Зміст
Розділ 1. Стан розвитку споживчого ринку спортивного взуття в Україні
1.1. Забезпеченість ринку України спортивним взуттям
1.2. Розвиток виробництва спортивного взуття України
1.3. Проблеми споживчого ринку спортивного взуття в Україні
Розділ 2. Об’єкти та методи дослідження
3.1. Вплив сировинних матеріалів на формування споживчих властивостей та якості спортивного взуття
4.1. Порівняльна характеристика товарного асортименту спортивного взуття
4.3. Оцінка якості спортивного взуття
Розділ 5. Організація реклами спортивного взуття та інформації покупців у магазині “Спорт Плюс”
5.2. Економічний аналіз показників господарської діяльності магазину “Спорт Плюс”
5.3. Характеристика рекламних засобів, що застосовуються в магазині “Спорт Плюс”
5.4. Шляхи поліпшення організації реклами
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються. Важливе значення для торговельного підприємства має продаж якісних товарів.
Український ринок спортивного взуття тільки формується. Причому активно розвивається як роздрібний, так і оптовий напрямок продажів. Тому сьогодні для торговельних підприємств є реальна можливість зайняти свою нішу. Слід зазначити, що вітчизняний ринок має потенціал не тільки для розвитку вже присутніх постачальників, але і для появи нових.
Вітчизняний ринок може розвиватися набагато швидше. Однак значна кількість працівників торгівлі не мають достатнього досвіду в просуванні торгових марок. Тому їм, як і постачальникам варто приділяти особливу увагу підтримці своїх споживачів — організації торгових точок, мерчандайзингу, технологіям продажу, формуванню асортименту, тренінгам персоналу, рекламі. Саме широка мережа торговельних підприємств надасть можливість компанії збільшити свою частку ринку.
Слід зазначити, що не всі навіть найвідоміші бренди популярні серед вітчизняних споживачів. Програму просування торгової марки необхідно проводити з урахуванням специфіки попиту українських покупців. При виборі товару основна маса українських споживачів більше уваги приділяє його якості. Тому в рекламі спортивного взуття доцільно акцентувати увагу на споживних властивостях речей — зручності носки, практичності, універсальності.
Саме тому тема дипломної роботи “Порівняльна характеристика асортименту, виявлення споживчих переваг щодо якості спортивного взуття та організація його реклами” є на даний час актуальною.
Метою даної курсової роботи є оцінка стану ринку спортивного взуття в Україні, порівняльна характеристика асортименту, виявлення споживчих переваг щодо якості спортивного взуття вітчизняних та зарубіжних виробників та аналіз організації його реклами в магазині “Спорт Плюс”.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— дослідження стану розвитку споживчого ринку спортивного взуття в Україні,
— визначення об’єктів та методів дослідження,
— проведення оцінки споживчих властивостей та якості спортивного взуття,
— проведення порівняльної характеристики споживних властивостей спортивного взуття та виявлення споживчих переваг на ринку України,
— розгляду організації реклами спортивного взуття та інформації покупців у магазині “Спорт Плюс”.
Предметом дослідження є асортимент та якість спортивного взуття.
Об»єктом є дослідження спортивного взуття магазину “Спорт Плюс” різних видів та виробників.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Стан розвитку споживчого ринку спортивного взуття в Україні
1.1. Забезпеченість ринку України спортивним взуттям
Протягом останніх трьох років спостерігається стійкий зріст продажу спортивного взуття в Україні. Дані офіційної статистики стосовно продажу взуття в Україні занижені. Значна частка українських споживачів купує взуття, в тому числі спортивне, на ринках. Державний комітет з статистики враховує лише продаж в магазинах. А основний канал збуту взуття, в тому числі спортивного — ринки.
…
Взуттєва галузь в Україні помітно змужніла за останнім часом, але суперничати наші виробники спортивного взуття в стані лише з виробниками з Польщі, Туреччини і Китаю.
1.3. Проблеми споживчого ринку спортивного взуття в Україні
Ринок спортивного взуття в Україні останнім часом розвивається. Поряд зі збільшенням імпорту спортивного взуття збільшується випуск спортивного взуття в Україні. Поряд з цим існує низка проблем.
Найбільша проблема — це неймовірна кількість контрабандного спортивного взуття. Причому часто в Україну привозять те, що в Європі збути неможливо: старі невдалі моделі, взуття низької якості і навіть явний брак кріплення підошви та прошиття верхньої частини спортивного взуття.
Ще одна серйозна проблема — відсутність кваліфікованих кадрів. За десять років люди або втратили кваліфікацію, або виїхали, наприклад, у ту ж Росію. Особливо не вистачає дизайнерів, модельєрів. Для багатьох українських виробників, судячи з їхньої продукції, проблема залишається невирішеною: якість спортивного взуття висока, але моделі не сучасні.
…
3.2. Вимоги до якості
Головна функція взуття — забезпечення нормальних умов функціонування людини у фізичному і соціальному середовищах. Основні функції комплексно характеризують один з аспектів, основну мету застосування взуття. Другорядні і допоміжні функції уточнюють і доповнюють головну та основну функції, конкретизують усю систему функцій, відображають її причинно-наслідковий характер, можуть виявлятися лише за відповідних умов застосування взуття і догляду за ним. Вони сприяють виконанню основних функцій або розширюють діапазон умов використання взуття. Кожна функція має конкретний матеріальний носій — конструктивні елементи виробу [29].
Взуття відносить до товарів складного асортиментну. Його розподіляють за статево-віковими групами споживачів, цільовим призначенням (побутове, виробниче, спортивне), умовами використання (вуличне, для приміщень), частотою і характером діяльності (повсякденне, святкове, для урочистих подій, змінне, для прогулянок, відпочинку тощо), сезонами і температурними періодами використання та багатьма іншими ознаками. Залежно від цього основні та інші функції взуття будуть різними. Нижче розглянемо основні найсуттєвіші функції побутового взуття.
….
Провівши органолептичну оцінку гумового спортивного взуття, що реалізується в магазині “Спорт Плюс” за 5 бальною системою, бачимо, що все взуття досить високої якості. За середньою органолептичною оцінкою переважає тканинне спортивне взуття Nike 4,86 балів, найменше балів в взуття New Balanse – 4,29.
За результатами проведеного дослідження можна зробити висновок, що найбільшу якість спортивного взуття (кросівки та кеди) має спортивне взуття Nike, а найменшу взуття New Balanse.
Розділ 5. Організація реклами спортивного взуття та інформації покупців у магазині “Спорт Плюс”
5.1. Роль і завдання реклами спортивного взуття та інформації покупців в умовах ринкової економіки та конкуренції
На сьогодні існує багато визначень реклами (лат. reklamare — голосно кричати або повідомляти), що, на нашу думку, свідчить про складність цього поняття. Ряд дефініцій реклами ґрунтується на її функціях: реклама — це «будь-яка оплачувана форма репрезентації інформаційних повідомлень неособистого характеру про товари та послуги», реклама—це інформація про споживчі властивості товарів та різні види послуг з метою їхньої реалізації, створення на них попиту. Ось яке визначення реклами запропоновано в Законі України «Про рекламу»: «реклама — це спеціальна інформація про осіб та продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі і в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку» [41].
Таким чином, реклама — одна із комунікативних форм. Її функціональне призначення — познайомити широку аудиторію споживачів з ідеями, якістю товарів та послуг з метою їхньої пропаганди та розширення збуту.
…
— потрібно прагнути залучити й утримати увагу. Повинен існувати логічний простий зв»язок між способом привернути увагу і перетворити увагу в інтерес. Утримання уваги залежить від інформації, що повідомляється, від слів якими користуються, від довжини тексту і від того, наскільки легким він є. Особливу цінність мають слова і фрази, що народжують уявні образи;
— потрібно випробувати засіб реклами. Перш, ніж розміщати довгострокове замовлення, необхідно як можна точніше оцінити корисність і притягальну силу засобу реклами, у якому буде публікуватися оголошення;
— потрібно уникати прямих порівнянь з конкурентами, називаючи їх по імені.
Для одержання віддачі від рекламної компанії, підприємство повинне враховувати всі можливі фактори, починаючи з того, який продукт рекламується і кінчаючи правильністю складання рекламного звертання.
Висновки та пропозиції
Протягом 2002-2004 років обсяги виробництва взуття в Україні зросли з 13356 тис. пар до 19558,6 тис. пар. Також зросли обсяги виробництва спортивного взуття з 280,5 тис. пар до 508,5 тис. пар. Частка спортивного взуття в загальному обсязі виробництва взуття в Україні зросла з 2,1% в 2002 році до 2,6% в 2004 році.
Майже усе взуття, що вивозиться з України, виготовлене по давальницьких схемах. Основні замовники шкіряного взуття — компанії з Німеччини, Італії і Сан-Марино. У Росію, Таджикистан, Білорусію й інші країни СНД везуть продукцію подешевше — гумове взуття, текстильне чи з штучної шкіри.
В останні роки з подорожчанням місцевої робочої сили підвищується і собівартість виробництва взуття в країні. Тому західним компаніям стає все менш вигідно розміщати замовлення в Україні.
Найбільша проблема — це неймовірна кількість контрабандного спортивного взуття. Причому часто в Україну привозять те, що в Європі збути неможливо: старі невдалі моделі, взуття низької якості і навіть явний брак.
Ще одна серйозна проблема — відсутність кваліфікованих кадрів. За десять років люди або втратили кваліфікацію, або виїхали, наприклад, у ту ж Росію. Особливо не вистачає дизайнерів, модельєрів. Для багатьох українських виробників, судячи з їхньої продукції, проблема залишається невирішеної: якість гарна, але моделі не сучасні.
Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах зібраних під час проходження переддипломної практики в магазині “Спорт Плюс” міста Києва, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи непродовольчих товарів КНТЕУ.
Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості спортивного взуття.
Об’єктом дослідження є оцінка якості спортивного взуття таких виробників, як Lotto, Acics, Broocs, Nike, New Balanse, за такими видами спортивного взуття, як шкіряне, синтетичне, тканинне та гумове.
Під час дослідження спортивного взуття в магазині “Спорт Плюс” використовували органолептичний метод. Органолептичний метод широко використовується при контролі якості спортивного взуття, що надходить у магазин “Спорт Плюс”.
Вимоги споживачів до взуття встановлюються залежно від того, які потреби людини воно задовольняє і які функції виконує. Природні (біологічні) потреби успадковуються і залежать від фізичного середовища, формуються постійними умовами життя, обумовлені біологічними нормами і постійними природними чинниками. Задоволення всіх цих вимог забезпечує фізичне існування і розвиток людини.
Головна функція взуття — забезпечення нормальних умов функціонування людини у фізичному і соціальному середовищах. Основні функції комплексно характеризують один з аспектів, основну мету застосування взуття. Другорядні і допоміжні функції уточнюють і доповнюють головну та основну функції, конкретизують усю систему функцій, відображають її причинно-наслідковий характер, можуть виявлятися лише за відповідних умов застосування взуття і догляду за ним. Вони сприяють виконанню основних функцій або розширюють діапазон умов використання взуття. Кожна функція має конкретний матеріальний носій — конструктивні елементи виробу.
В 2004 році порівняно з 2003 товарооборот спортивного взуття в магазині “Спорт Плюс” зріс на 75,14 тис. грн. (3,5%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообороту. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як кросівки для тенісу 27,4 тис. грн. (12,8%) та кросівки для баскетболу на 14,1 тис. грн. (4,06%). Також в асортименті спортивного взуття відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як кросівки для тенісу 0,9% та спортивні черевики та сандалі 0,09%. За іншими групами товарної продукції відбулося зменшення питомої ваги.
В 2004 році порівняно з 2003 товарооборот спортивного взуття в магазині “Спорт Плюс” зріс на 75,14 тис. грн. (3,5%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообороту. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як Acics 20.9 тис. грн. (8.65%) та Nike на 40.3 тис. грн. (5.29%).
Для виявлення споживчих переваг при виборі спортивного взуття в магазині “Спорт Плюс” необхідно проводити опитування споживачів. В магазині “Спорт Плюс” було проведено опитування споживачів за анкетою. Було опитано 100 споживачів спортивного взуття. Опитування провели працівники відділу маркетингу магазину Спорт-Плюс.
Як видно з результатів опитування видно, що спортивне взуття 24,8% споживачів купують раз в два роки та 21,8% споживачів один раз в рік. 31,2% відсотки опитаних стверджують, що надають перевагу спортивному взуттю Nike, взуттю Acics надають перевагу 20,5% споживачів. При виборі взуття в магазині Спорт-Плюс споживачі надають перевагу якості взуття – 34,9% та його ціні – 28,5%. Також 22,2% споживачів відповіли, що для них при наданні переваг важливим є торгова марка фірми виробника. Результати дослідження показали, що з асортименту спортивного взуття 39,5% опитаних надають перевагу взуттю для футболу, 27,9% — взуття для подорожі та 26,9% — взуття для фітнесу.
Провели органолептичну оцінку якості спортивного взуття таких виробників, як Lotto, Acics, Broocs, Nike, New Balanse, за такими видами спортивного взуття, як шкіряне, синтетичне, тканинне та гумове.
Провівши органолептичну оцінку шкіряного спортивного взуття, що реалізується в магазині “Спорт Плюс” за 5 бальною системою, бачимо, що все взуття досить високої якості. За середньою органолептичною оцінкою переважає шкіряне спортивне взуття Nike 4,86 балів, найменше балів в взуття New Balanse – 4,29. Провівши органолептичну оцінку синтетичного спортивного взуття, що реалізується в магазині “Спорт Плюс” за 5 бальною системою, бачимо, що все взуття досить високої якості. За середньою органолептичною оцінкою переважає синтетичне спортивне взуття Nike 4,71 балів, найменше балів в взуття New Balanse – 4,00. Провівши органолептичну оцінку тканинного спортивного взуття, що реалізується в магазині “Спорт Плюс” за 5 бальною системою, бачимо, що все взуття досить високої якості. За середньою органолептичною оцінкою переважає тканинне спортивне взуття Nike 4,86 балів, найменше балів в взуття New Balanse – 4,29. Провівши органолептичну оцінку гумового спортивного взуття, що реалізується в магазині “Спорт Плюс” за 5 бальною системою, бачимо, що все взуття досить високої якості. За середньою органолептичною оцінкою переважає тканинне спортивне взуття Nike 4,86 балів, найменше балів в взуття New Balanse – 4,29. За результатами проведеного дослідження можна зробити висновок, що найбільшу якість спортивного взуття має спортивне взуття Nike, а найменшу взуття New Balanse.
Реклама — одна із комунікативних форм. Її функціональне призначення — познайомити широку аудиторію споживачів з ідеями, якістю товарів та послуг з метою їхньої пропаганди та розширення збуту.
Цілями реклами є: формування попиту покупців на нові товари; підтримка попиту на товари, виробництво яких стабільне; популяризація підприємств, які ці товари випускають. Об»єктами рекламування є товари та самі підприємства.
Зміст функцій торгового менеджменту з організації внутрішньо- магазинної реклами й інформації визначаєтьсязадачами підвищення рівня обслуговування покупців, розвитку товарообороту і росту економічної ефективності торгової діяльності. Внутрішньомагазинна реклама й інформація допомагають активізувати процес продажу товарів, раціонально направляти купівельні потоки, скорочувати витрати часу покупців на пошук і придбання необхідних їм товарів.
В магазині Спорт Плюс рекламою займається працівник з маркетингу. Він проводить дослідження ринку спортивного одягу та взуття та вишукує найбільш оптимальні методи розміщення реклами. Магазин “Спорт Плюс” самостійно рекламу спортивного взуття не проводить. Рекламу проводять головним чином виробники та постачальники спортивного взуття. В Спорт Плюс проводиться головним чином внутрімагазинна реклами. На підприємстві не використовується реклама в пресі та на телебаченні.
Протягом 2002-2004 років витрати на рекламну діяльність Спорт Плюс зростали. В 2003 році витрати на рекламу зросли з 74,5 тис. грн. до 81,14 тис. грн. при цьому чистий дохід від реалізації послуг зріс на 238,09 тис. грн. (10,93%). В 2004 витрати на рекламу зросли на 78,97 тис. грн. (97,33%) порівняно з 2003 роком, при цьому чистий дохід від реалізації послуг зріс на 834,31 тис. грн. (34,53%).
Особлива роль у торгівлі магазину “Спорт Плюс” належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі.
Для одержання віддачі від рекламної компанії, підприємство повинне враховувати всі можливі фактори, починаючи з того, який продукт рекламується і кінчаючи правильністю складання рекламного звертання.
Список використаних джерел
1. Альтзицер B.C. и др. Производство обуви из полимерных материалов. — Л.: Химия, 1987.
2. Амстронг Гарі, Котлер Філіп. Маркетинг Загальний курс, 5-те видання – М.: Видавничий дім “Вільямс”, 2001. – 608 с.
3. Батра Р., Майерс Дж., Аакер Д. Рекламный менеджмент. — М.; СПб.; К., 1999.-220 с.
4. Голобушова Н.О. Організація торгівлі: Підр.для студ.вищ.навч.зал. – К.: Книга, 2004. – 560 с.
5. ГОСТ 9135-73. Определение общей и остаточной деформации носков и задников
6. ГОСТ 9136-72. Определение прочности подборов
7. ГОСТ 9290-76. Определение прочности ниточных швов
8. ГОСТ 9292-82. Определение прочности крепление подошв
9. ГОСТ 93 829-77. Определение стойкости покрытия на коже к сухому и мокрому трению
10.ГОСТ 93810-69. Исследование кожи на багатопробный сгиб
11.ГОСТ 93811-69. Испытание кожи на растягивание
12.ГОСТ 97 18-88. Определение гибкости обуви
13.Гуменный Н.А., Рыбальченко В.В. Материалы для обуви и кожгалантерейных изделий, Киев «Техника», 1982. – 258 с.
14.ДСТУ 2157 — 93. Взуття. Терміни та визначення.
15.ДСТУ 2341 — 94. Шкіра. Терміни та визначення.
16.ДСТУ 2433 — 94. Виробництво шкіряне. Терміни та визначення.
17.ДСТУ 2726 — 94. Шкіра для верху взуття. Технічні умови.
18.ДСТУ 3177 — 95. Шкіра. Номенклатура показників якості.
19.ДСТУ 3485 — 96. Взуття. Номенклатура показників якості.
20.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.
21.Зыбин А. Как выбирать обувь // Спрос. – 1995. — №3. — С.10-15.
22.Иванов М.Н., Шакланов И.Г., Панасенко В.А. Товароведение обувных товаров. — М.: Экономика, 2002. – 412 с.
23.Кедров Л.В. Теплозащитные свойства обуви. — М.: Легиндустрия, 2001. – 154 с.
24.Кушнір М.К., Тихонова Н.П. Товарознавство взуттєвих товарів. — К.: НМЦ Укоопосвіта, 2001. – 266 с.
25.Лиокумович В.Х. Структурный анализ качества обуви. — М.: Легиндустрия, 2002. – 237 с.
26.Лук»янець T. I. Рекламний менеджмент. — К.: Вид-во КНЕУ, 1999.
27.Магомедов Ш. Ш. Износ обувных подошв. — Ставрополь: Кн. издат., 2002. – 241 с.
28.Магомедов Ш. Ш. Надежность кожаной обуви. — Ставрополь: Кавказский край, 2001.
29.Магомедов Ш. Ш. Товароведение и экспертиза обуви: Учебник — М.: «Дашков и Ко», 2004. – 381 с.
30.Магомедов Ш. Ш. Экспертиза качества и конкурентоспособность кожаной обуви. — Ставрополь: Кавказский край, 2001.
31.Михеева Е. Я., Беляев Л. С. Современные методы оценки качества обуви и обувных материалов. — М.: Легкая и пищевая промышленность, 2002. – 254 с.
32.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 344 с.
33.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 288 с.
34.Морозова Л. П., Полуэктова В. Д., Михеева Е. Я. и др. Справочник обувщика: Проектирование обуви, материалы. — М.: Легпромбытиздат, 2002. – 341 с.
35.Нестеров В.П., Закарян О.С. Проектирование процесса производства обуви. Киев «Вища школа», 1999. – 248 с.
36.Обрытько Б. А. Рекламный менеджмент. — К. 2000. — 115с.
37.Панасенко В.А., Магомедов P.M. Контроль качества обувных товаров. — К.: Техника, 2001. – 214 с.
38.Пожидаев Н.М., Гуменный Н.А. Текстильные материалы для обуви. Москва. «Лёгкая индустрия». 1999. – 324 с.
39.При чем тут спорт 2003. Рынок спортивной одежды и обуви.//Бизнес №16 (535), 2004 г. – C. 77.
40.Річний торговий огляд ринку взуття.//Бізнес №5 (584), 2005 р. – C. 17-41.
41.Ромат Е.В. Реклама в системе маркетинга: Учеб.пособие / ХГАТОП.- Харьков, 1995. – 229 с.
42.Справочник кожевника /сырье и материалы/ Под ред. К.М.Зурабян. — М.: Лег. и пищ. про-сть, 2000. – 214 с.
43.Справочник обувщика. Проектирование обуви, материалы. Под ред. А.Н. Калиты. Москва. Легпромбытиздат, 2000. – 394 с.
44.Справочник по искусственным кожам и пленочным материалам. Под ред. В.А. Михайлова, Б.Я. Кипниса. Москва. «Лёгкая и пищевая промышленность», 2000. – 258 с.
45.Справочник товароведа/Непродовольственные товары/Т. 1. 3-е изд. — М.: Экономика, 2001. – 214 с.
46.Старостіна А.О., Зозульок О.В. Маркетинг: Навч.посіб. – К.: Знання-Прес, 2003. – 326 с.
47.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001.
48.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.
49.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.
50.Товарознавство господарських товарів: Підруч. для студ. товарознав. спец. вищ. навч. закл. / Н.К. Кисляк, Т.М. Коломієць, В.М. Кравченко, С.О. Сіренко. — К.: КНИГА, 19 — Т. 11. — 2004. — 448 с.
51.Федотова Л. Н. Социология рекламы. — М.: Добровест, 1999. — 305 с.
52.Холева д., Кошуба 3., Козловский Б. и др. Основы рационального конструирования колодок и обуви / Пер. с польск.— М.: Легкая и пищевая промышленность, 2000. – 236 с.
53.Шепелев А.Ф., Печенежская И. А., Туров А.С. Товароведение и экспертиза швейно-трикотажных товаров. – Ростов н/Д: Феникс, 2002 – 480 с.
55.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.
Додатки
Додаток А
ШАНОВНІ ПОКУПЦІ СПОРТИВНОГО ВЗУТТЯ!
Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з метою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості спортивного взуття
АНКЕТА
1. Як часто Ви купуєте спортивне взуття:
1.1 Щомісяця
1.2. Два-три рази на місяць
1.3. Раз в рік
1.4. Раз в два роки
1.5 Раз в три роки
1.6. Два-три рази на 10 років
2. Де Ви, зазвичай, купуєте спортивне взуття?
2.1. В магазинах, де є спеціалізовані відділи по продажу спортивного взуття
2.2. В спортивних магазинах
2.3. У приватних осіб на ринку
2.4. Не купуємо
3. Спортивному взуттю яких виробників Ви віддаєте перевагу?
3.1. Reebok
3.2. Adidas
3.3. Nike
3.4. Puma
3.5 Інші
3.6. Немає значення
4. Які фактори впливають на Ваш вибір при купівлі спортивного взуття?
4.1. Якість
4.2. Ціна
4.3. Торгова марка або фірма-виробик
4.4. Реклама
4.5. Інше (назвіть)
5. Які види спортивного взуття ви купуєте?
5.1. Для футболу
5.2. Для подорожі
5.3. Для фітнесу
5.4. Інші
6. Чи задовольняє Вас асортимент спортивного взуття?
6.1. Так
6.2. Ні
6.3. Слід розширити
Ви відносите себе до населенням
1. З високим рівнем прибутку
2. З середнім рівнем прибутку
3. З низьким рівнем прибутку
Місце проживання:
1. Місто
2. Селище міського типу
3. Село
Додаток Б
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство «Спорт Плюс» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 5 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
4 |
8 |
|
первісна вартість |
0 11 |
5 |
10 |
|
Знос |
0 12 |
1 |
2 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
11 |
18 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
1462 |
1284 |
|
первісна вартість |
0 31 |
2932 |
2974 |
|
Знос |
0 32 |
1470 |
1690 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
50 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
1477 |
1360 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
35 |
41 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
287 |
271 |
|
готова продукція |
130 |
63 |
72 |
|
товари |
140 |
928 |
1112 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
247 |
290 |
|
первісна вартість |
161 |
247 |
290 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
1 |
2 |
|
за виданими авансами |
180 |
3 |
3 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
23 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
15 |
29 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
1599 |
1843 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
3076 |
3203 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
1600 |
1600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
699 |
739 |
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
238 |
280 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
69 |
71 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
2606 |
2690 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
0 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
0 |
0 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
11 |
70 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
186 |
164 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
30 |
24 |
|
з бюджетом |
550 |
99 |
91 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
8 |
10 |
|
зі страхування |
570 |
31 |
36 |
|
з оплати праці |
580 |
88 |
97 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
17 |
21 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
470 |
513 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
3076 |
3203 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток В
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство «Спорт Плюс» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2004 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
4364 |
4561 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
727 |
760 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3637 |
3801 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1245 |
1400 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
2392 |
2401 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
13 |
20 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
1983,0 |
1990 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
304 |
310 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
3 |
2 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
115 |
119 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
115 |
119 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
35 |
36 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
80 |
83 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
80 |
83 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|