1. Виробництво, споживання і торгівля кетчупами в Україні та інших країнах
2. Фактори, що формують якість кетчупів
3. Дослідження якості кетчупів, що реалізуються в супермаркеті
3.1. Матеріали та методи дослідження
3.2. Характеристика асортименту
Вступ
Продукція овочівництва є незамінним джерелом найважливіших фізіологічно активних речовин – вітамінів, поліфенолів, а також мінеральних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Однак в умовах звичайних для періоду масового дозрівання і збирання, овочі можуть зберігатися недовго. Довгостроково ж їх можна зберегти в спеціальних сховищах при визначеній для кожного виду продукції зниженій температурі або різними способами переробки. У процесі збереження і переробки в сировині протікають біохімічні процеси, що при неправильній технології можуть викликати погіршення харчової цінності продуктів харчування і навіть їхнє псування.
От чому так важливо знати технологічні особливості сировини, що реагує на зовнішні впливи в процесі переробки не тільки зміною комплексу компонентів свого хімічного складу, але і як жива біологічна система.
Дуже актуальна проблема забруднення споживчих товарів чужорідними речовинами хімічного і біологічного походження. Питання безпеки споживчих товарів зважуються в цивілізованих країнах шляхом обов»язкової сертифікації — діючого механізму державного контролю за якістю.
Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.
Саме тому тема курсової роботи “Ринок кетчупів, які виробляються підприємствами України, та виявлення споживчих переваг” є на даний час досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є оцінка стану якості кетчупів в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— вивчення стану виробництва, споживання і торгівлі кетчупами в Україні та інших країнах;
— розгляду факторів, що формують якість кетчупів;
— дослідження якості кетчупів, що реалізуються в супермаркеті.
Предметом дослідження якість кетчупів.
Об»єктом дослідження є супермаркет “Фуршет”.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Виробництво, споживання і торгівля кетчупами в Україні та інших країнах
«Ке-тсіап» — гостра приправа до маринованої риби, популярна в XVII столітті в Китаї, була завезена британськими моряками на батьківщину. Наприкінці 1700 року меткий мешканець Нової Англії додав до неї томати, перетворивши на приправу, що тепер називається кетчупом.
Згідно з вимогами українського дежстандарту принципової різниці між кетчупом і гострим томатним соусом немає. Однак в усьому світі вона полягає в наявності (соус) чи відсутності (кетчуп) серед інгредієнтів овочевого чи фруктового пюре. Отже, кетчуп — це томатний соус, що містить помідори, цукор, оцет, сіль, цибулю, різні спеції та стабілізатори. Залежно від виду кетчупу (томатний, гострий, пікантний, часниковий, шашликовий тощо) змінюється вміст у ньому спецій. Кетчуп використовують як приправу до м»ясних, рибних та овочевих страв. Незамінний компонент для сендвічів, піци, хот-догів, спагеті тощо.
…
Як видно з табл. 2.1. всі томати що використовуються в Україні для переробки відносяться до середньостиглих та пізньостиглих сортів. Вага плодів, що використовуються для переробки коливається від 50 до 150 г. Врожайність томатів складає від 40 до 80 т/га. За органолептичними ознаками смакові якості томатів, що використовуються для переробки складають близько 4,5 балів. Отже, існує велика кількість сортів і форм томату з червоними, малиновими, жовтогарячими і жовтими плодами. Для одержання високих врожаїв томатів велике значення має правильний підбір сортів. Деякі сорти і гібриди універсальні, тобто вирощуються як у захищеному, так і відкритому ґрунті. За якимись показниками один сортозразок краще іншого, по іншим — навпаки. Для кожної грунтово-кліматичної зони існують свої сорти і гібриди, максимально пристосовані до конкретних умов.
2.2. Технологія виготовлення
Стосовно кетчупу дійсно небанальним буде сказати, що ціна повністю залежить від якості, точніше, від питомої ваги в ньому томатної пасти. Між іншим, навіть у державному стандарті України ніде не зафіксовано чіткої різниці між кетчупом і соусом та частки вмісту в них основного інгредієнта — томатної пасти. Фактично ці поняття ототожнюються. Отже, купуючи невідомий та ще й до того ж підозріло дешевий продукт, задекларований як кетчуп, можна бути готовим, що, ймовірно, назва на етикетці повною мірою не відповідає вмісту. За спостереженнями фахівців, вміст банки з «кетчупом» може лише на 3% складатися з чистої пасти, виготовленої з помідорів, — решта компенсується в кращому разі різними овочевими і фруктовими добавками та спеціями. Світові стандарти консервативніші: частка томатної пасти в кетчупі не може бути меншою за третину від загальної його маси.
…
У відповідності з множенням ваги V на матрицю О, було одержано сумарне ражування 5 товаровиробників кетчупів, у даному випадку: