Дипломна робота Впровадження ефективних методів товароруху в господарську діяльність готельного підприємства

Зміст

 

Вступ………………………………………………………………………………………………… 3

 

Розділ 1. Сучасне становище товароруху в туристській галузі………….. 5

 

1.1. Поняття, сутність і значення технології руху товарів від виробника до споживача…………………………………………………………………………… 5

 

1.2. Передовий вітчизняний та закордонний досвід руху товарів у сфері послуг………………………………………………………………………………………….. 14

 

Розділ 2. Дослідження та аналіз стану технології товароруху в готелі “Дружба” та її недоліки…………………………………………………………………………………………. 22

 

2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства дослідження   22

 

2.2. Вибір та обґрунтування методики дослідження товароруху в готелі “Дружба”…………………………………………………………………………… 27

 

2.3. Аналіз стану руху товарів в готелі “Дружба” та її недоліки.. 32

 

Розділ 3. Впровадження ефективних методів товароруху в готелі “Дружба”        47

 

3.1. Використання прогресивної технології товароруху готелі “Дружба”       47

 

3.2. Планування постачання та закупок товарів в готелі “Дружба”54

 

3.3. Ефективність товароруху та шляхи його впровадження в готелі “Дружба”………………………………………………………………………………………….. 70

 

Висновки………………………………………………………………………………………… 77

Список використаної літератури…………………………………………………….. 83

Додатки 1?2…………………………………………………………………………………… 86


Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку для здійснення комерційної діяльністі.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики ефективних методів товароруху.

В процесі торгової діяльності виникає необхідність забезпечення оптимального процесу обігу товарів. Забезпечити оптимальний товарообіг торгового підприємства можна за рахунок впровадження ефективних методів товароруху. 

Саме тому тема дипломної роботи “Впровадження ефективних методів товароруху в господарську діяльність готельного підприємства” є досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка ефективності використання товароруху на підприємстві в сучасних економічних умовах.

Теоретичну основу дослідження питання вивчення та формування попиту на товари склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Губанов В.А.., Голубков Е.П., Бланк І.А., Старостіна А.О., Мазаракі А.А., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д., Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

  розглянути сучасне становище товароруху в туристській галузі;

— визначити поняття, сутність і значення технології руху товарів від виробника до споживача;

— вивчити передовий вітчизняний та закордонний досвід руху товарів у сфері послуг;

— розглянути організаційно-економічну характеристику підприємства дослідження;

— зробити вибір та обґрунтування методики дослідження товароруху в готелі “Дружба”;

— провести аналіз стану руху товарів в готелі “Дружба” та визначити її недоліки;

— розглянути використання прогресивної технології товароруху;

— здійснити планування поступлень та закупок товарів в готелі “Дружба”;

— розглянути ефективність товароруху в готелі “Дружба”;

— за результатами роботи зробити висновки та пропозиції.

Предметом дослідження є товарорух готельного підприємства.

Об’єктом дослідження є  готельне підприємство “Дружба”.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 


Розділ 1. Сучасне становище товароруху в туристській галузі

 

1.1. Поняття, сутність і значення технології руху товарів від виробника до споживача

 

Технологія — це комплекс основ­них функціональних процесів виробничого характеру конкретної галу­зі. Під технологією розуміється сукупність методів обробки, виготов­лення, зміну стану, властивостей, форми сировини або напівфабрикатів в процесі виробництва.

Технологія як наука, виникла і отримала розвиток у XIX сторіччі. Історія технології — це історія життєвого шляху людства від перших знарядь до сучасних ракет та ЕОМ.

Подібно іншим галузям народного господарства торгівля, як відокремлена від виробництва галузь (у зв’язку з суспільним поділом пра­ці), має свою специфічну технологію.

Якщо технологічні операції інших галузей народного господарства пов’язані зі зміною предметів праці, то для торгової технології це озна­чає довести від постачальника до споживача товар придатний для спо­живання. Справа в тому, що створений на виробництві товар не зали­шається у його рамках, а виходить за його межі. Вийшовши з виробни­цтва, товари рухаються до місця споживання.

Отже, поняття технології  руху товарів включає комплекс основ­них функціональних процесів виробничого характеру конкретної галу­зі. Під технологією розуміється сукупність методів обробки, виготов­лення, зміну стану, властивостей, форми сировини або напівфабрикатів в процесі виробництва. Технологія надання послуг визначається як сукупність послідовно виконуваних торгово-технологічних операцій при рухові товарів від виробника до споживача, включаючи процеси обробки товарів та їх продажу. Від технології руху товарів від виробника до споживача залежить рівень змінних витрат, а тому і рівень цін на дані послуги.

 


1.2. Передовий вітчизняний та закордонний досвід руху товарів у сфері послуг

 

Виготовлені в процесі виробництва товари надходять у сферу споживання, інакше виробництво було б недоцільним.

Саме процес продажу товару дозволяє відшкодувати виробничі витрати шляхом перетворення товару в гроші.

Процес виробництва товарів втрачає будь-який сенс поза процесом реалізації. Іншими словами, виробничий цикл можна вважати закінче­ним лише після того, як продукт праці здобув суспільне визначення.

Товарорух не слід ототожнювати з транспортним процесом.

Таким чином, на сьогоднішній день в нашій країні та за кордоном накопичено великий досвід оптимізації руху товарів у сфері послуг. І потрібно, оптимізуючи товарорух, вивчити досвід аналогічних підприємств за кордоном та в Україні. Система товароруху в ринковій економіці має бути чіткою і ефективною, підтримуючи баланс інтересів як виробників, так і спо­живачів. Транспортування є важливим процесом з багаточисленними операціями і потребує значних затрат праці. Важливе значення для удосконалення технології транспортування е подальша концентрація матеріально — технічної бази, збільшення пи­томої ваги централізованої доставки товарів /силами і засобами поста­чальника.


Розділ 2. Дослідження та аналіз стану технології товароруху в готелі “Дружба” та її недоліки

 

2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства дослідження

 

Готель “Дружба” знаходиться за адресою м. Київ, бульвар Дружби Народів, 3. Готель розташований недалеко від станції метро «Либідська». Має 175 номерів на 425 місць. Одно- і двомісні номери, номери-люкс, бар, автостоянка, сауна. У будинку готелю функціонує спортивний клуб «Київ» з широким набором тренажерів і послуг.

У вільний час гості можуть скористатися послугами тренажерного залу, сауни, салону зачісок та інше. Для автотранспорту є платні автостоянки.  В готелі пропонується комплекс додаткових послуг. Бажаючим ближче познайомитися з Києвом — індивідуальні і групові екскурсії; організація відвідування будь-якого культурного заходу. Для кожного з гостей готелю — підхід індивідуальний, кожного вислухають і допоможуть. Для зручності проживаючих форма оплати за бажанням — готівкова, безготівкова, кредитні картки. В готелі також надаються нотаріальні послуги.

До складу готелю “Дружба”  входять такі структурні служби:

служба управління номерним фондом;

адміністративна служба;

служба суспільного харчування;

комерційна служба;

інженерні (технічні) служби;

допоміжні і додаткові служби.

Служба управління номерним фондом займається рішенням питань, пов’язаних із бронюванням номерів, прийомом туристів, що прибувають у готель, їхньою реєстрацією і розміщенням по номерах, а також відправленням додому чи до наступного пункту маршруту подорожі після закінчення терміну проживання, забезпечує обслуговування туристів у номерах, підтримує необхідний санітарно-гігієнічний стан номерів і рівень комфорту в житлових приміщеннях, займається наданням побутових послуг гостям (прання, прасування, хімчистка тощо).

Склад служби:

менеджер по експлуатації номерів, служба прийому і розміщення, служба покоївок, об’єднана сервісна служба (швейцари, коридорні, гардеробники), служба портьє, служба консьєржа, служба посильних, інспектор по прибиранню номерів, служба безпеки.

Адміністративна служба відповідає за організацію керування всіма службами готельного комплексу, вирішує фінансові питання, питання кадрового забезпечення, займається створенням і підтримкою необхідних умов праці для персоналу готелю, контролює дотримання встановлених норм і правил по охороні праці, техніці безпеки, протипожежної й екологічної безпеки.

Таким чином, важливим елементом раціоналізації товароруу є вибір і обґрунтування методів оптимізації технологічних схем транспортування товарів від виробника до споживача. До методів обробки економічної інформації відносяться економіко-логічні та економіко-математичні. Система показників аналізу товароруху включає в себе абсолютні та відносні показники.

2.3. Аналіз стану руху товарів в готелі “Дружба” та її недоліки

 

 

Технологічний процес товароруху в підрозділі громадського харчування готелю “Дружба” показаний на рис. 2.7.

 

Поступлення товарів від постачальників

Розвантаження транспортних засобів

 

Таким чином в 2002 році порівняно з 2001 зросло товарне забезпечення готелю “Дружба”. Частина товарів, що надходять безпосередньо від виробників в готелі “Дружба” зростає. Витрати на товарорух зросли в більшій мірі ніж надходження товарів за рахунок подорожчання тари та упаковки, збільшення дальності перевезень та збільшення обсягів навантажувально-розвантажувальних робіт. Тому в подальшому потрібно в готелі “Дружба” зменшувати витрати на товарорух шляхом впровадження ефективніших методів товароруху.

Розділ 3. Впровадження ефективних методів товароруху в готелі “Дружба”

 

3.1. Використання прогресивної технології товароруху готелі “Дружба”

 

Суть прогресивної технології товароруху складається з того, що товар в первинній упаковці формується ще у постачальника, тобто на початковій стадії товароруху формується в збільшені грузової одиниці, які представляють собою контейнер або пакет на піддоні і в такому вигляді рухаються до готелю “Дружба”.

Контейнери на колесах займають зараз домінуюче положення. Во­ни являють собою основу, змонтовану на колесах, на яку встановлюєть­ся дві зйомні стінки. Але більш перспективним є тара — обладнання на стійкій основі та піддони /товар, складений в пакети, розміщені на піддоні./

Таким чином, швидкість процесу реалізації визначає доцільність закупівлі наступної партії певного товару. На формування організаційно-економічного ме­ханізму забезпечення конкурентоспроможності готелю “Дружба” впливають як фактори саморегуляції ринку, так і особливості державного регулювання ринкових відносин. Готелю “Дружба” потрібно розробити заходи по забезпеченню конкурентоспроможності на основі маркетингових досліджень ринкового середовища. Націленість і зміст маркетингових досліджень визначається об’ємом товароруху, різноманітністю асортименту, особ­ливостями попиту на продукцію підприємства, рівнем конкуренції на рин­ку. Комплексне планування розвитку і підвищення ефективності діяльності повинне знаходити висвітлення в плані організаційно-технічного розвитку підприємства, показниках ефективності виробництва послуг і планах капітальних вкладень і капітального будівництва (інвестицій).

 

 


Висновки

 

За результатами виконаної роботи можна зробити практичні та теоретичні висновки.

1. Товарорух як технологічний процес являє собою ряд послідовно виконуваних операцій по доведенню товарів народного споживання від виробництва до споживача.

2. Принципи товаропостачання:

планомірність — завезення товарів на основі планових графіків завезення;

ритмічність — завезення товару через відносно однакові проміжки часу, що створює оптимальні умови для роботи магазинів, складів, транспорту;

оперативність — здійснення товаропостачання в залежності від зміни попиту;

економічність — мінімальні витрати робочого часу, матеріальних і фінансових коштів на доставку товарів. Досягається шляхом ефективного використання транспортних засобів, механізації навантажувально-розвантажувальних робіт, установлення раціональної послідовності товароруху;

централізація — товаропостачання роздрібної мережі силами і засобами підприємства-постачальників;

технологічність — використання індустріальної системи товаропостачання з використанням контейнерів, піддонів та інших засобів прогресивної технології товароруху.

3. Рівень обслуговування в системі товаропостачання залежить від:

швидкості виконання замовлення (часу від відправлення замовлення до одержання товару);

можливості термінової доставки товару по спеціальному замовленню;

готовності прийняти назад поставлений товар, якщо в ньому виявлений дефект, і замінити в найкоротший термін доброякісним (а у відомих випадках — прийняти назад товар без з’ясування причин відмовлення від нього);

забезпечення різної партіонності відвантаження за бажанням покупця;

уміння скористатися найбільш придатним видом транспорту;

високоефективного сервісу;

добре поставленої складської мережі;

достатнього рівня товарних запасів.

4. Товаропостачання являє собою систему заходів по доведенню това­рів від виробництва до роздрібної мережі сфери обслуговування в достатній кіль­кості і різному асортименті, що відповідає попиту споживачів. Ця система включає також оптові і інші проміжкові ланки при постачанні в сферу обслуговування товарів.[1]

Товарорух — це процес просторового переміщення товарів народного споживання /літаком, залізничним вагоном і ін./ від потокової технологічної лінії постачальників /виробників або оптових баз/ до торговельної зали магазину, включаючи навантажувально-розвантажувальні і транспортно-складські ВРТС/ операції на оптових і інших перева­лочних пунктах /водні пристані, залізничні станції і ін./ [2]

5. Скорочення витрат коштів та часу при русі товарів від постачаль­ників до споживачів є головною метою товароруху. Товарорух в готелі “Дружба” повинен базуватися на таких принципах:

— своєчасність постачання товарів,

— оптимальна ланковість товароруху,

— уніфікація технологічних схем,

— оптимізація торговельно-технологічних операцій,

— найкоротших шляхах руху,

— ефективне використання транспортних засобів, машин, устатку­вання, робочої сили та ін.

6. Важливе значення для удосконалення технології транспортування є подальша концентрація матеріально-технічної бази, збільшення пи­томої ваги централізованої доставки товарів силами і засобами поста­чальника. Централізована поставка корінним чином змінює систему постачання товарів і вносить суттєві зміни в характер господарської ді­яльності сфери обслуговування. Вона сприяє вивільненню робітників, які мають можливість більше уваги і часу приділяти питанням організації торго­вельного процесу, підвищенню культури обслуговування і найбільш повному задоволенню потреб споживача. Оскільки експедиційна функція при централізованому постачанні покладається на водіїв автотранспорту, навантаження товарів і матеріальна відповідальність за збереження їх в дорозі забезпечується постачальниками, значно скорочується в мага­зинах чисельність вантажників, зайнятих навантажувально-розванта­жувальними роботах, а також експедиційного персоналу, зайнятого в процесі постачання. Спрощується документообіг, скасовуються ра­зові доручення на отримання вантажів що в цілому прискорює техноло­гічний процес відпуску і прийому товарів в роздрібних підприємствах сфери обслуговування, скорочуються простої автотранспорту. Вирішенню проблеми раціоналізації технологічного процесу транспортування товарів багато в чому буде сприяти широке використання спеціалізованого автотра­нспорту.

7. В готелі “Дружба” товарорух товарів здійснюється головним чином до підрозділів громадського харчування готелю. Переміщення товарів від місць виробництва до готелю “Дружба” характеризується різноманіттям технологічних способів транспортувань, що залежать у визначеній мірі від технічної оснащеності учасників процесу товароруху і впровадження досягнень науково-технічного прогресу в цій області.

Джерелами надходження товарів до підрозділів громадського харчування готелю “Дружба” є:

промислові і сільськогосподарські підприємства, місцева промисловість, індивідуальні виробництва;

оптово-посередницькі структури;

оптові й оптово-роздрібні склади;

постачання від закордонних фірм і компаній.

8. Ріст вимог до реалізації продукції готелю “Дружба” викликає адекватні вимоги до джерел закупівлі товарів. Неодмінною умовою організації закупівельної діяльності готелю “Дружба” є вивчення ринку закупівель.

Джерелами постачання товарів до готелю “Дружба” є оптові постачальники та виробники товарів. Серед оптових постачальників такі як ДП “Продторг”, ТОВ “Агротрейд”. Серед виробників, в яких готель “Дружба” здійснює закупку товарів такі, як Оболонь, Хлібзавод №2, Молокозавод №3, Київський м’ясокомбінат та інші

Частина товарів, що надходять безпосередньо від виробників на в готелі “Дружба” зростає. Так, якщо в 2001 році від виробників надійшло 55,4% товарів (відповідно від оптових постачальників – 44,6%), то в 2002 році від виробників надійшло 57,3% всіх товарів, а від оптових постачальників – 42,7%. Саме зміна структури закупок товарів дала змогу переглянути ціни на товари і знизити їх, що в кінцевому результаті дало змогу підняти загальний товарообіг за рахунок збільшення кількості проданих товарів.

9. Витрати на товарорух в 2002 році зросли на 1 тис. грн. (15,85%) порівняно з 2001 роком. Витрати на товарорух готелю “Дружба” в 2002 році зросли таким чином витрати на тару та упаковку, контейнери та піддони – 0,01 тис. грн. (4%), витрати на утримання складів – 0,02 тис. грн. (3,51%), витрати на навантажувально-розвантажувальні роботи – 0,93 тис. грн. (27,76%), витрати на транспортування – 0,04 тис. грн. (1,87%). Витрати на товарорух зросли в більшій мірі ніж надходження товарів. Питома вага витрат на товарорух в вартості надходження товарів в 2002 році зросли на 0,46% з 3,48% до 3,94%, що негативно вплинуло на ефективність руху товару в готелі “Дружба”.

10. Основною сполучною ланкою між готелем “Дружба” і постачальниками є відділ маркетингу і відділ постачання, що вивчають постачальників, а також знаходяться в курсі змін економічних умов у країні.

 Коефіцієнт обертання товарних запасів по підприємству на кінець 4 кварталу найнижчий. За увесь період  2002 року коефіцієнт обертання товарних запасів знизився на 1,37 дні.

Суть прогресивної технології товароруху в готелі “Дружба” повинна складатися з того, що товар в первинній упаковці має формуватися ще у постачальника, тобто на початковій стадії товароруху формується в збільшенні грузової одиниці, які представляють собою контейнер або пакет на піддоні і в такому вигляді рухаються споживача.

11. До переводу на прогресивну технологію просування товарів пот­рібно заохочувати раніше всього промисловість, так як для цього є всі підстави і перш за все, отримання реального прибутку, який одержують промислові підприємства при переході на постачання товарів в тарі-об­ладнанні.

Одна із основних економічних проблем — це матеріальна і мораль­на зацікавленість робітників не тільки сфери обслуговування, але також промисловос­ті і транспорту у веденні прогресивної технології просування товарів. Але практика показала, що діюча система торговельних знижок не вра­ховує ступінь підготовки товарів до продажу, так як незначна частина продтоварів поступає в розфасованому вигляді і повністю готова до продажу.

12. Рішення технічних, організаційних і економічних проблем дозво­ляють готелю «Дружба» перейти на інтенсивний шлях розвитку, відмовитись від застарілих, неефективних форм і способів доведення і продажу товарів.

Найважливішою умовою виконання плану реалізації товарів і формування необхідного розміру товарних запасів є забезпечення надходження товарів в готель “Дружба”. Основною метою планування надходження товарів і організації закупівлі товарів відповідно до цього плану є забезпечення ритмічного постачання товарів на підприємство в необхідних обсягах і асортименті.

Відповідно до планового товарообігу та рівня товарних запасів формується план надходження товарів на підприємство. Для забезпечення товарообігу в сумі 50,162 тис. грн. в 1 кварталі 2003 року потрібно закупити товарів на суму 50,154 тис. грн., а в 2 кварталі для забезпечення товарообігу в сумі 56,478 тис. грн. потрібно закупити товарів на суму 57,49 тис. грн.

13. Найбільший вплив на отримання доходів від реалізації товарів в підрозділах громадського харчування готелю “Дружба” здійснює наявність платоспроможного попиту на товар, і це зрозуміло, тому що доходи приносить той товар, що продається, а не той, що лежить на полицях. Саме швидкість процесу реалізації визначає доцільність закупівля наступної партії даного товару.

Витрати на товарорух в 2003 році зменшаться на 0,71 тис. грн. (9,71%) порівняно з 2002 роком за рахунок використання ефективних методів товароруху. Питома вага витрат на товарорух в вартості надходження товарів в 2003 році зменшиться на 0,87% з 3,94% до 3,07%, що позитивно вплине на ефективність руху товару в готелі “Дружба”. В готелі “Дружба” в 2003 році за рахунок впровадження ефективних технологій товароруху зменшаться витрати на навантажувально-розвантажувальні роботи та механізми та витрати на транспортування, що в свою чергу призведе до зменшення загальних витрат на товарорух.

14. Підвищення ефективності товароруху в готелі “Дружба” має ґрунтуватися на досягненнях науки і техніки, передового вітчизняного і закордонного досвіду, підвищенні технологічного рівня й організації діяльності, його ефективності, якості продукції і всієї діяльності. Комплексне планування розвитку і підвищення ефективності діяльності повинне знаходити висвітлення в плані організаційно-технічного розвитку підприємства, показниках ефективності виробництва послуг і планах капітальних вкладень і капітального будівництва (інвестицій).

 

 


Список використаної літератури

 

1.       Закон України “Про власність”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 20, С. 249.

2.       Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №34. – Ст. 56.

3.       Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

4.       Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №3. – Ст. 172.

5.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

6.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

7.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

8.       Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.

9.       Аванесов Ю. А., Васькин Е. В., Клочко А. Н. Основы коммерции: Учебник. — М.: ТОО «Люкс-Арт», 1999. – 328 c.

10.   Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.

11.   Баскин Л.И., Яковлев О.Т. Резервы ускорения оборота запасов. – М.:Инфра-М, 1999. – 55 с.

12.   Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.

13.   Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский ин­ститут менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.

14.   Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.

15.   Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.

16.   Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.

17.   Ващекин Н. П. О системе маркетинговой информации // Марке­тинг, 1999. № 1. С. 27-34.

18.   Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.

19.   Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,2001-272с.

20.   Гаєвська Л. Економіка підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпінь: Акад. ДПС, 2001-145с.

21.   Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.

22.   Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.

23.   Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997. – 314с.

24.   Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.

25.   Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.

26.   Завьялов П. С. Конкуренция — неотъемлемое свойство развитого рынка//Маркетинг. 1997. № 5. С. 3-14.

27.   Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.

28.   Исследование рынка потребительских товаров: Практический мар­кетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.

29.   Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.

30.   Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.

31.   Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.

32.   Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

33.   Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рын­ке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.

34.   Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.

35.   Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

36.Крае А., Жоме Ж. Внутренняя торговля.— М.: «Прогресс-Универс», 1993. – 248 с.

37.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

38.   Логистика: Учебное пособие / Под ред. проф. Б.А. Аникина. — М.: ИНФРА-М, 1997. – 342 с.

39.   Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

40.Мескон М.. Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента.— М.: Дело, 1992. – 354 с.

41.   Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екате­ринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.

42.   Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельнос­ти. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.

43.   Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учеб­ник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.

44.   Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.

45.   Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

46.   Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.

47.   Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.

48.   Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.

49.Стюарт Г. Успешный менеджмент торговли.— Минск: Амалфея, 1996. 378 с.

50.   Тема №1. Форма для поліпшення змісту // Галицькі контракти. 2001 — №20. – С10.

51.   Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.

52.   Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.

53.Хисрик Р., Джексон Р. Торговля и менеджмент продаж — М.: «Филинъ», 1996. – 214 с.

54.Четыркин ЕМ. Методы финансовых и коммерческих расчетов,— М.: Дело, 1992. – 326 с.

55.   Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.

56.Шерр И.Ф. Учение о торговле. Т. 1 и 2 — М.: Перспектива, 1993. – 368 с.

57.   Шук Р. Как стать профессиональным коммерсантом / Пер. с англ. — СПб.: Питер пресс, 1999. – 468с.

58.Экономическая стратегия фирмы. Под ред.  Градова А.П.— СПб., 1995. – 414 с.


Додатки

Додаток 1

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Готель «Дружба»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2003 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

4

8

 

первісна вартість

0 11

5

10

 

Знос

0 12

1

2

 

Незавершене будівництво

0 20

11

18

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

1462

1284

 

первісна вартість

0 31

2932

2974

 

Знос

0 32

1470

1690

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

50

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

1477

1360

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

35

41

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

287

271

 

готова продукція

130

63

72

 

товари

140

928

1112

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

247

290

 

первісна вартість

161

247

290

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

1

2

 

за виданими авансами

180

3

3

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 



[1] Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – С182.

[2] Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – C. 248.

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.