Зміст
Вступ…………………………………………………………………………………………….. 3
Розділ 1. Огляд літератури…………………………………………………….. 5
1.1. Споживчі властивості та класифікація капустяних овочів…………. 5
1.2. Фактори, що впливають на формування споживчих властивостей в процесі зберігання та транспортування капустяних овочів…………………………. 11
1.3. Вимоги до якості (стандарт) білоголової та цвітної капусти…… 17
1.4. Характеристика господарсько-ботанічних сортів білоголової капусти, що поширені в Київській області…………………………………………………………. 19
1.5. Найпоширеніші хвороби капустяних овочів……………………………. 23
Розділ 2. Експериментальна частина……………………………. 27
2.1. Вибір об’єктів та методів дослідження……………………………………. 27
2.2. Товарознавчі дослідження споживчих властивостей білоголової капусти господарсько-ботанічних сортів…………………………………………………….. 39
2.3. Зміни споживчих властивостей під час зберігання та реалізації. 47
2.4. Шляхи вдосконалення товароруху білоголової капусти………….. 59
2.5. Результати досліджень…………………………………………………………….. 63
Розділ 3. Організація продажу капустяних овочів….. 66
3.1. Сутність та складові елементи роздрібного продажу товарів в магазині “Мальва”………………………………………………………………………………………… 66
3.2. Формування товарної пропозиції в магазині……………………………. 75
3.3. Ефективність продажу товарів та шляхи її підвищення…………… 83
Висновки…………………………………………………………………………………… 92
Список використаних джерел…………………………………………. 96
Додатки………………………………………………………………………………………. 99
Вступ
Розвиток ринкових відносин обумовлює вимоги до формування і раціонального управління асортиментом споживчих товарів у роздрібній торговій мережі та до якості товарів, реалізованих на споживчому ринку. У зв»язку з цим необхідні удосконалювання системи контролю і застосування сучасних методів експертизи. Працівники торгівлі повинні не тільки знати асортимент товарів і підтримувати його на необхідному рівні, але і вміти проводити експертизу товарів при прийманні його на реалізацію і створювати умови для збереження якості товару при збереженні.
Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.
Якість та конкурентоспроможність овочевих культур залежить від ряду факторів та в значній мірі впливає на здоров’я людини.
Якість овочевих культур є одним з найважливіших засобів конкурентної боротьби, завоювання й утримання позицій на ринку. Тому підприємства приділяють особливу увагу забезпеченню високої якості товарів, установлюючи контроль на всіх стадіях виробничого процесу, починаючи з контролю якості використовуваних сировини і матеріалів і закінчуючи визначенням відповідності випущеного продукту технічним характеристикам і параметрам не тільки в ході його використання. Тому управління якістю продукції стало основною частиною виробничого процесу і спрямовано не стільки на виявлення дефектів або браку в готовій продукції, скільки на перевірку якості виробу в процесі його виготовлення та реалізації.
Саме тому тема дипломної роботи “Товарознавчі дослідження споживчих властивостей капустяних овочів, організація їх продажу та зберігання” є на даний час досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є товарознавчого дослідження споживчих властивостей капустяних овочів в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— розглянути споживчі властивості та класифікацію капустяних овочів;
— вивчити фактори, що впливають на формування споживчих властивостей в процесі зберігання та транспортування капустяних овочів;
— вивчити вимоги до якості білоголової та цвітної капусти;
— дати характеристику господарсько-ботанічних сортів білоголової капусти;
— визначити об’єкти та методи дослідження капустяних овочів;
— дати товарознавчу характеристику білоголової капусти;
— розглянути організацію продажу та зберігання капустяних овочів;
— зробити відповідні висновки та пропозиції.
Предметом дослідження є якість та конкурентоспроможність капустяних овочів.
Об»єктом дослідження є ТОВ “Роздол” магазин “Мальва”, м. Київ.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Огляд літератури
1.1. Споживчі властивості та класифікація капустяних овочів
Капусту вирощують і використовують з давніх часів. Це найпоширеніша овочева рослина. Походить вона з приморських районів Західної Європи й узбережжя Середньоземного моря від дикої кущової капусти. Дикі види капусти до нашого часу збереглися лише на узбережжя Середземного, Егейського й Адріатичного морів, а також в Англії і Нормандії, а культурні види представлені декількома ботанічними видами.
Капуста головна овочева культура що займає, у нашій країні більш 30% усієї площі під овочами, має широкий ареал поширення, особливо в центральних і північних зонах овочівництва.
В даний час вирощують наступні різновиди капусти: білоголову, червоноголову, савойську, брюссельську, цвітну, кольрабі, листову, пекінську.
…
Для профілактики захворювання за 3 дні до сівби насінь чи висадження розсади в ґрунт вносять сірку, 80 %-ний порошок (5 г на 1 м2). Не слід допускатизагущення посівів. Замічено, що розсаду в торфоперегнійних горшках майже ніколи не уражає чорна ніжка.
Отже, найпоширенішими хворобами капусти є кила капусти та чорна ніжка. Існують профілактичні заходи, що дозволяють зменшити можливість захворювання або і уникнути хвороб.
Розділ 2. Експериментальна частина
2.1. Вибір об’єктів та методів дослідження
Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах зібраних під час проходження переддипломної практики в магазині “Мальва” ТОВ “Роздол”, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів КНТЕУ.
Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості білоголової капусти, що зберігаються та реалізуються в магазині “Мальва” ТОВ “Роздол”.
Об»єктом дослідження була білоголова капуста сортів Харківська зимова, Крюмон, Екстра та Амагер.
Для оцінки якості білоголової капусти, що реалізується в магазині “Мальва” ТОВ “Роздол” проводилась вибірка одиниць із партії відповідно стандарту ГОСТ 26768—85 Капуста білоголова свіжа, реалізована в роздрібній торговій мережі. Технічні умови.
З органолептичних показників в білоголовій капусті визначались зовнішній вигляд, смак та запах, внутрішній склад, розмір плодів по найбільшому поперечному діаметру, вміст плодів з відхиленнями від встановлених норм розмірів, вміст плодів з механічними пошкодженнями, з признаками зморщеності, загнивших та підморожених.
…
Отже, як видно з результатів дослідження масова частка цукрів в залежності від сорту капусти після 2 місяця зберігання відрізняється від масової частки цукрів після місяця зберігання.
2.4. Шляхи вдосконалення товароруху білоголової капусти
Комерційна робота з оптових закупівель білоголової капусти магазином “Мальва” у ринкових умовах повинна ґрунтуватися на принципах сучасного маркетингу. За допомогою методів маркетингу комерційні працівники, керівники, менеджери ТОВ “Роздол” одержують необхідну інформацію про те, які сорти капусти і чому хочуть купувати споживачі, про ціни, що споживачі готові заплатити, де закупівля продукції може принести найбільший прибуток.
…
Для формування сприятливої громадської думки про магазин “Мальва” на його товари велика увага має приділятися такому засобу інтенсифікації збуту, як «громадський зв»язок» («зв»язок з публікою»). Працівникам магазину “Мальва” потрібно проводити бесіди, давати інтерв»ю, листуватися з покупцями, зміст листів потім публікують, видають і поширюють проекти, каталоги, проводять виставки-продажі, конференції покупців тощо.
Висновки
За результатами проведеного дослідження можна зробити висновки.
1. Капуста містить величезну кількість різноманітних хімічних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини і тварин. У її складі виявлено до 8 % цукрів — глюкози, цукрози, фруктози, мальтози, рафінози, а також пектинові речовини, крохмаль і клітковина. За вмістом білків капуста перевищує брукву, ріпу, моркву, буряк, поступившись тільки шпинату. Серед мінеральних речовин у листах капусти знайдені такі важливі елементи, як фосфор, калій, кальцій, натрій, залізо, магній, а також мікроелементи — срібло, нікель, цинк, молібден, кремній, свинець і ін.
У капусті міститься значна кількість різних вітамінів, а також аскорбінова кислота, вітаміни комплексу В, О, Н, Е, К, рутин, так званий вітамін U, що сприяє лікуванню виразкової хвороби шлунка і кишечнику.
2. Капуста дуже корисна рослина своїми харчовими цінностями, мінеральними солями та вітамінами. Найбільш поширеною серед інших капустяних овочів в Україні є білоголова капуста.
3. В магазині “Мальва” було проведено оцінку якості капусти білоголової за органолептичними показниками. Об»єктом дослідження була білоголова капуста сортів Харківська зимова, Крюмон, Екстра та Амагер.
Органолептична оцінка капусти проводилася за п’ятибальною шкалою. Дегустацію проведено 5 дегустаторами і за кожним показником і кожним сортом капусти визначено середнє значення.
За зовнішнім виглядом оцінки якості 4,5 балів отримала капуста сортів Амагер та Крюмон. Капуста сортів Харківська зимова та Екстра отримали оцінки 4,4. За консистенцією найбільшу оцінку 4,8 балів отримали капуста сорту Амагер, а найменшу 4,6 балів капуста сортів Харківська зимова та Екстра. За запахом капуста сорту Амагер отримала 4,9 балів, всі інші сорти отримали 4,8 балів. За смаком переважають сорти капусти Амагер і Крюмон з оцінкою 4,8 балів. Середній бал за органолептичною оцінкою 4,73 найбільший в капусти сорту Амагер, а найменший в капусті сорту Екстра 4,6.
4. Під час виконання роботи було проведено дослідження білоголової капусти на вміст цукрів в таких сортах, що реалізуються в магазині “Мальва”, як Харківська зимова, Крюмон, Екстра, Амагер. Найбільше редукуючих цукрів містить капуста білоголова сорту Екстра в кількості 1,135%, а найменше капуста Крюмон та Амагер – 0,832%. Загальна кількість цукрів найбільша в сортах капусти Крюмон та Екстра відповідно складає 2,047%, а найменша в капусті сорту Екстра – 1,712%.
Розглянули вміст цукрів в капусті після зберігання протягом одного місяця. Масова частка цукрів в залежності від сорту капусти після 1 місяця зберігання відрізняється. Найбільше редукуючих цукрів містить капуста білоголова сорту Екстра в кількості 1,024%, а найменше капуста Крюмон та Амагер – 0,856%. Загальна кількість цукрів після 1 місяця зберігання найбільша в сортах капусти Крюмон та Амагер складає 1,864%, а найменша в капусті сортів Харківська зимова та Екстра – 1,712%.
Розглянули вміст цукрів в капусті після зберігання протягом двох місяців зберігання. Масова частка цукрів в залежності від сорту капусти після 2 місяця зберігання відрізняється від масової частки цукрів після місяця зберігання.
До початку зберігання найбільше цукрів 2,047% було в капусті сорту Крюмон. Після одного місяця зберігання масова частка загальних цукрів найбільша в сортів Крюмон та Амагер і складає 1,864%. Після двох місяців зберігання масова частка загальних цукрів найбільша в сортів Крюмон та Амагер і складає 1,712%.
3. Проведено аналіз конкурентоспроможності капустяних овочів, що реалізуються в магазині “Мальва”. За еталон прийнято найбільш конкурентоспроможний товар – білокачанну капусту сорту Амагер. Аналіз конкурентоспроможності проведено для капустяних овочів таких, як білокачанна Крюмон, Екстра, Харківська зимова. За функціональними та естетичними параметрами найбільш якісним є сорт Крюмон ФП = 0,903, потім Харківська зимова та Екстра відповідно для яких ФП = 0,862 та 0,856.
За економічними показниками найбільша вартість в Екстра за рахунок великої вартості перевезень та Харківська зимова за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті капуста сорту Крюмон, на другому Харківська зимова та на третьому Екстра.
4. Роздрібне торговельне підприємство ТОВ “Роздол” займається роздрібною торгівлею овочевими товарами. В загальному товарообороті магазину “Мальва” зміни сталися за рахунок капусти, томатів та картоплі. По таких товарних групах, як морква, інші в 2002 майже не відбулося змін товарообороту порівняно з минулим роком. Велику частку в товарообороті магазину “Мальва” складає капуста. В 2002 році вона склала 278,4 тис. грн., що на 24 тис. грн. ( 9,43%) більше ніж в 2001 році. За питомою вагою в 2001 капуста складала 22,82%, а в 2002 зменшилася до 22,52% в загальному товарообігу. в 2002 році загальний роздрібний товарообіг зріс порівняно з 2000 роком на 121,1 тис. грн., на 10,86% та становить 1236 тис. грн. порівняно з 1114,9 в 2001 році.
5. По основних постачальниках в 2002 товарооборот зріс по ЗАТ “Плодоовоч” на 60,6 тис. грн. (14,8%), по радгоспу “Україна” на 29,5 тис. грн. (14,1%), по Агро-Трейд зменшився на 14,7 тис. грн. (8,97%).
В загальному по підприємству надходження товарів в 2002 році зросло на 123 тис. грн. (11,22%) порівняно з 2001 роком.
6. Торгова площа в магазині “Мальва” використовується неефективно. При цьому коефіцієнт устаткування дорівнює 0,17 і менший за норматив. В подальшому потрібно доцільно використовувати всю площу торгового залу та розширювати асортимент товарів.
7. Для магазину “Мальва” можна запропонувати заходи по вдосконаленню ефективності торгівлі на основі маркетингових досліджень ринкового середовища. Маркетинг розглядається як організаційна система збуту продукції, конкурентоспроможність якої визначається в процесі її реалізації на ринку. Для формування сприятливої громадської думки про магазин “Мальва” на його товари велика увага має приділятися такому засобу інтенсифікації збуту, як «громадський зв»язок» («зв»язок з публікою»). Працівникам магазину “Мальва” потрібно проводити бесіди, давати інтерв»ю, листуватися з покупцями, зміст листів потім публікують, видають і поширюють проекти, каталоги, проводять виставки-продажі, конференції покупців тощо.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
2. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
3. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
4. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.
8. Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.
9. ДСТ 26768—85 Капуста білоголова свіжа, реалізована в роздрібній торговій мережі. Технічні умови.
10. ДСТ 1724—85 Капуста білоголова свіжа заготовлювана і що поставляється. Технічні умови.
11. ДСТ 7968—89 Капуста цвітна свіжа Вимоги при заготівлях, постачаннях і реалізації.
12. Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.
13. Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. — М.: Экономика, 1982. – 424с.
14.Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.
15.Болотских А.С. Овощи Украины. – Харьков: «Орбита», 2001. – 1088 с.
16. Болотских А.С. Капуста. Харьков: Фолио, 2002. — 318 с.
17. Власова В.М., Волков Д.М. и др. Основы предпринимательской деятельности. — М.: Финансы и статистика, 1994. – 357с.
18. Габович Р.Д.. Припутана Л.С. Гигиенические основы охраны продуктов питания от вредных химических веществ. — К.: Здоров»я, 1987. – 394с.
19. Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.
20. Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1993. — 221 с.
21.Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.
22. Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. — Л.: Медицина, 1987. — 412с.
23. Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.
24.Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг. — М. : Международные отношения, 1999 — 416 с.
25.Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. — М.: Химия, 1985. – 274 с.
26.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
27. Липатов Н.Н., Рогов И.А. Методология проектирования продуктов питания с требуемым комплексом показателей пищевой ценности. // Известия вузов. Сер. Пищевая технология.- 1987г №2.- С.9,
28. Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.
29. Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1991.- 304с.
30.Огляд ринку: Неврожай «консерваторам» не зашкодить. // Галицькі контракти, 2002, №33.
31. Орлов Н.П. Производство, хранение и реализация солено-квашенных овощей и плодов. – К.: Урожай, 1989. – 192 с.
32.Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 1992. – 384с.
33.Современная энцеклопедия. Сад и огород/ Насекайло О.Л. – Мн.: Современный литератор, 2000. — 816 с.
34. Тема №1. Форма для поліпшення змісту // Галицькі контракти. 2001 — №20. – С10.
35.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.
36.Технология производства продуктов общественного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.
37.Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.
38. Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 1986.- 410с.
39.Фомин В.Н. Качество продукции и маркетинг. 1991. – 348 с.
40. Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.
41. Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза зерномучных и плодоовощных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 224 с.
42.Энгетлер П. Рыночная экономика для начинающих бизнесменов. -К.: МП «Вик». 1992. – 214с.
43.Юдонов А.О. Конкуренция: теория и практика. — М.: «Акалис , 1996. – 314с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ «Роздол» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 3 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
300 |
310 |
|
первісна вартість |
0 11 |
330 |
350 |
|
Знос |
0 12 |
30 |
40 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1200 |
2100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
609,15 |
2627,2 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1109,15 |
3257,2 |
|
Знос |
0 32 |
500 |
630 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
110 |
100 |
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
20 |
10 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
Ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2239,15 |
5150,2 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
400 |
450 |
|
Тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
10 |
60 |
|
готова продукція |
130 |
20 |
78 |
|
товари |
140 |
1300 |
1400 |
|
Векселі одержані |
150 |
150 |
170 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
300 |
320 |
|
первісна вартість |
161 |
340 |
360 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
40 |
40 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
7 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
35 |
12 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
50 |
20 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
70 |
201 |
|
в іноземній валюті |
240 |
120 |
5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2492 |
2719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
50 |
70 |
|
БАЛАНС |
280 |
4781,15 |
7939,2 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3600 |
3600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
200 |
200 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
2859 |
|
Резервний капітал |
340 |
50 |
70 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
111,5 |
67,2 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
30 |
10 |
|
Вилучений капітал |
370 |
20 |
10 |
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3911,15 |
6776,2 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
10 |
6 |
|
Інші забеспечення |
410 |
2 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
22 |
6 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
200 |
250 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
50 |
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
20 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
220 |
300 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
120 |
190 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
20 |
20 |
|
Векселі видані |
520 |
60 |
130 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
250 |
225 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
50 |
110 |
|
з бюджетом |
550 |
10 |
20 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
3 |
4 |
|
зі страхування |
570 |
7 |
3 |
|
з оплати праці |
580 |
18 |
10 |
|
з участниками |
590 |
30 |
35 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
10 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
578 |
747 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
50 |
110 |
|
БАЛАНС |
640 |
4781,15 |
7939,2 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ «Роздол» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1236 |
1114,9 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
206 |
185,82 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1030 |
929,08 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
629,4 |
541,1 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
400 |
387,98 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
249 |
207,6 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
119,9 |
83,2 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
0,3 |
0,5 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
31 |
96,68 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
65 |
62,1 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
96 |
158,78 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
28,8 |
47,64 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|