Зміст
Розділ 1. Основи фінансової звітності
1.1. Загальноприйняті принципи складання бухгалтерської звітності
1.3. Примітки до фінансових звітів
Розділ 2. Методика складання звітності на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
2.1. Техніко-економічна характеристика підприємства
2.2. Складання фінансової звітності на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
2.3. Складання податкової звітності на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
Вступ
Підсумком господарської діяльності будь-якого підприємства є фінансовий результат – прибуток або збиток. Важливе значення в діяльності підприємства займає бухгалтерська фінансова звітність.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства.
У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.
На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу перегляду положень бухгалтерського обліку доходів, а також методики формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.
Саме тому тема курсової роботи “Складання бухгалтерської звітності підприємствами харчової промисловості” є досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є аналіз стану складання бухгалтерської звітності підприємствами харчової промисловості в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити теоретичні та методичні основи складання бухгалтерської звітності;
— розглянути методику складання бухгалтерської звітності на базовому підприємстві;
— розглянути техніко-економічну характеристику виробничо-господарської діяльності підприємства;
— вивчити складання фінансової звітності на підприємстві;
— вивчити складання податкової звітності на підприємстві;
— за результатами проведеної роботи зробити висновки.
Предметом дослідження є бухгалтерська звітність підприємства.
Об’єктом дослідження є ЗАТ “Перший Київський молочний завод”.
В роботі використані дані його звітності за 2002-2003 рр.
Теоретичну основу дослідження питання обліку, аналізу та аудиту склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.
Розділ 1. Основи фінансової звітності
1.1. Загальноприйняті принципи складання бухгалтерської звітності
Метод бухгалтерського обліку полягає в сукупності наступних методичних прийомів (елементів):
первинне спостереження (документація і інвентаризація);
вартісне вимірювання (оцінка і калькуляція);
групування та систематизація (рахунки та подвійний запис);
підсумкове узагальнення (баланс і звітність).
Методичні прийоми бухгалтерського обліку взаємопов»язані, доповнюють один одного і в сукупності становлять єдине ціле — метод бухгалтерського обліку (рис. 1.1).[1]
[1]Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
…
Як видно з табл. 2.2 обсяг реалізації продукції зріс в 2003 році в порівняні з 2002 роком на 232,1 тис. грн. При цьому відбулось збільшення витрат на одну гривню з 0,789 одиниць до 0,832 одиниць. Плинність кадрів в межах норми. На підприємстві спостерігається зростання середньомісячної заробітної плати на 10,78 грн., при чому для ПВП – на 21,2 грн.
2.2. Складання фінансової звітності на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
Бухгалтерський баланс служить індикатором для оцінки фінансового стану підприємства. На підприємстві ЗАТ “Перший Київський молочний завод” ведеться бухгалтерський фінансовий облік. Об’єктами бухгалтерського фінансового обліку ЗАТ “Перший Київський молочний завод”, які підлягають обов»язковому відображенню, є:
1. Активи, які за складом і розміщенням поділяються на:
а) необоротні активи (нематеріальні активи, незавершене будівництво, основні засоби, довгострокові фінансові інвестиції, довгострокова дебіторська заборгованість, відстрочені податкові активи, інші необоротні активи);
б) оборотні активи (запаси, векселі одержані, дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги, дебіторська заборгованість за розрахунками, інша поточна дебіторська заборгованість, поточні фінансові інвестиції, грошові кошти та їх еквіваленти, інші оборотні активи);
в) витрати майбутніх періодів (витрати, що мали місце протягом поточного або попередніх звітних періодів, але належать до наступних звітних періодів).
….
За базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, податкові декларації подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Такий строк установлено п.п. 4.1.4 «б» ст. 4 Закону № 2181. Сума податкового зобов»язання, зазначена платником у податковій декларації, має бути сплачена ним протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання декларації (п.п. 5.3.1ст. 5 Закону №2181).
Висновки
Фінансові звіти є складовою частиною фінансової звітності. У Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 1 фінансова звітність визначена як бухгалтерська звітність, що відображає фінансовий стан підприємства і результати його діяльності за звітний період. Метою такої звітності є забезпечення загальних інформаційних потреб широкого кола користувачів, яким необхідна фінансова інформація для прийняття економічних рішень.
Для прийняття економічних рішень користувачам фінансових звітів необхідна інформація про фінансовий стан, результати діяльності та зміни у фінансовому стані підприємства. Зазначені інформаційні потреби обумовили склад фінансової звітності. За П(С)БО 1, до неї належать:
Баланс;
Звіт про фінансові результати;
Звіт про рух грошових коштів;
Звіт про власний капітал;
Примітки до звітів.
Згідно з пунктом 2 статті 11 «Загальні вимоги до фінансової звітності» Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року N996-ХIV, примітки до фінансової звітності входять до складу річної фінансової звітності для всіх підприємств, крім бюджетних установ, представництв іноземних суб»єктів господарської діяльності та суб»єктів малого підприємництва, визнаних такими відповідно до чинного законодавства.
Бухгалтерський баланс служить індикатором для оцінки фінансового стану підприємства. Звіт про фінансові результати підприємства, визначений П(С)БО3, є аналогом звіту про прибутки і збитки за МСБО. Він складається з трьох розділів.
Згідно з Законом України «Про податок на додану вартість» ЗАТ “Перший Київський молочний завод” зобов»язано подавати податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію.
Порядок складання декларації з податку на прибуток підприємства розроблено на підставі норм Закону України від 28 грудня 1994 року N 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств" (із змінами і доповненнями від 27.11.2003 р №1344-IV) з урахуванням Перехідних положень Закону України від 24 грудня 2002 року N 349-IV “Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов''язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами і доповненнями).
У зв»язку з впровадженням в Україні нових Положень (стандартів) бухгалтерського обліку фінансова звітність зі складанням докладних приміток повинна стати на один рівень з міжнародними нормами, бути прозорою, зручною для користувачів. Проте обсяг накопичуваної протягом року інформації досить великий, тож потрібно, щоб був виділений спеціальний працівник бухгалтерського апарату як для самого накопичення інформації, так і для її обробки та опису. Обсяг приміток навіть на середньому підприємстві з невеликими обігами займе таку кількість сторінок, що стане на цілу книгу, а по акціонерних підприємствах можна буде видавати цілі томи «Додатки до фінансової звітності».
Список використаних джерел
1. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
4. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
5. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
6. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
7. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
10.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
11.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
12.Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
13.Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
14.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
15.Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
16.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
17.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
18.Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
19.Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. І перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
20.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
21.Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
22.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
23.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
24.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
25.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
26.Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
27.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
28.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
29.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
30.Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
31.Кармайкл Д., Бенис М. Стандарты и нормы аудита. — М. Аудит; ЮНИТИ, 1995. – 421 с.
32.Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
33.Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
34.Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62с.
35.Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
36.Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: «Бизнес-пресса», 2001. – С76.
37.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
38.Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
39.Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
40.Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.
41.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
42.Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
43.Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
100 |
110 |
|
первісна вартість |
0 11 |
100 |
135 |
|
Знос |
0 12 |
|
25 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1000 |
1000 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
9418,9 |
8120,7 |
|
первісна вартість |
0 31 |
470,9 |
490,8 |
|
Знос |
0 32 |
9889,8 |
8611,5 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
|
|
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
10518,9 |
9230,7 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
2433,9 |
2927,6 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
607,6 |
653,9 |
|
первісна вартість |
161 |
607,6 |
653,9 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
773,2 |
19,6 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
3814,7 |
3601,1 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
30 |
|
БАЛАНС |
280 |
14333,6 |
12861,8 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
Періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
11000 |
11000 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
1042,54 |
966,4 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
121,06 |
90,0 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
12163,6 |
12056,4 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
0 |
8,6 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
8,6 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
150 |
10 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
150 |
10 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
2006,1 |
770,12 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
|
|
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
3,9 |
4,68 |
|
з оплати праці |
580 |
10 |
12 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
2020 |
786,8 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
14333,6 |
12861,8 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
|
|
бухгалтерського обліку 4 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
|
за |
ЄДРПОУ |
|
Коди |
|
Територія |
|
за |
КОАТУУ |
|
|
|
Орган державного управління |
|
за |
СПОДУ |
|
|
|
Галузь торгівля |
|
за |
ЗКГНГ |
|
|
|
Вид економічної діяльності |
|
за |
КВЕД |
|
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
Контрольна сума |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
|
|
про рух грошових коштів |
|
|
||
|
|
за 2003 р. |
|
|||
|
|
|
|
|
Форма № 3 |
|
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
За попередній період |
За звітний період |
||
|
Стаття |
Код |
Надход- |
Видаток |
Надход- |
Видаток |
|
|
|
ження |
|
ження |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
1. Рух коштів у результаті |
|
|
|
|
|
|
операційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
Прибуток (збиток) від звичайної |
|
|
|
|
|
|
діяльності до оподаткування |
0 10 |
158,78 |
|
96,0 |
|
|
Коригування на: |
|
|
|
|
|
|
амортизацію необоротних активів |
0 20 |
472,62 |
x |
169,4 |
х |
|
збільшення (зменш.) забезпечень |
0 30 |
|
32,6 |
8,6 |
|
|
збиток (прибуток) від нереалізова- |
|
|
|
|
|
|
них курсових різниць |
0 40 |
|
|
|
|
|
збиток (прибуток) від не операційної |
|
|
|
|
|
|
діяльності |
0 50 |
|
|
|
|
|
Витрати на сплату відсотків |
0 60 |
|
х |
|
х |
|
Прибуток (збиток) від операційної |
|
|
|
|
|
|
діяльності до зміни в чистих оборот- |
|
|
|
|
|
|
них активах |
0 70 |
598,8 |
|
274 |
|
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
оборотних активів |
0 80 |
|
617,9 |
|
390,5 |
|
витрат майбутніх періодів |
0 90 |
|
|
|
33,4 |
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
поточних зобов’язань |
100 |
1349,9 |
|
|
753,7 |
|
доходів майбутніх періодів |
110 |
0 |
0 |
|
|
|
Грошові кошти від операційної |
|
|
|
|
|
|
діяльності |
120 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
Сплачені: |
|
|
|
|
|
|
відсотки |
130 |
х |
|
х |
|
|
податки на прибуток |
140 |
х |
145 |
х |
|
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
подій |
150 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
160 |
|
|
|
|
|
Чистий рух коштів від операційної |
|
|
|
|
|
|
діяльності |
170 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
2. Рух коштів у результаті інвести- |
|
|
|
|
|
|
ційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
Реалізація: |
|
|
|
|
|
|
фінансових інвестицій |
180 |
|
|
130 |
|
|
необоротних активів |
190 |
|
x |
49,1 |
x |
|
майнових комплексів |
200 |
|
|
|
|
|
Отримано: |
|
|
|
|
|
|
відсотки |
210 |
|
х |
|
х |
|
дивіденди |
220 |
|
х |
|
х |
|
Інши надходження |
230 |
|
х |
|
х |
|
Придбання: |
|
|
|
|
|
|
фінансових інвестицій |
240 |
х |
|
х |
|
|
необоротних активів |
250 |
x |
558,1 |
x |
33 |
|
майнових комплексів |
260 |
х |
|
х |
|
|
Інші платежі |
270 |
х |
|
х |
|
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
подій |
280 |
|
558,1 |
146,1 |
|
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
290 |
|
|
|
|
|
Чистий рух коштів від інвестиційної |
|
|
558,1 |
146,1 |
|
|
діяльності |
300 |
0 |
|
|
|
|
3. Рух коштів у результаті фінан- |
|
|
|
|
|
|
сової діяльності |
|
|
|
|
|
|
Надходження власного капіталу |
310 |
|
х |
|
х |
|
Отримані позики |
320 |
|
х |
|
х |
|
Інши надходження |
330 |
140 |
х |
|
х |
|
Погашення позик |
340 |
х |
140 |
х |
|
|
Сплачені дивіденди |
350 |
х |
|
х |
|
|
Інші платежі |
360 |
х |
|
х |
|
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
подій |
370 |
0 |
|
|
|
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
380 |
|
|
|
|
|
Чистий рух коштів від фінансової |
|
|
|
|
|
|
діяльності |
390 |
0 |
|
|
|
|
Чистий рух коштів за звітний період |
400 |
772,5 |
|
|
757,5 |
|
Залишок коштів на початок року |
410 |
0,6 |
x |
773,2 |
х |
|
Вплив зміни валютних курсів на зали- |
|
|
|
|
|
|
шок коштів |
420 |
0,1 |
x |
3,9 |
|
|
Залишок коштів на кінець року |
430 |
773,2 |
x |
19,6 |
х |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
|
|
|
Керівник |
|
|
підпис |
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
підпис |
Додаток В
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1236 |
1114,9 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
206 |
185,82 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1030 |
929,08 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
629,4 |
541,1 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
400 |
387,98 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
249 |
207,6 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
119,9 |
83,2 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
0,3 |
0,5 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
31 |
96,68 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
65 |
62,1 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
96 |
158,78 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
28,8 |
47,64 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток Д ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства фінансів України
від 29 листопада 2000 р. № 302, із змінами,
внесеними наказом від 25.11.2002 р. № 989
Коди