Дипломна робота Використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми

Зміст

 

 

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретичні основи використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми. 5

1.1. Сутність та значення маркетингової діяльності підприємства. 5

1.2. Види та можливості Інтернет-технологій. 11

 

Розділ 2.  Аналіз маркетингової діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. 20

2.1. Загальна характеристика підприємства. 20

2.2. Стан маркетингової діяльності ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. 40

2.3. Стан інформатизації та використання інформаційних технологій ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. 45

 

Розділ 3. Удосконалення маркетингової діяльності ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. 53

3.1. Шляхи вдосконалення використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми. 53

3.2. Впровадження Інтернет-технологій в маркетинговій діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. 59

 

Висновки. 70

 

Список використаних джерел. 75

 

Додатки. 78


Вступ

 

У самому загальному вигляді поняття маркетингу означає вивчення ринку з визначеною метою. У маркетингу, що покликаний задовольняти потреби людей, дослідження мають велике значення. В умовах ринку одержують переваги ті підприємства, що краще інших знають ці потреби і продають товари, здатні їх задовольнити. Але ринок постійно змінюється, потреби людей під впливом різних факторів також змінюються, тому підприємства, щоб отримати прибуток, повинні постійно стежити за кон»юнктурою ринку.

Саме за допомогою маркетингових досліджень підприємства можуть здійснювати відстеження змін потреб покупців. Маркетингові дослідження – це будь-яка дослідницька діяльність, що забезпечує потреби маркетингу.

Як правило, потреба в проведенні маркетингового дослідження виникає у випадках, коли: 1) підприємство не досягло поставлених маркетингових цілей; 2) підприємство уступає позиції конкуренту; 3) підприємство збирається диверсифікувати свою діяльність; 4) підприємство готує новий бізнес-план; 5) будь-які інші випадки, коли менеджери затрудняються у виборі дій чи припускають значні інвестиції.

Дуже часто основною метою маркетингових досліджень є прагнення дати адекватну характеристику ринкових процесів і явищ, відбити позицію і можливості фірми на ринку. Звичайно маркетинговим дослідженням піддаються ринок, конкуренти, споживачі, товари, середовище маркетингу, ціна товарів, просування товарів. Результатом маркетингового дослідження є розробки, що використовуються при виборі і реалізації стратегії і тактики маркетингу з використанням Інтернету.

Саме тому тема дипломної роботи “Використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми ” є досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка є маркетингових дій з використанням Інтернет технологій підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— розкрити теоретичні основи використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми,

— провести аналіз діяльності ТОВ “СП Автомобільний дім – Україна – Мерседес-Бенц”,

— провести аналіз ефективності використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім – Україна – Мерседес-Бенц”,

— розглянути шляхи вдосконалення використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім – Україна – Мерседес-Бенц”.

Предметом дослідження є маркетинг з використанням Інтернет технологій на підприємстві.

Об»єктом дослідження є  підприємство ТОВ “СП Автомобільний дім – Україна – Мерседес-Бенц”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

 

 
 

 

 

 


Розділ 1. Теоретичні основи використання Інтернет технологій в маркетинговій діяльності фірми

 

1.1. Сутність та значення маркетингової діяльності підприємства

 

Маркетингове середовище компанії складається з багатьох осіб та сил, які діють поза нею та впливають на розвиток і підтримку службами маркетингу взаємовигідних стосунків з цільовими споживачами. Маркетингове середовище створює можливості та загрози дія­льності компанії. Успішні компанії усвідомлюють, наскільки важливо постійно стежити за змінами маркетингового середовища і своєчасно адаптуватися до них [1, c. 47].

Маркетингове середовище можна поділити на мікросередовище та макросередовище. Мікросередовище складається з сил і діючих осіб, з якими компанія має безпосередній контакт і сукупність яких утворює систему доставки споживчої цінності компанії або впливає на здатність компанії обслуговувати своїх цільових споживачів, — сама компанія, посередни­ки, постачальники, конкуренти, споживачі та контактні аудиторії. Макросередовище представлене більш загальними зовнішніми чинниками, що справляють вплив на все макросередовише: демографічними, економічними, природно-географічними, технологічними, політичними і культурними.

….

 

Треба сказати, що «рух у народ», врахування особливостей споживача на всіх етапах виробництва і реалізації товару є сьогодні актуальною світовою тенденцією розвитку маркетингу. Без перебільшення можна сказати, що подібна зміна орієнтирів є доказом підвищення культури взаємин продавця і покупця [9, c. 37].

 


1.2. Види та можливості Інтернет-технологій

 

 

Інтерактивний маркетинг здійснюється за допомогою інтерактивних комп»ютерних служб, що надають інтерактивні послуги в оперативному режимі. Для оперативного маркетингу використовуються системи, що забезпечують двосторонній електронний зв»язок між продавцем та покупцем. З»єднання комп»ютера покупця (чи Web-машини на основі телевізору) з різними службами забезпечується за допомогою модему та те­лефонних ліній. Існують два типи каналів інтерактивного маркетингу — комерційні оперативно-інформаційні служби та Internet.

Комерційні оперативно-інформаційні служби надають своїм абонентам інформацію та маркетингові послуги у режимі реального часу, за певну щомісячну платню. Ці комерційні оперативно-інформаційні служби надають своїм абонентам необхідну ін­формацію (новини, бібліотеки, освіту, подорожі, спорт, довідки), забезпечують їм роз­ваги (ігри та інше), комерційні послуги, організовують діалог між абонентами (електронні дошки об»яв, форуми, кімнати для розмов) та надають послуги електронної пошти. Клацнувши кілька разів кнопкою миші домашнього комп»ютера, абоненти цих служб можуть замовляти за відповідними каталогами найрізноматніші вироби та послу­ги. Крім того, вони можуть проводити різні банківські операції у своїх місцевих банках, займатись інвестиційною діяльністю за допомогою різних брокерських контор, замовля­ти авіаквитки, бронювати місця у готелях, замовляти автомобілі напрокат, фати у комп»ютерні ігри, брати участь у всіляких вікторинах та конкурсах, отримувати довідки про споживчі рейтинги різних товарів та послуг, дізнаватися про результати спортивних змагань та знайомитися зі спортивною статистикою, з прогнозами погоди та обмінюва­тися повідомленнями електронної пошти з іншими абонентами служби.

Як би там не було, великі та малі компанії, незважаючи на згадані труднощі, швидко включають інтерактивний маркетинг до переліку маркетингових засобів, що використо­вуються. У XXI сторіччі інтерактивний маркетинг доведе всім, що він здатний стати по­тужним інструментом створення стійких стосунків із покупцями, покращання показни­ків продажу, передачі покупцям інформації про компанію та товари, які вона виготов­ляє, для ефективнішої та дешевшої доставки товарів та послуг кінцевим споживачам.

 


Розділ 2.  Аналіз маркетингової діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”

2.1. Загальна характеристика підприємства

 

Спільне підприємство «Автомобільний Дім «Україна» було створено в 1993 році на базі одного з найбільших сервісних центрів України. Активне й багаторічне співробітництво підприємства з компанією «Даймлер-Бенц АГ» виявилося вигідним і перспективним для обох сторін. У результаті тривалої й успішної роботи на українському ринку 4 червня 1997 року Автомобільний Дім «Україна» одержав статус Генерального представництва концерну «Даймлер-Бенц АГ» по легкових автомобілях Мерседес-Бенц. З жовтня 1997 року підприємству були надані права Генерального представництва по вантажних автомобілях, мікроавтобусам й автобусам Мерседес-Бенц.

Зміна статусу підприємства стало закономірним наслідком його успішного розвитку. За роки існування компанії вдалося зарекомендувати себе як надійного партнера, створити позитивний імідж на ринку й довести перспективність з»єднання таких понять, як «німецька якість» й «український ринок».

 Як видно з табл. 2.9 коефіцієнт обертання товарних запасів по підприємству в 2002 році найнижчий 98,22 дні. В 2003 році коефіцієнт обертання запасів зріс на 19,91 за рахунок збільшення запасів в більшій мірі ніж зросла виручка від реалізації. Запаси в ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” займають значну частку в порівнянні з виручкою від реалізації, так як реалізуються непродовольчі товари, що не псуються під час зберігання.

В ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” встановлено норматив запасів товарів тривалістю 100 днів. Як бачимо з табл. 2.8 в 2002 році коефіцієнт обертання запасів становить 98,22 дні, що менше нормативу, а в 2001 та 2003 роках коефіцієнти обертання становлять відповідно 125,58 дні та 118,12 дні. Це пов’язано з збільшенням обсягу товарних запасів в 2003 році порівняно з 2002 роком

 

 


2.2. Стан маркетингової діяльності ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”

 

На підприємстві  ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”  використовуються наступні методи прямого маркетингу:

Персональний продаж. Найхарактернішою (і найстарішою) формою прямого маркетингу є пропозиція про продаж телефоном. Для виявлення поте­нційних покупців, перетворення їх на своїх клієнтів, створення довгострокових стосунків з ними та розвитку бізнесу, більшість маркетологів ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”, що діє на рівні підприємства, здебільшого покладаються на професійних робітників відділів збуту. Для здійснення прямого продажу вони також можуть наймати представників чи торгових агентів. ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”, також використовують фахівців з персонального прода­жу для встановлення контакту з кінцевими споживачами: страхові агенти, брокери, комі­вояжери, що працюють повний день чи тільки деякий час у таких компаніях, що спеціалі­зуються на прямих продажах.

Маркетинг за каталогом. Маркетинг за каталогом передбачає продаж товарів за допомогою каталогів, які розси­лаються покупцям поштою, чи продаються у магазинах.

Крім того, багатьом покупцям подобається отримувати каталоги: інколи адресати навіть готові платити за них, тому деякі фірми, що займаються продажем за каталогами, прода­ють свої каталоги у книжкових магазинах та газетних кіосках. Деякі компанії також експе­риментують з відеокасетами, комп»ютерними дискетами, CD-ROM та Internet-каталогами.

Управління маркетингом ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” здійснюється  шляхом: 1) організації маркетингової діяльності на підприємстві (відділу маркетингу); 2) розробки і здійснення програми маркетингу.

Організація маркетингу на підпри­ємстві ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” — це не формальне виділення спеціального підрозділу з пок­ладанням на нього певних функцій, котрі, як правило, до недавнього часу не виконувались зовсім, або виконувались частково. Перш за все, це ринкова переорієнтація в діяльності, перехід від традиційної орієнтації на вимоги виробництва до орієнтації на вимоги ринку.

Орієнтація на виробництво і орієнтація на ринок — це, звичайно, не альтернативні поняття. Вони тісно пов»язані між собою. Але орієн­тація на ринок — більш високий ступінь в діяльності підприємства ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”, коли воно, базуючись на передовій технології, не замикається на вирі­шенні внутрішніх завдань, а виходить на кінцеву мету — задоволен­ня попиту покупців.

Відділ  маркетингу на підприєм­стві ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” формувався не відразу, а поетапно, поступово об»єднуючи в собі основні функції маркетингу, які до цього часу були розосереджені по різних підрозділах (вивчення ринку, формування асортименту, тор­гівля і цінова політика, реклама). Мар­кетингову діяльність очолює комерційний директор підприємства. Ефективно управляти маркетингом на ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” означає так побудувати систему збору інформації, проведення досліджень ринку, ор­ганізації реклами, операцій щодо збуту і обслуговування, щоб забез­печити максимум результатів (прибутковість, об»єм продаж і т. д.) при мінімумі витрат.

Ділова активність ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”  у фінансовому аспекті про­являється передусім у швидкості обороту його коштів. Загальна оберненість усіх засобів складається з часткових показників оберненості окремих елементів цих засобів.


2.3. Стан інформатизації та використання інформаційних технологій ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”

 

В даний час на підприємстві ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”використовуються такі корпоративні програмні системи:

Інвестиційний аналіз. Програми розрахунку інвестиційного проекту і підготовки фінансових розділів бізнес-плану.

Аналіз фінансового стану. Аналіз стану підприємства за даними фінансової звітності.

Маркетинговий аналіз. Аналіз ринку і підготовка маркетингового плану.

Бюджетування. Формування бюджету компанії і контроль за його виконанням.

Управління проектами.  Побудова календарного плану проекту, управління ресурсами, контроль за виконанням проекту.

Корпоративні інформаційні системи. Комплексні системи управління компанією, що пропонують автоматизацію усіх чи більшості ділових процесів.

В 2003 році ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” стала використовувати систему Microsoft Business Solutions-Navision, що цілком відповідає вимогам ринку.  Система дозволяє швидко і надійно підвищити ефективність і керованість бізнесом і ідеально пасує підприємствам, що у найкоротший термін хочуть скористатися перевагами системи управління, щоб сфокусуватися на основах свого бізнесу й одержати про нього цільне уявлення:

Отже, за результатами другого розділу можна зробити висновки. На підприємстві на 2911,05 тис. грн. відбулося зростання необоротних активів на 2911,1 тис. грн. Якщо в 2001 році їх було 2239,15 тис. грн., що становило 46,83% від загальної вартості майна, то в 2003 році їх вартість була уже 5150,2 тис. грн., що збільшило їх питому вагу в складі активів на 18,04%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але в абсолютному виразі їх величина зросла на  247 тис. грн. Якщо в 2002 році оборотні активи становили загалом  2789 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби  — 1880 тис. грн. (39,32%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (4,18%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (8,62%); то в 2003 році оборотні активи складали 2789 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (27,18%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (2,59%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (4,47%).  В структурі оборотних активів зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн.

Для ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” в 2003 коефіцієнт покриття знизився до 3,23 за рахунок збільшення поточної кредиторської заборгованості підприємства та знаходиться в межах допустимих норм. Позитивно вплинув на коефіцієнт покриття абсолютний приріст активів, за рахунок чого він збільшився на 0,28. Але негативний вплив підвищення поточних пасивів призвів до зменшення коефіцієнта покриття на 0,96. Сумарний вплив двох факторів викликав спадання коефіцієнта покриття на 0,68.

Коефіцієнт обертання товарних запасів по підприємству в 2002 році найнижчий 98,22 дні. В 2003 році коефіцієнт обертання запасів зріс на 19,91 за рахунок збільшення запасів в більшій мірі ніж зросла виручка від реалізації.

В результаті зменшення величини прибутку, за рахунок збільшення рівня витрат підприємства, в 2003 році порівняно з 2002 на 43,95 тис. грн. знизилася прибутковість реалізації на 0,0544 пункти, рівень прибутковості загальних активів зменшився в 2003 році порівняно з 2002 роком на 0,0133 пункти,  також зменшилися показники прибутковості  необоротних та оборотних активів відповідно на 0,0338 та 0,019 пунктів. Це свідчить про погіршення ефективності управління діяльністю ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”.

 

 


Розділ 3. Удосконалення маркетингової діяльності ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”

3.1. Шляхи вдосконалення використання маркетингової діяльності фірми

 

Політика цін підприємства ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”є основою для розробки його стратегії  ціноутворення. Цінові стратегії є частиною загальної стратегії розвитку підприємства.

Для покращення конкурентної позиції сучасні ринкові умови вимагають застосування гнучких методів ціноутворення, тому ми вважаємо, що  при формуванні цінової політики і стратегії ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” необхідно здійснювати за такою моделлю: збір вихідної інформації, стратегічний аналіз, формування стратегії (рис. 3.1).

Методика ціноутворення повинна передбачати наступні заходи:

         оцінка витрат на реалізацію продукції;

         уточнення фінансових цілей підприємства;

         визначення потенційних конкурентів ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”;

         фінансовий аналіз діяльності підприємства;

         сегментний аналіз ринку;

         аналіз конкуренції підприємства в умовах конкретного ринку;

         оцінка впливу мір державного регулювання з питань ціноутворення;

         визначення остаточної цінової стратегії.

Як видно з рис. 3.1, першим етапом є збір інформації про ринок і споживачів для розробки цінової політики і стратегії ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”. У ході виконання цього етапу виконуються заходи:

— оцінка витрат;

— уточнення фінансових цілей підприємства.

Відповідно до фінансового плану ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”визначається мінімальний рівень прибутковості,  необхідний при продажі кожного виду продукції, а також пріоритетність задачі: одержання найбільшого обсягу прибутку чи одержання прибутку у визначений термін для погашення заборгованості по раніше залучених позикових коштах;

— визначення переліку потенційних конкурентів.

Для ефективного управління асортиментом підприємству необхідно розділити всю сукупність продукції на групи за їх ринковою привабливістю і прибутковістю.

Така господарська діяльність ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” дасть йому можливість ліпше маневрувати своїми матеріальними й людськими ресурсами, істотно зменшувати економічний ризик, пов»язаний з реалізацією на ринку нових видів продукції, підтри­мувати на належному рівні свою фінансову стабільність.

 


3.2. Впровадження Інтернет-технологій в маркетинговій діяльності фірми ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”

 

У маркетологів ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”  є чотири можливих варіанти залучитися до використання інтерак­тивного маркетингу: створити електронний магазин; розмістити в Internet рекламні оголошення; брати участь в Internet-форумах, групах новин чи телеконференціях; ви­користовувати електронну пошту чи Web-мовленням (активне формування власної клієнтури). Розглянемо детальніше кожен з цих каналів.

ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”, яка створює електронний магазин, може піти двома шляхами — вона мо­же купити «місце» в будь-якій комерційній оперативно-інформаційній службі чи відкрити свій власний Web-вузол. Купівля місця в комерційній оперативноінформаційній службі пов»язана або з орендою певної дискової пам»яті в комп»ютері цієї служби, чи зі створенням лінії зв»язку між власним комп»ютером компанії та «торговими рядами» оперативно-інформаційної служби. Оперативно-інформаційні служби зазвичай створюють для компанії «торгову точку» та повідомляють про її відкриття своїх абонен­тів. За ці послуги компанія платить комерційно-інформаційній службі визначену щоріч­ну плату, плюс невеликий відсоток від свого обсягу електронних продажів.

Проект окупиться за 3,37 роки, що менше ніж планувалося, тому проект варто реалізовувати.

 

 


Висновки

 

Маркетингове середовище компанії складається з багатьох осіб та сил, які діють поза нею та впливають на розвиток і підтримку службами маркетингу взаємовигідних стосунків з цільовими споживачами. Маркетингове середовище створює можливості та загрози дія­льності компанії. Успішні компанії усвідомлюють, наскільки важливо постійно стежити за змінами маркетингового середовища і своєчасно адаптуватися до них.

Маркетинговий комплекс — одне з ключових понять сучасного маркетингу. Маркетинговий комплекс визначають як сукупність маркетингових засобів, що піддаються контролю, які підприємство використовує з метою одержання бажаної реакції цільового ринку. В маркетинговий комплекс входить усе, що підприємство може використати для впливу на попит на свій товар. Численні можливо­сті можна розділити на чотири групи: товар, ціна, методи розповсюдження та просування то­вару (так звані «чотири Ps»: product, price, place, promotion).

Internet — глобальне па­вутиння комп»ютерних мереж, що бурхливо розвивається. Internet ще у 60-ті роки була за­початкована одним з проектів Міністерства оборони США, за яким передбачалось зв»язати у єдину комп»ютерну мережу державні науково-дослідні інститути, підприємства-підрядники та воєнні об»єкти. Сьогодні ця колосальна загальнодоступна комп»ютерна ме­режа зв»язує комп»ютерних користувачів з усього світу (причому тип комп»ютера не має значення). Будь-який власник персонального комп»ютера, модему та відповідного програ­много забезпечення може виконувати пошук в Internet необхідної йому інформації (тематика якої практично необмежена) та завантажувати її у свій комп»ютер. Крім того, він може спілкуватись з іншими людьми, що мають доступ до Internet.

Купівлі у Internet дають споживачам ті ж основні переваги, що й інші форми пря­мого маркетингу. Найголовніше, що це надзвичайно зручно — покупцям не треба нікуди їздити (особливо якщо потрібний їм товар можна придбати в іншому місті чи навіть у іншій країні), шукати вільне місце для парковки автомобіля, ходити по нескінчених торгових залах, щоб знайти потрібний товар, придивлятись та прицінюватись до нього. Вони можуть співставляти різні моделі одного і того ж товару, порівнювати ціни на них та замовляти обраний товар всі 24 години на добу, не виходячи з дому. Купівлі в Internet здійснюються надзвичайно легко та без зайвих свідків, покупцеві ніщо не заважає та не подразнює, ніщо не відволікає його від процесу купівлі (в тому числі й продавці).

Великі та малі компанії, незважаючи на згадані труднощі, швидко включають інтерактивний маркетинг до переліку маркетингових засобів, що використо­вуються. У XXI сторіччі інтерактивний маркетинг доведе всім, що він здатний стати по­тужним інструментом створення стійких стосунків із покупцями, покращання показни­ків продажу, передачі покупцям інформації про компанію та товари, які вона виготов­ляє, для ефективнішої та дешевшої доставки товарів та послуг кінцевим споживачам.

Спільне підприємство «Автомобільний Дім «Україна» було створено в 1993 році на базі одного з найбільших сервісних центрів України. Активне й багаторічне співробітництво підприємства з компанією «Даймлер-Бенц АГ» виявилося вигідним і перспективним для обох сторін. У результаті тривалої й успішної роботи на українському ринку 4 червня 1997 року Автомобільний Дім «Україна» одержав статус Генерального представництва концерну «Даймлер-Бенц АГ» по легкових автомобілях Мерседес-Бенц. З жовтня 1997 року підприємству були надані права Генерального представництва по вантажних автомобілях, мікроавтобусам й автобусам Мерседес-Бенц.

В даний час на підприємстві ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” використовуються такі корпоративні програмні системи:

Інвестиційний аналіз. Програми розрахунку інвестиційного проекту і підготовки фінансових розділів бізнес-плану.

Аналіз фінансового стану. Аналіз стану підприємства за даними фінансової звітності.

Маркетинговий аналіз. Аналіз ринку і підготовка маркетингового плану.

Бюджетування. Формування бюджету компанії і контроль за його виконанням.

Управління проектами.  Побудова календарного плану проекту, управління ресурсами, контроль за виконанням проекту.

На підприємстві ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” створено сайт компанії. На сайті розміщено інформацію про товари і послуги, які пропонує ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”.

На підприємстві в 2003 році відбулося зростання необоротних активів на 2911,1 тис. грн. Якщо в 2002 році їх було 2239,15 тис. грн., що становило 46,83% від загальної вартості майна, то в 2003 році їх вартість була уже 5150,2 тис. грн., що збільшило їх питому вагу в складі активів на 18,04%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Це зростання відбулося за рахунок проведення ремонту салону магазину та встановлення комп’ютерної техніки. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але в абсолютному виразі їх величина зросла на  247 тис. грн.

В джерелах фінансування активів ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” переважає власний капітал. В 2003 році власний капітал ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”зріс на  2865,05 тис. грн., на 73,25% за рахунок збільшення іншого додаткового капіталу.

Ці ресурси були розміщені в майні підприємства таким чином, що необоротні активи та постійна частина оборотних активів фінансувалася за рахунок власного капіталу та довгострокових зобов’язань. Змінна частина оборотних активів частково фінансувалася за рахунок власного капіталу та довгострокових зобов’язань, а частина за рахунок поточних зобов’язань. Фінансування активів підприємства відбувалося за консервативним підходом.

Для ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц” в 2003 коефіцієнт покриття знизився до 3,23 за рахунок збільшення поточної кредиторської заборгованості підприємства та знаходиться в межах допустимих норм. Позитивно вплинув на коефіцієнт покриття абсолютний приріст активів, за рахунок чого він збільшився на 0,28. Але негативний вплив підвищення поточних пасивів призвів до зменшення коефіцієнта покриття на 0,96. Сумарний вплив двох факторів викликав спадання коефіцієнта покриття на 0,68.

Коефіцієнт обертання товарних запасів по підприємству в 2002 році найнижчий 98,22 дні. В 2003 році коефіцієнт обертання запасів зріс на 19,91 за рахунок збільшення запасів в більшій мірі ніж зросла виручка від реалізації.

В результаті зменшення величини прибутку, за рахунок збільшення рівня витрат підприємства, в 2003 році порівняно з 2002 на 43,95 тис. грн. знизилася прибутковість реалізації на 0,0544 пункти, рівень прибутковості загальних активів зменшився в 2003 році порівняно з 2002 роком на 0,0133 пункти,  також зменшилися показники прибутковості  необоротних та оборотних активів відповідно на 0,0338 та 0,019 пунктів. Це свідчить про погіршення ефективності управління діяльністю ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”.

У маркетологів ТОВ “СП Автомобільний дім “Україна-Мерседес-Бенц”  є чотири можливих варіанти залучитися до використання інтерак­тивного маркетингу: створити електронний магазин; розмістити в Internet рекламні оголошення; брати участь в Internet-форумах, групах новин чи телеконференціях; ви­користовувати електронну пошту чи Web-мовленням (активне формування власної клієнтури). Розглянемо детальніше кожен з цих каналів.

Пропонується на сервері  ТОВ “СП Автомобільний дім «Україна-Мерседес-Бенц” створити зворотній зв’язок для розмови з покупцем.

Для розширення використання інформаційних технологій з використанням Інтернету підприємство хоче взяти кредит. Витрати складуть 200 тис. грн. Протягом чотирьох років проект має окупитися, ТОВ “СП Автомобільний дім «Україна-Мерседес-Бенц” планує отримувати  грошовий потік від нових послуг в сумі 75 тис. грн. щорічно. Оскільки NVP = 37,74 тис. грн. > 0, то проект є прибутковим. Проект окупиться за 3,37 роки, що менше ніж планувалося, тому проект варто реалізовувати.

 


Список використаних джерел

 

1.     Амстронг Гарі, Котлер Філіп. Маркетинг Загальний курс, 5-те видання – М.: Видавничий дім “Вільямс”, 2001. – 608 с.

2.     Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.

3.     Барышев А.Ф., Маркетинг – М.: ACADEMA, 2002. – 342 с.

4.     Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.

5.     Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский ин­ститут менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.

6.     Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.

7.     Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.

8.     Ващекин Н. П. О системе маркетинговой информации // Марке­тинг, 1999. № 1. С. 27-34.

9.     Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.

10.Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,2001-272с.

11.Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.

12.Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997. – 314с.

13.Гусєва О. В. Брэндинг: Підручник, www.marketing.spb.ru.

14.Диксон П.Р. Управление маркетингом. Пер. с англ. М.: ЗАО «Издательство БИНОМ», 2002. – 560 с.

15.Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.

16.Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.

17.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.

18.Исследование рынка потребительских товаров: Практический мар­кетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.

19.Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.

20.Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.

21.Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.

22.Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

23.Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рын­ке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.

24.Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.

25.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

26.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

27.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

28.Маслова Т.Д., Ковалик Л.Н., Божук С.Г. М31 Маркетинг // СПб: Питер, 2001. – 320 с.

29.Немчин А.М., Минаев Д.В., Маркетинг. Учебное пособие.// «Бизнес-пресса», 2001 – 512 с.

30.Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екате­ринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.

31.Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельнос­ти. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.

32.Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учеб­ник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.

33.Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.

34.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

35.Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.

36.Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.

37.Росситер Дж.Р.,Перси Л. Реклама и продвижение товаров: Пер. с англ./Под ред.Л.А.Волковой. — СПб.: Издательство «Питер», 2000.

38.Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.

39.Стюарт Б. Упаковка как элемент эффективного маркетинга/ Пер. с англ. В.В. Грачева.— М.: Изд-во МГУП, 1999.

40.Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.

41.Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.

42.Фатхутдинов Р.А. Стратегический маркетинг. М.: ЗАО «Бизнес-школа ИНТЕЛ-СИНТЕЗ», 2000. – 640 с.

43.Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство Україна-Мерседес-Бенц

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 4 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

300

310

 

первісна вартість

0 11

330

350

 

Знос

0 12

30

40

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

2100

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

609,15

2627,2

 

первісна вартість

0 31

1109,15

3257,2

 

Знос

0 32

500

630

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

110

100

 

інші фінансові інвестіції

0 45

20

10

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

Ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2239,15

5150,2

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

1400

1450

 

Тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

10

60

 

готова продукція

130

20

78

 

товари

140

300

400

 

Векселі одержані

150

150

170

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

Роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

300

320

 

первісна вартість

161

340

360

 

резерв сумнівних боргів

162

40

40

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

7

 

 

за виданими авансами

180

35

12

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

20

3

 

Поточні фінансові інвестиції

220

50

20

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

70

201

 

в іноземній валюті

240

120

5

 

Інші оборотні активи

250

10

 

 

Усього за розділом 2.

260

2492

2719

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

50

70

 

БАЛАНС

280

4781,15

7939,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

3600

3600

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

180

3049

 

Резервний капітал

340

50

70

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

111,15

67,2

 

Неоплачений капітал

360

30

10

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

3911,15

6776,2

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

10

6

 

Інші забеспечення

410

2

 

 

Цільове фінансування

420

10

 

 

Усього за розділом 2.

430

22

6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

200

250

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

50

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

20

 

 

Усього за розділом 3.

480

220

300

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

120

190

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

20

20

 

Векселі видані

520

60

130

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

250

225

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

50

110

 

з бюджетом

550

10

20

 

з позабюджетних платежів

560

3

4

 

зі страхування

570

7

3

 

з оплати праці

580

18

10

 

з участниками

590

30

35

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

10

 

 

Усього за розділом 4.

620

578

747

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

50

110

 

БАЛАНС

640

4781,15

7939,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Україна-Мерседес-Бенц

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2003 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400,6

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249,4

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток В

 


Додаток Г

Форма зворотного зв’язку

1.

Як ми можемо допомогти Вам сьогодні?

 

2.

Ваше Ім»я

 

3.

Посада

 

4.

Назва Компанії та її адреса

 

5.

Телефон

 

Код:

  Номер:

6.

Факс

 

Код:

  Номер:

7.

Адреса електронної пошти

 

8.

WWW

 

9.

Бажаний метод зв»язку

 

 

 


Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.