Зміст
1.1. Сучасні технології управління. 5
2.1. Техніко-економічна характеристика підприємства. 15
2.2. Аналіз використання сучасних управлінських технологій на підприємстві21
2.3. Ефективність використання сучасних управлінських технологій на підприємстві26
Список використаних джерел. 40
Вступ
Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств готельного господарства, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам готельного господарства для того, щоб вижити, необхідно правильно визначити свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності та отримання прибутку.
Україна, володіючи численними історичними та культурними цінностями, унікальними рекреаційними ресурсами, зможе досягти значного економічного ефекту в туристичному бізнесі. Якщо в розвинених країнах ця галузь діяльності перетворилась на індустрію туризму, то Україна робить лише перші кроки в цьому напрямі.
Важливою складовою туристичної діяльності є готельне господарство. Розвиток вітчизняного та міжнародного туризму значною мірою пов’язується з рівнем матеріально-технічної бази, розгалуженість та різноманітністю мережі, якістю обслуговування в готельному господарстві. Саме підприємства готельного господарства виконують одну з основних функцій у сфері обслуговування туристів: забезпечують їх сучасним житлом і побутовими послугами.
В даний час в нашій країні індустрія гостинності розвинута не належним чином. Рівень обслуговування туристів в підприємствах готельного господарства не відповідає світовому рівню. Підприємства готельного господарства потребують значного оновлення своїх послуг. Саме тому в даний час вирішальне значення в забезпеченні ефективності готельного підприємства відіграють сучасні управлінські технології.
Саме тому тема курсової роботи “Впровадження сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства” є досить актуальною.
Метою роботи є дослідження стану впровадження управлінських технологій на базовому підприємстві, а також розробка пропозицій по вдосконаленню цієї діяльності.
Здійснення поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— розгляду теоретичних основ використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства;
— аналізу використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства;
— пошуку шляхів вдосконалення використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства.
Предметом роботи є сучасні управлінські технології базового підприємства.
Об’єктом дослідження є підприємство готель “Україна”.
Теоретичну та методологічну базу дослідження питань з управління ефективністю господарської діяльності підприємства склали закони України, наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області управлінської діяльності підприємств, менеджменту, економіки Балабанов І.Т., Забалдіна Ю.Б., Анипін В. М., Василенко В.О., Данильченко І. В., Ільдеменов С. В., Завлін П.Н., Ільєнкова С. Д. та інших, а також фінансова звітність готелю “Україна”.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний) обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Теоретичні основи використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства
1.1. Сучасні технології управління
В даний час в Україні першорядного значення набуває впровадження передових організаційно-управлінських технологій в таку важливу її соціально-економічну сферу господарства як готельний бізнес. Наша країна перейшла до ринкових відносин у час, коли на міжнародному ринку сталися суттєві зміни в туристичній галузі, важливою складовою якої є готельний сервіс. Актуальність завдань щодо формування й впровадження новітніх організаційно-управлінських засад зростає з поглибленням процесів входження України до високо розвиненого соціально-економічного, культурного й правового поля Європи й світу, в цілому вже опанованого
…
характеристики, що необхідно враховувати при поділі виробничих процесів між працівниками. Висококваліфікована індивідуальна праця вимагає інших умов, ніж некваліфікована;
— поділ складних робіт на окремі операції, їх спеціалізація і стандартизація.
Реалізація зазначених принципів в діяльності підприємств дозволяє знизити витрати на виробництво послуг, на які припадає значна питома вага у загальній собівартості послуг готельного бізнесу.
Розділ 2. Аналіз використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства
2.1. Техніко-економічна характеристика підприємства
Готель «Україна» один із кращих готелів столиці України, розташований у самому центрі міста за адресою вул. Пушкінська, 5/7. Рік введення в експлуатацію — 1908. На восьми поверхах готелю знаходиться 179 місць проживання.
У готелі затишні та комфортабельні двомісні, одномісні номери, включаючи люкси. Усі вони оснащені зручними меблями з натурального дерева, виконані за спеціальними замовленнями.
В готелі «Україна» працюють ресторани і бари. Ресторани пропонують організацію обслуговування прийомів, банкетів, фуршетів, презентацій, весіль і інших торжеств та церемоній.
Для зручності роботи ділових людей надаються бізнеси-послуги, серед яких Інтернет, робота на комп»ютері, ксерокопіювання документів, одержання і відправлення факсів. Також надаються додаткові послуги: термінове прання, кур»єрська пошта DHL, трансфери в аеропорт та інші.
Гості можуть скористатися зручною системою онлайн-бронювання, а також послугами глобальних систем бронювання (Global Distribution Systems).
…
АПЦ = 2547 – 2468 = 79 тис. грн.
8 = 4,46 + 0,04 – 75,5 + 79.
Тобто, в 2003 році прибуток від реалізації послуг, отриманих за рахунок використання сучасних управлінських технологій, зріс порівняно з 2002 на 8 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зріс на 4,46 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 0,04 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшився на 75,5 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації послуг зріс на 79 тис. грн..
Отже, послуги, що отримані в процесі впровадження сучасних управлінських технологій, готелем мають тенденцію до зростання.
Розділ 3. Шляхи вдосконалення використання сучасних управлінських технологій на підприємстві готельного господарства
При використанні сучасних управлінських технологій в готелі “Україна” особлива увага повинна приділятися підвищенню рівня гостинності. Без відчуття, що про неї піклуються, людина, що переступила поріг готелю, є скоріше споживачем, ніж гостем, скоріше прохачем, чим постійним покупцем, скоріше неживим предметом, чим людиною. Гостинність як добрі особисті відносини персоналу до клієнтів, часто забувається і стає втраченим мистецтвом. Пояснення цьому шукають чи у поводженні службовців, чи в ігноруванні потреб клієнтів, чи в більшій зацікавленості керівників готелів в збільшенні прибутку.
Зовнішня очевидність такої омани веде до скорочення контактів клієнтів з обслуговуючим персоналом. Стратегія здавалася проста: якщо гість скаржиться на відсутність люб»язності з боку службовців, потрібно скоротити контакти гостей з обслуговуючим персоналом — так почалася ера самообслуговування, викликана до життя тенденцією заміни службовців машинами. Завдяки новим технологіям, що почали використовуватися в готелі “Україна” з»явилася можливість нагодувати тисячі людей, у лічені хвилини зробити бронювання в готелі і т.п. Захопленість технологічними нововведеннями приводить до переконання, що всі контакти між клієнтами і персоналом можна звести в мінімуму й у такий спосіб вирішити проблему ввічливості і гостинності.
…
— устаткування стоянок і гаражів для транспортних засобів і т.д.
Висновки
В Україні досить важливим є питання впровадження сучасних управлінських технологій в сферу готельного бізнесу. На сучасному етапі функціонування підприємств готельного бізнесу виникають об»єктивні фактори, що ускладнюють процеси прийняття управлінських рішень, в умовах прискореного темпу суспільно-політичного життя.
Здійснюючи процес управління, менеджер забезпечує найефективніше використання матеріальних і людських ресурсів організації для досягнення поставленої перед нею мети, що передбачає задоволення матеріальних потреб працівників, розвиток бізнесу, вирішення інших соціальних проблем.
Якість управління діяльністю колективів залежить насамперед від ретельного підбору адміністративного апарату. Управлінська робота відноситься до такої сфери людської діяльності, що потребує від працівника специфічних особистих якостей, які засвідчують професійну придатність щодо такої роботи.
Дослідження взаємозв»язку і взаємодії «нова послуга — нова технологія управління» відкриває широкі можливості для виявлення деяких важливих закономірностей розвитку інновацій, джерел їхнього виникнення. факторів, їх визначальних і відповідних соціально-економічних результатів. Результатом впровадження сучасних управлінських технологій є нововведення, а їхнє впровадження в господарську практику визначається як нововведення, тобто з моменту прийняття до поширення новація здобуває нову якість стає інновацією.
Протягом 2002-2003 років в готелі “Україна” проводилася інноваційна діяльність з впровадження сучасних управлінських технологій. В готелі протягом цього періоду було введено ряд нових послуг та обновлено існуючі послуги. В готелі “Україна” було проведено інновації, відносно послуг проживання, обслуговування, транспорту та зв’язку.
Що стосується послуг проживання, то в готелі була проведена робота з покращення умов проживання шляхом переобладнання частини номерів в номери “Люкс”. Це дало змогу в 2003 році підвищити вартість проживання та отримати доходу від реалізації цих послуг на 23 тис. грн. (5,41%).
В 2003 році порівняно з 2002 зріс обсяг реалізації нових послуг обслуговування, до складу яких входить використання нових технологій в ресторанному господарстві, використання сучасної техніки в прибиранні кімнат, при пранні та в хімчистці. Дохід від нових послуг з обслуговування проживаючих зріс на 51 тис. грн. (9,73%).
В 2002-2003 роках в готелі “Україна” було розширено транспортні послуги. Готелем було придбано сучасні автобуси, що дало змогу організовувати для проживаючих цікаві екскурсії по м. Києву та Україні.
Розвиток нових транспортних послуг в 2003 році дав змогу реалізувати на 100 тис. грн. (10,56%) послуг більше ніж в 2002 році.
Також готель “Україна” має значні нововведення в галузі зв’язку. В готелі встановлено сучасні телефони-автомати для міжміського та міжнародного телефонного зв’язку, також є можливість зателефонувати прямо з номера. В готелі “Україна” створено нові послуги з роботи в мережі Інтернет. В 2003 році порівняно з 2002 роком обсяг реалізації нових послуг зв’язку зріс на 108 тис. грн.. (29,27%). Загалом в 2003 році порівняно з 2002 роком обсяг реалізації послуг, що були отримані за рахунок використання сучасних управлінських технологій, зріс на 282 тис. грн. (12,45%).
В 2002 підприємство отримало прибутку від реалізації нових послуг в сумі 45 тис. грн., рентабельність реалізації нових послуг при цьому складала відповідно 1,99%. В 2003 році за рахунок збільшення виручки від реалізації нових послуг на 282 тис. грн. вдалося отримати чистого прибутку від реалізації нових послуг 53 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації нових послуг зросла на 0,09% і становить 2,08%.
Прибутковість реалізації нових послуг в 2003 році зростає, також зростають прибутковості загального капіталу, оборотного капіталу та власного капіталу за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства від реалізації нових послуг. Рівень прибутковості загального капіталу зріс в 2003 році на 0,00225 порівняно з 2002 роком. Також зросли показники прибутковості власного та оборотного капіталу в 2003 році в порівнянні з 2002 роком відповідно на 0,00317 та 0,00349. Зростання рівня прибутковості відбулося за рахунок збільшення чистого прибутку від реалізації нових послуг в 2003 році порівняно з 2002 роком.
При використанні сучасних управлінських технологій в готелі “Україна” особлива увага повинна приділятися підвищенню рівня гостинності. Резерви збільшення прибутку та покращення рентабельності готелю “Україна” існують за рахунок збільшення обсягу реалізації послуг, зниження собівартості послуг, підвищення якості наданих послуг, реалізація послуг на більш вигідних ринках збуту.
Сучасні управлінські технології в готелі “Україна” повинні бути направлені на розвиток послуг проживання, обслуговування, транспортних послуг та послуг зв’язку. В готелі “Україна” потрібно проводити інноваційну діяльність з розвитку послуг проживання. В готелі потрібно проводити роботу з покращення умов проживання шляхом переобладнання частини номерів в номери “Люкс”. В 2004 році підприємство планує обладнати 10 номерів “Люкс”, встановивши в номерах кондиціонери, відео- та аудіо-системи. В готелі “Україна” в 2004 році планується розширити транспортні послуги. Готелю потрібно буде придбати 2 нових сучасних автобуси, що дасть змогу збільшити кількість туристичних екскурсій по м. Києву та Україні. Також планується в 2004 році взяти в оренду пароплав з метою проведення подорожей по Дніпру. Також в готелі “Україна” в 2004 році планується впровадження сучасних управлінських технологій в галузі зв’язку. В 2004 році планується забезпечити всі номери “Люкс” виділеним каналом зв’язку для надання проживаючим послуг Інтернету. Великі комунікативні можливості для підприємства і менеджменту відкриваються за умов приєднання готелю до системи Internet.
Список використаних джерел
- Василенко В.А., Мельник И.Е. Стратегии и инновации в системе менеджмента: Учебное пособие. — М.: МГИУ, 2001. — 418с.
- Василенко В.О. Теорія та практика розробки управлінських рішень. Навчальний посібник — Киів: ЦУЛ, 2002. — 420 с.
- Василенко В.О., Ткаченко ТІ. Стратегічний менеджмент. Навчальний посібник — Киів: ЦУЛ, 2003. — 396 с.
- Виханский О.С., Наумов Л.И. Менеджмент. 2-е изд. — М.: Фирма Гардарика, 1996. – 248 с.
- Герчикова И.Н. Менеджмент. Учебник. Второе изд., перераб. и дополи.- М.: ЮНИТИ, 1995.- 408 с.
- Глухов В.В. Основы менеджмента.— Санкт-Петербург: Специальная литература, 1995.— 327 с.
- Глущенко В.В., Захарова Е.В., Тихомиров Ю.В. Теория управления: Учебный курс.- М.: ВЕСТНИК, 1997.- 332 с.
- Гребнев Е. Т. Управление нововведениями. — М.: Экономика, 1995. – 347 с.
- Кабушкин Н.И., Бондаренко Г.А. Менеджмент гостиниц и ресторанов: Учеб. пособие. – Мн.: ООО “Новое знание”, 2000. –216 с.
- Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 264 с.
- Круглова Н.Ю. Инновационный менеджмент: Учебное пособие.2-е изд. Доп. — М.: Издательство РДЛ, 2001. — 352 с.
- Кузьмін О.Е. Сучасний менеджмент: Навч. прикладний посібник.— Львів: Центр Європи, 2002.— 176 с.
- Менеджмент & менеджер. Корпоративный стиль. №1. 2002.
- Менеджмент организации. Учебное пособие / Под ред. д. е. н. проф. З.П. Румянцевой и д. э. н., проф. Н.А. Саламатина.— М.: ИНФРА-М, 1996.- 432 с.
- Морозов Ю.П. Инновационный менеджмент. Учеб. пособие для вузов. — М.: ЮНИТИ — ДАНА, 2001. — 446 с.
- Павленко И. С. Государственная инновационная политика // Бизнес-Информ, 1997, №1.
- Покропивный С. Инновационный менеджмент в рыночной системе хозяйствования // Экономика Украины, 1995. №2.
- Поршнев А. Г. Управление инновациями в условиях перехода к рынку. — М.: РИУЛО, Мегаполис — Контакт, 1993. – 267 с.
- Сухоруков АЛ. Економіка та організація інноваційної діяльності. К.: інститут муніципального менеджменту та бізнесу. 2001. — 184с.
- Туризм и гостиничное хозяйство. Учебник / Под ред. Чудновского А. Д. – М.: Ассосиация авторов и издателей “Тандем”, 2000. – 400 с.
- Фатхутдинов Р.А. Инновационный менеджмент. — СПб.: Питер, 2002. — 400 с.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство Готель «Україна» | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 2004 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 4 | 8 | |
первісна вартість | 0 11 | 5 | 10 | |
Знос | 0 12 | 1 | 2 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 11 | 18 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 1462 | 1284 | |
первісна вартість | 0 31 | 2932 | 2974 | |
Знос | 0 32 | 1470 | 1690 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 50 | ||
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 1477 | 1360 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 35 | 41 | |
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 287 | 271 | |
готова продукція | 130 | 63 | 72 | |
товари | 140 | 928 | 1112 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 247 | 290 | |
первісна вартість | 161 | 247 | 290 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | 1 | 2 | |
за виданими авансами | 180 | 3 | 3 | |
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | 20 | 23 | |
Поточні фінансові інвестиції | 220 | |||
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 15 | 29 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 1599 | 1843 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | |||
БАЛАНС | 280 | 3076 | 3203 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | Періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 1600 | 1600 | |
Пайовий капітал | 310 | 699 | 739 | |
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | 238 | 280 | |
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 69 | 71 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 2606 | 2690 | |
2. Забезпечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | |||
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | |||
Усього за розділом 2. | 430 | 0 | 0 | |
3. Довгострокові зобов’язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | |||
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | |||
Усього за розділом 3. | 480 | 0 | 0 | |
4. Поточні зобов’язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | |||
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | 11 | 70 | |
Кредиторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги | 530 | 186 | 164 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | 30 | 24 | |
з бюджетом | 550 | 99 | 91 | |
з позабюджетних платежів | 560 | 8 | 10 | |
зі страхування | 570 | 31 | 36 | |
з оплати праці | 580 | 88 | 97 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | 17 | 21 | |
Усього за розділом 4. | 620 | 470 | 513 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | |||
БАЛАНС | 640 | 3076 | 3203 | |
Керівник М.П. |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство Готель «Україна» | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2003 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 4364 | 4561 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 727 | 760 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 3637 | 3801 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 1245 | 1400 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 2392 | 2401 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 13 | 20 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 1983,0 | 1990 | |
Витрати на збут | 0 80 | 304 | 310 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | 3 | 2 | |
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 115 | 119 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | |||
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 115 | 119 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 35 | 36 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 80 | 83 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 80 | 83 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | |||
Витрати на оплату праці | 240 | |||
Відрахування на соціальні заходи | 250 | |||
Амортизація | 260 | |||
Інші операційні витрати | 270 | |||
Разом | 280 | |||
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденди на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник |