Зміст
1. Місце і роль аналізу прибутку від операційної діяльності в системі управління підприємства. 5
2. Економічна характеристика прибутку від операційної діяльності підприємства 9
3. Організаційно-економічна характеристика підприємства ВАТ «Тепличний комбінат». 18
5. Загальний аналіз прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат». 24
6. Аналіз розподілу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат». 30
Список використаної літератури. 41
Вступ
Прибуток – категорія, відома з давніх часів, одержала нового змісту в умовах сучасного економічного розвитку країни, формування реальної самостійності суб’єктів господарювання. Будучи головною рушійною силою ринкової економіки, він забезпечує інтереси держави, власників та персоналу торговельних підприємств, що визначає досить високу актуальність обраної теми дослідження. Зростає значення оволодіння керівниками та фінансовими менеджерами підприємств сучасними методами ефективного управління формуванням та використанням прибутку в процесі операційної, інвестиційної та фінансової їх діяльності.
Грамотне, ефективне управління формуванням прибутку передбачає побудову на підприємстві відповідних організаційно-методичних систем забезпечення цього управління, знання основних механізмів формування прибутку, використання сучасних методів його аналізу та планування, розробку політики управління ним.
Поряд з формуванням прибутку на кожному підприємстві повинно бути забезпечене і ефективне управління його розподілом. Необхідно при цьому мати на увазі, що кожен цикл розподілу прибутку звітного періоду – це одночасно і процес забезпечення ефективних умов його формування на розширеній основі у майбутньому періоді, реалізації цілей стратегічного розвитку підприємства.
Саме тому тема курсової роботи: “Аналіз прибутку від операційної діяльності підприємства” є актуальною.
Метою даної роботи є аналіз формування і використання прибутку від операційної діяльності підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Поставлена мета даної роботи зумовила необхідність вирішення наступних завдань:
— визначити місце і роль аналізу прибутку від операційної діяльності в системі управління підприємства,
— дати економічну характеристика прибутку від операційної діяльності підприємства,
— розглянути організаційно-інформаційну модель аналізу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат»,
— провести аналіз прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат»,
— провести аналіз розподілу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат»,
— розглянути методику аналізу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат» на основі застосування сучасних інформаційних технологій.
Об»єкт дослідження — господарська діяльність підприємства ВАТ “Тепличний комбінат” пов»язана із створенням, використанням прибутку та підвищенням прибутку.
Предмет дослідженняданої роботи — фінансові відносини, які виникають у процесі створення, використання та підвищення прибутку на базовому підприємстві в умовах економічної трансформації.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Місце і роль аналізу прибутку від операційної діяльності в системі управління підприємства
Економічний аналіз прибутку від операційної діяльності розглядає питання вивченням економічних аспектів господарських явищ і процесів – господарської діяльності; виявлення факторів і причин, що їх обумовили; опрацювання, обґрунтування та розробка заходів з мобілізації виявлених резервів; підвищення ефективності роботи підприємства, їх розділів, інших формувань. Економічний аналіз це система способів вивчення стану фінансово-господарської діяльності підприємства.
Аналіз (від грец. analisis — розкладання, розчленування) — метод наукового дослідження, який полягає в уявному або реальному розчленуванні цілого на складові та виділенні окремих сторін, властивостей,
…
Сінокоси | 58 | 1,97 | 67 | 2,27 |
Пасовища | 71 | 2,41 | 62 | 2,10 |
Ліс | 84,7 | 2,87 | 85,7 | 2,91 |
Ставки та водойми | 1,2 | 0,04 | 1,1 | 0,04 |
Інші земельні угіддя | 118,1 | 4,00 | 117,2 | 3,97 |
Як видно з табл. 3.1 загальна площа земельних угідь протягом 2004-2005 років не змінилася та становить 2949 га. Не змінилася також площа с/г угідь та ріллі, що становлять відповідно 93,08% та 88,71% від загальної площі земельних угідь. Незначну частку в складі земельних угідь складають сінокоси та пасовища. Питома вага сінокосів зросла в 2005 році порівняно з 2004 з 1,97% до 2,27%, а пасовищ зменшилася з 2,41% до 2,1%.
4. Організаційно-інформаційна модель аналізу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат»
Побудова організаційно-інформаційної моделі є способом формалізації аналізу прибутку від операційної діяльності. Вона складається з п’яти взаємопов’язаних блоків.
…
Як видно з таблиці 6.1 чистий прибуток в 2005 році зріс на 29 тис. грн. порівняно з 2004 року. Сума дивідендних виплат зросла з 5,1 тис. грн. в 2004 році до 16,8 тис. грн. в 2005 році. При цьому дивіденди на одну акцію зросли на 0,493 грн. Відповідно дивідендної політики виплата дивідендів відбувається за стабільною ставкою є 30% від річного чистого прибутку плюс 5,172% та 8,851% відповідно в 2004 та 2005 роках.
Отже, з прибутку в кінці 2005 року були здійсненні виплати в Резервний фонд ВАТ “Тепличний комбінат” в сумі 1,7 тис. грн.. та виплачені дивіденди. Чистий прибуток в 2005 році зріс на 29 тис. грн. порівняно з 2004 року. Сума дивідендних виплат зросла з 5,1 тис. грн. в 2004 році до 16,8 тис. грн. в 2005 році. При цьому дивіденди на одну акцію зросли на 0,493 грн. Відповідно дивідендної політики виплата дивідендів відбувається за стабільною ставкою є 30% від річного чистого прибутку плюс 5,172% та 8,851% відповідно в 2004 та 2005 роках.
7. Методика аналізу прибутку від операційної діяльності підприємства ВАТ «Тепличний комбінат» на основі застосування сучасних інформаційних технологій
Комплекс задач “Аналіз та управління прибутком підприємства” призначений для забезпечення проведення торгівельним підприємством розрахунку отриманого прибутку, планування цільового прибутку підприємства на наступний період та проведення розподілу та використання прибутку.
Розв»язання задач автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
…
Висновки
Основними завданнями економічного аналізу прибутку є:
— вивчення теоретичних основ економічного аналізу прибутку;
— загальна оцінка прибутку підприємства;
— аналіз розподілу прибутку;
— прогнозування фінансових показників підприємства.
За своїм економічним змістом прибуток є частиною чистого доходу. Він визначається як перевищення виручки від реалізації товарів (робіт та послуг) над повною собівартістю і відображає чистий дохід, що створений у сфері матеріального і нематеріального виробництва в процесі підприємницької діяльності.
Прибуток підприємства як результативний показник його діяльності, залежить від співвідношення між розміром доходів торговельного підприємства і витратами на здійснення торговельно-фінансової діяльності.
Побудова організаційно-інформаційної моделі є способом формалізації аналізу прибутку від операційної діяльності. Вона складається з п’яти взаємопов’язаних блоків.
Прибуток на ВАТ “Тепличний комбінат” формується, як різниця між отриманими доходами та понесеними підприємством витратами. Проведемо аналіз динаміки отримання прибутку на ВАТ “Тепличний комбінат” в першому — четвертому кварталах 2005 року на основі звіту про фінансові результати.
Валовий прибуток підприємства від реалізації протягом 2005 року зростав. В 2 кварталі він зріс на 1,8 тис. грн. (1,39%) порівняно з 1 кварталом, в 3 на 4,4 тис. грн. (3,34%) порівняно з 2 та в 4 на 28,2 тис. грн. (20,72) порівняно з 3. Зростання валового прибутку від реалізації пояснюється збільшенням різниці між чистим доходом від реалізації продукції та собівартістю реалізованої продукції, тобто збільшенням протягом 2005 року торгової націнки.
Чистий прибуток ВАТ “Тепличний комбінат” (прибуток від звичайної діяльності – податок на прибуток) в першому кварталі 2005 року склав 1 тис. грн. На протязі року чистий прибуток зростав і за 4 квартал склав 23,9 тис. грн. В 2 кварталі чистий прибуток зріс порівняно з першим на 7,7 тис. грн., в 3 на 1,2 тис. грн. порівняно з 2 кварталом та в 4 кварталі на 14 тис. грн. порівняно з третім.
На підприємстві ВАТ “Тепличний комбінат” протягом 2005 року були відсутні інші операційні доходи, прибуток від участі в капіталі та інші фінансові доходи. Тобто прибуток від звичайної діяльності підприємства був рівний прибутку від операційної діяльності.
На протязі 2005 року нерозподілений прибуток підприємства складав відповідно в 2 та 3 кварталах 2,8 та 4,8 тис. грн.
З прибутку в кінці 2005 року були здійсненні виплати в Резервний фонд ВАТ “Тепличний комбінат” в сумі 1,7 тис. грн.. та виплачені дивіденди. Комплекс задач “Аналіз та управління прибутком підприємства” призначений для забезпечення проведення торгівельним підприємством розрахунку отриманого прибутку, планування цільового прибутку підприємства на наступний період та проведення розподілу та використання прибутку.
Список використаної літератури
- Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2005 № 436-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2005. — № 1. — С. 21.
- Цивільний кодекс. Затверджений від 16.01.2005 № 435-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2005. — № 1. — С. 35.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.
- Аванесов Ю. А., Васькин Е. В., Клочко А. Н. Основы коммерции: Учебник. — М.: ТОО «Люкс-Арт», 1999. – 328 c.
- Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.
- Баскин Л.И., Яковлев О.Т. Резервы ускорения оборота запасов. – М.:Инфра-М, 1999. – 55 с.
- Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
- Бланк И. А. Управление прибылью. – К.: Ника-Центр, 1998.– 544 с.
- Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.
- Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.
- Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.
- Ващекин Н. П. О системе маркетинговой информации // Маркетинг, 1999. № 1. С. 27-34.
- Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
- Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,2001-272с.
- Гаєвська Л. Економіка підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпінь: Акад. ДПС, 2001-145с.
- Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.
- Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.
- Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997. – 314с.
- Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
- Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
- Завьялов П. С. Конкуренция — неотъемлемое свойство развитого рынка//Маркетинг. 1997. № 5. С. 3-14.
- Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
- Исследование рынка потребительских товаров: Практический маркетинг. Вып. 5. — М.: НПО «Реклама, информация, маркетинг», 2000. – 348с.
- Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
- Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.
- Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
- Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
- Коммерчески-посредническая деятельность на товарном рынке. — Екатеринбург: РИФ «Солярис», 1999. – 294с.
- Котлер Ф. Маркетинг, менеджмент. — СПб.: ПитерКом,1999. – 718с.
- Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
- Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
- Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екатеринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.
- Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельности. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.
- Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учебник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.
- Пискунова Н. И. Исследование рынка: Учеб. пособие. — М.: МГУ, 1997. – 382с.
- Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.
- Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
- Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. – Мн.: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
- Самуэльсон, Пол, Э., Нордхаус, Вильям, Д. Экономика.: Пер. с англ.: 16-е изд.: Уч. пос. — М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. — С. 457.
- Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.
- Фасоляк Н.Д. Управление производственными запасами. – М.; Экономика, 1998. – 271 с.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ВАТ “Тепличний комбінат” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 липня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 85 | 110 | |
первісна вартість | 0 11 | 85 | 110 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 800 | 1100 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2760 | 2640 | |
первісна вартість | 0 31 | 2860 | 2860 | |
знос | 0 32 | 100 | 220 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 550 | ||
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 3645 | 4400 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 1670 | 3410 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 180 | 220 | |
первісна вартість | 161 | 180 | 220 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 241 | 275 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 341 | 440 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 2432 | 4345 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 20 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 6097 | 8800 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 3850 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 100 | 1100 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 3950 | 4950 | |
2. Забезпечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 40 | 55 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 80 | 110 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 120 | 165 | |
3. Довгострокові зобов’язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 500 | 1045 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 500 | 1485 | |
4. Поточні зобов’язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 300 | 770 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1000 | 1045 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 100 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 97 | 198 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 1497 | 2156 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 30 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 6097 | 8800 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ВАТ “Тепличний комбінат” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 жовтня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 110 | 165 | |
первісна вартість | 0 11 | 110 | 165 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 1100 | 770 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2640 | 3190 | |
первісна вартість | 0 31 | 2860 | 3630 | |
знос | 0 32 | 220 | 440 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 550 | 660 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | 44 | ||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4400 | 4829 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 3410 | 2530 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 220 | 935 | |
первісна вартість | 161 | 220 | 935 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 275 | 1155 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 440 | 99 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 4345 | 4719 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 55 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 8800 | 9603 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 4400 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 1100 | 1760 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4950 | 6160 | |
2. Забезпечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 55 | 33 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 110 | 132 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 165 | 165 | |
3. Довгострокові зобов’язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 1045 | 605 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | 440 | |
Усього за розділом 3. | 480 | 1485 | 1045 | |
4. Поточні зобов’язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 770 | 990 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1045 | 880 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 143 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 198 | 176 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 2156 | 2189 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 44 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 8800 | 9603 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток В
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ВАТ “Тепличний комбінат” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 200 6 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 120 | 110 | |
первісна вартість | 0 11 | 150 | 150 | |
знос | 0 12 | 30 | 40 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 1400 | 1000 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2700 | 2650 | |
первісна вартість | 0 31 | 2800 | 2800 | |
знос | 0 32 | 100 | 150 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 400 | 500 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4720 | 4260 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 3300 | 3300 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 300 | 260 | |
первісна вартість | 161 | 300 | 260 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 200 | 400 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 321 | 657 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 3821 | 4617 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 29 | 33 | |
БАЛАНС | 280 | 8570 | 8910 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 4050 | 4050 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 120 | 500 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4170 | 4550 | |
2. Забезпечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 30 | 60 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 120 | ||
Усього за розділом 2. | 430 | 30 | 180 | |
3. Довгострокові зобов’язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 500 | 770 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 500 | 1210 | |
4. Поточні зобов’язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 1390 | 1477 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 2100 | 1224 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 200 | 117 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 150 | 114 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 3840 | 2932 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 30 | 38 | |
БАЛАНС | 640 | 8570 | 8910 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Г
Підприємство ВАТ “Тепличний комбінат” | |||||||
Звіт | |||||||
про фінансові результати за 2005 рік | |||||||
1. Фінансові результати | |||||||
тис. грн. | |||||||
Стаття | Код | І квартал | ІІ квартал | ІІІ квартал | IV квартал | ||
рядка | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 652,2 | 644,52 | 629,76 | 684,72 | ||
Податок на додану вартість | 0 15 | 108,7 | 107,42 | 104,96 | 114,12 | ||
Акцизний збір | 0 20 | ||||||
0 25 | |||||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | ||||||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 543,5 | 537,1 | 524,8 | 570,6 | ||
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 413,6 | 405,4 | 388,7 | 406,3 | ||
Валовий: | |||||||
прибуток | 0 50 | 129,9 | 131,7 | 136,1 | 164,3 | ||
збиток | 0 55 | ||||||
Інші операційні доходи | 0 60 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
Адміністративні витрати | 0 70 | 10,3 | 15,1 | 14,3 | 22,7 | ||
Витрати на збут | 0 80 | 119,6 | 102,8 | 107,1 | 108 | ||
Інші операційні витрати | 0 90 | 542 | 524,8 | 510,1 | 537 | ||
Фінансові результати від операційної діяльності: | |||||||
прибуток | 100 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
збиток | 105 | ||||||
Дохід від участі в капіталі | 110 | ||||||
Інші фінансові доходи | 120 | ||||||
Інші доходи | 130 | ||||||
Фінансові витрати | 140 | ||||||
Втрати від участі в капіталі | 150 | ||||||
Інші витрати | 160 | ||||||
Фінансові результати від звичайної діяльності | |||||||
до оподаткування: | |||||||
прибуток | 170 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
збиток | 175 | ||||||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 0,5 | 3,6 | 4,8 | 9,7 | ||
Фінансові результати від звичайної діяльності | |||||||
прибуток | 190 | 1 | 8,7 | 9,9 | 23,9 | ||
збиток | 195 | ||||||
Надзвичайні: | |||||||
доходи | 200 | ||||||
витрати | 205 | ||||||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | ||||||
Чистий: | |||||||
прибуток | 220 | 1 | 8,7 | 9,9 | 23,9 | ||
збиток | 225 |