Зміст
1. Стан ринку жіночого одягу в Україні
2. Систематизація властивостей, що характеризують якість жіночого одягу
3. Порівняльна характеристика споживчих властивостей жіночого одягу фірми „МоДаМо”
4. Виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості жіночого одягу фірми „МоДаМо”
Вступ
В умовах ринку перед підприємствами постає багато питань. Функціонування підприємств поєднуються зі змінами як у зовнішньому, так і внутрішньому середовищі його діяльності, що обумовлює необхідність розробки нових підходів до визначення цільової функції його діяльності, обґрунтування економічних передумов досягнення оптимальних резервів прибутку, які забезпечують конкурентоспроможність підприємства на ринку і визначають перспективи його розвитку.
В умовах ринку підприємства зіткнулися з багатьма чинниками імовірнісного характеру, що викликає необхідність відмови від жорсткого планування і переходу до гнучкої системи економічного регулювання його діяльності. Реалізація цієї задачі пов’язана з розробкою стратегії діяльності підприємства, в якій визначаються мета і задачі діяльності підприємства, його ресурсне забезпечення, шляхи досягнення, цілі і методи вирішення задач. Від підприємств вимагається формування методів ефективної роботи в умовах розвитку конкуренції.
Досвід останніх часів показує, що далеко не всі підприємства готові до ведення конкурентної боротьби. Навіть при тому, що багато з них є власниками конкурентоспроможної продукції (що саме по собі дуже важливо), багатьом з них не завжди вдається реалізовувати цю перевагу з-за відсутності практики використання всього комплексу засобів досягнення конкурентоспроможності на ринку. Разом з тим, кон’юнктурна ситуація з кожним роком все більш ускладнюється поступовим розширенням територій ринку і залученням західних фірм, що мають значний досвід в умовах жорсткої конкуренції.
Конкуренція являє собою різноманітні форми суперництва господарських суб’єктів на споживчому ринку за кращі умови реалізації товарів. Комерційна діяльність будь-якого підприємства здійснюється на споживчому ринку. Предметом купівлі-продажу на споживчому ринку виступають товари та послуги, котрі призначені для того, щоб задовольнити попит населення. Реалізуючи різноманітні групи товарів і надаючи ті або інші додаткові послуги населенню, підприємства є активними учасниками споживчого ринку.
Для кожного підприємства дуже важливо визначити, якнайкраще позиціонувати свій конкретний товар, щоб вести конкурентну боротьбу в тривалому періоді.
Саме тому тема курсової роботи “Споживча оцінка асортименту та якості жіночого одягу” є на даний час досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є дослідження асортименту та якості жіночого одягу.
В курсовій роботі вирішуються наступні завдання:
— дослідження стану ринку жіночого одягу в Україні,
— систематизація властивостей, що характеризують якість жіночого одягу,
— порівняльна характеристика споживчих властивостей жіночого одягу фірми „МоДаМо”,
— виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості жіночого одягу фірми „МоДаМо”.
Предметом дослідження є якість жіночого одягу.
Об»єктом дослідження жіночий одяг фірми „МоДаМо”.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, маркетингу, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Стан ринку жіночого одягу в Україні
В Україні виробництво жіночого одягу здійснює 1128 підприємств (дані Держкомстату) [37], з них великих фабрик (персонал більш 100 чол.) — близько 300.
Назвати реальний обсяг внутрішнього ринку жіночого одягу не береться ніхто. Мінімальна оцінка — 5 млрд. грн. Офіційні дані від оцінок операторів ринку відрізняються в рази: Держкомстат стверджує, що в 2005 р. через роздрібну мережу в Україні були реалізовані одягу на 351576,6 тис. грн.. [37]. Висновок напрошується однозначний: більш 90% продажів жіночого одягу знаходяться в тіні. Причому левина частка цієї тіні — імпорт із країн Південно-Східної Азії.
У той же час великі вітчизняні підприємства працюють переважно на експорт, виконуючи замовлення західноєвропейських і північноамериканських давачів сировини. Співвітчизників одягають дрібні виробники.
…
Як видно з табл. 3.1. в 2005 році порівняно з 2004 товарооборот жіночого одягу в магазині “МоДаМо” зріс на 75,14 тис. грн. (3,5%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообороту. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як блузи 27,4 тис. грн. (12,8%) та штани на 14,1 тис. грн. (4,06%). Також в асортименті жіночого одягу відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як блузи 0,9% та штани 0,09%. За іншими групами товарної продукції відбулося зменшення питомої ваги.
Стабільність торгівлі магазину “МоДаМо” визначається раціональністю, повнотою і стійкістю асортименту товарів. Від складу й обновлювання асортименту безпосередньо залежать ріст товарообігу і прискорення реалізації товарів. Відсутність у торгівлі потрібних товарів, їх вузький, нестабільний чи невідповідний запитам споживачів асортимент породжують незадоволений попит, що негативно позначається на ефективності торгівлі.
…
Наприклад, для жіночого одягу Eugen Klein
g1 = 4,8/5 = 0,96
Рфе = 0,96*0,15 + 0,7*0,1 + 0,84*0,1 + 0,9*0,1 + 0,7*0,05 + 0,8*0,05 + 0,8*0,08 + 0,7*0,1 + 0,84*0,1 + 0,9*0,07 + 0,7*0,1 = 0,81.
Рек = 0,98*0,7 + 0,94*0,3 = 0,97.
К = 0,81/0,97 = 0,84.
Як видно з табл. 4.2 за функціональними та естетичними параметрами найбільш конкурентноздатним є жіночий одяг Hirsch Рфе = 0,91.
За економічними показниками найбільша вартість в жіночий одягу Hauber за рахунок великої вартості перевезень та за рахунок вищої ціни продукції.
За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті жіночий одяг Hirsch К = 0,91, на другому Eugen Klein К = 0,84, на третьому Marcona К = 0,73, на четвертому – Turri К = 0,70, та на останньому Hauber К = 0,65.
Висновки та пропозиції
За результатами виконаної роботи можна зробити висновки та пропозиції.
У 2005 р. у порівнянні з 2004 р. виробництвожіночого скоротилося на 3,6% — до 956563 тис. грн. (у діючих цінах). У натуральному вирахуванні виробництво скоротилося на 7,2%. Зниження обсягіввиробництва пояснюється тим, що кількість і “розміри” замовлень американських компаній зменшилися на 75%, французьких — на 20%, німецьких — на 5% (частка останніх у загальному експорті українських швейних виробів у країни ЄС складає більш 50%).
В 2005 році великі швейні фабрики випустили жіночого одягу на 827428 тис. грн., що на 57531 тис. грн. менше, ніж у 2004 р. Проте малі підприємства незначно, але збільшили виробництво: з 99266 тис. грн. у 2004 р. до 114879 тис. грн. у 2005-му. Це зайвий раз підтверджує той факт, що великі підприємства, що працюють в основному на давальницькій сировині, залежать від кон»юнктури світового ринку.
70-95% продукції українських швейних фабрик вироблено в рамках контрактів з іноземними компаніями з використанням давальницької сировини закордонноговиробництва. Вітчизняні текстильні підприємства сьогодні завантажені лише на 15-30%, а багато з них взагалі простоюють.
Не набагато краще ситуація й у виробників фурнітури. Виготовляти сучасну фурнітуру українським виробникам поки не під силу: для цього необхідні чималі інвестиції і досить великі замовлення, щоб окупалися засоби, вкладені у виробництво форм.
В даний час велика частина імпортного жіночого одягу, представленої в магазинах Києва, — італійського виробництва, оскільки Італія — загальновизнаний лідер у виробництві одягу. Практично на кожній центральній вулиці столичних міст світу є магазини італійського одягу. Причому не тільки брендового, але й одягуторговельних марок молодих дизайнерів. Присутність на ринку модного товару створює здорову конкуренцію і являє приклад для інших виробників і торговців одягом.
Властивості жіночого одягу, здатні задовольняти ті або інші потреби жінок при експлуатації абоспоживанні виробів, називають споживчими.
Усі споживчі властивості, властивим жіночому одягу, поділяють на три групи: утилітарні, естетичні і властивості надійності.
Утилітарні властивості — сукупність властивостей, що задовольняють матеріальні потреби людей (наприклад, захисна функція виробів і т.п.). У жіночому одязі утилітарні властивості збігаються з ергономічними, що характеризуються гігієнічністю і зручністю користування.
Естетичні властивості обумовлюються в основному цілісністю композиції, стильовою спрямованістю, функціональністю моделі.
Надійність — комплексна властивість жіночого одягу, що складає з приватних властивостей, основними з яких є безвідмовність, ремонтопригодність і довговічність.Загальним для цих властивостей є те, що вони зв»язані з можливістю появи відмовлення, що полягає в частковій або повній втраті або видозміні утилітарних і естетичних властивостей жіночого одягу. Відмовленням у жіночому одязі вважається погіршення показників окремих його властивостей нижче припустимої межі (зміна зовнішнього вигляду виробу, фарбування, стійкості до стирання, незминаємості, гігроскопічності і т.д.).
Загальний товарооборот магазину фірми „МоДаМо” в 2004 році становив 4561 тис. грн., в 2005 році – 4364 тис. грн. Товарооборот даного підприємства у звітному 2005 році зменшився на 4,32% в порівнянні з минулим 2004 роком. Товарооборот жіночого одягу в магазині “МоДаМо” в 2004 році склав 2145,1 тис. грн., а в 2005 році – 2220,2 тис. грн. Питома вага продажу жіночого одягу в 2004 році склала 47%, а в 2005 році – 51%.
В 2005 році порівняно з 2004 товарооборот жіночого одягу в магазині “МоДаМо” зріс на 75,14 тис. грн. (3,5%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообороту. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як блузи 27,4 тис. грн. (12,8%) та штани на 14,1 тис. грн. (4,06%). Також в асортименті жіночого одягу відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як блузи 0,9% та штани 0,09%. За іншими групами товарної продукції відбулося зменшення питомої ваги.
“Дерево властивостей” жіночого одягу включає такі показники, як функціональність, естетичність, екологічність та економічність. Функціональність включає показники якості жіночого одягу та упаковки під час товароруху та під час використання за призначенням. До показників якості жіночого одягу під час товароруху слід віднести: термін зберігання, можливість зберігання та транспортування. До показників якості жіночого одягу під час використання за призначенням слід віднести: використання за призначенням (довговічність, безвідмовність, зберігаємість, ремонтнопридатність), ергономічність (антропометричність, зручність при використанні, психологічність), екологічність (екологічність матеріалів виробу, вплив матеріалів на здоров»я людини), бездефектність. До функціональних показників якості упаковки включають: надійність, міцність, матеріал, можливість повторного використання тари або утилізації.
Естетичність включає показники якості жіночого одягу: форма жіночого одягу, колір, маса, колористичне оформлення, м’якість, об’єм, фактура, композиційний зв’язок, колір, малюнок, оформлення
Екологічність жіночого одягу включає показники безпеки для здоров’я людини. Екологічність упаковки характеризується рівнем шкідливих речовин в упаковці.
Економічність включає показники якості жіночого одягу та упаковки під час товароруху та під час використання за призначенням. Економічність жіночого одягу характеризується вартістю самого жіночого одягу та вартістю транспортування до споживача. Економічність упаковки характеризується вартістю упаковки та вартістю транспортування упаковки до виробника жіночого одягу.
Провели визначення комплексного показника якості жіночого одягу (блуз жіночих) магазину “МоДаМо” наступних торгових марок: Eugen Klein, Hirsch, Turri, Hauber, Marcona. Найбільший інтегральний показник якості має жіночий одяг Hirsch — 0,82.
Провели визначення комплексного показника якості жіночого одягу (блуз жіночих) магазину “МоДаМо” наступних торгових марок: Eugen Klein, Hirsch, Turri, Hauber, Marcona.
За функціональними та естетичними параметрами найбільш конкурентноздатним є жіночий одяг Hirsch Рфе = 0,91. За економічними показниками найбільша вартість в жіночий одягу Hauber за рахунок великої вартості перевезень та за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті жіночий одяг Hirsch К = 0,91, на другому Eugen Klein К = 0,84, на третьому Marcona К = 0,73, на четвертому – Turri К = 0,70, та на останньому Hauber К = 0,65.
Переконатися в доброякісності товару можна двома способами. Перший — це перевірка, контроль самого товару. Такий спосіб цілком прийнятний, коли закуповується невелика кількість товару. Але якщо мова йде про оптову покупку, то навіть при суцільному контролі, у силу випадкових факторів, можна пропустити товар з дефектом.
В останні роки усе більше застосування знаходить інший спосіб: перевірка не товару, а здатність підприємства випускати продукцію з якістю, що задовольняє споживача.
Наріжним принципом системи якості має бути охоплення всіх стадій життєвого циклу продукції, чи етапи «петлі якості». Для підприємства виробника жіночого одягу можна вказати наступні етапи «петлі якості»:
1. Маркетинг, пошуки і вивчення ринку.
2. Розробка технічних вимог до продукції, стандартів підприємства.
3. Матеріально-технічне постачання.
4. Підготовка і розробка виробничих процесів.
5. Виробництво.
6. Контроль, перевірка якості.
7. Технічна допомога й обслуговування.
8. Реалізація і розподіл готової продукції.
За характером впливу на етапи «петлі якості» у системі якості виділяються три напрямки:
— забезпечення якості;
— управління якістю;
— поліпшення якості.
Забезпечення якості являє собою сукупність планованих і систематично проведених заходів для виконання кожного етапу «петлі якості», щоб продукція задовольняла вимогам до якості.
Управління якістю включає методи і діяльність оперативного характеру. До них відносяться: керування процесами, виявлення різного роду недоліків у продукції, виробництві й усунення цих недоліків і їхніх причин, що викликали.
Поліпшення якості — це постійна діяльність, спрямована на підвищення якості продукції, зниження витрат на нього, удосконалювання виробництва.
Об»єктом процесу поліпшення якості може бути будь-як елемент виробництва, наприклад, технологічний процес, упровадження наукової організації праці, сучасного устаткування, забезпечення інвентарем, інструментами, підвищення кваліфікації кадрів і т.д. Постійне поліпшення якості прямо зв»язано з підвищенням конкурентноздатності продукції.
Керівництво підприємства виробника жіночого одягу повинно розробляти і визначати політику в області якості, забезпечувати ув»язування з іншими видами діяльності і здійснювати контроль за її реалізацією на підприємстві. Всі елементи системи якості повинні бути предметом постійної і регулярної перевірки й оцінки.
З точки зору цінового регулювання попиту і пропозиції продукції з метою забезпечення конкурентоспроможності зацікавленість викликає аналіз ціни споживання. Рівень ціни споживання повинен відповідати розміру коштів, які є у споживача для задоволення конкретної потреби.
Відповідно, при з»ясуванні рівня конкурентоспроможності визначеного виду продукції необхідно не тільки порівнювати його з іншими товарами, але й враховувати витрати споживача. Витрати споживача пов»язані перш за все з ціною продукції.
Список використаних джерел
1. Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.
2. Амиров Ю.Д., Печенкин А.Н. Оценка качества продукции и рыночная экономика // Стандарты и качество. 2002. — №10. с. 53-55.
3. Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.
4. Богатин Ю.В. Экономическая оценка качества и эффективности работы предприятия. М.: Изд. Стандартов. 2003. — 150с.
5. Богатырев А.А., Филиппов Ю.Д. Стандартизация статистических методов управления качеством. М.: Изд. Стандартов. 1989. — 121с.
6. Бузов Б. А. и др. Материаловедение швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1986. – 248 с.
7. Версан В.Г., Чайка И.И. Системы управления качеством продукции. М.: Изд.стандартов. 1998. — 150с.
8. Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.
9. Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1999. — 221 с.
10.Гущина К. Г., Беляева С. А. Ассортимент, свойства и технические требования к материалам для одежды. М. Легкая индустрия, 1978
11.Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.
12.Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 2002 — 463 с.
13.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.
14.Зак И. С., Горохов И. К. Справочник по швейному оборудованию. М. Легкая индустрия, 1981. – 348 с.
15.Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. — М.: Химия, 1985. – 274 с.
16.Кокеткин П. П. и др. Промышленная технология одежды. Справочник. М. Легпромбытиздат, 1998. – 342 с.
17.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
18.Крылова Г.Д. Зарубежный опыт управления качеством. М.: Изд. Стандартов. 1992. — 140с.
19.Леонов И.Г., Аристов О.В. Управление качеством продукции. М.: Изд. Стандартов. 1990. — 200с.
20.Мюллер К. Некоторые аспекты внедрения системы качества в промышленности // Стандарты и качество. — 1998. — №3 — С. 58-64.
21.Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.
22.Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1999.- 304с.
23.Огляд ринку швейних виробів. // Галицькі контракти, 2005, №33 — С. 95.
24.Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 2001. – 384с.
25.Першина Л. Ф., Петрова С. В. Технология швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1991. – 410 с.
26.Пожидаев Н. Н. и др. Материалы для одежды. М. Легкая индустрия, 1995. – 248 с.
27.Савостицкий А. В., Меликов Е. Х. Технология швейных изделий. М. Легкая индустрия, 1982. – 348 с.
28.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.
29.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.
30.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.
31.Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.
32.Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 2000.- 410с.
33.Фомин В.Н. Качество продукции и маркетинг. 1991. – 348 с.
34.Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.
35.Шепелев А.Ф., Печенежская И. А., Туров А.С. Товароведение и экспертиза швейно-трикотажных товаров. – Ростов н/Д: Феникс, 2002 – 480 с.
36.Юдонов А.О. Конкуренция: теория и практика. — М.: «Акалис , 1996. – 314с.
37.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
До Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство «МоДаМо» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2006 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
4 |
8 |
|
первісна вартість |
0 11 |
5 |
10 |
|
Знос |
0 12 |
1 |
2 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
11 |
18 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
1462 |
1284 |
|
первісна вартість |
0 31 |
2932 |
2974 |
|
Знос |
0 32 |
1470 |
1690 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
50 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
1477 |
1360 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
35 |
41 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
287 |
271 |
|
готова продукція |
130 |
63 |
72 |
|
товари |
140 |
928 |
1112 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
247 |
290 |
|
первісна вартість |
161 |
247 |
290 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
1 |
2 |
|
за виданими авансами |
180 |
3 |
3 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
23 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
15 |
29 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
1599 |
1843 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
3076 |
3203 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
1600 |
1600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
699 |
739 |
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
238 |
280 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
69 |
71 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
2606 |
2690 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
0 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
0 |
0 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
11 |
70 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
186 |
164 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
30 |
24 |
|
з бюджетом |
550 |
99 |
91 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
8 |
10 |
|
зі страхування |
570 |
31 |
36 |
|
з оплати праці |
580 |
88 |
97 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
17 |
21 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
470 |
513 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
3076 |
3203 |
|
Керівник М.П. |
Додаток В
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство «МоДаМо» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2005 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
4364 |
4561 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
727 |
760 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3637 |
3801 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1245 |
1400 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
2392 |
2401 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
13 |
20 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
1983,0 |
1990 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
304 |
310 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
3 |
2 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
115 |
119 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
115 |
119 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
35 |
36 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
80 |
83 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
80 |
83 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|