Дипломна робота Дослідження споживчих властивостей варених ковбас та їх змін в процесі зберігання та реалізації

Зміст

Вступ.. 3

 

Розділ 1. Формування якості варених ковбас.. 6

1.1. Сировина та її якість, яка йде на виробництво варених ковбас. 6

1.2. Існуючі технології варених ковбас. 12

1.3. Фактори, які впливають на збереженість варених ковбас. 17

1.4. Хімічний склад варених ковбас. 19

1.5. Завдання досліджень. 26

 

Розділ 2. Експериментальна частина.. 27

2.1. Визначення якості варених ковбас. 27

2.2. Порівняльна оцінка якості варених ковбас різних виробників. 33

2.3. Збереження варених ковбас залежно від виду упаковки. 36

2.4. Конкурентоспроможність варених ковбас. 40

2.5. Ефективність торгівлі вареними ковбасами. 46

 

Розділ 3. Організація торгівлі вареними 

ковбасами.. 50

3.1. Вибір постачальників та організація закупівлі варених ковбас. 50

3.2. Технологія приймання, зберігання та підготовки товару до продажу  63

3.3. Організація роздрібного продажу та його ефективність. 69

 

Висновки.. 75

 

Список використаних джерел.. 78

 

Додатки.. 82


Вступ

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Нові підходи до проблеми якості вимагають усе більш повного обліку виготовлювачами ринкового фактора, зрушення від адміністративних важелів контролю якості до переважно організаційно-економічних заходів керування якістю, переходу до гнучкої системи стандартизації, що дозволяє виробникам оперативніше реагувати на мінливі вимоги внутрішнього і зовнішнього ринку до якості товарів, організації роботи з переходу в перспективі до забезпечення високої якості продукції.

Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

На якість варених ковбас під час зберігання впливає вид упаковки. Упаковки для зберігання варених ковбас можуть бути натуральними з кишкової сировини та штучними. Штучні оболонки у порівнянні з ковбасними оболонками природного походження мають деякі переваги: всі вони мають стандартні розміри , що дозволяє їх легше наповнювати фаршем та їх легше зберігати, тому що вони менше піддані псуванню.

Під час зберігання варені ковбаси втрачають свою якість. Варені ковбаси при неправильному збереженні втрачають товарний зовнішній вигляд, що виявляється в зайвому висиханні, деформації, зміні смаку і запаху; нерідко вони покриваються цвіллю. Утім, значна частина подібних змін не так страшна, оскільки не представляє небезпеки для здоров»я. Набагато небезпечніше фізико-хімічні зміни в складі ковбасного фаршу, що можуть стати причиною серйозних харчових отруєнь і становлять небезпеку не тільки для здоров»я, але і для життя тих, хто буде споживати готовий продукт.

Саме тому тема дипломної роботи “Дослідження споживчих властивостей варених ковбас та їх змін в процесі зберігання та реалізації” є на даний час досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є товарознавче дослідження споживчих властивостей варених ковбас в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:

— розглянути споживчі властивості варених ковбас;

  вивчити фактори, що впливають на формування споживчих властивостей в процесі зберігання варених ковбас;

— вивчити вимоги до якості варених ковбас;

         визначити об’єкти та методи дослідження варених ковбас;

         провести визначення якості варених ковбас різних виробників;

— розглянути організацію продажу та зберігання варених ковбас;

— зробити відповідні висновки та пропозиції.

Предметом дослідження є якість та конкурентоспроможність варених лікарських ковбас.

Об»єктом  дослідження є лікарські ковбаси на базі підприємства магазину “Сільпо-Вигурівщина”, м. Київ.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

Дана дипломна робота складається з трьох розділів. В першому розділі здійснено огляд літературних джерел з питань формування якості варених ковбас. В другому розділі проведено визначення якості варених ковбас в залежності від виробника та виду упаковки під час зберігання. В третьому розділі розглянуто організацію торгівлі вареними ковбасами на базовому підприємстві.


Розділ 1. літературний огляд

 

1.1. Сировина та її якість, яка йде на виробництво варених ковбас

 

Варені ковбаси — це ковбаси, що у більшості випадків спочатку піддають обжарці в коптильній камері, а потім варять. Варені ковбаси мають приємну щільність, особливі аромат і смак, а також високий вміст соку, причому всі ці якості помітно варіюються в різних сортів варених ковбас.

До складу варених ковбас входять: м»ясо, природні чи штучні оболонки, сіль, спеції і нітрит натрію. Як основну сировину використовують свинину і яловичину, а також баранину, шпик і субпродукти I і II категорій. Крім того, до складу деяких варених ковбас входять курячі яйця, натуральне і сухе молоко, вершкова олія. Пряності і часник додають відповідно до рецептури [47].

При виробництві варених ковбас основною сировиною є спеціально підібране м»ясо. Склад м»яса, що переробляється, визначається видом і сортом виробленої ковбаси.

Як видно з табл. 2.19. за функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є варена любительська ковбаса виробництва Жмеринського м’ясокомбінату ФП = 0,924, потім Гайсинського та  Сквирського виробників відповідно для яких ФП = 0,851 та 0,823.  За естетичними параметрами найбільш конкурентноздатним є варена любительська ковбаса Жмеринського виробника СП = 0,9, потім Сквирського та Гайсинського відповідно для яких СП = 0,865 та 0,835.

За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  варена любительська ковбаса Жмеринського м’ясокомбінату ІП = 1,735, на другому Гайсинського та на третьому Сквирського для яких ІП становить відповідно 1,682 та 1,458.

За результатами досліджень видно, що найбільш конкурентноспроможними порівняно з ковбасами Київського м’ясокомбінату є варені ковбаси Жмеринського м’ясокомбінату.


2.5. Ефективність торгівлі вареними ковбасами

 

Для розрахунку показників ефективності торгівлі вареними ковбасами використаємо дані з облікових та звітних бухгалтерських документів магазину “Сільпо-Вигурівщина”. Термін реалізації угод — 30 днів. Закупівля варених ковбас здійснювалася в таких виробників як ВАТ “Київський м’ясокомбінат” та ВАТ “Сквирський м’ясокомбінат”.

Витрати, пов»язані з закупівлею:

ВЗ = ТВ + Окр + СУ,                                                                     (2.7)

де ТВ — транспортні витрати;

Окр — витрати з обслуговування кредиту;

СУ — витрати по страхуванню угоди.

У зв»язку з тим, що магазин “Сільпо-Вигурівщина” не брав кредит і не страху­вав угоди, то витрати, пов»язані з закупівлею, дорівнюють транспортним.

Отже, для ВАТ “Київський м’ясокомбінат” ВЗ — 100 грн., а для ВАТ “Сквирський м’ясокомбінат”— 40 грн.

Розраховуємо суму матеріальних і прирівнених до них витрат:

МВ =Цз*К*рівень матеріальних витрат*дні /(100*30),          (2.8)

….

Як видно з табл. 3.8 зміни в загальному товарообороті сталися за рахунок хлібобулочних, гастрономії та молочних виробів. По таких товарних групах, як м’ясо та риба, соки та води, інші в 2002 майже не відбулося змін товарообороту порівняно з минулим роком. В значній мірі зріс попит на хлібобулочні вироби. В 2002 році вони склали 236,11 тис. грн., що на 117,11 тис. грн. ( 98,41%) більше ніж в 2001 році.

 


Висновки

 

1. До складу варених ковбас входять: м»ясо, природні чи штучні оболонки, сіль, спеції і нітрит натрію. Як основну сировину використовують свинину і яловичину, а також баранину, шпик і субпродукти I і II категорій. Крім того, до складу деяких варених ковбас входять курячі яйця, натуральне і сухе молоко, вершкова олія. Пряності і часник додають відповідно до рецептури.

Усі показники якості вареної ковбаси, особливо її зовнішній вигляд, колір, консистенція, запах, смак, а також свіжість і стійкість прямо залежать від якості використовуваного м»яса. Сировина відіграє важливе значення в забезпеченні якості варених ковбас.

2. Процес виготовлення варених ковбас складається з таких етапів: здрібнювання м»яса і виготовлення фаршу; наповнення оболонок; обжарка; варіння;  охолодження.

3. Ковбаси при неправильному збереженні втрачають товарний зовнішній вигляд, що виявляється в зайвому висиханні, деформації, зміні смаку і запаху; нерідко вони покриваються цвіллю. Утім, значна частина подібних змін не так страшна, оскільки не представляє небезпеки для здоров»я. Набагато небезпечніше фізико-хімічні зміни в складі ковбасного фаршу, що можуть стати причиною серйозних харчових отруєнь і становлять небезпеку не тільки для здоров»я, але і для життя тих, хто буде споживати готовий продукт.

4. Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах зібраних під час проходження переддипломної практики в магазині “Сільпо-Вигурівщина”, м. Київ, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів КНТЕУ.

Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості варених ковбас, що зберігаються та реалізуються в магазині “Сільпо-Вигурівщина”, м. Київ.

5. Під час виконання роботи провели органолептичні дослідження якості варених лікарських ковбас за п’ятибальною шкалою. Об»єктом дослідження були варені лікарські ковбаси різних виробників м’ясокомбінатів Київського, Сквирського, Жмеринського та Гайсинського.

Найкращий результат в оцінці органолептичних показників одержали зразки ковбасних виробів Київського та Жмеринського м’ясокомбінатів (4,78 і 4,62), трохи нижче показники варених лікарських ковбас Сквирського та Гайсинського м’ясокомбінатів (4,4 та 4,38).

Найбільшу кислотність має Гайсинська варена лікарська ковбаса рН 6,9, а найменший ковбаса Жмеринського м’ясокомбінату рН 6,6. Вміст вологи в ковбасах відрізняється не значно: від 66% в вареної лікарської ковбаси Жмеринського м’ясокомбінату до 67,5 % в ковбаси Київського м’ясокомбінату. Вологозв’язуюча здатність найбільша в вареної лікарської ковбаси Сквирського м’ясокомбінату 96%, а найменша в Київського 93%. Всі варені лікарські ковбаси що досліджувалися відповідають стандарту.   

Всі проби  варених лікарських ковбас, що досліджувалися не містять небезпечних бактерій.

6. Визначили якість варених лікарських ковбас після збереження протягом двох діб в залежності від різних видів упаковки. Якість вареної ковбаси краща після зберігання протягом допустимого терміну 48 годин в натуральній упаковці.

7. Провели аналіз конкурентоспроможності варених ковбас різних виробників. За еталон прийняли варену ковбасу виробництва Київського м’ясокомбінату. Об»єктом дослідження були варені ковбаси різних виробників м’ясокомбінатів Київського, Сквирського, Жмеринського та Гайсинського.

За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є варені ковбаси виробництва Жмеринського м’ясокомбінату, потім Гайсинського та  Сквирського виробників.  За естетичними параметрами найбільш конкурентноздатним є варені ковбаси Жмеринського виробника, потім Сквирського та Гайсинського. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  варені ковбаси Жмеринського м’ясокомбінату, на другому Гайсинського та на третьому Сквирського.

8. Не приймають для продажу варені ковбаси з порушеннями в оформленні супроводжувальних документів, недоброякісні, забруднені, пошкоджені гризунами та шкідниками, з неякісною технологічною обробкою, із зміненим кольором, з ознаками несвіжості (кислим, зат­хлим, гнилим та сторонніми запахами; з наявністю слизу, плісня­ви, цвілі, з позеленінням, ослизненням). Крім того, прийманню не підлягають за властивими де­фектними ознаками ковбасні вироби — з неправильними в»язками, з лопнутими і поламаними батонами, з розсипчастим фаршем, з напливами фаршу над оболонкою та злипаннями понад допустимі норми, з наявністю жовтого шпику у фарші ковбас вищого сорту, а також понад допустимі норми у виробах 1 -го і 2-го сортів, з сірими пля­мами на розрізі; з бульйонними і жировими набряками понад до­пустимі норми, блідосірого кольору, недоварені.

Поверхні ковбасних виробів і копченостей протирають рушником, кінці оболонки зрізають, видаляють обв»язки, обвітрені зрізи зачищають.

Попереднє фасування варених ковбас передба­чається в обсягах потреби не більше одного дня реалізації. Підготовлені до продажу варені ковбаси подають до торгового залу на робоче місце, де розміщують за видами і сортами в охолоджувальних прилавках і шафах.


Список використаних джерел

 

1.     Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

2.     Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

3.     Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

4.     Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

5.     Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

6.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

7.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

8.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

9.     Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.

10.Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.

11.Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. — М.: Экономика, 1982. – 424с.

12.Алехина Л.Т. Технология мяса и мясопродуктов .- М., Агропромиздат, 1998 – 314 с.

13.Бабин Г. В. Особенности производства колбас. – М.: ЦИНТИпищепром. – 1964. – С. 58 – 60.

14.Бланк И.А. Торговый менеджмент. – К.: УФИМБ, 1997. – 408 с.

15.Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. –271 с.

16.Большаков А. Е., Рейн Л. М., Янушкин Н. П. Технология мяса и мясопродуктов. М., 1976. –348 с.

17.Брауэр Хорст. Технология изготовления вареных колбас: Пер. с нем. — К.: Техніка, 2002. — 104 с.

18.Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.

19.Гноевой П., Малютин П., Лаврова Л. Механизация процессов термической обработки колбасных изделий. // Мясная индустрия СССР. 1961. — №3. – С. 13 – 15.

20.Гурвиц В., Каухчешвили Э., Пришедько Н. Измельчение мяса при низких температурах. //Мясная индустрия СССР. 1968. — №3. – С. 6 – 12.

21.Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. — Л.: Медицина, 1987. — 412с.

22.Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.

23.Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.

24.Завьялов П. С. Конкуренция — неотъемлемое свойство развитого рынка//Маркетинг. 1997. № 5. С. 3-14.

25.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.

26.Исследование рынка потребительских товаров: Практический мар­кетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.

27.Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.

28.Казаков А. М. Микробиология мяса. – М.: Пищепромиздат. – 1972. С. 208 – 209.

29.Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.

30.Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.

31.Колесник А.А., Елиззарова Л.Г. Теоретические основы товароведения продовольственных товаров. – М.: Экономика, 1990 – 287 с.

32.Косой В.Д. «Совершенствование процесса производства вареных колбас» – Москва, 1983 г. – 242 с.

33.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

34.Кулешова М.Ф. Хранение масла и сыра на базах и холодильниках. – М:. 1985. – С.64-82.

35.Лаврова Л. П., Крылова В. В. Технология колбасных изделий. – М.: «Пищевая промышленность». – 1975. – С. 4 – 30, 139 – 151, 154 – 157, 177 – 181.

36.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

37.Липатов Н.Н., Рогов И.А. Методология проектирования продуктов питания с требуемым комплексом показателей пищевой ценности. // Известия вузов. Сер. Пищевая технология.- 1987г №2.- С.9,

38.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

39.Маліновський Б.Г. Стан ринку м’яса та м’ясопродуктів. // Галицькі контракти. 2002, №4. – С. 4-15.

40.Машины и оборудование для цехов и предпри­ятий малой мощности по переработке сельскохозяй­ственного сырья. Ч. 1. М.: «Пищевая промышленность». — 1991. – 248с.

41.Мищенко Е.П., Гольдман Е.И. «Производство колбасных изделий» – Москва, «Пищевая промышленность», 1976 – 214 с.

42.Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учеб­ник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.

43.Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 1992. – 384с.

44.Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.

45.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

46.Рогов И. А., Жаринов А. И. Изготовление кол­бас и мясных деликатесов: Пособие для предпри­нимателей, фермеров, домохозяек. М.: Пищепромиздат.  1994. – 342с.

47.Стацько В.П. Колбасы. Колбасные изделия. Продукты из мяса. Ростов н/Д. «Феникс», 2000. – 352 с.

48.Степанов В. И. Технология переработки, хране­ния и использования свинины. Ростов н/Д. «Феникс», 1997. – 412 с.

49.Технология и оборудование колбасного произ­водства / И. А. Рогов, А. Г. Забашта, В. А. Алек-сахина, Е. И. Титов. М.: Пищепромиздат. — 1989. – 268с.

50.Технология мяса и мясопродуктов / Под ред. А. А. Соколова. М.: Пищепромиздат.  1970. – 314 с.

51.Технология производства продуктов обще­ственного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.

52.Технология производства продуктов обще­ственного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.

53.Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.

54.Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

55.Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза мясных, молочных и рыбных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 412 с.


Додатки

 

Додаток А

ДОГОВІР ПОСТАВКИ №33-00

м.Київ

«26» січня 2003 р.

Постачальник: відкрите акціонерне товариство “Київський мясокомбінат” в особі директора Семенченка Олександра Петровича, який діє на підставі довіреності та Статуту названого товариства, з одного боку, та Покупець: відкрите акціонерне товариство «Сільпо-Вигурівщина” в особі директора Чернівецького Валерія Андрійовича, який діє на підставі Статуту, з іншого боку, які іменуються надалі Сторонами, уклали цей Договір про таке:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Постачальник зобов»язується передавати у власність Покупця Товар, а Покупець зобов»язується приймати цей Товар та своєчасно здійснювати його оплату на умовах цього Договору.

1.2. Предметом поставки — Товаром — за цим Договором є такі компоненти:

— ковбасні вироби.

2. АСОРТИМЕНТ, КІЛЬКІСТЬ ТА ЯКІСТЬ ТОВАРУ

2.1. Асортимент Товару, який постачається за цим Договором, передбачений в специфікації, яка додається до Договору і є невід»ємною його частиною (додаток 1).

2.2. У випадку необхідності зміни асортименту Товару, що постачається, Покупець зобов»язується подати Постачальнику свої пропозиції, у разі погодження яких Сторони підписують доповнення до специфікації.

2.3. Одиниця виміру кількості Товару — кілограми.

2.3.1.Товар поставляється партіями, розмір яких визначається згідно з заявками Покупця.

2.3.2.Заявки подаються Покупцем у письмовій формі і повинні містити такі дані: найменування компонентів Товару згідно зі специфікацією та кількість Товару кожного найменування.

2.4. Якість Товару повинна відповідати сертифікату якості виробника.

2.4.1. Підтвердженням якості Товару з боку Постачальника є сертифікат походження Товару, довідка Державної карантинної служби, копія дозволу МОЗ України.

2.4.2. Гарантійний строк придатності Товару зазначається товаровиробником на упаковці.

2.4.3. Товар повинен бути запакований таким чином, щоб виключалась можливість його пошкодження при вантаженні та транспортуванні.

3. УМОВИ ПОСТАВКИ ТА ПРИЙМАННЯ-ЗДАВАННЯ ТОВАРУ

3.1. Базисними умовами поставки Товару є EXW «Франко-Завод».

3.2. Відпуск партії Товару здійснюється в строки, зазначені Покупцем в заявці, яка подається Постачальнику не пізніше ніж за три банківських дні до заявленої дати відпуску Товару.

3.3. Постачальник зобов»язаний забезпечити своєчасний відпуск партії Товару в рамках цього Договору відповідно до заяви Покупця.

3.4. Приймання-здавання Товару здійснюється в місці поставки, передбаченому в п.3.1 цього Договору, за умови присутності уповноважених представників обох Сторін.

3.5. Приймання Товару за кількістю та якістю здійснюється Сторонами в порядку, що визначається чинним законодавством.

3.6. Передача Товару супроводжується передачею таких документів:

— видаткового ордера (накладної);

— сертифіката якості виробника.

3.7. Датою поставки вважається дата оформлення видаткового ордера (накладної) на передачу товару Покупцю.

4. ЦІНА ТОВАРУ ТА СУМА ДОГОВОРУ

4.1. Ціна Товару кожного найменування зазначається в специфікації, яка додається до Договору (ціни зазначені з урахуванням ПДВ).

4.2. Ціна товару включає вартість упаковки.

4.3. Сума Договору становить двадцять чотири тисячі гривень, у тому числі ПДВ в розмірі чотири тисячі гривень.

5. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

5.1. Розрахунки за цим Договором здійснюються у формі подальшої оплати шляхом перерахування грошових сум на рахунок Постачальника.

5.2. Оплата за партію отриманого Товару, здійснюється Покупцем протягом трьох банківських днів з дня отримання Товару.

6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

6.1. У разі затримки відпуску або відпуску не в повному обсязі партії Товару, заявленої Покупцем, Постачальник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми невідпущеного Товару за кожний день прострочення.

6.2. У разі порушення строків оплати Товару, передбачених в п.5.2 цього Договору, Покупець сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення.

6.3. За порушення умов цього Договору винна Сторона відшкодовує завдані збитки, у тому числі неотриманий прибуток, в порядку, передбаченому чинним законодавством.

6.4. За односторонню необгрунтовану відмову від виконання своїх зобов»язань протягом дії цього Договору винна Сторона сплачує штраф у розмірі шість тисяч гривень.

7. РОЗВ»ЯЗАННЯ СПОРІВ

7.1. Усі спори між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, розв»язуються відповідно до законодавства України в арбітражному суді.

7.2. За погодженням Сторін спір може бути розглянуто третейським судом, порядок формування якого визначається додатковою угодою Сторін.

8. ЗМІНИ УМОВ ЦЬОГО ДОГОВОРУ

8.1. Умови цього Договору можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін з обов»язковим складанням додаткового письмового документа.

8.2. Жодна із Сторін не має права передавати свої права та обов»язки за цим Договором третій Стороні без письмової згоди другої Сторони.

9. УМОВИ УЗГОДЖЕННЯ ЗВ»ЯЗКУ МІЖ СТОРОНАМИ

9.1. Повноважними представниками Сторін за цим Договором є:

Постачальник: Семенченко Олександр Петрович, тел.: (044) 416-72-09.

Покупець: Чернівецький Валерій Андрійович, тел.: (044) 490-62-70.

10. ІНШІ УМОВИ

10.1. Цей Договір складено у двох оригінальних примірниках, по одному для кожної із Сторін.

10.2. У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони керуються чинним цивільним законодавством України.

10.3. Після підписання цього Договору всі попередні переговори за ним, листування, попередні угоди та протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються цього Договору, втрачають юридичну силу.

10.4. Сторони зобов»язуються негайно письмово повідомляти одна одну у разі зміни відомостей, вказаних в п.11 цього Договору.

11. ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ, БАНКІВСЬКІ ТА ВІДВАНТАЖУВАЛЬНІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

Постачальник

Покупець

м. Київ, вул. Фрунзе, 142

м. Київ, пр. Перемоги, 87

Код ЄДРПОУ 36487261

Код ЄДРПОУ 36279012

Банківські реквізити:

Банківські реквізити:

АКБ «Надра»

Старокиївська філія

м. Києва

банку «Форум» м. Києва

р/р №27090200599121

р/р №27090200599121

МФО 322294

МФО 322482

Код 24009310

Код 24075500

 


Додаток 1

СПЕЦИФІКАЦІЯ ДО ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ

№33-00 ВІД 26.01.2002 Р.

№ з/п

Найменування

Од. вимір.

Кількість

Ціна, грн

Сума, грн

1

Варена ковбаса “Лікарська”

Кг.

357

14,00

5000,00

2

Варена ковбаса “Любительська”

Кг.

417

12,00

5000,00

3

Варена ковбаса “Особлива”

Кг.

385

13,00

5000,00

4

Сосиски “Молочні”

Кг.

276

14,50

4000,00

ВСЬОГО:

24000,00

У тому числі ПДВ 20%

4000,00

Директор ВАТ «Київський мясокомбінат» (підпис) Семенченко О.П.
Директор ВАТ «Сільпо-Вигурівщина» (підпис) Чернівецький В.А


Директор ВАТ «Київський мясокомбінат» (підпис) Семенченко О.П.
Директор ВАТ «Сільпо-Вигурівщина» (підпис) Чернівецький В.А

 

ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ТОВАРУ

Відповідно до підпункту 2.3.1 Договору поставки від 26.01.2003 р. №33-00, повідомляємо перелік товарів, які ми хотіли б отримати 31.01.2003 року.

№ з/п

Найменування

Од. вимір.

Кількість

1

Варена ковбаса “Лікарська”

Кг.

357

2

Варена ковбаса “Любительська”

Кг.

417

3

Варена ковбаса “Особлива”

Кг.

385

4

Сосиски “Молочні”

Кг.

276

27.01.2003 року

Директор ВАТ «Сільпо-Вигурівщина» (підпис) Чернівецький В.А

Із заявкою ознайомився 27.01.2003 р.

Директор ВАТ «Київський мясокомбінат» (підпис) Семенченко О.П.



 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.