Курсова робота Аналіз ділової активності

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Теоретичні основи аналізу ділової активності підприємства. 5

 

2. Аналіз ділової активності ЗАТ “Перший Київський молочний завод”. 10

 

2.1. Загальна характеристика економічного стану підприємства. 10

 

2.2. Дохідність (прибутковість) підприємства. 15

 

2.3. Оборотний капітал та  його ефективне використання. 23

 

2.4. Управління дебіторською та  кредиторською заборгованістю підприємства  29

 

2.5. Оцінка показників ділової активності підприємства. 35

 

3. Шляхи покращення ділової активності ЗАТ “Перший Київський молочний завод”  37

 

Висновки. 44

 

Список використаних джерел. 48

 

Додатки. 51

Вступ

 

Актуальність теми. Функціонуючи в ринковій еконо­міці як суб»єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має за­безпечувати такий стан ділової активності, за якого воно стабіль­но зберігало б здатність безперебій­но виконувати свої фінансові зобо­в»язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набува­ючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відпові­дальність за ефективність господа­рювання і за своєчасне виконання фінансових зобов»язань, підприєм­ства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним се­ред яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Саме ця умова є визначальною для формування фінансового стану підприємства.

Проблемам аналізу та поліпшення фінансової стійкості присвячено ряд робiт вiтчизняних та закордонних вчених, серед яких треба виділити праці Бланка I.О., Олексюка О.С., Ковальова В.В., Стоянової Є.С., Шеремета А.Д., Крейнiної М., Альтмана Е., Хелферта Е., Рiшара Ж. та iнших.

Якщо параметри діяльності підприємства і розміщення його фінансових ресурсів відповідають критеріям позитив­ної характеристики фінансового стану, говорять про фінан­сову стійкість підприємства. У системі об»єктів фінансово-економічного аналізу саме їй належить провідна роль.

Фінансово-господарська діяльність підприємства забез­печується наявними фінансовими ресурсами (капіталом) — як власними, так і позиковими. Їх розмір і стан розмі­щення в активи характеризується бухгалтерським балан­сом, який являє собою основне джерело аналізу фінансово­го стану. Валюта балансу відповідає на запитання про розмір фінансових ресурсів, якими володіє підприємство на звітну дату, а динаміка цього показника характеризує процес нарощування (або, навпаки, зменшення) фінансово­го потенціалу підприємства. Ознакою фінансової стійкості будь-якого суб»єкта господарювання є постійне зростання валюти його балансу, тобто загальної суми його фінансо­вих ресурсів.

Важливе теоретичне й практичне значення вказаних проблем та їх невирiшенiсть зумовили необхiднiсть проведення цього дослiдження та вибiр теми курсової роботи.

Мета та задачi дослiдження. Виходячи з актуальності й ступеня наукової розробки проблеми, метою дослідження є аналіз ділової активності, а також визначення основних напрямків її покращенню.

Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі були та вирішені наступні завдання:

— висвітлити теоретичні аспекти оцінки ділової активності підприємства, а також визначення шляхів її поліпшення;

— зробити оцінку та провести аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства;

— дослідити проблемні аспекти ділової активності досліджуваного підприємства;

— визначити напрямки поліпшення показників фінансової стійкості підприємства.

Предмет дослiдження. Предметом дослiдження є фінансово-господарські відносини, що виникають в процесі діяльності підприємства, які мають вплив на його ділову активність.

Об’єкт дослiдження. Об’єктом дослiдження є показники фінансової діяльності підприємства та фактори що їх забезпечують.

Методи дослiдження. При вирiшеннi поставлених завдань застосовувалися: метод експертних оцiнок, кореляцiйно-регресiйного аналiзу, економiчного аналiзу, факторного аналізу.

Інформаційна база. Інформаційною базою є законодавчі акти, монографічні дослідження, періодична економічна література, узагальнення, фінансова та статистична звітність ЗАТ “Перший Київський молочний завод”.


1. Теоретичні основи аналізу ділової активності підприємства

 

Ділова активність є комплексною і динамічною характеристикою підприємницької діяльності й ефективності використання ресурсів. Рівні ділової активності конкретної організації відбивають етапи її життєдіяльності (зародження, розвиток, підйом, спад, криза) і показують ступінь адаптації до ринкових умов, якість управління.

Ділову активність можна охарактеризувати як мотивований  макро- і мікрорівнем управління процес стійкої господарської діяльності організацій,

складають:  собівартість продукції, адміністративні витрати, витрати на збут, інші операційні витрати та податки. Найбільша частина витрат припадає на собівартість продукції (в 2001 році вони склали 541,1 тис. грн., що становить 50,77%, в 2002 році – 629,4 тис. грн., що в процентному відношенні складає 51,01%) та адміністративні витрати (в 2001 році вони склали 83,2 тис. грн., що становить 7,81%, в 2002 році – 119,9 тис. грн., що в процентному відношенні складає 9,72%). Податок на додану вартість в 2002 зріс на 10,86% за рахунок росту виручки від реалізації продукції. Собівартість зросла на 88,3 тис. грн. (16,32%) в більшій мірі ніж зросла виручка від реалізації продукції. Також зросли адміністративні витрати та витрати на збут відповідно на 20,13% та 44,11%.

4. Коефіцієнт оберненості готової продукції (Когп) відображає швидкість обороту готової продукції та визначається як відношення виручки від реалізації продукції до середньої за період величини готової продукції (ГП):

Комз= ВР/ГП,                                                                        (2.9)

Для ЗАТ “Перший Київський молочний завод” за 2001 рік.

Комз= 1114,9  / ((20+44) / 2) = 34,84.

Для ЗАТ “Перший Київський молочний завод” за 2002 рік.

Комз= 1236 / ((20+78) / 2) = 25,22.

В 2002 році коефіцієнт оберненості готової продукції знизився порівняно з 2001 роком на 34,84 – 25,22 = 9,62 за рахунок збільшення залишків готової продукції на кінець 2002 року. Зниження цього показника характеризується негативно і свідчить про збільшення залишків готової продукції в зв’язку з зниженням попиту.


3. Шляхи покращення ділової активності ЗАТ “Перший Київський молочний завод”

 

Зменшення тривалості обороту капіталу дало б змогу досягти більшого обсягу товарообороту (а отже і отримати більшу суму прибутку) при меншому розмірі активів, тобто значно підвищити рентабельність капіталу. Отже, основними шляхами зменшення часу обертання капіталу є підвищення товарообороту та скорочення суми активів.

Зменшення рівня доходу від реалізації продукції залежить від постійного підвищення собівартості продукції та зменшення купівельної спроможності замовників, «цінової боротьби» між конкурентами, рекламної політики підприємства, високої конкуренції в галузі, кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства. Саме тому необхідно формувати механізми виведення підприємства на нові етапи реалізації продукції.

Перш за все необхідно запропонувати розробити оперативні заходи відносно зменшення собівартості продукції та зростання її реалізації. Для впровадження даних заходів можливі наступні дії:

Висновки

 

Ділова активність є комплексною і динамічною характеристикою підприємницької діяльності й ефективності використання ресурсів. Рівні ділової активності конкретної організації відбивають етапи її життєдіяльності (зародження, розвиток, підйом, спад, криза) і показують ступінь адаптації до ринкових умов, якість управління.

Проаналізувавши основні показники ЗАТ “Перший Київський молочний завод” бачимо, що обсяг виручки від реалізації даного підприємства у звітному році виріс на 10,9% в порівнянні з минулим, що і спричинило зростання величини валового доходу. Так, у 2002 році доход від реалізації склав 1236 тис. грн., що на 10,9% більше ніж у 2001 році. Рентабельність підприємства у звітному році знизилась на 46 % і склала 5,4 %. Основні показники фінансово-господарської діяльності ЗАТ “Перший Київський молочний завод” зазнали негативних змін у звітному році порівняно з 2001 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню її рентабельності.

Доходи ЗАТ “Перший Київський молочний завод” зросли на 103,82 тис. грн. (10,47%). Витрати зросли на 167,94 тис. грн. (15,76%). Це призвело до зменшення чистого прибутку підприємства на 43,94 тис. грн.

На підприємстві значно зросли необоротні активи на 2911,1 тис. грн. (в 2001 році їх було 2239,2 тис. грн., що становило 47,33%, в 2002 році їх кількість була уже 2911,1 тис. грн., що становить 65,45%), що привело до збільшення частки необоротних активів за питомою  вагою на 18,12%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але фактично вони зросли на  227 тис. грн. Якщо в 2001 році оборотні активи становили загалом 2492 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби  — 1881тис. грн. (75,44%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (8,03%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (16,53%); то в 2002 році  оборотні активи складали 2719 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (79,37%),грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (7,58%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (13,06%).  Зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн.

За аналізований період загальна величина дебіторської заборго­ваності зменшилася на 27 тис. грн., що складає 7,46% до початку року. У складі дебіторської заборгованості найбільшу питому вагу мають розрахунки за товари, роботи і послуги, їх частка на кінець року зросла на 12,65% і становить 95,52%.

Значна частка простроченої дебіторської заборгованості за товари, роботи і послуги (82,87% на початок року і 95,52% на кінець року) погіршує платос­проможність підприємства ЗАТ “Перший Київський молочний завод”.

Таке становище свідчить про ускладнення розрахункової дис­ципліни і про значне відволікання коштів з обороту. Це досить негативно впливає на фінансовий стан ЗАТ “Перший Київський молочний завод”.

В 2002 році коефіцієнт оберненості дебіторської заборгованості зріс порівняно з 2001 роком на 0,15 за рахунок зменшення продажу в кредит та збільшення швидкості сплати заборгованості підприємства. Зростання цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

В 2002 році тривалість одного обороту дебіторської заборгованості зменшилася порівняно з 2001 роком на 4,53 за рахунок зменшення продажу в кредит та збільшення швидкості сплати заборгованості підприємства. Зниження цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

В 2002 році коефіцієнт оберненості кредиторської заборгованості зріс порівняно з 2001 роком на 0,63 за рахунок зменшення кредиторської заборгованості підприємства. Зростання цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

В 2002 році тривалість одного обороту кредиторської заборгованості зменшилася порівняно з 2001 роком на 28,94. Зниження тривалості одного обороту кредиторської заборгованості свідчить про підвищення швидкості сплати заборгованості підприємства. Зниження цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

В 2002 році коефіцієнт загальної оберненості капіталу знизився порівняно з 2001 роком на 0,052 за рахунок збільшення загального капіталу. Це викликано уповільненням кругообігу загального капіталу. В подальшому необхідно прискорити кругообіг капіталу.

В 2002 році коефіцієнт оберненості мобільних засобів зріс порівняно з 2001 роком на 0,031 за рахунок збільшення виручки від реалізації. Зростання цього показника характеризується позитивно. В 2002 році коефіцієнт оберненості матеріальних оборотних коштів зріс порівняно з 2001 роком на 0,034 за рахунок збільшення виручки від реалізації. Зростання цього показника характеризується позитивно.  В 2002 році коефіцієнт оберненості готової продукції знизився порівняно з 2001 роком на за рахунок збільшення залишків готової продукції на кінець 2002 року. Зниження цього показника характеризується негативно і свідчить про збільшення залишків готової продукції в зв’язку з зниженням попиту.

Політика управління діловою активністю ЗАТ “Перший Київський молочний завод” залежить від напрямків інших стратегій розвитку (цінової політики, маркетингової, політики управління товарооборот і товарними запасами, доходами і витратами, активами і ризиком тощо) і,  в свою чергу,  також впливає на них. Тому оптимізація  тривалості обороту капіталу повинна базуватися на певних принципах:

для оптимізації оборотності капіталу перш за все повинна існувати інтегрованість із загальною системою управління підприємством, оскільки рішення, яке приймається в іншій сфері може прямо або опосередковано впливати на оборотність капіталу;

має  існувати комплексний підхід при прийнятті управлінських рішень щодо мінімізації періоду обертання капіталу, оскільки вони можуть викликати протиріччя завданням політики управління активами підприємства. Тому основним завданням управління тривалості обороту капіталу є його мінімізація, а саме оптимізація з урахуванням усіх можливих напрямків впливу даного процесу на інші фінансові показники та сторони діяльності підприємства. Комплексність повинна також існувати й вже безпосередньо в середині самої політики. Так, мінімізація періоду обороту окремих видів активів повинна супроводжуватися оптимізацією структури цих видів активів і таке інше.

 


Список використаних джерел

 

  1. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
  2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
  3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
  4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
  5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
  6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
  7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
  8. Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
  9.  Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.
  10. Бойчик Н. Економіка підприємства. Навч.посібник.К.Атіка,2001-298с.
  11. Ващекин Н.П. О системе маркетинговой информации // Маркетинг,1996. №1. С.27-34.
  12. Вітлинський В.В., Пернарівський О.В., Баранова А.В. Оцінка кредитоспроможності позичальника та ризику банку // Фінанси України.- 1999.-№12.
  13. Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.
  14. Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,1994-272с.
  15. Гаєвська Л. Економіка, підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпі.: Акад.ДПС, 2001-145с.
  16. Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.
  17. Горицька Н. Суть і порядок заповнення звіту про рух грошових коштів згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 4 // Галицькі контракти. – 1999. — №51.
  18. Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.
  19. Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2001. – 606с.
  20. Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.
  21. Жежера М. Порівняльна характеристика методики проведення аналізу фінансового стану підприємства в Україні та за кордоном //Економіка. Фінанси, право. – 1999. — №5.
  22. Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
  23. Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
  24. Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
  25. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
  26. Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
  27. Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
  28. Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
  29. Ковалёв В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – М.: Финансы и статистика, 1999, С. 59.
  30. Ковбасюк М.Р. Анализ финансового положения предприятия //Бухгалтерский учет. — 1991.- №2.
  31. Ковбасюк М.Р., Дерен М.В. Аудит партнерских отношений коммерческих банков и предприятий // Бухгалтерский учет. — 1994.-№4.
  32. Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
  33. Литвин М. И. О критериях платежеспособности предприятия // Финансы. – 1993. — №10.
  34. Литвин М.И. Применение матричных балансов для оценки финансового состояния предприятия // Финансы. – 1995. — №3.
  35. Лігоненко Л., Ковальчук Г. Оцінка платоспроможності підприємства: Методичні підходи // Економіка, фінанси, право. – 1998. — №9.
  36. Методика інтегральної оцінки інвестаційної привабливості підприємств та організацій: Затв. Наказом Агенства з питань запобігання банкрутству від 23 лютого 1998 № 22 // Держ. інформ. бюл. про приватизацію.-1998.-№7.
  37. Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій: Затв. Наказом агентства з питань запобігання банкрутству від 27 червня 1997 р.//Держ. інформ. бюл. про приватизацію.-1997.-№12.
  38. Мотиваційні основи ефективної праці в умовах ринкової трансформації економіки: 36. наук. пр. — К., 1996. – 178 с.
  39. Носова С. С. Экономический контроль: сущность и формы проявления. – М.: Экономика, 1991.
  40. Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2003, С. 312.
  41. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
  42. Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
  43. Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
  44. Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
  45. Слав’юк О. П. Фінанси підприємств. Підручник. К.:КНЕУ, 2002-456с.
  46. Ткаченко Н. М. Економіко-правовий характер власного капіталу: функції і формування // Підприємство, господарство, право. Науково-практичний журнал. – 2001. — №5. – С. 109-111.
  47. Ткаченко Н. М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К. : А. С. К., 2001. – 348 с.
  48. Ткаченко Н. М. Формування і облік залученого капіталу // Регіональні перспективи. Науково-практичний журнал. – Полтава, 2001. – № 2-3 / 15-16/. – С. 28-32.
  49. Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
  50. Финансовый менеджмент: теория и практика/ Под ред. Стояновой Е.С.- М.: Перспектива, 1999 – 348 с.
  51. Чечетов М., Мендрул О. — Корпоративне управління в умовах економічної трансформації // Економіка України. – 2001. — №4. – С. 10-19.
  52. Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
  53. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 1998, С. 68.
  54. Экономический анализ хозяйственной деятельности: Учебник для экон. вузов / Под ред. А. Д. Шеремета. – М.: Экономика, 1979. – 376 с.

 

 

Додатки

 

Додаток А

    Додаток    
    до Положення (стандарту)
    бухгалтерського обліку 2
        Коди
  Дата (рік, місяць, число)  
  Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” за ЄДРПОУ  
  Територія за КОАТТУ  
  Орган державного управління за СПОДУ  
  Галузь за ЗКГНГ  
  Одиниця виміру: тис. грн.      
  Баланс      
                                          на 1  січня            200 3 року  
      Форма № 1  
      Код за ДКУД 1801001
    Код На початок На кінець
  Актив рядка звітного звітного
      періоду періоду
  1 2 3 4
  1. Необоротні активи      
  Нематеріальні активи:      
  залишкова вартість 0 10 300 310
  первісна вартість 0 11 330 350
  Знос 0 12 30 40
  Незавершене будівництво 0 20 1200 2100
  Основні засоби:      
  залишкова вартість 0 30 609,15 2627,2
  первісна вартість 0 31 1109,15 3257,2
  Знос 0 32 500 630
  Довгострокові фінансові інвестиції :      
  які обліковуються за методом участі      
  в капіталі інших підприємств 0 40 110 100
  інші фінансові інвестіції 0 45 20 10
  Довгострокова дебіторська заборго-      
  Ваність 0 50    
  Відстрочені податкові активи 0 60    
  Інші необоротні активи 0 70    
  Усього за розділом 1. 0 80 2239,15 5150,2
  2. Оборотні активи      
  Запаси:      
  виробничі запаси 100 400 450
  Тварини на вирощуванні та відгодівлі 110    
  незавершене виробництво 120 10 60
  готова продукція 130 20 78
  товари 140 1300 1400
  Векселі одержані 150 150 170
  Дебіторська заборгованість за товари,      
  Роботи, послуги:      
  чиста реалізаційна вартість 160 300 320
  первісна вартість 161 340 360
  резерв сумнівних боргів 162 40 40
  Дебіторська заборгованість за розра-      
  хунками:      
  з бюджетом 170 7  
  за виданими авансами 180 35 12
  з нарахованих доходів 190    
  із внутрішніх розрахунків 200    
  Інша поточна дебіторська заборгова-      
  ність 210 20 3
  Поточні фінансові інвестиції 220 50 20
  Грошові кошти та їх еквіваленти :      
  у національній валюті 230 70 201
  в іноземній валюті 240 120 5
  Інші оборотні активи 250 10  
  Усього за розділом 2. 260 2492 2719
  3. Витрати майбутніх періодів 270 50 70
  БАЛАНС 280 4781,15 7939,2
    Код На початок На кінець
  Пасив рядка звітного звітного
      періоду Періоду
  1 2 3 4
  1. Власний капітал      
  Статутний капітал 300 3600 3600
  Пайовий капітал 310    
  Додатковий вкладений капітал 320    
  Інший додатковий капітал 330 180 3049
  Резервний капітал 340 50 70
  Нарозподілений прибуток (непокритий      
  збиток) 350 111,15 67,2
  Неоплачений капітал 360 30 10
  Вилучений капітал 370    
  Усього за розділом 1. 380 3911,15 6776,2
  2. Забеспечення наступних витрат      
  і платежів      
  Забеспечення виплат персоналу 400 10 6
  Інші забеспечення 410 2  
  Цільове фінансування 420 10  
  Усього за розділом 2. 430 22 6
  3. Довгострокові зобов,язання      
  Довгострокові кредити банків 440 200 250
  Інші довгострокові фінансові      
  зобов,язання 450    
  Відстрочені податкові зобов,язання 460   50
  Інші довгострокові зобов,язання 470 20  
  Усього за розділом 3. 480 220 300
  4. Поточні зобов,язання      
  Короткострокові кредити банків 500 120 190
  Поточна заборгованість за довгостро-      
  ковими зобов,язаннями 510 20 20
  Векселі видані 520 60 130
  Кредиторська заборгованість за това-      
  ри, роботи, послуги 530 250 225
  Поточні зобов,язання за розрахунками:      
  з одержаних авансів 540 50 110
  з бюджетом 550 10 20
  з позабюджетних платежів 560 3 4
  зі страхування 570 7 3
  з оплати праці 580 18 10
  з участниками 590 30 35
  із внутрішніх розрахунків 600    
  Інші поточні зобов,язання 610 10  
  Усього за розділом 4. 620 578 747
  5. Доходи майбутніх періодів 630 50 110
  БАЛАНС 640 4781,15 7939,2
                                                       Керівник                     М.П.

Додаток Б

 

         
    Додаток    
    до Положення (стандарту)
    бухгалтерського обліку 3  
         
        Коди
  Дата (рік, місяць, число)  
  Підприємство  ЗАТ “Перший Київський молочний завод” за ЄДРПОУ  
  Територія за КОАТТУ  
  Орган державного управління за СПОДУ  
  Галузь   за ЗКГНГ  
  Вид економічної діяльності за КВЕД  
  Одиниця виміру: тис. грн.      
         
    Звіт    
                                                                   про фінансові результати  
                                                                       за     рік      2002 року  
      Форма № 2  
      Код за ДКУД 1801003
         
    1.Фінансові результати  
         
                      Стаття Код За звітний За попередній
    рядка    період       період
  1 2 3 4
  Дохід (виручка) від реалізації продукції 0 10 1236 1114,9
  Податок на додану вартість 0 15 206 185,82
  Акцизний збір 0 20    
    0 25    
  Інші вирахування з доходу 0 30    
  Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції 0 35 1030 929,08
  Собівартість реалізованої продукції 0 40 629,4 541,1
  Валовий:      
   прибуток 0 50 400,6 387,98
   збиток 0 55    
  Інші операційні доходи 0 60    
  Адміністративні витрати 0 70 249,4 207,6
  Витрати на збут 0 80 119,9 83,2
  Інші операційні витрати 0 90 0,3 0,5
  Фінансові результати від операційної діяльності:      
  прибуток 100 31 96,68
  збиток 105    
  Дохід від участі в капіталі 110    
  Інші фінансові доходи 120    
  Інші доходи 130 65 62,1
  Фінансові витрати 140    
  Втрати від участі в капіталі 150    
  Інші витрати 160    
  Фінансові результати від звичайної діяльності      
  до оподаткування:      
  прибуток 170 96 158,78
  збиток 175    
  Податок на прибуток від звичайної діяльності 180 28,8 47,64
  Фінансові результати від звичайної діяльності      
  прибуток 190 67,2 111,15
  збиток 195    
  Надзвичайні:      
  доходи 200    
  витрати 205    
  Податки з надзвичайного прибутку 210    
  Чистий:      
  прибуток 220 67,2 111,15
  збиток 225    
         
    2. Елементи операційних витрат
  Найменування показника Код За звітний За попередній
    рядка    період       Період
  1 2 3 4
  Матеріальні затрати 230    
  Витрати на оплату праці 240    
  Відрахування на соціальні заходи 250    
  Амортизація 260    
  Інші операційні витрати 270    
  Разом 280    
         
    3. Розрахунок показників прибутко-
    вості акцій  
  Назва статті Код За звітний За попередній
    рядка    період       період
  1 2 3 4
  Середньорічна кількість простих акцій 300    
  Скоригована середньорічна кількість простих акцій 310    
  Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію 320    
  Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну      
  просту акцію 330    
  Дивіденти на одну просту акцію 340    
         
  М.П.      
                                                       Керівник  
                                  Головний бухгалтер      

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.