Курсова робота Управління резервами підприємства

Зміст

 

Вступ………………………………………………………………………………………………… 3

 

1. Теоретичні аспекти управління резервами на підприємстві………….. 5

 

1.1. Сутність процесу управління на підприємстві……………………………. 5

 

1.2. Методи управління резервами підприємства……………………………. 10

 

2. Оцінка та аналіз діяльності підприємства…………………………………… 13

 

2.1. Техніко-економічна характеристика підприємства………………….. 13

 

2.2. Аналіз основних та залучених коштів………………………………………. 15

 

2.3. Аналіз доходів та витрат підприємства……………………………………. 18

 

2.4. Оцінка та аналіз показників ліквідності, платоспроможності та

фінансової стійкості……………………………………………………………………….. 22

 

3. Підвищення ефективності діяльності “Гранд сервіс” за рахунок виявлених резервів…………………………………………………………………………………………… 29

 

3.1. Резерви підвищення ефективності діяльності підприємства……. 29

 

3.2. Підвищення продуктивності праці на “Гранд сервіс”………………. 36

 

Висновки та пропозиції………………………………………………………………….. 40

 

Список використаних джерел…………………………………………………………. 43

 

 

Додатки

Вступ

 

 

Практика господарювання на ринкових засадах підтверджує незаперечну істину, що результативність (ефективність) будь-якої виробничо-господарської та комерційної діяльності залежить передусім від вірного та вчасного управління підприємством.

Формування та подальший розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється. Тому, як діючим, так і новим комерційним структурам для того, щоб вижити, правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку необхідно систематично аналізувати резерви підвищення ефективності діяльності.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики управління резервами підприємства.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості послуг, які споживаються, ускладненню опосередкованих зв»язків між суб»єктами ринкових відносин.

Прибуток підприємства являє собою підсумок його господарської діяльності та є джерелом його життєдіяльності. Величина прибутку залежить від росту обсягу реалізації, від зниження собівартості та якості реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг.

Саме тому тема курсової роботи “Управління резервами підприємства” є досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є проведення аналізу діяльності підприємства та пошуку резервів підвищення ефективності діяльності підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

розкрити теоретичні основи управління резервами на підприємстві;

проаналізувати фінансовий стан базового підприємства;

розглянути резерви підвищення ефективності діяльності базового підприємства.

Предметом дослідження результати діяльності базового підприємства.

В якості базового було обрано підприємство рекламне агентство «Гранд сервіс».

Теоретичну основу дослідження питань склали закони України, постанови, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Бірман Л.А.., Бойчик Н.П., Волков О.А., Старостіна А.О., Мазаракі А.А., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д., Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 

1. Теоретичні аспекти управління резервами на підприємстві

 

1.1. Сутність процесу управління на підприємстві

 

Згідно з основними положеннями тео­рії систем будь-який об»єкт, явище чи процес (включаючи підприємство) можна розглядати як систему. Під системою розумі­ють сукупність взаємозв»язаних в одне ціле елементів. Елемент системи — це частина цілого, яка в процесі аналізу не підлягає поділу на складові. Отже, будь-яка система:

по-перше, складається з двох або більшої кількості елементів;

по-друге, кожний елемент системи має властиві лише йому якості;

по-третє, між елементами системи існують зв»яз­ки, за допомогою яких вони впливають один на одного;

по-четверте, система не може існувати поза ча­сом і простором.

базуються, як правило, на наказах керівників підприємств (організацій). Вони пе­редбачають визначення конкретних завдань для виконавців, роз­поділ цих завдань між ними, контроль виконання, проведення на­рад з питань поточної діяльності фірми (підприємства, організації).

Професійно вміле застосування економічних, соціально-психо­логічних та організаційних методів управління здебільшого забез­печує достатньо ефективне господарювання.

 

2. Оцінка та аналіз діяльності підприємства

 

2.1. Техніко-економічна характеристика підприємства

 

Рекламне агентство «Гранд сервіс» засноване в лютому 1995 року. Адреса м. Київ, вул. Дегтярівська, 53, офіс 703.

Компанія пропонує широкий спектр послуг в області розробки і виготовлення рекламної, виставочної й інформаційної продукції.
Основними напрямками діяльності рекламного агентства «Гранд сервіс» є:

розробка, виготовлення і супровід виставочних на базі різних конструкторських систем;

розробка, виготовлення і монтаж комплексних систем візуальної комунікації;

реалізація елементів і конструкцій системи флексифрейм;

розробка, виготовлення і монтаж зовнішніх носіїв реклами (об»ємні літери, вивіски, фризи, покажчики і т.д.) і їхня реєстрація в органах дозвільної системи та інше.

Основні показники фінансово-господарської діяльності рекламного агентства “Гранд сервіс” наведені в додатку 3.

Проаналізувавши за додатком 3 основні показники “Гранд сервіс” бачимо, що обсяг товарообороту (виручки від реалізації) даного підприємства у звітному році виріс на 10,9% в порівнянні з минулим, що і

Для “Гранд сервіс” за 2001 рік:

 

Цей коефіцієнт показує, яка питома вага у загальній вартості майна всіх джерел засобів, які підприємство може використовувати у своїй поточній діяльності без збитку для кредиторів. Цей коефіцієнт обмежує вклади короткострокових позикових засобів. Чим вище цей коефіцієнт, тим краще для підприємства.

 

 

 

3. Підвищення ефективності діяльності “Гранд сервіс” за рахунок виявлених резервів

 

3.1. Резерви підвищення ефективності діяльності підприємства

 

 

Оцінка діяльності “Гранд сервіс” повинна проводитися на основі комплексного аналізу кінцевих підсумків його ефективності. Економічна суть ефективності підприємства полягає в тому, щоб на кожну одиницю витрат домогтися істотного збільшення прибутку. Кількісно вона виміряється зіставленням двох величин: отриманого в процесі виробництва результату і витрат живої й упредметненої праці на його досягнення.

Результати аналізу економічної діяльності можна використати як базу для вироблення планових рішень наступного розвитку. При оцінці діяльності “Гранд сервіс” варто враховувати не тільки економічні, але і соціальні результати. Їхньою особливістю є те, що вони, як правило, не піддаються кількісному виміру.

Для правильного визначення найважливіших резервів підвищення економічної ефективності підприємницької діяльності необхідно розглянути критерій і показники ефективності.

Оцінюючи критерій ефективності виробничого підприємства особлива увага варто приділяти приросту прибутку не тільки за рахунок росту обсягів рентабельної продукції, довільного збільшення цін на вироби без відповідного підвищення якості і т.п., але і її приросту за рахунок кращої роботи, росту обсягу виробництва потрібної народному господарству продукції і зниження собівартості.

На підприємстві “Гранд сервіс” найбільш ефективніше використовувати матеріальну мотивацію праці, а найменш – моральну.

 

 

 

Висновки та пропозиції

 

 

В результаті проведеного дослідження можна зробити наступні висновки :

Управління, яке (в широкому розумінні) є діяльністю, спрямо­ваною на координацію роботи інших людей (трудових колективів), також є складною системою. Диференціація та координація управ­лінської праці, формування рівнів управління здійснюються за допомогою вертикального поділу праці.

Управління фірмою (підприємством, організацією) спрямоване на людей, коло їхніх інтересів, передовсім матеріальних. Тому основою класифікації методів управління є внутрішній зміст мотивів, яки­ми керується людина у процесі виробничої чи іншої діяльності. За своїм змістом мотиви діяльності можна поділити на матеріальні, соціальні та мотиви примусового характеру. Відповідно до цього розрізняють економічні, соціально-психологічні та організаційні методи управління діяльністю підприємств.

Обсяг товарообороту (виручки від реалізації) “Гранд сервіс” у звітному році виріс на 10,9% в порівнянні з минулим, що і спричинило до зростання величини валового доходу. Так, у 2001 році доход від реалізації склав 1236 тис. грн., що на 10,9% більше ніж у 2000 році. На такий відсоток збільшилась і величина податку на додану вартість.

Негативним є зростання величини та рівня витрат, пов’язаних з операційною діяльністю підприємства:

— собівартість реалізованої продукції (товарів, послуг) з 541,1 тис. грн. до 629,4 тис. грн., у відсотках становить 16,3 %;

— адміністративних витрат з 207,6 тис. грн. до 249,4 тис. грн., що становить 20,1 %;

— витрати на збут з 83,2 тис. грн. до 119,9 тис. грн., що становить 44,1%.

Інші операційні витрати, які також складають витрати підприємства від операційної діяльності, скоротилися з 0,5 тис. грн. до 0,3 тис. грн.

Але все це спричинило зменшення показника фінансового результату від операційної діяльності з 96,6 тис. грн. до 31,0 тис. грн., у відсотках зменшення склало 67,9 %; показник рентабельності реалізації (скільки доходу припадає на одну гривню реалізованої продукції) дорівнює 71,3 %.

На формування фінансового результату від звичайної діяльності підприємства в 2001 році позитивний вплив зробила сума доходу від іншої діяльності (відсотки від фінансових інвестицій, від реалізації необоротних активів тощо), яка склала 65 тис. грн.

В зв’язку з цим рентабельність підприємства (який прибуток одержує підприємство на кожну гривню вкладеного капіталу, тобто характеризує ефективність використання наявних ресурсів підприємства) у звітному році знизилась на 46 % і склала 5,4 %.

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності “Гранд сервіс” зазнали негативних змін у звітному році порівняно з 2000 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук резервів найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню її рентабельності.

За даними “Гранд сервіс” на кінець 2001 року:

коефіцієнт фінансової незалежності на початок року склав 81,8%, на кінець року – 85,35%, тобто зріс на 3,55%;

коефіцієнт фінансової залежності навпаки зменшився на 3,55% з 18,2% до 14,65%;

коефіцієнт фінансового ризику відповідно також зменшився з 22,24% до 17,16% на 5,08%.

Зростання коефіцієнта фінансової незалежності та зменшення коефіцієнтів фінансової залежності та фінансового ризику свідчать про більш стійкий фінансовий стан “Гранд сервіс”, що склався на кінець року.

В 2001 році основну частину собівартості продукції в 61,8% займали матеріальні витрати та амортизація основних засобів 20,65%. Матеріальні витрати в 2001 році зросли на 43,9 тис. грн. та масова частка їх в повній собівартості зменшилася на 1,97%. Заробітна плата також зросла на 8,87 тис. грн., масова частка їх в повній собівартості зменшилася на 0,74%. Амортизація зросла на 22 тис. грн. в 2001 році порівняно з минулим.

На “Гранд сервіс” можна запропонувати такі напрямки для пошуку резервів підвищення ефективності діяльності:

— підвищення доходів (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг);

— зниження собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг);

— підвищення рентабельності підприємства;

— проведення управлінських впливів на персонал підприємства для досягнення підвищення ефективності;

— планування соціального розвитку колективу “Гранд сервіс” .

Перш за все необхідно запропонувати розробити оперативні заходи відносно зменшення собівартості продукції та зростання її реалізації. Для впровадження даних заходів можливі наступні дії:

— зниження витрат на придбання комплектуючих;

— зниження собівартості продукції за рахунок зменшення постійних витрат;

— зменшити ціну за рахунок зменшення собівартості продукції.

 

 

 

Список використаних джерел

 

  1. Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.
  2. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
  3. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
  4. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
  5. Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
  6. Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2001-104с.
  7. Бойчик Н. Економіка підприємства. Навч.посібник.К.Атіка,2001-298с.
  8. Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2001-280с.           
  9. Ворст Й., Ревентлоу П. Экономика фирмы. — М.: Высш.шк.,1994-272с.
  10. Гаєвська Л. Економіка, підприємства. Навч.-метод.пос. Ірпі.: Акад.ДПС, 2001-145с.
  11. Гончарук В. Развитие предприятия. М.: Дело,2001-218с.
  12. Грузинов В. Экономика предприятий. -Финансы и статистика,2001-218с.
  13. Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2001- 405с.
  14. Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
  15. Зайцев Н. Экономика промышленного предприятия. М.: инфра-М, 2000-358с.
  16. Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
  17. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
  18. Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.

 

 

Додаток 1

    Додаток    
    до Положення (стандарту)
    бухгалтерського обліку 2
        Коди
  Дата (рік, місяць, число)  
  Підприємство «Гранд сервіс» за ЄДРПОУ  
  Територія за КОАТТУ  
  Орган державного управління за СПОДУ  
  Галузь за ЗКГНГ  
  Вид економічної діяльності за КВЕД  
  Одиниця виміру: тис. грн.      
         
  Баланс      
                                         на 1 січня           200 2 року  
      Форма № 1  
      Код за ДКУД 1801001
         
    Код На початок На кінець
  Актив рядка звітного звітного
      періоду періоду
  1 2 3 4
  1. Необоротні активи      
  Нематеріальні активи:      
  залишкова вартість 0 10 300 310
  первісна вартість 0 11 330 350
  Знос 0 12 30 40
  Незавершене будівництво 0 20 1200 2100
  Основні засоби:      
  залишкова вартість 0 30 609,15 2627,2
  первісна вартість 0 31 1109,15 3257,2
  Знос 0 32 500 630
  Довгострокові фінансові інвестиції :      
  які обліковуються за методом участі      
  в капіталі інших підприємств 0 40 110 100
  інші фінансові інвестіції 0 45 20 10
  Довгострокова дебіторська заборго-      
  Ваність 0 50    
  Відстрочені податкові активи 0 60    
  Інші необоротні активи 0 70    
  Усього за розділом 1. 0 80 2239,15 5150,2
  2. Оборотні активи      
  Запаси:      
  виробничі запаси 100 400 450
  Тварини на вирощуванні та відгодівлі 110    
  незавершене виробництво 120 10 60
  готова продукція 130 20 78
  товари 140 1300 1400
  Векселі одержані 150 150 170
  Дебіторська заборгованість за товари,      
  роботи, послуги:      
  чиста реалізаційна вартість 160 300 320
  первісна вартість 161 340 360
  резерв сумнівних боргів 162 40 40
  Дебіторська заборгованість за розра-      
  хунками:      
  з бюджетом 170 7  
  за виданими авансами 180 35 12
  з нарахованих доходів 190    
  із внутрішніх розрахунків 200    
  Інша поточна дебіторська заборгова-      
  ність 210 20 3
  Поточні фінансові інвестиції 220 50 20
  Грошові кошти та їх еквіваленти :      
  у національній валюті 230 70 201
  в іноземній валюті 240 120 5
  Інші оборотні активи 250 10  
  Усього за розділом 2. 260 2492 2719
  3. Витрати майбутніх періодів 270 50 70
  БАЛАНС 280 4781,15 7939,2
    Код На початок На кінець
  Пасив рядка звітного звітного
      періоду Періоду
  1 2 3 4
  1. Власний капітал      
  Статутний капітал 300 3600 3600
  Пайовий капітал 310    
  Додатковий вкладений капітал 320 200 200
  Інший додатковий капітал 330   2859
  Резервний капітал 340 50 70
  Нарозподілений прибуток (непокритий      
  збиток) 350 111,15 67,2
  Неоплачений капітал 360 30 10
  Вилучений капітал 370 20 10
  Усього за розділом 1. 380 3911,15 6776,2
  2. Забеспечення наступних витрат      
  і платежів      
  Забеспечення виплат персоналу 400 10 6
  Інші забеспечення 410 2  
  Цільове фінансування 420 10  
  Усього за розділом 2. 430 22 6
  3. Довгострокові зобов,язання      
  Довгострокові кредити банків 440 200 250
  Інші довгострокові фінансові      
  зобов,язання 450    
  Відстрочені податкові зобов,язання 460   50
  Інші довгострокові зобов,язання 470 20  
  Усього за розділом 3. 480 220 300
  4. Поточні зобов,язання      
  Короткострокові кредити банків 500 120 190
  Поточна заборгованість за довгостро-      
  ковими зобов,язаннями 510 20 20
  Векселі видані 520 60 130
  Кредиторська заборгованість за това-      
  ри, роботи, послуги 530 250 225
  Поточні зобов,язання за розрахунками:      
  з одержаних авансів 540 50 110
  з бюджетом 550 10 20
  з позабюджетних платежів 560 3 4
  зі страхування 570 7 3
  з оплати праці 580 18 10
  з участниками 590 30 35
  із внутрішніх розрахунків 600    
  Інші поточні зобов,язання 610 10  
  Усього за розділом 4. 620 578 747
  5. Доходи майбутніх періодів 630 50 110
  БАЛАНС 640 4781,15 7939,2
                                                       Керівник                     М.П.                      
                                 Головний бухгалтер    

Додаток 2

 

         
    Додаток    
    до Положення (стандарту)
    бухгалтерського обліку 3  
         
        Коди
  Дата (рік, місяць, число)  
  Підприємство «Гранд сервіс» за ЄДРПОУ  
  Територія за КОАТТУ  
  Орган державного управління за СПОДУ  
  Галузь   за ЗКГНГ  
  Вид економічної діяльності за КВЕД  
  Одиниця виміру: тис. грн.      
         
    Звіт    
                                                                   про фінансові результати  
                                                                       за     рік     2001 року  
      Форма № 2  
      Код за ДКУД 1801003
         
    1.Фінансові результати  
         
                     Стаття Код За звітний За попередній
    рядка    період      період
  1 2 3 4
  Дохід (виручка) від реалізації продукції 0 10 1236 1114,9
  Податок на додану вартість 0 15 206 185,82
  Акцизний збір 0 20    
    0 25    
  Інші вирахування з доходу 0 30    
  Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції 0 35 1030 929,08
  Собівартість реалізованої продукції 0 40 629,4 541,1
  Валовий:      
  прибуток 0 50 400,6 387,98
  збиток 0 55    
  Інші операційні доходи 0 60    
  Адміністративні витрати 0 70 249,4 207,6
  Витрати на збут 0 80 119,9 83,2
  Інші операційні витрати 0 90 0,3 0,5
  Фінансові результати від операційної діяльності:      
  прибуток 100 31 96,68
  збиток 105    
  Дохід від участі в капіталі 110    
  Інші фінансові доходи 120    
  Інші доходи 130 65 62,1
  Фінансові витрати 140    
  Втрати від участі в капіталі 150    
  Інші витрати 160    
  Фінансові результати від звичайної діяльності      
  до оподаткування:      
  прибуток 170 96 158,78
  збиток 175    
  Податок на прибуток від звичайної діяльності 180 28,8 47,64
  Фінансові результати від звичайної діяльності      
  прибуток 190 67,2 111,15
  збиток 195    
  Надзвичайні:      
  доходи 200    
  витрати 205    
  Податки з надзвичайного прибутку 210    
  Чистий:      
  прибуток 220 67,2 111,15
  збиток 225    
         
    2. Елементи операційних витрат
  Найменування показника Код За звітний За попередній
    рядка    період      Період
  1 2 3 4
  Матеріальні затрати 230    
  Витрати на оплату праці 240    
  Відрахування на соціальні заходи 250    
  Амортизація 260    
  Інші операційні витрати 270    
  Разом 280    
         
    3. Розрахунок показників прибутко-
    вості акцій  
  Назва статті Код За звітний За попередній
    рядка    період      період
  1 2 3 4
  Середньорічна кількість простих акцій 300    
  Скоригована середньорічна кількість простих акцій 310    
  Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію 320    
  Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну      
  просту акцію 330    
  Дивіденти на одну просту акцію 340    
         
  М.П.            
                                                       Керівник                                      
                                 Головний бухгалтер      

 

 

Додаток 3

Основні показники фінансово-господарської діяльності “Гранд сервіс” за 2000-2001 роки (тис. грн.)

  

Показники

 

2000 р.

 

2001 р.

Відхилення (+,-)
абсолютне відносне
1. Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 1114,90 1236,00 121,10 10,86
2. Податок на додану вартість /п.1 : 6/ 185,82 206,00 20,18 10,86
3. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) /п.1 – п.2/ 929,08 1030,00 100,92 10,86
4. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) 541,10 629,40 88,30 16,32
5. Валовий прибуток (збиток) 387,98 400,60 12,62 3,25
6. Адміністративні витрати 207,60 249,40 41,80 20,13
7. Витрати на збут 83,20 119,90 36,70 44,11
8. Інші операційні витрати 0,50 0,30 -0,20 -40,00
9. Фінансовий результат від операційної діяльності /п.5 – п.6 – п.7 – п.8/ 96,68 31,00 -65,68 -67,94
10. Інші доходи 62,10 65,00 2,90 4,67
11. Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування 158,78 96,00 -62,78 -39,54
12. Податок на прибуток від звичайної діяльності /п.11 * 30%/ 47,64 28,80 -18,84 -39,54
13. Фінансовий результат від звичайної діяльності /п.11 – п.12/ 111,14 67,20 -43,95 -39,54
14. Чистий прибуток (збиток) /п.13/ 111,14 67,20 -43,95 -39,54
15. Рівень витрат в чистому доході, % /п.4, п.6, п.7, п.8 : п.3/        
Собівартість реалізованих товарів 58,24 61,11 2,87 4,92
Адміністративні витрати 22,34 24,21 1,87 8,36
Збут 8,96 11,64 2,69 29,99
Інше 0,05 0,03 -0,02 -45,88
16. Рентабельність реалізації, % /п.9 : п.1/ 8,67 2,51 -6,16 -71,08
17. Рентабельність основної діяльності, % /п.9 : /п.4 + п.6 + п.7 + п.8// 11,62 3,10 -8,51 -73,28
18. Рентабельність підприємства, % /п.14 : п.1/ 9,97 5,44 -4,53 -45,46

Додаток 4
 

Динаміка основних показників “Гранд сервіс” за 2000-2001 рр.

 

Додаток 5

Структура коштів “Гранд сервіс”

Додаток 6

Динаміка зміни доходів “Гранд сервіс”

Додаток 7

Динаміка зміни витрат “Гранд сервіс”
Додаток 8

Витрати на виробництво продукції “Гранд сервіс”

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.