Дипломна робота Проведення експертизи горілок особливих

Зміст

 

 

Вступ. 2

 

Розділ 1. Товарознавча характеристика особливих горілок. 5

1.1. Вплив сировини на формування споживних властивостей особливих горілок  5

1.2. Вплив технології виготовлення на формування споживних властивостей особливих горілок. 10

1.3. Упакування, маркування, транспортування особливих горілок. 13

 

Розділ 2. Особливості експертизи особливих горілок. 16

2.1. Порядок дегустаційного аналізу. 16

2.2. Основні дефекти та недоліки горілок. 17

2.3. Характерні вимоги до особливих горілок. 20

 

Розділ 3. Матеріали та методи дослідження. 22

 

Розділ 4. Документальне оформлення і нормативне забезпечення при здійсненні експортно-імпортних операцій. 24

 

Розділ 5. Порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих в Україні44

5.1. Документальне оформлення експортно-імпортних операцій обігу особливих горілок при митному контролі на Київській регіональній митниці44

5.2. Порядок сплати митних зборів при здійсненні експортно-імпортних операцій на КРМ61

5.3. Експертиза якості особливих горілок при здійсненні експортно-імпортних операцій на КРМ66

 

Висновки та пропозиції78

 

Список використаних джерел. 81

 

Додатки. 84


Вступ

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного  врахування виробниками ринкового фактора, переходу від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до створення систем високої якості.

Проблема підвищення і стабілізації якості продукції одна з пріорітетних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

В даний час стрімко розвивається ринок горілок особливих.

Саме тому тема дипломної роботи “Проведення експертизи горілок особливих” є на даний час досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є товарознавче дослідження споживних властивостей горілок особливих в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:

— надати товарознавчу характеристику горілок особливих;

— дослідити особливості експертизи горілок особливих;

— проаналізувати документальне оформлення і нормативне забезпечення при здійсненні експортно-імпортних операцій;

— розглянути порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих;

— провести експертизу горілок особливих, що проходять митний контроль на Київській регіональній митниці;

— зробити відповідні висновки та пропозиції щодо удосконалення експертизи горілок особливих.

Предметом дослідження є якість та конкурентоспроможність горілок особливих, особливості їх митної експертизи.

Об»єктом  дослідження є горілки особливі, що проходять митний контроль на Київській регіональній митниці.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, митної справи, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ, використовувалися фізичні та хімічні методи дослідження якості горілок оособливих. 

 


Розділ 1. Товарознавча характеристика особливих горілок

 

1.1. Вплив сировини на формування споживних властивостей особливих горілок

 

До алкогольних напоїв відносять продукцію, що містить не менш 1,2% спирту з харчової сировини. Горілки і горілки особливі являють собою спиртні напої, отримані спеціальною обробкою адсорбентом водно-спиртового розчину міцністю 40, 45, 50 і 56 % з додаванням інгредієнтів чи без, з наступною фільтрацією. Усе різноманіття горілок підрозділяється на два напрямки – горілки і горілки особливі. До складу простої горілки входить тільки вода і спирт. Дозволяється вводити добавки, що округляють смак, але не надають продукту додатковий аромат. В особливу горілку вводять різноманітні компоненти, що і надають їй «особливий» аромат. До таких інгредієнтів відносять ароматні спирти, ефірні олії, гліцерин, сода, цукор (у тому числі і фруктоза з глюкозою). Особливі горілки є своєрідним аналогом ароматних російських горілок XVII сторіччя, що одержували перегонкою настоїв різної рослинної сировини на зерновому спирті. Технології постійно удосконалюються, і популярність саме особливих горілок постійно зростає.

 Горілки особливі транспортуються в ящиках, контейнерах, пакетах за ГОСТ 23285-78 транспортом усіх видів відповідно до діючих правил перевезень вантажів. Під час перевезення і вантажних операцій продукція повинна бути захищена від забруднення й атмосферних впливів.

Горілки особливі зберігають у складських приміщеннях при температурі від -5 до +25 °С; горілки для експорту — при температурі від —15 до +30 °С та відносній вологості повітря не вище 85% [42].


Розділ 2. Особливості експертизи особливих горілок

2.1. Порядок дегустаційного аналізу

 

Відповідно до ГОСТ 5363—93, органолептичну оцінку горілки особливої проводять у наступному порядку [28]:

Напій наливають у дегустаційний келих, що має об’єм 150 см3  приблизно на 1/3 обсягу (40—50 см3). Келих піднімають за ніжку, нахиляють і візуально оцінюють прозорість і колір у минаючому розсіяному світло. Різні відхилення від кольору і прозорості можна виявити шляхом порівняння аналізованої горілки з дистильованою водою, поміщаючи їх в однакові пробірки обсягом 10 cм3. 

 

Фiнансовi гарантiї, наданi у виглядi грошової застави, повертаються, якщо усi взятi ним перед митними органами зобов»язання щодо Перемiщення вантажу через митний кордон України виконанi. Контроль за перемiщенням через митний кордон України готової продукцiї здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами наказу Держмитслужби вiд 22.06.97 р. № 283 «Про затвердження Тимчасового порядку митного контролю за перемiщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукцiї». Основним пріоритетним заходом щодо вирішення певних проблем митного оформлення горілчаних виробів повинен стати новий Митний кодекс України. Але тут знову ж таки проблеми: неознайомленість з його нормами та положеннями багатьох співробітників митниці, яка власне зумовлена не тільки браком часу, коштів та кваліфікованістю кадрів, але й навмисних дій співробітників, оскільки новий Кодекс все ж таки більше чітко врегулював межі відповідальності співробітників митниці. 


Розділ 5. Порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих в Україні

 

5.1. Документальне оформлення експортно-імпортних операцій обігу особливих горілок при митному контролі на Київській регіональній митниці

 

Технологія здійснення окремого митного контрольного заходу, операції або комплексу контрольних дій знаходить своє ві­дображення в конкретних формах. Так, залежно від того, скільки разів горілчані вироби перевіряються в митній зоні, митний контроль може бути одноразовим або повторним.

Митним кодексом України визначено форми митного контро­лю горілчаних виробів:

– перевірка документів, необхідних для митного контролю та
митного оформлення горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон;

– митний огляд (горілчаних виробів);

– переогляд;

– облік горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон.

….

Таблиця зроблена на підставі даних табл. 4.5. Наприклад: ? ранг за показником споживчих властивостей Х1 = 20: Сумарне ранжування_усіх показників ? рангів дорівнює (28+30+14+31+9+20+10+20+24+34)=220

V1 = 20/220 = 0.091.

Визначимо сумарне зважене ранжування альтернативних рішень 5 зразків горілок особливих (комплексний показник якості) за допомогою співвідношення:

У відповідності з множенням ваги V на матрицю О, було одержано сумарне ражування 5 зразків горілок особливих, у даному випадку:

 

 

З розрахунку сумарного зваженого ранжування 5 зразків горілок особливих різних зарубіжних виробників (комплексного показника якості) ясно, що min Х5  = 8,844 тому на дум­ку експертів, найбільш переважаючою є горілка особлива Первак Хмільний.


Висновки та пропозиції

 

Отже за результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки та зробити такі пропозиції.

Провели експертну оцінку особливих горілок особливих трьох виробників Немирів, Українська особлива, Первак, Хмільний та Олімп, Київська Русь. За зовнішнім виглядом найбільш привабливим є горілка особлива Немирів, Українська особлива 4,9 бали.  За ароматом найбільш кращим є  Олімп, Київська Русь. Найбільш якісним за смаком є Первак, Хмільний .  

Як свідчать результати досліджень всі види горілок особливих мають досить високий показник якості.

Аналіз конкурентоспроможності провели для Немирів, Українська особлива, Первак, Хмільний та Олімп, Київська Русь. За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є Первак, Хмільний ФП = 0,9, потім Немирів, Українська особлива та Олімп, Київська Русь відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825. За економічними показниками найбільша вартість в Немирів, Українська особлива за рахунок великої вартості перевезень та Олімп, Київська Русь за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті Первак, Хмільний, на другому Олімп, Київська Русь та на третьому Немирів, Українська особлива.

Для оцінки якості горілок особливих виділимо п»ять зразків горілок за виробником: на другому Олімп Київська Русь, Немирів Українська особлива, Мерная №1 Застольє, Чарочка Хмільна, Первак Хмільний.З розрахунку сумарного зваженого ранжування 5 зразків горілок особливих різних зарубіжних виробників (комплексного показника якості) ясно, що min 8,844 тому на дум­ку експертів, найбільш переважаючою є горілка особлива Первак Хмільний.

Митне оформлення горілчаних виробів на Київській регіональній митниці має включати такі етапи.

1. Прийняття, реєстрація та облік митних декларацій. Особа повинна чітко заповнити декларацію, а після її передачі до мит­ного органу на неї поширюється обов»язок нести юридичну від­повідальність (адміністративну,  кримінальну) за  відповідність запису реальному стану. Митний орган повинен перевірити пра­вильність заповнення митної декларації, внести інформацію в систему електронного обліку і проставити на ВМД відмітку «пере­вірено» та відбитки своєї особистої печатки. З цього моменту конкретна особа митного органу та сам митний орган вступає в офіційні відносини з власником товару, підтверджуючи готов­ність його митного оформлення.

2. На другому етапі перевіряється правильність визначення коду горілчаних виробів відповідно до товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності та країни походження. Митні дії, що виконуються на цьому етапі, важливі для митної статистики. Особа, яка здійснює перевірку, повинна проставити на ВМД від­мітку «перевірено» та засвідчити своєю особистою печаткою.

3. На третьому етапі здійснюється валютний контроль і конт­роль митної вартості горілчаних виробів. При цьому перевіряються всі необ­хідні документи щодо зовнішньоекономічного контракту, дотри­мання вимог валютного законодавства, уточнюється вартість горілчаних виробів та розміри відповідних митних платежів. Час закінчення перевірки фіксується в ВМД та проставляється відбиток особис­тої печатки інспектора.

4. На четвертому етапі митного оформлення відбувається пе­ревірка правильності митних платежів, наявності заборгованості у суб»єкта зовнішньоекономічної діяльності за попередню діяль­ність та прострочення митних платежів. Перевіряється фактичне надходження грошових сум на рахунок митних органів. Результати перевірки також підтверджуються відбитком особистої пе­чатки інспектора.

5. На останньому етапі митного оформлення перевіряється про­ходження документів перших чотирьох етапів, правильність запов­нення документів і при потребі приймається рішення щодо прове­дення митного огляду горілчаних виробів. Зауважимо, що рішення щодо про­ведення митного огляду горілчаних виробів може прийматися будь-яким інспек­тором митного органу, точніше на будь-якому етапі митного оформ­лення. Кожний інспектор несе персональну відповідальність за від­повідність відомостей, занесених у декларацію, реальному стану.

 


Список використаних джерел

 

1. Митний кодекс. // ВВР — 2004. — №2. — С.28-32.

2. Закон України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом       етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”, затверджений Постановою ВРУ №481/95 від 19.12.95 р. (зі змінами і доповненнями)//ВВР — 2004. — №4. — С.35-37.
3. Закон України “Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої”затверджений Постановою ВРУ №178/96 від 07.04.96 р. (зі змінами і доповненнями)//ВВР — 2003. — №11. — С.15-17.

4. Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. — М.: Экономика, 1982. – 424с.

5. Балабанов И.Т. Внешнеэкономические связи: Учеб. пособие для вузов. – 2-е издание. – М.:, 2001. – 354 с.  

6. Бутинець Ф.Ф., Жиглей І.В., Пархоменко В.М. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності. Підручник. — Житомир: ПП Рута, 2002.-544 с.

7. Габович   Р.Д..   Припутана   Л.С.   Гигиенические   основы   охраны продуктов питания от вредных химических веществ. — К.: Здоров»я, 1987. – 394с.

8. Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с. 

9. Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

10. Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. — Л.: Медицина, 1987. — 412с.

11. Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.

12. Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг. — М. : Международные отношения, 1999 — 416 с.

13. Костюченко В.В. Організація бухгалтерського обліку зовнішньоекономічної діяльності підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999. – №4. – С. 20–24.

14. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

15. Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций. – Одеса. Астропринт, 2001. – 196 с.

16. Микулович Л. С. и др. Товароведение продоволь­ственных товаров. — Минск: БГЭУ, 1998. – 422 с.

17. Николаева М. А. Товароведение плодов и овощей. М.: Экономика, 1990. – 285 с.

18. Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

19. Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1991.- 304с.

20. Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельнос­ти. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.

21. Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 2002. – 384с.

22. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.

23. Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

24. Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.

25. Сакал А.П. Оформление товаров на экспорт // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 2002. – №8 (35). – С. 13.

26. Слепнева А. С. и др. Товароведение плодоовощ­ных, зерномучных, кондитерских и вкусовых товаров: Учебник для товароведческих отделений техникумов со­ветской торговли и потребительской кооперации/А. С. Слепнева, А. Н. Кудяш, П. Ф. Пономарев. — 2-е изд., переработанное. — М.: Экономика, 1987. – 341 с.

27. Современная энцеклопедия. Сад и огород/Насекайло О.Л., Баранова Н.А. – Мн.: Современный литератор, 2000. – 816 с.

28. Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

29. Технология производства продуктов обще­ственного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.

30. Ткаченко Н., Лагода Т. Облік експортно–імпортних операцій // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. – №9. – С. 2–8.

31. Ткаченко Н.. Контракт (договор) купли–продажи во внешнеэкономической деятельности. Налогообложение, учет и бухгалтерские проводки // Бизнес: Документы, комментарии, консультации. – 2001. – №6 (213). – С. 26–29.

32. Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.

33. Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.

34. Управління зовнішньоекономічною діяльністю: Навч. Посібник/ Під.заг.ред. А.І. Кредісова/ Пер. з рос. Н. Кіт, К. Серажим. – К, 1997.– 448с.

35. Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.

36. Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 1986.- 410с.

37. Фоменко Е.Л. Особенности осуществления внешнеэкономической деятельности, ведение бухгалтерского учета и налогообложение валютных операций в Украине. Одесса: Альянс, 1994. – 283 с.

38. Фомин В.Н.  Качество продукции и маркетинг.  1991. – 348 с.

39. Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.

40. Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

41. Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза зерномучных и плодоовощных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 224 с.

42. Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза вкусовых и кондитерських товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 524 с.

43. Шук Р. Как стать профессиональным коммерсантом / Пер. с англ. — СПб.: Питер пресс, 1999. – 468с.

44. Юдонов А.О. Конкуренция: теория и практика. — М.: «Акалис , 1996. – 314с.

45. http://www.alco.ru/service/vod_clas.htm

46. http://vodka.org.ua/articles/technology

47. http://www.enteh.com/alcohol.html

48. http://www.sadko-vodka.com/technology.html

49. http://www.customs.com.ua

50. http://mmsu.pisem.net

 

 


Додатки

Додаток А

Паспорт імпортної угоди

 

Реквізити банка Імпортера

Назва __АКБ ”Аваль”______      Філіал _____м. Львів_______________

Почтова адреса __б-р Шевченка, 12_______________________________

Реквізити Імпортера

Назва __ТОВ “Добриня”________________________________________

Код ОКПО ___0938362916______________________________________

Почтова адреса ___пр-т Маяковського, 17_________________________

Номер рахунка __03789217______________________________________

Реквізити іноземної сторони

Назва __Absolute vodka_________________________________________

Країна ____Фінляндія__________________________________________

Почтова адреса _____14, Dosten str._______________________________

Код країни ___03584____________________________________________

Реквізити та умови контракту

Номер _______3029________________ Отання дата ____12.02.2004____

Дата _____10.02.2004_______________ Валюта платежу ___дол. США_

Сума контракту_____10000_________ Код валюти платежу _____03___

Валюта ціни________дол. США_____ Форма розрахунків ___інкасо____

Код валюти ціни______03___________ Оплата товару ____часткова____

Валютна обмовка _________________

Ліцензія банку України

Номер _0378______________________ Дата ____3.02.2004___________

Вартість відстроченої поставки _1000_ Дата закінчення ліцензії _15..02_

 

Підписи уповноважених осіб

Від банку імпортера                                 Від імпортера   

Посада __________________________  Посада __________________________

ПІБ _______Конін А.П._____________  ПІБ __________Василенко В.В._____

МП.   Дата ______9.02.2004__________  МП.   Дата ____9.02.2004___________

Додаток Д

Зразок вантажно-митної декларації

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.