Зміст
Розділ 1. Товарознавча характеристика особливих горілок
1.1. Вплив сировини на формування споживних властивостей особливих горілок
1.2. Вплив технології виготовлення на формування споживних властивостей особливих горілок
1.3. Упакування, маркування, транспортування особливих горілок
Розділ 2. Особливості експертизи особливих горілок
2.1. Порядок дегустаційного аналізу
2.2. Основні дефекти та недоліки горілок
2.3. Характерні вимоги до особливих горілок
Розділ 3. Матеріали та методи дослідження
Розділ 5. Порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих в Україні
5.2. Порядок сплати митних зборів при здійсненні експортно-імпортних операцій на КРМ
5.3. Експертиза якості особливих горілок при здійсненні експортно-імпортних операцій на КРМ
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.
В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.
Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного врахування виробниками ринкового фактора, переходу від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до створення систем високої якості.
Проблема підвищення і стабілізації якості продукції одна з пріорітетних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.
В даний час стрімко розвивається ринок горілок особливих.
Саме тому тема дипломної роботи “Проведення експертизи горілок особливих” є на даний час досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є товарознавче дослідження споживних властивостей горілок особливих в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:
— надати товарознавчу характеристику горілок особливих;
— дослідити особливості експертизи горілок особливих;
— проаналізувати документальне оформлення і нормативне забезпечення при здійсненні експортно-імпортних операцій;
— розглянути порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих;
— провести експертизу горілок особливих, що проходять митний контроль на Київській регіональній митниці;
— зробити відповідні висновки та пропозиції щодо удосконалення експертизи горілок особливих.
Предметом дослідження є якість та конкурентоспроможність горілок особливих, особливості їх митної експертизи.
Об»єктом дослідження є горілки особливі, що проходять митний контроль на Київській регіональній митниці.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, митної справи, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ, використовувалися фізичні та хімічні методи дослідження якості горілок оособливих.
Розділ 1. Товарознавча характеристика особливих горілок
1.1. Вплив сировини на формування споживних властивостей особливих горілок
До алкогольних напоїв відносять продукцію, що містить не менш 1,2% спирту з харчової сировини. Горілки і горілки особливі являють собою спиртні напої, отримані спеціальною обробкою адсорбентом водно-спиртового розчину міцністю 40, 45, 50 і 56 % з додаванням інгредієнтів чи без, з наступною фільтрацією. Усе різноманіття горілок підрозділяється на два напрямки – горілки і горілки особливі. До складу простої горілки входить тільки вода і спирт. Дозволяється вводити добавки, що округляють смак, але не надають продукту додатковий аромат. В особливу горілку вводять різноманітні компоненти, що і надають їй «особливий» аромат. До таких інгредієнтів відносять ароматні спирти, ефірні олії, гліцерин, сода, цукор (у тому числі і фруктоза з глюкозою). Особливі горілки є своєрідним аналогом ароматних російських горілок XVII сторіччя, що одержували перегонкою настоїв різної рослинної сировини на зерновому спирті. Технології постійно удосконалюються, і популярність саме особливих горілок постійно зростає.
…
Горілки особливі транспортуються в ящиках, контейнерах, пакетах за ГОСТ 23285-78 транспортом усіх видів відповідно до діючих правил перевезень вантажів. Під час перевезення і вантажних операцій продукція повинна бути захищена від забруднення й атмосферних впливів.
Горілки особливі зберігають у складських приміщеннях при температурі від -5 до +25 °С; горілки для експорту — при температурі від —15 до +30 °С та відносній вологості повітря не вище 85% [42].
Розділ 2. Особливості експертизи особливих горілок
2.1. Порядок дегустаційного аналізу
Відповідно до ГОСТ 5363—93, органолептичну оцінку горілки особливої проводять у наступному порядку [28]:
Напій наливають у дегустаційний келих, що має об’єм 150 см3 приблизно на 1/3 обсягу (40—50 см3). Келих піднімають за ніжку, нахиляють і візуально оцінюють прозорість і колір у минаючому розсіяному світло. Різні відхилення від кольору і прозорості можна виявити шляхом порівняння аналізованої горілки з дистильованою водою, поміщаючи їх в однакові пробірки обсягом 10 cм3.
…
Фiнансовi гарантiї, наданi у виглядi грошової застави, повертаються, якщо усi взятi ним перед митними органами зобов»язання щодо Перемiщення вантажу через митний кордон України виконанi. Контроль за перемiщенням через митний кордон України готової продукцiї здiйснюється у вiдповiдностi з вимогами наказу Держмитслужби вiд 22.06.97 р. № 283 «Про затвердження Тимчасового порядку митного контролю за перемiщенням через митний кордон України давальницької сировини та готової продукцiї». Основним пріоритетним заходом щодо вирішення певних проблем митного оформлення горілчаних виробів повинен стати новий Митний кодекс України. Але тут знову ж таки проблеми: неознайомленість з його нормами та положеннями багатьох співробітників митниці, яка власне зумовлена не тільки браком часу, коштів та кваліфікованістю кадрів, але й навмисних дій співробітників, оскільки новий Кодекс все ж таки більше чітко врегулював межі відповідальності співробітників митниці.
Розділ 5. Порядок митного оформлення експортно-імпортних операцій обігу горілок особливих в Україні
5.1. Документальне оформлення експортно-імпортних операцій обігу особливих горілок при митному контролі на Київській регіональній митниці
Технологія здійснення окремого митного контрольного заходу, операції або комплексу контрольних дій знаходить своє відображення в конкретних формах. Так, залежно від того, скільки разів горілчані вироби перевіряються в митній зоні, митний контроль може бути одноразовим або повторним.
Митним кодексом України визначено форми митного контролю горілчаних виробів:
– перевірка документів, необхідних для митного контролю та
митного оформлення горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон;
– митний огляд (горілчаних виробів);
– переогляд;
– облік горілчаних виробів, що переміщуються через митний кордон.
….
Таблиця зроблена на підставі даних табл. 4.5. Наприклад: ? ранг за показником споживчих властивостей Х1 = 20: Сумарне ранжування_усіх показників ? рангів дорівнює (28+30+14+31+9+20+10+20+24+34)=220
V1 = 20/220 = 0.091.
Визначимо сумарне зважене ранжування альтернативних рішень 5 зразків горілок особливих (комплексний показник якості) за допомогою співвідношення: