Зміст
Розділ 1. Ринок студійного аудіо обладнання в Україні і вимоги до його технічних параметрів
1.1. Стан ринку студійного аудіо обладнання
1.2. Споживні властивості студійного аудіо обладнання та чинники, які їх визначають
1.3. Вимоги до технічних параметрів студійного аудіо обладнання
Розділ 2. Об»єкти та методи дослідження
Розділ 3. Дослідження асортименту та якості студійного аудіо обладнання
3.1. Аналіз структури та характеристика асортименту студійного аудіо обладнання
3.2. Порівняльна характеристика технічних параметрів студійного аудіо обладнання
Розділ 4. Організація продажу студійного аудіо обладнання
4.1. Особливості продажу студійного аудіо обладнання
4.2. Формування господарських зв»язків з постачальниками
4.3. Організація поставки товарів в магазин
Список використаної літератури
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.
В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.
Нові підходи до проблеми якості вимагають врахування виробниками ринкового фактора, відмови від адміністративних важелів контролю якості на користь організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволить виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, та налагодити роботу щодо забезпечення високої якості продукції.
Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.
В даний час в Україні реалізується багато різних видів студійного аудіо обладнання вітчизняного та зарубіжного виробництва. Це музичні центри різної якості та вартості.
Саме тому тема дипломної роботи “Товарознавча оцінка асортименту та технічних параметрів студійного аудіо обладнання та організація його продажу (за матеріалами фірми Zinteco)” є на даний час досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є товарознавче дослідження споживних властивостей студійного аудіо обладнання та особливостей формування його асортименту в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:
— розглянути стан ринку студійного аудіо обладнання,
— дослідити споживні властивості студійного аудіо обладнання та чинники, які їх визначають,
— визначити вимоги до технічних параметрів студійного аудіо обладнання,
розглянути об»єкти та методи дослідження,
— провести аналіз структури та характеристика асортименту студійного аудіо обладнання,
— розглянути порівняльну характеристику технічних параметрів студійного аудіо обладнання,
— провести розробку пропозицій щодо удосконалення асортименту та забезпечення якості студійного аудіо обладнання,
— розглянути особливості продажу студійного аудіо обладнання,
— розглянути формування господарських зв»язків з постачальниками,
— дослідити організацію поставки товарів в магазин.
Предметом дослідження є якість та асортимент студійного аудіо обладнання.
Об»єктом дослідження є студійне аудіо обладнання, що реалізується магазином “Zinteco”, м. Київ.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, управління якістю, сертифікації, тощо.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), стандартні методи визначення показників якості мила, обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Літературний огляд
Розділ 1. Ринок студійного аудіо обладнання в Україні і вимоги до його технічних параметрів
1.1. Стан ринку студійного аудіо обладнання
У 2004-2005 роках обсяги споживчого ринку студійного аудіо обладнання у середньому збільшувалися в півтора разу щорічно. До таких висновків можна прийти, простеживши кількість імпортованих в Україну екземплярів студійного аудіо обладнання.
Розглянемо як нинішній ринок України розподілений між різними марками студійного аудіо обладнання. В даний час на Україні можна купити студійного аудіо обладнання більш 15 торгових марок. При цьому, майже дві третини ринку (75%) захоплено лише трьома марками – Рioneer, Vestax і Denon.
….
Отже, при проведенні експертизи комбінованої студійного аудіо обладнання виділяють такі етапи: підготовчий етап — формулювання цілей оцінки товару і формування робочої групи, етап роботи робочої групи — уточнення цілі оцінки, обирання методів, методики і способів дослідження якості, визначення переліку операцій, які повинні виконати експерти, методів підбору експертної групи, а на її основі — формування експертної групи, підготовлення необхідних матеріалів для проведення експертизи, етап роботи експертної групи — класифікування продукції і споживачів, визначення номенклатури показників, коефіцієнтів вагомості показників якості, базових значень показників якості, проведення оцінки одиничних показників, підсумковий етап експертизи — обробка експертних оцінок, аналіз результатів оцінки і підготовлення рішення експертної групи. Основним юридичним документом, що регламентує відносини між замовником і організатором у сфері експертизи комбінованої студійного аудіо обладнання, є договір на її проведення.
Експериментальна частина
Розділ 2. Об»єкти та методи дослідження
2.1. Об’єкти дослідження
Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості студійного аудіо обладнання різних виробників, що переміщується через митний кордон України.
Об’єктом дослідження є комбінована радіоелектронна апаратура таких виробників, як: STANTON, PIONEER, Ventax, Denon, Technics.
2.2. Методи дослідження
При проведенні дослідження студійного аудіо обладнання користувалися органолептичними та фізичними методами, в основному стандартними.
При проведенні експертизи студійного аудіо обладнання використовували такі органолептичні методи:
• порівняльна оцінка;
• балова оцінка;
Порівняльний метод. Суть його полягає в тому, що оцінюваний товар, зразок, проба порівнюються з еталоном. Тому вирішальне значення має сенсорна вразливість оцінювача, який повинен вміти і бути здатним встановити різницю (якщо вона дійсно існує) між якістю двох товарів — еталона і оцінюваного товару.
….
Отже, як видно з табл. 3.5. за функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є PIONEER ФП = 0,9, потім STANTON та Ventax відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825. За економічними показниками найбільша вартість в STANTON за рахунок великої вартості перевезень та Ventax за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті PIONEER, на другому Ventax та на третьому STANTON.
3.3. Розробка пропозицій щодо удосконалення асортименту та забезпечення якості студійного аудіо обладнання
Структура асортименту студійного аудіо обладнання в магазині “Zinteco”повинна формуватися під впливом наступних основних факторів:
— наявність платоспроможного попиту на товар;
— кон’юнктура споживчого ринку;
— наявність пропозиції даного товару з боку виробників.
….
Отже, особлива роль у торгівлі студійним аудіо обладнанням “ZINTECO” належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі. З метою стимулювання продажу товарів потрібно вдосконалювати техніку рекламного звернення. Завданнями організації продажу студійного аудіо обладнання в “ZINTECO” мають бути: формування необхідного асортименту студійного аудіо обладнання у рамках купівельного попиту; розвиток закупівельної діяльності; організація господарських зв»язків з постачальниками; здійснення процесу купівлі-продажу студійного аудіо обладнання.
Висновки та пропозиції
У 2004-2005 роках обсяги споживчого ринку студійного аудіо обладнання у середньому збільшувалися в півтора разу щорічно. До таких висновків можна прийти, простеживши кількість імпортованих в Україну екземплярів студійного аудіо обладнання. Наприклад, в 2005 році було завезено 976,7 тис. екземплярів студійного аудіо обладнання. Тобто парк радіоапаратури був обновлений більш ніж на мільйон одиниць.
У результаті технічного прогресу асортимент складних технічних товарів обновляється все частіше. Так, на зміну котушковим магнітофонам прийшли компакт-касети; вінілові платівки поступилися місцем лазерним дискам. З»являються нові покоління телевізорів, телевізори з плоским екраном, з об»ємним зображенням; поряд з аналоговими телевізорами — телевізори, що відповідають стандартам високої чіткості високоякісного цифрового телебачення; магнітофони з цифровим записом, відеомагнітофони, відеокамери, що відповідають можливостям цифрового відеозапису. Один з напрямків технічного прогресу — мініатюризація радіоапаратури.
Споживні властивості студійного аудіо обладнання можна класифікувати за такими показниками:
— показники призначення,
— показники надійності,
— показники технологічності,
— показники стандартизації й уніфікації,
— ергономічні показники,
— естетичні показники,
— показники транспортабельності,
— патентно-правові показники,
— екологічні показники,
— показники безпеки.
Споживні властивості студійного аудіо обладнання передбачають функціональні, ергономічні, естетичні властивості, а також надійність, безпека споживання. Однак для даної групи товарів дуже велике значення має їх соціальне призначення.
При виборі студійного аудіо обладнання враховується безліч факторів — починаючи від якості звучання і довжини проводів і закінчуючи дизайном і зручністю керування.
При проведенні тестування студійного аудіо обладнання визначають такі технічні параметри:
Конструкція — короткий опис зовнішнього вигляду системи, її відмінних рис. Від того, як виглядає центр, багато в чому залежить його привабливість для покупця, тому зовнішності приділяється досить велику увагу. Сюди ж входить поняття ергономіки — зручність керування системою. Від того, наскільки зручне розташування кнопок на корпусі і на пульті керування, наявності самого пульта керування, залежить ступінь комфорту, наданого музичним чи центром магнітолою.
Сервісні можливості і керування — розглядаються різні аспекти використання різних систем центрів окремо, можливості проведення швидких і глибоких настроювань. Від їхньої кількості і точності залежить правильність і погодженість роботи системи. Сюди ж входять комутаційні можливості.
Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості студійного аудіо обладнання різних виробників, що переміщується через митний кордон України.
Об’єктом дослідження є комбінована радіоелектронна апаратура таких виробників, як: STANTON, PIONEER, Ventax, Denon, Technics.
При проведенні дослідження студійного аудіо обладнання користувалися органолептичними та фізичними методами, в основному стандартними.
При проведенні експертизи студійного аудіо обладнання використовували такі органолептичні методи:
• порівняльна оцінка;
• балова оцінка;
Підприємство “Zinteco” реалізує студійне аудіо обладнання. Найбільше зростання відбулося за рахунок продукції таких виробників, як PIONEER 2,41 тис. грн. (4,41%) і VENTAX — на 1,09 тис. грн. (7,4%).
Для оцінки якості студійного аудіо обладнання виділимо п»ять зразків студійного аудіо обладнання за виробником: STANTON, PIONEER, Ventax, Denon, Technics. З розрахунку сумарного зваженого ранжування 5 зразків студійного аудіо обладнання різних виробників (комплексного показника якості) ясно, що min Х5 = 8,844 тому на думку експертів, найбільш переважаючою є марка Technics.
За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є PIONEER ФП = 0,9, потім STANTON та Ventax відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825. За економічними показниками найбільша вартість в STANTON за рахунок великої вартості перевезень та Ventax за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті PIONEER, на другому Ventax та на третьому STANTON.
Структура асортименту студійного аудіо обладнання в магазині “Zinteco”повинна формуватися під впливом наступних основних факторів:
— наявність платоспроможного попиту на товар;
— кон’юнктура споживчого ринку;
— наявність пропозиції даного товару з боку виробників.
Діяльність роздрібного торговельного підприємства “Zinteco” пов»язана з реалізацією студійного аудіо обладнання кінцевому споживачу, що є завершальним етапом її просування зі сфери виробництва. Предметом роздрібної торгівлі є не тільки продаж товарів, але і торгове обслуговування і надання додаткових послуг покупцям. Для покупців торгове обслуговування визначається іміджем підприємства, зручністю і мінімальними витратами часу на здійснення покупки.
Надходження товарів на підприємство “Zinteco” від виробників чи торговельних організацій супроводжується наступними первинними документами: рахунками-фактурами, накладними, податковими накладними, товарно-транспортними накладними, у випадку імпорту — вантажною митною декларацією тощо.
Супровідними документами також є пакувальні ярлики, специфікації, а за окремими товарами — сертифікати якості, довідки лабораторних аналізів, що характеризують якість товару.
До “ZINTECO” товари постачається транспортом постачальників. Постачальники постачають товари також іншим підприємствам, тому з автомобілів частина товарів розвантажується, а інша їде далі по маршруту. В рідких випадках товари до магазину “ZINTECO” можуть постачатися транспортом магазину.
Особлива роль у торгівлі студійним аудіо обладнанням “ZINTECO” належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі. З метою стимулювання продажу товарів потрібно вдосконалювати техніку рекламного звернення. Завданнями організації продажу студійного аудіо обладнання в “ZINTECO” мають бути: формування необхідного асортименту студійного аудіо обладнання у рамках купівельного попиту; розвиток закупівельної діяльності; організація господарських зв»язків з постачальниками; здійснення процесу купівлі-продажу студійного аудіо обладнання.
Список використаної літератури
1. Митний кодекс України, прийнятий Верховною Радою України 11 липня 2002 р.
2. Про радіочастотний ресурс України: Закон України від 1 червня 2000 р. №1770-III
3. Порядок декларування митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 серпня 2003 р. № 1375
4. Порядок здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації, затверджений наказом Державної митної служби України від 14 жовтня 2002 р. №561
5. Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.
6. Алексеев Н.Е. Товароведение хозяйственных товаров. М., Экономика, 1989.- 268 с.
7. Васильева М.Н., Негапетьянц К.В. (ред.). Коммерческое товароведение и экспертиза. – М.: Призма, 1997.
8. Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.
9. Исикава К. Японские методы управления качеством: Сокр. пер. с англ. – М.: Экономика, 1998
10.Малышева А. С., Нарышкина И. В., Ермаков Б. П. Культтовары. Товароведение. М.: Экономика, 1982.
11.Мареев Ю. И., Трепелъ В. А., Шмелъкин А. Ф. Товароведение хозяйственных товаров. М.: Экономика, 1980.
12.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2005. – 344 с.
13.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2005. – 288 с.
14.Ноулер Л. и др. Статические методы контроля качества продукции. Пер. с англ. – 2-е русск.изд. – М.: Издательство стандартов, 1989
15.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991
16.Пугачевський Г. Ф., Семак Б. Д. Товарознавство непродовольчих товарів: Підручник для студ. вищ. закл. освіти. — К., 1999.
17.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2, 3.
18.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.
19.Товароведение и организация торговли непродовольственными товарамии / Под ред. А. Н. Неверова. М.: 2000.
20.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001.
21.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.
22.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.
23.http://www.djsound.ru/pioneer.shtml
Додатки
Додаток А
CDJ-200 |
|