Дипломна робота Фінанси Управління кредитоспроможністю підприємства

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Теоретичні основи управління кредитоспроможністю підприємства. 6

1.1. Необхідність, сутність управління кредитоспроможністю підприємства. 6

1.2. Методи оцінки кредитоспроможності підприємства. 16

1.3. Характеристика основних показників ліквідності та прибутковості підприємства. 36

Розділ 2. Аналіз стану кредитоспроможності “ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”. 51

2.1. Аналіз структури капіталу ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”. 51

2.2. Аналіз ліквідності та платоспроможності 65

2.3. Аналіз показників прибутковості 71

Розділ 3. Вдосконалення управління кредитоспроможністю підприємства  79

3.1. Шляхи підвищення ліквідності, платоспроможності та прибутковості підприємства. 79

3.2. Пропозиції щодо рейтингової оцінки кредитоспроможності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”. 89

3.3. Зарубіжний досвід визначення конкурентоздатності 94

Висновки. 106

Список літератури. 111

Додатки. 115


Вступ

Функціонуючи в ринковій еконо­міці як суб’єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має за­безпечувати такий стан своїх фінан­сових ресурсів, за якого воно стабіль­но зберігало б здатність безперебій­но виконувати свої фінансові зобо­в’язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набува­ючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відпові­дальність за ефективність господа­рювання і за своєчасне виконання фінансових зобов’язань, підприєм­ства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним се­ред яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Саме ця умова є визначальною для формування фінансового стану підприємства.

Задачі корінного поліпшення функціонування кредитного механізму висувають на перший план необхідність використання економічних методів управління кредитом. Це дозволить запобігти невиправдані з погляду грошового обігу і народного господарства кредитні вкладення, їхні структурні зрушення, забезпечити своєчасне і повне повернення позичок.

За умов переходу економіки України до ринкових відносин, сут­тєвого розширення прав підприємств у галузі фінансово-еконо­мічної діяльності значно зростає роль своєчасного та якісного ана­лізу фінансового стану підприємств, оцінки їхньої ліквідності, пла­тоспроможності і фінансової стійкості та пошуку шляхів підвищен­ня і зміцнення фінансової стабільності.

Особливого значення набуває своєчасна та об’єктивна оцінка фінансового стану підприємств за виникнення різноманітних форм власності, оскільки жодний власник не повинен нехтувати по­тенційними можливостями збільшення прибутку (доходу) фірми, які можна виявити тільки на підставі своєчасного й об’єктивного аналізу фінансового стану підприємств.

Актуальність теми роботи обумовлена тим, що систематичний аналіз фінансового стану підприємства, його платоспроможності, ліквідності та фінансової стійкості необхідний ще й тому, що дохідність будь-якого підприємства, розмір його при­бутку багато в чому залежать від його платоспроможності. Ура­ховують фінансовий стан підприємства і банки, розглядаючи режим його кредитування та диференціацію відсоткових ставок.

Метою роботи є вивчення теоретичних основ управління кредитоспроможністю, проведення аналізу кредитоспроможності та вдосконалення управління кредитоспроможністю підприємства.

Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі потрібно вирішити наступні завдання:

— визначити необхідність, сутність управління кредитоспроможністю підприємства;

— дослідити методи оцінки кредитоспроможності підприємства;

— дати характеристику основних показників, які використовуються при оцінці кредитоспроможності підприємства;

— провести аналіз ліквідності, платоспроможності та прибутковості підприємства;

— запропонувати конкретні резерви збільшення ліквідності, платоспроможності, прибутковості підприємства;

— зробити пропозиції, щодо рейтингової оцінки кредитоспроможності підприємства;

— висвітлити зарубіжний досвід оцінки та управління кредитоспроможністю підприємства та доцільність його застосування в Україні.

Предметом дослідження є кредитоспроможність підприємства і управління нею.

Об’єктом дослідження є кредитоспроможність підприємства «Геологорозвідувальна дільниця №49».

Інформаційне забезпечення дипломної роботи магістра: закони України, нормативні акти, статистичний щорічник України, роботи вітчизняних авторів з оцінки фінансового стану підприємства та управління їх кредитоспроможністю, статті і матеріали зарубіжних фахівців, методологія оцінки кредитоспроможності вітчизняних та закордонних підприємств, а також звітні та оперативні дані підприємства «Геологорозвідувальна дільниця №49».

Структура роботи: робота складається з вступу, трьох розділів, в яких 9 параграфів, висновків, списку використаної літератури.


Розділ 1. Теоретичні основи управління кредитоспроможністю підприємства

 

1.1. Необхідність, сутність управління кредитоспроможністю підприємства

 

При наданні кредитів будь-яка організація (в основному річ іде про банки – як основного позичальника в Україні) стикається з необхідністю оцінки кредитоспроможності підприємства. Ця процедура, згідно чинному законодавству України, є обов’язковою, і її результати істотно впливають як на результати конкретних кредитних угод, так і на ефективність кредитної діяльності банку в цілому. Для позичальника оцінка кредитоспроможності також важлива, оскільки від її результату залежить в якому обсязі буде наданий кредит і чи буде він наданий взагалі.

Результатом систематично невірно здійснюваної оцінки кредитоспроможності позичальників може служити погіршення якості кредитного портфеля банку, яке, до того ж, тягне за собою ще й необхідність зайвого резервування. У кращому випадку це призведе до погіршення фінансового стана банку, у гіршому – до повного краху. Зрозуміло, що не перше, не друге ні банк, ні його вкладників не влаштовує.

Отже, метою даного огляду з’явилося вивчення питань аналізу кредитоспроможності і платоспроможності в універсальному для всіх підприємств виді, незалежно від роду їхньої діяльності.

Однак спеціалізація підприємства накладає свої особливості на задачі і результати аналізу його кредитоспроможності. Угруповання показників кредитоспроможності підприємства, дане в цій роботі, досить умовні. Мова йде, в остаточному підсумку, про те, які фінансові показники становлять інтерес для тих чи інших юридичних і фізичних осіб, що мають з ним економічні відносини. Але для того, щоб правильно оцінити рівень і динаміку кожного показника, що визначає кредитоспроможність, необхідно представляти собі весь фінансовий стан цілком. Усі показники взаємозалежні: не можна, наприклад, правильно оцінити сформований рівень дивідендів на акції, не проаналізувавши динаміку балансового прибутку, рентабельності й оборотності капіталу, платоспроможності і фінансовій стійкості підприємства. Рівень і динаміка кожного показника забезпечуються рівнем і динамікою інших показників. Аналізуючи кредитоспроможність, необхідно оцінити якісну і кількісну взаємозалежність усіх фінансових показників.


Розділ 2. Аналіз стану кредитоспроможності “ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”

2.1. Аналіз структури капіталу ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”

 

Всі основні положення функціонування підприємства зафіксовані в Статуті. Підприємство ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” створене з метою задоволення потреб суспільства в послугах та реалізації на основі одержаного прибутку економічних і соціальних інтересів робітників підприємства. Основними напрямками діяльності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” є проведення голого-розвідувальних робіт з метою розробки корисних копалин.

Отже, питома вага власного капіталу ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” на протязі 2000-2002 років зросла з 51,07% до 64,15%  тобто на 13,08%, в тому числі на протязі 2001 року на 7,9%. Зростання ваги власного капіталу в 2002 році відбулося за рахунок зниження питомих ваг інших складових капіталу. Так в 2002 році відбулося зменшення забезпечення наступних витрат і платежів на 0,16%, довгострокових зобов’язань на 5,99%, поточних зобов’язань на 1,71% та доходів майбутніх періодів на  0,04%.

Коефіцієнт фінансової незалежності в 2000 році складав 51,07%, в 2001 році — 56,25%, а в 2002 році – 64,15%, тобто зріс на протязі 2000-2002 років на 13,08% в тому числі в 2002 році на 7,9%. Коефіцієнт фінансової залежності навпаки зменшився за два роки на 13,08% в тому числі в 2002 році на 7,9%. Коефіцієнт фінансового ризику відповідно також зменшився з 95,82% до 55,89% на 39,93%. Зростання коефіцієнта фінансової незалежності та зменшення коефіцієнтів фінансової залежності та фінансового ризику свідчать про більш стійкий фінансовий стан ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”, що склався на кінець 2002 року.

В 2002 році довгострокові зобов’язання знизилися з 1485 тис. грн.  до 1045 тис. грн., що призвело до зниження питомої ваги на 8,22%. Питома вага короткострокових кредитів банків зросла в 2001 році на 8,75% з 20% до 28,75% за рахунок збільшення короткострокових кредитів банків на 220 тис. грн..

Також важливе місце в структурі позикових коштів ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” займає кредиторська заборгованість за товари роботи і послуги. В 2002 році вона знизилася з 1045 тис. грн. до 880 тис. грн. та питома вага цього показника зменшилася 1,58%.

Не зазнали значних змін кредиторська заборгованість з бюджетом та з оплати праці, а також інші зобов’язання. Питома вага кредиторської заборгованості з бюджетом зросла на 0,44%, з оплати праці знизилася на 0,03%. Рівень інших зобов’язань ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” зріс в 2002 році порівняно з минулим на 0,64%.

В 2001 році коефіцієнт абсолютної ліквідності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” знизився з 0,209 до 0,186, а в 2001 році до 0,041 та вийшов за межі норми за рахунок зменшення найбільш ліквідних активів підприємства. Для ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” в 2001 коефіцієнт швидкої ліквідності зріс до рівня 0,936, але поки що знаходиться нижче допустимого значення 1. Для ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” в 2000 коефіцієнт покриття зріс з 1,476 до 1,86, а в 2002 також зріс  до 1,99 та знаходиться в межах допустимих норм.

Прибутковість реалізації підвищилася в 2001 році порівняно з 2000 на 0,0017, а в 2002 році порівняно з 2001 на 0,0101. Рівень прибутковості загального капіталу зріс в 2001 році на 0,0174, а в 2002 році порівняно з 2001 на 0,0163. Також зросли показники прибутковості  власного та оборотного капіталу. Прибутковість власного капіталу зросла на 0,0310 та 0,0096 відповідно в 2000 та 2001 порівняно з минулим роком. Позитивний вплив на зростання рівня прибутковості загального капіталу ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” відбувся за рахунок підвищення прибутковості реалізованої продукції (0,01207) та за рахунок прискорення обертання загального капіталу (0,00419). Сумарний вплив складає  0,0163.

Протягом 2000-2002  років за оцінкою кредитоспроможності підприємство має 16 балів, тобто  підприємство відноситься до класу «Б» — фінансова діяльність добра або дуже добра, але немає можливості підтримати її на цьому рівні протягом тривалого часу.

Результати проведеного аналізу свідчать про недостатній рівень кредитоспроможності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” протягом 2000-2002 років. В подальшому кредитоспроможність підприємства потрібно підвищувати.


Розділ 3. Вдосконалення управління кредитоспроможністю підприємства

 

3.1. Шляхи підвищення ліквідності, платоспроможності та прибутковості підприємства

 

Для підвищення кредитоспроможності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” потрібно підвищувати ліквідність, платоспроможність та прибутковість. Оцінка діяльності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”  повинна проводитися на основі комплексного аналізу кінцевих підсумків його ефективності. Економічна суть ефективності підприємства полягає в тому, щоб на кожну одиницю витрат домогтися істотного збільшення прибутку.

На ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” можна запропонувати такі напрямки для підвищення прибутковості:

Отже, поки в Україні відсутня загальна інформаційна мережа по всіх підприємствах (потенційним позичальникам) і поки підприємства будуть боятися надавати в таку мережу інформації про себе, кредитні ризики в Україні будуть ще дуже високі. Необхідний комплексний підхід до рішення зазначених вище задач із залученням законодавчих органів з метою створення цивілізованого ринку.

Використання зарубіжного визначення кредитоспроможності в даний час не може використовуватися в повній мірі, так як  у нашій країні відсутня налагоджена система збору інформації про кредитоспроможність клієнтів, а також відомостей про отримані і не погашених ними кредитах.


Висновки

 

За результатами проведеного дослідження можна зробити такі теоретичні та практичні висновки з управління кредитоспроможністю.

Під кредитоспроможністю підприємства варто розуміти такий фінансово-господарський стан підприємства, що дає впевненість в ефективному використанні позикових засобів, здатність і готовність позичальника повернути кредит відповідно до умов договору. Вивчення позикодавцями (банками) різноманітних факторів, що можуть викликати непогашення кредитів чи, навпроти, забезпечити їхнє своєчасне повернення, складає зміст аналізу кредитоспроможності.

При аналізі кредитоспроможності повинно вирішити наступні питання: чи здатний позичальник виконати свої зобов’язання в термін та чи готовий він їх виконати.

Клас позичальника (контрагента банку) за результатами оцінки його фінан­сового стану визначається на підставі основних показників і коригується з ура­хуванням додаткових (суб’єктивних) показників.

За допомогою методів оцінки кредитоспроможності позичальника зменшиться рівень кредитного ризику, кредити будуть надається тільки позичальникам, кредитоспроможність яких перевірена і є задовільною. Основна мета аналізу кредитоспроможності – визначити здатність і готовність позичальника повернути запитувану позичку відповідно до умов кредитного договору. Позикодавець повинний у кожнім випадку визначити ступінь ризику, що він готовий узяти на себе, і розмір кредиту, що може бути наданий у даних обставинах. В Україні при визначенні кредитоспроможності за результатами оцінки фінансового стану суб’єкта господарювання визначають клас позичальника.

Підприємство ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” створене з метою задоволення потреб суспільства в послугах та реалізації на основі одержаного прибутку економічних і соціальних інтересів робітників підприємства. Основними напрямками діяльності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” є проведення голого-розвідувальних робіт з метою розробки корисних копалин.

Під час виконання роботи провели аналіз структури балансу підприємства. В структурі пасивів ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” велику частку займає власний капітал. Він зріс на протязі 2002 року на 1210 тис. грн. (24,4%), а за два роки з 2000 по 2002 на 1610 тис. грн..

В 2002 підприємство зменшило довгострокові зобов’язання порівняно з минулим роком з 1485 тис. грн. до 1045 тис. грн. Поточні зобов’язання в 2001 підприємства зменшилися порівняно з 2000 роком на 710 тис. грн., але в 2002 вони незначно  зросли на 33 тис. грн. порівняно з 2001 роком. Вартість позикових коштів ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” до складу яких входять кредити банку зменшилася, що свідчить про зниження рівня кредитоспроможності підприємства.

Для ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”: коефіцієнт фінансової незалежності в 2000 році складав 51,07%, в 2001 році — 56,25%, а в 2002 році – 64,15%, тобто зріс на протязі 2000-2002 років на 13,08% в тому числі в 2002 році на 7,9%; коефіцієнт фінансової залежності навпаки зменшився за два роки на 13,08% в тому числі в 2001 році на 7,9%; коефіцієнт фінансового ризику відповідно також зменшився з 95,82% до 55,89% на 39,93%. Зростання коефіцієнта фінансової незалежності та зменшення коефіцієнтів фінансової залежності та фінансового ризику свідчать про більш стійкий фінансовий стан ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”, що склався на кінець 2002 року.

В структурі позикових коштів значну частку займають  довгострокові зобов’язання, короткострокові кредити банків та кредиторська заборгованість за роботи товари та послуги. Найбільше значення довгострокових зобов’язань спостерігається в 2001 році, а найменше в 2002 році.  Найбільша вартість короткострокових кредитів банків спостерігається в 2000 році, а найменше в 2001 році. Вартість кредиторської заборгованості за товари, роботи і послуги найбільша в 2000 році, а найменша в 2002 році.

Важливе значення при оцінці кредитоспроможності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” займає аналіз ліквідності та платоспроможності.

Провели аналіз платоспроможності підприємства. Як свідчать результати аналізу, платіжна нестача коштів становить в 2000 – 2002 роках відповідно 1016 тис. грн., 1155 тис. грн. та 1309 тис. грн. В 2002 році порівняно з 2001 відбулося зменшення грошових коштів з 440 тис. грн. до 99 тис. грн., найбільш строкові зобов’язання зменшилися в меншій мірі тому платіжна недостача зросла з 1155 до 1309 тис. грн. Не платоспроможність підприємства свідчить про низький стан його кредитоспроможності.

Провели аналіз показників ліквідності підприємства та їх вплив на кредитоспроможність. Коефіцієнт абсолютної ліквідності протягом 2000-2002 років знижується, що негативно впливає на рівень кредитоспроможності підприємства. Коефіцієнт абсолютної ліквідності підприємства протягом 2000-2002 років зменшився з 0,209 до 0,041. В 2001 та 2002 роках він знизився нижче рівня 0,2, тому балова оцінка знизилася до 1 балу. Зниження абсолютної ліквідності привело до зниження кредитоспроможності підприємства  ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”.

В роботі розглянули вплив на кредитоспроможність показників прибутковості підприємства та провели оцінку кредитоспроможності підприємства.  Протягом 2000-2002  років за оцінкою кредитоспроможності підприємство має 16 балів, тобто  підприємство відноситься до класу «Б» — фінансова діяльність добра або дуже добра, але немає можливості підтримати її на цьому рівні протягом тривалого часу.

Для підвищення кредитоспроможності ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” потрібно підвищувати ліквідність, платоспроможність та прибутковість. За рахунок запропонованих в роботі ефективних заходів з підвищення ліквідності в 2003 році на підприємстві  відбудеться підвищення показників ліквідності.  Коефіцієнт абсолютної ліквідності зросте до 0,2,  коефіцієнт швидкої ліквідності зросте до 1,45, коефіцієнт покриття зросте до 2,5. Покращення платоспроможності та ліквідності приведе до покращення кредитоспроможності підприємства ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”. В 2003 році ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” за проведення заходів з підвищення прибутковості планує отримати чистого прибутку 1600 тис. грн., при цьому рентабельність реалізації планується відповідно 10,67%.  В 2003 році планується збільшити виручку від реалізації продукції на 1800 тис. грн. (13,64%), чистий прибуток зросте на 676 тис. грн. (73,16%). При цьому рентабельність реалізації зросте на 3,67%.

Підвищення ліквідності та прибутковості підприємства в 2003 році порівняно з 2002 роком позитивно вплине на збільшення кредитоспроможності підприємства в 2003 році. За баловою оцінкою кількість балів зросте з 7 до 8, кредитоспроможність збільшиться.

В 2002 році позичальник ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” відносився до класу «Б». В 2003 році за рахунок підвищення показників ділової активності, ліквідності та прибутковості  ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” можна віднести до класу «А» — фінансова діяльність дуже добра і дає змогу погашати основну су­му кредиту та процентів по ній у встановлені строки.

В роботі розглянули зарубіжні методи визначення кредитоспроможності. Для ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” розрахували індекс Альтмана, для визначення ймовірності банкрутства підприємства.  Як видно з розрахунків значення індексу Альтмана більше 3, а це значить що ймовірність банкрутства ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49” дуже низька, що свідчить про достатню кредитоспроможність підприємства. У вітчизняній практиці господарювання застосуван­ня моделі Е. Альтмана зв’язане з певними труднощами. Тому запропоновані Е. Альтманом методичні принципи визна­чення ймовірності банкрутства можна використовувати у вітчиз­няній практиці господарювання за такої умови: коефіцієнти рег­ресії та критичні значення індексу «Z» треба обов’язково розрахо­вувати для конкретних галузей (сфер діяльності) з використанням оптимальних критеріїв, які відображали б специфічні умови гос­подарювання вітчизняних підприємств (організацій).

Використання зарубіжного визначення кредитоспроможності в даний час не може використовуватися в повній мірі, так як  у нашій країні відсутня налагоджена система збору інформації про кредитоспроможність клієнтів, а також відомостей про отримані і не погашених ними кредитах.  Проблема полягає в тім, що підприємства й організації-клієнти комерційних банків не бажають надавати інформацію про самих себе, що серйозно утрудняє збір потрібних зведень. На Заході відмовлення від надання подібної інформації є важливим показником, що характеризує дану компанію з негативної сторони.

 

 

 


Список літератури

 

  1. Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.
  2. Закон України “Про власність”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 20, С. 249.
  3. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
  4. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
  5. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
  6. Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
  7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
  8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
  9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
  10. Положення НБУ “Про кредитування”. Затверджено постановою Правління НБУ від 28 вересня 1995 р. №246.
  11. Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
  12. Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.
  13. Бойчик Н. Економіка підприємства. Навч.посібник.К.Атіка,2001-298с.
  14. Ващекин Н.П. О системе маркетинговой информации // Маркетинг,1996. №1. С.27-34.
  15. Вітлинський В.В., Пернарівський О.В., Баранова А.В. Оцінка кредитоспроможності позичальника та ризику банку // Фінанси України.- 1999.-№12.
  16. Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
  17. Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,1994-272с.
  18. Гаєвська Л. Економіка, підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпі.: Акад.ДПС, 2001-145с.
  19. Галасюк В.В. О необходимости использования понятия «условный денежный поток» // Финансовые риски.-2000.-N1.-С.125-128.
  20. Галасюк В.В., Галасюк В.В. Понятия денежных потоков и условных денежных потоков в контексте финансовой концепции капитала МСБУ// Финансовая консультация.-2000.-N31-32.-С.17-19.
  21. Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.
  22. Горицька Н. Суть і порядок заповнення звіту про рух грошових коштів згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 4 // Галицькі контракти. – 1999. — №51.
  23. Грачова Р. Аналіз грошових потоків // Галицькі контракти. – 1999. — №4.
  24. Грачова Р. Як колеги в США баланс регулюють // Галицькі контракти. – 1999. — №48.
  25. Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.
  26. Дідик Л.М. Рейтингова оцінка підприємств. – Фінанси України, №5, 1999.- С.30.
  27. Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.
  28. Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2001. – 606с.
  29. Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.
  30. Жежера М. Порівняльна характеристика методики проведення аналізу фінансового стану підприємства в Україні та за кордоном //Економіка. Фінанси, право. – 1999. — №5.
  31. Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
  32. Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
  33. Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
  34. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
  35. Індиченко П. В. Здобутки та втрати 2002 банківського року // Банківська справа. – 2003. — №1. – С. 38 — 47.
  36. Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
  37. Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
  38. Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
  39. Ковалёв В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – М.: Финансы и статистика, 1999, С. 59.
  40. Ковбасюк М.Р. Анализ финансового положения предприятия //Бухгалтерский учет. — 1991.- №2.
  41. Ковбасюк М.Р., Дерен М.В. Аудит партнерских отношений коммерческих банков и предприятий // Бухгалтерский учет. — 1994.-№4.
  42. Кредитування: теорія і практика: Навч. посіб. – К.:Т-во «Знання», КОО, 2000.-215с.-(Вища освіта XXI століття).
  43. Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
  44. Литвин М. И. О критериях платежеспособности предприятия // Финансы. – 1993. — №10.
  45. Литвин М.И. Применение матричных балансов для оценки финансового состояния предприятия // Финансы. – 1995. — №3.
  46. Лігоненко Л., Ковальчук Г. Оцінка сплатоспроможності підприємства: Методичні підходи // Економіка, фінанси, право. – 1998. — №9.
  47. Методика інтегральної оцінки інвестаційної привабливості підприємств та організацій: Затв. Наказом Агенства з питань запобігання банкрутству від 23 лютого 1998 № 22 // Держ. інформ. бюл. про приватизацію.-1998.-№7.
  48. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій: Затв. Наказом агентства з питань запобігання банкрутству від 27 червня 1997 р.//Держ. інформ. бюл. про приватизацію.-1997.-№12.
  49. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку / Перекл. з англ. за ред. С.Ф. Голова.-К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 1998.-736с.
  50. Носова С. С. Экономический контроль: сущность и формы проявления. – М.: Экономика, 1991.
  51. Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2000, С. 312.
  52. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
  53. Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
  54. Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
  55. Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
  56. Словарь-справочник финансового менеджера.-К.: «Ника-Центр», 1998.-480с.-(Серия «Библиотека финансового менеджера»; Вып 1).
  57. Словник-посібник економічних термінів: Рос.-укр.-англ./О.М.Дрозд, В.В.Дубічинський, А.С.Д’яков та ін.; За ред. Т.Р.Кияка.-К.: Вид. Дім «КМ Academia», 1997.-264с.-Бібліогр.:с.9-12.
  58. Стратегия и тактика антикризисного управления фирмой/ Под общей редакцией проф., д.э.н. А.П.Градова и проф., д.э.н. Б.И.Кузина.-Санкт-Петербург:Специальная литература, 1996.-510с.
  59. Техника финансового анализа/ Пер. с англ. Под ред. Л.П.Белых.-М.:Аудит, ЮНИТИ, 1996.-663с.
  60. Ткаченко Н. М. Економіко-правовий характер власного капіталу: функції і формування // Підприємство, господарство, право. Науково-практичний журнал. – 2001. — №5. – С. 109-111.
  61. Ткаченко Н. М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К. : А. С. К., 2001. – 348 с.
  62. Ткаченко Н. М. Формування і облік залученого капіталу // Регіональні перспективи. Науково-практичний журнал. – Полтава, 2001. – № 2-3 / 15-16/. – С. 28-32.
  63. Ткаченко Н., Родіонова О. Сучасна платіжна система України та основнв проблеми її функціонування // Підприємство, господарство і право. – 1996. — №1. – С. 14-18.
  64. Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
  65. Финансовый менеджмент: теория и практика/ Под ред. Стояновой Е.С.- М.: Перспектива, 1999 – 348 с.
  66. Чечетов М., Мендрул О. — Корпоративне управління в умовах економічної трансформації // Економіка України. – 2001. — №4. – С. 10-19.
  67. Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
  68. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 1998, С. 68.
  69. Экономический анализ хозяйственной деятельности: Учебник для экон. вузов / Под ред. А. Д. Шеремета. – М.: Экономика, 1979. – 376 с.


Додатки

 

Додаток А

    Додаток    
    до Положення (стандарту)
    бухгалтерського обліку 2
       

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

  Підприємство ВАТ “Пошуково-зйомочна експедиція №49”

за

ЄДРПОУ  
  Територія

за

КОАТТУ  
  Орган державного управління

за

СПОДУ

  Галузь

за

ЗКГНГ  
  Вид економічної діяльності

за

КВЕД  
  Одиниця виміру: тис. грн.      
         
  Адреса      
         
 

Баланс

     
Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Один ответ на “Дипломна робота Фінанси Управління кредитоспроможністю підприємства

  1. Евгения говорит:

    На счет 3 раздела не согласна, если бы Вы подробней изучили законодательную и нормативную базу, то узнали бы, что существует некий Единый реестр предпринимателей, где они вылаживают свои отчетности и т.д. Вот там можно увидеть и расчеты показателей кредитоспособности предприятия))

    п.с. сама пишу курсовую работу. задолбалась, если честно(((

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.