Зміст
Розділ 1. Теоретичні основи формування товарного асортименту
1.3. Етапи розробки асортиментної політики торговельного підприємства
Розділ 2. Дослідження асортиментної політики ЗАТ “Перлина”
2.1. Аналіз комплексу маркетингу ЗАТ “Перлина”
2.2. Дослідження структури товарного асортименту на підприємстві
2.3. Аналіз товарного забезпечення формування торговельного асортименту в магазині
3.1. Розробка товарної стратегії досліджуваного підприємства
3.2. Підвищення ефективності закупівельної діяльності підприємства
3.3. Формування асортиментної політики ЗАТ “Перлина”
Список використаної літератури
Вступ
Функціонування вітчизняних торговельних підприємств в умовах ринкової економіки зумовлює необхідність адаптованого управління, планування товарного асортименту, який відповідає потребам населення та водночас сприяє прибутковості виробників. У зв’язку з цим доцільним стає використання теоретичних концепцій та практичного інструментарію маркетингу, значною складовою якого є товарна політика. Створення продукту та його розвиток здійснюються підприємствами на основі інноваційної діяльності. Ефективність останньої залежить від використання науково-обґрунтованих підходів до впровадження інновацій. Підґрунтям нарощування інноваційного потенціалу торговельних підприємств України є вирішення спектру завдань, визначених державною програмою розвитку та реформування підприємництва.
Високі показники господарсько-фінансової діяльності та культура торговельного обслуговування населення на підприємствах роздрібної торгівлі залежать від постійної наявності в продажу широкого і стійкого асортименту товарів. Спеціалізація виробників на випуску окремих видів товарів, яка дає їм можливість розширювати асортимент, поліпшувати якість, вдосконалювати технологію виробництва, значно скорочувати термін освоєння та серійного випуску більш конкурентноспроможних нових товарів, разом з тим призводить до звуження асортименту товарів, що випускаються.
Виникає потреба у їх підсортуванні на оптових складах та в роздрібній торговельній мережі, де мають бути представлені товари різних промислових та сільськогосподарських підприємств вітчизняного та закордонного виробництва.
Процес підбирання і встановлення асортименту товарів за різними ознаками спрямований на задоволення попиту населення і забезпечення високої прибутковості роботи підприємств торгівлі, називається формуванням, асортименту. Як відомо, перелік товарів, які реалізуються на підприємствах роздрібної торгівлі, називається торговельним асортиментом.
Формування торговельного асортименту в роздрібній мережі спрямовано на найбільш повне задоволення запитів покупців та активний вплив на попит для підвищення рівня і культури споживання.
Перетворення виробничого асортименту в торговельний починається на підприємствах оптової торгівлі, які організовують закупівлю і доставку основної маси товарів складного асортименту. На підприємствах роздрібної торгівлі здійснюється перетворення виробничого асортименту в торговельний за основними групами продовольчих та непродовольчих товарів першої необхідності і простого асортименту, які закуповуються безпосередньо у виробників.
Загальні напрями у формуванні асортименту товарів торговельними організаціями і підприємствами як оптової, так і роздрібної торгівлі визначаються їх асортиментною політикою.
Асортиментна політика — це комплекс заходів щодо управління асортиментом товарів. Вона відображає вимоги і форми розподілу праці між учасниками товаропросування (товароруху) і має на меті розробити принципи підбору товарів з врахуванням специфіки роботи окремих підприємств і організацій. Разом з тим, асортиментна політика в роздрібній торгівлі не зводиться лише до орієнтації магазинів на торгівлю окремими групами (комплексами) товарів. Вона включає загальні напрями формування асортименту товарів в роздрібній мережі міста, мікрорайону, торговельної організації, приватного підприємства чи фірми. Кінцевою метою асортиментної політики є отримання прибутку та забезпечення високої ефективності роботи промислових і торговельних підприємств, які досягаються за рахунок максимально можливої відповідності обсягів і структури виробництва товарів народного споживання купівельному попиту населення.
Асортиментна політика є важливим складником загальної стратегії роздрібної торгівлі. Стратегія оптимізації асортименту може здійснюватися шляхом звуження його широти і зменшення глибини: магазини скорочують асортимент до декількох товарних груп, а в межах груп — організовують продаж лише самих популярних і ходових товарів. Це дозволяє значно зменшити товарні запаси, збільшити швидкість обертання товарів і скоротити потребу в кредитах на закупівлю та реалізацію товарної маси.
Якщо в основу формування асортименту покладена стратегія максимального його розширення і поглиблення, то вона потребує значно більших фінансових ресурсів, але дозволяє запропонувати покупцям дуже широкий асортимент товарів, які можна знайти тільки в цьому магазині.
Таким чином, основу розвитку торговельних підприємств складає асортиментна політика.
В умовах ринку торговельні підприємства встановлюють принципово нові відносини з партнерами, діють властиві ринковій економіці регулятори, виробляються комерційні принципи, спрямовані на цілеспрямовану купівлю-продаж товарів.
Товарна політика як органічна частина маркетингової діяльності торговельних підприємств сприяє підвищенню ефективності продажу товарів. Відповідно до сучасної концепції маркетингу найбільш діючим інструментом комплексу маркетингу є товар, а такі інструменти комплексу маркетингу, як комунікація, розподіл і ціна лише ґрунтуються на особливостях товару. Товарна політика, таким чином, відіграє найважливішу роль у системі управління маркетингом, і від того, наскільки гнучкою й ефективною вона виявиться, залежить гнучкість і ефективність маркетингової політики в цілому.
Необхідність наукового підходу щодо формування торговельного асортименту, недоліки в практиці діяльності підприємств торгівлі, складність цієї проблеми обумовили актуальність та вибір теми дипломної роботи.
Вищевикладене зумовило вибір теми даної роботи, визначило її мету, задачі, структуру, обумовило доцільність та актуальність роботи.
Отже тема дипломної роботи є досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є розробка заходів щодо удосконалення управління асортиментною політикою торговельного підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути теоретичні основи формування товарного асортименту;
— проаналізувати асортиментну політику торговельного підприємства;
— проаналізувати комплекс маркетинг торговельного підприємства;
— дослідити структуру товарного асортименту на підприємстві;
— вдосконалити управління товарним асортиментом на торговельному підприємстві;
— запропонувати напрямки вдосконалення асортиментної політики на підприємстві.
Предметом дослідження є асортимент продажу товарів базового підприємства ЗАТ “Перлина”.
Об’єктом дослідження є ЗАТ “Перлина”, що здійснює продаж ювелірних виробів.
Організаційно-правова форма – закрите акціонерне товариство. Галузева приналежність: торгівля. Підприємство знаходиться в м. Києві. Метою діяльності ЗАТ “Перлина” є організація та здійснення роздрібної торгівлі ювелірними виробами, як вітчизняного так і іноземного виробництва.
Товароборот ЗАТ “Перлина” в 2003 році склав 5538,8 тис. грн. порівняно з 4781,2 в 2002 році. Чистий прибуток підприємства в 2003 році склав 19,7 тис. грн. порівняно з 16 тис. грн. в 2002 році.
Теоретичну основу дослідження питання управління товарною політикою торговельного підприємства склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Аванесов Ю.А., Бланк І.О., Гребнєв О.І., Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Панкратов Ф.Г., Половцева Ф.П. та інших.
Розділ 1. Теоретичні основи формування товарного асортименту
1.1. Асортиментна політика як складова маркетингової товарної політики роздрібного торговельного підприємства
Діяльність роздрібного торгового підприємства пов’язана з реалізацією продукції кінцевому споживачу, що є завершальним етапом її просування зі сфери виробництва. Предметом роздрібної торгівлі є не тільки продаж товарів, але і торгове обслуговування і надання додаткових послуг покупцям. Для покупців торгове обслуговування визначається іміджем підприємства, зручністю і мінімальними витратами часу на здійснення покупки. Послуги, що робляться, супроводжуються покупкою товарів і, крім того, післяпродажним сервісним обслуговуванням реалізованих товарів. Отже, процес роздрібної торгівлі складається з цілеспрямованого продажу товарів, обслуговування покупців, торгових і після послуг.
…
асортимент формується на основі попиту і призначення цільових ринків товарів. Попит покупців і асортиментна номенклатура взаємозалежні. Зміни в попиті супроводжуються змінами в асортименті і відбиваються на його збалансованості.
Отже, асортиментна політика займає важливе місце в управлінні діяльністю торговельного підприємства. Асортиментна політика передбачає управління товарообігом та асортиментом товарів на торговельному підприємстві. В наступному розділі проведемо дослідження ефективності управління асортиментною політикою на торговельному підприємстві.
Розділ 2. Дослідження асортиментної політики ЗАТ “Перлина”
2.1. Аналіз комплексу маркетингу ЗАТ “Перлина”
ЗАТ “Перлина” здійснює продаж золота та ювелірних виробів.
Основні показники фінансово-господарської діяльності ЗАТ “Перлина” наведені в табл. 2.1.
…
Як видно з табл. 2.9 в 2003 році знизилося відхилення від плану виконання договорів на підприємстві порівняно з 2002 роком. Так в 2003 році при роботі з постачальниками було не виконано 4 договорів на постачання товарів, порівняно з 5 в 2002 році. Це свідчить, що ефективність співпраці з постачальниками в 2003 році покращилася порівняно з 2002 роком.
Отже, дохід (виручка) від реалізації магазину ЗАТ “Перлина” зросла на 757,6 тис. грн. (15,85%). Зростання відбулося головним чином за рахунок золотих каблучок та ланцюжків.
Виконання плану з отримання загального доходу склало 101,82%. Не довиконано план по таких групах асортименту, як персні золоті та сережки срібні 94,12% та 97,29% відповідно.
В нашому випадку коефіцієнт варіації складає 0,067. Це означає, що реалізація продукції по кварталах відхиляється від графіка в середньому на 6,7%. При умові щоквартальної реалізації товарів в сумі 1495,48 тис. грн. за рік підприємство могло б реалізувати на 442,8 тис. грн. більше товарів ніж заплановано.
Формування визначених розмірів товарних запасів дозволяє торговому підприємству ЗАТ “Перлина” забезпечувати стійкість асортименту товарів, здійснювати визначену цінову політику, підвищувати рівень задоволення попиту покупців.
На підприємстві фактичні товарні запаси складають 119,58 тис. грн. При товарообороті в 15,17тис. грн. за день їх вистачає на 7,88 дні, а за нормою потрібно 10 днів. Як бачимо в магазині достатній попит на товари, товари не залежуються в магазині.
Частина товарів, що надходять безпосередньо від виробників зростає. Так, якщо в 2002 році від виробників надійшло 2715,4 тис. грн. товарів (відповідно від оптових постачальників – 2065,8 тис. грн.), то в 2003 році від виробників надійшло 2997,7 тис. грн. товарів, а від оптових постачальників – 2541,1 тис. грн. Саме зміна структури закупок товарів дала змогу переглянути ціни на товари і знизити їх, що в кінцевому результаті дало змогу підняти загальний товарообіг за рахунок збільшення кількості проданих товарів.
Розділ 3. Вдосконалення управління товарним асортиментом в роздрібному торговельному підприємстві ЗАТ “Перлина”
3.1. Розробка товарної стратегії досліджуваного підприємства
Визначення цілей та задач товарної стратегії ЗАТ “Перлина” безпосередньо пов’язана з формуванням стратегії розвитку торгового підприємства і забезпеченням ефективної її реалізації. У найбільш загальномувиді під стратегією торгового менеджменту варто розуміти формування системи довгострокових цілей діяльності торгового підприємства і вибір найбільш ефективних шляхів їхнього досягнення.
Формування товарної стратегії є досить складним творчим процесом, що вимагає високої кваліфікації виконавців. Насамперед, формування цієї стратегії базується на прогнозуванні окремих умов діяльності торгового підприємства, у першу чергу, кон’юнктури споживчого ринку в цілому й обраному його сегменті, що є досить трудомістким процесом. Складність цього процесу полягає й у тім, що при формуванні товарної політики йде великий пошук і оцінка альтернативних варіантів стратегічних управлінських рішень, що найбільш повно відповідають місії торгового підприємства ЗАТ “Перлина” і задачам його розвитку. Визначена складність формування товарної стратегії полягає також у тім, що вона не єнезмінною, а вимагає періодичного коректування з урахуванням мінливих умов зовнішнього середовища і виникаючих нових можливостей розвитку торгового підприємства.
…
Важливим принципом формування асортименту товарів у ЗАТ “Перлина” має бути забезпечення достатньої його широти і глибини. Одним з важливих принципів формування асортименту товарів є забезпечення його стійкості. При реалізації товарів повсякденного попиту дотримання цього принципу має першорядне значення. Стійкий асортимент товарів у магазині обумовлює скорочення витрат часу покупців на пошук товарів, дозволяє стандартизувати всі найважливіші торгово-технологічні процеси й операції й організувати їхнє виконання з мінімальними витратами трудових, матеріальних і фінансових ресурсів. В 2004 році ЗАТ “Перлина” планує збільшити виручку від реалізації товарів на 16%. На підприємстві відбудеться розширення асортименту в середині кожної з груп.
Висновки та пропозиції
В маркетинговій діяльності торговельного підприємства асортимент це структура різновидностей споживчої продукції, призначена для реалізації. Виробничо-технічна продукція визначається терміном «номенклатура». Асортимент буває груповий і розгорнутий. Груповий включає різні види промислової продукції, а розгорнутий — продукцію одного виду, але таку, що має різні ознаки: фасон, марку, модель, профіль, ріст, розмір, калібр, розфасування і т. п.
Асортиментна стратегія торговельного підприємства може будуватися за такими напрямками:
— товарна диференціація;
— товарна вузька спеціалізація;
— товарна диверсифікація;
— товарна вертикальна інтеграція та ін.
Асортимент продукції буквально означає підбір предметів, сукупність їхніх найменувань за будь-якими ознаками. З цього погляду асортимент може бути простим або складним, вузьким або широким. Така класифікація передбачає виділення груп однорідної продукції або товарів за ознакою виду, сорту, марки і т.п. Формуються асортиментні групи, у межах яких предмети мають визначену подібність. І також можна розрізняти асортимент продукції і асортимент товарів (що пропонується споживачам даним продавцем).
На асортиментну політику торговельного підприємства істотно впливає
характер товару, що реалізується. Принципово продукція може мати або не мати речовинну форму. Крім того вона може бути зроблена на підставі вираженого заздалегідь запиту споживача або в розрахунку на появу такого запиту в наступному. На цій основі можна виділити три поняття продукції — товар, робота, послуга.
Асортиментна політика обумовлюється: сучасними вимогами ринку, купівельним попитом, стратегією конкуренції, темпами виробництва і відновлення продукції, доведенням її до споживачів.
Дохід (виручка) від реалізації товарів магазином ЗАТ “Перлина” зросла на 757,6 тис. грн. (15,85%). Зростання відбулося головним чином за рахунок золотих каблучок та ланцюжків.
Виконання плану з отримання загального доходу склало 101,82%. Не довиконано план по таких групах асортименту, як персні золоті та сережки срібні 94,12% та 97,29% відповідно.
Ринок закупівель товарів відбиває комерційні інтереси всіх його учасників. Закупівля товарів в магазині ЗАТ “Перлина” відбуваються в різних постачальників і під впливом великого числа змінних. У цьому зв’язку важливе значення мають розширення контактів і встановлення комерційних зв’язків між ЗАТ “Перлина” і постачальниками.
Частина товарів, що надходять безпосередньо від виробників зростає. Так, якщо в 2002 році від виробників надійшло 2715,4 тис. грн. товарів (відповідно від оптових постачальників – 2065,8 тис. грн.), то в 2003 році від виробників надійшло 2997,7 тис. грн. товарів, а від оптових постачальників – 2541,1 тис. грн. Саме зміна структури закупок товарів дала змогу переглянути ціни на товари і знизити їх, що в кінцевому результаті дало змогу підняти загальний товарообіг за рахунок збільшення кількості проданих товарів.
В 2003 році знизилося відхилення від плану виконання договорів на підприємстві порівняно з 2002 роком. Так в 2003 році при роботі з постачальниками було не виконано 4 договорів на постачання товарів, порівняно з 5 в 2002 році. Це свідчить, що ефективність співпраці з постачальниками в 2003 році покращилася порівняно з 2002 роком.
Отже, дохід (виручка) від реалізації магазину ЗАТ “Перлина” зросла на 757,6 тис. грн. (15,85%). Зростання відбулося головним чином за рахунок золотих каблучок та ланцюжків.
Структура асортименту в ЗАТ “Перлина” повинна формуватися під впливом наступних основних факторів:
— наявність платоспроможного попиту на товар;
— кон’юнктура споживчого ринку;
— наявність пропозиції даного товару з боку виробників.
Важливим принципом формування асортименту товарів у ЗАТ “Перлина” має бути забезпечення достатньої його широти і глибини. Широта і глибина асортименту товарів у ЗАТ “Перлина” залежать від ряду факторів, найважливішими з який є форма його товарної спеціалізації, розмір торгової площі, а також станпропозиції на споживчому ринку.
Список використаної літератури
1. Закон України “Про власність”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 20, С. 249.
2. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №34. – Ст. 56.
3. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
4. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №3. – Ст. 172.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.
8. Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.
9. Аванесов Ю. А., Васькин Е. В., Клочко А. Н. Основы коммерции: Учебник. — М.: ТОО «Люкс-Арт», 1999. – 328 c.
10.Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.
11.Баскин Л.И., Яковлев О.Т. Резервы ускорения оборота запасов. – М.:Инфра-М, 1999. – 55 с.
12.Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
13.Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский институт менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.
14.Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.
15.Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.
16.Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.
17.Ващекин Н. П. О системе маркетинговой информации // Маркетинг, 1999. № 1. С. 27-34.
18.Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
19.Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,2001-272с.
20.Гаєвська Л. Економіка підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпінь: Акад. ДПС, 2001-145с.
21.Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.
22.Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.
23.Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997. – 314с.
24.Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
25.Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
26.Завьялов П. С. Конкуренция — неотъемлемое свойство развитого рынка//Маркетинг. 1997. № 5. С. 3-14.
27.Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: Инфра-М, 2000-358с.
28.Исследование рынка потребительских товаров: Практический маркетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.
29.Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
30.Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.
31.Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
32.Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
33.Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рынке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.
34.Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.
35.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
36.Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
37.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
38.Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екатеринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.
39.Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельности. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.
40.Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учебник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.
41.Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.
42.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.
43.Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
44.Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
45.Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
46.Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.
47.Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.
48.Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428 с.
Додатки
Додаток А
Додаток до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 |
ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ
суб’єкта малого підприємництва
|
|
КОДИ |
Дата (рік, місяць, число) |
|
| | 01 |
Підприємство ЗАТ “Перлина” |
за ЄДРПОУ |
|
Територія |
за КОАТУУ |
|
Форма власності |
за КФВ |
|
Орган державного управління |
за СПОДУ |
|
Галузь |
за ЗКГНГ |
|
Вид економічної діяльності |
за КВЕД |
|
Середньооблікова чисельність |
Контрольна сума |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
Адреса |
|
|
1. Баланс на ______1 січня__2004 р. |
Форма N 1-м |
Код за ДКУД |
1801006
|
Актив |
Код рядка |
На початок звітного року |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Необоротні активи |
|
|
|
Незавершене будівництво |
020 |
|
|
Основні засоби: |
|
|
|
залишкова вартість |
030 |
3,40 |
3,80 |
первісна вартість |
031 |
3,60 |
4,40 |
знос |
032 |
0,20 |
0,60 |
Довгострокові фінансові інвестиції |
040 |
|
|
Інші необоротні активи |
070 |
|
|
Усього за розділом I |
080 |
3,40 |
3,80 |
II. Оборотні активи |
|
|
|
Виробничі запаси |
100 |
35,00 |
29,80 |
Готова продукція |
130 |
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: |
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
|
23,60 |
первісна вартість |
161 |
|
23,60 |
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом |
170 |
|
|
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210 |
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|
|
|
в національній валюті |
230 |
0,90 |
9,90 |
в іноземній валюті |
240 |
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
Усього за розділом II |
260 |
35,90 |
63,30 |
III. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
Баланс |
280 |
39,30 |
67,10 |
Пасив |
Код рядка |
На початок звітного року |
На кінець звітного періоду |
1 |
2 |
3 |
4 |
I. Власний капітал |
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
16,90 |
16,90 |
Додатковий капітал |
320 |
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350 |
16,70 |
23,10 |
Неоплачений капітал |
360 |
( ) |
( ) |
Усього за розділом I |
380 |
33,60 |
40,00 |
II. Забезпечення наступних витрат і цільове фінансування |
430 |
|
|
III. Довгострокові зобов’язання |
480 |
|
|
IV. Поточні зобов’язання |
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530 |
3,50 |
19,30 |
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
0,8 |
3,50 |
зі страхування |
570 |
0,4 |
4,20 |
з оплати праці |
580 |
1,0 |
3,40 |
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
Усього за розділом IV |
620 |
5,7 |
27,10 |
V. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
Баланс |
640 |
39,30 |
67,10 |
Продовження додатка (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24 лютого 2001 р. N 101)
|
2. Звіт про фінансові результати за ___рік_____ 2003 р. |
Форма N 2-м Код за ДКУД |
1801007
|
Стаття |
Код рядка |
За звітний період |
За аналогічний період попереднього року |
1 |
2 |
3 |
4 |
Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) |
010 |
5538,8 |
4781,2 |
Непрямі податки та інші вирахування з доходу |
020 |
( 923,1 ) |
( 796,87 ) |
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (010-020) |
030 |
4615,7 |
3984,33 |
Інші операційні доходи |
040 |
0,2 |
0,15 |
Інші звичайні доходи |
050 |
|
|
Надзвичайні доходи |
060 |
|
|
Разом чисті доходи (030 + 040 + 050 + 060) |
070 |
4615,9 |
3984,48 |
Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції |
080 |
|
|
Матеріальні затрати |
090 |
( ) |
( ) |
Витрати на оплату праці |
100 |
( 11,8 ) |
( 10,1 ) |
Відрахування на соціальні заходи |
110 |
( 4,6 ) |
( 3,7 ) |
Амортизація |
120 |
( 0,6 ) |
( 0,2 ) |
Інші операційні витрати |
130 |
( 272,9 ) |
( 300,1 ) |
у тому числі |
131 |
( ) |
( ) |
|
140 |
( 4297,8 ) |
( 3648,28 ) |
Інші звичайні витрати |
150 |
( ) |
( ) |
Надзвичайні витрати |
160 |
( ) |
( ) |
Податок на прибуток |
170 |
( 8,5 ) |
( 6,1 ) |
Разом витрати (090 + 100 + 110+ 120 + 130 + 140 + 150 ± 080+ 160 + 170) |
180 |
( 4596,2 ) |
( 3968,48 ) |
Чистий прибуток (збиток) (070 — 180) |
190 |
19,7 |
16,0 |
Це тема: «Управління товарною політикою підприємства»?. Використовується у дослідженнях аграрне підприємство?
А как получить работу?
http://yak.vlynko.com/?page_id=313
Добрый день. Хочу приобрести у Вас работу.
Дипломна робота Управління асортиментною політикою
Зміст
Вступ
Розділ 1. Теоретичні основи формування товарного асортименту
1.1. Асортиментна політика як складова маркетингової товарної політики роздрібного торговельного підприємства
1.2. Фактори, що впливають на формування товарного асортименту в роздрібному торговельному підприємстві
1.3. Етапи розробки асортиментної політики торговельного підприємства
Розділ 2. Дослідження асортиментної політики ЗАТ “Перлина”
2.1. Аналіз комплексу маркетингу ЗАТ “Перлина”
2.2. Дослідження структури товарного асортименту на підприємстві
2.3. Аналіз товарного забезпечення формування торговельного асортименту в магазині
Розділ 3. Вдосконалення управління товарним асортиментом в роздрібному торговельному підприємстві ЗАТ “Перлина”
3.1. Розробка товарної стратегії досліджуваного підприємства
3.2. Підвищення ефективності закупівельної діяльності підприємства
3.3. Формування асортиментної політики ЗАТ “Перлина”
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Додатки
Какая стоимость работы?