Дипломна робота Формування і управління якістю риби холодного копчення

Зміст

 

Вступ. 5

 

Розділ 1. Характеристика чинників формування та збереження споживних властивостей риби холодного копчення. 7

1.1. Характеристика ринку рибних товарів в Україні7

1.2. Суть процесу копчення та його вплив на якість готової продукції11

1.3. Використання факторів покращення якості риби холодного копчення  14

 

Розділ 2. Формування якості риби холодного копчення в процесі виробництва, зберігання та продажу. 24

2.1. Об’єкти та методи дослідження. 24

2.2. Особливості виробництва риби холодного копчення в ТОВ „Катран-Т”  34

2.3. Аналіз асортименту риби холодного копчення, яка надходить в торгову мережу центру оптового продажу „Метро”. 39

2.4. Характеристика якості риби холодного копчення, яку реалізують в центрі оптового продажу „Метро”. 47

 

Розділ 3. Організація продажу риби холодного копчення в центрі оптового продажу „Метро”. 57

3.1. Вивчення попиту та формування асортименту риби холодного копчення  57

3.2. Організація закупівлі риби холодного копчення та постачальники. 70

3.3. Активізація продажу риби та рибних товарів центру оптової торгівлі „Метро”  86

 

Висновки та пропозиції92

 

Список використаних джерел. 100

 

Додатки. 104


Вступ

 

В даний час в економіці спостерігається тенденція, при якій такий показник як якість відіграє одну з ведучих ролей в управлінні виробництвом продукції і її наступним рухом. У розвитих країнах управління якістю на підприємстві приділяється особлива увага всіх підрозділів, що впливають на якість продукції, яка випускається.

Якість продукції є одним з найважливіших засобів конкурентної боротьби, завоювання й утримання позицій на ринку. Тому підприємства приділяють особливу увагу забезпеченню високої якості продукції, установлюючи контроль на всіх стадіях виробничого процесу, починаючи з контролю якості використовуваних сировини і матеріалів і закінчуючи визначенням відповідності випущеного продукту.

Харчова цінність риби визначається всією повнотою корисних властивостей, включаючи міру забезпечення фізіологічних потреб людини в основних харчових речовинах, енергію й органолептичні переваги. Харчова цінність характеризується хімічним складом риби з урахуванням її споживання в загальноприйнятих кількостях. Біологічна цінність риби — показник якості рибного білка, що відображає ступінь відповідності його амінокислотного складу  потребам   організму  в  амінокислотах для синтезу білка. В середньому білки риби переважають ідеальний білок ФАО/ВООЗ за вмістом валіну, лейцину, аргініну, феніланіну, тирозину, триптофану, цистіну і метіоніну. За вмістом насичених і ненасичених жирних кислот жири риби сильно відрізняються від жирів наземних тварин. У них менше насичених жирних кислот (13—15%), чим в  яловичому і баранячому жирі (до 23—30% загальної їхньої кількості). Через високий вміст насичених жирних кислот у жирах наземних тварин помітно знижується їхня засвоюваність.

Саме тому тема дипломної роботи “Формування і управління якістю риби холодного копчення” є на даний час досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка якості та організації продажу риби холодного копчення в магазині „Метро”.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— характеристики ринку рибних товарів в Україні;

— вивчення суті процесу копчення та його впливу на якість готової продукції;

— виявлення факторів покращення якості риби холодного копчення;

— розгляду об’єктів та методів дослідження;

— визначення особливостей виробництва риби холодного копчення в ТОВ „Катран-Т”;

— аналізу асортименту риби холодного копчення, яка надходить в торгову мережу магазину „Метро”;

— характеристики якості риби холодного копчення, яку реалізують в магазині „Метро”;

— прогнозування попиту та формування асортименту риби холодного копчення;

— розгляду організації постачання риби холодного копчення в магазин „Метро”;

— виявлення особливостей організації продажу риби та рибних товарів;

— надання відповідних висновків та пропозицій.

Предметом дослідження є товарознавча характеристика, якість та організація продажу риби холодного копчення.

Об»єктом  дослідження є  риба холодного копчення, що реалізується в магазині “Метро”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, маркетингу та торгівлі, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу.

Розділ 1. Характеристика чинників формування та збереження споживних властивостей риби холодного копчення

 

1.1. Характеристика ринку рибних товарів в Україні

 

Після початку економічних перетворень в Україні прилавки магазинів значно збагатилися різноманітним асортиментом рибних товарів. На додаток до традиційних найменувань риби і морепродуктів додалася вкрай дефіцитна раніше червона риба: горбуша, кета і навіть сьомга, частіше стали продаватися кальмари, з»явилися продукти іноземного виробництва: креветки, мідії й інші. Значно розширився асортимент рибних товарів. Частково це зумовлено зменшенням попиту, а також підвищенням конкурентоспроможності. На позитивний розвиток українського ринку риби і рибопродуктів багато в чому вплинуло створення приватних торгових компаній і побудова ними дистриб»юторських мереж, у результаті чого рибна продукція з»явилася в різноманітному асортименті у всіх населених пунктах.

Розрахунок збірного параметричного індексу для естетичних показників:

,                                                                                (2.12)

Розрахунок     параметричного     індексу     для     економічних показників:

,                                                                                   (2.13)  

де Сдосл цінові характеристики досліджуваного товару;

Сконк — цінові характеристики конкуруючого товару.

Розрахунок інтегрального показника відносної конкурентоспроможності:

,                                                                                 (2.14)            

Якщо К<1, то досліджуваний товар має нижчу конкурентоспроможність порівняно з конкуруючим товаром.

Якщо К>1, то досліджуваний товар має вищу конкурен­тоспроможність порівняно з конкуруючим товаром.


2.2. Особливості виробництва риби холодного копчення в ТОВ „Катран-Т”

 

Для приготування риби холодного копчення в ТОВ „Катран-Т” використовують рибу-сирець, охолоджену, морожену, солону рибу і спеціально приготовлений солоний напівфабрикат для копчення.
Риба, яка використовується, охолоджена і морожена повинна бути по якості не нижче 1 сорту, а солона — не нижче 2 сорту і відповідати вимогам технічних умов і стандартів. Риба, яка використовується, повинна мати розміри (довжину і масу) не менше установлених діючими стандартами і технічними умовами на різні види риби холодного копчення.

За економічними показниками найбільша вартість в риби холодного копчення виробництва ТОВ “Катран-Т” за рахунок більшої вартості перевезень та ПП “Доходний” за рахунок вищої ціни продукції.

За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  риба холодного копчення виробництва ТОВ “Катран-Т”, на другому ПП “Доходний” та на третьому ТОВ “Київ-риба”.

 

 


Розділ 3. Організація продажу риби холодного копчення в центрі оптового продажу „Метро”

 

3.1. Вивчення попиту та формування асортименту риби холодного копчення

 

 

METRO Cash & Carry — найбільш інтернаціоналізована частина METRO Group. Більше ніж 83000 осіб працюють у понад 540 магазинах компанії у 28 країнах світу. METRO Cash & Carry почала свій розвиток в Україні у 2003 році із відкриття першого у країні центру оптової торгівлі у Києві. З того часу інвестиції компанії у розвиток склали  250 млн. євро, а кількість нових робочих місць для українців створених у 13 оптових магазинах компанії та головному офісі перевищує 5500.

Оптові магазини компанії відкриті виключно для бізнес-покупців, тобто для юридичних осіб та приватних підприємців і пропонують асортимент у понад 25000 найменувань продовольчої та непродовольчої продукції. «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» співпрацює з понад 1100 українськими та міжнародними компаніями. Близько 90% товарів представлених у магазинах компанії постачаються українськими виробниками, дистриб»юторами та імпортерами. Торгівельна площа торгових центрів складає – 8000-10000 кв. м., а загальна площа будівлі – до 16000 кв. м. Кожний торговий центр пропонує безкоштовну парковку до 900 місць.

Аргументація на користь покупки товару: необхідно підкреслити переважні ознаки товару: технічні характеристики, параметри, надійність, ціна, видавець. Аргументація, що відноситься до покупця: включає попит, схильність до товару, купівельні можливості.

Ухвалення рішення про здійснення покупки: спілкування і переговори продавця з покупцем повинні усунути перешкоджаючі моменти і розташувати покупця до ухвалення рішення про покупку товару.

Здійснення покупки: на завершальній стадії здійснюються розрахунки з покупцем і видача придбаної покупки. При продажі товару з гарантійним терміном служби робиться відповідна оцінка в паспорті, прикладеному до виробу.

Покупцю притаманні визначені характер і манера поводження, що супроводжуються емоційними ознаками. З психологічної точки зору задача продавця — визначити характер поводження покупця, зорієнтуватися і вжити адекватних заходів. Розглянута організація і прийоми обслуговування покупців спрямовані на підвищення конкурентноздатності магазину “Метро” в умовах ринку товарів, що формується.

Висновки та пропозиції

 

Отже, після початку економічних перетворень в Україні прилавки магазинів значно збагатилися різноманітним асортиментом рибних товарів. У 2006 році в структурі загального обсягу вилову риби та добування морепродуктів 99,0% (344,2 тис. тон) займає вилов риби. Серед різновидів виловлених риб переважають: ставрида — 13,9% (47,7 тис. тон), сардини — 13,3% (45,8 тис. тон), кілька — 8,5% (29,4 тис. тон), сардинела — 8,2% (28,3 тис. тон), скумбрія — 7,8% (27,0 тис. тон), тріскові — 7,1% (24,5 тис. тон), товстолобик — 4,5% (15,3 тис. тон), хамса — 4,1% (14,1 тис. тон), тюлька — 2,6% (8,8 тис. тон), короп — 2,4% (8,3 тис. тон).

Копчена риба — смачний поживний продукт, одержуваний просочуванням м»яса риби летучими ароматичними речовинами, що містяться в димі або коптильній рідині. При цьому на мікрофлору риби впливає комплекс факторів: висока концентрація солі, зневоднювання в результаті сушіння, висока температура, дія коптильного диму (визначені фракції диму — органічні кислоти і феноли).

Під дією фенолів, формальдегіду, кетонів, вищих альдегідів, органічних кислот, спиртів, смолистих речовин риба набуває своєрідні смак, аромат і колір. Самі по собі ці речовини, володіючи специфічними смаком, запахом і іншими властивостями, безпосередньо впливають на формування товарних властивостей копчених продуктів. Разом з тим утворення специфічних властивостей копчених продуктів пов»язують також з нагромадженням нових речовин, що виникають при взаємодії компонентів диму з білками, жирами, вуглеводами м»яса риби, з екстрактивними й іншими речовинами, що утворюються при дозріванні риби.

Розрізняють тривиди копчення риби: холодне (до 40 °С), гаряче (80-170 °С) і напівгаряче (60-80 °С).

Для холодного копчення використовують, як правило, солону рибу. Перед копченням велику рибу обробляють, дрібну — ні. Рибу відмочують до вмісту в ній солі 6—8%, промивають, розвішують на клітки і підсушують. Заключним процесом виробництва копченої риби євласне копчення, тривалість якого залежить від способу копчення, розміру і виду риби, густоти і вологості диму і може коливатися від 1 до 5 доби.

У процесі холодного копчення м»ясо риби ущільнюється, м»язова тканина просочується продуктами неповного згоряння деревини і на розрізі робиться коричневою; жир набуває бурштиновий колір і присмак копченості. Поверхня риби забарвлюється в золотаво-коричневий колір. Усе це й обумовлює особливі аромат і смак копченої риби, що остаточно формуються лише через декілька діб після її збереження. Особливо гарний рибець, тараня, вобла, кефаль, чехоня, палтус, зубатка, а також усі види оселедців холодного копчення .

За якістю рибу холодного копчення, у тому числі оселедці холодного копчення, підрозділяють на 1-й і 2-й сорти. До 1-го сорту відносять рибу всіх розмірів, різної вгодованості, з чистою сухою поверхнею, від світло- до темно-золотавого кольору. Консистенція м’язової тканини повинна бути від ніжної і соковитої до щільної. Смак і запах копченості без ознак, що ґабзують. Вміст солі — від 5 до 12%, а в оселедцях — від 5 до 11%; вологи — відповідно від 42 до 58% і не більш 60%. У рибі 2-го сорту допускаються незначний наліт солі на поверхні, тверда, сухувата або м»якувата консистенція м»язової тканини, слабкий присмак мулу і різкий запах копченості, забарвлення шкірочки від ясно-жовтої до темно-коричневої. Вміст солі — від 5 до 14%, а для оселедця-баличка — від 5 до 12%. Кількість вологи — від 42 до 55%, в оселедцях — не більш 60%.

На якість риби холодного копчення впливає якість живої та мороженої риби, яка піддається копченню.

Дослідження проводились з метою оцінки якості риби холодного копчення, що реалізується в магазині „Метро”.

Об»єктом дослідження були зразки риби холодного копчення різних виробників ВАТ “Дніпрорибпром”, ТОВ “Летичів”, ТОВ “Київ-риба”, ТОВ “Катран-Т” та ПП “Доходний”.

Для приготування риби холодного копчення в ТОВ „Катран-Т” використовують рибу-сирець, охолоджену, морожену, солону рибу і спеціально приготовлений солоний напівфабрикат для копчення.
Використовувані риба-сирець, охолоджена і морожена риба повинні бути по якості не нижче 1 сорту, а солона — не нижче 2 сорту і відповідати вимогам технічних умов і стандартів. Використовувана риба повинна мати розміри (довжину і масу) не менше установлених діючими стандартами і технічними умовами на різні види риби холодного копчення.

Реалізація магазином „Метро” риби холодного копчення здійснюється поряд з іншими рибними товарами. В 2005 році порівняно з 2004 обсяг продажу рибних товарів в магазині „Метро” зріс на 7,48%, а в 2006 році порівняно з 2005 – на 14,36%. Обсяг продажу рибних консерви та пресервв 2005 році порівняно з 2004 зріс на 9,11%, а в 2006 році порівняно з 2005 – на 13,15%.  Обсяг продажу риби холодного копчення в 2005 році порівняно з 2004 зріс на 9,68%, а в 2006 році порівняно з 2005 – на 22,79%.  Питома вага  продажу риби холодного копчення складає в 2004-2006 роках відповідно 5,2%, 5,3% та 5,7% в загальній структурі рибних товарів.

В 2005 році порівняно з 2004 роком обсяг риби холодного копчення зріс на 9,68%, а в 2006 році порівняно з 2005 — на 22,79%. Найбільшу частку в рибі холодного копчення займає постачальник ТОВ “Катран-Т”. Так частка риби холодного копчення цього виробника встановить відповідно в 2004, 2005 та 2006 роках 52,19%, 53,56% та 58,35%.

Найбільшу частку в рибі холодного копчення займає оселедець холодного копчення.  Так частка риби холодного копчення даного виду встановить відповідно в 2004, 2005 та 2006 роках 23,18%, 21,55% та 21,26%.

Провели дослідження риби холодного копчення “Оселедець” різних виробників за органолептичними властивостями.

Першим етапом була органолептична оцінка якості риби холодного копчення виробників ВАТ “Дніпрорибпром”, ТОВ “Летичів”, ТОВ “Київ-риба”, ТОВ “Катран-Т” та ПП “Доходний”. Органолептична оцінка якості риби холодного копчення проводилася за п’ятибальною шкалою.

За зовнішнім виглядом 4,5 балів отримала риба холодного копчення виробництва ТОВ “Летичів”та ТОВ “Катран-Т”. Риба холодного копчення  інших виробників отримала отримали оцінки 4,4. Риба ТОВ “Летичів”та ТОВ “Катран-Т” мала більш привабливий зовнішній вигляд, була менше побита та мала більш чисту поверхню.

За консистенцією найбільшу оцінку 4,8 балів отримала риба холодного копчення ТОВ “Летичів”, а найменшу 4,5 балів риба холодного копчення ПП “Доходний”. Риба холодного копчення ТОВ “Летичів” мала найбільш щільну консистенцію серед усіх зразків риби.

За запахом риби холодного копчення риба ТОВ “Летичів” отримала 4,9 балів, всі інші сорти отримали 4,8 балів. Риба холодного копчення ТОВ “Летичів”  мала запах риби холодного копчення без сторонніх запахів, риба інших виробників частково мала кислуватий запах в зябрах. 

За смаком переважають зразки риби холодного копчення виробників ТОВ “Летичів” та ТОВ “Катран-Т” з оцінкою 4,8 балів.

Середній бал за органолептичною оцінкою 4,73 найбільший в риби холодного копчення ТОВ “Летичів”, а найменший в риби холодного копчення ТОВ “Київ-риба” та ПП “Доходний” 4,6.

Як видно з результатів оцінки, найбільш якісною є риба холодного копчення ТОВ “Летичів”, тому що вона отримала за органолептичною оцінкою 4,73 бали, найменш якісною – риба ТОВ “Київ-риба” та ПП “Доходний”, тому що вона отримала за органолептичною оцінкою 4,6 бали.

Найбільше легких основ в рибі холодного копчення ТОВ “Київ-риба” 58 мг, а найменше в рибі ВАТ “Дніпрорибпром” 55 мг. Триметаланіну найбільше в рибі ТОВ “Київ-риба” 15 мг., а найменше в рибі ВАТ “Дніпрорибпром” 12 мг.

Показники вмісту легких основ та вмісту триметаланіну відрізняються в рибі холодного копчення різних виробників залежить від умов зберігання. Протягом зберігання вміст трителаміну в рибі холодного копчення всіх виробників збільшується, якість риби з часом зберігання погіршується. 

Кожний товар на ринку можна оцінити сукупністю показників. Тому, вирішуючи завдання визначення якості риби холодного копчення, нами було порівняно декілька зразків аналогічного призначення вітчизняних товаровиробників, а саме якості риби холодного копчення виробників ВАТ “Дніпрорибпром”, ТОВ “Летичів”, ТОВ “Київ-риба”, ТОВ “Катран-Т” та ПП “Доходний”.

Так, провiвши даний розрахунок для кожного риби холодного копчення, нами були отриманi такi значення iнтегральних показникiв якостi: ТОВ “Летичів” — зразок № 1 Q1 = 0,75, ВАТ “Дніпрорибпром” — зразок № 2 Q2 = 0,67, ТОВ “Київ-риба”– зразок  № 3 Q3=0,71, для ТОВ “Катран-Т”– зразок  № 4 Q3=0,70, для ПП “Доходний”– зразок  № 5 Q3=0,69.

Провели аналіз конкурентоспроможності риби холодного копчення “Оселедець”, що реалізується в місті Києві. За еталон приймемо найбільш конкурентоспроможний товар – рибу холодного копчення “Оселедець” виробника ТОВ “Летичів”. Аналіз конкурентоспроможності провели для риби холодного копчення “Оселедець” виробників ТОВ “Київ-риба”, ТОВ “Катран-Т” та ПП “Доходний”.

За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є риба холодного копчення ТОВ “Катран-Т” ФП = 0,9, потім ТОВ “Київ-риба” та ПП “Доходний” відповідно для яких ФП = 0,872 та 0,828.  За естетичними параметрами найбільш конкурентноздатним є риба холодного копчення ТОВ “Катран-Т” СП = 0,93, потім ТОВ “Київ-риба” та ПП “Доходний” відповідно для яких СП = 0,865 та 0,835. За економічними показниками найбільша вартість в риби холодного копчення виробництва ТОВ “Катран-Т” за рахунок більшої вартості перевезень та ПП “Доходний” за рахунок вищої ціни продукції.

За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  риба холодного копчення виробництва ТОВ “Катран-Т”, на другому ПП “Доходний” та на третьому ТОВ “Київ-риба”.

Для виявлення попиту та споживних переваг при виборі риби холодного копчення необхідно проводити опитування споживачів. В квітні 2007 року було проведено опитування споживачів магазину „Метро” методом анкетного опитування. Найбільше впливає на вибір риби холодного копчення якість продукту.

Маркетингове дослідження попиту на рибу холодного копчення це комплексне планування, збирання, аналіз та опис даних, необхідних для специфічної маркетингової ситуації. Фахівці з проведення маркетингових досліджень надають цілий комплекс послуг, до якого, як правило, входить вивчення потенціалу ринку та частки ринку, що належить підприємству; оцінка рівня задоволення споживачів та споживчої поведінки; дослідження методів ціноутворення, товару, розподілу та просування.

В 2005 році порівняно з 2004 обсяг реалізації риби холодного копчення зріс на 2,13 тис. грн. (9,68%), а в 2006 році порівняно з 2005 на 5,5 тис. грн. (22,79%).

В 2005 році коефіцієнт завершеності покупок риби холодного копчення в магазині „Метро” зріс з 0,74 до 0,82 та знаходиться в межах допустимих норм. В 2006 році коефіцієнт стабільності товарного асортименту риби холодного копчення в магазині „Метро” зріс з 0,996 до 0,998 та знаходиться в межах допустимих норм і має досить високе значення. В 2005 та 2006 роках коефіцієнт ширини товарного асортименту риби холодного копчення в магазині „Метро” рівний 1. В 2006 році зросла кількість товарних груп риби холодного копчення до 18 в порівняні з 15 в 2005 році. В 2005 та 2006 роках коефіцієнт глибини товарного асортименту риби холодного копчення в магазині „Метро” зріс з 0,996 до 0,998.

Структура асортименту в  “Метро” повинна  формуватися під впливом наступних основних факторів: наявність платоспроможного попиту на товар; кон’юнктура споживчого ринку; наявність пропозиції даного товару з боку виробників. Найважливішим принципом формування асортименту товарів в  “Метро” є забезпечення його відповідності характеру попиту, пропонованого обраними для обслуговування контингентами покупців.

Джерелами надходження риби холодного копчення в магазин  “Метро” є:

— виробники риби холодного копчення;

— оптово-посередницькі структури;

— оптові й оптово-роздрібні склади;

— постачання від закордонних фірм і компаній.

Ріст вимог до реалізації риби холодного копчення викликає адекватні вимоги до джерел закупівлі риби холодного копчення. Неодмінною умовою організації закупівельної діяльності в магазині  “Метро”є вивчення ринку закупівель. Для оцінки реальних і потенційних можливостей постачальників можна використовувати наступні критерії:

— характер діяльності і можливості постачальника;

— конкурентне положення постачальника на ринку товарів;

— процедура і порядок виконання комерційних угод;

— імовірність забезпечення необхідних номенклатури й обсягу продукції;

— умови, що гарантують якість риби холодного копчення, що купується;

— адекватне сполучення ціни і споживчих властивостей риби холодного копчення;

— умови постачання товару: стабільність, періодичність, терміни;

— форма платежу, що передбачається, і способи розрахунків.

Частина риби холодного копчення, що надходять безпосередньо від виробників зростає. Так, якщо в 2005 році від виробників надійшло 9,03 тис. грн. риби холодного копчення (відповідно від оптових постачальників – 15,1 тис. грн.), то в 2006 році від виробників надійшло 12,43 тис. грн. риби холодного копчення, а від оптових постачальників – 17,2 тис. грн. Саме зміна структури закупок товарів дала змогу переглянути ціни на рибу холодного копчення і знизити їх, що в кінцевому результаті дало змогу підняти загальний товарообіг за рахунок збільшення кількості проданої риби холодного копчення.

В 2005 році порівняно з 2004 обсяг постачання риби холодного копчення зріс на 2,13 тис. грн. (9,68%), а в 2006 році порівняно з 2005 на 5,5 тис. грн. (22,79%). Найбільшу частку в рибі холодного копчення займає постачальник ТОВ “Катран-Т”. Так частка риби холодного копчення цього виробника встановить відповідно в 2004, 2005 та 2006 роках 52,19%, 53,56% та 58,35%. В 2005 році порівняно з 2004 обсяг постачання риби холодного копчення ТОВ “Катран-Т” зріс на 1,48 тис. грн. (12,44%), а в 2006 році порівняно з 2005 на 4,55 тис. грн. (34,01%).

В магазині  “Метро” застосовують метод самообслуговування при продажі риби та рибних товарів. Особлива роль у торгівлі магазину “Метро” належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі.

 

 

 

 

 


Список використаних джерел

 

1.       ГОСТ 11482-96. Риба холодного копчення. Технічні умови. — Офіц. вид — К. : Держспоживстандарт України, 1996. — II, II, 5c.

2.       ДСТУ ГОСТ 11298:2004. Риби лососеві і сигові холодного копчення. Технічні умови (ГОСТ 11298- 2002, IDT) / Л. Ваніфатова (оформ.). — Офіц. вид — К. : Держспоживстандарт України, 2004. — III, II, 9c.

3.   Риба жива, заморожена та охолоджена. Технічні умови: Зб. стандартів:ДСТУ 2284-93, ГОСТ 814-96, ГОСТ 1168-86, ГОСТ 17660-97, ГОСТ 17661-72, ГОСТ 20057-96, ГОСТ 24896-81 / Володимир Леонтійович… Іванов (упоряд.). — Вид. офіц. — Л. : ЗАТ «Науково-інформаційний центр «Леонорм», 2002. — 78с.

4.   Риба копчена, в»ялена. Технічні умови: Зб. стандартів:ГОСТ 812-88, ГОСТ 813-88, ГОСТ 1551-93, ГОСТ 6606-83, ГОСТ 7444-65, ГОСТ 7445-66, ГОСТ 7447-97, ГОСТ 11298-65, ГОСТ 11482-96, ГОСТ 11829-66, ГОСТ 13197-67 / Анатолій Михайлович… Грінь (упоряд.). — Офіц. вид. — Л. : ЗАТ «Науково-інформаційний центр «Леонорм», 2002. — 116с.

5.     Амстронг Гарі, Котлер Філіп. Маркетинг Загальний курс, 5-те видання – М.: Видавничий дім “Вільямс”, 2005. – 608 с.

6.     Балабанова Л.В., Сардак О.В. Цінова політика торговельного підприємства в умовах маркетингової орієнтації / Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган- Барановського. — Донецьк : ДонДУЕТ ім. М.Туган-Барановського, 2003. — 149с.

7.     Батра Р., Майерс Дж., Аакер Д. Рекламный менеджмент. — М.; СПб.; К., 1999.-220 с.

8.     Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2005-104с.

9.     Бланк И.А. Торговый менеджмент. – К.: УФИМБ, 1997. – 408 с.

10.   Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. –271 с.

11.   Борисочкина Л.М. «Пищевая и биологическая ценность рыбы» // Рыбное хозяйство. 1972 г. №2.

12.   Васюкова А. Т., Шведенко Н. Н. Копчение маринованной рыбы. — Донецк : ДУНПГО, 2003. — 104с.

13.   Габриэлянц ?. ?., Козлов А. П. Товароведение мясных и рыбных товаров: Учебное пособие для вузов. — М.: Экономи­ка, 1986.

14.Голобушова Н.О. Організація торгівлі: Підр.для студ.вищ.навч.зал. – К.: Книга, 2004. – 560 с.

15.   Голубев В. Н., Кутина О. И. Справочник технолога по обработке рыбы и морепродуктов. — СПб. : ГИОРД, 2005. — 401с.

16.Горфункель И. И., Кононов В. С. и др. Товароведение мясных, рыбных, молочных и жировых товаров: Учебное по­собие для вузов, — М.: Экономика, 1985. — 321 с.

17.Данілова Л.Л., Петровська С.В. Ціноутворення та маркетингова цінова політика: Навч. посіб. / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНТЕУ, 2006. — 130 с.

18.Дугіна С.І. Маркетингова цінова політика: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2005. — 392с.

19.   Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.

20.   Зайдинер Ю.И., Попова Л.В. Уловы рыб и нерыбных объектов рыбохозяйственными организациями Азово-Черноморского бассейна (1990-1995 г.г.): Стат. сб./Азов. НИИ рыб. хоз-ва.-Ростов н/Д,1997.-98 с.:табл.-Библиогр.:с.95.

21.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.

22.Исследование рынка потребительских товаров: Практический мар­кетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.

23.   Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

24.   Колесник А.А., Елиззарова Л.Г. Теоретические основы товароведения продовольственных товаров. – М.: Экономика, 1990 – 287 с.

25.   Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рын­ке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.

26.   Кононенко И. Е., Ольшанская И. 3., Дмитриева А. Б. и др. Товароведение пищевых продуктов. — М.: Экономика, 1983.

27.   Коробейник А. В. Технология переработки и товароведение рыбы и рыбных продуктов: Учеб. пособие для студ. образоват. учреждений среднего проф. образования, обучающихся по экон. спец. — Ростов-на-Дону : Феникс, 2002. — 288с.

28.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

29.   Лазарев Е. И. Товароведение продовольственных това­ров, — М.: Экономика, 1982. – 258 с.

30.   Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

31.   Микитюк П. В. Технологія переробки риби. — К., 1999. — 128с.

32.   Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екате­ринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.

33.   Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

34.   Новые подходы к обеспечению качества рыбной продукции // Рыбное хозяйство. — №1, — 2005 – С. 57.

35.   Определение структуры затрат при замораживании  // Рыбное хозяйство. — №1, — 2005 – С. 54.

36.   Основные проблемы рыбного хозяйства и охраны рыбохозяйственных водоемов Азово-Черноморского бассейна:Сб. науч. тр. (1993-1995 гг.)/Азов. НИИ рыб. хоз-ва; Отв.ред. Макаров Э.В.-Ростов н/Д,1997.-484 с.:

37.   Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учеб­ник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2005. – 348с.

38.   Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 1992. – 384с.

39.Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.

40.Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2005- 456с.

41.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

42.   Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.

43.   Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2005- 178с.

44.   Прохорова Н. Г., Никифорова И. С., Новикова А. М. Продовольственные товары. Товароведение. — М.: Экономи­ка, 1985.

45.Ромат Е.В. Реклама в системе маркетинга: Учеб.пособие / ХГАТОП.- Харьков, 1995. – 229 с.

46.Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2005. – 668 с.

47.   Сафронова Т. М. Органолептическая оценка рыбной про­дукции. М.: Агропромиздат, 1985.

48.   Соление, вяление, копчение рыбы / О. В. Завязкин (сост.). — Донецк : ООО ПКФ «БАО», 2003. — 32с.

49.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

50.   Техническая микробиология рыбных продуктов. /Под ред. Е. Н. Дутова. М.: Пищевая промышленность, 1976. – 258 с.

51.   Товароведение продовольственных товаров: Учебное по­собие для вузов/ Боровинова Л. А., Герасимова В. А. и др.— М.: Экономика, 1988.

52.   Товароведение продовольственных товаров: Учебное по­собие для вузов/ Афанасьева Л. Р., Базаров В. И. и др.—М.: Экономика, 1982.

53.Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2005. — 69 с.

54.Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2005.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.

55.   Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2004. – 560 с.

56.   Тылкин В. Б., Кононенко И. Е., Дмитриева А. Б. и др. Товароведение пищевых продуктов: Учебник для технологи­ческих факультетов торговых вузов. — М.: Экономика, 1980.

57.Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.

58.   Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.

59.   Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 1986.- 410с.

60.Фінансовий менеджмент: Навч.-метод, посіб. / Г.Г. Кірейцев та ін. -Ж.:ЖІТІ, 2005. — 432с.

61.Фомин В.Н.  Качество продукции и маркетинг. – М: ЮНИТИ. – 348 с.

62.   Цены на рыбном рынке Украины // Рыбное хозяйство. — №1, — 2004 – С. 32.

63.   Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.

64.   Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2005. – 544 с.

65.   Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза мясных, молочных и рыбных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2004 – 412 с.

66.   Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза рыбы и рыбных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2005 – 160 с.

67.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.

 


Додатки

Додаток А

ШАНОВНІ ПОКУПЦІ!

Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з ме­тою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості риби холодного копчення

АНКЕТА

1. Як часто Ви купуєте рибу холодного копчення:

?Щодня

?. Два-три рази на тиждень

? Два-три рази на місяць

?  Раз в місяць

?  Раз в два місяці

? Раз в три місяці                  

2. Де Ви, зазвичай, купуєте рибу холодного копчення?

?   В магазинах, де є спеціалізовані відділи

?  В супермаркетах

?  У приватних осіб на ринку

?  Не купуємо, чому _____________________________________________

3. Які фактори впливають  на Ваш вибір при купівлі риби холодного копчення?

?  Якість                ? задовільна           ? середня            ? висока           ? найкраща

?  Ціна                   ? низька           ? середня            ? висока

? Торгова марка або фірма-виробик     ? невідомі    ? маловідомі   ? поширені

? Реклама             ? на телебаченні та радіо ? преса   ? реклама на вулиці

? Інше ____________________________

4. Місце розташування риби холодного копчення в магазині:

? Влаштовує

? Не влаштовує, чому _________________________________

5. Чи задовольняє Вас асортимент риби холодного копчення?

? Так

? Ні

? Напишіть свої побажання ________________________________

6. Яким видам риби холодного копчення Ви надаєте перевагу?

?ціла

?без голови

?. патрана

?шматочки

? Іншим, запропонуйте свій варіант _____________________________

7. Вік    ?  20-25 років   ? 25-35     ? 35-45    ? більше за 45

8. Рівень прибутку

? З низьким рівнем прибутку

? З середнім рівнем прибутку

? З високим рівнем прибутку

9. Місце проживання:

? Місто

? Передмістя

? Село (селище міського типу)

10. Ваші пропозиції, щодо:

? Якості_________________________________________________________________

? Упаковки ______________________________________________________________ 

? Ціни __________________________________________________________________   

11. Ваші побажання та пропозиції ___________________________________________

_________________________________________________________________________

Дякуємо за участь в анкетуванні!

Адміністрація магазину „Метро”

 


Додаток Б

ДОГОВІР ЗАКУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ПАРТІЇ ТОВАРІВ

м. Київ                                                                        «12» червня 2007 р.

ПРОДАВЕЦЬ: ТОВ “Катран-Т” в особі Симонова П.Н., що діє на підставі Статуту підприємства з одного боку, і ПОКУПЕЦЬ: центр оптової торгівлі «Метро» в особі Фельдмана Н.Д., що діє на підставі Статуту з іншого боку, уклали даний Договір про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. ПРОДАВЕЦЬ зобов»язується доставити і передати у власність ПОКУПЦЯ товар, а ПОКУПЕЦЬ зобов»язується прийняти товар і оплатити його на умовах даного Договору.

1.2. Найменування товару: риба холодного копчення „Оселедець”

1.3. Виробник товару: ТОВ “Катран-Т”

1.4. Місцезнаходження товару: ТОВ “Катран-Т”

1.5. Документи на товар, що ПРОДАВЕЦЬ повинний передати ПОКУПЦЮ: сертифікат якості товару.

2. Кількість

2.1. Одиниця виміру кількості товару: кілограм

2.2. Загальна кількість товару: 300 кг.

3. Якість

3.1. Якість товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, повинна відповідати сертифікату виробника

3.2. Підтвердженням якості з боку ПРОДАВЦЯ є сертифікат якості товару.

3.3. Гарантійний термін збереження з моменту виготовлення складає 2 дні.

4. Комплектність

4.1. Комплектність товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, визначається по наявності товару.

5. Терміни і порядок постачання

5.1. Товар повинний бути цілком поставлений ПОКУПЦЮ протягом 2 банківських днів з моменту оплати

5.2. ПРОДАВЕЦЬ має право на дострокове постачання товару з обов»язковим повідомленням ПОКУПЦЯ про це в термін 1 день  з моменту відвантаження товару.

6. Ціна

6.1. Ціна за одиницю товару: 10 грн. 00 коп.

6.2. Загальна ціна за даним Договором: 3000 грн. 00 коп.

6.3. Ціни за даним Договором визначені з урахуванням ПДВ.

7. Порядок розрахунків

7.1. Передоплата в розмірі 20% від ціни Договору повинна бути перерахована ПРОДАВЦЮ протягом двох днів з моменту підписання договору.

7.2. Остаточний термін оплати товару складає 7 днів з моменту підписання договору.

7.3. Форма розрахунків: платіжне доручення

7.4. Покупець повинний повідомити ПРОДАВЦЯ про здійснення платежу в термін 1 день з моменту  остаточного платежу шляхом факсу 4167209.

8. Пункт постачання

Пунктом постачання товару за даним Договором є: склад центру оптової торгівлі «Метро».

9. Тара й упакування

9.1. Товар повинний бути упакований ПРОДАВЦЕМ таким чином, щоб виключити ушкодження і/чи знищення його на період постачання до прийняття товару ПОКУПЦЕМ.

9.2. Товар повинний мати наступну тару: ящики.

9.3. Вартість тари й упакування не входить у ціну товару.

10. Передача товару

10.1. Передача товару здійснюється в пункті постачання.

10.2. Прийом товару по кількості і якості здійснюється сторонами в порядку, установленому чинним законодавством.

11. Термін дії даного Договору

11.1. Даний Договір набирає сили з моменту підписання його Сторонами і діє до моменту його повного виконання, але в будь-якому випадку до «01» липня 2007 р.

12. Відповідальність Сторін

12.1. За порушення умов даного Договору винна Сторона сплачує заподіяні цим збитки, у тому числі неодержаний прибуток у порядку, передбаченому чинним законодавством.

12.2. ПОКУПЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасну оплату штрафна неустойка в розмірі 1 % від суми договору.

12.3. ПРОДАВЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасне постачання товару штрафна неустойка в розмірі 2% від суми договору.

13. Вирішення спорів

13.1. Усі суперечки між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди, дозволяються відповідно до законодавства України в арбітражному суді (третейському судіз визначенням конкретного третейського суду і порядку формування цього третейського суду).

13.2. Сторонивизначають, що всі можливі претензії за даним Договором повинні бути розглянуті Сторонами протягом 20 днів з моменту одержання претензії.

14. Інші умови

14.1. Даний Договір складений у двох екземплярах, по одному для кожної зі Сторін.

14.2. У випадках, не передбачених даним Договором, Сторони керуються діючим цивільним законодавством (чивизначається конкретний нормативний документ).

14.3. Після підписання даного Договору всі попередні переговори по ньому, переписування, що передують угоді і протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються даного Договору, втрачають юридичну чинність.

14.4. Сторони зобов»язуються при виконанні даного Договору не зводити співробітництво тільки до виконання вимог, що містяться в даному Договорі, підтримувати ділові контакти і упроваджувати всі необхідні міри для забезпечення ефективності і розвитку їхніх комерційних зв»язків.

15. Юридичні адреси, банківські і відвантажувальні реквізити Сторін на момент висновку даного Договору

15.1. ПОКУПЕЦЬ:

Поштова адреса: м. Київ, вул. Кільцева дорога 1-в.

Телефон 4167209 факс 4167207 Розрахунковий рахунок №26003215478 в АКБ «Правекс»  МФО 352292 код 23152450

16.2. ПРОДАВЕЦЬ:

Поштоваадреса: м. Київ, вул. Смілянська,18.

Телефон 4905282 факс 4905286 Розрахунковий рахунок №26000321545 в АКБ «Правекс»  МФО 352292 код 321245525

ПОКУПЕЦЬ                                           ПРОДАВЕЦЬ

 

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.