Курсова робота Методичні та теоретичні аспекти складання статистичної звітності щодо праці

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Загальні теоретичні основи складання статистичної звітності щодо праці5

1.1. Сутність, економічна характеристика, структура статистичної звітності щодо праці5

1.2. Економіко-правовий аналіз нормативної бази. 9

1.3. Коротка організаційна характеристика підприємства. 11

Розділ 2. Методика складання статистичної звітності щодо праці в ТОВ „Плазма-Плюс”. 15

2.1. Організація складання, форми та зміст статистичної звітності щодо праці15

2.2. Методика складання статистичної звітності щодо праці17

2.3. Удосконалення статистичної звітності щодо праці28

2.4. Аналітичні можливості на базі статистичної звітності щодо праці31

Висновки. 33

Список використаних джерел. 36

Додатки. 38

 


Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності та отримання прибутку.

В умовах становлення ринкової економіки в нашій країні особливого значення набувають питання практичного застосування сучасних форм управління персоналом, що дозволяють підвищити соціально-економічну ефективність діяльності будь-якого підприємства.

У системі мір реалізації економічної реформи особливе значення надається підвищенню рівня роботи з кадрами, постановці цієї роботи на міцний науковий фундамент, використанню накопиченого протягом багатьох років вітчизняного і закордонного досвіду.

Однієї з найважливіших проблем на сучасному етапі розвитку економіки країни є проблема в області роботи з персоналом. При всім різноманітті існуючих підходів до цієї проблеми в різних промислово розвитих країнах основними найбільш загальними тенденціями є наступні: формалізація методів і процедур добору кадрів, розробка наукових критеріїв їхньої оцінки, науковий підхід до аналізу потреб в управлінському персоналі, висування молодих і перспективних працівників, підвищення обґрунтованості кадрових рішень і розширення їхньої гласності, системне ув»язування господарських і державних рішень з основними елементами кадрової політики. Ці загальні тенденції повинні враховуватися у вітчизняній практиці управління виробництвом при становленні ринкової економіки.

Саме тому тема курсової роботи “Методичні та теоретичні аспекти складання статистичної звітності щодо праці” є досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є аналіз стану складання статистичної звітності щодо праці в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути загальні теоретичні основи складання статистичної звітності щодо праці;

— розглянути методику складання статистичної звітності щодо праці;

— запропонувати шляхи вдосконалення складання статистичної звітності щодо праці;

— розглянути аналітичні можливості на базі статистичної звітності щодо праці;

— за результатами проведеної роботи зробити висновки.

Предметом дослідження є статистична звітність підприємства.

Об’єктом дослідження є підприємство ТОВ „Плазма-Плюс”.

В роботі використані дані його фінансової та статистичної звітності за 2008-2009 рр.

Теоретичну основу дослідження питання складання статистичної звітності щодо праці склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.

 

 


Розділ 1. Загальні теоретичні основи складання статистичної звітності щодо праці

 

1.1. Сутність, економічна характеристика, структура статистичної звітності щодо праці

 

Звітність підприємства це система показників, які характеризують роботу підприємства за період. Крім того, звітність – останній етап облікового циклу. В сучасних умовах наряду з фінансовою (бухгалтерською) звітністю підприємства заповнюють і статистичну звітність.

Статистичний звіт – документ, в якому наведено статистичні дані про роботу підприємства; він представляється до спеціальної установи (регіональний орган державної статистики) в затверджені терміни за

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності кафе ТОВ „Плазма-Плюс” зазнали негативних змін у звітному 2009 році порівняно з 2008 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень з управління персоналом та організації його  праці.

 


Розділ 2. Методика складання статистичної звітності щодо праці в ТОВ „Плазма-Плюс”

 

2.1. Організація складання, форми та зміст статистичної звітності щодо праці

 

Бухгалтерський облік на ТОВ „Плазма-Плюс” являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій.

На ТОВ „Плазма-Плюс” головний бухгалтер стикається з питаннями кадрового обліку і трудового законодавства. Для головного бухгалтера ця робота насамперед пов»язана зі здійсненням обліку витрат на оплату праці. Вона, як правило, найскладніша, трудомістка і найважливіша. Складність і значущість її полягає в тому, що, по-перше, оплата праці працівників підприємства як жоден інший вид витрат прямо пов»язана з великою кількістю податків і відрахувань, а також з складанням статистичної звітності щодо праці.  Для забезпечення правильної організації обліку особового складу та використання ним робочого часу на підприємствах повинен вестися кадровий облік, функції якого покладаються, як правило, на відділ кадрів. Однак на підприємствах, де обсяг документообігу не перевищує 10 тисяч документів на рік, як і на ТОВ „Плазма-Плюс”, такого структурного підрозділу може не існувати, тому всі операції, пов»язані з його роботою, доводиться виконувати, зазвичай, головному бухгалтеру. Тим паче, що взаємозв»язок кадрового обліку й бухгалтерського очевидний як на малих, так і на великих підприємствах.

Отже, на підприємстві ТОВ „Плазма-Плюс” статистична звітність щодо праці складається на основі відповідних наказів та інструкцій Державного комітету статистики України. При цьому використовуються дані кадрового обліку та первинні документи бухгалтерського обліку.


2.3. Удосконалення статистичної звітності щодо праці

Розв»язання задачі обліку праці та складання статистичної звітності щодо праці на підприємстві ТОВ «Плазма-Плюс» автоматизованим способом забезпечить мо­жливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

Для удосконалення обліку праці та складання статистичної звітності щодо праці на підприємстві необхідно використовувати нові методи управління і сучасні технічні засоби побудови різноманітних інформаційних систем. Перш за все, необхідно провести корінну реконструкцію його технічної та інформаційної бази на основі впровадження автоматизованої системи обліку, в склад якої входили б автоматизовані робочі місця бухгалтера (АРМБ).

1С: Бухгалтерія на підприємстві ТОВ “Плазма-Плюс” забезпечує повний комплекс облікових операцій з заробітною платою.

Підготовчі дії для автоматизованого розрахунку заробітної плати в 1С: Підприємство включають настройку констант та створення довідників:

Податки та відрахування – для введення ставок податків по заробітній платі;

Зарплата – для введення нормативних значень: суми виплат, спосіб розподілу зарплати по рахунках, основний календар, види документів для виплати заробітної плати, ведення штатного розкладу, признак виділення надбавок;

Розподіл зарплати – види нарахувань та утримань з вказанням  стандартних проводок;

Отже, за рахунок того що в 2009 році збільшилася чисельність персоналу кафе “Плазма-Плюс” продуктивність праці зменшилася з 41,47 тис. грн. до 36,37 тис. грн. В подальшому важливий вплив на продуктивність праці  кафе “Плазма-Плюс” повинні мати ефективні методи управління персоналом.


Висновки

Отже, статистичний звіт – документ, в якому наведено статистичні дані про роботу підприємства; він представляється до спеціальної установи (регіональний орган державної статистики) в затверджені терміни за підписами уповноважених осіб.

Державна статистична звітність – це статистична звітність, форми якої затверджуються Державним комітетом статистики, або за його згодою, регіональними органами державної статистики. Для державної статистичної звітності характерні показники, загальні для різних видів діяльності – звіт про працю, про використання робочого часу та інші. Державна статистична звітність – може бути регулярною. Вона збирається з певною періодичністю (як правило, місячна, квартальна, піврічна, річна), або разова, коли статистичні спостереження проводяться лише на певну дату.
Форми державної статистичної звітності розробляються органами державної статистики.

Метою діяльності кафе ТОВ „Плазма-Плюс” є задоволення потреб населення  району у масовому харчуванні, торговельних послугах, а також: здійснення виробництва і організації реалізації кулінарної продукції власного виробництва, забезпечення торгівельного обслуговування населення у відповідності з затвердженими технологічними правилами;  торгівельно-закупівельна діяльність та торгівельно-посередницькі послуги, роздрібна торгівля, включаючи торгівлю алкогольними напоями; організація культурно-розважальних заходів, відпочинку, проведення банкетів, сімейних свят, прийомів, надання площ в оренду; реалізація товарів, робіт та послуг за цінами та тарифами, що встановлюються самостійно або на договірних умовах.

Основні показники фінансово-господарської діяльності кафе ТОВ „Плазма-Плюс” зазнали негативних змін у звітному 2009 році порівняно з 2008 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень з управління персоналом та організації його  праці.

Підставою для складання статистичної звітності щодо праці є первинні облікові документи підприємства ТОВ „Плазма-Плюс”, зокрема:

— N П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу»;

— N П-2 «Особова картка працівника»;

— N П-3 «Наказ (розпорядження) про надання відпустки»;

— N П-4 «Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)»;

— N П-5 «Табель обліку використання робочого часу»;

— N П-6 «Розрахунково-платіжна відомість працівника»;

— N П-7 «Розрахунково-платіжна відомість (зведена)»;

— інші документи бухгалтерського обліку та фінансової звітності, передбачені чинним законодавством.

Підприємство ТОВ „Плазма-Плюс” складає і подає до органів державної статистики такі форми звітності:

— «Звіт з праці» ф. № 1-ПВ (термінова) місячна та квартальна;

— «Звіт про використання робочого часу» ф. № 3-ПВ;

  «Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання» ф. № 6-ПВ (річна).

На підприємстві ТОВ „Плазма-Плюс” статистична звітність щодо праці складається на основі відповідних наказів та інструкцій Державного комітету статистики України. При цьому використовуються дані кадрового обліку та первинні документи бухгалтерського обліку.

Розв»язання задачі обліку праці та складання статистичної звітності щодо праці на підприємстві ТОВ «Плазма-Плюс» автоматизованим способом забезпечить мо­жливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

Використання 1С: Бухгалтерії  на підприємстві ТОВ “Плазма-Плюс” дає змогу вдосконалити підготовку даних та складання статистичної звітності щодо праці.

На основі статистичної звітності щодо праці на підприємстві ТОВ “Плазма-Плюс” проводиться аналіз ефективності використання персоналу. В 2009 році відбулося підвищення рівня оплати праці, але фінансові показники діяльності кафе “Плазма-Плюс” погіршилися.

В подальшому в кафе кафе “Плазма-Плюс” доцільно було б застосовувати наступну стратегію управління персоналом —  стратегію динамічного зростання. Її основою має бути модифі­кація цілей діяльності організації, балансування між зміна­ми і стабільністю. У ній поєднуються збереження і розвиток наявного кадрового потенціалу з добором висококваліфіко­ваних працівників на ключові позиції, які забезпечують модернізацію організації. Система винагороди основується на поєднанні індивідуальних і групових стимулів.

В кафе “Плазма-Плюс” виникає потреба в навчанні працівників. Проблема ускладнюється тим, що, з одного боку, спостерігається ріст безробіття, а з іншого боку — недолік високоякісних фахівців. Варто підкреслити, що розвиток персоналу має двоїстий характер: завдання полягає в реалізації цілей кафе “Плазма-Плюс” (підвищенні конкурентноздатності, збільшенні прибутку, залученні освічених фахівців), і в той же час існують індивідуальні бажання співробітників: одержати подальшу освіту, мати додаткові блага і т.д.

Підтримка знань персоналу на високому рівні розглядається як один з найважливіших елементів ефективної роботи кафе “Плазма-Плюс”. Ніякі реструктуризації, новітня техніка, розмаїтість методів керування самі по собі не дадуть належного ефекту, якщо співробітники фірми не будуть відповідати сучасним вимогам.

 


Список використаних джерел

1.     Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.

2.     Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Баланс.— 13.09.1999.— № 73.— С. 5-9.

3.     Закон України „Про оплату праці” від 24.03.95 р. №108/9, зі змінами і доповненнями // ВВР. – 1995. — №4. – С. 2-22.

4.     Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

5.     Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

6.     Інструкція зі статистики заробітної плати: Інструкцію підготовлено для складання статистичної звітності з праці всіма господарюючими суб»єктами, незалежно від їх форм власності; Інструкція зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України / Міністерство статистики України. — Чернівці : ДКП «Центр», 1996. — 35с.

7.     Наказ Державного комітету статистики України від 26 жовтня 2009 року № 403 щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №1-ПВ (місячна) «Звіт з праці».   

8.     Алексєєва А. В., Шаповалова А. П., Уманців Г. В., Веренич О. Г. Звітність підприємств: навч. посібник / Київський національний торговельно- економічний ун-т. — К., 2008. — 323с.

9.     Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

10.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

11.Голов С. Ф., Костюченко В. М., Кравченко І. Ю., Ямборко Г. А. Фінансовий облік: Підручник для студ. вищ. навч. закл., напрям «Економіка і підприємництво», спец. «Облік і аудит» / Сергій Федорович Голов (ред.). — К.: Лібра, 2005. — 976с.

12.Гольцова С. М., Плікус І. Й Звітність підприємств (фінансова, статистична, консолідована та до фондів соціального та пенсійного страхування): Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : Центр навчальної літератури, 2004. — 292с.

13.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2006 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2006. — 266 с.

14.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2005. — 416 с.

15.Гришко Н. В. Звітність підприємств: навч. посібник / Донбаський держ. технічний ун-т. — Алчевськ : [ДонДТУ], 2006. — 201с.

16.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 2006.- С.300-367.

17.Івата В. В., Ткаченко С. А., Шевчук С. В. Фінансовий облік. Практикум: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Національний ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова / В.Д. Пантелєєв (ред.). — Миколаїв : НУК, 2006. — 100с.

18.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

19.Кучеренко Т. Є., Уланчук В. С., Шайко О. Г. Звітність підприємств: підручник / Володимир Семенович Уланчук (ред.). — К. : Знання, 2008. — 492с.

20.Моссаковсъкий В. Види обліку в сучасних умовах та їх обґрунтування // Бухгалтерський облік і аудит. — 2006. — № 6.

21.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2006. — 368 с.

22.Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

23.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

24.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підруч. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл.. — 6.вид. — К.: «А.С.К.», 2004. — 784с.

25.Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2006. – 348 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ТОВ «Плазма-Плюс»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2010 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

0,48

0,96

 

первісна вартість

0 11

0,6

1,2

 

Знос

0 12

0,12

0,24

 

Незавершене будівництво

0 20

1,32

2,16

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

175,44

154,08

 

первісна вартість

0 31

351,84

356,88

 

Знос

0 32

176,4

202,8

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

6

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

177,24

163,2

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

4,2

4,92

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

34,44

32,52

 

готова продукція

130

118,92

142,08

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

29,64

34,8

 

первісна вартість

161

29,64

34,8

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

0,12

0,24

 

за виданими авансами

180

0,36

0,36

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

2,4

2,76

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

1,8

3,48

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

191,88

221,16

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

369,12

384,36

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

192

192

 

Пайовий капітал

310

83,88

88,68

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

28,56

33,6

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

8,28

8,52

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

312,72

322,8

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

 

 

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

1,32

8,4

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

22,32

19,68

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

3,6

2,88

 

з бюджетом

550

11,88

10,92

 

з позабюджетних платежів

560

0,96

1,2

 

зі страхування

570

3,72

4,32

 

з оплати праці

580

10,56

11,64

 

з учасниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,04

2,52

 

Усього за розділом 4.

620

56,4

61,56

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

369,12

384,36

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ «Плазма-Плюс»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2009 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

523,68

547,32

 

Податок на додану вартість

0 15

87,24

91,2

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

436,44

456,12

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

149,4

168

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

287,04

288,12

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

1,47

2,35

 

Адміністративні витрати

0 70

237,96

238,8

 

Витрати на збут

0 80

36,48

37,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,36

0,24

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

13,71

14,23

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

 

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

13,71

14,23

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

4,11

4,27

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

9,6

9,96

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

9,6

9,96

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   Період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 


Додаток В

Державне статистичне спостереження

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується

статтею 21 Закону України “Про державну статистику”

 

   Порушення порядку подання  або використання даних державних статистичних  спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею1863 Кодексу України про адміністративні правопорушення

 

Звіт з праці

за січень __грудень 2009р.

 

                    Подають:

Терміни  подання

Форма № 1-ПВ

(термінова, місячна)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держкомстату України   

17.07.2007 № 223, зі змінами від      

юридичні особи, відокремлені  підрозділи, визначені за переліком органів державної статистики

— органу державної статистики за місцезнаходженням

не пізніше 7-го числа після звітного періоду

 

 

26.11.2008 № 476

 

Респондент:

Найменування_____________ ТОВ «Плазма-Плюс»_______________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

Місцезнаходження (юридична адреса):___________________________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

_____________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

_____________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт (фактична адреса): ______________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

_____________________________________________________________________________________________________                                                        

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа  тощо,

_____________________________________________________________________________________________________                                                    

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

 

Розділ I. Кількість працівників та фонд оплати праці

 

Назва показників

Код

рядка

За звітний

місяць

За період

з початку року

А

Б

1 

2

Середня кількість усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості, осіб

1010

12

12

Фонд оплати праціусіх працівників, тис.грн.

1020

12,3

148,2

Сума податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці  усіх  працівників, тис.грн.

1030

1,7

20,3

Середньооблікова кількість штатних працівників , осіб

1040

12

12

Фонд робочого часу, за який нарахована заробітна плата  штатним працівникам (крім тимчасової непрацездатності) всього, людино-годин

1050

2208

24192

  з нього відпрацьовано 

1060

2208

22000

Фонд оплати праціштатних працівників, тис.грн.

1070

12,3

148,2

Кількість працівників, які перебували у відпустках з дозволу та ініціативи адміністрації, осіб

1080

 

Кількість працівників, які працювали у режимі скороченого робочого дня, тижня, осіб

1090

Примітка  Показники кількості працівників та робочого часу заповнюються в цілих одиницях, вартісні показники – 

з одним десятковим знаком.


Розділ II. Заборгованість  перед працівниками  по  заробітній

платі та допомогах із соціального страхування

на 1  _січня      2010 року

(назва місяця наступного після звітного періоду)

                                         

 

Назва показників

Код рядка

 

Усього

 З неї за рахунок бюджетних коштів (заповнюють бюджетні установи *)

 

 

 

усього

із гр.2 місцевий бюджет

                                         А

Б

1

2

3

1. Сума заборгованості із виплати заробітної  плати усього, тис.грн.

2010

з неї – утворена у попередні роки

2020

 Сума заборгованості із виплати заробітної  плати штатним працівникам, тис.грн. (із ряд.2010)

2030

 

Облікова кількість штатних працівників, яким своєчасно не виплачена заробітна плата усього, осіб

2040

 

  у тому числі  за терміном утворення до трьох     місяців

2050

 

2. Сума заборгованості з оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів підприємства, тис.грн.

2090

 

Сума заборгованості працівникам по допомогах та інших виплатах, що здійснюються за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тис.грн.

2100

 

Сума заборгованості потерпілим від  нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності,  за рахунок коштів підприємства,  тис.грн.

2110

 

3. Сума заборгованості з компенсаційних виплат працівникам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тис.грн. (із ряд. 2010 гр.2)

2120

 

 

2130

 

 

 

*) інші  підприємства та  організації заповнюють гр.2 по ряд. 2010 лише за наявності заборгованості із виплат, зазначених у ряд. 2120., див. Інструкцію щодо заповнення форми

Додаткова інформація

1. Якщо відповідно до п.1.2. Інструкції зі статистики кількості працівників звіти з праці (форми №1-ПВ термінова, місячна та квартальна і № 3-ПВ термінова, піврічна) складаються за структурний підрозділ, необхідно вказати нижче  інформацію, що стосується цього підрозділу  

Найменування___________________________________________________________________________________________

Вид економічної діяльності _______________________________________________________________________________

Адреса  здійснення діяльності, що до якої подається звіт ________________________________________________    

                                                                                                                                                               (область, місто, район)

2. У разі зміни (збільшення або зменшення) показника порівняно з попереднім періодом вкажіть будь ласка основну причину:

2.1. середньої заробітної плати штатного працівника (по гр. 1 ряд. 1070 / ряд. 1040 *1000) + ; –  10% і більше

________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________             ________________________________________________________________________________________________2) суми заборгованості із виплати заробітної  плати (гр. 1 ряд. 2010) + ; –  25% і більше

________________________________________________________________________________________________

Додаток Г

Державне статистичне спостереження

Конфіденційність статистичної інформації забезпечується

статтею 21 Закону України “Про державну статистику”

 

Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена статтею1863 Кодексу України про адміністративні правопорушення

Звіт з праці

за січень – _грудень__ 2009 р.

                    Подають:

Терміни  подання

Форма № 1-ПВ

(термінова, квартальна)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держкомстату України

17.07.2007  223

юридичні особи, відокремлені  підрозділи, визначені за переліком органів державної статистики

— органу державної статистики за місцезнаходженням

не пізніше 7-го числа після звітного періоду

 

 

 

Респондент:

Найменування __________________ ТОВ «Плазма-Плюс»_____________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

Місцезнаходження (юридична адреса): ______________________________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

__________________________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт (фактична адреса):  _______________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Розділ I. Склад фонду оплати праці та інші виплати

Назва показників

Код рядка

За період з початку року, тис.грн.

А

Б

1

1. Фонд оплати праці штатних працівників, всього (ряд. 4020+4030+4080)

4010

148,2

     у тому числі:

 

 

Фонд основної заробітної плати

4020

140,0

Фонд додаткової заробітної плати, всього

4030

8,2

    з нього:

 

 

— надбавки та доплати до тарифних ставок та посадових окладів

4040

 

— премії та винагороди, що носять систематичний характер (щомісячні, щоквартальні)

4050

 

— виплати в порядку компенсації втрати заробітної плати згідно чинного законодавства:

 

 

    у зв’язку з порушенням термінів її виплати

4060

 

    внаслідок зростання споживчих цін

4070

 

Заохочувальні та компенсаційні виплати, всього

4080

0

    з них:

 

 

    — матеріальна допомога

4090

 

    — соціальні пільги, що носять індивідуальний характер

4100

 

Оплата  за невідпрацьований час (із ряд. 4030, 4080)

4110

8,2

    з нього  оплата (компенсація) основної та додаткової відпусток

4111

8,2

Рядки 4120 – 4150 заповнюються у звіті за січень – грудень

Натуральна оплата праці, нарахована продукцією, що дозволена до виплати  працівникам
(із ряд. 4010)

4120

 

2. Виплати, що не входять до фонду оплати праці

Доходи, дивіденди, проценти згідно акцій, внесків та договорів оренди земельних ділянок та майна,що нараховані до сплати (у грошовій та натуральній формі):

 

 

— штатним працівникам облікового складу

4130

 

— особам, які не перебувають в обліковому складі

4140

 

Нараховано виплат працівникам за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням
у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням
та похованням

4144

 

    з них:

 

 

    — оплата перших п»яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства

4145

 

3. Реалізовано продукції та послуг

Вартість проданої продукції та наданих послуг штатним працівникам в рахунок нарахованої заробітної плати (пп. 2.1.7. Інструкції зі статистики заробітної плати)

4150

 

Примітка.  Показники кількості працівників та робочого часу заповнюються в цілих одиницях, вартісні показники – з одним десятковим знаком.

 

Розділ IІ. Кількість та фонд оплати праці окремих категорій працівників

(за період з початку року)

Назва показників

Код рядка

Середньооблікова кількість, осіб

Фонд оплати  праці, тис. грн.

Відпрацьовано людино–годин

А

Б

1

2

3

Із загальної кількості штатних працівників облікового складу:

— жінки

7010

9

100,0

17280

— працівники, оплата праці яких фінансується за рахунок коштів державного та місцевого бюджету (заповнюють бюджетні установи (розпорядники бюджетних коштів)

7020

 

 

Працівники, які  не перебувають в обліковому складі (позаштатні):

зовнішні сумісники

7030

 

працюючі за цивільно —  правовими договорами (трудовими угодами)

7040

 

7050

 

 

Розділ III. Розподіл працівників за розмірами заробітної плати

за ________________ 200__ р.

(заповнюється за останній місяць кварталу – березень, червень, вересень, грудень)

Назва показників

Код рядка

Фактично, осіб

А

Б

1

Кількість штатних працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановленого
на місяць, всього(сума ряд. 8
020 – 8120)

 

8010

12

у тому числі у розмірі:

 

 

до  669

8020

 

від    до  669-800

8030

 

від    до   800-1000

8040

 

від    до   1000-1500

8050

12

від    до 

8060

 

від    до

8070

 

від    до

8080

 

від    до

8090

 

від    до

8100

 

від    до

8110

 

Понад 5000

8120

 

Кількість штатних працівників, які повністю відпрацювали місяць (із рядка 8010)

8160

12

    із них працівники, у яких нарахована заробітна плата була в межах мінімальної заробітної плати,
    встановленої законодавством

8170

0

Довідково. Облікова кількість працівників на кінець місяця, яким встановлено тарифну ставку (оклад, посадовий оклад) нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законодавством
для працездатної особи

8180

0

 

8190

 

Розділ ІV. Рух робочої сили

Назва показників

Код
рядка

За період з початку року

Усього штатних працівників, осіб

з них жінки

А

 Б  

1

2

Прийнято

5010

2

2

    з них:

        на новостворені робочі місця

5015

1

 

Вибуло, усього

5020

1

1

    з них з причин:
        скорочення штату

5030

0

0

        плинності кадрів (за власним бажанням, звільнено за прогул  та інші
        порушення трудової дисципліни, невідповідність займаній посаді)

5040

1

1

Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду

5050

12

9

Кількість вакансій на кінець звітного періоду

5061

0

 

 

 

 


 

Додаток Д

Звіт  про використання робочого часу

за  січень —       грудень 2009  року

Подають:

Терміни  подання

Форма № 3ПВ

(термінова, піврічна)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держкомстату України   

11.12.2007        445

 

юридичні особи, відокремлені  підрозділи, визначені за переліком органів державної статистики

— органу державної статистики за місцезнаходженням

 
не пізніше 7-го числа 
після звітного
періоду

 

Респондент:

Найменування:  ________________ ТОВ «Плазма-Плюс»     _________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

Місцезнаходження (юридична адреса): ____________________________________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ) _________________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

_______________________________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт (фактична адреса): _________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

_________________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа  тощо,

_______________________________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

 

Розділ І.  Використання робочого часу

 

Назва   показникiв

Код

рядка

За період з початку року

Робочий час,

людино – години

Кількість працівників, осіб

А

Б

1

2

Фонд робочого часу, всього (рядки 3020+3040)

3010

24192

12

Відпрацьовано, всього *

3020

22000

X

з них  надурочно

3030

0

X

Невідпрацьовано, усього (сума рядків з 3050 по 3150)

3040

2192

X

у тому числі: 

щорічні відпустки (основні та додаткові)

3050

2192

12

тимчасова непрацездатність

3060

0

0

навчальні відпустки та інші неявки, передбачені законодавством

3070

0

X

неявки  у зв’язку з тимчасовим переводом для роботи на іншому            підприємстві

3080

0

0

неявки з дозволу адміністрації

3090

0

X

відпустки за ініціативою адміністрації

3100

0

неявки у зв’язку з переведенням на скорочений робочий день, тиждень

3120

0

0

простої

3130

0

Х

масові невиходи на роботу (страйки)

3140

0

0

інші причини

3150

0

Х

   

3180

* Із форми №1-ПВ (термінова – місячна) рядок 1060 гр.2 за відповідний період.


Розділ ІІ. Інформація про укладання колективних договорів

                                                    станом на ________31 грудня­­­­­­­__________ 2009 р.

          (30 червня, 31 грудня)

 

Назва показників

Код

рядка

Усього

А

Б

1

Кількість укладених та зареєстрованих колективних договорів, одиниць

6010

0

Кількість працівників, які охоплені колективними договорами, осіб

6020

0

Розмір мінімальної місячної тарифної ставки (окладу), встановлений

  у колективному договорі, грн. (з двома десятковими знаками)

6030

0

  Розмір мінімальної місячної тарифної ставки (окладу), встановлений 

  у галузевій угоді,  грн. (з двома десятковими знаками)

6040

0

 

6050

 

Розділ III. Витрати на утримання робочої сили

за січень-грудень попереднього року

(заповнюється у звіті за січень-червень поточного року в цілому по підприємству

 (відокремленому підрозділу) включаючи структурні підрозділи)

 

Назва показників

Код

рядка

Усього

А

Б

1

   Загальна сума витрат**, тис. грн. (сума рядків 9020–9060)

9010

1,0

              у тому числі

 

 

  витрати на соціальне забезпечення працівників

9020

 

  витрати на культурно-побутове обслуговування працівників

9030

 

  витрати на забезпечення працівників житлом

9040

 

  витрати на професійне навчання

9050

 

  інші витрати на робочу силу

9060

1,0

   Довідково

Середньооблікова кількість штатних працівників підприємства

за січень-грудень попереднього року, осіб

9070

11

 

 

 

 

 **­­­­­­­­– Крім сум, які включаються до складу фонду оплати праці.  Див. Інструкцію щодо заповнення форм

       державного статистичного спостереження про використання робочого часу (п. 4.3)

 

 

 

 

 

Керівник (власник) _____________________________     _________________________________________      

                                      (підпис)                                                                 (П.І.Б.)

 

Виконавець  ___________________________________    

(П.І.Б.)

телефон: _________________  факс: _________________ електронна пошта: ________________________

 

 

 

Додаток Е

 

Державне статистичне спостереження

 

 

ЗВІТ

ПРО КІЛЬКІСТЬ ПРАЦIВНИКIВ, ЇХНІЙ ЯКІСНИЙ СКЛАД

ТА ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ

за 2009 рік

 

Подають:

Терміни подання

Форма № 6-ПВ

(річна)

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Держкомстату України

17.07.2007  № 223

 

юридичні особи, відокремлені підрозділи, визначені за переліком органів державної статистики

– органу державної статистики за  місцезнаходженням

не пізніше

31 січня року,

наступного за звітним

 

Респондент:

Найменування: ________________________ ТОВ «Плазма-Плюс»___________________________________________________                     

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

Місцезнаходження (юридична адреса): ___________________________________________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

___________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа тощо,

___________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт (фактична адреса): ______________________________________________

(юридична особа або відокремлений підрозділ)

______________________________________________________________________________________________________________________________

(поштовий індекс, область /АР Крим, район, населений пункт, вулиця /провулок, площа  тощо,

___________________________________________________________________________________________________________

№ будинку /корпусу, № квартири /офісу)

 

Розділ І. Кількість працівників за якісним складом на 31 грудня звітного року

 

Назва показників

Код

 рядка

Всього,

осіб

з них жінки

А

Б

1

2

1. Облікова кількість штатних працівників на кінець року, всього

12010

12

9

    з них:

1.2. Кількість працівників, які прийняті на умовах неповного робочого дня
     (тижня)

12020

0

0

1.3. Кількість працюючих у віці (років):

              –15–34

12030

12

9

                з них 15–24

12040

 

 

              – 50–54

12050

 

 

              – 55–59

12060

 

 

1.4. Кількість працівників, які мають вищу освіту за освітніми рівнями:

            – неповна та базова вища освіта

12070

10

9

            – повна вища освіта

12080

2

0

1.5. Кількість працівників, які отримують пенсію, всього

12090

0

0

           у тому числі:

            – за вислугу років

12100

 

 

            – за віком

12110

 

 

            – по інвалідності, всього

12120

 

 

                       з них III групи

12130

 

 

2. Із загальної кількості працівників (ряд. 12010):

2.1. знаходяться у відпустці у зв»язку з вагітністю та пологами, всього

12140

Х

 

2.2. знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею
          віку, встановленого чинним законодавством, всього

12150

 

 

Продовження розділу I

Назва показників

Код рядка

Всього, осіб

з них жінки

2.3. проживають на території інших регіонів (АР Крим, областей, м. Києва

         м. Севастополя, поза межами України)

12160

6

5

   2.4. мають наукову ступінь

12170

0

 

2.5. винахідники і раціоналізатори

12180

0

2.6. зайняті в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам(за результатами атестації робочих місць за умовами праці)

12190

0

 

 

12200

 

 

 

12210

 

 

 

Розділ ІІ. Підготовка кадрів

 

Назва показників

Код

рядка

Навчено у звітному році, всього,осіб

у тому числі:

первиннапрофесійна підготовка

перепідготовка

всього

з них жінки

всього

з них жінки

А

Б

1

2

3

4

5

3. Навчено новим професіям (первинна 

    професійна підготовка, перепідготовка),

    всього  (ряд. 13020+ряд.13050)

 

13010

 

 

 

 

 

3.1. безпосередньо на виробництві,  всього

13020

 

 

 

 

 

      у тому числі за формами навчання:

     – індивідуальна

13030

 

 

 

 

 

     – курсова

13040

 

 

 

 

 

3.2. у навчальних закладах різних типів за

     договорами, всього

13050

 

 

 

 

 

     у тому числі:

     професійно-технічних

13060

 

 

 

 

 

     – вищих (І-ІV рівнів акредитації)

13070

 

 

 

 

 

4. Навчено новим професіям керівників,

    професіоналів, фахівців (із ряд. 13010)

13080

 

 

 

 

 

5. Крім того, навчались за кордоном

13090

 

 

 

 

 

 

Розділ ІІІ. Підвищення  кваліфікації

 

Назва показників

Код

рядка

Навчено у звітному році, всього, осіб

у тому числі:

Із

гр.1

жінки

керів-ники

профе-        сіонали, фахівці

тех-нічні служ-бовці

кваліфіковані та інші робітники

всього

з них підвищили кваліфіка-ційний розряд

А

Б

1

2

3

4

5

6

7

6. Підвищили кваліфікацію,               всього (ряд. 14020 + ряд.14030)

14010

 

 

 

 

 

 

 

  у тому числі: 

6.1. безпосередньо  на 

       виробництві

14020

 

 

 

 

 

 

 

6.2. у навчальних  закладах

       різних типів за договорами

14030

 

 

 

 

 

 

 

7. Крім того, навчались за

    кордоном

14040

 

 

 

 

 

 

 

 

14050

 

 

 

 

 

 

 

Примітка:  При заповненні слід керуватися положеннями Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 6-ПВ (річна) «Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання»

      

Керівник (власник)________________________________________       ______________________________________________________          

                                                                            (підпис)                                                                                                                (П.І.Б.)

Виконавець______________________________________________

                                                              (П.І.Б.)

телефон:______________________факс:____________________________електронна пошта: ______________________


Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.