакс”, зріс на 1770,8 тис. грн. (133,34%).

В 2010 реклама швейних машин ТОВ „Мегамакс”, зв’язки з громадськістю буде здійснюватися протягом року. В січні, березні, червні, липні, вересні та листопаді 2010 року будуть проводитися акції з стимулювання збуту швейних машин ТОВ „Мегамакс”.

В 2010 році плануються витрати на рекламу швейних машин ТОВ „Мегамакс” в сумі 40 тис. грн. В 2010 році витрати на заходи стимулювання збуту складуть 30 тис. грн., витрати на зв’язки з громадськістю — 9 тис. грн.

Витрати на маркетингову комунікаційну діяльність в 2010 році зростуть на 24,9 тис. грн. порівняно з 2009 роком. В 2010 витрати на рекламу зростуть на 13,5 тис. грн. порівняно з 2009 роком. В 2010 році порівно з 2009 роком витрати на заходи стимулювання збуту зростуть на 8,1 тис. грн., витрати на зв’язки з громадськістю зростуть на 3,3 тис. грн. Під час проведення заходів з маркетингової комунікації швейних машин ТОВ „Мегамакс” потрібно залучити досвідчених працівників. При цьому зростуть витрати на оплату праці виконавців, але при цьому підвищиться ефективність даних заходів. В 2010 році потрібно більш ефективно проводити стимулювання посередників збуту швейних машин ТОВ „Мегамакс”.

9. Комерційна робота ТОВ „Мегамакс” повинна ґрунтуватися на принципах сучасного маркетингу. ТОВ “Мегамакс” повинне самостійно проводити  комплексне дослідження зовнішнього середовища, а саме відділ маркетингу. При створенні цього напрямку роботи доцільно об»єднати зусилля відділу маркетингу з іншими підрозділами, що займаються вивченням окремих аспектів зовнішнього середовища. Тому необхідно розділити між цими підрозділами повноваження і відповідальність у системі дослідження зовнішнього середовища підприємства, а також налагодити інформаційну взаємодію таким чином, щоб не відбувалося дублювання робіт і, у той же час, не виникали інформаційні пробіли по яких-небудь напрямках. З постачальницькими і збутовими підрозділами повинний бути налагоджений вільний обмін інформацією. А відділ маркетингу повинний не тільки збирати інформацію від підрозділів, але і координувати і направляти їхнього зусилля на більш активний збір інформації про зовнішнє середовище.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

1.     ДСТУ 3135.0-95. Безпека побутових та аналогічних електричних приладів. Загальні вимоги

2.     ДСТУ 3376-96. Електроприлади побутові. Надійність. Вимоги та методи контрольних випробувань

3.     ДСТУ ІЕС 60335-2-23-2003. Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека

4.     Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

5.     Айлова Г. Н., Большанов Г. Б., Губайдуллина Н. Х., Полякова Г. И., Потороко И. Ю. Товароведение (краткий курс): Учеб. пособие / Южно-Уральский гос. ун-т. Кафедра «Товароведение и экспертиза потребительских товаров». — Челябинск : Издательство ЮУрГУ, 2000. — 65с.

6.     Аникин Б. А., Акбердин Р. З., Родкина Т. А., Федоров Л. С., Заичкин Н. И. Логистика: Учеб. пособие для студ. вузов / Государственный ун-т управления; Институт мировой экономики и международных отношений РАН / Б.А. Аникин (ред.). — М. : ИНФРА-М, 2002. — 220с.

7.     Армстронг Г., Котлер Ф. Маркетинг. Загальний курс / Пер. з англ.: навч. пос. — М.: Видавничий дім «Вільямс», 2001. — 608 с.

8.     Астахова І. Е. Маркетинг: Навч. посіб. / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : Видавництво ХНЕУ, 2006. — 208с.

9.     Батра Р., Майерс Дж., Аакер Д. Рекламный менеджмент. — М.; СПб.; К., 1999.-220 с.

10.Беднарчук М. С., Полікарпов І. С. Товарознавство сировини, матеріалів та засобів виробництва: навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — К. : Центр навчальної літератури, 2006. — 560с.

11.Васильева М.Н., Негапетьянц К.В. (ред.). Коммерческое товароведение и экспертиза. – М.: Призма, 1997. — 166с.

12.Войнаш Л. Г., Дудла І. О., Козьмич Д. І., Павловська Н. В., Приходько М. В. Товарознавство непродовольчих товарів: Підруч. для студ. вищих навч. закл. / Укоопспілка; Навчально-методичний центр «Укоопосвіта» / Лідія Герасимівна Войнаш (заг.ред.). — К. : НМЦ «Укоопосвіта», 2004. — 436с.

13.Войчак А. В., Федорченко А. В. Маркетингові дослідження: підручник / Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана» / Анатолій Володимирович Войчак (ред.). — К. : КНЕУ, 2007. — 408c.

14.Гаркавенко С.С. Маркетинг: Підручник. — К.: Лібра, 2002. — 712 с.

15.Глушкова Т. Г. Товарознавство товарів культурно-побутового призначення: Опорний конспект лекцій / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНТЕУ, 2003. — 166с.

16.Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.

17.Гончарук Я.А. Маркетинг: Навчальний посібник у тестах/ Я.А. Гончарук, А.Ф. Павленко, С.В. Скибінський. — Київ: КНЕУ, 2002. — 314 с.

18.Диксон П.Р. Управление маркетингом. Пер. с англ. М.: ЗАО «Издательство БИНОМ», 2002. – 560 с.

19.Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

20.Єрмошенко М. М., Лиходій В. Г. Маркетинг. — К.: НАУ, 2002.- 400 с.

21.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.

22.Ілляшенко С. М., Баскакова М. Ю. Маркетингові дослідження: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Сумський держ. ун-т. — К. : Центр навчальної літератури, 2006. — 192с.

23.Кальченко А.Г. Логістика: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2006. — 254 с.

24.Корж М. В. Управління конкурентоспроможністю продукції в промисловій сфері: Навч. посіб. для студ. інж.-екон. спец. і слухачів системи післядипломної освіти / Донбаська держ. машинобудівна академія. — Краматорськ : ДДМА, 2005. — 196с.

25.Косенков С. І.. Маркетингові дослідження: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : Видавничий дім «Скарби», 2004. — 464с.

26.Кошкалда І. В. Маркетингові дослідження: навч. посібник / Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2007. — 158с.

27.Кучер В. О., Степура А. О. Обладнання швейного виробництва: Навч. посібник для проф.-техн. навч. закладів. — К. : Вікторія, 2001. — 414с.

28.Лойко Д. П., Аспарова К. А., Артамонова З. М., Васильєва І. І., Вотченікова О. В., Деревянко В. В. Товарознавство. Непродовольчі товари: підруч. для технікумів / Донецький національний ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського / Д.П. Лойко (ред.). — К., 2008. — 606c.

29.Ломовських Л. О. Маркетингові дослідження: Навч. посібник / Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 116с.

30.Малая бытовая техника. Менеджмент, Маркетинг & Технологии //БИЗНЕС №19 (538) – С. 52.

31.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов на Дону: Феникс, 2003. – 344 с.

32.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов на Дону: Феникс, 2003. – 288 с.

33.Мороз Л.А. Маркетинг: Підручник/ Л.А. Мороз, Н.І. Чухрай. — Львів: Інтелект-Захід, 2002. — 244 с.

34.Ортинська В. В., Мельникович О. М. Маркетингові дослідження: підручник / Київський національний торговельно- економічний ун-т. — К., 2007. — 376с.

35.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991. — 166с.

36.Практикум по оборудованию швейного производства / Костромской гос. технологический ун-т / С.В. Бойко (сост.), С.Е. Проталинский (сост.). — Кострома, 2000. — 52с.

37.Пугачевський Г. Ф., Семак Б. Д. Товарознавство непродовольчих товарів: Підручник для студ. вищ. закл. освіти. — К., 1999. – 351 с.

38.Скопінцев Ю. В., Петровська Н. В. Маркетингові дослідження: Конспект лекцій / Національний авіаційний ун-т. — К. : НАУ, 2004. — 89с.

39.Смирнов І. Г. Логістика: просторово-територіальний вимір / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К. : ВГЛ «Обрії», 2006. — 335с.

40.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2. – 400 с.

41.Суворова О. В. Швейное оборудование: Учеб. пособие для учащихся учеб. заведений нач. проф. образования. — 2.изд., доп. и перераб. — Ростов н/Д : Феникс, 2002. — 382с.

42.Таньков К. М., Тридід О. М., Колодизєва Т. О. Виробнича логістика: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Харківський держ. економічний ун-т. — Х.: ВД «ІНЖЕК», 2006. — 352с.

43.Товароведение и организация торговли непродоволь­ственными товарамии / Под ред. А. Н. Неверова. М.: 2000.- 214 с.

44.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч.-метод. посіб. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / Ростислав Васильович… Кирильчук (уклад.). — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2004.  Ч. 4: Товари культурно- побутового призначення та побутові електричні товари. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2004 — 120с.

45.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.

46.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.— Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.

47.Тридід О. М., Колодизєва Т. О., Голофаєва І. П. Логістика: Конспект лекцій / Харківський держ. економічний ун-т. — Х. : ХДЕУ, 2006. — 168с.

48.Франц В. Я. Швейные машины: Учеб. пособ. для студ. образовательных учреждений среднего проф. образования, обуч. по спец. 1701 «Монтаж и техническая эксплуатация промышленного оборудования». — М. : Академия, 2004. — 159 с.

49.Шепелев А.Ф., Печенежская И.А. Товароведение и экспертиза электротоваров. Ростов на Дону: Феникс, 2002. – 192 с. 

50.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.


ДОДАТКИ

Додаток А

Швейні машини мережі „Мегамакс”, використані для дослідження

 

BROTHER XL-2600

 

Электромеханическая швейная машина BROTHER XL-2600

 

TOYOTA JSА 21

Электромеханическая швейная машина TOYOTA JSА 21 jeans


SINGER 2662

Электромеханическая швейная машина Singer 2662

JANOME ME 1221

Электромеханическая швейная машина JANOME My Excel 18W (1221)

JUKI HZL-25Z

Электромеханическая швейная машина JUKI HZL-25Z


Додаток Б

ШАНОВНІ ПОКУПЦІ ШВЕЕНИХ МАШИН!

Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з ме­тою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості швейних машин

АНКЕТА

1. Де Ви, хотіли б купити швейну машину?

1.1.  В магазинах, де є спеціалізовані відділи

 

1.2. У приватних осіб на ринку

 

1.3. В гіпермаркетах електроніки

 

1.4. Не купуємо

 

 

2. Швейним машинам яких країн Ви віддаєте перевагу?

2.1. Країни Європи

 

2.2. Японія

 

2.3. Корея

 

2.4. Китай

 

2.5 Інші країни

 

2.6. Немає значення

 

 

3. Які фактори впливають  на Ваш вибір при купівлі швейних машин?

3.1. Якість

 

3.2. Ціна

 

3.3. Торгова марка або фірма-виробик

 

3.4. Реклама

 

3.5. Інше (назвіть) ______________________________________________

 

 

4. Швейним машинам яких торгових марок  Ви надаєте перевагу?

4.1. Singer

 

4.2. Janome

 

4.3. Brother

 

4.4. Інші

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ваш вік, років

18-25

 

25-40

 

40-60

 

більше 60

 

 

Рівень доходу

1. З високим рівнем доходу

 

2. З середнім рівнем доходу

 

3. З низьким рівнем доходу

 

 

Місце проживання:

1. Місто

 

2. Селище міського типу

 

3. Село

 

 

Дякуємо за допомогу! Адміністрація „Мегамакс”


Додаток В

 

Результати опитування споживачів швейних машин в мережі „Мегамакс”

Питання анкети

Вікові групи

18-25 років

25-40 років

40-60 років

більше 60 років

Усі вікові групи

1. Де Ви, хотіли б купити швейну машину?

100

100

100

100

100

1.1.  В магазинах, де є спеціалізовані відділи

27,8

24,7

25,3

22,8

25,8

1.2. У приватних осіб на ринку

22,9

22,7

20,8

25,8

23,1

1.3. В гіпермаркетах електроніки

47,8

51,2

53,1

50,1

49,8

1.4. Не купуємо

1,5

1,4

0,8

1,3

1,3

2. Швейним машинам яких країн Ви віддаєте перевагу?

100

100

100

100

100

2.1. Країни Європи

30,5

20,8

17,5

12,3

20,5

2.2. Японія

40,9

47,5

22,7

23,7

31,2

2.3. Корея

14,8

12

13,5

6,6

11,7

2.4. Китай

8,2

10,3

32,4

30,4

22,6

2.5 Інші країни

2

5,3

6,5

15,8

7,4

2.6. Немає значення

3,6

4,1

7,4

11,2

6,6

3. Які фактори впливають  на Ваш вибір при купівлі швейних машин?

100

100

100

100

100

3.1. Якість

30

37

34,5

38

34,9

3.2. Ціна

28

29

21

36,3

28,5

3.3. Торгова марка або фірма-виробик

22

22

24,8

19,7

22,2

3.4. Реклама

11

7

13,2

4

8,8

3.5. Інше (назвіть)

9

5

6,5

2

5,6


Продовження дод. В

Питання анкети

Вікові групи

18-25 років

25-40 років

40-60 років

більше 60 років

Усі вікові групи

4. Швейним машинам яких торгових марок  Ви надаєте перевагу?

100

100

100

100

100

4.1. Singer

30,8

28,7

25,8

22,8

26,9

4.2. Janome

21,7

24,8

28,9

30,8

27,9

4.3. Brother

40,8

39,7

36,9

41,7

39,5

4.4. Інші

6,7

6,8

8,4

4,7

5,7

Вік

13

20,5

30

36,5

100

Рівень доходу

100

100

100

100

100

1. З високим рівнем доходу

15,8

16,8

17,3

12,7

16,8

2. З середнім рівнем доходу

55,4

54,4

53,4

56,8

54,9

3. З низьким рівнем доходу

28,8

28,8

29,3

30,5

28,3

Місце проживання:

100

100

100

100

100

1. Місто

84,6

87,5

75,5

81,8

82,4

2. Селище міського типу

10,1

5,4

12,2

3,4

7,8

3. Село

5,3

7,1

12,3

14,8

9,8

 

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.