Курсова робота Оцінка споживчих властивостей та якості спортивного взуття фірми Nike за матеріалами магазину “Спорт Плюс”

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Аналіз стану ринку спортивного взуття в Україні5

 

2. Класифікаційні ознаки асортименту спортивного взуття фірми Nike. 13

 

3. Вимоги до спортивного взуття фірми Nike. 20

 

4. Характеристика споживчих властивостей спортивного взуття фірми Nike та методи їх оцінки. 25

 

5. Характеристика показників якості спортивного взуття фірми Nike, їх оцінка  31

 

Висновки і пропозиції40

 

Список використаних джерел. 42

 

Додатки. 43


Вступ

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються. Важливе значення для торгівельного підприємства має продаж якісних товарів.

Український ринок спортивного взуття тільки формується. Причому активно розвивається як роздрібний, так і оптовий напрямок продажів. Тому сьогодні в операторів є реальна можливість зайняти свою нішу. Слід зазначити, що вітчизняний ринок має потенціал не тільки для розвитку вже присутніх постачальників, але і для появи нових.

Вітчизняний ринок може розвиватися набагато швидше. Однак багато дилерів не мають достатнього досвіду в просуванні торгових марок. Тому постачальникам варто приділяти особливу увагу підтримці своїх клієнтів — організації торгових точок, мерчандайзингу, технології продажів, формуванню асортименту, тренінгам персоналу, рекламі. Тому що, саме широка дилерська мережа дає можливість компанії збільшити свою частку ринку. До того ж торгові точки дилерів згодом можуть розвитися в мережу концептуальних магазинів, причому з мінімальними витратами для дистриб’ютора.

Слід зазначити, що не всі навіть найвідоміші бренди популярні серед вітчизняних споживачів. Програму просування торгової марки необхідно проводити з урахуванням специфіки попиту українських покупців.
 При виборі товару основна маса українських споживачів більше уваги приділяє його якості. Тому в рекламі спортивного взуття доцільно акцентувати увагу на споживчих властивостях речей — зручності носки, практичності чи універсальності.

Саме тому тема курсової роботи “Оцінка споживчих властивостей та якості спортивного  взуття фірми Nike за матеріалами магазину “Спорт Плюс” є на даний час досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є оцінка формування товарного асортименту та якості спортивного взуття в магазині в сучасних економічних умовах в Україні.

Теоретичну основу дослідження питання вивчення та формування товарного асортименту склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Лойко Д.П.., Елізарова В.Ф., Шепеляв А.Ф., Туров А.С., Лахтіонова Л. А., Зубкова І.М., Панасенко В. А., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших, закони України.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— аналізу стану ринку спортивного взуття в Україні;

— вивчення класифікаційних ознак асортименту спортивного взуття фірми Nike;

— розгляд вимог до спортивного взуття фірми Nike;

— характеристики споживчих властивостей спортивного взуття фірми Nike та методи їх оцінки;

— характеристики показників якості спортивного взуття фірми Nike, їх оцінка.


1. Аналіз стану ринку спортивного взуття в Україні

 

Більшість операторів на ринку спортивного взуття відзначають щорічний ріст продажів спортивного взуття в середньому на 10-20%. Деякі продавці скромніше оцінюють збільшення товарообігу в 2002 році, скаржачись на жорсткість конкуренції й ущільнення ринку: вони вважають, що в порівнянні з 2001 роком продажу виросли не більше ніж на 10%. Однак дані Держкомстату (табл. 1.1) красномовно свідчать про те, що в грошовому вираженні ринок спортивного одягу і взуття, починаючи з 2000 року, щорічно росте на 30% [17, c. 28].

Діти — одна з найбільш рухливих і невгамовних споживачів продукції NIKE. Взуття яке вони носять, постійно знаходиться в екстремальних умовах. Відповідні вимоги пред»являються і при розробці дитячого спортивного взуття. Як правило моделі Boys чи Girls, є злегка видозміненими копіями дорослих моделей, і тільки в цій групі використовуються технології.

Відмінність полягають у тім, що дитячі (підліткові) моделі виготовляються з погляду найбільшої зносостійкості і комфортності.


 3. Вимоги до спортивного взуття фірми Nike

 

Вимоги до якості взуття регламентуються стандартом ДСТ 28371-89  Визначення сортності.

Дійсний стандарт поширюється на дитяче, жіноче, чоловіче модельне і повсякденне взуття зі шкіри, штучної і синтетичної шкіри, текстильних матеріалів, а також з комбінованим верхом і установлює вимоги до визначення сортності взуття по зовнішньому вигляді.

1. Взуття повинне відповідати зразку-еталону за ДСТ 15.007 по моделях, фасонам колодки і каблука, матеріалам і розцвіченням верха, матеріалам низу, застосовуваній фурнітурі, способу обробки й обробки верха і низу, маркіруванню.

2. Взуття в парі повинне бути однакове по розмірах, полнотам, структурі і мірі, кольору матеріалів, добре відформоване, оброблене, без плям, складок і зморщок.

3. Взуття оцінюють попарно шляхом зовнішнього огляду по гіршій напівпарі.

4. У взутті не допускаються наступні критичні пороки:

Як видно з табл. 5.3 на підприємстві “Спорт Плюс” були виявлені дефекти  спортивного взуття Nike. Протягом 2000-2002 років найбільше було виявлено дефектів верху та підошви взуття. Дослідження якості проводилося органолептичним способом.

Динаміку виявлених дефектів спортивного взуття Nike в магазині “Спорт Плюс” розглянемо на рис. 5.1.

 

Рис.5.1.Динаміка виявлених дефектів спортивного взуття Nike в магазині “Спорт Плюс”

Для оцінки споживчих властивостей спортивного взуття Nike в магазині “Спорт Плюс” виділимо п»ять груп спортивного взуття:

Кросівки для тенісу,

Кросівки для подорожі,

Кросівки для футболу,

Інше спортивне взуття,.

Кросівки для фітнесу.

….

З розрахунку сумарного зваженого ранжування спортивного взуття 5 груп товарів (комплексного показника якості) ясно, що min Х5  = 9,117 тому на дум­ку експертів, найбільш високу якість має спортивне взуття для фітнесу.

 

 




Висновки і пропозиції

 

За всіма виробниками постачання спортивного взуття в 2002 році порівняно з 2001 значно зросло. В 2002 році зросло постачання спортивного взуття Nike з 452 до 895,7 тис. USD.

За останній рік нових помітних гравців на ринку на ринку не з»явилося. Основні діючі особи — як і раніше імпортери. Саме вони сьогодні формують і задовольняють попит українських покупців. На жаль, вітчизняні підприємство з виробництва спортивного одягу і взуття не в силах задовольнити купівельний попит.

 Варто відзначити, що офіційні представництва в Україні мають лиш компанії Adidas і Reebok. Інші виробники воліють представляти свою продукцію через дистриб’юторів, оскільки частки продажів товарів їхніх марок на українському ринку порівняно невеликі. Дистриб’ютори деяких торгових марок поширюють свої права відразу на групу країн. Наприклад, компанія “Спортмастер” має ексклюзивне право дистрибуції в країнах СНД марок Columbia, Colmar, Helly Hansen, Asics; ДП “Делта спорт” є ексклюзивним дистриб’ютором Nike в Україні і країнах СНД.

Спортивне взуття підрозділяється по категоріях, тобто по видах спорту, для яких воно призначене. У залежності від виду спорту до взуття пред»являються різні вимоги: легкість, зносостійкість, гнучкість, амортизація, підтримка голеностопу, стійкість.

Діти — одна з найбільш рухливих і невгамовних споживачів продукції NIKE. Взуття яке вони носять, постійно знаходиться в екстремальних умовах. Відповідні вимоги пред»являються і при розробці дитячого спортивного взуття. Як правило моделі Boys чи Girls, є злегка видозміненими копіями дорослих моделей, і тільки в цій групі використовуються технології.

Відмінність полягають у тім, що дитячі (підліткові) моделі виготовляються з погляду найбільшої зносостійкості і комфортності.

Вимоги до якості взуття регламентуються стандартом ДСТ 28371-89  Визначення сортності.

В 2002 році порівняно з 2001 товарооборот спортивного взуття Nike в магазині “Спорт Плюс” зріс на 75,14 тис. грн. (3,5%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообігу. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як кросівки для тенісу  27,4 тис. грн. (12,8%) та кросівки для баскетболу на 14,1 тис. грн. (4,06%). Також в асортименті спортивного взуття відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як кросівки для тенісу 0,9% та спортивні черевики та сандалі  0,09%. За іншими групами товарної продукції відбулося зменшення питомої ваги.

Для виявлення споживчих переваг при виборі спортивного взуття Nike необхідно проводити опитування споживачів.

Споживачі за всіма  віковими групами надають перевагу спортивному взуттю Adidas, на другому місці Nike. Найчастіше купують спортивне взуття для футболу та  фітнесу.

Кількість надходження спортивного взуття Nike в 2002 році зросла з 214,51 тис. шт. до 222,02 тис. шт.

Протягом 2000-2002 років в магазині “Спорт Плюс” було виявлено 0,16% бракованого взуття фірми Nike. Найбільший відсоток браку було виявлено в 2002 році 0,17%. Як бачимо відсоток бракованого взуття Nike досить низький, що свідчить про досить високу якість спортивного взуття. 

На підприємстві “Спорт Плюс” були виявлені дефекти  спортивного взуття Nike. Протягом 2000-2002 років найбільше було виявлено дефектів верху та підошви взуття. Дослідження якості проводилося органолептичним способом.

За результатами проведеного дослідження можна зробити висновок, що споживачі при виборі спортивного взуття найбільше надають перевагу зовнішньому оформленню спортивного взуття. З розрахунку сумарного зваженого ранжування спортивного взуття 5 груп товарів (комплексного показника якості) ясно, що min Х5  = 9,117 тому на дум­ку експертів, найбільш високу якість має спортивне взуття для фітнесу.


Список використаних джерел

 

1.           Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.

2.           Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

3.           Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

4.           Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

5.           Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

6.           Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

7.           Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

8.           Бузов Б. А. и др. Материаловедение швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1986. – 248 с.

9.           Гуменный Н.А., Рыбальченко В.В. «Материалы для обуви и кожгалантерейных изделий», Киев «Техника», 1982. – 258 с.

10.       Гущина К. Г., Беляева С. А. Ассортимент, свойства и технические требования к материалам для одежды. М. Легкая индустрия, 1978. – 198 с.

11.       Зак И. С., Горохов И. К. Справочник по швейному оборудованию. М. Легкая индустрия, 1981. – 348 с.

12.       Кокеткин П. П. и др. Промышленная технология одежды. Справочник. М. Легпромбытиздат, 1998. – 342 с.

13.       Нестеров В.П., Закарян О.С. «Проектирование процесса производства обуви» Киев «Вища школа», 1985. – 248 с.

14.       Першина Л. Ф., Петрова С. В. Технология швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1991. – 410 с.

15.       Пожидаев Н. Н. и др. Материалы для одежды. М. Легкая индустрия, 1995. – 248 с.

16.       Пожидаев Н.М., Гуменный Н.А. «Текстильные материалы для обуви». Москва. «Лёгкая индустрия». 1973. – 324 с.

17.       При чем тут спорт 2003. Рынок спортивной одежды и обуви.//Бизнес №16 (535), 21 апреля 2003 г.

18.       Савостицкий А. В., Меликов Е. Х. Технология швейных изделий. М. Легкая индустрия, 1982. – 348 с.

19.       Справочник обувщика. Проектирование обуви, материалы. Под ред. А.Н. Калиты. Москва. Легпромбытиздат,  1988. – 394 с.

20.       Справочник по искусственным кожам и пленочным материалам. Под ред. В.А. Михайлова, Б.Я. Кипниса. Москва. «Лёгкая и пищевая промышленность», 1982. – 258 с.

21.       Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

22.       Шепелев А.Ф., Печенежская И. А., Туров А.С. Товароведение и экспертиза швейно-трикотажных товаров. – Ростов н/Д: Феникс, 2002 – 480 с.

23.       www.nike.com.ua

 


Додатки

 

Додаток А

ШАНОВНІ ПОКУПЦІ СПОРТИВНОГО ВЗУТТЯ NIKE!

Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з ме­тою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості спортивного взуття

АНКЕТА

1. Як часто Ви купуєте спортивне взуття:

1.1 Щомісяця

1.2. Два-три рази на місяць

1.3. Раз в рік

1.4. Раз в два роки

1.5 Раз в три роки                  

1.6. Два-три рази на 10 років

2. Де Ви, зазвичай, купуєте спортивне взуття?

2.1.  В магазинах, де є спеціалізовані відділи по продажу спортивного взуття

2.2. В спортивних магазинах

2.3. У приватних осіб на ринку

2.4. Не купуємо

3. Спортивному взуттю яких виробників Ви віддаєте перевагу?

3.1. Reebok

3.2. Adidas

3.3. Nike

3.4. Puma

3.5 Інші 

3.6. Немає значення

4. Які фактори впливають на Ваш вибір при купівлі спортивного взуття?

4.1. Якість

4.2. Ціна

4.3. Торгова марка або фірма-виробик

4.4. Реклама

4.5. Інше (назвіть)

5. Які  види спортивного взуття ви купуєте?

5.1. Для футболу

5.2. Для подорожі

5.3. Для фітнесу

5.4. Інші

6. Чи задовольняє Вас асортимент спортивного взуття?

6.1. Так

6.2. Ні

6.3. Слід розширити

Ви відносите себе до населенням

1. З високим рівнем прибутку

2. З середнім рівнем прибутку

3. З низьким рівнем прибутку

Місце проживання:

1. Місто

2. Селище міського типу

3. Село

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Один ответ на “Курсова робота Оцінка споживчих властивостей та якості спортивного взуття фірми Nike за матеріалами магазину “Спорт Плюс”

  1. Лиза говорит:

    Здравствуйте, а как получить полный курсовой проект?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.