Дипломна робота Управління товарними запасами та формування джерел їх фінансування

Зміст

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретичні основи управління товарними запасами підприємства. 5

 

1.1. Економічна сутність та класифікація товарних запасів. 5

 

1.2. Сутність та принципи розробки політики управління товарними запасами підприємства. 13

 

1.3. Систематизація джерел фінансування товарних запасів підприємства та основні критерії оптимізації їх складу. 31

 

Розділ 2. Дослідження динаміки та ефективності управління товарними запасами на торгівельному підприємстві39

 

2.1. Розробка комплексу задач “Управління товарними запасами торгівельного підприємства” з використанням ПЕОМ.. 39

 

2.2. Дослідження динаміки товарних запасів та їх оборотності46

 

2.3. Оцінка впливу факторів на динаміку та оборотність товарних запасів. 53

 

2.4. Дослідження джерел фінансування товарних запасів. 58

 

Розділ 3. Обґрунтування політики управління та фінансування товарних запасів торговельного підприємства. 70

 

3.1. Обґрунтування цільових параметрів політики управління товарними запасами та їх фінансування  70

 

3.2. Розробка плану формування товарних запасів підприємства. 80

 

3.3. Визначення планових обсягів та структури джерел фінансування товарних запасів підприємства. 87

 

Висновки та пропозиції92

 

Список використаних джерел. 98

 

 Додатки. 101


Вступ

 

 

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та здійснювати комерційну діяльність.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики товарного забезпечення роздрібного товарообороту.

В процесі торгової діяльності виникає необхідність забезпечення оптимального процесу обігу товарів. Забезпечити оптимальний товарообіг торгового підприємства можна за рахунок створення товарних запасів. 

Саме тому тема дипломної роботи “Управління товарними запасами та формування джерел їх фінансування” є досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка ефективності використання товарних запасів на торгівельному підприємстві в сучасних економічних умовах.

Теоретичну основу дослідження питання вивчення та формування попиту на товари склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Губанов В.А.., Голубков Е.П., Бланк І.А., Старостіна А.О., Мазаракі А.А., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д., Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— вивчення економічної сутності та класифікації товарних запасів;

— розгляд сутності та принципів розробки політики управління товарними запасами підприємства;

— систематизація джерел фінансування товарних запасів підприємства та основних критеріїв оптимізації їх складу;

— розробити комплекс задач “Управління товарними запасами торгівельного господарства” з використанням ПЕОМ;

— провести дослідження динаміки товарних запасів та їх оборотності;

— провести оцінку впливу факторів на динаміку та оборотність товарних запасів;

— дослідити джерела фінансування товарних запасів;

— провести обґрунтування цільових параметрів політики управління товарними запасами та їх фінансування;

— розробити план формування товарних запасів підприємства;

— визначити планові обсяги та структуру джерел фінансування товарних запасів підприємства;

— за результатами роботи зробити висновки та пропозиції.

Предметом дослідження є товарні запаси торгівельного підприємства.

Об’єктом дослідження є  торгівельне підприємство ВАТ “Галактика ХХІ”.

Спеціалізація торгівельного підприємства продовольчі товари. Товарообіг за 2002 рік становить 2054,9 тис. грн.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 


Розділ 1. Теоретичні основи управління товарними запасами підприємства

 

1.1. Економічна сутність та класифікація товарних запасів

 

Процес реалізації товарів вимагає постійної наявності на підприємствах торгівлі товарних запасів. Формування визначених розмірів товарних запасів дозволяє торговому підприємству забезпечувати стійкість асортименту товарів, здійснювати визначену цінову політику, підвищувати рівень задоволення попиту покупців. Усе це вимагає підтримки оптимального рівня і достатньої широти асортиментних позицій товарних запасів на кожномуторговому підприємстві.

Товарний запас — являє собою масу товарів, призначену для наступного продажу, що знаходиться в сфері обігу в процесі переміщення від виробництва до споживача. В процесі переміщення товарні запаси сфери обігу набувають різних форм, що наочно відображено на рис. 1.1.

Запаси готової продукції на складах підприємств-виробників

 

Товари в дорозі від виробника до оптової ланки

 

Товарні запаси на складах оптової торгівлі та інших збутових посередників

 

Товари в дорозі від оптової до роздрібної ланки торгівлі

 

Запаси підприємств роздрібної торгівлі (на складах та в торгівельному залі)

 

 

 

 

 

Рис. 1.1. Форми товарних запасів сфери обігу

….

У західних країнах великий вплив на ефективність керування фінансовими ресурсами мають сподівання власників акцій підприємства. Цей фактор вимагає від компанії встановлення мінімальної довгострокової норми прибутку, що забезпечувала б власникам акцій дохід, і бере до уваги ряд моментів: потенційні дивіденди і можливості для підвищення вартості капіталу; елемент ризику в бізнесі (у галузях з малим ступенем ризику доход членів акціонерного товариства в цілому також низький і навпаки); величину доходу, що власники акцій могли б одержати в іншому місці від інвестицій з порівнянним ризиком.

Оскільки переважна більшість власників акцій не мають ясного представлення про поточні  проблеми, з якими зіштовхується компанія, у яку вони інвестували кошти, їхні надії у відношенні доходу майже завжди нереалістичні і завищені. Ступінь, до якого можуть враховуватися їх сподівання, залежить від того, наскільки сильний їх вплив на компанію. Якщо власники будуть незадоволені, вони можуть просто продати акції.

Чим більше конкурентна галузь, тим більший тиск на власників її акцій у частині інвестицій на відновлення і модернізацію устаткування і споруд, дослідження, навчання, комп’ютеризацію. По жодному з цих напрямків, ймовірно, не буде швидкої віддачі від інвестицій через рік або трохи пізніше. Більш того, невизначеність попиту, що виявляється в змінах моди, поводженні споживачів, технологій, у нерегулярності підприємницького циклу, конкуренції, буде відображатися в помилках, що звичайно супроводжують процес визначення прибутку. При здійсненні управління фінансуванням запасів  необхідно вирішити, яким чином визначати як вартість капіталу, прийнятого за базу для розрахунків, так і його збільшення (вибуття).

На торговому підприємстві проводиться оптимізація структури капіталу за критерієм політики фінансування активів. Цей спосіб оптимізації структури капіталу зв’язаний із процесом диференційованого вибору джерел фінансування різних складових частин активів підприємства.

Існує три принципових підходи до фінансування запасів торгового підприємства [14].

а) Консервативний підхід до фінансування активів припускає, що за рахунок власного і довгострокового позикового капіталу повинні фінансуватися необоротні активи, постійна частина оборотних активів і половина перемінної частини оборотних активів. Друга половина перемінної частини оборотних активів повинна фінансуватися за рахунок короткострокового позикового капіталу. Така модель фінансування активів забезпечує високий рівень фінансової стійкості підприємства в процесі його розвитку.

б) Помірний підхід до фінансування активів припускає, що за рахунок власного і довгострокового позикового капіталу повинні фінансуватися необоротні активи і постійна частина оборотних активів, у той час як за рахунок короткострокового позикового капіталу — весь обсяг перемінної частини оборотних активів. Така модель фінансування активів забезпечує прийнятний рівень фінансової стійкості підприємства.

в) Агресивний підхід до фінансування активів припускає, що за рахунок власного і довгострокового позикового капіталу повинні фінансуватися тільки позаоборотні активи, у той час як всі оборотні активи повинні фінансуватися за рахунок короткострокового позикового капіталу (за принципом: поточні активи повинні покриватися поточними зобов’язаннями). Така модель фінансування активів створює серйозні проблеми в забезпеченні платоспроможності і фінансовій стійкості підприємства, хоча дозволяє здійснювати торгову діяльність з мінімальною потребою у власному капіталі.

В залежності від свого ставлення до фінансових ризиків власники та менеджери торгового підприємства обирають один з розглянутих варіантів фінансування запасів. З огляду на те, що на сучасному етапі довгострокові позики і позички торговим підприємствам практично не надаються, обрана модель фінансування активів буде представляти співвідношення власного і позикового (короткострокового) капіталу, тобто оптимізуватиме його структуру з цих позицій.

Показник фінансової структури капіталу визначає багато аспектів господарської діяльності торгового підприємства й істотно впливає на її результати. Він впливає на рівень рентабельності активів і власного капіталу, рівень витрат обертання, рівень фінансової стійкості і платоспроможності підприємства, рівень господарських ризиків і кінцевого результату — на ефективність торгового менеджменту в цілому. Тому, формуванню оптимальної структури капіталу на кожному торговому підприємстві повинна бути приділена серйозна увага.

У складі зовнішніх джерел притягнення позикових коштів основна роль належить фінансовому і товарному кредитам, наданим торговому підприємству. Перший із них включає надання коштів  на певний строк під установлені відсотки (банківський кредит, податкової кредит, грошовий кредит інших суб’єктів підприємницької діяльності і т.п.). Другий із них полягає в постачанні товарів торговому підприємству на умовах відстрочки платежу за них. У число інших зовнішніх джерел входять випуск облігацій підприємства; надані на безпроцентній основі засоби державних і недержавних програм і фондів і деякі інші.

У складі внутрішніх джерел залучення позикових коштів, головне місце займає на підприємстві приріст так називаних «стійких пасивів». Цей приріст позикових засобів складається з приросту заборгованості по оплаті праці (якщо передбачене збільшення фонду оплати праці у плановому періоді); приросту заборгованості по розрахунку з бюджетом (якщо в зв’язку з  ростом обсягу господарської діяльності, що намічається, планується збільшення суми податкових платежів); приросту заборгованості по страхуванню (якщо в плановому періоді зростає вартість майна торгового підприємства, що підлягає обов’язковому страхуванню) і деяких інших видів внутрішньої заборгованості підприємства. Механізм утворення стійких пасивів заснований на тому, що нарахування відповідних засобів здійснюється щодня, а виплати цих засобів — із визначеною періодичністю.


Розділ 2. Дослідження динаміки та ефективності управління товарними запасами на торгівельному підприємстві

 

2.1. Розробка комплексу задач “Управління товарними запасами торгівельного підприємства” з використанням ПЕОМ

                                                                             

 

Задача “Управління товарними запасами торгівельного підприємства” призначена для забезпечення проведення торгівельним під­приємством обліку торгівельних запасів, що знаходяться та здійснюють свій рух на підприємстві.

Розв’язання задачі автоматизованим способом забезпечить мо­жливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

….

Підсумовуючи дослідження джерел фінансування товарних запасів, зазначимо, що в структурі пасивів ВАТ “Галактика ХХІ” велику частку займає власний капітал. Він зріс на протязі 3 кварталу на 121,0 тис. грн.(24,4%), а за два квартали на 161,0 тис. грн. В 3 кварталі підприємство зменшило довгострокові зобов’язання порівняно з минулим з 148,5 тис. грн. до 104,5 тис. грн. Поточні зобов’язання в 2 кварталі підприємства зменшилися порівняно з 1 кварталом на 71,0 тис. грн., але в 3 кварталі вони незначно  зросли на 3,3 тис. грн. порівняно з 2 кварталом. В 3 кварталі довгострокові зобов’язання знизилися з 148,5 тис. грн.  до 104,5 тис. грн., що призвело до зниження питомої ваги на 8,22%. Питома вага короткострокових кредитів банків зросла в 3 кварталі на 8,75% з 20% до 28,75% за рахунок збільшення короткострокових кредитів банків на 22,0 тис. грн.

Серед оборотних активів підприємства переважають грошові кошти. В 3 кварталі грошові кошти зросли на 23,5 тис. грн. (10%) та 0,75% за питомою вагою. Вартість дебіторської заборгованості у 3 зросла порівняно з 2 кварталом на 5,6 тис. грн. та склала 19,12% від загальної вартості оборотних активів. Загальна сума оборотних активів в 3 кварталі зросла порівняно з 2 кварталом на 37,4 тис. грн. (8,5%).

Товарні запаси складають значну частку в оборотних активах підприємства. В 3 кварталі порівняно з другим товарні запаси зросли на 8,3 тис. грн. (6,9%), але за рахунок збільшення  частки грошових коштів та їх еквівалентів питома вага товарних запасів зменшилася на 0,39%.

Джерелами фінансування товарних запасів на  ВАТ “Галактика ХХІ” є як власні, так і залучені кошти. За структурою 70% товарних запасів оплачуються в момент отримання, а інші 30% — на протязі 31 дня після отримання.

В 2002 році фінансування товарних запасів здійснювалося за консервативним підходом. Постійна частина товарних запасів фінансувалася за рахунок довгострокових кредитів банків. Змінна частина товарних запасів, що складає 50% від загальної вартості товарних запасів фінансується за рахунок власного капіталу 60% та короткострокових кредитів 40%.

 

 

 


Розділ 3. Обґрунтування політики управління та фінансування товарних запасів торговельного підприємства

 

3.1. Обґрунтування цільових параметрів політики управління товарними запасами та їх фінансування

 

 

Процес реалізації товарів вимагає постійної наявності на підприємстві торгівлі ВАТ “Галактика ХХІ” товарних запасів. Формування визначених розмірів товарних запасів дозволить торговому підприємству ВАТ “Галактика ХХІ” забезпечувати стійкість асортименту товарів, здійснювати визначену цінову політику, підвищувати рівень задоволення попиту покупців. Усе це вимагає підтримки оптимального рівня і достатньої широти асортиментних позицій товарних запасів на ВАТ “Галактика ХХІ”.

Процес нормування і планування товарних запасів на торговому підприємстві ВАТ “Галактика ХХІ” має складатися з окремих етапів.

1. Визначення цілей формування товарних запасів.

Запаси товарів на підприємствах торгівлі можуть створюватися з різними цілями, основними з який є:

а) забезпечення стійкості асортименту і ритмічності здійснення торгово-технологічного процесу в магазинах і інших пунктах продажу для безперебійної реалізації товарів роздрібним покупцям;

б) нагромадження товарів сезонного попиту, сезонного виробництва і цільового призначення;

в) здійснення спекулятивних операцій з оптовими партіями товарів у періоди вигідної торгової кон’юнктури на ринку (таку мету можуть ставити, наприклад, торгові підприємства, що беруть участь у діяльності товарних бірж);

г) запобігання знецінення наявних вільних грошових активів в умовах інфляційної економіки.

З приведених даних видно, що вартість товарного кредиту нижче на другому підприємстві, що надає більш високий період відстрочки платежу.

5. Забезпечення ефективного використання товарного (комерційного) кредиту.

6. Забезпечення своєчасних розрахунків по товарному (комерційному) кредиті.


Висновки та пропозиції

 

Товарний запас являє собою масу товарів, призначену для наступного продажу, що знаходиться в сфері обігу в процесі переміщення від виробництва до споживача.

Необхідність утворення товарних запасів обумовлена такими причинами:

— невідповідністю ритму споживання (реалізації) та виробництва товарів;

— сезонністю виробництва та споживання окремих видів товарів;

нерівномірністю розміщення виробництва і районів споживання товарів;

— необхідністю перетворення виробничого асортименту в торговий;

необхідністю утворення страхових резервів для згладжування можливих непередбачених коливань в попиті та пропозиції товарів, обумовлених різними факторами.

Запаси — це активи, які:

1) утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;

2) перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;

3) утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

Управління товарними запасами завжди має на меті їх оптимізацію, тобто забезпечення торгової організації товарами в такому асортименті і в та­ких кількостях, які максимально відповідають попиту, що передбачується. Отже, і цій найважливішій управлінській функції передує вивчення і прогно­зування можливостей ринку.

Рівень товарних запасів в днях обороту обчислюється та аналізується як в цілому по підприємству, так і за окремими товарами та товарними групами, а також за окремими періодами року. Особливу увагу приділяють рівню запасів у днях під кінець року, виходячи з товарообороту IV кварталу, оскільки цей показник використовується при обґрунтуванні планів діяльності підприємств на наступний рік.

Чим стійкіше фінансове становище підприємства, тим кращі можливості щодо формування товарних запасів воно має. Стратегічне управління товарними запасами являє собою комплекс заходів, що спрямовані на формування та підтримання їх оптимального обсягу.

Існує три принципових підходи до фінансування запасів торгового підприємства.

а) консервативний підхід,

б) помірний підхід до фінансування,

в) агресивний підхід.

Найбільше товарних запасів на підприємстві ВАТ “Галактика ХХІ” було на початок четвертого кварталу. В 2 кварталі порівняно з першим збільшилося надходження товарів на 52,4 тис. грн., а в 4 порівняно з 1 на 14,16 тис. грн.

Товарні запаси по продовольчих та непродовольчих товарах змінюються протягом  2002 року ритмічно. Найбільше запасів припадало  на кінець третього кварталу, а найменше на кінець першого.

Коефіцієнт обертання товарних запасів по підприємству на кінець 4 кварталу найнижчий 20,88 дні. В 2 кварталі він зріс порівняно з 1 на 1,75 дні,  а в 3 кварталі порівняно з 2 на 1,39 дні. В 4 кварталі відбулося зниження коефіцієнта обертання порівняно  з третім на 3,40 дні. За увесь період  2002 року коефіцієнт обертання товарних запасів знизився на 0,27 дні. Зниження коефіцієнта обертання товарних запасів відбулося головним чином за рахунок зниження коефіцієнта обертання запасів продовольчих товарів.

На протязі 2002 року відбулися зміни в товарних запасах за рахунок ряду факторів: обсягу закупок товарів, структури закупок товарів та питомих запасів на окремі товари. Найбільші зміни в структурі товарних запасів відбулися за рахунок обсягу закупок товарів на 7,3 тис. грн., структури закупок товарів на 3,8 тис. грн. та 7 тис. грн. відповідно в 2, 3, 4 кварталах 2002 року.

В структурі пасивів ВАТ “Галактика ХХІ” велику частку займає власний капітал. Він зріс на протязі 3 кварталу на 121 тис. грн.(24,4%), а за два квартали на 161 тис. грн..

В 3 кварталі підприємство зменшило довгострокові зобов’язання порівняно з минулим з 148,5 тис. грн. до 104,5 тис. грн. Поточні зобов’язання в 2 кварталі підприємства зменшилися порівняно з 1 кварталом на 71 тис. грн., але в 3 кварталі вони незначно  зросли на 3,3 тис. грн. порівняно з 2 кварталом.

Товарні запаси складають значну частку в оборотних активах підприємства. В 1 та 2 кварталах відповідно масова частка товарних запасів складала 21,57% та 27,20%. В 2 кварталі порівняно з першим товарні запаси зросли на 19,4 тис. грн. (19,34%) та на 5,36% за питомою вагою.

В 3 кварталі порівняно з другим товарні запаси зросли на 8,3 тис. грн. (6,9%), але за рахунок збільшення  частки грошових коштів та їх еквівалентів питома вага товарних запасів зменшилася на 0,39%.

Для оптимізації товарних запасів на  ВАТ “Галактика ХХІ” пропонується:

1. Формування визначених розмірів товарних запасів дозволить торговому підприємству ВАТ “Галактика ХХІ” забезпечувати стійкість асортименту товарів, здійснювати визначену цінову політику, підвищувати рівень задоволення попиту покупців.

2. Процес нормування і планування товарних запасів на торговому підприємстві ВАТ “Галактика ХХІ” має складатися з окремих етапів:

— визначення цілей формування товарних запасів. Запаси на ВАТ “Галактика ХХІ” мають створюватися головним чином з метою забезпечення стійкості асортименту і ритмічності здійснення торгово-технологічного процесу в магазині підприємства для безперебійної реалізації товарів роздрібним покупцям;

— аналіз розміру, складу й оборотності товарних запасів у передплановомуперіоді;

— розробка нормативів товарних запасів;

— визначення планової суми товарних запасів;

— оцінка ефективності розробленого плану товарних запасів;

— забезпечення постійного контролю за станом товарних запасів на підприємстві.

3. Процес планування надходження товарів має здійснюватися на торговому підприємстві ВАТ “Галактика ХХІ” за наступними основними етапами.

— аналіз надходження товарів на підприємство ВАТ “Галактика ХХІ” в передплановомуперіоді;

— визначення планового обсягу і структури надходження товарів на підприємство;

— визначення планового обсягу і джерел закупівлі необхідних товарів;

— забезпечення ритмічності й оптимізація партій надходження товарів на підприємство. Товари на ВАТ “Галактика ХХІ” на протязі кварталу мають постачатися 12 раз або кожні 7,5 дні. При таких показниках розміру партії та частоти поставки товарів витрати обігу ВАТ “Галактика ХХІ” будуть мінімальними.

4. Значним питанням у системі управління товарними запасами на ВАТ “Галактика ХХІ” є питання про періодичність складання облікових даних. По цьому питанню варто дати такі рекомендації ВАТ “Галактика ХХІ”:

перехід до більш детального обліку повинен проводитися поступово, починати треба з більш тривалого періоду (кварталу або місяця), на якому необхідно відпрацювати технологію більш детального обліку; після освоєння технології детального обліку періодичність обліку можна скорочувати (наприклад, до місяця або декади);

витрати на організацію детального обліку не повинні перевищувати одержуваної при цьому ефективності;

необхідно раціонально розподілити функції детальності обліку між бухгалтерією й іншими підрозділами ВАТ “Галактика ХХІ”, що також повинні систематично реєструвати й оцінювати величину товарних запасів, виявляти причини зниження товарних запасів чи причини їхнього збільшення, а також відхилень від планових завдань;

для організації більш детального обліку та аналізу товарних запасів необхідно розробити типові для даного підприємства форми, які б дозволяли організувати комп’ютерний облік, що скоротило б затрати праці.

5. В 1 та 2 кварталах 2003 році планується отримати виручку від реалізації товарів в сумі 557,74 тис. грн. та 629,68 тис. грн. відповідно, порівняно з 527,0 тис. грн. в 4 кварталі 2002 року.

6. В 1 кварталі 2003 року норматив товарних запасів продовольчих товарів складе 80,52 тис. грн. Норматив товарних запасів непродовольчих товарів в 1 кварталі складає 32,44 тис. грн. Всього в 1 кварталі 2003 року потрібно 112,82 тис. грн. товарних запасів. В 2 кварталі 2003 року норматив товарних запасів продовольчих товарів складе 90,66 тис. грн. Норматив товарних запасів непродовольчих товарів в 2 кварталі складає 37,58 тис. грн. Всього в 2 кварталі 2003 року потрібно 127,37 тис. грн. товарних запасів. Тобто в 1 та 2 кварталах 2003 року зі зростанням рівня товарообігу відбувається зростання рівня товарних запасів.

7. Відповідно до планового товарообігу та рівня товарних запасів формується план надходження товарів на підприємство.

Для забезпечення товарообігу в сумі 557,74 тис. грн. в 1 кварталі потрібно закупити товарів на суму 557,95 тис. грн., а в 2 кварталі для забезпечення товарообігу в сумі  629,68 тис. грн. потрібно закупити товарів на суму 644,2 тис. грн.

8. В 2003 році фінансування товарних запасів буде здійснюватися за помірним підходом. За рахунок власного капіталу та довгострокових кредитів банку буде фінансуватися постійна частина товарних запасів, що складає 50% від загальної вартості товарних запасів.  На 1 квартал 2003 року 56,41 тис. грн. 60% постійної частини товарних запасів буде фінансуватися за рахунок власного капіталу 33,85 тис. грн. та 40% за рахунок довгострокових кредитів банку 22,56 тис. грн. За рахунок короткострокових кредитів (банківських та товарних) буде фінансуватися змінна частина товарних запасів в сумі 56,41 тис. грн.

Така модель фінансування товарних запасів забезпечить допустимий рівень фінансової стійкості підприємства.

 

 

 


Список використаних джерел

 

1.       Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

2.       Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

3.       Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

4.       Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

5.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

6.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

7.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

8.       Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.

9.       Балабанов И.Т. Анализ и планирование финансово-хозяйственного субъекта. – М.: Финансы и статистика, 1994. – 342 с.

10.   Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.

11.   Баскин Л.И., Яковлев О.Т. Резерв ускорения оборота запасов. – Москва, 1981. – 55 с.

12.   Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.

13.   Бланк И.А. Торговый менеджмент. – К.: УФИМБ, 1997. – 408 с.

14.   Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.

15.   Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. –271 с.

16.   Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.

17.   Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.

18.   Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.

19.   Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997.

20.   Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.

21.   Добровенский В.С. Обеспечение доходности предприятия – Л: Научная мысль,1995.

22.   Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.

23.   Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.

24.   Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.

25.   Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

26.   Ковалев А.И., Привалов В.П. Анализ финансового состояния предприятия. Издание 2-е, переработанное и дополненное. — М.: Центр экономики и маркетинга, 1997. — 192 с.

27.   Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 512 с.

28.   Ковалева A.M., Лапуста М;Г., Скамай Л.Г. Финансы фирмы: Учебник. — М.: ИНФРА-М, 2000. — 416 с.

29.   Ковбасюк М.Р. Анализ финансового положения предприятия //Бухгалтерский учет. — 1991.- №2.

30.   Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. — К.: «Знання», КОО, 2000. — 378 с.

31.   Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

32.   Кравченко Л.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі: Посібник для вузів,- Мн.: Вышэйшая школа, 1995 р.

33.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

34.   Лігоненко Л., Ковальчук Г. Оцінка сплатоспроможності підприємства: Методичні підходи // Економіка, фінанси, право. – 1998. — №9.

35.   Логистика: Учебное пособие / Под ред. профессора Б.А. Аникина. – Москва, 1997. – 325 с.

36.   Мазаракі А.А., Ушкова Н.М., Лігоненко Л.О. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 364 с.

37.   Нестеренко А.Г. Прибыль и рентабельность на торговом предприятии. – М., 1995.

38.   Плоткин Б.К. Управление материальными ресурсами. – Л.; 1991. – 80 с.

39.   Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.

40.   Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.

41.   Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.

42.   Смирнов А.Н. Нормирование и рациональное использование материальных ресурсов: Учебное пособие. – М.; Экономика, 1990. – 342 с.

43.   Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.

 

 

 

 


Додатки

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.