Зміст
1. Економічна сутність капіталу підприємства та його види. 5
2. Фактори, що визначають обсяг та структуру капіталу підприємства. 12
3. Показники ефективності управління капіталом підприємства. 18
4. Аналіз ефективності управління капіталом підприємства ТОВ “Аква” 21
5. Методика планування капіталу підприємства. 31
6. Вдосконалення управління капіталом підприємства. 35
Список використаних джерел. 42
Вступ
Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності та отримання прибутку.
Фінансовий стан підприємства визначається розміщенням і використанням його коштів. Фінансовий стан підприємства характеризується забезпеченістю власними обіговими коштами, станом нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, станом та динамікою дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотністю коштів, платоспроможністю та іншими підсумками фінансово-господарської діяльності підприємства, які дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.
Капітал є однією з основних економічних категорій, які характеризують діяльність будь-якого підприємства. Тому управління капіталом є важливим завданням загальної системи управління господарською діяльністю підприємства. Капітал є досить багатогранною категорією, оскільки може виступати у різноманітних формах. Наслідком цього є постійний рух капіталу, перетворення із однієї форми в іншу з паралельним функціонуванням, що є головною особливістю капітал.
Основною метою управління капіталом на підприємстві є його оптимізація, тобто процес вибору найкращих форм його організації на підприємстві з урахуванням умов і особливостей здійснення його господарської діяльності.
Саме тому тема курсової роботи “Капітал підприємства та аналіз ефективності управління ним” є досить актуальною.
Метою дипломної роботи є оцінка стану управління капіталом на досліджуваному підприємстві.
Досягнення поставленої мети здійснювалося шляхом:
— вивчення економічної сутності капіталу підприємства та його видів;
— розгляду факторів, що визначають обсяг та структуру капіталу підприємства;
— розгляду показників ефективності управління капіталом підприємства;
— проведення аналізу ефективності капіталу базового підприємства;
— розгляду методики планування капіталу підприємства;
— вдосконалення управління капіталом підприємства.
Предметом дослідження є особливості управління капіталом ТОВ “Аква” .
Об»єктом дослідження є капітал ТОВ “Аква”.
Теоретичну основу дослідження питання ефективності капіталу підприємства склали наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, таких як: Бланк І. О., Коробов М.Я., Поддєрьогін А.М., Жданов С. А., Ізмайлова К.В., Ковбасюк М.Р., Лахтіонова Л. А., Шеремет А. Д. та інших, закони України, фінансова звітність ТОВ “Аква”.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Економічна сутність капіталу підприємства та його види
Капітал — одна з фундаментальних економічних категорій, сутність якої наукова думка з»ясовує протягом ряду століть. Термін «капітал» походить від латинського «capitalis», що означає основний, головний. У початкових роботах економістів капітал розглядався як основне багатство, основне майно. В міру розвитку економічної думки це первісне абстрактне й узагальнене поняття капіталу наповнялося конкретним змістом, що відповідає пануючій парадигмі економічного аналізу розвитку суспільства.
Поняття “капітал” багатозначне. Воно може розглядатися в теоретичному та прикладному аспекті. Теоретичний аспект: капітал – це специфічна економічна категорія, яка в економічній теорії визначається як
…
підприємців на встановлені державою тверді «правила гри» в економіці, у першу чергу, на невиправдано високий рівень оподатковування підприємницької діяльності. Ріст обсягу використання «тіньового» капіталу в господарській діяльності підприємств служить для держави своєрідним індикатором низької ефективності прийнятих рішень в області податкового регулювання використання капіталу в підприємницькій діяльності з позицій дотримання паритету інтересів як держави, так і власників капіталу.
2. Фактори, що визначають обсяг та структуру капіталу підприємства
Успіх управління підприємством прямо залежить від структури капіталу. Структура капіталу може сприяти чи перешкоджати зусиллям підприємства по збільшенню його активів. Вона також прямо впливає на норму прибутку, оскільки компоненти прибутку з фіксованим відсотком, виплачувані по боргових зобов»язаннях, не залежать від прогнозованого рівня активності підприємства [35, c. 135]. Якщо підприємство має високу частку боргових виплат, можливі утруднення з пошуком додаткових капіталів.
Вважається аксіомою, що структура капіталу повинна відповідати виду
…
де: Тоб — тривалість одного обороту в днях;
Д — кількість днів у періоді;
(3.6)
коефіцієнт закріплення оборотних коштів, що є зворотним коефіцієнту обертання:
(3.7)
Він показує величину оборотних коштів на 1 грн. реалізованої продукції.
4. Аналіз ефективності управління капіталом підприємства ТОВ “Аква”
Товариство з обмеженою відповідальністю “Аква” створено з метою надання послуг, робіт, задоволення громадських потреб у його продукції, здійснення виробничої, комерційної, посередницької діяльностей та їх реалізації. Основними напрямками діяльності товариства є: торгівля і послуги, виробничо-господарська діяльність, фінансово-економічна діяльність, рекламно-видавнича-діяльність, зовнішньоекономічна діяльність.
ТОВ “Аква” знаходиться за адресою м. Київ, вул. Солом’янська, 2.
Проаналізуємо склад і структуру активів підприємства протягом 2000-2002 років.
…
еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (2,59%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (4,47%). В структурі оборотних активів зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн.
В результаті зменшення величини прибутку, за рахунок збільшення рівня витрат підприємства, в 2002 році порівняно з 2001 на 43,95 тис. грн. знизилася прибутковість реалізації на 0,0544 пункта, рівень прибутковості загального капіталу зменшився в 2002 році порівняно з 2001 роком на 0,0133 пункти, також зменшилися показники прибутковості необоротних та оборотних активів відповідно на 0,0338 та 0,019 пунктів. Прибутковість власного капіталу також зменшилася на 0,01648 пункти. Це свідчить про погіршення ефективності управління капіталом ТОВ “Аква”.
5. Методика планування капіталу підприємства
Розглянемо методику планування оптимальності складу капіталу ТОВ “Аква” з позицій ефективності господарської діяльності. Така оптимізація складу активів підприємства спрямованазоднієїсторони на забезпечення майбутнього повного корисного використання окремих їхніх видів, а з іншого боку — на підвищення сукупної потенційної їхньої здатності генерувати операційний прибуток. Процес цієї оптимізації здійснюється по наступним трьох етапах:
На першому етапіоптимізується співвідношення сукупних розмірів необоротних і оборотних активів підприємства, використовуваних у процесі його операційної діяльності.
….
Як показують результати планування ефективності управління капіталом, прибутковість реалізації зросте в 2003 році порівняно з 2002 р. на 0,0677 за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства в більшій мірі ніж зросте виручка від реалізації. Рівень прибутковості загального капіталу зросте в 2003 році на 0,0125 за рахунок збільшення чистого прибутку. Також збільшаться показники прибутковості оборотних та необоротних активів. Це свідчить про підвищення ефективності управління активами в ТОВ “Аква”.
Висновки
За результатами проведеної роботи можна зробити практичні та теоретичні висновки.
Капітал у буквальному розумінні означає головну суму коштів, необхідних для започаткувати та здійснення виробництва (діяльності). Власник капіталу, купуючи на ринку товари — робочу силу й засоби виробництва, — поєднує їх у процесі праці й після реалізації створеної продукції (наданих послуг) одержує більшу вартість, ніж була ним авансована.
Cтруктура капіталу повинна відповідати виду діяльності і вимогам компанії. Співвідношення позикових коштів і ризикового капіталу повинне бути таким, щоб забезпечити акціонерам задовільну віддачу від інвестицій. Гнучкість у зміні структури капіталу може бути необхідним елементом успіху. Звичайно легше домовитися про короткострокові позики, ніж про середньо- і довгострокові. Короткостроковий капітал може забезпечити очікувані і неочікувані коливання потоку наявних коштів, тоді як середній довгостроковий капітал потрібен в основному для тривалих інвестиційних проектів.
Серед показників ефективності діяльності господарюючого суб»єкта важливе місце за умов ринку посідають показники ефективності використання капіталу, які відображають швидкість (прискорення або уповільнення) руху капіталу та його віддачу.
У світовій практиці широкого застосування набув узагальнюючий показник міри ефективності використання капіталу — прибутковість (дохідність, рентабельність).
Поряд з віддачею капіталу його обертання є одним із важливих показників, що характеризує інтенсивність використання засобів підприємства.
На підприємстві ТОВ “Аква” в 2002 році відбулося зростання необоротних активів на 2911,1 тис. грн. Якщо в 2001 році їх було 2239,15 тис. грн., що становило 46,83% від загальної вартості майна, то в 2002 році їх вартість була уже 5150,2 тис. грн., що збільшило їх питому вагу в складі активів на 18,04%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але в абсолютному виразі їх величина зросла на 247 тис. грн. Якщо в 2001 році оборотні активи становили загалом 2789 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби — 1880 тис. грн. (39,32%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (4,18%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (8,62%); то в 2002 році оборотні активи складали 2789 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (27,18%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (2,59%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (4,47%). В структурі оборотних активів зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн.
В результаті зменшення величини прибутку, за рахунок збільшення рівня витрат підприємства, в 2002 році порівняно з 2001 на 43,95 тис. грн. знизилася прибутковість реалізації на 0,0544 пункта, рівень прибутковості загального капіталу зменшився в 2002 році порівняно з 2001 роком на 0,0133 пункти, також зменшилися показники прибутковості необоротних та оборотних активів відповідно на 0,0338 та 0,019 пунктів. Прибутковість власного капіталу також зменшилася на 0,01648 пункти. Це свідчить про погіршення ефективності управління капіталом ТОВ “Аква”.
Процес цієї оптимізації активів підприємства здійснюється по наступним трьох етапах:
На першому етапіоптимізується співвідношення сукупних розмірів необоротних і оборотних активів підприємства, використовуваних у процесі його операційної діяльності.
На другому етапі оптимізується співвідношення між активною і пасивною частиною необоротних активів.
На третьому етапі оптимізується співвідношення трьох основних видів оборотних активів — суми запасів товарно-матеріальних цінностей; суми дебіторської заборгованості; суми грошових активів.
На підприємстві ТОВ “Аква” в структурі активів потрібно збільшувати частку оборотних активів та зменшувати частку необоротних активів, це дасть змогу збільшити товарообіг підприємства в 2003 році.
Для ТОВ “Аква” в 2003 році забезпечення активів буде здійснюватися за помірним підходом. За рахунок власного капіталу та довгострокових кредитів банку буде фінансуватися постійна частина оборотних активів, що складає 50% від загальної вартості активів. За рахунок короткострокових кредитів (банківських та товарних) буде фінансуватися змінна оборотних активів. Така модель фінансування товарних запасів забезпечить допустимий рівень фінансової стійкості підприємства.
В 2003 році прибуток ТОВ “Аква” зросте порівняно з 2002 на 82,8 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 9,7 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги товарів зросте на 53,1 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшиться на 8 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації товарів зросте на 28 тис. грн..
Як показують результати планування ефективності управління капіталом, прибутковість реалізації зросте в 2003 році порівняно з 2002 р. на 0,0677 за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства в більшій мірі ніж зросте виручка від реалізації. Рівень прибутковості загального капіталу зросте в 2003 році на 0,0125 за рахунок збільшення чистого прибутку. Також збільшаться показники прибутковості оборотних та необоротних активів. Це свідчить про підвищення ефективності управління активами в ТОВ “Аква”.
Список використаних джерел
- Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.
- Закон України “Про власність”. Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 20, С. 249.
- Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
- Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
- Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
- Бандурка О.М., Коробов М.Я., Орлов П.І., Петрова К.Я. Фінансова діяльність підприємства: Підручник. — К.: Либідь, 1998. — 312 с.
- Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
- Бланк И.А. Словарь-справочник финансового менеджера. — К.: «Ника-Центр», 1998.- 480 с.
- Бланк И.А. Торговый менеджмент. – К.: УФИМБ, 1997. – 408 с.
- Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.
- Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.
- Вяткин В.Н., Хэмптон В.В., Казак А.Ю. Принятие финансовых решений в управлении бизнесом. – Екатеринбург: Издательский дом «ЯВА», 1998.
- Гарнер Д., Оуен Р., Конвей Р. Привлечение капитала. – М.: Джон Уайли энд Санз, 1995.
- Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятий // Финансы.- 1999. -№2.
- Глущенко В.В. и др. Финансово-кредитный механизм в условиях развития хозрасчета / В.В. Глущенко, В.Г. Новиков, М.Я. Коробов. — X.: Изд-во «Основа» при ХГУ, 1990. — 176 с.
- Градов А.П. Экономическая стратегия фирмы. – СПб.: Специальная литература, 1995.
- Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997.
- Гридчина М.В. Финансовый менеджмент: Курс лекций — К.: МАУП, 1999-136 с.
- Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.
- Грушко В.І., Пилипченко О.І. Фінансові ризики. Навчальний посібник. -К.: Знання: 1998. — 188 с.
- Дідик Л.М. Рейтингова оцінка підприємств. – Фінанси України, №5, 1999.- С.30.
- Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.
- Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.
- Жежера М. Порівняльна характеристика методики проведення аналізу фінансового стану підприємства в Україні та за кордоном //Економіка. Фінанси, право. – 1999. — №5.
- Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
- Ирвин Д. Финансовый контроль. – М.: Финансы и статистика, 1998.
- Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
- Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
- Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
- Ковалев А.И., Привалов В.П. Анализ финансового состояния предприятия. Издание 2-е, переработанное и дополненное. — М.: Центр экономики и маркетинга, 1997. — 192 с.
- Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. — М.: Финансы и статистика, 1999. — 768 с.
- Ковалёв В.В. Управление финансами: Учебное пособие. — М.: ФБК -ПРЕСС, 1998.-160с.
- Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 512 с.
- Ковалева A.M., Лапуста М;Г., Скамай Л.Г. Финансы фирмы: Учебник. — М.: ИНФРА-М, 2000. — 416 с.
- Кравченко Л.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі: Посібник для вузів,- Мн.: Вышэйшая школа, 1995 р.
- Ластовецький В.О., Миронюк О.В. Ефективність господарювання: оцінка, аналіз, фактори, резерви. – Чернівці., 1995
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
- Лігоненко Л., Ковальчук Г. Оцінка сплатоспроможності підприємства: Методичні підходи // Економіка, фінанси, право. – 1998. — №9.
- Нестеренко А.Г. Прибыль и рентабельность на торговом предприятии. – М., 1995.
- Павлова Л.Н. Финансовый менеджмент. Управление денежным оборотом предприятия: Учебник для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. — 400 с.
- Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
- Русак Н.А., Русак В.А. Финансовый анализ субъекта хозяйствования: Справ, пособие. — Мн.: Выш. шк., 1997. — 309 с.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
- Ткаченко Н. М. Економіко-правовий характер власного капіталу: функції і формування // Підприємство, господарство, право. Науково-практичний журнал. – 2001. — №5. – С. 109-111.
- Ткаченко Н. М. Формування і облік залученого капіталу // Регіональні перспективи. Науково-практичний журнал. – Полтава, 2001. – № 2-3 / 15-16/. – С. 28-32.
- Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
- Финансовый менеджмент: Учебник для вузов / Под ред. проф. Н.Ф. Самсонова. — М.: Финансы, ЮНИТИ, 1999. — 495 с.
- Финансы промышленности: Учебник / Д.С. Моляков и др. — М.: Финансы и статистика, 1990. — 224 с.
- Фінансовий менеджмент: Навч.-метод, посіб. / Г.Г. Кірейцев та ін. -Ж.:ЖІТІ, 2001. — 432с.
- Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
- Шмален Г. Основы и проблемы экономики предприятия. – М.: Финансы и статистика, 1996.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “Аква” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 200 3 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 300 | 310 | |
первісна вартість | 0 11 | 330 | 350 | |
Знос | 0 12 | 30 | 40 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 1200 | 2100 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 609,15 | 2627,2 | |
первісна вартість | 0 31 | 1109,15 | 3257,2 | |
Знос | 0 32 | 500 | 630 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | 110 | 100 | |
інші фінансові інвестіції | 0 45 | 20 | 10 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
Ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 2239,15 | 5150,2 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 1400 | 1450 | |
Тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 10 | 60 | |
готова продукція | 130 | 20 | 78 | |
товари | 140 | 300 | 400 | |
Векселі одержані | 150 | 150 | 170 | |
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
Роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 300 | 320 | |
первісна вартість | 161 | 340 | 360 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | 40 | 40 | |
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | 7 | ||
за виданими авансами | 180 | 35 | 12 | |
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | 20 | 3 | |
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 50 | 20 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 70 | 201 | |
в іноземній валюті | 240 | 120 | 5 | |
Інші оборотні активи | 250 | 10 | ||
Усього за розділом 2. | 260 | 2492 | 2719 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 50 | 70 | |
БАЛАНС | 280 | 4781,15 | 7939,2 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | Періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3600 | 3600 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | 180 | 3049 | |
Резервний капітал | 340 | 50 | 70 | |
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 111,15 | 67,2 | |
Неоплачений капітал | 360 | 30 | 10 | |
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 3911,15 | 6776,2 | |
2. Забеспечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забеспечення виплат персоналу | 400 | 10 | 6 | |
Інші забеспечення | 410 | 2 | ||
Цільове фінансування | 420 | 10 | ||
Усього за розділом 2. | 430 | 22 | 6 | |
3. Довгострокові зобов,язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 200 | 250 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов,язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов,язання | 460 | 50 | ||
Інші довгострокові зобов,язання | 470 | 20 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 220 | 300 | |
4. Поточні зобов,язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 120 | 190 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов,язаннями | 510 | 20 | 20 | |
Векселі видані | 520 | 60 | 130 | |
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 250 | 225 | |
Поточні зобов,язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | 50 | 110 | |
з бюджетом | 550 | 10 | 20 | |
з позабюджетних платежів | 560 | 3 | 4 | |
зі страхування | 570 | 7 | 3 | |
з оплати праці | 580 | 18 | 10 | |
з участниками | 590 | 30 | 35 | |
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | 10 | ||
Усього за розділом 4. | 620 | 578 | 747 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 50 | 110 | |
БАЛАНС | 640 | 4781,15 | 7939,2 | |
Керівник М.П. |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “Аква” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2002 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 1236 | 1114,9 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 206 | 185,82 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 1030 | 929,08 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 629,4 | 541,1 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 400,6 | 387,98 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | |||
Адміністративні витрати | 0 70 | 249,4 | 207,6 | |
Витрати на збут | 0 80 | 119,9 | 83,2 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | 0,3 | 0,5 | |
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 31 | 96,68 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | |||
Інші доходи | 130 | 65 | 62,1 | |
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 96 | 158,78 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 28,8 | 47,64 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 67,2 | 111,15 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 67,2 | 111,15 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | |||
Витрати на оплату праці | 240 | |||
Відрахування на соціальні заходи | 250 | |||
Амортизація | 260 | |||
Інші операційні витрати | 270 | |||
Разом | 280 | |||
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденти на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |