Вступ………………………………………………………………………………………………… 3
1. Економічна суть оплати праці та характеристика складових фонду оплати праці…………………………………………………………………………………………. 6
2. Облік особового складу…………………………………………………………. 12
3. Облік відпрацьованого часу та порядок нарахування погодинної заробітної плати………………………………………………………………………………………. 18
4. Облік виробітку та порядок нарахування відрядної оплати праці21
5. Узагальнення нарахованої заробітної плати в реєстрах
обліку……………………………………………………………………………………. 24
6. Особливості обліку основної заробітної плати в умовах використання сучасних засобів обчислювальної техніки……………………………… 30
Висновки………………………………………………………………………………………… 34
Список використаних джерел…………………………………………………………. 36
Додатки………………………………………………………………………………………….. 38
Вступ
Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва.
В умовах переходу України до ринкової економіки й водночас в умовах економічної кризи, спаду виробництва, зниження продуктивності праці, звільнення з виробництв значної кількості працівників відбуваються значні зміни в організації праці та її оплати.
На кожному підприємстві в Україні має бути реальна й достовірна інформація про трудомісткість виробленої продукції, про нарахування заробітної плати. Таку інформацію повинен забезпечити бухгалтерський облік.
Заробітна плата займає одне з центральних місць в системі бухгалтерського обліку на підприємстві.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства.
У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.
На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за обліком праці та її оплати підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу перегляду положень бухгалтерського обліку оплати праці, а також методики формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.
Усе вище згадане підкреслює актуальність теми даної курсової роботи “Облік основної заробітної плати” в сучасних умовах господарювання. Вибрана тема є досить актуальною для сьогодення, для розвитку економічних процесів на Україні і має першорядну важливість для кожного підприємства, який бажає досягти успіху.
Метою курсової роботи є систематизація наукових, методологічних та практичних знань обліку основної заробітної плати.
Теоретичну основу дослідження питань склали закони України, постанови, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Білуха М.Т., Грабова Н.Н., Добровський В.Н., Крамаровський Л.М., Криницький Р.І., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д., Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Савицька Г.П., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.
Завдання курсової роботи полягають у розкритті наступних питань:
розкрити економічну суть оплати праці та характеристику складових фонду оплати праці;
розглянути облік особового складу;
облік відпрацьованого часу та порядок нарахування погодинної заробітної плати;
облік виробітку та порядок нарахування відрядної оплати праці;
узагальнення нарахованої заробітної плати в реєстрах обліку;
розглянути особливості обліку основної заробітної плати в умовах використання сучасних засобів обчислювальної техніки.
Об»єктом дослідження є РСП “Київцентраеро”.
РСП “Київцентраеро” знаходиться за адресою м. Бориспіль, 7 та займається обслуговуванням повітряного руху.
На основі балансу підприємства (додаток А) та звіту про фінансові результати (додаток Б) розглянемо динаміку зміни основних економічних показників діяльності РСП “Київцентраеро”.
Таблиця 1
Основні економічні показників діяльності РСП “Київцентраеро”
Показники |
2000 р. |
2001 р. |
Абсолютне відхилення, +/- |
Статутний капітал, тис. грн. |
739,2 |
739,2 |
0 |
Обсяг товарної продукції, тис. грн. |
3016,4 |
3897,4 |
881 |
Обсяг реалізованої продукції, тис. грн. |
2900 |
3901,3 |
1001,3 |
Нерозподілені прибутки, тис. грн. |
7,3 |
331,6 |
324,3 |
Фонд оплати праці, тис. грн. |
170,4 |
180,1 |
9,7 |
Середньоспискова чисельність працюючих, чол. |
26 |
24 |
-2 |
Середньомісячна заробітна плата працівників, грн. |
546 |
625 |
79 |
Залишкова вартість основних фондів, тис. грн. |
411,3 |
1738,2 |
1326,9 |
Залишкова вартість основних виробничих фондів, тис. грн. |
353,1 |
1659,2 |
1306,1 |
З таблиці видно, що економічні показники в 2001 році в порівнянні з 2002 роком значно покращились. Обсяг товарної продукції зріс на 881тис. грн., при чому зменшились залишки продукції на складах так, як обсяг реалізованої продукції зріс на 1001,3 тис. грн. Особливо велике зростання відбулось нерозподіленого прибутку, що дасть змогу значно покращити фінансове становище підприємства.
1. Економічна суть оплати праці та характеристика складових фонду оплати праці
Заробітна плата займає одне з центральних місць у системі бухгалтерського обліку на підприємстві.
У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вимірі, що, відповідно до трудової угоди, власник чи уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану роботу [2].
Розмір заробітної плати залежить від складності й умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці і результатів господарської діяльності підприємства.
Відповідно до Закону України «Про оплату праці» розрізняють: основну заробітну плату, додаткову заробітну плату, інші заохочувальні і компенсаційні виплати.
….
про тривалість служби у складі Збройних сил України та інших військах (із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення із служби, наприклад, «Проходив службу у складі Збройних сил України з 05.11.1997 р. до 20.12.1999 р.»);
про час догляду за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду (пункт Е ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»), у тому числі за престарілим, який досяг 80-річного віку (згідно з медичним висновком);
про період одержання допомоги у зв»язку з безробіттям — вноситься у трудову книжку органом державної служби зайнятості населення;
тривалість та місце проходження підвищення кваліфікації працівником.
3. Облік відпрацьованого часу та порядок нарахування погодинної заробітної плати
При погодинній формі оплати заробіток працівника залежить від відпрацьованого ним часу. Коло працівників визначається наявністю таких систем, як проста погодинна і погодинно-преміальна.
Проста погодинна оплата праці нараховується по годинних тарифних ставках, місячним посадовим окладам за фактично відпрацьований час.
Сума загального заробітку при погодинній оплаті праці визначається множенням годинної тарифної ставки на кількість відпрацьованих годин. Місячний оклад виплачується працівнику, що проробив повний місяць, тобто всі робочі дні даного місяця. Якщо він проробив не всі робочі дні, то заробіток буде розрахований пропорційно фактично відпрацьованому часу.
Застосування погодинної оплати праці припускає обов»язкове дотримання встановлених законодавством норм тривалості робочого часу, що не повинні перевищувати 40 годин на тиждень.
При погодинно-преміальній системі, крім основного заробітку, працівники одержують премію, що підсилює їхню матеріальну зацікавленість у результатах своєї праці. Працівнику за певні показники до суми заробітку за тарифом у визначеному відсотку додають премію до тарифної ставки.
Облік використання робочого часу, а також контроль за станом трудової дисципліни на РСП “Київцентраеро” здійснюється шляхом табельного обліку.
При прийомі на роботу працівникові надається табельний номер, а в трудовій книжці (що знаходиться у відділі кадрів) робиться позначка про його зарахування на підставі наказу керівника підприємства.
…
Рис. 6.1. Комп’ютеризація обліку оплати праці
Висновки
В результаті проведеного дослідження можна зробити наступні теоретичні та практичні висновки:
Заробітна плата займає одне з центральних місць у системі бухгалтерського обліку на підприємстві.
У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вимірі, що, відповідно до трудової угоди, власник чи уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану роботу.
До Фонду основної заробітної плати належать:
заробітна плата, нарахована за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (часу, виробітку, обслуговування), посадових обов»язків за окремими розцінками, тарифними ставками (окладами) робітників та встановленими посадовими окладами незалежно від форм і систем оплати праці, прийнятих на підприємстві;
суми процентних або компенсаційних відрахувань залежно від обсягів доходів (прибутку), одержаних від реалізації продукції (робіт, послуг), у випадках, коли вони є основною заробітною платою;
суми авторського гонорару діячам мистецтва, працівникам редакцій газет і журналів, телеграфних агентств, видавництв, радіо, телебачення та інших підприємств і (або) оплата праці, що здійснюється за ставками (розцінками) авторської постановчої винагороди, нарахованими на даному підприємстві.
Для забезпечення правильної організації обліку особового складу та використання ним робочого часу на підприємствах повинен вестися кадровий облік, функції якого покладаються, як правило, на відділ кадрів. Однак на РСП “Київцентраеро” такого структурного підрозділу не існує, тому всі операції, пов»язані з його роботою, доводиться виконувати, зазвичай, бухгалтеру.
При погодинній формі оплати заробіток працівника залежить від відпрацьованого ним часу. Коло працівників визначається наявністю таких систем, як проста погодинна і погодинно-преміальна.
Облік використання робочого часу, а також контроль за станом трудової дисципліни на РСП “Київцентраеро” здійснюється шляхом табельного обліку.
При відрядній оплаті праці заробітна плата робітників прямо залежить від обсягу виконаної роботи і розміру розцінки. Цю форму використовують при оплаті тим робітникам, праця яких підлягає нормуванню. Відрядна оплата праці складається з таких систем: прямої, прогресивної, акордної і преміальної. Вона може бути індивідуальна і бригадна.
Для забезпечення правильного нарахування заробітної плати необхідно точно обліковувати виробіток продукції або обсяг робіт, виконаних кожним працівником.
Усі первинні документи по обліку виробітку і заробітної плати підрозділу і служби у встановлений термін здають у бухгалтерію для їхньої перевірки й обробки. Рахункова обробка полягає в тому, що по кожнім документу множенням розцінки на кількість відпрацьованих днів визначають суму погодинного заробітку. Оброблені документи групують по табельних номерах працюючих і використовують для складання розрахунково-платіжних відомостей (ф. № П-49). Ці відомості є основним обліковим документом, використовуваним для оформлення розрахунків з робітниками та службовцями. Вони містять зведення про всі нарахування по видах оплат, утриманнях із заробітної плати і сумах, що підлягають видачі на руки.
Розв»язання задач обліку основної заробітної плати на РСП “Київцентраеро” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Список використаних джерел
1. Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджено наказом Мінстату від 11.12.95 р. № 323. // ВВР. – 1996. — №1. – С. 2-8.
2. Закон України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. №108/9, зі змінами і доповненнями // ВВР. – 1995. — №4. – С. 2-22.
3. Закон України «Про підприємства в Україні» від 27.03.91 р. № 887-ХП, зі змінами і доповненнями. // ВВР. – 1991. — №4. – С. 20-25.
4. Закон України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.93 р. № 3356-ХП, зі змінами і доповненнями.// ВВР. – 1993. — №8. – С. 10-15.
5. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97р. № 283/97-ВР, зі змінами і доповненнями.// ВВР. – 1997. — №6. – С. 10-15.
6. Закон України «Про підприємництво» у редакції від 23.12.97р. № 762/97-ВР.// ВВР. – 1998. — №1. – С. 20-25.
7. Закон України «Про систему оподаткування» від 18.02.97 р. № 77/97-ВР зі змінами і доповненнями.// ВВР. – 1997. — №3. – С. 10-15.
8. Інструкція про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями і громадянами збору на обов»язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 03.06.99 р. №4-6.// ВВР. – 1999. — №7. – С. 10-15.
9. Закон України «Про загальнообов »язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням і похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-111 — Закон № 2240.// ВВР. – 2001. — №2. – С. 14-28.
10.Закон України «Про загальнообов »язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. № 1533-111.// ВВР. – 2000. — №4. – С. 3-10.
11.Закон України «Про загальнообов »язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що призвели до втрати працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105-ХIV зі змінами і доповненнями.// ВВР. – 1999. — №10. – С. 7-15.
12.Декрет Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92 р. № 13-92, зі змінами і доповненнями — Декрет № 13-92.// ВКМ. – 1992. — №12. – С. 7-15.
13. Інструкція про прибутковий податок з громадян, затверджено наказом Головної державної податкової інспекції від 21.04.93 р. № 12 зі змінами і доповненнями // ВВР. – 1993. — №5. – С. 7-15.
14.Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
15.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
16.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 2000 р.- С.300-367.
17.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
18.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
19.Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
20.Шеремет А. Д., Суйц В. П. Аудит. — М.: «Информа-М», 1995. – 210 с.
26.10.02
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство Київцентраеро |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 2 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
|
|
|
первісна вартість |
0 11 |
|
|
|
Знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
20,8 |
16,6 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
411,3 |
1738,2 |
|
первісна вартість |
0 31 |
867,0 |
3757,6 |
|
Знос |
0 32 |
455,7 |
2019,4 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
2,5 |
7,3 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
434,6 |
1762,1 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
192,3 |
305,4 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
6,6 |
10,5 |
|
готова продукція |
130 |
115,4 |
111,5 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
101,2 |
117,0 |
|
первісна вартість |
161 |
103,2 |
119,5 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
2 |
2,5 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
12,0 |
9,0 |
|
за виданими авансами |
180 |
5,0 |
2,5 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
95,6 |
157,1 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
30 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
51,0 |
29,6 |
|
в іноземній валюті |
240 |
6,2 |
14,5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
585,2 |
787,2 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
1019,8 |
2549,3 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
739,2 |
739,2 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
13,9 |
1287,4 |
|
Резервний капітал |
340 |
3,5 |
3,5 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
7,3 |
331,6 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
763,8 |
2361,7 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
|
|
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
28,0 |
13,6 |
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
28,0 |
13,6 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
40,0 |
30,0 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
8,6 |
6,0 |
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
122,5 |
64,2 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
11,0 |
9,1 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
2,0 |
1,1 |
|
зі страхування |
570 |
2,8 |
2,0 |
|
з оплати праці |
580 |
14,2 |
13,8 |
|
з участниками |
590 |
24,2 |
43,8 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
2,7 |
4,1 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
228,0 |
174,1 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
1019,8 |
2549,3 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство Київцентраеро |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2001 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
3901,3 |
2900,0 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
650,22 |
483,33 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3251,08 |
2416,67 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
2126,14 |
1916,53 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
1124,94 |
500,14 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
322,51 |
250,32 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
160,11 |
81,14 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
110,01 |
51,11 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
532,31 |
117,57 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
21,59 |
11,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
553,9 |
128,57 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
166,17 |
38,57 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток Г
Типова форма № П-10
Цех
|
Дільниця, відділення
|
Зміна
|
Вид оплати
|
Робітник (прізвище, і., б.) Бригада (бригадир) |
Табельний номер
|
Розряд
|
2
|
Столярна
|
1
|
відрядн
|
Стормило Т. С.
|
013
|
4
|
Наряд № на відрядну роботу на __січень __ 2001 р.
Дата
|
Шифр |
Опис роботи
|
Розряд роботи
|
Одиниця виміру
|
||||||||
Замовлення, статті витрат |
виробу, креслення
|
операції
|
||||||||||
01.01-31.01
|
23
|
|
|
Виготовлення стелажів |
4
|
шт.
|
||||||
Задано (кількість) |
Прийнято
|
Норма на 1 шт.
|
Всього
|
|||||||||
годні |
брак |
Розцінка (грн. коп.)
|
Час (хв.)
|
сума заробітку (грн. коп.)
|
Нормований час (хв.)
|
|||||||
|
|
всього
|
в тому числі оплачуваний |
|||||||||
10
|
10
|
|
|
28,4
|
|
284
|
|
|||||
Майстер _______
Нормувальник________
Контролер_______
Розрахунок заробітної плати відрядному працівнику до виплати
Зміст операції |
Сума |
Дт |
Кт |
Нараховано ЗП |
284 |
23 |
661 |
Утримано із заробітної плати Стормило Т. С. : а) прибутковий податок (пільг немає) б) Пенсійний фонд — 2% в) Фонд соціального страхування — 0,5% г) Фонд безробіття — 0,5% д) профспілкові внески – 1% |
42,35 5,68 1,42 1,42 2,84 |
661 661 661 661 661 |
64 651 652 653 685 |
До виплати заробітна плата складе 284 – (42,35 + 5,68 + 1,42 + 1,42 + 2,84) = 230,29 грн.
Додаток Д
Розрахунок оплати праці на РСП “Київцентраеро”
№ п/п |
Змістзапису |
Сума, грн. |
|
1 |
Нарахованазаробітна плата АУП |
2000 |
|
2 |
Нарахованазаробітна плата ВП |
5000 |
|
3 |
Утриманийприбутковийподаток |
1176,25 |
|
4 |
Утриманийзбір на пенсійнестрахування |
140 |
|
5
|
Утриманівнески на соціальнестрахування по тимчасовійнепрацездатності |
35
|
|
6
|
Утриманівнески на соціальнестрахування на випадокбезробіття |
35
|
|
7
|
Нарахований на заробітну плату АУП збір на пенсійнестрахування (32%) |
640 |
|
8
|
Нараховані на заробітну плату АУП внески на соціальнестрахування по тимчасовійнепрацездатності (2,5%) |
50
|
|
9
|
Нараховані на заробітну плату АУП внески на соціальнестрахування на випадокбезробіття (2,5%) |
50
|
|
10 |
Нараховані на заробітну плату АУП внески на соціальнестрахування от нещаснихвипадків (1,3%) |
26,00 |
|
11
|
Нарахований на заробітну плату ВП збір на пенсійнестрахування (32%) |
1600 |
|
12
|
Нараховані на заробітну плату ВП внески на соціальнестрахування по тимчасовійнепрацездатності (2,5%) |
125
|
|
13
|
Нараховані на заробітну плату ВП внески на соціальнестрахування на випадокбезробіття (2,5%) |
125 |
|
14
|
Нараховані на заробітну плату ВП внески на соціальнестрахування от нещаснихвипадків (1,3%) |
65 |
|
15 |
Перерахованийприбутковийподаток |
1176,25 |
|
16
|
Перерахованізбори на пенсійнестрахування (80 + 640 + 1600) |
2380
|
|
17
|
Перераховані внески на соціальнестрахування по тимчасовійнепрацездатності (21 + 50 + 125) |
210
|
|
18
|
перераховані внески на соціальне страхування на випадок безробіття (35 + 50+ 125) |
210
|
|
19
|
Перераховані внески на соціальне страхування від нещаснихвипадків (20,4 + 51) |
91,00
|
|
20
|
Отримані грошовікошти в банку ((2000 + 5000) — (1075 + 80 + 35)) |
5823,75
|
|
21 |
Виплаченазаробітна плата |
5823,75 |
|
Додаток Е
Назва підприємства: РСП “Київцентраеро”
Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: Типова форма № П-49
Затверджена наказом Держкомстату
України 22.05.1998 р. №144
Розрахунково-платіжна відомість № 1 за серпень 2001 р.
№ |
Прізвище, ім»я, по батькові
|
Оклад/ тариф
|
Утримано і відраховано
|
Разом до видачі, грн.
|
|||||
Прибутковий податок
|
Відраховано до Пенс, фонду
|
Профспілк. внесок (1%)
|
Збір на випадок безробіття (0,5%) |
Збір соц. страх |
Разом
|
||||
1 |
Іванова З. П. |
450
|
75,55
|
9,00 |
4,50 |
2,25 |
2,25 |
93,55 |
356,45 |
2 |
Бородін А. М.
|
400 |
65,55 |
8,00 |
4,00 |
2,00 |
2,00 |
81,55 |
318,45 |
3 |
Бородіна Є. М.
|
350 |
55,55 |
7,00 |
3,50 |
1,75 |
1,75 |
69,55 |
280,45 |
4 |
Вишневська Л. О. |
200 |
25,55 |
4,00 |
2,00 |
1,00 |
1,00 |
33,55 |
166,45 |
5 |
Карпенко С. М. |
150 |
16,55 |
3,00 |
1,50 |
0,75 |
0,75 |
22,55 |
127,45 |
6 |
Корнієнко В. Т. |
150 |
16,55 |
3,00 |
1,50 |
0,75 |
0,75 |
22,55 |
127,45 |
7 |
Куліченко І. С. |
300 |
45,55 |
6,00 |
3,00 |
1,50 |
1,50 |
57,55 |
242,45 |
8 |
Кухар Г. Й. |
300 |
45,55 |
6,00 |
3,00 |
1,50 |
1,50 |
57,55 |
242,45 |
9 |
Лісних А. Д. |
250 |
35,55 |
5,00 |
2,50 |
1,25 |
1,25 |
45,55 |
204,45 |
10 |
Ламаш К. І. |
200 |
25,55 |
4,00 |
2,00 |
1,00 |
1,00 |
33,55 |
166,45 |
11 |
Лукашенко Л. А. |
170 |
19,55 |
3,40 |
1,70 |
0,85 |
0,85 |
26,35 |
143,65 |
— |
— |
— |
— |
— |
— |
— |
— |
— |
— |
20 |
Ярмак Н. О. |
170 |
19,55 |
3,40 |
1,70 |
0,85 |
0,85 |
26,35 |
143,65 |
Разом |
7000 |
896,25 |
140,00 |
70,00 |
35,00 |
35,00 |
1176,25 |
5823,75 |
Додаток Ж
Підприємство РСП “Київцентраеро”
До Розрахункової відомості № 1 Типова форма № П-53
В касу для оплати:
у сумі п’ять тисяч вісімсот
двадцять три грн. 75 коп.
Директор Чередніченко Ю. А.
Гол. бухгалтер Кобець Т. В.
За цією платіжною відомістю сплачено п’ять тисяч вісімсот
двадцять три грн. 75 коп. та депоновано нуль грн. 00 коп.
Касир Семко І.М.
Бухгалтер Бутова Т.І.
Касовий ордер № 25 від 1 вересня 2001 р.
Відомість склав Кобець Т. В.(підпис)
Відомість перевірив Бутова Т.І. (підпис)
Зворотний бік Платіжної відомості
Платіжна відомість № 1 за серпень 2001 р.
№ п/п
|
Прізвище, ім»я, по батькові
|
Сума до видачі
|
Підпис
|
1 |
Іванова З. П. |
356,45 |
+ |
2 |
Бородін А. М. |
318,45 |
+ |
3 |
Бородіна Є. М. |
280,45 |
+ |
4 |
Вишневська Л. О. |
166,45 |
+ |
5 |
Карпенко С. М. |
127,45 |
+ |
6 |
Корнієнко В. Т. |
127,45 |
+ |
7 |
Куліченко І. С. |
242,45 |
+ |
8 |
Кухар Г. Й. |
242,45 |
+ |
9 |
Лісних А. Д. |
204,45 |
+ |
10 |
Ламаш К. І. |
166,45 |
+ |
11 |
Лукашенко Л. А. |
143,65 |
+ |
— |
— |
— |
+ |
20 |
Ярмак Н. О. |
143,65 |
+ |
Разом |
5823,75 |
|