Курсова робота Облік збутової діяльності

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Організація обліку збутової діяльності на ККЗ “Росинка”. 5

 

1.1. Поняття та класифікація готової продукції5

 

1.2. Характеристика рахунків обліку готової продукції9

 

1.3. Облік наявності й руху готової продукції (товарів) на підприємстві11

 

1.4. Облік відвантаження продукції (товарів), виконаних робіт та послуг  15

 

1.5. Облік реалізованої продукції та визначення суми ПДВ, що належить до сплати в бюджет. 17

 

1.6. Облік і списання витрат на фінансові результати. 21

 

1.7. Облік і контроль позавиробничих   витрат. 29

 

2. Висновки. 33

 

Список використаних джерел. 35

 

Додатки. 37


Вступ

 

За умов ринкової економіки підприємствам надані широкі права і можливості у реалізації своїх економічних інтересів, вибору способів організації виробництва, збуту продукції. При цьому підприємства виходять із власних ресурсних можливостей з врахуванням широкого спектру факторів, які впливають на ефективність використання виробничого потенціалу. Процес реалізації завершує кругообіг господарських коштів підприємства, що дозволяє йому виконувати зобов»язання перед державним бюджетом, банком по позичках, робітниками та службовцями, постачальниками і відшкодовувати виробничі витрати. Невиконання плану реалізації викликає уповільнення оборотності засобів в обороті, виникнення штрафних санкцій за невиконання договірних зобов»язань перед покупцями, затримує платежі постачальникам, погіршує фінансове положення підприємства і т.п. У свою чергу недопоставка продукції викликає збої в роботі підприємств її одержувачів. Тому в ряді випадків обсяг реалізації продукції з урахуванням виконання договірних постачань є одним з показників преміювання працівників відповідних служб підприємства.

Крім того, від обсягу реалізації залежить і величина прибутку підприємства —  одного з найважливіших показників його діяльності.

Тому в системі організації бухгалтерського обліку на підприємствах особливе місце займає облік готової продукції, її відвантаження і реалізації, у задачі якого входять:

постійний контроль за випуском готової продукції (робіт, послуг) за обсягом, асортиментом і якістю;

своєчасний і правильний облік відвантаженої і реалізованої продукції (робіт, послуг), чітка організація розрахунків з покупцями;

контроль за виконанням плану по відвантаженню і реалізації продукції, зроблених робіт і зроблених послуг відповідно до укладених договорів;

облік і контроль дотримання кошторису комерційних і інших витрат, зв»язаних з відвантаженням і реалізацією продукції (робіт, послуг);

своєчасне і достовірне визначення результатів від реалізації продукції (робіт, послуг) і їхній облік.

Для успішного виконання цих задач необхідна ритмічна робота підприємства, правильна організація складського господарства і збуту, своєчасне документальне оформлення господарських операцій.

Саме тому тема курсової роботи “Облік збутової діяльності” є досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є дослідження стану обліку збутової діяльності підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

розкрити поняття та класифікація готової продукції;

провести характеристику рахунків обліку готової продукції;

розглянути облік наявності й руху готової продукції (товарів) на підприємстві;

вивчити облік відвантаження продукції (товарів), виконаних робіт та послуг;

вивчити облік реалізованої продукції та визначення суми ПДВ, що належить до сплати в бюджет;

розглянути облік і списання витрат на фінансові результати;

розглянути облік і контроль позавиробничих   витрат;

за результатами роботи зробити висновки.

Предметом дослідження  є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.

Об’єктом дослідження обрано виробниче підприємство ККЗ “Росинка”.


1. Організація обліку збутової діяльності на ККЗ “Росинка”

1.1. Поняття та класифікація готової продукції

 

Готова продукція — це продукція (виріб, напівфабрикат, робота, послуга), що повністю закінчена обробкою на даному підприємстві, пройшла всі стадії технічного випробування (якщо вимагають відповідні її особливості), відповідає техніч­ним умовам і стандартам, не потребує подальшої обробки на цьому підприємстві і здана на склад (рис 1).[1]



[1] Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

Відомість № 16 відкривається щомісяця. Існуючі на початок місяця залишки по неоплачених рахунках з відомості за минулий місяць переносяться в нову відомість. При відвантаженні готової продукції на підставі відвантажувальних документів робляться відповідні записи в звітному періоді у відомості № 16. На підставі виписок чи банку інших документів робиться оцінка про оплату рахунків із указівкою дати, суми зарахування в рахунок розрахунків.


1.5. Облік реалізованої продукції та визначення суми ПДВ, що належить до сплати в бюджет

 

Реалізованою продукцією підприємства вважається продукція (товари, роботи, послуги), за яку покупцеві (замов­никові) пред»явлені розрахункові документи. Пред»явленими розрахунковими документами (покупцеві, замовникові) вважа­ються документи з моменту подачі їх до установи банку (за умови здійснення розрахункових операцій через установи банків), або передачі їх покупцеві (замовникові) відповідно до умов, передбачених договором (контрактом), тобто без участі установ банків.

2. Висновки

Готова продукція — це матеріальний результат виробни­чої діяльності підприємства. Кінцевим продуктом виробничого процесу підприємства є готова продукція. Вироби вважаються готовими тільки в тому випадку, якщо вони цілком укомплектовані і відповідають технічним умовам, затвердженим у встановленому порядку, здані на склад готової продукції і засвідчені  сертифікатом чи іншим документом, що підтверджує якість готової продукції. Готова продукція складає основну частину продукції підприємства.

Підприємства виготовляють продукцію відповідно до планових завдань за асортиментом, кількістю та якістю. При цьому велика увага приділяється збільшенню її обсягу, розширенню асортименту і поліпшенню якості.

Для синтетичного обліку готової продукції призначено активний рахунок № 26 «Готова продукція». На дебеті цього рахунка відображається надходження готової продукції власного виробництва на склад за фактичною виробничою собівартістю; на кредиті — відпуск готової продукції за фактичною виробничою собівартістю. Залишок є тільки дебетовим і показує фактичну виробничу собівартість готової продукції на кінець звітного періоду.

Готова продукція на підприємстві ККЗ “Росинка” проходить такі операції:

а) випуск продукції з виробництва і здача її на склади;

б) зберігання продукції на складах підприємства;

в) відпуск продукції на місці одногороднім і відправка (відвантаження) іногороднім покупцям;

г) відпуск продукції для внутрішніх потреб основних цехів, для збуту продукції (наприклад, тара власного виробництва) та ін.;

д) реалізація продукції (одержання грошей від покупців за відпущену продукцію).

Готова продукція відвантажується покупцям відповідно до існуючих договорів (контрактів). При відвантаженні працівники складу на відібрану й упаковану продукцію виписують накладну, у якій ставиться підпис представника покупця чи іншої уповноваженої особи. Ця накладна й інші первинні документи (залізничні квитанції і т.п.) передаються в бухгалтерію підприємства, де на підставі цих документів, як правило, виписується рахунок-фактура. Реалізованою продукцією підприємства вважається продукція (товари, роботи, послуги), за яку покупцеві (замов­никові) пред»явлені розрахункові документи. Пред»явленими розрахунковими документами (покупцеві, замовникові) вважа­ються документи з моменту подачі їх до установи банку (за умови здійснення розрахункових операцій через установи банків), або передачі їх покупцеві (замовникові) відповідно до умов, передбачених договором (контрактом), тобто без участі установ банків.

Для відображення собівартості реалізованої продукції введено активний рахунок № 90 «Собівартість реаліза­ції», який наприкінці звітного періоду списується в дебет рахунка № 79 «Фінансові результати».

На рахунку № 79 «Фінансові результати» узагальню­ється інформація про фінансові результати підприємства від звичайної діяльності та надзвичайних подій.

Рахунок № 93 «Витрати на збут» призначений для обліку інформації про витрати, пов’язані з реалізацією продукції (робіт, послуг).

До позавиробничих витрат відносяться:

— витрати на здійснення складських, вантажно-розванта­жувальних, пакувальних і страхових операцій постачальника, які включаються до ціни продукції відповідно до базису поставки, передбаченого договором;

— витрати на рекламу і попередню підготовку товарів;

— витрати на оплату транспортно-експедиційних, страхо­вих і посередницьких послуг, вартість яких включається до ціни продукції згідно з базисом поставки, передбаченим угодою сторін, на оплату експортного мита і митних зборів та ін.

Список використаних джерел

1.     Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

2.     Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

3.     Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

4.     Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

5.     Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).

6.     Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).

7.     Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.

8.     Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.

9.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

10.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

11.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

12.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

13.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.

14.Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

15.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

16.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

17.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

18.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

19.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.

20.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

21.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

22.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.


Додатки

Додаток А

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор
ККЗ «Росинка»

________________

 

 


ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор
ТОВ «Славута»  

_______________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТ № Ра-0000001
здавання-прийняття послуг

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми, що нижче підписалися, представники Замовника  ТОВ «Славута», з одного боку, і
представник Виконавця ККЗ » Росинка»  , з іншого боку, склали цей акт про те, що Виконавцем були проведені наступні послуги  :


оренда приміщення складу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальна вартість робіт склала без ПДВ   (Дві тисячі гривень 00 копійок), ПДВ 20% — 400 грн. , загальна вартість послуг із ПДВ   (Дві тисячі чотириста гривень 00 копійок)
Сторони претензій друг до друга не мають.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiд Виконавця:

_____________________

5 січня 2003 р.

Вiд Замовника:

_____________________

5 січня 2003 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Б

 

Постачальник

ККЗ » Росинка»

 

 

 

 

ОКПО 32047170, тел. 4422307

 

 

 

 

 

 

Р/с 26005301261511 в  Подільське відділення ПІБ МФО 322197

 

 

 

ИНН 320471726566, номер свидетельства 38275634

 

 

 

 

Адрес

 

 

 

 

 

 

Отримувач

 ВАТ “Універсам №22”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

тел. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Платник

он же

 

 

 

 

 

 

 

 

Замовлення

Без заказа

 

 

 

 

 

 

 

 

Умова продажу:

за готівку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Накладна на відвантаження № Ра-00002145

вiд 14 січня 2003 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Товар

Од.

Кiл-ть

Цiна

Сума

ПДВ

Разом

1

Вода газована “Росинка Лимон” 1 л.

 

Пл.

1000

1,00

1000,00

200,00

1200,00

 

 

 

 

 

 

Разом :

1000,00

200,00

1200,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом на суму:

 

 

 

 

 

 

 

 

Одна тисяча двісті гривень 00 копійок

 

 

 

 

 

 

 

ПДВ:         200.00  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вiдвантажив:  

 

 

 

 

Отримав: 
за дов.   №0 вiд   .  .

 

 

 


Додаток В

 

Постачальник

ККЗ » Росинка»

 

 

 

 

ОКПО 32047170, тел. 4422307

 

 

 

 

 

 

Р/с 26005301261511 в  Подільське відділення ПІБ МФО 322197

 

 

 

ИНН 320471726566, номер свидетельства 38275634

 

 

 

 

Адрес

 

 

 

 

 

 

Отримувач

 ВАТ “Універсам №22”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

тел. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Платник

он же

 

 

 

 

 

 

 

 

Умова продажу:

за готівку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рахунок № Ра-0002141

вiд 16 січня 2003 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Товар

Од.

Кiл-ть

Цiна

Сума

ПДВ

Разом

1

Вода газована “Росинка Лимонад” 1 л.

 

Пл.

1000

1,00

1000,00

200,00

1200,00

 

 

 

 

 

 

Разом :

1000,00

200,00

1200,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом на суму:

 

 

 

 

 

 

 

 

Одна тисяча двісті гривень 00 копійок

 

 

 

 

 

 

 

ПДВ:         200.00  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виписав(ла)

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.