Зміст
Список використаних джерел. 42
Вступ
У самому загальному вигляді поняття маркетингу означає вивчення ринку з визначеною метою. У маркетингу, що покликаний задовольняти потреби людей, дослідження мають велике значення. В умовах ринку одержують переваги ті підприємства, що краще інших знають ці потреби і продають товари, здатні їх задовольнити. Але ринок постійно змінюється, потреби людей під впливом різних факторів також змінюються, тому підприємства, щоб отримати прибуток, повинні постійно стежити за кон»юнктурою ринку.
Саме за допомогою маркетингових досліджень підприємства можуть здійснювати відстеження змін потреб покупців. Маркетингові дослідження – це будь-яка дослідницька діяльність, що забезпечує потреби маркетингу.
Як правило, потреба в проведенні маркетингового дослідження виникає у випадках, коли: 1) підприємство не досягло поставлених маркетингових цілей; 2) підприємство уступає позиції конкуренту; 3) підприємство збирається диверсифікувати свою діяльність; 4) підприємство готує новий бізнес-план; 5) будь-які інші випадки, коли менеджери затрудняються у виборі дій чи припускають значні інвестиції.
Дуже часто основною метою маркетингових досліджень є прагнення дати адекватну характеристику ринкових процесів і явищ, відбити позицію і можливості фірми на ринку. Звичайно маркетинговим дослідженням піддаються ринок, конкуренти, споживачі, товари, середовище маркетингу, ціна товарів, просування товарів. Результатом маркетингового дослідження є розробки, що використовуються при виборі і реалізації стратегії і тактики маркетингу.
Саме тому тема курсової роботи “Організація маркетингових досліджень роздрібного підприємства” є досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є оцінка е маркетингових досліджень роздрібного торговельного підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— визначення організації маркетингових досліджень: їх сутності, інструментарію, та методів їх здійснення;
— створення програми маркетингових досліджень роздрібного підприємства;
— розгляду кабінетних досліджень у роздрібному підприємстві;
— дослідження анкетування як засобу збирання первинної інформації щодо переваг споживачів;
— проведення інтерпретації результатів маркетингових досліджень для роздрібного підприємства.
Предметом дослідження є маркетингові дослідження в роздрібному торгівельному підприємстві.
Об»єктом дослідження є роздрібне торговельне підприємство ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
1. Організація маркетингових досліджень: сутність, інструментарії, методи їх здійснення
Щоб створювати найвищу споживчу цінність та задовольняти потреби клієнтів, будь-якому роздрібному підприємству потрібна інформація.
Маркетингове дослідження роздрібного підприємства це комплексне планування, збирання, аналіз та опис даних, необхідних для специфічної маркетингової ситуації. Фахівці з проведення маркетингових досліджень надають цілий комплекс послуг, до якого, як правило, входить вивчення потенціалу ринку та частки ринку, що належить підприємству; оцінка рівня задоволення споживачів та споживчої поведінки; дослідження методів ціноутворення, товару, розподілу та просування.
…
- Збір даних.
- Процес обробки і представлення даних дослідження споживчих переваг фруктових соків, що реалізуються вВАТ “Дитячий світ”.
- Процес технічної обробки даних.
- Аналіз даних.
- Розробка висновків і рекомендацій.
- Оформлення і презентація звітів.
- Перевірка адекватності результатів і висновків дослідження споживчих переваг фруктових соків, що реалізуються в ВАТ “Дитячий світ”.
3. Кабінетні дослідження у роздрібному підприємстві ВАТ “Дитячий світ”
Метою кабінетних досліджень в магазині ВАТ “Дитячий світ” є збір і узагальнення вторинних даних, тобто даних, що вже існують і появу яких, може бути, навіть споконвічно не було зв»язано з дослідницькими цілями.
Кабінетні дослідження споживчих переваг фруктових соків ВАТ “Дитячий світ” реалізуються в два етапи:
- Етап постановки проблеми:
- Формулювання розв»язуваної маркетингової проблеми дослідження споживчих переваг фруктових соків;
- Декомпозиція маркетингової проблеми;
- Постановка інформаційних задач, зв»язаних з рішенням маркетингових задач;
- Уточнення можливих способів і джерел одержання інформації для кожної інформаційної задачі;
…
2) здійснюється розподіл окремих груп і підгруп товарів у розрізі споживчих комплексів і мікрокомплексів;
3) визначається кількість видів і різновидів товарів у рамках окремих споживчих комплексів і мікрокомплексів (у розрізі окремих груп і підгруп товарів);
4) розробляється конкретний асортиментний перелік товарів для ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”, пропонований для реалізації контингентам покупців, що обслуговуються.
Висновки та пропозиції
Маркетингове дослідження роздрібного підприємства це комплексне планування, збирання, аналіз та опис даних, необхідних для специфічної маркетингової ситуації. Фахівці з проведення маркетингових досліджень надають цілий комплекс послуг, до якого, як правило, входить вивчення потенціалу ринку та частки ринку, що належить підприємству; оцінка рівня задоволення споживачів та споживчої поведінки; дослідження методів ціноутворення, товару, розподілу та просування. Методами проведення досліджень роздрібних підприємств є спостереження, опитування, експеримент, імітація та аналіз текстів.
Опитування — це найпоширеніший (і, як правило, єдиний) метод збору первинних даних при проведенні досліджень покупців. Основною перевагою опитувань є їх гнучкість, їх можна використовувати в різноманітних ситуаціях для отримання різних типів даних. За умови правильної організації, опитування дають можливість отримувати інформацію швидше та дешевше, ніж спостереження та експерименти.
Програма дослідження – це план, якому необхідно слідувати для того, щоб відповісти на поставлені в дослідженні питання, що погоджує тимчасові, матеріальні й інші ресурси, виділювані на проведення дослідження. Вона встановлює систему показників, визначає потреби в інформації і передбачуваний набір інструментів для її одержання.
В магазині ВАТ “Дитячий світ” реалізуються соки вітчизняних та імпортних виробників: Gutta, Sandora, Jaffa, J7, «Любимый сад», «Мрія», «Джусік», «Джус», «Галичина», «Смак», «Вінні» та інших. Програма маркетингових досліджень в магазині ВАТ “Дитячий світ” передбачає дослідження споживчих переваг фруктових соків з метою збільшення товарообороту.
Метою кабінетних досліджень в магазині ВАТ “Дитячий світ” є збір і узагальнення вторинних даних, тобто даних, що вже існують і появу яких, може бути, навіть споконвічно не було зв»язано з дослідницькими цілями.
Для виявлення споживчих переваг при виборі фруктових соків в ВАТ “Дитячий світ” проводилося опитування споживачів.
Як показують результати опитування 25,8% респондентів стверджують, що купують фруктові соки в магазинах де є спеціалізовані відділи, 23,1% в супермаркетах, 49,8% опитаних купують фруктові соки на ринках міста. 3,5% опитаних стверджують, що фруктові соки купують щодня, 16,8% — 2-3 рази в тиждень, 21,8% — раз в тиждень, 24,8% — раз в два тижні, 20,7% — раз в три тижні, 12,4% — рідше ніж раз на місяць. Як видно з результатів опитування 31,2% купують соки виробництва України, 20,5% Росії, 11,7 Польщі та 22,6% Молдови. Серед українських виробників найбільшим попитом користується фруктовий сік “Вінні”.
З метою проведення аналізу маркетингових досліджень продажу фруктових соків в магазині ВАТ “Дитячий світ” виділимо п»ять зразків соків за виробником: ТОВ “Сандора», с. Миколаївське, м. Сімферополь, “Вінніфрут”, м. Калинівка, “Смак” виробництва «Майбел», СП «Вітмарк-Україна», м. Одеса, ТМ “Я!” ЕКЗ “Лебедянський”. З розрахунку сумарного зваженого ранжування 5 фруктових соків (комплексного показника якості) ясно, що min Х2 = 9,117 тому на думку експертів, найбільш конкурентоспроможною продукцією є фруктові соки 2 виробника соку “Вінніфрут”.
Як цільовий сегмент компанія ВАТ “Дитячий світ” має розглядати споживачів, які вживають соки як джерело вітамінів, надають перевагу вітчизняній продукції, є віком від 18 до 35 років, мають середній та вище середнього рівень доходу, переважно несімейні або ж кількість членів сім»ї не перевищує 3 чоловік.
До важливих і ефективних способів цілеспрямованого підвищення якості фруктових соків та їх конкурентоспроможності відносять поліпшення стандартизації як головного інструменту фіксації та забезпечення заданого рівня якості. Адже саме стандарти й технічні умови відображають сучасні вимоги споживачів до якісних характеристик. Нагальною потребою є розробка й використання різноманітних форм і методів дійового соціально-економічного впливу на всю низку процесів формування й забезпечення виробництва високоякісної та конкурентоспроможної продукції. Формами та методами економічного впливу на ці процеси є передовсім узгоджена система прогнозування й планування якості продукції, установлення прийнятних для продуцентів і споживачів цін на окремі види товарів, достатньо потужна мотивація праці всіх категорій працівників підприємства, а формами впливу соціального — усебічна активізація людського чинника, проведення ефективної кадрової політики, створення належних умов праці та життєдіяльності.
Список використаних джерел
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.
- Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.
- Аванесов Ю. А., Васькин Е. В., Клочко А. Н. Основы коммерции: Учебник. — М.: ТОО «Люкс-Арт», 1999. – 328 c.
- Амстронг Гарі, Котлер Філіп. Маркетинг Загальний курс, 5-те видання – М.: Видавничий дім “Вільямс”, 2001. – 608 с.
- Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.
- Барышев А.Ф., Маркетинг – М.: ACADEMA, 2002. – 342 с.
- Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
- Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский институт менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.
- Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.
- Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.
- Ващекин Н. П. О системе маркетинговой информации // Маркетинг, 1999. № 1. С. 27-34.
- Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
- Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,2001-272с.
- Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.
- Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997. – 314с.
- Диксон П.Р. Управление маркетингом. Пер. с англ. М.: ЗАО «Издательство БИНОМ», 2002. – 560 с.
- Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
- Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
- Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
- Исследование рынка потребительских товаров: Практический маркетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.
- Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
- Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.
- Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
- Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
- Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рынке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.
- Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.
- Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
- Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
- Маслова Т.Д., Ковалик Л.Н., Божук С.Г. М31 Маркетинг // СПб: Питер, 2001. – 320 с.
- Немчин А.М., Минаев Д.В., Маркетинг. Учебное пособие.// «Бизнес-пресса», 2001 – 512 с.
- Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екатеринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.
- Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельности. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.
- Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учебник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.
- Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.
- Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.
- Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
- Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
- Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.
- Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.
- Фатхутдинов Р.А. Стратегический маркетинг. М.: ЗАО «Бизнес-школа ИНТЕЛ-СИНТЕЗ», 2000. – 640 с.
- Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.
Додатки
Додаток А
Додаток | |||||
до Положення (стандарту) | |||||
бухгалтерського обліку 2 | |||||
Коди | |||||
Дата | (рік, місяць, число) | ||||
Підприємство ВАТ Дитячий світ | за | ЄДРПОУ | |||
Територія | за | КОАТТУ | |||
Орган державного управління | за | СПОДУ | |||
Галузь | за | ЗКГНГ | |||
Одиниця виміру: тис. грн. | |||||
Баланс | |||||
на 31 грудня 200 3 року | |||||
Форма № 1 | |||||
Код за ДКУД 1801001 | |||||
Код | На початок | На кінець | |||
Актив | рядка | звітного | звітного | ||
періоду | періоду | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | ||
|
|||||
Нематеріальні активи: | |||||
залишкова вартість | 0 10 | 1,1 | |||
первісна вартість | 0 11 | 25,8 | 29,1 | ||
Знос | 0 12 | 25,8 | 28,0 | ||
Незавершене будівництво | 0 20 | ||||
Основні засоби: | |||||
залишкова вартість | 0 30 | 20248,7 | 19603,5 | ||
первісна вартість | 0 31 | 26860,5 | 27845,6 | ||
Знос | 0 32 | 6611,8 | 8242,1 | ||
Довгострокові фінансові інвестиції : | |||||
які обліковуються за методом участі | |||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | ||||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | ||||
Довгострокова дебіторська заборго- | |||||
ваність | 0 50 | ||||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | ||||
Інші необоротні активи | 0 70 | ||||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 20248,7 | 19604,6 | ||
|
|||||
Запаси: | |||||
виробничі запаси | 100 | 215,6 | 229,9 | ||
Тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | ||||
незавершене виробництво | 120 | ||||
готова продукція | 130 | ||||
товари | 140 | 12978,6 | 11841,0 | ||
Векселі одержані | 150 | ||||
Дебіторська заборгованість за товари, | |||||
Роботи, послуги: | |||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 48,9 | 45,2 | ||
первісна вартість | 161 | 48,9 | 45,2 | ||
резерв сумнівних боргів | 162 | ||||
Дебіторська заборгованість за розра- | |||||
хунками: | |||||
з бюджетом | 170 | 33,8 | 15,6 | ||
за виданими авансами | 180 | ||||
з нарахованих доходів | 190 | ||||
із внутрішніх розрахунків | 200 | ||||
Інша поточна дебіторська заборгова- | |||||
ність | 210 | 125,9 | 624,7 | ||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | ||||
Грошові кошти та їх еквіваленти : | |||||
у національній валюті | 230 | 3303,9 | 4337,4 | ||
в іноземній валюті | 240 | ||||
Інші оборотні активи | 250 | ||||
Усього за розділом 2. | 260 | 16706,7 | 17093,8 | ||
|
270 | 62,4 | 2,5 | ||
БАЛАНС | 280 | 37017,8 | 36700,9 | ||
Код | На початок | На кінець | |||
Пасив | рядка | звітного | звітного | ||
періоду | Періоду | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | ||
|
|||||
Статутний капітал | 300 | 1353,7 | 2707,3 | ||
Пайовий капітал | 310 | ||||
Додатковий вкладений капітал | 320 | 1353,7 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | 8990,8 | 8990,8 | ||
Резервний капітал | 340 | 238,5 | 74,0 | ||
Нерозподілений прибуток (непокритий | |||||
збиток) | 350 | 8471,0 | 10543,0 | ||
Неоплачений капітал | 360 | ||||
Вилучений капітал | 370 | ||||
Усього за розділом 1. | 380 | 20407,7 | 22315,1 | ||
|
|||||
і платежів | |||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | ||||
Інші забезпечення | 410 | ||||
Цільове фінансування | 420 | ||||
Усього за розділом 2. | 430 | ||||
|
|||||
Довгострокові кредити банків | 440 | ||||
Інші довгострокові фінансові | |||||
зобов’язання | 450 | ||||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | ||||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | ||||
Усього за розділом 3. | 480 | ||||
|
|||||
Короткострокові кредити банків | 500 | ||||
Поточна заборгованість за довгостро- | |||||
ковими зобов’язаннями | 510 | ||||
Векселі видані | 520 | ||||
Кредиторська заборгованість за това- | |||||
ри, роботи, послуги | 530 | 15699,5 | 13238,0 | ||
Поточні зобов’язання за розрахунками: | |||||
з одержаних авансів | 540 | ||||
з бюджетом | 550 | 678,3 | 769,0 | ||
з позабюджетних платежів | 560 | ||||
зі страхування | 570 | 11,4 | 46,6 | ||
з оплати праці | 580 | 134,3 | 160,5 | ||
з учасниками | 590 | 14,0 | 14,4 | ||
із внутрішніх розрахунків | 600 | ||||
Інші поточні зобов’язання | 610 | 72,6 | 112,3 | ||
Усього за розділом 4. | 620 | 16610,1 | 14385,8 | ||
|
630 | ||||
БАЛАНС | 640 | 37017,8 | 36700,9 | ||
Керівник М.П. |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство Дитячий світ | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2003 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 61232,5 | 58597,5 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 10103,1 | 9772,6 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 51129,4 | 48824,9 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 39331,8 | 38036,0 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 11797,6 | 10788,9 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 5635,6 | 4086,8 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 1382,5 | 1099,8 | |
Витрати на збут | 0 80 | 9745,6 | 8757,8 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | |||
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 6305,1 | 5018,1 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | 134,7 | 53,2 | |
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | 70,0 | 196,7 | |
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 6369,8 | 4874,6 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 2047,3 | 1676,2 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 4322,5 | 3198,4 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 4322,5 | 3198,4 | |
збиток | 225 | |||
|
||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | 996,4 | 933,6 | |
Витрати на оплату праці | 240 | 3620,1 | 3190,5 | |
Відрахування на соціальні заходи | 250 | 1274,6 | 1141,3 | |
Амортизація | 260 | 2026,9 | 1864,5 | |
Інші операційні витрати | 270 | 3280,1 | 2924,4 | |
Разом | 280 | 11198,1 | 10054,3 | |
|
||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | 2578400 | 1289200 | |
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | 1,67645 | 2,48092 | |
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденди на одну просту акцію | 340 | 0,922 | 1,58 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток В
АНКЕТА СПОЖИВАЧА
Мета анкети проведення дослідження з метою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості фруктових соків в ВАТ “Дитячий світ”
ШАНОВНІ ПОКУПЦІ!
- Де Ви, зазвичай, купуєте фруктові соки?
1.1. В магазинах, де є спеціалізовані відділи
1.2. В супермаркетах
1.3. У приватних осіб на ринку
1.4. Не купуємо
- Як часто Ви купуєте фруктові соки:
2.1 Щодня
2.2. Два-три рази на тиждень
2.3. Раз в тиждень
2.4. Раз в два тижні
2.5 Раз в три тижні
2.6. Рідше ніж раз на місяць
- Фруктовим сокам яких країн Ви віддаєте перевагу?
3.1. Росія
3.2. Україна
3.3. Польща
3.4. Молдова
3.5 Інші країни
3.6. Немає значення
- Які фактори впливають на Ваш вибір при купівлі фруктових соків?
4.1. Якість
4.2. Ціна
4.3. Торгова марка або фірма-виробик
4.4. Реклама
4.5. Інше (назвіть)
- Фруктові соки яких товарних марок Ви купуєте частіше?
5.1. Вінні
5.2. Джаффа
5.3. Сандора
5.4. Інші__________________________
(вписати)
- Ваш Вік
- Ваш дохід в місяць
7.1. Менше 500 грн.
7.2. 500-1000 грн.
7.3. Більше 1000 грн.
- Місце проживання:
8.1. Місто
8.2. Селище міського типу
8.3. Село
Дякуємо за допомогу.