Зміст
Розділ 1. Сутність рекламної кампанії
1.1. Характеристика реклами як засобу впливу на споживача
1.2. Методи розробки рекламної кампанії оцінка та вибір рекламних засобів
1.3. Методи визначення ефективності рекламної кампанії
Розділ 2. Дослідження факторів, що впливають на розробку рекламної кампанії
2.1. Аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
2.2. Аналіз маркетингового середовища ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
2.3. Аналіз асортименту продукції, що реалізує ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
Розділ 3. Розробка рекламної кампанії проекту
3.1. Розробка рекламного звернення та вибір рекламних засобів
3.2. Визначення бюджету рекламної кампанії підприємства
3.3. Оцінка ефективності рекламної кампанії підприємства
Список використаної літератури
Вступ
Актуальність дослідження теми даної роботи обґрунтована різким збільшенням обсягу рекламної інформації у сучасному суспільстві. Значення реклами невпинно зростає в усіх соціальних установах. Реклама починає набувати цінності не тільки тому, що забезпечує успішну практичну маркетингову діяльність, але й сама по собі як незалежна структура з конкретними функціями і цілями.
Незважаючи на малий термін розвитку реклами в Україні, вітчизняні рекламодавці вже набули достатнього досвіду та і реклама стала значущою реальністю, для вивчення якої необхідні конкретні наукові підходи.
Розв»язання соціальних проблем потребує адаптації інституціональних звичок до нових умов. Реклама не тільки пояснює узагальненому споживачеві, як споживати її продукт, ті чи інші товари та послуги, але й поряд з іншими різновидами масової комунікації допомагає адаптуватися до нових форм життя, яке постійно та швидко змінюється. Тим самим вона забезпечує атмосферу доброзичливості та довіри, набуваючи ролі повсякденної, звичної порадниці, яка рекомендує свої продукти та направляє свою аудиторію.
Метою дипломної роботи є вивчення рекламної діяльності, як складової з маркетингу та способи її поліпшення. На підставі проведеного аналізу стану рекламної діяльності служби маркетингу ТОВ “КТД” в роботі в висунуті конкретні пропозиції щодо її поліпшення.
Досягнення цієї мети потребувало розв»язання низки теоретичних завдань, перш за все:
— характеристики реклами як засобу впливу на споживача,
— методів розробки рекламної кампанії оцінка та вибір рекламних засобів,
— методів визначення ефективності рекламної кампанії,
— аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ Виробниче підприємство «КТД»,
аналізу маркетингового середовища ТОВ Виробниче підприємство «КТД»,
аналізу асортименту продукції, що реалізує ТОВ Виробниче підприємство «КТД»,
— розробки рекламного звернення та вибір рекламних засобів,
— визначення бюджету рекламної кампанії підприємства,
оцінки ефективності рекламної кампанії підприємства.
Об»єктом дослідження є рекламна діяльність служби маркетингу ТОВ “КТД”.
Предмет дослідження — рекламна діяльність в Україні на сучасному етапі, а також форми й механізми соціальної взаємодії елементів рекламної діяльності.
В основу дослідження покладена теорія взаємодії. При вивченні стану рекламної діяльності в Україні були застосовані основні методи здобуття соціальної інформації — контент-аналіз, а також опитування, метод фокусованого інтерв»ю; методи аналізу — структурно-функціональний аналіз на макрорівні і символіко-інтеракціоністський підхід, теорія обміну, феноменологічний підхід, інформаційно-ентропійний підхід на мікрорівні. Тільки багатобічний аналіз, який поєднує підходи всіх парадигм, може дати достовірну картину стану рекламної діяльності в Україні.
Рекламна діяльність своєю історією заглиблюється в далеке минуле, але предметом наукового дослідження вона стає тільки у XX столітті. Першими дослідниками суттєвих характеристик реклами були К. Абрамов, Т. Кьоніг, М. Мануйлов, які звернули увагу не тільки на інформативність реклами, але й вперше дослідили психологічний вплив на особистість споживача рекламованої продукції.
У вітчизняних і зарубіжних працях можна простежити сталі, традиційні погляди на це явище. Деякі відомі автори розглядають рекламу як засіб ідеологічної пропаганди та агітації (В. Маяковський, Ю. Шерковін, С. Загладіна, О. Красуліна, О. Кукаркін, В. Толстих, О. Феофанов). Соціально-психологічні та політичні установки вони подають як могутній чинник формування суспільної свідомості певного ладу, певної суспільної формації.
Часто рекламування розглядають як соціально-економічний процес. Функціонування реклами, шляхи вдосконалення організації та управління в рекламній діяльності висвітлено у працях А. Бурлаєнка, К. Воронова, К. Павлова, Л. Гермогенової, І. Гольцекера, Ю. Хачатурова, Ю. Дегтярьова, Л. Корнілова, І. Кардашиді, Р. Сорокіна, Д. Беклешова.
Саме по рекламній діяльності захистили дисертації В. Глазунова, А. Козлов, В. Володєєва, А. Настенко, І. Васіна, Т. Сайлере, Є. Баранов та інші. Слідом за зарубіжними вченими (Ф. Котлером, Д. Скоттом, Д. Евансом, Б. Берманом, Й. Едвардсом, Р. Брауном, А. Дейяном, А. Тродеком), і в працях вітчизняних дослідників (І. Рожков, Д. Баркан, П. Зав»ялов, Є. Ромат, Н. Анікіна, О. Наймушин) реклама все частіше розглядається як частина маркетингу.
Місце і роль реклами визначаються у цих розробках як найважливіші важелі маркетингової системи, головна функція яких полягає у забезпеченні гнучкого комунікативного зв»язку між виробництвом та споживанням.
У своїх працях автори досягли певних результатів у дослідженні теорії та практики рекламної діяльності і зокрема господарської діяльності рекламного агентства. Але є ще питання дискусійного характеру, а також такі, що потребують подальшої розробки з урахуванням сучасних тенденцій розвитку основних сфер суспільного життя.
Розділ 1. Сутність рекламної кампанії
1.1. Характеристика реклами як засобу впливу на споживача
В даний час для підвищення реалізації продукція потребує реклами. На сьогодні існує багато визначень реклами (лат. reklamare — голосно кричати або повідомляти), що, на нашу думку, свідчить про складність цього поняття.
Ряд дефініцій реклами ґрунтується на її функціях: реклама — це «будь-яка оплачувана форма репрезентації інформаційних повідомлень неособистого характеру про товари та послуги», реклама—це інформація про споживчі властивості товарів та різні види послуг з метою їхньої реалізації, створення на них попиту [15]. В Законі України «Про рекламу» дається таке визначення: «реклама — це спеціальна інформація про осіб та продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі і в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку».
Таким чином, реклама — одна із комунікативних форм. Її функціональне призначення — познайомити широку аудиторію споживачів з ідеями, якістю товарів та послуг з метою їхньої пропаганди та розширення збуту.
…
Одним із основних питань, яке турбує економістів та споживачів, є вплив реклами на ціни, які покупець платить за товари та послуги.
Реклама — засіб стимулювання продажу. Рекламну діяльність, на нашу думку, варто розглядати як могутній рушій економічного зростання і ефективний засіб формування попиту. Рекламна діяльність сприяє перерозподілу ринку між конкурентами, збільшує спільну місткість ринку різних товарів та створює нові ринки.
1.2. Методи розробки рекламної кампанії оцінка та вибір рекламних засобів
Рекламний процес — це канал поширення інформації на ринку. Зважаючи на широкий спектр функцій, які вона виконує, цілком закономірним видається різноманіття учасників рекламного процесу. Такими є: рекламодавець, рекламне агентство, засоби поширення реклами та споживач. У процесі рекламної діяльності виділяють відношення за типом «суб»єкт—суб»єкт», які також поділяють на відношення суб»єкта-комунікатора (передавача рекламної інформації) та суб»єкта-реципієнта (отримувача інформації) (рис. 1.3.).
…
Система управління рекламною діяльністю об»єднує та впорядковує процеси функціонування та розвитку елементів рекламного процесу, планування та реалізацію відповідних управлінських рішень. В управлінні рекламою використовуються як стратегічні, так і тактичні прийоми, враховуються глобальні тенденції зміни ринкової ситуації та поточні кон»юнктурні коливання, а також розвиток інфраструктури рекламної діяльності.
1.3. Методи визначення ефективності рекламної кампанії
Завдання маркетингової діяльності на підприємстві полягає в інтеграції підрозділів підприємства та управлінських дій на всіх етапах виробництва та реалізації продукції. Реклама в цій системі встановлює зворотній зв»язок із споживацькою аудиторією, дозволяє не лише переборювати опір ринку впровадженню товару та давати про нього відповідним чином підготовлену та оброблену інформацію, але й вловлювати і сигнали ринку, оперативно та адекватно реагувати на них. Таким чином, у процесі розробки та реалізації рекламних кампаній забезпечується пристосування товару до вимог навколишнього ринкового середовища [15, с. 110].
Під час проведення рекламних кампаній конкретизація окремих заходів залежить перш за все від маркетингової стратегії, ринкової частки підприємства, сегмента ринку (впровадження в незайняту конкурентами «нішу» утримання захоплених раніше ринкових позицій і т.д.), враховується також поточний стан та перспективи розвитку маркетингової інфраструктури, включаючи трудові та матеріальні ресурси, технічний рівень комунікацій та засобів передачі інформації, традиційну культуру рекламно-інформаційної та маркетингової діяльності.
Логіка та напрямок рекламних дій і, в кінцевому рахунку, успіх рекламної кампанії визначається впливом комплексу факторів, названих в теорії реклами комплексом «п»ять Р»:
Люди (people) — кадри, які формують і формулюють цілі, ідеї, а також які проводять рекламну кампанію, від яких в першу чергу залежить її ефективність;
Товари (product) — споживчі якості, особливості та асортимент товару, можливості його технічного обслуговування та ін.
Ціна (price) — ринкова вартість товару, платіжні умови продажу, транспортні умови;
Стимулювання збуту (promotion) — вибір місця продажу, каналів реалізації, спосіб доставки, наявність товарного знаку, упаковки, використання заходів, які сприяють збуту, реклама;
Місце (place) — географічні та фізичні особливості місць продаж [13, с. 26].
Різноманіття видів рекламних кампаній підприємства визначає складність та багатосторонність вимог до їхньої організації та управління.
Умовою високої ефективності рекламної кампанії є виконання таких вимог:
1) підготовка та проведення кампанії повинна здійснюватися на основі детальних попередніх досліджень з врахуванням динамічного характеру ринкової ситуації;
2) рекламна продукція створена обґрунтовано, тобто така, яка запам»ятовується і повинна належним чином впливати на попередньо вибрану споживацьку аудиторію;
3) напрямок рекламної кампанії повинен бути забезпечений достатньо широкою за обсягом і кількістю публікацій в засобах поширення реклами, які є найбільш доцільними для вирішення поставлених завдань і найбільшою мірою враховують специфіку рекламної аудиторії;
4) заходи рекламної кампанії, які здійснюються в різних місцях та на різних рівнях збутової діяльності, повинні бути належним чином скоординовані. Цей комплекс вимог виникає незалежно від сфери використання та споживчих характеристик товару (товар масового попиту або промислового призначення).
Складність та неоднозначність завдань, які має на меті рекламна діяльність підприємства, визначає необхідність детального багаторівневого планування рекламного процесу. Планування реклами стає важливою складовою та обов»язковою умовою ефективності маркетингового плану [32, с. 52].
План рекламної діяльності розглядається в тісному зв»язку із загальним маркетинговим планом.
Важливість планування рекламної кампанії для забезпечення обґрунтованості та ефективності маркетингового плану зумовили велике значення та складність формування плану рекламної діяльності. Послідовність його розробки та реалізації включає в себе такі етапи: встановлення глобальних цілей стимулювання, визначення цілей реклами та завдань стимулювання, розробку тем, вибір основних категорій інформації та засобів реклами, складання рекламного бюджету, створення рекламних послань, оцінку ефективності рекламних послань та рекламного плану в цілому.
Таким чином, розробка плану рекламної діяльності є важливим елементом планування діяльності підприємства в умовах ринкової економіки. При складанні цього плану варто враховувати такі вимоги: систематичний характер реклами, необхідність інтенсивної реклами нових товарів та нових магазинів, необхідність періодичного повторення реклами добре відомих товарів з метою підтримки попиту на них, необхідність високої інтенсивності реклами взаємозамінних товарів, необхідність оперативнішого та в основному інформаційного характеру для реклами товарів, які продаються за зниженими цінами.
Таким чином, план рекламної діяльності визначається комплексною програмою маркетингу і перш за все залежить від вибору цільового ринку, від його об»єму, географічного розташування, галузі.
Для забезпечення високої ефективності рекламної кампанії в процесі планування, організації та проведення необхідно враховувати декілька факторів. Перш за все рекламна кампанія є комплексом заходів, розподілених у просторі та часі. Так, кампанія може бути довгостроковою, тобто розрахованою на декілька років (у світовій практиці відомі випадки проведення рекламних кампаній протягом 20-25 років) або короткостроковою — від декількох місяців до 2-3 годин незалежно від строків проведення, кожна рекламна кампанія включає в себе три основні етапи: підготовчий, кульмінаційний та заключний [20, с. 84].
Для рекламної кампанії характерна також певна циклічність. У зв»язку з цим в зарубіжній практиці розрізняють початкову, конкурентну та зберігаючу фази рекламної кампанії.
…
Коефіцієнт рентабельності оборотних активів демонструє можливості підприємства у забезпеченні достатнього об’єму прибутку з огляду на оборотні кошти, що використовуються компанією. Високе значення даного показника свідчить про ефективне використання оборотних коштів.
Коефіцієнт рентабельності необоротних активів показує здатність підприємства забезпечувати достатній об’єм прибутку по відношенню до основних засобів підприємства. Чим вище значення даного коефіцієнту, тим ефективніше використовуються основні засоби.
Коефіцієнт рентабельності власного капіталу дозволяє визначити ефективність використання капіталу, інвестованого власниками підприємства. Рентабельність власного капіталу показує, скільки грошових одиниць чистого прибутку “заробила” кожна одиниця, вкладена власниками підприємства.
Отже, зі сказаного вище можна зробити висновок про те, що контроль реклами, навіть на рівні рекламної служби фірми, який носить тактичний характер, вимагає досить високого рівня компетентності співробітників, зусиль і засобів. Тому проведення заходів контролю реклами економічно доцільно тільки при досить високих обсягах рекламних витрат.
Розділ 2. Дослідження факторів, що впливають на розробку рекламної кампанії
2.1. Аналіз фінансово-господарської діяльності ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
У ТОВ “КТД” створюється виконавчий орган одноособовий (директор). Директор вирішує усі питання діяльності товариства, за винятком тих, що належать до виключної компетенції зборів учасників. Збори учасників товариства можуть винести рішення про передачу частини повноважень, що належать їм, до компетенції директора.
Директор — підзвітна особа зборам учасників і організує виконання їх рішень. Директор не вправі приймати рішення, обов»язкові для учасників товариства. Директор діє від імені товариства в межах, встановлених законодавством та установчими документами. Директор не може бути одночасно головою зборів учасників товариства.
…
Для поліпшення платоспроможності підприємств необхідно уникати таких факторів:
— невиконання планових завдань виробництва і реалізації послуг, порушення їх структури та асортименту, зниження якості;
— підвищення собівартості послуг;
— в умовах конкуренції втрати каналів реалізації і постійних покупців, замовників;
— неплатоспроможність самих покупців і замовників з різних на це причин;
— невиконання плану прибутку і нестаток власних джерел фінансування підприємства;
— інфляційні процеси і податкова політика;
— значне відволікання коштів у дебіторську заборгованість та у надлишкові виробничі запаси;
— низьке обертання оборотного капіталу.
2.2. Аналіз маркетингового середовища ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
ТОВ Виробниче підприємство “КТД” працює на ринку м. Києва. Підприємство має багато конкурентів і займає досить незначну частину ринку.
Розглянемо сильні та слабкі сторони підприємства.
Сильні сторони:
1. Достовірний моніторинг ринку: на підприємстві проводиться дослідження ринку.
2. Налагоджена збутова мережа: укладення договори на збут продукції.
3. Різноманітний асортимент продукції: підприємство реалізує широкий та глибокий асортимент продукції.
4. Високий контроль якості: на підприємстві проводиться контроль якості продукції та вхідних матеріалів.
5. Висока рентабельність.
6. Ріст оборотних коштів.
7. Висока кваліфікація персоналу.
8. Гарна мотивація персоналу.
9. Достатня популярність.
Слабкі сторони:
1. Збої в постачанні: деякі постачальники затримують постачання сировини та матеріалів;
2. Недоліки в рекламній політиці: незначна реклама в пресі;
3. Середній рівень цін
4. Низький рівень сервісу (додаткові послуги)
5. Не повна завантаженість виробничих потужностей
6. Неучасть персоналу в прийнятті управлінських рішень
7. Недостатній контроль виконання наказів і розпоряджень
Проведемо аналіз середовища ТОВ Виробниче підприємство “КТД” за методикою структурного аналізу п’яти конкурентних сил.
…
Отже, протягом 2001-2003 років структура витрат на рекламу ТОВ Виробниче підприємство “КТД” змінилася не значно. В 2002 році зросла питома вага витрат на участь в ярмарках та інші витрати відповідно на 1,27% та 5,55%. Питома вага витрат на рекламу в пресі, рекламу на радіо і телебаченні, друкованої реклами відповідно зменшилися на 0,1%, 0,48% та 6,24% порівняно з 2001 роком. Подача реклами в 2003 році зросла порівняно з минулими роками. В 2003 році значно зросла реклами на радіо з 140 днів на рік в 2002 році до 210 днів на рік. Також збільшилася подача реклами в пресі та на телебаченні.
2.3. Аналіз асортименту продукції, що реалізує ТОВ Виробниче підприємство «КТД»
ТОВ Виробниче підприємство «КТД» — підприємство, відоме споживачам як великий постачальник гільз, циліндрів та поршнів для двигунів до сільськогосподарської та автомобільної продукції.
ТОВ Виробниче підприємство «КТД» створено на базі Колективного підприємства «Київтрактородеталь» — одного із лідируючих виробників гільзо-поршневих груп для двигунів автомобілів, тракторів та комбайнів, а також сільськогосподарської техніки. Великий досвід, унікальне обладнання, впровадження сучасних технологій, кваліфікований персонал дозволяють підприємству випускати продукцію, яка отримала високу оцінку споживачів. На сьогоднішній день марка «Київтрактородеталь» відома далеко за кордонами України. На підприємстві створено максимально зручні умови для покупців:
широкий вибір запасних частин для сільськогосподарської техніки, можливість постачання техніки «під замовлення»;
гнучка система знижок для гуртових покупців;
можливість придбати продукцію підприємства в різних регіонах України та поза її межами;
відправка вантажів може здійснюватися будь-яким видом транспорту;
в залежності від способу транспортування можливий підбір методу консервування та виду упакування;
можливість виготовлення гільзи циліндрів й поршнів за кресленнями замовників, при цьому можливе постачання як готової продукції так і заготовок.
…
Отже, план випуску основної продукції по ТОВ Виробниче підприємство «КТД» було перевиконано на 17,5 тис. грн. тобто на 1,43%. Як би план виробництва був рівномірно перевиконаний на 101,155% по всіх видах продукції і не порушувалася запланована структура, то загальний об’єм виробництва склав би 1234,09 тис. грн. При фактичній структурі він вище на 3,41 тис. грн.
Розділ 3. Розробка рекламної кампанії проекту
3.1. Розробка рекламного звернення та вибір рекламних засобів
Рекламна діяльність в ТОВ “КТД” повинна в подальшому розвиватися, щоб уникнути недоліків діяльності підприємства.
Планування та реалізація рекламного процесу в ЗЕД діяльності ТОВ Виробниче підприємство “КТД” має складатися з таких етапів (рис. 3.1):
….
3.2. Визначення бюджету рекламної кампанії підприємства
Бюджет рекламування ТОВ Виробниче підприємство “КТД” має розроблятися на рік (можуть бути й перспективні плани, але за умов нестабільності законодавчої бази, економічної та політичної ситуації в Україні, зокрема, вони не опрацьовуються).
При цьому ТОВ Виробниче підприємство “КТД” має чітко пов»язувати свої загальні цілі з цілями маркетингу і комунікацій, визначити, які завдання необхідно вирішити в галузі рекламування для досягнення цих цілей і, виходячи з цього, розраховує бюджет рекламування. Такий метод чітко окреслює цілі, пов»язує витрати з виконанням завдань плану. Він є найефективнішим, але його використати можуть тільки підприємства, які мають значний капітал та відповідні кваліфіковані кадри;
шостий —метод частки ринку. Цей метод базується на досвіді, який свідчить про наявність певної кореляції між часткою ринку, яку обслуговує підприємство, і часткою цього підприємства на загальному ринку реклами. Цей метод може використовуватися тільки за наявності так званого цивілізованого ринку.
…
Отже, бюджет рекламування ТОВ Виробниче підприємство “КТД” має розроблятися на рік. В 2004 році на підприємстві ТОВ Виробниче підприємство “КТД” плануються витрати на рекламу в сумі 200 тис. грн., що на 39,89 тис. грн. більше ніж в минулому році.
3.3. Оцінка ефективності рекламної кампанії підприємства
Для підвищення ефективності проведення рекламної діяльності ТОВ Виробниче підприємство “КТД” потрібно проводити контроль. Контроль являє собою невід»ємний елемент будь-якого управлінського процесу. У найбільш загальному виді метою контролю є визначення ступеня відповідності фактично досягнутих організацією результатів тим задачам, що були розроблені на етапі планування.
Процес контролю містить у собі наступні основні елементи:
1. Установлення стандартів (чи конкретних контрольних показників). Іншими словами, визначається, які результати повинні бути досягнуті;
2. Вимір фактично досягнутих результатів, опис сформованої ситуації;
3. Аналіз сформованої ситуації, з»ясування найважливіших причин, факторів. Відповідь на питання, чому так відбулося.
4. Розробка коригувальних заходів з метою підвищення ефективності роботи системи, якщо досягнуті результати відрізняються від установлених стандартів і поставлених цілей.
…
Як видно з табл. 3.5 в 2004 році на підприємстві ТОВ “КТД” дохід від реалізації продукції з використанням реклами зросте на 4224,59 тис. грн. порівняно з 2003 році. При цьому чистий прибуток зросте на 460,6 тис. грн.. При цьому рентабельність реалізації продукції зросте на 1,55%.
Отже, додатковий товарообіг за рахунок проведення рекламних заходів підприємства в 2004 р. складе 1525 тис. грн. В 2004 році рівень витрат на рекламу в товарообороті зменшився 0,09% з 0,77% в 2003 році до 0,68% в 2004 році.
Висновки та пропозиції
Ряд дефініцій реклами ґрунтується на її функціях: реклама — це «будь-яка оплачувана форма репрезентації інформаційних повідомлень неособистого характеру про товари та послуги», реклама—це інформація про споживчі властивості товарів та різні види послуг з метою їхньої реалізації, створення на них попиту. Ось яке визначення реклами запропоновано в Законі України «Про рекламу»: «реклама — це спеціальна інформація про осіб та продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі і в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку».
Рекламний процес — це канал поширення інформації на ринку. Зважаючи на широкий спектр функцій, які вона виконує, цілком закономірним видається різноманіття учасників рекламного процесу. Такими є: рекламодавець, рекламне агентство, засоби поширення реклами та споживач. У процесі рекламної діяльності виділяють відношення за типом «суб»єкт—суб»єкт», які також поділяють на відношення суб»єкта-комунікатора (передавача рекламної інформації) та суб»єкта-реципієнта (отримувача інформації).
Завдання маркетингової діяльності на підприємстві полягає в інтеграції підрозділів підприємства та управлінських дій на всіх етапах виробництва та реалізації продукції. Реклама в цій системі встановлює зворотній зв»язок із споживацькою аудиторією, дозволяє не лише переборювати опір ринку впровадженню товару та давати про нього відповідним чином підготовлену та оброблену інформацію, але й вловлювати і сигнали ринку, оперативно та адекватно реагувати на них. Таким чином, у процесі розробки та реалізації рекламних кампаній забезпечується пристосування товару до вимог навколишнього ринкового середовища.
Ринкова частка ТОВ Виробниче підприємство “КТД” досить мала порівняно з загальним обсягом реалізації продукції в Україні. Вона склала відповідно в 2001, 2002, 2003 роках 0,47%, 0,35%, 0,34%. Це значить що є можливість для подальшого освоєння ринку реалізації продукції.
Протягом 2001-2003 року витрати на рекламну діяльність ТОВ Виробниче підприємство “КТД” зростали. В 2002 році витрати на рекламу зросли з 74,5 тис. грн. до 81,14 тис. грн. при цьому чистий дохід від реалізації послуг зріс на 12253,8 тис. грн. В 2003 витрати на рекламу зросли на 78,97 тис. грн. (97,33%) порівняно з 2002 роком, при цьому чистий дохід від реалізації послуг зріс на 5978,5 тис. грн. (40,3%).
Протягом 2001-2003 років структура витрат на рекламу ТОВ Виробниче підприємство “КТД” змінилася не значно. В 2002 році зросла питома вага витрат на участь в ярмарках та інші витрати відповідно на 1,27% та 5,55%. Питома вага витрат на рекламу в пресі, рекламу на радіо і телебаченні, друкованої реклами відповідно зменшилися на 0,1%, 0,48% та 6,24% порівняно з 2001 роком. В 2003 році порівняно з 2001 роком зросли витрати на рекламу в пресі та друковану рекламу відповідно на 1,91% та 0,75%.
Подача реклами в 2003 році зросла порівняно з минулими роками. В 2003 році значно зросла реклами на радіо з 140 днів на рік в 2002 році до 210 днів на рік. Також збільшилася подача реклами в пресі та на телебаченні.
ТОВ Виробниче підприємство «КТД» — підприємство, відоме споживачам як великий постачальник гільз, циліндрів та поршнів для двигунів до сільськогосподарської та автомобільної продукції.
ТОВ Виробниче підприємство «КТД» створено на базі Колективного підприємства «Київтрактородеталь» — одного із лідируючих виробників гільзо-поршневих груп для двигунів автомобілів, тракторів та комбайнів, а також сільськогосподарської техніки. Великий досвід, унікальне обладнання, впровадження сучасних технологій, кваліфікований персонал дозволяють підприємству випускати продукцію, яка отримала високу оцінку споживачів. На сьогоднішній день марка «Київтрактородеталь» відома далеко за кордонами України. На підприємств? створено максимально зручні умови для покупців:
широкий вибір запасних частин для сільськогосподарської техніки, можливість постачання техніки «під замовлення»;
гнучка система знижок для гуртових покупців;
можливість придбати продукцію підприємства в різних регіонах України та поза її межами;
відправка вантажів може здійснюватися будь-яким видом транспорту;
в залежності від способу транспортування можливий підбір методу консервування та виду упакування;
можливість виготовлення гільзи циліндрів й поршнів за кресленнями замовників, при цьому можливе постачання як готової продукції так і заготовок.
План випуску основної продукції по ТОВ Виробниче підприємство «КТД» було перевиконано на 17,5 тис. грн. тобто на 1,43%. Стосовно груп виробів то план було перевиконано по таких групах виробів як гільзи та поршні відповідно на 3,62% та 3,55%. По таких групах як циліндри та пальці план було недовиконано на 1,48% та 1,21% відповідно.
Недовиконання плану випуску продукції сталося по причині відповідного зменшення обсягів реалізації даних товарів. Щоб не створювати надлишки нереалізованої продукції, було зменшено обсяг виробництва.
В ТОВ Виробниче підприємство “КТД” потрібно оцінювати рекламні звернення з погляду їхньої необхідності, значущості та вірогідності. Рекламне звернення передовсім має повідомити споживачу щось таке, що тому необхідно знати про послугу. Крім того, воно повинно проінформувати його про щось виняткове або особливе, чого не мають інші марки даної товарної групи. І, нарешті, рекламне звернення має користуватись тільки вірогідними даними, які легко перевірити.
Застосовуючи різноманітні досягнення теорії та практики рекламної діяльності, можна розробити такі принципи роботи над рекламними зверненнями ТОВ Виробниче підприємство “КТД”:
1. Необхідно знайти таку тему (ідею) рекламного звернення, щоб вона була підпорядкована цілям маркетингу, розкривала покупцям переваги товару та обґрунтовувала їх, а також пропонувала щось насправді яскраве. Розробивши ідею, необхідно перевірити, наскільки їй відповідає імідж підприємства, його логотип, слоган тощо.
2. Рекламне звернення не може бути дидактичним, нудним, а має відзначатися винахідливістю та новизною.
3. Важливо точно сформулювати передовсім заголовок і підзаголовок (проста мова, загальнодоступна термінологія). Рекламні речення мають бути короткими (не більше 10—11 слів), щоб пересічний громадянин міг одним поглядом охопити все речення.
4. У рекламному зверненні необхідно максимально використати ілюстрації.
5. Необхідно враховувати особливості читання тексту. Швидкість читання і сприйняття залежить від редакційних і поліграфічних особливостей тексту (розмір літер і відстань між ними, структура тексту, кількість і порядок слів та рядків тощо).
6. Не можна користуватися мовними конструкціями заперечення.
7. Між ілюстрацією та об»єктом рекламних звернень має існувати настільки тісний зв»язок, щоб його можна було пояснити двома-трьома словами.
8. Користуватися послугами «зірок» дуже бажано, але необхідно знати міру.
9. Рекламне звернення треба давати з позначками «новинка», «уперше» тощо, а також у якомусь обрамленні (рамка, коло, віньєтка), тоді воно більше привертатиме увагу.
10. Можна користуватися для створення рекламних звернень гумористичними та сексуальними мотивами, але дуже обережно, щоб вони не привертали увагу більше, ніж основна ідея звернення.
11. Необхідно використовувати метод «стиснення часу». Він дає змогу не тільки економити гроші, а й збільшити швидкість надання інформації.
12. Постійно «зважуйте» аргументи своєї реклами: якщо вони не переконують навіть вас або вашу родину, вони не переконуватимуть нікого.
13. Якщо ваш товар уже відомий на ринку, розповідайте про його якість (як ви домоглися такої високої якості, скільки зусиль витрачено на це).
14. Якщо товар цілком новий, необхідно широко розповісти про нього. Ніхто не купує того, про що нічого не знає.
15. Вихваляйте ваш товар, але знайте міру — не перебільшуйте.
16. Узгоджуйте якість товару з якістю реклами. Недбала реклама примушує думати про низьку якість товару. Але не варто на товар середньої якості давати суперкоштовну рекламу. Вартість реклами має відповідати вартості товару.
17. Створіть власний рекламний образ (тип рекламних звернень, шрифт, елементи оформлення, типовий оригінал-макет зі змінними текстами) та використовуйте його якнайдовше. Створіть свій стиль, тоді буде постійно збільшуватись коло людей, знайомих з образом ваших товарів.
18. Рекламне звернення може спочатку навіть і не потрапити людині на очі. Дослідження психологів показують, що перше повідомлення потрапляє у сферу уваги лише 30-50 відсотків адресатів. Звернення необхідно повторити щонайменше три рази, щоб його помітила більшість покупців.19. Оптимальна кількість повторних публікацій (показів) рекламного звернення залежить від часових інтервалів показу. Психологи радять такий графік публікацій рекламного циклу: друга публікація — через два дні після першої, третя — через 5 днів, четверта — через 10 днів, п»ята — через 20 днів, кожна наступна публікація — через 20 днів після попередньої. Це пояснюється тим, що процес осмислення та запам»ятовування тексту рекламного звернення відбувається з певними часовими інтервалами.
20. Не рекомендується кілька разів поспіль повторювати по радіо, на телебаченні та в газетах рекламне звернення, а особливо використовувати ті самі прийоми його пред»явлення. Рекомендується передавати повідомлення з перервами, заповнюючи їх музикою.
21. Застосовуйте лише ті форми та методи, які призначено саме для вашої цільової аудиторії. Не гоніться за модними прийомами. Обов»язково з»ясуйте, чи розуміють вас ваші покупці.
Бюджет рекламування ТОВ Виробниче підприємство “КТД” має розроблятися на рік (можуть бути й перспективні плани, але за умов нестабільності законодавчої бази, економічної та політичної ситуації в Україні, зокрема, вони не опрацьовуються).
В 2004 році на підприємстві ТОВ Виробниче підприємство “КТД” плануються витрати на рекламу в сумі 200 тис. грн., що на 39,89 тис. грн. більше ніж в минулому році. Витрати на рекламу в 2004 році зростуть за всіма показниками. Витрати на рекламу в пресі зростуть на 7,1 тис. грн., витрати на радіо та телебачення зростуть на 5,8 тис. грн., витрати на друковану рекламу зростуть на 14,2 тис. грн., витрати на участь у виставках зростуть на 7,5 тис. грн.
Для підвищення ефективності проведення рекламної діяльності ТОВ Виробниче підприємство “КТД” потрібно проводити контроль. Контроль являє собою невід»ємний елемент будь-якого управлінського процесу. У найбільш загальному виді метою контролю є визначення ступеня відповідності фактично досягнутих організацією результатів тим задачам, що були розроблені на етапі планування. В 2003 році рівень витрат на рекламу в товарообороті зменшився 0,09% з 0,77% в 2003 році до 0,68% в 2004 році.
Список використаної літератури
1. Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.
2. Закон України «Про рекламу». — Урядовий кур»єр. — 1996. — №137-138. -с.4.
3. Закон України “Про власність”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 20, С. 249.
4. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
5. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
8. Ансофф И. Стратегическое управление. М.: Экономика. — 2001. – 284 с.
9. Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 2002 — 120 с.
10.Батра Р., Майерс Дж., Аакер Д. Рекламный менеджмент. — М.; СПб.; К., 1999.- 220 с.
11.Білоус О., Клименко К. Проблеми міжнародного спільного підприємництва// Економіка України. — 1999.- №10.
12.Блэк С. Паблик Рилейшнз. Что это такое? — М.: 2001. – 254 с.
13.Богачева Н. М. Эстетический аспект рекламы. — Автореф. дис. канд. экон. наук. — М.: 1992. – С. 84.
14.Войчак А. В. Маркетинговый менеджмент. — К.: Изд-во КНЭУ, 1998. – 421 с.
15.Гаврилюк О. В. Пріоритетні галузі та види виробництва для іноземного інвестування в Україні // Фінанси України. — 1999. — №7. — С. 56-61.
16.Гарковенко С. С. Маркетинг. — К.: Либра, 2002. — 143 с.
17.Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 2003. — 221 с.
18.Дейян А. Реклама. — М.: Прогресс-Универс, 2001. — 145 с.
19.Дейян А., Троадек А., Троадек Л. Стимулирование сбыта и реклама на месте продажи. — М.: Прогресс-Универс. 1999. – 341 с.
20.Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1999 — 463 с.
21.Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2001. – 606с.
22.Ермощенко Н. Н., Скворцов Н. В. Справочник предпринимателя. — Киев.: Изд-во УкрИНТЭИ, 1999. — 189 с.
23.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
24.Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
25.Карлоф Б. Деловая стратегия: концепции, содержание, символика. — М.: Экономика. — 1999. – 341 с.
26.Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
27.Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
28.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 1999 — 736 с.
29.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання : Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- С 252-282.
30.Лук»янець T. I. Рекламний менеджмент. — К.: Вид-во КНЕУ, 1999. – 294 с.
31.Международный кодекс рекламной практики: Пер. Н.В. Гениной, В.Е. Димидова. -К.: Укрреклама, 1995. – 214 с.
32.Музыкант В. Л. Теория и практика современной рекламы. — М.: Евразийский регион, 1998. — 243 с.
33.Обрытько Б. А. Рекламный менеджмент. — К. 2000. — 115с.
34.Пасечник В. К вопросу о методических подходах определения эффективности рекламы и паблисити. — Маркетинг и реклама. — №9. — 2001. – 32 с.
35.Пилдич Дж. Путь к покупателю. — М.: Прогресс. — 1991. — 229 с.
36.Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – С 645-649.
37.Современный маркетинг/ Под ред. Хрупкого В.Е. — М. : Финансы и статистика, 2001 — 256 с.
38.Ткаченко Н. М. Економіко-правовий характер власного капіталу: функції і формування // Підприємство, господарство, право. Науково-практичний журнал. – 2001. — №5. – С. 109-111.
39.Ткаченко Н. М. Формування і облік залученого капіталу // Регіональні перспективи. Науково-практичний журнал. – Полтава, 2001. – № 2-3 / 15-16/. – С. 28-32.
40.Ткаченко Н., Родіонова О. Сучасна платіжна система України та основнв проблеми її функціонування // Підприємство, господарство і право. – 1996. — №1. – С. 14-18.
41.Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
42.Управление нововведениями. Сборник обзоров. — М., 1990. – 216 с.
43.Федотова Л. Н. Социология рекламы. — М.: Добровест, 1999. — 305 с.
44.Финансовый менеджмент: теория и практика/ Под ред. Стояновой Е.С.- М.: Перспектива, 1999 – 348 с.
45.Dik Warren Twendt. How to Plan New Product, Improve Old Ones, and Create Better Advertising. — Journal of marketing, July 1992.
46.Walter A. Gaw. Specialty Advertising. — Chicago. — 1994.
Додатки
Додаток А
Матриця SWOT-аналізу ТОВ Виробниче підприємство “КТД”
|
Можливості: |
Загрози: |
|
1. Поліпшення рівня життя населення 2. Зміна рекламних технологій 3. Розвиток інформаційної галузі 5. Зміни моди 6. Зниження цін на сировину і готову продукцію 7. Зниження податків 8. Удосконалювання менеджменту 9. Зниження безробіття 10.Руйнування і відхід фірм-продавців 11.Зменшення імперативних норм законодавства 12.Удосконалювання технології виробництва 13.Пропозиції про співробітництво з боку вітчизняних підприємців 14.Невдале поводження конкурентів |
1. Зміна купівельних переваг 2. Поява товарів-субститутів 3. Зміна правил увозу продукції 4. Збої в постачаннях продукції 5. Поява принципова нового товару 6. Зниження рівня життя населення 7. Ріст темпів інфляції 8. Жорсткість законодавства 9. Зміна рівня цін 10. Стрибки курсів валют 11. Поява нових концернів 12. Збільшення конкурентних переваг з боку конкурентів 13. Ріст податків 15. Ріст безробіття 16. Погіршення політичної обстановки 17. Націоналізація бізнесу 18. Поява нових фірм на ринку |
Сильні сторони: |
«Сила і можливості» |
«Сила і загрози» |
1. Достовірний моніторинг ринку 2. Налагоджена збутова мережа 3. Різноманітний асортимент продукції 4. Високий контроль якості 5. Висока рентабельність 6. Ріст оборотних коштів 7. Висока кваліфікація персоналу 8. Гарна мотивація персоналу 9. Достатня популярність |
— вихід на нові ринки, збільшення асортименту, додавання супутніх товарів і послуг дозволить наявність фінансових засобів; — достатня популярність буде сприяти виходу на нові ринки; — кваліфікація персоналу, контроль якості, невдале поводження конкурентів і розвиток рекламних технологій дадуть можливість устигнути за ростом ринку; — чітка стратегія дозволить використовувати всі можливості. |
— посилення конкуренції, політика держави, інфляція і ріст податків, зміна смаків споживачів уплинуть на проведення стратегії; — поява конкурентів викликає додаткові витрати фінансових ресурсів; — популярність захистить від товарів-субститутів і додасть переваг у конкуренції; — достовірний моніторинг уловить зміни смаків споживачів. |
Слабкі сторони: |
«Слабкість і можливість» |
«Слабкість і загрози» |
1. Збої в постачанні 2. Недоліки в рекламній політиці 3. Середній рівень цін 4. Низький рівень сервісу (додаткові послуги) 5. Не повна завантаженість виробничих потужностей 6. Неучасть персоналу в прийнятті управлінських рішень |
— погана рекламна політика створить утруднення при виході на нові ринки, збільшенні асортименту додаванні додаткових супутніх продуктів і послуг; — неучасть персоналу в прийнятті рішень і недостатній контроль виконання розпоряджень при зниженні безробіття може привести до саботажу; — зниження рівня цін, розмірів податків при збереженні середнього рівня цін дозволить одержувати великі доходи |
— поява нових конкурентів, низький рівень сервісу і середній рівень цін погіршить конкурентну позицію; — несприятлива політика держави може привести до виходу з галузі; — непродумана рекламна політика не удержить покупців при зміні їхніх смаків; — неповна завантаженість виробничих потужностей при росту темпів інфляції і стрибків у курсах валют може привести до банкрутства компанії. |
Додаток Б
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
ПідприємствоТОВ “КТД” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн.. |
|
|
|
|
Адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 31 грудня 2002 року |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
85 |
110 |
|
первісна вартість |
0 11 |
85 |
110 |
|
знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
800 |
1100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
2760 |
2640 |
|
первісна вартість |
0 31 |
2860 |
2860 |
|
знос |
0 32 |
100 |
220 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
|
550 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
3645 |
4400 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
|
|
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
товари |
140 |
1670 |
3410 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
180 |
220 |
|
первісна вартість |
161 |
180 |
220 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
241 |
275 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
341 |
440 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2432 |
4345 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
20 |
55 |
|
БАЛАНС |
280 |
6097 |
8800 |
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3850 |
3850 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
100 |
1100 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3950 |
4950 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
40 |
55 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
80 |
110 |
|
Усього за розділом 2. |
430 |
120 |
165 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
500 |
1045 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
440 |
|
Усього за розділом 3. |
480 |
500 |
1485 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
300 |
770 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
1000 |
1045 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
100 |
143 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
|
|
|
з оплати праці |
580 |
97 |
198 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
1497 |
2156 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
30 |
44 |
|
БАЛАНС |
640 |
6097 |
8800 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток В
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
ПідприємствоТОВ “КТД” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 31 грудня 2003 року |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
110 |
165 |
|
первісна вартість |
0 11 |
110 |
165 |
|
знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1100 |
770 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
2640 |
3190 |
|
первісна вартість |
0 31 |
2860 |
3630 |
|
знос |
0 32 |
220 |
440 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
550 |
660 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
44 |
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
4400 |
4829 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
|
|
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
товари |
140 |
3410 |
2530 |
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
220 |
935 |
|
первісна вартість |
161 |
220 |
935 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
275 |
1155 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
440 |
99 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
4345 |
4719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
55 |
55 |
|
БАЛАНС |
280 |
8800 |
9603 |
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3850 |
4400 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
1100 |
1760 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
4950 |
6160 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
55 |
33 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
110 |
132 |
|
Усього за розділом 2. |
430 |
165 |
165 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
1045 |
605 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
440 |
440 |
|
Усього за розділом 3. |
480 |
1485 |
1045 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
770 |
990 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
1045 |
880 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
143 |
143 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
|
|
|
з оплати праці |
580 |
198 |
176 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
2156 |
2189 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
44 |
44 |
|
БАЛАНС |
640 |
8800 |
9603 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
Как можно скачать или просмотреть полную версию этого диплома?
http://yak.vlynko.com/?page_id=313
Где можно промсотреть полную версию работы?
http://yak.vlynko.com/?page_id=313