Курсова робота Властивості експертизи повидла

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Ринок повидла в Україні5

 

2. Фізико-хімічні  та органолептичні показники якості повидла. Товарознавча характеристика. 7

 

3. Вимоги до пакування повидла. 10

 

4. Вимоги до маркування повидла. 14

 

5. Зберігання повидла. 17

 

6. Фальсифікація повидла та методи її виявлення. 18

 

Висновки. 25

 

Список використаних джерел. 27


Вступ

 

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості продовольчих товарів.

В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Отримання та визнання незалежності України пов»язане з необхідністю узаконення митних кордонів, розбудовою власної митної системи, розвитком самостійної митної політики, правовим регулюванням діяльності митниць. Одним з найважливіших чинників вирішення цієї проблеми є розробка і прийняття стабільних та ефективних законів. Проблема правового забезпечення, що регулює митну діяльність, розв»язана ще недостатньо. Про це свідчать часті зміни і доповнення до чинних митних законів. Процес формування митного законодавства започатковано у 1991 році. Серед значних митних нововведень важливого значення набуває вступ у силу 1 січня 2004 року нового Митного кодексу України

Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного обліку виробниками ринкового фактора, зрушення від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до забезпечення високої якості продукції.

Саме тому тема курсової роботи “Властивості експертизи повидла” є на даний час досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є визначення властивостей експертизи повидла.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:

— дослідження ринку повидла в Україні,

— визначення фізико-хімічних та органолептичних показників якості повидла та товарознавчої характеристики,

— розгляду вимог до пакування повидла,

— розгляду вимоги до маркування повидла,

— визначення умов зберігання повидла,

— визначення фальсифікації повидла та методів її виявлення.

Предметом дослідження є експертиза повидла.

Об»єктом  дослідження є повидло.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства та торгівлі, закони України.

В процесі виконання роботи використані стандартні методики органолептичних та фізико-хімічних досліджень, обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 


1. Ринок повидла в Україні

 

Український ринок повидла, на відміну від інших продовольчих ринків, знаходиться в стадії народження. Такий висновок дозволяють зробити наступні особливості цього ринку:

— мала інформаційна прозорість;

— наявність великого числа ринкових ніш, у т.ч. і практично незаповнених;

— великий потенціал розвитку, різниця між реальним і потенційним розміром ринку;

— відсутність лідируючих брендів.

Отже, повидло являє собою плодове або ягідне пюре, уварене з цукром до щільної або масткої однорідної консистенції. У залежності від показників якості повидло виготовляють вищого і 1-ого сорту, повидло домашнє — без сорту. При експертизі якості повидла визначають наступні показники: зовнішній вигляд, смак і запах, колір, консистенція.  Відповідно до класифікації повидло виготовляють наступних видів: повидло стерилізоване і нестерилізоване яблучне, грушеве, айвове, абрикосове й ін.; повидло домашнє нестерилізоване сливове.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 3. Вимоги до пакування повидла

 

Повидла фасують [3]:

— в скляні банки місткістю не більше 1 дм3, закриті металевими лакованими кришками;

— в металеві лаковані банки місткістю не більше 1 дм3;

— в тару з термопластичних полімерних матеріалів місткістю не більше 0,25 дм3, дозволених для контакту з харчовими продуктами;

— в алюмінієві цільні циліндричні банки для консервів місткістю до 0,5 дм3.

….

Отже, тара і пакувальні матеріали полегшують транспортування, збереження і реалізацію повидла. За допомогою тари забезпечується зручність навантаження, вивантаження і перевезення упакованої продукції на усіх видах транспорту, зменшуються втрати упакованої продукції при переміщенні і збереженні; полегшуються роботи, пов»язані з укладанням і збереженням упакованих матеріалів на складах, а також їхнє переміщення і вивантаження; краще використовуються складські приміщення, захищаються продукти від механічних впливів; охороняються продукти від забруднень і псування; створюються необхідні санітарні умови.

 

 


4. Вимоги до маркування повидла

 

Маркірування консервів з повидлом повинне здійснюватися способом літографії на лакованій етикетці або безпосередньо на банці або кришці і містити: найменування консервів, інформацію про сертифікацію у виді знака відповідності (при наявності); масу нетто; найменування підприємства-виробника, його місцезнаходження, зведення про харчову і енергетичну  цінність, позначення стандарту; дату виготовлення, термін придатності. На етикетках стерилізованого повидла повинне бути зазначено: «Стерилізоване» [3].

….

Отже, фальсифікована продукція — продукція, виготовлена з порушенням  технології або неправомірним використанням знака для товарів та послуг,  чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само неправомірним відтворенням товару іншої особи. Експертиза повидла як специфічний вид діяльності являє собою випробування, дослідження якості (споживчих властивостей, нешкідливості, безпечності харчової цінності тощо, кількості та відповідності умовам нормативної документації, умовам договору партії (або окремого товару)) з поданням мотивованого, об»єктивно­го (незалежного), кваліфікованого висновку. Предметом митної експертизи є як загальні проблеми митної справи, так і конкретні факти і обставини процедури митного контролю.


Висновки

За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки.

За даними Держкомстату в 2007 році виробництво повидла в Україні зросло в порівнянні з 2006 на 48 млн. л (27,12%), експорт повидла зріс на 3,082 млн. л (6,58%), а імпорт зріс на 6,452 млн. л (33,9%). Відзначимо, що домашнє приготування повидла, традиційна форма заготівлі фруктів у нашій країні, вичерпало потенціал росту і скоріше падає. Населення звикло споживати красиво упаковані якісні продукти і здатно заплатити за це. Характерною рисою ринку повидла є більша, ніж для інших продуктів, диференціація цін на фрукти по регіонах. Таким чином, ринок сприятливо приймуть продукти, транспортування яких зв»язана з меншими витратами.

Повидло являє собою плодове або ягідне пюре, уварене з цукром до щільної або масткої однорідної консистенції. У залежності від показників якості повидло виготовляють вищого і 1-ого сорту, повидло домашнє — без сорту. При експертизі якості повидла визначають наступні показники: зовнішній вигляд, смак і запах, колір, консистенція.  Відповідно до класифікації повидло виготовляють наступних видів: повидло стерилізоване і нестерилізоване яблучне, грушеве, айвове, абрикосове й ін.; повидло домашнє нестерилізоване сливове.

Тара і пакувальні матеріали полегшують транспортування, збереження і реалізацію повидла. За допомогою тари забезпечується зручність навантаження, вивантаження і перевезення упакованої продукції на усіх видах транспорту, зменшуються втрати упакованої продукції при переміщенні і збереженні; полегшуються роботи, пов»язані з укладанням і збереженням упакованих матеріалів на складах, а також їхнє переміщення і вивантаження; краще використовуються складські приміщення, захищаються продукти від механічних впливів; охороняються продукти від забруднень і псування; створюються необхідні санітарні умови.

Маркірування консервів з повидлом повинне здійснюватися способом літографії на лакованій етикетці або безпосередньо на банці або кришці і містити: найменування консервів, інформацію про сертифікацію у виді знака відповідності (при наявності); масу нетто; найменування підприємства-виробника, його місцезнаходження, зведення про харчову і енергетичну  цінність, позначення стандарту; дату виготовлення, термін придатності.

Повидла повинні зберігатися в чистих, сухих, добре вентильованих приміщеннях при відносній вологості повітря не більше 75%, температурі 10-20°С для нестерилізованого і 0-20 °С для стерилізованого.

Фальсифікована продукція — продукція, виготовлена з порушенням  технології або неправомірним використанням знака для товарів та послуг,  чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само неправомірним відтворенням товару іншої особи. Експертиза повидла як специфічний вид діяльності являє собою випробування, дослідження якості (споживчих властивостей, нешкідливості, безпечності харчової цінності тощо, кількості та відповідності умовам нормативної документації, умовам договору партії (або окремого товару)) з поданням мотивованого, об»єктивно­го (незалежного), кваліфікованого висновку. Предметом митної експертизи є як загальні проблеми митної справи, так і конкретні факти і обставини процедури митного контролю.


Список використаних джерел

 

1.     Митний кодекс України від 11.07.2002 р. № 92-IV. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2002. — № 23. — С. 51.

2.     Закон України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23.12.97 р. № 771/97-ВР // Відомості Верхов­ної Ради України. — 2005. — № 14. — С. 41.

3.     ГОСТ 6929-88. Повидло. Общие технические условия

4.     Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затверджений наказом Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України від 30 серпня 2002 р. №498

5.     Батутіна А. П., Ємченко І. В. Експертиза товарів: Навч. посіб. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2003. — 312с.

6.     Батутіна А. П., Ємченко І. В. Експертиза товарів: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. — К. : ЦУЛ, 2003. — 278с.

7.     Батутіна А. П., Ємченко І. В., Троякова А. О. Спецкурс з експертизи товарів (санітарно-епідеміологічна, ветеринарно- санітарна): Завдання та метод. вказівки до індивідуальної контрольної роботи для студ. ф-ту заоч. освіти спец. 7.050302 «Товарознавство та експертиза в митній справі» / Укоопспілка ; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2005. — 40 с.

8.     Додонкин Ю. В., Жебелева И. А., Криштафович В. И. Таможенная экспертиза товаров: Учебник для студ., обучающихся по спец. 351100 «Товароведение и экспертиза товаров (по области применения)». — М. : Издательский центр «Академия», 2003. — 271с.

9.     Експертиза товарів: Опорний конспект лекцій для студ.спец.7.050301, 7.050302, 7.050303 всіх форм навчання / Укоопспілка. Львівська комерційна академія / Ірина Володимирівна… Ємченко (уклад.). — Л. : Видавництво ЛКА, 2002. Ч. 1: Загальнотеоретичні основи експертизи товарів. — 56с.

10.Ємченко І. В., Троякова А. О., Батутіна А. П., Барна М. Ю. Експертиза в митній справі та міжнародній торгівлі: Навч.-метод. посіб. для студ. спец. 7.050302 і 8.050302 «Товарознавство та експертиза в митній справі» денної та заоч. форм навч. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 132с.

11.Зіміна Г. К. Стандартизація систем управління якістю згідно стандартів серії ISO 9000:2000 (у схемах): Навч.- практ. посіб. — К. : Школа Адміністративного Управління Зіміної, 2003. — 255с.

12.Колесник А.А., Елиззарова Л.Г. Теоретические основы товароведения продовольственных товаров. – М.: Экономика, 1990. – 287 с.

13.Коломієць Т. М., Притульська Н. В., Романенко О. Л. Експертиза товарів: Підручник / Київський національний торговельно- економічний ун-т. — К., 2001. — 273с.

14.Коломієць Т.М., Притульська Н.В., Романенко О.Л. Експертиза товарів: Підручник. – К.: КНТЕУ, 2001. – 274 с.

15.Чепурной И. П. Товароведение и экспертиза кондитерских товаров: Учебник для студ. вузов, обуч. по спец. «Товароведение и экспертиза товаров». — М. : Издательско-торговая корпорация «Дашков и К», 2002. — 414 с.

16.Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

17.Шепелев А.Ф., Печенежская И.А., Кожухова О.И., Туров А.С. Товароведение и экспертиза зерно-мучных и плодоовощных товаров. / Серия «Учебники, учебные пособия». – Ростов н/Д: «Феникс», 2002. – 224 с.

18.Шепелев А.Ф., Печенежская И.А., Мхитарян К.Р. Товароведение и экспертиза вкусовых и кондитерских товаров. / Серия «Учебники, учебные пособия». – Ростов н/Д: «Феникс», 2002. – 544 с.

19.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.