Зміст
1. Стан ринку пластмасових меблів на Україні
2. Класифікація пластмасових меблів
3. Вимоги нормативних документів до пластмасових меблів
4. Аналіз структури асортименту пластмасових меблів у магазині
5. Порівняльна характеристика асортименту пластмасових меблів різних виробників
6. Оцінка якості пластмасових меблів у магазині
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.
В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.
Нові підходи до проблеми якості вимагають врахування виробниками ринкового фактора, відмови від адміністративних важелів контролю якості на користь організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволить виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, та налагодити роботу щодо забезпечення високої якості продукції.
Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.
В даний час в Україні реалізується багато різних видів пластмасових меблів вітчизняного та зарубіжного виробництва. Це пластмасові меблі різної якості та вартості.
Саме тому тема курсової роботи “Асортимент та оцінка якості пластмасових меблів” є на даний час досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є товарознавче дослідження споживних властивостей пластмасових меблів та особливостей формування його асортименту в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:
— аналіз стану ринку пластмасових меблів на Україні;
— класифікація пластмасових меблів;
— вивчення вимог нормативних документів до пластмасових меблів;
— аналіз структури асортименту пластмасових меблів у магазині;
— порівняльна характеристика асортименту пластмасових меблів різних виробників;
— оцінка якості пластмасових меблів у магазині.
Предметом дослідження є якість та асортимент пластмасових меблів.
Об»єктом дослідження є пластмасові меблі, що реалізується магазином “Флеш”, м. Київ.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, управління якістю, сертифікації, тощо.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), стандартні методи визначення показників якості мила, обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Стан ринку пластмасових меблів на Україні
Товар, реалізований на ринку, — пластикові меблі:
столи, стільці, ослони й ін.
Річний обсяг продажів — $11-13 млн (у роздрібних цінах).
Структура ринку — імпортної продукції — 88-92%,
вітчизняної — 8-12%.
Кількість операторів — великих — 10.
Ряд опитаних нами торговців майже одностайно говорять про відсутність торік росту обсягів продажів пластикових меблів. Дехто вважає, що спостерігався навіть деякий їхній спад. Визначені підстави для цього є — багато фірм дійсно продали менше, ніж у попередні роки (у грошовому вираженні).
Утім, ми все-таки схиляємося до точки зору деяких фахівців, що припускають наявність щодо невеликого (у межах 8-10%) росту обсягів продажів пластикових меблів. Хоча б тому, що всі опитувані посилалися на жорсткість конкуренції, викликана збільшенням кількості торговців, що включили у свій асортимент пластикові меблі. Тобто в наявності всі “вторинні” ознаки все-таки зростаючого ринку. У розраду можемо додати, що така невизначеність на ринку пластикових меблів зберігаються не перший рік. Ціни на ринку залишаються відносно стабільними — помітного і повсюдного здешевлення пластикових меблів поки не спостерігається.
…
Допускається розміщення додаткових полиць вище 1900 мм для збереження рідко використовуваних предметів. Висота звичайного табурета — 420— 480 мм; високого, у якого повинна бути опора для ніг, — 650 мм.
4. Аналіз структури асортименту пластмасових меблів у магазині
Товариство з обмеженою відповідальністю “Флеш” засноване в січні 1997 року є юридичною особою, має самостійний баланс, має рахунки в банках, необхідні печатки, штемпелі та бланки із своїм найменуванням, емблему та інші реквізити юридичної особи. Адреса ТОВ “Флеш” м. Київ вул. Мельникова, 53/55. Основним видом діяльності є виробництво меблів; посередницькі послуги під час купівлі-продажу меблів.
ТОВ «Флеш» — стабільно працююче підприємство, яке розвивається і має гарні позиції на ринку. Якість продукції і зважена цінова політика, власна сировина, вигідне розташування і відмінні можливості подальшого зростання виробництва роблять його привабливим для співробітництва та інвестицій.
…
Оптимальне значення коефіцієнта має бути більше 1. В 2002 та 2003 роках коефіцієнт глибини товарного асортименту пластмасових меблів в магазині ТОВ «Флеш» зріс з 0,996 до 0,998.
5. Порівняльна характеристика асортименту пластмасових меблів різних виробників
З метою вивчення асортименту пластмасових меблів необхідно проводити опитування споживачів.
Анкета (опитувальний лист) — це система питань, спрямованих на виявлення характеристик об»єкта чи предмета дослідження.
Вона може бути розділена на чотири частини:
….
Рис. 6.1.Динаміка виявлених дефектів пластмасових меблів в магазині “Флеш”
Висновки і пропозиції
Отже, ринок пластмасових меблів в Україні розвивається. За минулий 2003 рік фірми, що спеціалізуються винятково на продажі меблів із пластику, так і не з»явилися. Як і раніш, такі меблі для більшості торговців залишаються другорядним напрямком — свого роду сезонним “довіском” до основного асортименту.
Офіційний імпорт пластикових меблів у 2003 р. збільшився майже на 72% у порівнянні з позаминулим роком і склав біля $912 тис. Офіційний експорт зменшився на 16%. Правда, велика частина імпортованих меблів традиційно не попадають в офіційну статистику. Тому не виключено, що ріст обсягів офіційного імпорту супроводжувався ще більш значним скороченням обсягів неофіційного.
Ріст ринку пластикових меблів усе-таки є, він складає не менш 10%. Три роки тому цей показник оцінювався в 25-30%. Цифри говорять про те, що спостерігається визначена стагнація ринку пластикових меблів. На сьогоднішній день, на відміну від регіонального общепіта, столичні ресторани, кафе і бари віддають перевагу дорогим, більш якісним пластиковим меблям чи меблям з малюнком, нанесеними в заводських умовах термічним способом, а також ротанговим (плетеним) чи дерев»яним меблям. У цілому, підвищений попит на пластикові меблі спостерігається в центральній і південній Україні. Однак покупці тут різні: якщо в Одесі це кафе, бари, ресторани, пляжі і готелі, що в основному купують недорогі пластикові меблі, то київський покупець — не тільки підприємства громадського харчування, але і приватні особи що прагнуть купити дорогі і якісні ексклюзивні пластикові меблі, а також корпоративні клієнти, що використовують такі меблі в рекламних цілях. Визначена градація є й в інших областях, але потрібно пам»ятати: чим ближче до границі — тим більше “сірого” імпорту, що пропонують невеликі фірми.
Меблі пластмасові класифікують за експлуатаційними, функціональними, конструктивно-технологічними ознаками, за характером виробництва і призначенню.
За функціональними ознаками розрізняють меблі для сидіння; роботи; лежання; збереження одягу, посуду, книг; меблі підставки.
За конструктивно-технологічними ознаками меблі підрозділяють на щитову, рамкову, секційну, розбірну чи нерозбірну, що трансформується, складну. По характері виробництва меблі поділяють на експериментальну, серійну і масову.
За призначенням меблі поділяють на чотири комплекси: для житлових кімнат, дитячу, для кухні, для передньої. Асортимент меблів удосконалюється, зокрема за рахунок насичення комплектуючими виробами і приладами, поліпшення експлуатаційних і декоративних властивостей конструкційної і лицьової фурнітури.
При конструюванні пластмасових меблів повинні враховуватися усі вимоги, пропоновані до сучасних меблів. У конструкції меблів передбачаються застосування прогресивних матеріалів, ощадлива їх витрата, можливість максимальної механізації й автоматизації технологічних процесів з урахуванням максимальної уніфікації елементів і їх повної чи часткової взаємозамінності. Повною взаємозамінністю характеризуються вироби, усі деталі і вузли яких взаємозамінні і без додаткової обробки заміняють один одного без погіршення якості виробу. Частково взаємозамінні вузли, у яких тільки деякі деталі взаємозамінні. Взаємозамінність деталей меблів забезпечується правильним застосуванням системи допусків і посадок.
В 2003 році порівняно з 2002 товарооборот пластмасових меблів зріс на 5,54 тис. грн. (3,68%) за рахунок збільшення обсягу реалізації продукції всіх перелічених пластмасових меблів.
Найбільше зростання відбулося за рахунок таких товарів, як столи 2,41 тис. грн. (4,41%) і крісла та лежаки — на 1,09 тис. грн. (7,4%).
Як показують результати опитування 25,8% респондентів стверджують, що хотіли б купити пластмасові меблі в магазинах де є спеціалізовані відділи, 23,1% в гіпермаркетах, 49,8% опитаних — на ринках міста.
Як видно з результатів опитування 31,2% надають пластиковим меблям центрам виробництва країн Європи, 20,5% Японії, 11,7% Кореї та 22,6% України.
Протягом 2001-2003 років в магазині “Флеш” виявлено 1,36% бракованих пластмасових меблів. Найбільший відсоток браку було виявлено в 2002 році 1,53%. Як бачимо відсоток бракованих пластмасових меблів досить низький, що свідчить про досить високу якість продукції, що реалізується в магазині “Флеш”.
Протягом 2001-2003 років найбільше було виявлено дефектів структури пластмасових меблів.
Список використаних джерел
1. Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.
2. Алексеев Н.Е. Товароведение хозяйственных товаров. М., Экономика, 1989.- 268 с.
3. Васильева М.Н., Негапетьянц К.В. (ред.). Коммерческое товароведение и экспертиза. – М.: Призма, 1997.
4. Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.
5. Исикава К. Японские методы управления качеством: Сокр. пер. с англ. – М.: Экономика, 1998
6. Малышева А. С., Нарышкина И. В., Ермаков Б. П. Культтовары. Товароведение. М.: Экономика, 1982.
7. Мареев Ю. И., Трепелъ В. А., Шмелъкин А. Ф. Товароведение хозяйственных товаров. М.: Экономика, 1980.
8. Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 344 с.
9. Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 288 с.
10.Ноулер Л. и др. Статические методы контроля качества продукции. Пер. с англ. – 2-е русск.изд. – М.: Издательство стандартов, 1989
11.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991
12.Пугачевський Г. Ф., Семак Б. Д. Товарознавство непродовольчих товарів: Підручник для студ. вищ. закл. освіти. — К., 1999.
13.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2, 3.
14.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.
15.Товароведение и организация торговли непродовольственными товарамии / Под ред. А. Н. Неверова. М.: 2000.
16.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001.
17.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.
18.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2003-01-13 |
|
|
Підприємство ТОВ «Флеш» |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
300 |
310 |
|
первісна вартість |
0 11 |
330 |
350 |
|
Знос |
0 12 |
30 |
40 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1200 |
2100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
500 |
2340 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1000 |
2970 |
|
Знос |
0 32 |
500 |
630 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
110 |
100 |
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
20 |
10 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2130 |
4863 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
400 |
450 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
10 |
60 |
|
готова продукція |
130 |
20 |
78 |
|
товари |
140 |
1300 |
1400 |
|
Векселі одержані |
150 |
150 |
170 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
300 |
320 |
|
первісна вартість |
161 |
340 |
360 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
40 |
40 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
7 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
35 |
12 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
50 |
20 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
70 |
201 |
|
в іноземній валюті |
240 |
120 |
5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2492 |
2719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
50 |
70 |
|
БАЛАНС |
280 |
4672 |
7652 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3600 |
3600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
200 |
200 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
2629 |
|
Резервний капітал |
340 |
50 |
70 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
2 |
10 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
30 |
10 |
|
Вилучений капітал |
370 |
20 |
10 |
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3802 |
6489 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
10 |
6 |
|
Інші забеспечення |
410 |
2 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
22 |
6 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
200 |
250 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
50 |
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
20 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
220 |
300 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
120 |
190 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
20 |
20 |
|
Векселі видані |
520 |
60 |
130 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
250 |
225 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
50 |
110 |
|
з бюджетом |
550 |
10 |
20 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
3 |
4 |
|
зі страхування |
570 |
7 |
3 |
|
з оплати праці |
580 |
18 |
10 |
|
з участниками |
590 |
30 |
35 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
10 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
578 |
747 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
50 |
110 |
|
БАЛАНС |
640 |
4672 |
7652 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2003-01-13 |
|
|
Підприємство ТОВ «Флеш» |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
3901,3 |
2900,0 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
650,22 |
483,33 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3251,08 |
2416,67 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
2126,14 |
1916,53 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
1124,94 |
500,14 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
322,51 |
250,32 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
160,11 |
81,14 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
110,01 |
51,11 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
532,31 |
117,57 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
21,59 |
11,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
553,9 |
128,57 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
166,17 |
38,57 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
2027,95 |
1664,5 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
285,02 |
273,01 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
105,45 |
101,01 |
|
Амортизація |
260 |
180,05 |
150,08 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
120,3 |
110,5 |
|
Разом |
280 |
2718,77 |
2299,1 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
ШАНОВНІ ПОКУПЦІ!
Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з метою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості пластмасових меблів
АНКЕТА
1. Де Ви, хотіли б купити пластмасові меблі ? |
1.1. В магазинах, де є спеціалізовані відділи |
1.2. В гіпермаркетах |
1.3. У приватних осіб на ринку |
1.4. Не купуємо |
2. Пластмасовим меблям яких країн Ви віддаєте перевагу? |
2.1. Країни Європи |
2.2. Японія |
2.3. Корея |
2.4. Україна |
2.5 Інші країни |
2.6. Немає значення |
3. Які фактори впливають на Ваш вибір при купівлі пластмасових меблів? |
3.1. Якість |
3.2. Ціна |
3.3. Торгова марка або фірма-виробник |
3.4. Реклама |
3.5. Інше (назвіть) |
Ваш вік |
Рівень доходу |
1. З високим рівнем доходу |
2. З середнім рівнем доходу |
3. З низьким рівнем доходу |
Місце проживання: |
1. Місто |
2. Селище міського типу |
3. Село |
Додаток Г
|