Зміст
1.1. Сутність та значення кредитних операцій. 5
1.2. Огляд нормативно-правової бази. 13
Розділ 2. Облік розміщення банком коштів в особливі операції з кредитування 16
2.1. Фінансовий облік особливих кредитних операцій. 16
2.2. Синтетичний та аналітичний облік особливих операцій з кредитування в АКБ “Інтербанк”. 19
Розділ 3. Економічний аналіз особливих операцій з кредитування. 40
3.1. Особливості методики банківського аналізу. 40
3.2. Аналіз розміщення АКБ “Інтербанк” коштів в особливі операції з кредитування. 44
3.3. Формування прибутку АКБ “Інтербанк” за рахунок проведення кредитних операцій. 47
Список використаних джерел. 66
Вступ
Перехід до ринкової економіки вимагає від банків України збільшення асортименту та підвищення ефективності надання банківських послуг, конкурентноздатності і підвищення якості послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу. Велике частку серед банківських послуг займають операції з надання кредитів. В даний час відбувається значне розширення асортименту кредитних операцій. Відбувається розвиток розміщення банком коштів в особливі операції з кредитування: репо, факторинг, дисконт векселів та овердрафт.
Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться обліку та аналізу кредитних операцій комерційних банків. З їх допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку банківської діяльності, складаються плани і управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності роботи, оцінюються результати діяльності комерційного банку, його підрозділів і працівників.
Кваліфікований працівник комерційного банку: економіст, бухгалтер, аудитор повинен добре володіти сучасними методами обліку та аналізу кредитних особливих операцій.
Значну частину серед операцій комерційного банку займають особливі операції з кредитування, саме тому тема дипломної роботи “Облік і аналіз розміщення комерційним банком в особливі операції з кредитування” є досить актуальною.
Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної дипломної роботи сучасних умовах господарювання. Вибрана тема є досить актуальною для сьогодення, для розвитку економічних процесів на Україні і має першорядну важливість для кожного комерційного банку, який бажає досягти успіху.
Метою дипломної роботи є розгляд та оцінка системи обліку та аналізу особливих операцій з кредитування в сучасних умовах господарювання.
Завданнями дипломної роботи є:
— розкриття сутності та значення кредитних операцій;
— зробити огляд нормативно-правової бази з обліку та аналізу особливих операцій банку;
— розглянути фінансовий облік особливих кредитних операцій;
— розглянути синтетичний та аналітичний облік особливих кредитних операцій;
— розглянути особливості проведення банківського аналізу;
— провести аналіз розміщення банком коштів в особливі операції з кредитування;
— проаналізувати формування прибутку за рахунок проведення кредитних операцій;
— вдосконалити комп’ютерне середовище обліку та аналізу кредитних особливих операцій.
Теоретичну основу дослідження питань обліку та аналізу кредитних особливих операцій комерційного банку склали закони України, постанови НБУ, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Мороза А. М., Дзюблюка О. В., Савлука М. І., Луціва Б. Л., Маркової О. М. та інших.
Предметом дослідження є записи бухгалтерського обліку базового комерційного банку.
Об’єкт дослідження – Акціонерний комерційний банк “Інтеркомбанк”
Розділ 1. Теоретичне обґрунтування здійснення обліку та аналізу розміщення коштів в особливі операції з кредування
1.1. Сутність та значення кредитних операцій
Кредитування є найважливішим напрямом здійснюваних банком активних операцій. Кредитний портфель становить здебільшого від третини до половини всіх активів банку.
Кредитні операції банків здійснюються на основі положення НБУ «Про кредитування» (вересень 1995 р.).[1] До основних принципів кредитування відносяться (рис. 1.1):
[1] Положення НБУ “Про кредитування”. Затверджено постановою Правління НБУ від 28 вересня 1995 р. №246.
…
Якщо отримання коштів в оплату векселя видається сумнівним, сума кредиту переноситься на рахунок «Сумнівна заборгованість за облікованими векселями суб»єктів господарської діяльності» (2092). Як і взагалі щодо кредитів, банк мусить своєчасно створювати резерв на можливі втрати за вексельними кредитами. Списання сумнівної заборгованості здійснюється за рахунок такого резерву.
Отже, бухгалтерський (фінансовий) облік особливих операцій з кредитування забезпечує своєчасне та повне відображення банківських кредитних операцій та надання користувачам інформації про стан активів і зобов»язань, результати фінансової діяльності та їх зміни.
Детальна інформація про кожного контрагента та кожну операцію з кредитування репо, факторингу, дисконту векселів та овердрафту фіксується на рівні аналітичного обліку на аналітичних рахунках.
Овердрафт — короткостроковий кредит, який надається клієнту понад залишок на його поточному рахунку в банку в межах заздалегідь обумовленої суми через дебетування його рахунка. Операція репо — це кредитна операція, здійснювана під заставу цінних паперів. Факторинг — кредитна операція купівлі АКБ “Інтербанк” у клієнта права на стягнення дебіторської заборгованості. До кредитних операцій АКБ “Інтербанк” належать операції з дисконтування векселів.
Розділ 3. Економічний аналіз особливих операцій з кредитування
3.1. Особливості методики банківського аналізу
В основі організації і проведення економічного аналізу в АКБ “Інтербанк” лежить загальна методика практичної (професійної) аналітичної роботи, зміст якої ґрунтується на теорії економічного аналізу. Однак сутність банку і специфіка його діяльності як об»єкта дослідження обумовлюють особливості методики економічного аналізу, що проводиться в комерційному банку. Виконуючи свої функції (кредитно-розрахункове, касове й інше банківське обслуговування), комерційні банки взаємодіють зі своїми партнерами — підприємствами, установами, організаціями, громадянами та іншими суб»єктами ринкових відносин. Найбільш яскравим прикладом взаємодії АКБ “Інтербанк” з партнерами можуть бути кредитні відносини. Здійснення кредитних відносин вимагає від АКБ “Інтербанк” проведення
…
Масова частка процентних доходів банку в загальній масі доходів в 2000 році складала 48,44%, а в 2001 році 68,13%. Найбільше процентних доходів АКБ “Інтербанк” отримав від надання кредитів суб»єктам господарської діяльності 1019,5 тис. грн. (43,68%) та 1734,7 тис. грн. (64,27%) відповідно в 2000 та 2001 роках. Банк збільшив процентні доходи не за рахунок розширення послуг по розміщенню коштів (сума коштів зменшилася на 1990,08 тис. грн. і в зв»язку з цим сума доходу зменшилася на 79,2 тис. грн.), а за рахунок підвищення процентної ставки на 3 процентні пункти, що дало змогу збільшити доход на 787,68 тис. грн.
Розділ 4. Вдосконалення комп’ютерного середовища обліку та аналізу особливих операцій з кредитування
Розв»язання задач обліку особливих операцій з кредитування АКБ “Інтербанк” автоматизованим способом забезпечує можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприяє підвищенню точності й достовірності облікових даних.
…
Після завершення складання усіх машинограм здійснюється узагальнення результатів обліку в звітності і розробляються заходи, які спрямовані на поліпшення результатів господарської діяльності підприємства, зокрема на збільшення прибутку, а також обґрунтування оптимальних управлінських рішень.
Висновки
За результатами проведеної роботи можна зробити такі теоретичні та практичні висновки:
Для успішного кредитування, підвищення дохідності кредитних операцій банки потребують зрозумілої та гнучкої системи управління власним кредитним портфелем. За сучасного нестабільного та недосконалого (а в окремих випадках і суперечливого) законодавства успішне вирішення цього питання прямо пов»язане з бухгалтерським обліком, що є інформаційною підсистемою управління.
Кредитна операція банку — це вид активних операцій, пов»язаних із наданням клієнтам коштів у тимчасове користування або прийняттям зобов»язань про надання коштів за настання умов, передбачених кредитною угодою. До кредитних відносять також послуги банку з надання гарантій, поручництв, авалів, розміщення депозитів, проведення факторингових операцій, видачу кредитів у формі обліку векселів та операцій репо.
Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку, аналізу особливих операцій кредитування.
Бухгалтерський (фінансовий) облік особливих кредитних операцій: репо, факторинг, дисконт векселів та овердрафт в АКБ “Інтербанк” — це складова системи обліку, що включає сукупність правил, методик та процедур обліку кредитних операцій для виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передавання інформації про операції банку зовнішнім користувачам, а також внутрішнім користувачам для прийняття управлінських рішень.
Бухгалтерський (фінансовий) облік особливих операцій з кредитування забезпечує своєчасне та повне відображення банківських кредитних операцій та надання користувачам інформації про стан активів і зобов»язань, результати фінансової діяльності та їх зміни. На основі даних фінансового обліку складається фінансова звітність. Зміни у фінансовому обліку не впливають на податковий облік.
Детальна інформація про кожного контрагента та кожну операцію з кредитування репо, факторингу, дисконту векселів та овердрафту фіксується на рівні аналітичного обліку на аналітичних рахунках.
Аналітичні рахунки повинні містити обов»язкові параметри, визначені окремими вказівками НБУ. Дані аналітичних рахунків в АКБ “Інтербанк” тотожні відповідним рахункам синтетичного обліку.
Овердрафт — короткостроковий кредит, який надається клієнту понад залишок на його поточному рахунку в банку в межах заздалегідь обумовленої суми через дебетування його рахунка. Операція репо — це кредитна операція, здійснювана під заставу цінних паперів. Факторинг — кредитна операція купівлі АКБ “Інтербанк” у клієнта права на стягнення дебіторської заборгованості. До кредитних операцій АКБ “Інтербанк” належать операції з дисконтування векселів.
Таким чином, АКБ “Інтербанк” проводить внутрішній аналіз (власної діяльності) і зовнішній економічний аналіз (діяльності партнерів). Внутрішній аналіз діяльності банків є одним із найважливіших напрямків економічної роботи. При цьому велике значення має правильна організація цієї роботи, бо без неї неможливо управляти діяльністю банків як на мікрорівні (тобто на рівні окремого банку), так і на макрорівні (банківська система). На мікрорівні управління економічний аналіз необхідний для обґрунтування бізнес-плану, оцінки його виконання, розкриття причинно-наслідкових зв»язків між факторами і кінцевими результатами діяльності (продуктом) — наданими послугами і прибутком (доходністю), вишукування резервів можливого збільшення прибутку, оцінки стабільності фінансового стану банку, його платоспроможності й ліквідності. Важливе значення економічний аналіз має для визначення вигідності вкладень кредитних ресурсів, оцінки ризику і визначення перспектив розвитку банку. Оцінка наявних можливостей банку дозволяє збалансувати їх із ринковими запитами, виробити обґрунтовані програми розвитку і поведінки банку на ринку, створити адекватну основу для прийняття правильних управлінських рішень.
В 2001 році збільшилося розміщення АКБ “Інтербанк” коштів в особливі операції з кредитування на 81,5 тис. грн. (18,58%). За всіма групами кредитів 2001 відбулося збільшення коштів порівняно з 2000 роком. Операції за овердрафтом збільшилися на 4,2 тис. грн. (17,14%). Операції репо зросли з 113,2 тис. грн. в 2000 році до 147,1 тис. грн. тобто на 29,95%. За операціями з дисконтом векселів та факторингу відбулося збільшення коштів відповідно на 8,6 тис. грн. (13,48%) та 34,8 тис. грн. (14,68%).
В 2001 році порівняно з 2000 відбувся також перерозподіл в структурі особливих операцій з кредитування. Так збільшилася масова частка операцій репо на 2,47% та відповідно зменшилася частка операцій за овердрафтом на 0,07%, операцій за дисконтом векселів на 0,63% та операцій за факторингом на 1,78%.
Масова частка процентних доходів банку в загальній масі доходів в 2000 році складала 48,44%, а в 2001 році 68,13%. Найбільше процентних доходів АКБ “Інтербанк” отримав від надання кредитів суб»єктам господарської діяльності 1019,5 тис. грн. (43,68%) та 1734,7 тис. грн. (64,27%) відповідно в 2000 та 2001 роках. Частка процентних витрат в 2001 році зросла з 17,03% до 31,60%. Процентні витрати по коштах до запитання суб»єктів господарської діяльності складають найбільшу масову частку в формуванні процентних витрат банку 296,6 тис. грн. (16,79%) та 850,6 тис. грн. (31,6%) відповідно в 2000 та 2001 роках.
АКБ “Інтербанк” збільшив процентні доходи не за рахунок розширення послуг по розміщенню коштів (сума коштів зменшилася на 1990,08 тис. грн. і в зв»язку з цим сума доходу зменшилася на 79,2 тис. грн.), а за рахунок підвищення процентної ставки на 3 процентні пункти, що дало змогу збільшити доход на 787,68 тис. грн. Таким чином, АКБ “Інтербанк” не використав можливості збільшити доход від диверсифікації послуг по розміщенню коштів на 79,2 тис. грн. — це є невикористаний резерв збільшення процентних доходів банку.
АКБ “Інтербанк” за 2001 рік значно погіршив свою діяльність, що призвело до зменшення прибутку на 389 тис. грн., або на 98,7%. Якщо за 2001 рік було отримано прибутку 567,36 тис. грн., то за 2001 рік – 7,2 тис. грн.
Прибуток від розміщення коштів за період 2001 р. зменшився на 496,8 тис. грн. Це відбулося, головним чином, через значне збільшення витрат, що спричинило зменшення прибутку на 1263,06 тис. грн. та через зменшення суми розміщених коштів прибуток зменшився на 21,9 тис. грн. Однак зміна рівня процентної ставки сприяло збільшенню прибутку на 788,1 тис. грн., і тому загальна сума прибутку зменшилася на 496,8 тис. грн.
Розв»язання задач обліку особливих операцій з кредитування АКБ “Інтербанк” автоматизованим способом забезпечує можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприяє підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Список використаних джерел
- Закон України «Про банки і банківську діяльність» // Відомості Верховної Ради України. — 2001, — № 5-6. — С. 30.
- Інструкція «Про відкриття банками рахунків в національній валюті та іноземній валюті», затверджена постановою Правління НБУ від 18.12.98 за № 527 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 2. — С. 4.
- Інструкція № 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затверджена постановою Правління НБУ від 07.07.94 за № 129, у редакції постанови Правління НБУ 30.12.96 за № 347 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — Вин. 1. — 1997. — С. 35.
- Інструкція № 4 «Про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України», затверджена постановою Правління НБУ від 13.10.97 за № 335.
- Інструкція № 7 «Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України», затверджена постановою Правління НБУ від 02.08.96 за № 204. — Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1997. — Вин. 10. — С. ЗО.
- Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затверджена постановою Правління НБУ 21.11.97 за № 388 (в редакції постанови Правління НБУ від 16.12.98 за № 520 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1998. — Вип. 1, ч. 2.— С. 3; 1999. — Вип. 1. —С. 26—39.
- Інструкція про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, затверджена постановою Правління НБУ від 14.04.98 за № 141 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1998. — Вип. 7. — С. 11—69.
- План рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затверджений постановою Правління НБУ від 21.11.97 за № 388 (в редакції постанови Правління НБУ 16.12.98 за № 520) // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності.— 1999.— Вип. 1,ч. 1. —С. 15—36.
- Положення про організацію бухгалтерського обліку за звітності в банківських установах України, затверджено постановою Правління НБУ 30.12.98 за № 566 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 3. — С. 14.
- Положення про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за позиками комерційних банків: затверджено постановою Правління НБУ 29.09.97 за № 323 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1997. — Вип. 11. — С. 40.
- Положення НБУ “Про кредитування”. Затверджено постановою Правління НБУ від 28 вересня 1995 р. №246.
- Порядок бухгалтерського обліку формування і використання резервів, списання та повернення раніше списаних безнадійних активів у комерційних банках України, затвердженні постановою Правління НБУ від 16.12.98 за № 520 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 1. — С. 16.
- Правила бухгалтерського обліку процентних та комісійних доходів і витрат банків, затверджені постановою Правління НБУ від 25.09.97 за № 316 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. —1997. — Вип. 11. — С. 25—33.
- Банки й банковские операции: Учебник для вузов /Под ред. Е. Ф. Жукова. -М.: Банки й биржи, ЮНИТИ, 1997. — 471с.
- Банківська енциклопедія /За ред. А. М. Мороза. -К.: Ельтон, 1993. — 333с.
- Банківські операції: Підручник /А. М. Мороз, М.І. Савлук, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. А. М. Мороза. -К.: КНЕУ, 2000. — 384с.
- Банковский надзор й аудит: Учебное пособие /Под ред. И. Д. Мамоновой. -М.: Инфра-М, 1995. — 112с.
- Білуха М.Т. Курс аудиту. — К.: Знання, 1998.-568 с.
- Велш Глен А., Шорт Даніел Г. Основи фінансового обліку / Перекл. з англ. О. Мінім, О. Ткач. — К.: Основи, 1997. — 943 с.
- Вступ до банківської справи /За ред. М. І. Савлука. -К.: Лібра, 1998. — 356с.
- Голов С. Ф., Єфіменко В. І. Фінансовий та управлінський облік. — К.: ТОВ «Автоінтерсервіс», 1996. — 544 с.
- Голуб А., Семенюк Л., Смовженко Т. Гроші, кредит, банки. – Львів: Центр Європи, 1997. – 312 с.
- Гроші та кредит: Підручник / За ред. Б. С. Івасіва. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 510 с.
- Дзюблюк О. В. Комерційні банки в умовах переходу до ринкових відносин. -Тернопіль: ТАНГ, 1996. — 140с.
- Долан Э. Дж. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика. – СПб. : Оркестр, 1997. – 248 с.
- Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2001. – 606 с.
- Індиченко П. В. Здобутки та втрати 2001 банківського року // Банківська справа. – 2002. — №1. – С. 38 — 47.
- Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік у комерційних банках України: Навчальний посібник. -К.: КНЕУ, 1999. — 432с.
- Кочетков В. М. Основи управлення современным коммерческим банком: Учеб. пособие. — К.: МАУП, 1998. — 72 с.
- Матвієнко В. Держава і банки. -К.: Демократична Україна, 1996. — 159с.
- Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку / Перекл. з англ. за ред. С. Ф. Голова. — К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 1998. — 736 с.
- Мороз Ю.Н. Вексельное дело. -К.: Лад, Наукова думка, 1994. — 472с.
- Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник /За ред. А.М. Мороза, М.Ф. Пуховкіної. -К.: КНЕУ, 1999. — 368с.
- Операції комерційних банків: Курс лекцій. /За ред. В.Т. Коцовської, Т.Р. Ричаківської. -Львів: Центр Європи, 1997. — 280с.
- Основи банковского дела /Под ред. А.Н. Мороза. -К.: Либра, 1994. — 330с.
- Словник банківських термінів. Банківська справа: термінологічний словник /А. Загородній, О. Сліпушко, Г. Вознюк, Т. Смовженко. -К.: Вид-во «Аконіт», 2000. — 605с.
- Тиркало Р. І. Банківська справа. – Тернопіль: Карт-бланш, 2001. – 314с.
Додатки
Додаток А
Баланс АКБ «Інтербанк»
Номер рахунків і груп | Балансові рахунки
Актив |
Залишок на 1.01.01 р.
|
Залишок на 1.01.02 р.
|
1001
|
Банкноти і монети в касі банку
|
1303,04 | 1606,10 |
1002
|
Банкноти і монети в касі безбалансових установ банку | 28,51 | 1,64 |
1003
|
Банкноти і монети в обмінних пунктах
|
135,30 | 143,65 |
Разом по гр. 100 | Банкноти і монети
|
1466,86 | 1751,40 |
1011
|
Дорожні чеки в касі
|
134,01 | 8,14 |
1017
|
Дорожні чеки в дорозі
|
5,93 | 7,06 |
Разом по гр. 101 | Дорожні чеки
|
139,94 | 15,19 |
Разом по розд.10 | Готівка
|
1606,80 | 1766,59 |
1420
|
Облігації внутрішньої державної позики, що рефінансуються НБУ, у портфелі банку на інвестиції | 1662,58 | 1320,62 |
1426
|
Неамортизований дисконт по боргових ЦП
|
-242,64 | -219,54 |
Разом по гр. 142 | Боргові ЦП, що рефінансуються НБУ в портфелі банку на інвестиції | 1419,94 | 1101,08 |
Разом по розд. 14 | Казначейські та інші ЦП, рефінансовані НБУ
|
1419,94 | 1101,08 |
1500
|
Кореспондентські рахунки, відкриті в інших банках | 667,48 | 282,47 |
Разом по гр. 150 | Кошти до запитання в інших банках
|
667,48 | 282,47 |
2000 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за овердрафом | 24,5 | 28,7 |
Разом по гр. 200 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за овердрафом | 24,5 | 28,7 |
2010 | Кошти, які надано суб’єктам господарської діяльності за операціями репо | 113,2 | 147,1 |
Разом по гр. 201 | Кошти, які надано суб’єктам господарської діяльності за операціями репо | 113,2 | 147,1 |
2020 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за облікованими векселями | 63,8 | 72,4 |
Разом по гр. 202 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за облікованими векселями | 63,8 | 72,4 |
2030 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за факторинговими операціями | 237,1 | 271,9 |
Разом по гр. 203 | Рахунки суб’єктів господарської діяльності за факторинговими операціями | 237,1 | 271,9 |
2050
|
Короткострокові кредити по експортно-імпортних операціях | 775,40 | 1986,80 |
Разом по гр. 205 | Кредити суб»єктів господарської діяльності по експортно-імпортних операціях | 775,40 | 1986,22 |
2062
|
Інші короткострокові кредити в поточну діяльність, видані суб»єктам господарської діяльності | 4732,20 | 57,60 |
2066
|
Пролонгована заборгованість по інших кредитах у поточну діяльність | 1935,96 | 1883,26 |
2067
|
Прострочена заборгованість по інших кредитах у поточну діяльність суб»єктів господарської діяльності | 69,54 | 1373,46 |
Разом по гр. 206 | Інші кредити в поточну діяльність
|
6737,7 | 3314,32 |
2070
|
Короткострокові кредити на будівництво й освоєння землі суб»єктами господарювання | 752,00 | 1469,52 |
2073
|
Довгострокові кредити на будівництво й освоєння землі суб»єктами господарської діяльності | 1188,35 | 1206,07 |
2074
|
Довгострокові кредити на купівлю будинків, споруд, землі | 14458,69 | 12572,64 |
2076
|
Пролонгована заборгованість по кредитах в інвестиційну діяльність | 1104,80 | 1123,80 |
2077
|
Прострочена заборгованість по кредитах в інвестиційну діяльність | 907,26 | 1561,20 |
Разом по гр. 207 | Кредити в інвестиційну діяльність
|
18411,09 | 17933,24 |
Разом порозд.20 | Кредити, видані суб»єктам господарської діяльності | 26362,79 | 23754,46 |
2205
|
Довгострокові кредити, видані фізичним особам | 134,02 | 126,72 |
2207
|
Прострочена заборгованість по кредитах фізичних осіб | 2,92 | 2,28 |
2209
|
Прострочені нараховані доходи від кредитів фізичних осіб | 0,10 | 0,04 |
Разом по гр. 220 | Кредити на поточні потреби фізичних осіб
|
137,04 | 129,04 |
2214
|
Довгострокові кредити на купівлю будинків і споруд фізичним особам | 100,74 | 115,20 |
2219
|
Прострочені нараховані доходи від кредитів у інвестиційну діяльність фізичних осіб | 0,07 | |
Разом по гр. 221 | Кредити в інвестиційну діяльність фізичним особам | 100,74 | 115,27 |
Разом по розд. 22 | Кредити, видані фізичним особам
|
237,79 | 244,31 |
2400
|
Резерви на заборгованість по кредитах, виданих клієнтам | -792,71 | -851,70 |
Разом по гр. 240 | Резерви під заборгованість по кредитах, виданих клієнтам | -792,71 | -851,70 |
Разом по розд. 24 | Резерви під заборгованість по кредитах, виданих клієнтам | -792,71 | -851,70 |
2809
|
Інша дебіторська заборгованість по операціях із клієнтами банку | 318,63 | 315,86 |
Разом по гр. 280 | Дебіторська заборгованість по операціях із клієнтами | 318,63 | 315,86 |
Разом по розд. 28 | Дебіторська заборгованість по операціях із клієнтами | 318,63 | 315,86 |
3103
|
Акції та інші ЦП із нефіксованим прибутком у портфелі банку на продаж | 7,20 | 7,20 |
Разом по гр. 310 | Акції та інші ЦП із нефіксованим прибутком у портфелі банку на продаж | 7,20 | 7,20 |
Разом по розд. 31 | Акції та інші ЦП у портфелі банку на продаж
|
7,20 | 7,20 |
3400
|
Господарські матеріали на складі
|
457,04 | 426,44 |
3402
|
Господарські матеріали у підзвітних осіб
|
6,60 | 8,97 |
Разом по гр. 340 | Господарські матеріали
|
463,64 | 435,41 |
Разом по розд. 34 | Товарно-матеріальні цінності
|
463,64 | 435,41 |
3500
|
Затрати майбутніх періодів
|
205,46 | 112,81 |
Разом по гр. 350 | Затрати майбутніх періодів
|
205,46 | 112,81 |
3510
|
Дебіторська заборгованість по придбаних господарських матеріалах і МШП | 18,03 | 11,19 |
3511
|
Дебіторська заборгованість по придбаних нематеріальних активах та основних засобах | 96,16 | 64,21 |
3519
|
Інша дебіторська заборгованість по господарській діяльності банку | 163,68 | 190,73 |
Разом по гр. 351 | Дебіторська заборгованість по господарській діяльності банку | 277,88 | 266,13 |
3520
|
Дебіторська заборгованість по податках і обов»язкових платежах | 14,95 | 42,35 |
Разом по гр. 352 | Розрахунки по податках і обов»язкових платежах | 14,95 | 42,35 |
3542
|
Дебіторська заборгованість по компенсаційних сертифікатах | 0,46 | 0,46 |
Разом по гр. 354 | Дебіторська заборгованість по операціях банку з фінансовими інструментами | 0,46 | 0,46 |
3550
|
Аванси працівникам банку на витрати для відрядження | 5,50 | |
3552
|
Нестача та інші нарахування на працівників банку | 34,11 | 26,25 |
3559
|
Інша дебіторська заборгованість працівникам банку | 8,22 | 15,25 |
Разом по гр. 355 | Дебіторська заборгованість по розрахунках із працівниками банку | 42,34 | 47,00 |
3570
|
Нараховані доходи від розрахунково-касового обслуговування | 20,84 | 25,72 |
3578
|
Інші нараховані доходи
|
2,52 | 3,72 |
3579
|
Прострочені інші нараховані доходи
|
1,01 | |
Разом по гр. 357 | Інші нараховані доходи
|
23,36 | 30,44 |
Разом по розд. 35 | Інші активи банку
|
564,44 | 499,18 |
3800
|
Позиція банку по іноземній валюті
|
21,60 | 350,54 |
3801
|
Еквівалент позиції банку по іноземній валюті
|
-21,60 | -350,54 |
Разом по гр. 380 | Позиція банку по іноземній валюті
|
||
3810
|
Балансовий рахунок за результатами переоцінки позабалансових позицій по іноземній валюті й банківських металах | 0,00 | 0,13 |
Разом по гр. 381 | Балансовий рахунок за результатами переоцінки позабалансових інструментів | 0,13 | |
Разом по розд. 38 | Позиція банку по іноземній валюті й банківських металах і рахунки, що балансують | 0,00 | 0,13 |
3900
|
Рахунки, відкриті у банках на території України | 5793,15 | 2277,73 |
3902
|
Розрахунки по коштах, наданих банкам на території України | 4833,86 | 5677,01 |
3904
|
Нараховані доходи від коштів, наданих банкам на території України | 11,25 | 13,02 |
Разом по гр. 390
|
Розрахунок між філіями й іншими підвідомчими установами банку на території України | 10638,26 | 7967,76 |
Разом по розд. 39 | Розрахунки між філіями й іншими підвідомчими установами банку | 10638,26 | 7967,76 |
4109
|
Вкладення в асоційовані компанії
|
1,44 | 1,44 |
Разом по гр. 410 | Вкладення в асоційовані компанії
|
1,44 | 1,44 |
Разом по розд. 41 | Вкладення в асоційовані компанії
|
1,44 | 1,44 |
4300
|
Нематеріальні активи
|
644,00 | 170,34 |
4309
|
Знос нематеріальних активів
|
-39,37 | -62,05 |
Разом по гр. 430 | Нематеріальні активи
|
604,63 | 108,29 |
4310
|
Капітальні вкладення по нематеріальних активах, що не введені в експлуатацію | 74,26 | |
Разом по гр.431 | Капітальні вкладення в нематеріальні активи
|
74,26 | |
Разом по розд. 43 | Нематеріальні активи
|
604,63 | 182,55 |
4400
|
Операційні основні засоби
|
29764,89 | 30000,33 |
4409
|
Знос операційних основних засобів
|
-1638,09 | -2074,13 |
Разом по гр. 440 | Операційні основні засоби
|
28126,80 | 27926,19 |
4430
|
Капітальні вкладення в незавершене будівництво і в основні засоби, що не введені в експлуатацію | 893,61 | 1151,45 |
4438
|
Завершені капітальні вкладення в операційні засоби, прийняті в оперативний лізинг | 45,91 | 45,91 |
Разом по гр. 443 | Капітальні вкладення в операційні основні засоби | 939,51 | 1197,36 |
Разом по розд. 44 | Операційні основні засоби
|
29066,31 | 29152,35 |
|
Активи — разом
|
71165,09 | 64830,23 |
|
Позабалансовий рахунок
|
0,00 | 0,00 |
9020
|
Гарантії, надані клієнтам
|
x | 101,00 |
|
Разом
|
71165,09 | 64931,23 |
Номер рахунків і груп | Балансові рахунки
Пасив |
Залишок на 1.01.01 р. | Залишок на 1.04.02 р. |
Зобов»язання | |||
1919
|
Інша кредиторська заборгованість по операціях із банками | 19,11 | |
Разом по гр. 191 | Кредиторська заборгованість по операціях із банками | 19,11 | |
Разом по розд. 19 | Кредиторська заборгованість по операціях із банками | 19,11 | |
2523
|
Бюджетні рахунки клієнтів цільового характеру, що утримуються з Держбюджету України | 1,87 | 2,74 |
2528
|
Нараховані видатки по коштах клієнтів банку, що утримуються з Держбюджету України | 4,67 | |
Разом по гр. 252 | Бюджетні кошти клієнтів, що утримуються з Держбюджету України | 1,87 | 7,40 |
2530
|
Інші кошти клієнтів, що утримуються з Держбюджету | 424,44 | 172,79 |
Разом по гр. 253 | Інші кошти клієнтів, що утримуються з Держбюджету | 424,44 | 172,79 |
2541
|
Кошти обласних бюджетів
|
13,59 | 243,16 |
2544
|
Кошти обласних бюджетів цільового призначення | 0,12 | 0,12 |
Разом по гр. 254 | Кошти місцевих бюджетів і бюджетні кошти клієнтів, що утримуються з місцевих бюджетів | 13,71 | 243,27 |
2552
|
Кошти в розрахунках клієнтів, що утримуються з обласних бюджетів | 0,16 | 0,19 |
2553
|
Інші кошти клієнтів, що утримуються з обласних бюджетів | 134,80 | 40,62 |
Разом по гр. 255 | Інші кошти клієнтів, що утримуються з місцевих Бюджетів | 134,96 | 40,81 |
2562
|
Регіональні позабюджетні фонди
|
0,01 | |
Разом по гр. 256 | Кошти позабюджетних фондів
|
0,01 | |
Разом по розд. 25 | Кошти бюджету і позабюджетних фондів України | 574,98 | 464,28 |
2600
|
Поточні рахунки суб»єктів господарської діяльності
|
9115,24 | 5679,24 |
2602
|
Кошти в розрахунках суб»єктів господарської діяльності | 4,38 | 3,56 |
2603
|
Розподільчі рахунки суб»єктів господарської діяльності | 50,67 | 2,81 |
2604
|
Цільові кошти до запитання суб»єктів господарської діяльності | 320,05 | 16,30 |
Разом по гр. 260 | Кошти до запитання суб»єктів господарської діяльності | 9490,35 | 5701,91 |
2610
|
Короткострокові депозити суб»єктів господарської діяльності | 171,32 | 460,17 |
2615
|
Довгострокові депозити суб»єктів господарської діяльності | 100,80 | 100,80 |
Разом по гр. 261 | Строкові кошти суб»єктів господарської діяльності | 272,12 | 560,97 |
2620
|
Поточні рахунки фізичних осіб
|
1527,61 | 2358,50 |
2625
|
Кошти фізичних осіб для розрахунків платіжними картками | 76,56 | 82,30 |
2628
|
Нараховані видатки по коштах до запитання фізичних осіб | 1,04 | 1,24 |
Разом по гр. 262 | Кошти до запитання фізичних осіб
|
1605,21 | 2442,04 |
2630
|
Короткострокові депозити фізичних осіб
|
2719,21 | 2957,37 |
2635
|
Довгострокові депозити фізичних осіб
|
2700,10 | 3479,36 |
2638
|
Нараховані видатки за коштами до запитання фізичних осіб | 22,12 | 27,06 |
Разом по гр. 263 | Строкові кошти фізичних осіб
|
5441,43 | 6463,79 |
Разом по розд. 26 | Кошти клієнтів банку
|
16809,11 | 15168,69 |
2900
|
Кредиторська заборгованість по операціях купівлі і продажу іноземної валюти | 109,32 | 10,80 |
2901
|
Кредиторська заборгованість по розрахунках з іноземними банками для клієнтів | 0,56 | |
2903
|
Кредиторська заборгованість клієнтів по недіючих рахунках | 185,63 | 173,16 |
2908
|
Кредиторська заборгованість по інших операціях колишнього СРСР | 0,00 | |
2909
|
Інша кредиторська заборгованість по операціях із клієнтами | 599,17 | 337,91 |
Разом по гр. 290 | Кредиторська заборгованість по операціях із клієнтами банку | 894,12 | 522,43 |
Разом по розд. 29 | Кредиторська заборгованість і транзитні рахунки по операціях із клієнтами | 894,12 | 522,43 |
3600
|
Доходи майбутніх періодів
|
12,84 | 1,67 |
Разом по гр. 360 | Доходи майбутніх періодів
|
12,84 | 1,67 |
3610
|
Кредиторська заборгованість по придбанню господарських матеріалів і МШП | 1,32 | #ЗНАЧ! |
3615
|
Кредиторська заборгованість по фінансовому лізингу | 501,13 | 515,23 |
3619 | Інша кредиторська заборгованість по господарській діяльності банку | 14,07 | 0,63 |
Разом по гр. 361 | Кредиторська заборгованість по господарській діяльності банку | 516,53 | 517,19 |
3620
|
Кредиторська заборгованість по податках та інших обов»язкових платежах | 25,42 | 11,88 |
Разом по гр. 362 | Розрахунки по податках та інших обов»язкових платежах | 25,42 | 11,88 |
3630
|
Внески по незареєстрованому статутному фонду | 268,92 | |
Разом по гр. 363 | Розрахунки з акціонерами
|
268,92 | |
3652
|
Нарахування на зарплату працівникам банку
|
0,35 | 0,36 |
3659
|
Інші нарахування працівникам банку
|
2,64 | 2,88 |
Разом по гр. 365 | Кредиторська заборгованість по розрахунках із працівниками банку | 2,98 | 3,24 |
3670
|
Нараховані затрати за розрахунково-касове обслуговування | 0,76 | 10,90 |
Разом по гр. 367 | Інші нараховані затрати
|
9,40 | 10,90 |
3699
|
Резерви на покриття інших ризиків і витрат
|
36,60 | 40,10 |
Разом по гр. 369 | Банківські резерви на покриття ризиків і витрат | 36,60 | 40,10 |
Разом по розд. 36 | Інші пасиви банку
|
603,78 | 853,91 |
3720
|
Кредитні суми до з»ясування
|
0,73 | 2,23 |
Разом по гр. 372 | Кредитні суми до з»ясування
|
0,73 | 2,23 |
Разом по розд. 37 | Клірингові рахунки, суми до з»ясування і транзитні рахунки | 0,73 | 2,23 |
3800
|
Позиція банку по іноземних валютах і банківських металах | 810,17 | 659,46 |
3801
|
Еквівалент позиції банку по іноземних валютах | -810,17 | -659,46 |
Разом по гр. 380 | Позиція банку по іноземній валюті і банківських металах | ||
Разом по розд. 38 | Позиція банку по іноземній валюті, банківських металах і балансових рахунках | ||
3901
|
Рахунки, відкриті для установ банків, розміщених в Україні | 3806,08 | 3179,58 |
3903
|
Рахунки коштів, отриманих від установ банків, розміщених в Україні | 19021,32 | 15245,88 |
Разом по гр. 390 | Розрахунки між філіями банку, розміщених в Україні | 22827,40 | 18425,46 |
Разом по розд. 39 | Розрахунки між філіями банку
|
22827,40 | 18425,46 |
|
Зобов»язання — разом
|
41713,00 | 35457,51 |
Капітал
|
|||
5000
|
Оплачений зареєстрований статутний капітал банку | 3312,00 | 3312,00 |
Разом по гр. 500 | Зареєстрований статутний капітал банку
|
3312,00 | 3312,00 |
5020
|
Загальні резерви
|
1152,00 | 1152,00 |
5021
|
Резервні фонди
|
576,00 | 576,00 |
Разом по гр. 502 | Загальні резерви банку
|
1728,00 | 1728,00 |
5030
|
Прибутки минулих років
|
24412,09 | 24332,67 |
Разом по гр. 503 | Результати минулих років
|
24412,09 | 24332,67 |
Разом по розд. 50 | Статутний капітал та інші фонди банку
|
29452,09 | 29372,67 |
|
Капітал — разом
|
29452,09 | 29372,67 |
|
Пасиви — разом (зобов»язання + капітал)
|
71165,09 | 64830,23 |
Додаток Б
Звіт про прибутки та збитки АКБ “Інтербанк”, тис. грн.
Символ
|
Стаття доходів
|
За рік | |
2000 | 2001 | ||
6
|
Доходи
|
2333,9 | 2698,9 |
60
|
1. ПРОЦЕНТНІ ДОХОДИ
|
1130,5 | 1838,7 |
600
|
Процентні доходи від коштів, розміщених у НБУ | ||
601
|
Процентні доходи від коштів, розміщених в інших банках | 14,1 | 9,1 |
602
|
Процентні доходи від кредитів суб»єктам господарської діяльності | 1019,5 | 1734,7 |
603
|
Процентні доходи від кредитів органам загального державного управління | ||
604
|
Процентні доходи від кредитів фізичним особам | 97,0 | 94,9 |
605
|
Процентні доходи від цінних паперів
|
||
609
|
Інші процентні доходи
|
||
61
|
2. КОМІСІЙНІ ДОХОДИ
|
1188,2 | 557,6 |
610
|
Комісійні доходи від операцій із банками
|
50,9 | 21,5 |
611
|
Комісійні доходи від операцій із клієнтами
|
1137,3 | 536,1 |
62
|
3. РЕЗУЛЬТАТ ВІД ТОРГОВЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ | 11,6 | 299,8 |
63
|
4. ІНШІ БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЙНІ ДОХОДИ | 3,1 | 1,2 |
630
|
Дивідендний доход
|
||
639
|
Інші банківські операційні доходи
|
||
6397
|
Штрафи, пені, отримані по банківських операціях | ||
64
|
5. ІНШІ НЕБАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЙНІ ДОХОДИ | 0,4 | 1,6 |
649 | Інші небанківські операційні доходи
|
1,2 | |
6497
|
Штрафи, пені, отримані по господарських операціях | 0,4 | 0,4 |
67 | 6. ЗМЕНШЕННЯ РЕЗЕРВІВ | ||
670
|
Зменшення резервів по заборгованості
|
||
68
|
7. НЕПЕРЕДБАЧЕНІ ДОХОДИ
|
||
7
|
Витрати
|
1766,7 | 2692,1 |
70
|
1. ПРОЦЕНТНІ ВИТРАТИ
|
300,8 | 934,0 |
700
|
Процентні витрати по коштах, отриманих від НБУ | 34,8 | |
701
|
Процентні витрати по коштах, отриманих від інших банків | 1,8 | 26,4 |
702
|
Процентні витрати по коштах до запитання суб»єктів господарської діяльності | 296,6 | 850,6 |
703
|
Процентні витрати по коштах бюджету й позабюджетних фондів України | ||
704
|
Процентні витрати по коштах фізичних осіб
|
||
705
|
Процентні витрати по цінних паперах власного боргу | 2,4 | 22,1 |
709
|
Інші процентні витрати
|
||
71
|
2. КОМІСІЙНІ ВИТРАТИ
|
208,5 | 68,5 |
710
|
Комісійні витрати
|
208,5 | 68,5 |
73
|
3. ІНШІ БАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЙНІ ВИТРАТИ | 184,4 | 42,8 |
739
|
Інші банківські операційні витрати
|
||
7397
|
Штрафи, пені, сплачені по банківських операціях | 184,4 | 42,8 |
74
|
4. ІНШІ НЕБАНКІВСЬКІ ОПЕРАЦІЙНІ ВИТРАТИ | 1073,1 | 1600,7 |
740
|
Витрати на утримання персоналу
|
598,7 | 729,0 |
7400
|
Основна і додаткова заробітна плата
|
||
7401
|
Внески на державне соціальне страхування
|
||
7402
|
Інші обов»язкові нарахування на заробітну плату | ||
7402А | Із них: Фонд Чорнобиля | ||
7402В
|
Державний фонд сприяння зайнятості
|
||
7403
|
Матеріальна допомога та інші соціальні виплати | ||
741
|
Сплата податків та інших обов»язкових платежів, крім податку на прибуток | 246,6 | 337,1 |
7410
|
Податок на додану вартість
|
||
7411
|
Податок на землю
|
||
7419
|
Сплата інших податків та обов»язкових платежів, крім податку на прибуток | ||
742
|
Витрати на утримання основних засобів і нематеріальних активів | 139,6 | 370,0 |
7420
|
Витрати на утримання власних основних засобів і нематеріальних активів | ||
742
|
Витрати на утримання орендованих основних засобів і нематеріальних активів | ||
742
|
Орендні платежі
|
||
7423 | Амортизація | ||
743
|
Інші експлуатаційні та господарські витрати
|
86,5 | 162,6 |
744
|
Витрати на телекомунікації
|
0,0 | 0,0 |
745
|
Супутні небанківські операційні витрати
|
0,0 | 0,0 |
749
|
Інші небанківські операційні витрати
|
1,8 | 2,1 |
7497
|
Штрафи, пені, сплачені по банківських операціях
|
1,8 | 2,1 |
77
|
5. ВІДРАХУВАННЯ В РЕЗЕРВИ
|
46,1 | |
770
|
Відрахування в резерви
|
46,1 | |
78
|
6. НЕПЕРЕДБАЧЕНІ ВИТРАТИ
|
||
|
7. ПРИБУТОК (ЗБИТОК) ДО СПЛАТИ ПОДАТКУ | 567,2 | 7,4 |
79 | 8. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК | 170,2 | 2,0 |
9. ЧИСТИЙ ПРИБУТОК (ЗБИТОК) | 397,0 | 5,4 |