Курсова робота Оцінка конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Поняття конкурентоспроможності товарів. 5

 

2. Аналіз нормативних документів, які регламентують вимоги до трикотажного одягу в Україні та за кордоном.. 9

 

3. Показники споживних властивостей жіночого трикотажного одягу. 14

 

4. Оцінка конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу. 30

 

5. Шляхи підвищення конкурентоспроможності жіночого одягу. 34

 

Висновки. 38

 

Список використаних джерел. 40


Вступ

 

В умовах ринку перед підприємствами постає багато питань. Функціонування підприємств поєднуються зі змінами як у зовнішньому, так і внутрішньому середовищі його діяльності, що обумовлює необхідність розробки нових підходів до визначення цільової функції його діяльності, обґрунтування економічних передумов  досягнення оптимальних резервів прибутку, які забезпечують конкурентоспроможність підприємства на ринку і визначають перспективи його розвитку.

В умовах ринку підприємства зіткнулися з багатьма чинниками імовірнісного характеру, що викликає необхідність відмови від жорсткого планування і переходу до гнучкої системи економічного регулювання його діяльності. Реалізація цієї задачі пов’язана з розробкою стратегії діяльності підприємства, в якій визначаються мета і задачі діяльності підприємства, його ресурсне забезпечення, шляхи досягнення, цілі і методи вирішення задач. Від  підприємств вимагається формування методів ефективної роботи в умовах розвитку конкуренції.

Досвід останніх часів показує, що далеко не всі підприємства готові до ведення конкурентної боротьби. Навіть при тому, що багато з них є власниками конкурентоспроможної продукції (що саме по собі дуже важливо), багатьом з них не завжди вдається реалізовувати цю перевагу з-за відсутності практики використання всього комплексу засобів досягнення конкурентоспроможності на ринку. Разом з тим, кон’юнктурна ситуація з кожним роком все більш ускладнюється поступовим розширенням територій ринку і залученням західних фірм, що мають значний досвід в умовах жорсткої конкуренції.

Конкуренція являє собою різноманітні форми суперництва господарських суб’єктів на споживчому ринку за кращі умови реалізації товарів. Комерційна діяльність будь-якого підприємства здійснюється на споживчому ринку. Предметом купівлі-продажу на споживчому ринку виступають товари та послуги, котрі призначені для того, щоб задовольнити попит населення. Реалізуючи різноманітні групи товарів і надаючи ті або інші додаткові послуги населенню, підприємства є активними учасниками споживчого ринку.

Для кожного підприємства дуже важливо визначити, якнайкраще  позиціонувати свій конкретний товар, щоб вести конкурентну боротьбу в тривалому періоді.

Саме тому тема курсової роботи “Оцінка конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу” є на даний час досить актуальною.

         Метою даної курсової роботи є дослідити конкурентоспроможність жіночого трикотажного одягу.

В курсовій роботі вирішуються наступні завдання:

розгляд теоретичних основ конкурентоспроможності,

розгляду нормативних документів, які регламентують вимоги до трикотажного одягу,

дослідження показників споживних властивостей жіночого трикотажного одягу,

оцінки конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу,

пошуку шляхів підвищення конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу.

Предметом дослідження є конкурентоспроможність жіночого трикотажного одягу.

Об»єктом  дослідження є товарний ринок жіночого трикотажного одягу в Україні.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області товарознавства, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.


1. Поняття конкурентоспроможності товарів

 

Конкурентоспроможність товару — це сукупна відносна характеристика товару, яка показує відмінність товару в кращий бік від товару, конкретна за ступенем його якості і задоволення потреби, а також за затратами на виробництво товару і його споживання. Якість товару є основною складовою його конкурентноздатності [1, с. 241]. Варто мати на увазі, що додати всі бажані якості товару практично неможливо, та й не має змісту з погляду вимог конкретних сегментів ринку, а також з погляду забезпечення ефективності підприємницької діяльності фірми в цілому. Якість продукції тісно пов»язана з її конкурентноздатністю, що характеризується відповідністю споживчих і вартісних показників товару показникам товару-аналога конкурента. Отже, конкурентноздатність визначається шляхом порівняння товарів однорідної властивості, що задовольняють ту саму потребу. Факторами, що впливають на конкурентноздатність товару, вважаються: оновлюваність, корисність, надійність, упакування, ціна, передпродажний сервіс і ін [16, c. 140].

Естетичні властивості. Як товар жіночий трикотажний одяг повинен задовольняти естетичні смаки споживача. Колір, а також дизайн характеризують естетичні властивості жіночого трикотажного одягу. Естетичний вид упакування часто визначають первинний успіх у споживача, а надалі полегшує його ідентифікацію серед інших подібних виробів.

Естетичні властивості характеризують їхнє художнє оформлення, красу. Естетичні властивості характеризуються образною виразністю (є на увазі оригінальність і відповідність художнього рішення конструктивно-функціональним вимогам і умовам зручності.

Отже, споживні властивості жіночого трикотажного одягу передбачають функціональні, ергономічні, естетичні властивості, а також надійність, безпека споживання.

 


4. Оцінка конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу

 

Проведемо аналіз конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу (жіночих кофт), що реалізуються в місті Києві. За еталон приймемо найбільш конкурентоспроможний товар – трикотажний одяг ТОВ “Київська трикотажна фабрика”.

Аналіз конкурентоспроможності проведемо жіночого трикотажного одягу (кофт) ВАТ «Тектильконтакт», ТОВ «Подолянка», ЗАТ «Киянка », так як вони користуються попитом в населення.

Визначимо комплексні показники якості за функціональними та естетичними показниками. Оцінку якості за функціональними та естетичними показниками визначимо за десятибальною системою. Вагомість показників визначено за результатами значимості показників для споживачів жіночого трикотажного одягу.

Відповідно, при з»ясуванні рівня конкурентоспроможності визначеного виду продукції необхідно не тільки порівнювати його з іншими това­рами, але й враховувати витрати споживача. Витрати споживача пов»язані перш за все з ціною продукції.


Висновки

Конкурентоспроможність товару — це сукупна відносна характеристика товару, яка показує відмінність товару в кращий бік від товару, конкретна за ступенем його якості і задоволення потреби, а також за затратами на виробництво товару і його споживання. Якість товару є основною складовою його конкурентноздатності. При визначенні якості продукту варто намагатися виділити найбільш кращі властивості товару для споживача. Варто мати на увазі, що додати всі бажані якості товару практично неможливо, та й не має змісту з погляду вимог конкретних сегментів ринку, а також з погляду забезпечення ефективності підприємницької діяльності фірми в цілому. Якість продукції тісно пов»язана з її конкурентноздатністю, що характеризується відповідністю споживчих і вартісних показників товару показникам товару-аналога конкурента. Отже, конкурентноздатність визначається шляхом порівняння товарів однорідної властивості, що задовольняють ту саму потребу. Факторами, що впливають на конкурентноздатність товару, вважаються: оновлюваність, корисність, надійність, упакування, ціна, передпродажний сервіс і ін.

 

 

 

Провели аналіз конкурентоспроможності жіночого трикотажного одягу (кофт), що реалізуються в місті Києві. За еталон прийняли найбільш конкурентоспроможний товар – трикотажний одяг ТОВ “Київська трикотажна фабрика”.

Аналіз конкурентоспроможності провели жіночого трикотажного одягу ВАТ «Тектильконтакт», ТОВ «Подолянка», ЗАТ «Киянка ».

За функціональними показниками найбільш конкурентноздатним є жіночий трикотажний одяг  ТОВ «Подолянка»  ФП = 0,45, потім ВАТ «Тектильконтакт» та ЗАТ «Киянка » відповідно для яких ФП = 0,436 та 0,414.  За естетичними показниками найбільш конкурентноздатним є коньяк ТОВ «Подолянка» СП = 0,45, потім ВАТ «Тектильконтакт» та ЗАТ «Киянка » відповідно для яких СП = 0,4325 та 0,4175.

За економічними показниками найбільша вартість в жіночого трикотажного одягу ВАТ «Тектильконтакт» за рахунок великої вартості перевезень та ЗАТ «Киянка » за рахунок вищої ціни продукції.

За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  жіночий трикотажний одяг ТОВ «Подолянка», на другому ЗАТ «Киянка» та на третьому ВАТ «Тектильконтакт».


Список використаних джерел

 

1.     Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

2.       Амиров Ю.Д., Печенкин А.Н. Оценка качества продукции и рыночная экономика // Стандарты и качество. 2002. — №10. с. 53-55.

3.       Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.

4.       Богатин Ю.В. Экономическая оценка качества и эффективности работы предприятия. М.: Изд. Стандартов. 2003. — 150с.

5.       Богатырев А.А., Филиппов Ю.Д. Стандартизация статистических методов управления качеством. М.: Изд. Стандартов. 1989. — 121с.

6.     Бузов Б. А. и др. Материаловедение швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1986. – 248 с.

7.       Версан В.Г., Чайка И.И. Системы управления качеством продукции. М.: Изд.стандартов. 1998. — 150с.

8.            Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.

9.       Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1999. — 221 с.

10.Гущина К. Г., Беляева С. А. Ассортимент, свойства и технические требования к материалам для одежды. М. Легкая индустрия, 1978

11.       Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

12.   Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 2002 — 463 с.

13.            Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.

14.Зак И. С., Горохов И. К. Справочник по швейному оборудованию. М. Легкая индустрия, 1981. – 348 с.

15.       Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. — М.: Химия, 1985. – 274 с.

16.Кокеткин П. П. и др. Промышленная технология одежды. Справочник. М. Легпромбытиздат, 1998. – 342 с.

17.   Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

18.   Крылова Г.Д. Зарубежный опыт управления качеством. М.: Изд. Стандартов. 1992. — 140с.

19.   Леонов И.Г., Аристов О.В. Управление качеством продукции. М.: Изд. Стандартов. 1990. — 200с.

20.   Мюллер К. Некоторые аспекты внедрения системы качества в промышленности // Стандарты и качество. — 1998. — №3 — С. 58-64.

21.       Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

22.       Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1999.- 304с.

23.       Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 2001. – 384с.

24.Першина Л. Ф., Петрова С. В. Технология швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1991. – 410 с.

25.Пожидаев Н. Н. и др. Материалы для одежды. М. Легкая индустрия, 1995. – 248 с.

26.Савостицкий А. В., Меликов Е. Х. Технология швейных изделий. М. Легкая индустрия, 1982. – 348 с.

27.   Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

28.            Товарознавство: Опорний конспект лекцій для студ. екон. спец. заоч. та дистанційної форм навч. — К.: Видавництво Європейського університету, 2001. — 69 с.

29.            Товарознавство: Терміни та визначення. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — 24 с.

30.   Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.

31.       Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 2000.- 410с.

32.   Фомин В.Н.  Качество продукции и маркетинг.  1991. – 348 с.

33.   Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

34.Шепелев А.Ф., Печенежская И. А., Туров А.С. Товароведение и экспертиза швейно-трикотажных товаров. – Ростов н/Д: Феникс, 2002 – 480 с.

35.Юдонов А.О. Конкуренция: теория и практика. — М.: «Акалис , 1996. – 314с.

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.