Курсова робота Товарознавча характеристика асортименту, оцінка якості косметичних виробів по догляду за волоссям

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Аналітичний огляд ринку косметичних товарів по догляду за волоссям   5

 

2. Вимоги до якості косметичних товарів по догляду за волоссям.. 11

 

3. Товарознавча характеристика та аналіз структури асортименту косметичних виробів по догляду за волоссям, що реалізується в торговельній мережі “ДЦ”  22

 

4. Оцінка якості косметичних виробів по догляду за волоссям та пропозиції, щодо її покращення. 28

 

Висновки та пропозиції31

 

Список використаної літератури. 33

 

 


Вступ

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного обліку виготовлювачами ринкового фактора, зрушення від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до забезпечення високої якості продукції.

Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

Саме тому тема курсової роботи “Товарознавча характеристика асортименту, оцінка якості косметичних виробів по догляду за волоссям” є на даний час досить актуальною.

Метою даної роботи є товарознавче дослідження споживчих властивостей косметики по догляду за волоссям в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:

— дослідження стану ринку косметичних виробів по догляду за волоссям;

— вивчення вимог до якості косметичних товарів по догляду за волоссям;

— розгляд товарознавчої характеристики та аналіз структури  асортименту косметичних виробів по догляду за волоссям реалізуються в  торговельній мережі “ДЦ”;  

— проведення оцінки якості косметичних товарів.

Предметом дослідження є якість та споживчі властивості косметики по догляду за волоссям.

Об»єктом  дослідження є косметика по догляду за волоссям на базі підприємства «ДЦ», універмаг «Залізничний», Повітрянофлотський просп., 44. 

Теоретичною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.


1. Аналітичний огляд ринку косметичних товарів по догляду за волоссям в Україні

За останні два роки на ринку косметики відбулися великі зміни. Інвестори не соромилися вкладати кошти у відновлення устаткування, “розкручування” торгових марок, розвиток збутових мереж. І результат не змусив себе довго чекати. Якщо 3-4 роки тому імпортна продукція займала 70-80% українського ринку, то зараз — 40%.

У 2001-2002 роках вітчизняні виробники косметики вели боротьбу за найдешевший сегмент ринку. Зараз ознак цінової війни не видно: якщо хто і починає знижувати ціну, то намагається це представити як деяку промоушн-акцію.

Цілий ряд фізико-хімічних показників може служити показниками безпеки косметичних товарів (вмістз»єднань свинцю, миш»яку, ртуті неприпустимий; водневий показник рН, кислотне число й ін.).

Отже, всі косметичні товари підлягають обов»язкової сертифікації, при якій неодмінно проводиться експертиза показників безпеки.


3. Товарознавча характеристика та аналіз структури асортименту косметичних виробів по догляду за волоссям, що реалізується в торговельній мережі “ДЦ”

 

Однією з головних особливостей роботи торгової мережі DЦ є представлення у своїх магазинах товарів виняткової якості. Високий рівень якості продукції забезпечується співробітництвом DЦ з партнерами — ведучими компаніями-виробниками, лідерами на ринках косметики, парфумерії, засобів особистої гігієни і побутової хімії.

Загальне число товарів перевищує 15 тисяч найменувань. Сьогодні в магазинах торгової мережі представлені такі групи товарів за виробниками та торговими марками:

Догляд за волоссям.

Фарби й відтінюючі шампуні (Casting, Colorsilk, Eclair, Excellence, Londacolor, Londian, Harmony, Londoren,  Palette, Polycolor, Wella color, Блондоран, Магія трав),

Лаки, піни, гелі і віск (Florena, Gliss Kur, Green Mama, Londatrend, Studio line,  Swiss Formula, Taft, Wella design, Wellaflex),

Засоби для лікування волосся (Green mama, Swiss Formula),

В подальшому потрібно приділити увагу якості косметичних товарів, що реалізуються в ДЦ. При цьому особливу увагу потрібно приділяти санітарно-гігієнічній безпеці.


Висновки та пропозиції

 

Загальні вимоги, пропоновані до якості косметичних товарів такі:

високий ступінь ефективності дії виробів; вони повинні бути корисні і впливати на стан шкіри, волосся;

безпека всіх інгредієнтів, що вводяться в косметичні засоби; усі вони проходять ретельну перевірку на нешкідливість і ефективність у відповідних лікувальних установах і випускаються в продаж тільки з дозволу органів Санепідемнагляду України;

незмінюваність якості протягом гарантійного терміну, стійкість стосовно розвитку мікроорганізмів і окисних процесів;

естетичні вимоги: гарний зовнішній вигляд самого засобу (консистенція, колір, запах), художнє і рекламне оформлення упакування.

Косметичні товари повинні мати приємний, але несильний запах, що не заглушає і не спотворює аромат парфумерних товарів.

Асортимент засобів для догляду за волоссям по функціональномупризначенню можна підрозділити на наступні групи:

— засоби для миття волосся;

— засоби для зміцнення і росту волосся і від лупи;

— засобу для укладання, завивки і збереження зачіски;

— фарби для волосся.

Однією з головних особливостей роботи торгової мережі DЦ є представлення у своїх магазинах товарів виняткової якості. Високий рівень якості продукції забезпечується співробітництвом DЦ з партнерами — ведучими компаніями-виробниками, лідерами на ринках косметики, парфумерії, засобів особистої гігієни і побутової хімії.

В 2003 році порівняно з 2002 товарооборот косметики для догляду за волоссям зріс на 55,4 тис. грн. (3,68%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообігу. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як лаки, піни, гелі і віск 24,1 тис. грн. (4,41%) та засоби для лікування волосся на 10,9 тис. грн. (7,4%). Також в асортименті відбувся перерозподіл за питомою вагою.

Провели дослідження виробів по догляду за волоссям (шампунів)  різних виробників Clairol Herbal Essence, Elseve, Head&Shoulders, Pantene, Shauma. Середній бал за трьома органолептичними показниками в зразків шампуні Clairol Herbal Essence та Head&Shoulders 4,8 балів. В інших зразків середній бал становить 4,7 балів.

Товарна політика ДЦ повинна передбачати продаж широкої гами косметичних товарів одночасно, тобто проведення асортиментної політики, коли асортиментний набір продукції розподіляється на види, підвиди за функціональними особливостями, рівню якості і ціні, призначені для певних категорій покупців. Діяльність роздрібного торговельного підприємства ДЦ пов»язана з реалізацією косметичних товарів кінцевому споживачу, що є завершальним етапом її просування зі сфери виробництва. Предметом роздрібної торгівлі є не тільки продаж товарів, але і торгове обслуговування і надання додаткових послуг покупцям. Формування товарного асортименту ДЦ  полягає в тому, щоб своєчас­но запропонувати покупцям таку сукупність косметичних товарів, які, відповідаю­чи в цілому профілю, торгівельної діяльності підприємства, якомога повніше задовольнити потреби покупців. Формування такого асорти­менту полягає в визначенні характеру нових товарів і їх параметрич­них рядів, співвідношень обсягів продажу старих і нових, наукомістких і звичних виробів. Одночасно вирішуються питання цін, рівня конкурентоспроможності, обсягу гарантій, якості сервісу, необхідність створення нових видів товарослідування фірми.

В подальшому потрібно приділити увагу якості косметичних товарів, що реалізуються в ДЦ. При цьому особливу увагу потрібно приділяти санітарно-гігієнічній безпеці.

 


Список використаної літератури

 

1.     Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

2.     Алавердиев И. М. Гибкая система самосертификации и обеспечения качества парфюмерно-косметических товаров. М.: Рикел: Радио­связь, 1996. – 241 с.

3.     Андрусевич А. М., Кейфин А. И. Душистые вещества и полупродукты парфюмерно-косметического производства. М.: Агропромиздат, 1990. – 341 с.

4.     Бризги ШАМПУНЬского’2003// Бизнес, 2003. — №42. – с. 118.

5.     Войткевич С. А., Хейфиц Л. А. От древних благовоний к современным парфюмерии и косметике. М.: Пищевая промышленность, 1997. – 257 с.

6.     Войцеховская А. Л., Волъфенсон И. И. Косметика сегодня. М.: Химия, 1991. – 314 с.

7.     Гильман Б. А., Омельченко В. В. Качество парфюмерно-косметических товаров. Киев: Техника, 1988. – 263 с.

8.     ГОСТ 17237-93. Изделия жидкие парфюмерные. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1993. – 5 с. 

9.     ГОСТ 27429-87 Изделия парфюмерно-косметические жидкие. Упаков­ка, маркировка, транспортирование и хранение. — М.: Издательство стандартов, 1987. – 7 с. 

10.ГОСТ 28303-89 Изделия косметические. Упаковка, маркировка, транс­портирование и хранение. — М.: Издательство стандартов, 1989. – 6 с. 

11.ГОСТ 28546-90 Мыло туалетное. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 6 с. 

12.ГОСТ 28767-90 Изделия декоративной косметики. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 8 с. 

13.ГОСТ 28768-90 Изделия декоративной косметики порошкообразные и компактные. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 7 с. 

14.ГОСТ 29188.0-90 Изделия парфюмерно-косметические. Правила при­емки, отбор проб, методы органолептических испытаний. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 9 с. 

15.ГОСТ 29189-91 Кремы косметические. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1991. – 6 с. 

16.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.

17.Каспаров Г. Н, Парфюмерно-косметическое производство. М.: Агропро-миздат, 1989. – 264 с.

18.Косметика: Косметические препараты и теоретические основы современной практики косметики: Пер. с нем. Киев: Выща школа, 1990. – 157 с.

19.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 344 с.

20.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 288 с.

21.Николаева М. А. Товароведение потребительских товаров. Теоретичес­кие основы. М.: Норма, 1997. – 354 с.

22.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991. – 287 с.

23.Промышленно-торговый обзор рынка красок для волос // Бизнес, 2004. — №19. – с. 28.

24.Рынок бытовой химии. Чисто-чисто-конкретно»2003// Бизнес, 2003. — №39. – с. 158.

25.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2. – 400 с.

26.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001. – 341 с.

27.Толоконников А. Маркетинг парфюмерии и косметических средств.// Деловой мир. 1994. — №5.- С. 10.

28.Шепелев А.Ф., Печенежская И.А., Ивахненко Т.Е. Товароведение и экспертиза парфюмерно-косметических товаров. – Ростов-на-Дону: «Феникс», 2002. – 224 с.

29.Яковлева Л.А., Кутакова Г.С. Товароведение парфюмерно-косметических товаров: Учебник для вузов. – СПб.: Издательство «Лань», 2001. – 256 с. 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.