Зміст
1. Поняття та склад позикових коштів підприємства. 5
2. Причини залучення позикових коштів. 7
3. Види та форми аналізу в системі управління позиковими коштами. 10
4. Аналіз ефективності використання позикових коштів підприємства. 15
5. Шляхи підвищення використання позикових коштів. 28
Список використаних джерел. 36
Вступ
Функціонуючи в ринковій економіці як суб»єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за якого воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов»язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набуваючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відповідальність за ефективність господарювання і за своєчасне виконання фінансових зобов»язань, підприємства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним серед яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Задачі корінного поліпшення функціонування позикових коштів висувають на перший план необхідність використання економічної ефективності їх використання. Це дозволить запобігти невиправдані з погляду грошового обігу і народного господарства залучення позикових коштів, забезпечити своєчасне і повне повернення позичок.
Актуальність теми роботи обумовлена тим, що систематичний аналіз фінансового стану підприємства, його платоспроможності, ліквідності та фінансової стійкості необхідний ще й тому, що дохідність будь-якого підприємства, розмір його прибутку багато в чому залежать від забезпечення ресурсами, в тому числі позиковими.
Метою роботи є теоретичне обґрунтування залучення позикових коштів як важливого джерела фінансових ресурсів підприємства та розробка практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності залучення ним банківського кредиту.
Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі потрібно вирішити наступні завдання:
— визначити склад та структуру позикових коштів підприємства;
— провести аналіз ефективності використання позикових коштів на підприємстві;
— розглянути шляхи вдосконалення залучення позикових коштів підприємства.
Предметом дослідження є позикові кошти як джерело формування фінансових ресурсів підприємства.
Об’єктом дослідження є позикові кошти підприємства «Продсервіс», що входять до складу фінансових ресурсів.
Інформаційне забезпечення роботи: закони України, нормативні акти, роботи вітчизняних авторів, методологія оцінки кредитоспроможності вітчизняних та закордонних підприємств, а також звітні та оперативні дані підприємства «Продсервіс».
Наукова новизна. В сучасній економічній літературі тема даного дослідження не розкрита в повній мірі, тому дане дослідження вносить новизну в питання позикових коштів як джерела формування фінансових ресурсів підприємства.
Методи дослідження. В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний). Обробка матеріалів здійснювалася з використанням ПЕОМ, зокрема Microsoft Exel.
Структура роботи: робота складається з вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаної літератури.
1. Поняття та склад позикових коштів підприємства
В сучасних умовах в джерелах формування активів підприємства все більш важливого значення набувають позикові кошти. Позикові кошти, основну форму яких представляють короткострокові кредити банку, покривають тимчасову додаткову потребу підприємства в коштах. Залучення позикових коштів обумовлено характером виробництва, складними розрахунково-платіжними відносинами, які виникли при переході до ринкової економіки, необхідністю поповнення недостачі власних оборотних активів та іншими об»єктивними причинами [15, c. 58].
Позикові засоби у вигляді кредитів використовуються більш ефективно, ніж власні оборотні активи, тому що здійснюють більш швидкий кругообіг, мають цільове призначення, видаються на обумовлений термін та супроводжуються стягненням банківського відсотку.
…
У процесі фінансового аналізу широко застосовуються і традиційні методи економічної статистики (середніх та відносних величин, групування, графічний, індексний, елементарні методи обробки рядів динаміки), а також математико-статистичні методи (кореляційний аналіз, дисперсійний аналіз, факторний аналіз, метод головних компонентів).
Економічний аналіз проводиться також за допомогою різного типу моделей, що дозволяють структурувати та ідентифікувати взаємозв’язки між основними показниками. Можна виділити три основні типи моделей: дескриптивні, предикативні та нормативні [18, c. 74].
4. Аналіз ефективності використання позикових коштів підприємства
ПП “Продсервіс” підприємство, що займається роздрібною торгівлею продовольчими та супутніми товарами.
Проведемо аналіз структури фінансових ресурсів ПП “Продсервіс” – пасиву балансу (табл. 4.1).
…
Як видно з табл. 5.4 найбільший коефіцієнт фінансової рентабельності спостерігається у випадку агресивного підходу 11,67%, так як у цьому випадку прибуток зменшується за рахунок сплати відсотків в меншій мірі ніж зменшується власний капітал підприємства.
Висновки та пропозиції
Позиковий капітал характеризується наступними позитивними особливостями: досить широкими можливостями залучення (особливо при наявності гарантії чи застави), збільшенням фінансового потенціалу підприємства при необхідності істотного зростання обсягугосподарської діяльності, можливістю збільшувати приріст рентабельності власного капіталу за рахунок забезпечення розширеннягосподарської діяльності.
Підприємство, що використовує позиковий капітал, має більш високий потенціал свого розвитку і можливості приросту рентабельності власного капіталу, однак знижує свою фінансову стійкість.
Розрахунок потреби в обсягах коротко- і довгострокових позикових коштів ґрунтується на цілях їхнього використання в майбутньому періоді. На довгостроковий період (понад 1 рік) позикові кошти залучаються, як правило, для розширення обсягу власних основних засобів і формування відсутнього обсягу інвестиційних ресурсів (хоча при консервативному підході до фінансування активів позикові кошти на довгостроковій основі залучаються і для забезпечення формування оборотного капіталу). На короткостроковий період позикові кошти залучаються для всіх інших цілей їхнього використання.
В структурі пасивів ПП “Продсервіс” велику частку займає власний капітал. Він зріс на протязі 2004 року на 1210 тис. грн. (24,4%), а за два роки з 2002 по 2004 на 1610 тис. грн.. В 2004 підприємство зменшило довгострокові зобов’язання порівняно з минулим роком з 1485 тис. грн. до 1045 тис. грн. Поточні зобов’язання в 2003 підприємства зменшилися порівняно з 2002 роком на 710 тис. грн., але в 2004 вони незначно зросли на 33 тис. грн. порівняно з 2003 роком. Вартість позикових коштів ПП “Продсервіс” до складу яких входять кредити банку зменшилася, що свідчить про підвищення незалежності підприємства від позикових коштів.
В структурі фінансових ресурсів ПП “Продсервіс” найбільшу частку займає власний капітал 51,07%, 56,25%, 64,15% відповідно в 2002, 2003 та 2004 роках. Питома вага власного капіталу ПП “Продсервіс” на протязі 2002-2004 років зросла з 51,07% до 64,15% тобто на 13,08%, в тому числі на протязі 2004 року на 7,9%. Зростання ваги власного капіталу в 2004 році відбулося за рахунок зниження питомих ваг інших складових фінансових ресурсів. Так в 2004 році відбулося зменшення забезпечення наступних витрат і платежів на 0,16%, довгострокових зобов’язань на 5,99%, поточних зобов’язань на 1,71% та доходів майбутніх періодів на 0,04%.
В 2002 році в структурі позикових коштів ПП “Продсервіс” переважали короткострокові кредити банків 33,88%. В 2003 році короткострокові кредити банків знизилися на 707 тис. грн. та склали в структурі позикових коштів 20%. Довгострокові зобов’язання в 2004 році зросли з 1210 тис. грн. до 1485 тис. грн., тобто на 275 тис. грн. та на 10,82% за питомою вагою. Підприємство стало залучати в більшій мірі довгострокові кредити банків ніж короткострокові.
Також важливе місце в структурі позикових коштів ПП “Продсервіс” займає кредиторська заборгованість за товари роботи і послуги. В 2003 році вона знизилася з 1224 тис. грн. до 1045 тис. грн. та питома вага цього показника зменшилася 0,93%.
Не зазнали значних змін кредиторська заборгованість з бюджетом та з оплати праці, а також інші зобов’язання. Питома вага кредиторської заборгованості з бюджетом зросла на 1,03%, з оплати праці на 2,53%. Рівень інших зобов’язань ПП “Продсервіс” зріс в 2003 році порівняно з минулим на 0,43%.
В 2004 році довгострокові зобов’язання знизилися з 1485 тис. грн. до 1045 тис. грн., що призвело до зниження питомої ваги на 8,22%. Питома вага короткострокових кредитів банків зросла в 2004 році на 8,75% з 20% до 28,75% за рахунок збільшення короткострокових кредитів банків на 220 тис. грн.. В 2004 році підприємство повернуло частину довгострокових кредитів, при цьому залучило більше короткострокових.
Також важливе місце в структурі позикових коштів ПП “Продсервіс” займає кредиторська заборгованість за товари роботи і послуги. В 2004 році вона знизилася з 1045 тис. грн. до 880 тис. грн. та питома вага цього показника зменшилася 1,58%.
Не зазнали значних змін кредиторська заборгованість з бюджетом та з оплати праці, а також інші зобов’язання. Питома вага кредиторської заборгованості з бюджетом зросла на 0,44%, з оплати праці знизилася на 0,03%. Рівень інших зобов’язань ПП “Продсервіс” зріс в 2003 році порівняно з минулим на 0,64%.
Як показують результати аналізу, прибутковість реалізації підвищилася в 2003 році порівняно з 2002 на 0,0017, а в 2004 році порівняно з 2003 на 0,0101. Рівень прибутковості загального капіталу зріс в 2003 році на 0,0174, а в 2004 році порівняно з 2003 на 0,0163. Також зросли показники прибутковості власного та оборотного капіталу. Прибутковість власного капіталу зросла на 0,0310 та 0,0096 відповідно в 2003 та 2004 порівняно з минулим роком. Зростання рівня прибутковості відбулося головним чином за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства.
В 2003 році коефіцієнт абсолютної ліквідності ПП “Продсервіс” знизився з 0,209 до 0,186, а в 2004 році до 0,041 та вийшов за межі норми за рахунок зменшення найбільш ліквідних активів підприємства. Зниження коефіцієнта абсолютної ліквідності ПП “Продсервіс” свідчить про погіршення кредитоспроможності підприємства в 2004 році порівняно з 2002-2003 роками.
Для ПП “Продсервіс” в 2004 коефіцієнт швидкої ліквідності зріс до рівня 0,936, але поки що знаходиться нижче допустимого значення 1. Низьке значення коефіцієнта швидкої ліквідності ПП “Продсервіс” свідчить низький рівень кредитоспроможності підприємства в 2002-2004 роках.
Для ПП “Продсервіс” в 2003 коефіцієнт покриття зріс з 1,476 до 1,86, а в 2004 також зріс до 1,99 та знаходиться в межах допустимих норм. Збільшення коефіцієнта абсолютної ліквідності ПП “Продсервіс” свідчить про покращення кредитоспроможності підприємства в 2004 році порівняно з 2002-2003 роками.
Ефективна фінансова діяльність ПП “Продсервіс” неможлива без постійного залучення позикових коштів. Використання позикового капіталу дозволяє істотно розширити обсяггосподарської діяльності підприємства, забезпечити більш ефективне використання власного капіталу, прискорити формування різних цільових фінансових фондів, а в кінцевому рахунку — підвищити ринкову вартість підприємства.
Розробка політики залучення позикових коштів на ПП “Продсервіс” має здійснюватися по наступним основних етапах:
1. Визначення цілей використання позикових коштів.
2. Оцінка власної кредитоспроможності.
3. Вибір необхідних видів позикових коштів.
4. Вивчення та оцінка умов здійснення залучення позикових коштів.
Для ПП “Продсервіс” в 2005 році забезпечення активів буде здійснюватися за помірним підходом. За рахунок власного капіталу та довгострокових кредитів банку буде фінансуватися постійна частина оборотних активів. За рахунок короткострокових кредитів (банківських та товарних) буде фінансуватися змінна оборотних активів. Така модель фінансування товарних запасів забезпечить допустимий рівень фінансової стійкості підприємства.
Список використаних джерел
- Закон України «Про банки і банківську діяльність» // Відомості Верховної Ради України. — 2002, — № 5-6. — С. 30.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
- Бланк И.А. Торговый менеджмент. – К.: УФИМБ, 1997. – 408 с.
- Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2002. — 528 с.
- Ван Хорн Дж.К. Основы управления финансами. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 482 с.
- Голуб А., Семенюк Л., Смовженко Т. Гроші, кредит, банки. – Львів: Центр Європи, 1997. – 312 с.
- Гребнев А.И. Экономика торгового предприятия. – М.: Экономика. 1997.
- Гридчина М.В. Финансовый менеджмент: Курс лекций — К.: МАУП, 1999-136 с.
- Гроші та кредит: Підручник / За ред. Б. С. Івасіва. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 510 с.
- Грушко В.І., Пилипченко О.І. Фінансові ризики. Навчальний посібник. -К.: Знання: 1998. — 188 с.
- Дідик Л.М. Рейтингова оцінка підприємств. – Фінанси України, №5, 1999.- С.30.
- Економіка виробничого підприємства. Навч. пос. К.: Знання,2002- 405с.
- Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.
- Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
- Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2002. С 40-42.
- Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
- Ковалев А.И., Привалов В.П. Анализ финансового состояния предприятия. Издание 2-е, переработанное и дополненное. — М.: Центр экономики и маркетинга, 1997. — 192 с.
- Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 512 с.
- Ковбасюк М.Р. Анализ финансового положения предприятия //Бухгалтерский учет. — 1991.- №2.
- Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. — К.: «Знання», КОО, 2000. — 378 с.
- Кравченко Л.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі: Посібник для вузів,- Мн.: Вышэйшая школа, 1995 р.
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2002.- 387 с.
- Литвин М. И. О критериях платежеспособности предприятия // Финансы. – 1993. — №10.
- Лігоненко Л., Ковальчук Г. Оцінка сплатоспроможності підприємства: Методичні підходи // Економіка, фінанси, право. – 1998. — №9.
- Мазаракі А.А., Ушкова Н.М., Лігоненко Л.О. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 364 с.
- Нестеренко А.Г. Прибыль и рентабельность на торговом предприятии. – М., 1995.
- Павлова Л.Н. Финансовый менеджмент. Управление денежным оборотом предприятия: Учебник для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. — 400 с.
- Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2000, С. 312.
- Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2002- 456с.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2002. – 668 с.
- Тиркало Р. І. Банківська справа. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 314с.
- Ткаченко Н. М. Формування і облік залученого капіталу // Регіональні перспективи. Науково-практичний журнал. – Полтава, 2002. – № 2-3 / 15-16/. – С. 28-32.
- Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
- Финансовый менеджмент: Учебник для вузов / Под ред. проф. Н.Ф. Самсонова. — М.: Финансы, ЮНИТИ, 1999. — 495 с.
- Фінансовий менеджмент: Навч.-метод, посіб. / A.M. Поддєрьогін та ін. — К.: КНЕУ, 2002. — 294 с.
- Фінансовий менеджмент: Навч.-метод, посіб. / Г.Г. Кірейцев та ін. -Ж.:ЖІТІ, 2002. — 432с.
- http://www.bank.gov.ua Офіційний сайт НБУ.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ПП “Продсервіс” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 2004 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 110 | 110 | |
первісна вартість | 0 11 | 110 | 110 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 1000 | 1100 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2650 | 2640 | |
первісна вартість | 0 31 | 2800 | 2860 | |
знос | 0 32 | 150 | 220 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестіції | 0 45 | 500 | 550 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4260 | 4400 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 800 | 990 | |
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 1200 | 1100 | |
готова продукція | 130 | 1300 | 1320 | |
товари | 140 | |||
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 260 | 220 | |
первісна вартість | 161 | 260 | 220 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 400 | 275 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 657 | 440 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 4617 | 4345 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 33 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 8910 | 8800 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 3850 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 700 | 1100 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4550 | 4950 | |
2. Забеспечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забеспечення виплат персоналу | 400 | 60 | 55 | |
Інші забеспечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 120 | 110 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 180 | 165 | |
3. Довгострокові зобов,язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 770 | 1045 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов,язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов,язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов,язання | 470 | 440 | 440 | |
Усього за розділом 3. | 480 | 1210 | 1485 | |
4. Поточні зобов,язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 1477 | 770 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов,язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1224 | 1045 | |
Поточні зобов,язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 117 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 114 | 198 | |
з участниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 2932 | 2156 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 38 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 8910 | 8800 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ПП “Продсервіс” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2003 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 12100 | 9680 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 2016,3 | 1613 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 10083,7 | 8067 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 8800 | 7040 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 1283,7 | 1027 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 132 | 105,6 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 297 | 267,6 | |
Витрати на збут | 0 80 | 132 | 105,6 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | |||
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 986,7 | 759,4 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | 44 | 35,2 | |
Інші фінансові доходи | 120 | 33 | 26,4 | |
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 1063,7 | 831 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 319 | 249,3 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 744,7 | 581,7 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 744,7 | 581,7 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | 4433 | 3546,4 | |
Витрати на оплату праці | 240 | 3217,5 | 2574 | |
Відрахування на соціальні заходи | 250 | 1237,5 | 990 | |
Амортизація | 260 | 165 | 132 | |
Інші операційні витрати | 270 | 176 | 140,8 | |
Разом | 280 | 9229 | 7383,2 | |
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденти на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток В
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ПП “Продсервіс” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 110 | 165 | |
первісна вартість | 0 11 | 110 | 165 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 1100 | 770 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2640 | 3190 | |
первісна вартість | 0 31 | 2860 | 3630 | |
знос | 0 32 | 220 | 440 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестіції | 0 45 | 550 | 660 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | 44 | ||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4400 | 4829 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 990 | 781 | |
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 1100 | 1342 | |
готова продукція | 130 | 1320 | 407 | |
товари | 140 | |||
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 220 | 935 | |
первісна вартість | 161 | 220 | 935 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 275 | 1155 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 440 | 99 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 4345 | 4719 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 55 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 8800 | 9603 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 4400 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 1100 | 1760 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4950 | 6160 | |
2. Забеспечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забеспечення виплат персоналу | 400 | 55 | 33 | |
Інші забеспечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 110 | 132 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 165 | 165 | |
3. Довгострокові зобов,язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 1045 | 605 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов,язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов,язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов,язання | 470 | 440 | 440 | |
Усього за розділом 3. | 480 | 1485 | 1045 | |
4. Поточні зобов,язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 770 | 990 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов,язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1045 | 880 | |
Поточні зобов,язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 143 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 198 | 176 | |
з участниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 2156 | 2189 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 44 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 8800 | 9603 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Г
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ПП “Продсервіс” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2004 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 13200 | 12100 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 2200 | 2016,3 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 11000 | 10083,7 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 9350 | 8800 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 1650 | 1283,7 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 165 | 132 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 385 | 297 | |
Витрати на збут | 0 80 | 165 | 132 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | |||
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 1265 | 986,7 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | 33 | 44 | |
Інші фінансові доходи | 120 | 22 | 33 | |
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 1320 | 1063,7 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 396 | 319 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 924 | 744,7 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 924 | 744,7 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | 4950 | 4433 | |
Витрати на оплату праці | 240 | 3272,5 | 3217,5 | |
Відрахування на соціальні заходи | 250 | 1259,5 | 1237,5 | |
Амортизація | 260 | 220 | 165 | |
Інші операційні витрати | 270 | 198 | 176 | |
Разом | 280 | 9900 | 9229 | |
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденти на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |