Дипломна робота Облік, аналіз і аудит касових операцій та розрахунку з підзвітними особами

Зміст

 

Вступ. 3

Розділ 1. Теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 5

1.1. Огляд нормативної бази вітчизняної та зарубіжної практики касових операцій та розрахунків з підзвітними особами  5

1.2. Теоретичні та методологічні основи касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 9

Розділ 2. Техніко-економічна характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства. 19

2.1. Характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства. 19

2.2. Аналіз основних техніко-економічних показників виробничо-господарської діяльності за останні два роки  22

Розділ 3. Облікова політика та організація обліку на ВАТ «Сіріалія Україна». 24

3.1. Структура бухгалтерії та розподіл роботи. 24

3.2. Облікова політика ВАТ «Сіріалія Україна». 25

3.3. Організація обліку на ВАТ «Сіріалія Україна». 26

Розділ 4. Організація обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 46

4.1. Особливості організації обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 46

4.2. Зв’язок обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами з фінансовою та податковою звітністю   54

4.3. Відповідальність бухгалтера за порушення діючого законодавства з обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 55

Розділ 5. Економічний аналіз касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 59

5.1. Теоретичні основи економічного аналізу касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 59

5.2. Економічний аналіз касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 68

5.3. Аналіз фінансового стану підприємства за 2001-2002 роки. 73

Розділ 6. Внутрішній та зовнішній аудит касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 78

6.1. Теоретичні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту касових операцій та розрахунків з підзвітними особами  78

6.2. Практичний аудит касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 82

6.3. Аудит фінансової звітності підприємства за 2002 рік. 86

Інвентаризаційний опис № 1. 86

Розписка. 86

Розділ 7. Комп’ютеризація обліку і аналізу касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 90

7.1. Комп’ютеризація обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 90

7.2. Комп’ютеризація економічного аналізу касових операцій та розрахунків з підзвітними особами. 92

Висновки. 96

Список використаних джерел. 98

Додатки. 102


Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично здійснювати облік та контроль за коштами. Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики касових операцій.

Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації бухгалтерського обліку на підприємстві, обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами.  Вільні грошові кошти підприємств повинні обов»язково зберігатися в банку, причому підприємство самостійно обирає установу банку, в якому зберігає гроші. Готівку, необхідну для забезпечення господарської діяльності, підприємства збе­рігають у своїх касах. Частина грошових коштів видається під звіт співробітникам підприємства для витрат, що виника­ють у зв»язку з виконанням доручень адміністрації підприєм­ства. Розрахунки між підприємствами і організаціями здій­снюються як правило без участі готівки, шляхом перера­хування коштів з рахунка в банку свого підприємства на відповідні рахунки інших підприємств. Це виключає викорис­тання в розрахунках готівки і пов»язаних з ними витрат на охорону, транспортування, але не виключає самої готівки з розрахункових операцій. Розрахунки і платежі здійснюються як правило за допомогою грошових коштів.

Грошові кошти витримують конкуренцію з безготівковими грошима, коли йдеться про виплату підприємством заробітної плати працівникам, компенсацію витрат на відрядження, а також при здійсненні інших господарських витрат, що, як правило, проводяться через касу підприємства.

Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної дипломної роботи сучасних умовах господарювання. Саме тому тема дипломної роботи “Облік, аналіз і аудит касових операцій та розрахунку з підзвітними особами на підприємствах харчоконцентратної промисловості” є досить актуальною.

Метою дипломної роботи є розгляд стану обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами на базовому підприємстві.

Теоретичну основу дослідження питання обліку грошових коштів склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку грошових коштів та розрахунків;

— вивчити нормативну базу вітчизняної та зарубіжної практики обліку касових операцій і розрахунків з підзвітними особами;

— розглянути техніко-економічну характеристику виробничо господарської діяльності базового підприємства;

— розглянути особливості організації обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами;

— провести економічний аналіз касових операцій та розрахунків на підприємстві;

— вивчити проведення аудиту на підприємстві;

— розглянути комп’ютеризацію обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами;

— за результатами роботи зробити відповідні висновки.

Предметом дослідження є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.

Об»єктом дослідження є ВАТ “Сіріалія Україна”.


Розділ 1. Теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами

 

1.1. Огляд нормативної бази вітчизняної та зарубіжної практики касових операцій та розрахунків з підзвітними особами

 

Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку, аналізу та аудиту касових операцій та розрахунків з підзвітними особами.

Основні оброблені джерела нормативної бази та напрямки їх використання в дипломній роботі представлені в табл. 1.1.

….

Як видно з табл. 2.1 обсяг виробництва продукції зріс в 2002 році в порівняні з 2001 роком на 1404,6 тис. грн. в оптових цінах (в співставлених цінах зростання відбулось на 1893,8 тис. грн., що становить 11,11%). При цьому відбулось збільшення чисельності персоналу з 120 чол. до 124 чол., що становить 3,33%. На підприємстві спостерігається зростання середньомісячної заробітної плати на 10,78 грн., при чому для ПВП – на 21,2 грн. Дохід від основної діяльності зріс на 1423 тис. грн., причому від реалізації продукції на 1393,3 тис. грн.

Таблиця свідчить і про позитивні зміни в структурі основних фондів – відбулось їх оновлення. Так в 2002 році активна частина основних фондів зросла в порівнянні з 2001 роком на  2844,1тис. грн. Звичайно, таке зростання вартості основних фондів вплинуло на фондовіддачу в бік її зменшення на 0,341.

Незважаючи на те, що чисельність персоналу зросла на 3,33%, продуктивність праці не тільки не зменшилась в 2002 році, а навпаки зросла в порівнянні з 2001 роком. Це зростання в абсолютних показниках становить 10,69 тис.грн., що становить 7,52%. Отже, темпи зростання продуктивності праці перевищують темпи зростання чисельності працівників. Це свідчить про правильну організацію праці на підприємстві. Аналогічні зміни відбулись і в чисельності та продуктивності праці персоналу ПВП.

Збільшення вартості активної частини основних фондів  та збільшення фонду заробітної плати ( за рахунок зростання працівників та збільшення величини середньомісячної зарплати) призвело до збільшення собівартості реалізованої продукції на 309,8 тис. грн. Витрати на  одну гривню реалізованої продукції зменшились на 3,98.

Але витрати на збут, адміністративні  витрати та інші витрати зросли і це негативно вплинуло на величину чистого прибутку та рентабельність виробничої діяльності.


Розділ 3. Облікова політика та організація обліку на ВАТ «Сіріалія Україна»

 

3.1. Структура бухгалтерії та розподіл роботи

 

Бухгалтерський облік на ВАТ «Сіріалія Україна» являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій.

 Об»єктами бухгалтерського обліку є майно організацій, їхнього зобов»язання і господарських операцій, здійснювані організаціями в процесі їхньої діяльності.

Основними задачами бухгалтерського обліку на ВАТ «Сіріалія Україна» є:

формування повної і достовірної інформації про діяльність організації і її майновому положенні, необхідної внутрішнім користувачам бухгалтерської звітності — керівникам, засновникам, учасникам і власникам майна організації, а також зовнішнім — інвесторам, кредиторам і іншим користувачам бухгалтерської звітності;

забезпечення інформацією, необхідної внутрішньому і зовнішньому користувачам бухгалтерської звітності для контролю за дотриманням законодавства при здійсненні організацією господарських операцій і їхньою доцільністю, наявністю і рухом майна і зобов»язань, використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів відповідно до затверджених норм, нормативами і кошторисами; запобігання негативних результатів господарської діяльності організації і виявлення внутрішньогосподарських резервів забезпечення її фінансової стійкості.

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку в організаціях, дотримання законодавства при виконанні господарських операцій несуть керівники організацій.

….

На основі проведень заповнюються Журнали-ордери 1 та 7 (додатки Д, Ж).

Таким, чином облік касових операцій та розрахунків з підзвітними особами на ВАТ “Сіріалія Україна” здійснюється відповідно чинного законодавства України.

 

4.2. Зв’язок обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами з фінансовою та податковою звітністю

 

Фінансовою звітністю на ВАТ “Сіріалія Україна” з питань обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами є Баланс та Звіт про рух грошових коштів.

Звітність складається щоквартально. У статті балансу “Грошові кошти та їх еквіваленти” відображаються кошти в касі, на поточних та інших рахунках в банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів. У цій статті окремо наводяться кошти в національній та іноземній валютах.

У статті балансу “Дебіторська заборгованість із внутрішніх розрахунків” показується дебіторська заборгованість підзвітних осіб.

У статті балансу “Поточні зобов’язання з внутрішніх розрахунків” показується кредиторська заборгованість підприємства з розрахунками з підзвітними особами.

Звіт про рух грошових коштів містить інформацію про грошові потоки підприємства за звітний період. Під грошовими потоками розуміють надходження та вибуття коштів в касі та на рахунках в банках, які можуть бути використані для поточних операцій.

Звіт про рух грошових коштів — це документ фінансової звіт­ності, в якому відображаються надходження і витрачання грошо­вих коштів у ході поточної господарської, інвестиційної та фі­нансової діяльності. Ці зміни відображаються таким чином, що дають змогу встановити взаємозв»язок між залишками грошових коштів на початок і кінець звітного періоду.

Можна також сказати, що звіт про рух грошових коштів — це звіт про зміни фінансового стану підприємства, що складається на основі методу руху грошових коштів. Він дає можливість оці­нити майбутні надходження грошових коштів, проаналізувати здатність підприємства погасити свою короткострокову заборго­ваність і сплатити дивіденди, оцінити необхідність залучення до­даткових фінансових ресурсів. Використання такого звіту дає змогу точніше оцінювати перспективну платоспроможність і тим самим знижувати фінансовий ризик.


 

…..

Умовою життєдіяльності і основою стабільності стану підприємства в ринковій економіці виступає його стійкість.

Одним з важливих показників, що характеризують фінансову стійкість  підприємства, є коефіцієнт незалежності:

                                                                       (5.4)

Для  ВАТ “Сіріалія Україна”

за 2001 рік:  12163,6/14333,6 = 0,849,

за 2002 рік: 12056,4/12861,8 = 0,937,

Оптимальним для цього показника є його значення 0,5. Для ВАТ “Сіріалія Україна” він є в межах норми. Коефіцієнт незалежності в 2002 році зріс на 0,937 – 0,849 = 0,088 за рахунок збільшення поточних зобов’язань підприємства.

Фінансова стійкість визначається коефіцієнтом фінансової стійкості на початок та кінець року:

 

        (5.5)

Для  ВАТ “Сіріалія Україна”

за 2001 рік:  (12163,6+150)/14333,6 = 0,859,

за 2002 рік: (12056,4+10)/12861,8 = 0,938,

Коефіцієнт фінансової стійкості в 2002 році зріс на 0,938 – 0,859 = 0,079 за рахунок зменшення зобов’язань підприємства.

Цей коефіцієнт показує, яка питома вага у загальній вартості майна всіх джерел засобів, які підприємство може використовувати у своїй поточній діяльності без збитку для кредиторів. Цей коефіцієнт обмежує вклади короткострокових позикових засобів. Чим вище цей коефіцієнт, тим краще для підприємства.

Отже, за результатами аналізу можна зробити висновок, що фінансовий стан ВАТ “Сіріалія Україна” в 2002 році покращився порівняно з минулим 2001 роком. 

 


Розділ 6. Внутрішній та зовнішній аудит касових операцій та розрахунків з підзвітними особами

 

6.1. Теоретичні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту касових операцій та розрахунків з підзвітними особами

 

Аудит касових операцій та розрахунків з підзвітними особами підприємства рекомендується проводити в кілька етапів.

На підготовчому етапі аудиту касових операцій аудитор пови­нен розглянути загальні питання організації роботи каси на підпри­ємстві:

— інтенсивність касових операцій;

— основні напрямки касових надходжень і видатків;

— кваліфікація і практичний досвід працівників, які забезпечу­ють роботу каси на підприємстві;

— наявність договорів з касирами про повну матеріальну відповідальність;

— забезпеченість обліку касових операцій електронно-обчислю­вальною технікою;

— обладнання приміщення каси на підприємстві.

Ретельне вивчення зазначених питань дасть змогу аудитору скла­сти думку про стан касових операцій на підприємстві, визначити вузькі місця в організації їх обліку і можливі напрямки порушень і помилок.

Перший етап аудиту касових операцій передбачає проведення раптової ревізії каси з повним поаркушним перерахунком усіх гро­шей та інших цінностей, що знаходяться у касі підприємства (век­селів, зобов»язань). При цьому слід скласти відомість інвентаризації каси та обов»язково зафіксувати результати раптової ревізії каси в робочих документах. Далі аудитор повинен вивчити питання своє­часності проведення інвентаризації каси, наявності випадків рапто­вих інвентаризацій кас керівництвом підприємства.

Інвентаризацію каси належить проводити не рідше одного разу на квартал, у строки, встановлені керівником підприємства. Раптові ревізії каси також необхідні і є важливим елементом внутрішньогос­подарського контролю дотримання касової дисципліни. Для цього вивчаються накази керівника підприємства про проведення інвента­ризації каси та визначення складу комісії, звіти інвентаризаційної комісії та інвентаризаційні відомості.

Другим етапом є перевірка правильності заповнення касових документів та організації порядку ведення касових операцій. На­самперед перевіряється правильність заповнення прибуткових та видаткових касових ордерів. Неприпустимі будь-які виправлення, закреслювання і т. ін. Прибуткові та видаткові касові ордери по­винні бути належно оформлені. Документи на видачу грошей мають бути підписані керівником і головним бухгалтером підприємства або особами, ними уповноваженими.

Прибуткові касові ордери і квитанції до них, а також видаткові касові ордери мають бути заповнені таким чином, щоб забезпечувало­ся збереження цих записів протягом терміну зберігання документів.

….

Таким чином, ми побачили, що за допомогою сучасного програмного забезпечення як облікові, так і аналітичні функції можуть бути повністю автоматизовані і їх результати можуть представлятися в будь-якому зручному для користувачів вигляді – як на машинних, так і на паперових носіях.

 

 

 


Висновки

 

При прийманні до каси ВАТ “Сіріалія Україна” грошових білетів і монет касир керується Правилами визначення платіж­ності банкнот і монет Національного банку України, затвердже­ними постановою Правління Національного банку України, від 31.03.99р. № 152. Оборотні пам»ятні та ювілейні монети, що є дійсними платіжними засобами, повинні приймати­ся до кас підприємств за їх номіналом без обмеження для всіх видів платежів.

Виплати, пов»язані з оплатою праці, стипендій, здійснюють­ся касиром ВАТ “Сіріалія Україна” за платіжними (розрахунково-платіжни­ми) відомостями або за видатковими касовими ордерами.

При отриманні прибуткових касових ордерів або видаткових документів касир ВАТ “Сіріалія Україна” зобов»язаний перевірити:

а) наявність і дійсність на документах підпису головного бух­галтера, а на видатковому документі — дозвільного напису керів­ника підприємства чи осіб, ним уповноважених;

б) правильність оформлення документів, наявність усіх реквізитів;

в) наявність перелічених у документах додатків.

Записи в касовій книзі здійснюються в двох примірниках (через копіювальний папір) чорнилом темного кольору кульковою або чорнильною ручкою. Перші примірники залишаються в ка­совій книзі. Другі примірники повинні бути відривними, що і є звітом касира. Перші та другі примірники мають однакові номери.Записи в Журналі 1 і у відомості 1.1 здійснюються на підставі первинних і зведених облікових документів (звітів касира і дода­них до них прибуткових і видаткових касових ордерів, виписок банку і доданих до них документів тощо) у розрізі кореспондуючих рахунків у хронологічному порядку підсумками за 2 — 3 дні. Мож­ливе також нагромадження даних про операції з грошовими кош­тами за кожний день попередньо в допоміжній відомості в по­трібному аналітичному розрізі з наступним перенесенням підсум­кових оборотів за місяць до Журналу 1 і відомості до нього.

Бухгалтерський облік виданих підзвітних коштів ведуть на активно-пасивному субрахунку № 372 «Розрахунки з підзвітними особами». На дебеті відображають основні суми, видані під звіт з каси, а одержані за чеками — з рахунків в банках або грошовим переказом через органи зв»язку. На кредиті відображають суми, що підтверджуються відповідними звітами і документами, а також внесені до каси готівкою для погашення невикористаних авансів.

Аналітичний облік ведеться в розрізі фізичних осіб, які одержали грошові кошти під звіт. Сальдо на рахунку № 372 вказує на залишки одержаних під звіт авансів, по яких ще не надано звіти. Кредитове сальдо відображає розмір пере­витрат за авансовим звітом порівняно з сумою, одержаною під звіт.

Фінансовою звітністю на ВАТ “Сіріалія Україна” з питань обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами є Баланс та Звіт про рух грошових коштів.

Відповідальність за порушення діючого законодавства з обліку касових операцій та розрахунків з підзвітними особами на ВАТ “Сіріалія Україна” визначається дотриманням касової дисципліни. Контроль за дотриманням касової дисципліни можна поділи­ти на внутрішній і зовнішній.

Внутрішній контроль за дотриманням касової дисципліни на ВАТ “Сіріалія Україна” проводиться ревізійною комісією.

Для економічного аналізу касових операцій та розрахунків з підзвітними особами на ВАТ “Сіріалія Україна” використовується широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу.

Основною метою аналізу касових операцій та розрахунків з підзвітними особами на підприємстві є проведення аналізу грошових потоків,  оцінка суми і рівня середнього залишку грошових коштів з позиції забезпечення платоспроможності підприємства, а також визначення ефективності їх використання.

За результатами проведеного аналізу на підприємстві можна зробити висновок, що фінансовий стан ВАТ “Сіріалія Україна” в 2002 році покращився порівняно з минулим 2001 роком. 

У відповідності Законом України “Про аудиторську діяльність” аудиторським підприємством “Аудит” на підставі Договору № 147 від 01.04.2003 була проведена аудиторська перевірка фінансово-господарської діяльності ВАТ “Сіріалія Україна” за період з 01.01.2002 по 31.12.2002 р.

Під час проведення аудиту були виявленні нгезначні порушення.

За допомогою сучасного програмного забезпечення як облікові, так і аналітичні функції можуть бути повністю автоматизовані і їх результати можуть представлятися в будь-якому зручному для користувачів вигляді – як на машинних, так і на паперових носіях.

 


Список використаних джерел

 

1.        Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р.//Уряд.Кур’єр, 1996, 28 червня.

2.        Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.

3.        Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.

4.        Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.

5.        Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

6.        Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.

7.        Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

8.        Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

9.        Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.

10.   Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

11.   Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затверджене постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 72. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С86.

12.   Інструкція про організацію роботи з готівкового обігу уста­новами банків України, затверджена постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 69. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С130.

13.   Порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджений постановою Правління НБУ від 02.02.95 р. №21, зі змінами і доповненнями. // Вісник НБУ – 1995. – №3. – С15.

14.   Інструкція № 3 «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті», затверджена постановою правління Національного банку України № 121 від 27.05.96 р. // Вісник НБУ – 1996. – №6. – С11.

15.   Інструкція про організацію роботи з готівкового обігу уста­новами банків України від 20.06.95 р. № 4, затверджена постано­вою Правління НБУ від 20.06.95 р. № 149, зі змінами і доповнен­нями.// Вісник НБУ – 1995. – №7. – С21.

16.   Правила організації розрахунково-касового обслуговуван­ня комерційними банками клієнтів і взаємовідносин з цього питання між територіальними управліннями Національного бан­ку України та комерційними банками у національній валюті, затверджені постановою Правління НБУ від 05.02.2001 р. № 44.// Вісник НБУ – 2001. – №3. – С17.

17.   Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436 «Про засто­сування штрафних санкцій за порушення норм регулювання об­ігу готівки» у редакції Указу Президента України від 11.05.99р. №491/99.

18.   Положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців за збиток, заподіяний підприємству, установі, організації, затверджене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 липня 1976 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1976, № 29, ст. 427).

19.   Наказ Міністерства статистики України «Про затверджен­ня типових форм первинного обліку касових операцій» від 15.02.96р. № 51 (з урахуванням наказу Державного комітету ста­тистики України від 27.07.98 р. № 263).

20.   Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердже­ний постановою КМУ від 22.01.96р. № 116.

21.   Лист Національного банку України «Про встановлення лімітів залишку готівки в касі» від 17.04.2001 р. № 11-111/447-2439.

22.   Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, —  Економіка, 1990р. — С.77-88.

23.   Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. —  С.48-56.

24.   Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.

25.   Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

26.   Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

27.   Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.

28.   Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.

29.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

30.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

31.   Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

32.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

33.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

34.   Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посіб. — К.: Вища школа, 1992.- С.15-23.

35.   Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.

36.   Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.

37.   Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

38.   Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

39.   Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний  ун-т. — Х., 1995. — 62с.

40.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

41.   Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.

42.   Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.

43.   Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.

44.   Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с. 

45.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

46.   Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.

47.   Русак Н.А. Основи фінансового аналізу, — Мн: ООО ”Меркаванне”, 1995. — С.17-25.

48.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

49.   Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

50.   Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

51.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

52.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

53.   Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.

 


Додатки

Додаток А

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

Типова форма № КО-1

 

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

 

 

 

 

Затверджена наказом Мінстату

 

Код за

ЄДРПОУ

113285463

 

 

України від 15.02.96р. №51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРИБУТКОВИЙ КАСОВИЙ ОРДЕР

 

 

КВИТАНЦІЯ

Номер

доку-

мента

Дата

складання

Кореспонду-

ючий

рахунок,

субрахунок

Код

аналі-

тичного

обліку

Сума

Код

цільового

призна-

чення

до прибуткового касового

ордеру № 54

54

02.11.02

 

311

301

4775,00

 

Прийнято від

Іванова І. П. по чеку банку №718924

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийнято від

Іванова І. П. по чеку банку №718924

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

прізвище,  ім»я, по-батькові

 

 

Підстава

 

Заробітна плата, відрядження, господарчі потреби

Підстава

 

Заробітна плата, відрядження, господарчі потреби

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сума

Чотири тисячі сімсот сімдесят п’ять  гривень 00 коп.

 

 

 

 

 

Чотири тисячі сімсот сімдесят п’ять  гривень 00 коп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

прописом

 

 

Прописом

в тому числі ПДВ

.

 

 

 

 

 

в  т. ч. ПДВ:           .

 

Додаток

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 листопада 2002р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

Підпис

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

Одержав касир

 

Підпис

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Касир

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

Типова форма  № КО-2

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

 

 

 

 

Затверджено наказом Мiнстату України вiд 15.02.1996р. №54

Iдентифiкацiйний

 

 

 

 

 

 

 

код ЄДРПОУ

113285463

 

 

 

 

Код за УКУД

 

ВИДАТКОВИЙ КАСОВИЙ ОРДЕР

Номер

документа

Дата

складання

Кореспондуючий 

рахунок,

субрахунок

Код аналітичного обліку

Сума

Код

цільового

призначення

72

02.11.02

 

372

301

270,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видати

Ступко П.І.

 

 

 

 

 

 

Підстава:

Наказ №3 на відрядження

 

 

 

Сума:

Двісті сімдесят грн. 00 коп.

 

 

 

 

 

прописом

 

 

 

Додаток:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник   .   .

 

 

 

 

Головний  бухгалтер       .  .

Одержав

_______________________________________________________________________________________ грн. __________ коп.

 

 

 

прописом

 

 

 

 

 » ____ «  _______________ 2002       р.

 

 

 Підпис

_________________________

 

Паспорт: серiя    номер    виданий   .  .

 

 

Назва, номер, дата та мiсце видачi документу, який засвідчує особу одержувача

 

 

 

 

 

 

Видав касир

 

 

Сірко І. М.

 

 

 


Додаток В

ВАТ “Сіріалія Україна”(підприємство, організація)

Типова форма № КО-За

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Мінстату України

від 15 лютого 1996 року № 51

 

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ 113285463         Код за УКУД_________

 

ЖУРНАЛ РЕЄСТРАЦІЇ ПРИБУТКОВИХ ТА ВИДАТКОВИХ КАСОВИХ ДОКУМЕНТІВ 2002 р.

 

Прибутковий документ

Сума,

грн.

 

Примітка

 

 

Видатковий документ

Сума, грн.

 

Примітка

 

дата

номер

дата

номер

1

2

3

4

5

6

7

8

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

350

 

 

 

150

 

 

Оплата, фірма

ТОВ “Сапфір” за товар за накладною № 45

від 03. 04.2001 р.

 

03.04. 200 1 р.

 

 

 

345

 

 

 

500

 

 

Мостовому В. К.

на витрати на відрядження, наказ № 45 від

02.04.2001 р.

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

351

 

 

 

180

 

 

 

Михайленко П.П., виручка

 

 

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

346

 

 

 

1400

 

 

Оленеву B.C.

позика за договором № 35 від

29.03.2001 р.

03.04. 2001 р.

 

352

 

350

 

Карпін С.Я., повернення підзвітних сум

 

03.04. 2001 р.

 

347

 

280

 

Канському П.Р. у підзвіт на госппотреби

 

 


Додаток Г

Касова книга ВАТ “Сіріалія Україна”

Частина аркуша, що залишається в касовій книзі

(лицьовий бік)

Каса за «10» квітня 2002  р. Аркуш 63

Номер документа

 

Від кого одержано або кому видано

 

Номер кореспондую­чого рахунка

При­буток

 

Вибуток

 

1

2

3

4

5

 

Залишок на початок дня

120,00

X

ПКО

№ 101

Гуренко І.С.

 

372

 

80,00

 

 

 

ПКО

№ 102

Чек № 1285942

 

311

 

1390,00

 

 

 

ПКО

№ 103

ТОВ «Альфа»

 

361

 

260,00

 

 

 

ВКО

№ 448

ЗП, пл. від. № 5

 

661

 

 

 

200,00

 

ВКО

№ 449

Квитанція №…

 

311

 

 

 

850,00

 

ВКО

№ 450

Петрову A.I.

 

372

 

 

 

100,00

 

ВКО

№ 451

Сидорову Є. Г.

 

372

 

 

 

130,00

 

ВКО

№ 452

ЗП, пл. від. № 6

 

661

 

 

 

300,0

 

ВКО

№ 453

Петросяну Є.В.

 

661

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перенесення

 

1730,00

1630,00

Зворотний бік

Номер документа

 

Від кого одержано або кому видано

 

Номер кореспонду­ючого рахунка

Прибу­ток

 

Вибуток

 

1

2

3

4

5

 

 

 

Разом за день

1730,00

1630,00

Залишок на кінець дня

220,00

X

у тому числі на зарплату

100,00

X

Касир _________

Записи у касовій книзі перевірив та документи у кількості   девять чотири прибуткових та шість вибуткових одержав

Бухгалтер _______

Додаток Д

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

Журнал-ордер №1

за  листопад 2002 року

по кредиту рахунку 30 “Каса”

Дата

311

372

661

Разом по кредиту

1

2.11

 

590

4185

4775

2

6.11

4100

 

 

4100

Всього за місяць

4100

590

4185

8875

 

 

 


Додаток Е

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

Журнал-ордер №2

за  листопад 2002 року

по кредиту рахунку 31 “Рахунки в банках”

Дата

301

92

631

641

651

652

653

656

951

Разом по кредиту

1

2.11

4775

47,75

 

915

1340

105

105

43

 

7330,75

2

3.11

 

 

2475

 

 

 

 

 

 

2475

3

10.11

 

 

 

 

 

 

 

 

250

250

4

12.11

 

125

 

 

 

 

 

 

 

125

Всього за місяць

5076

264,8

3106

1556

1991

757

758

699

1201

10180,75

 

 


Додаток Ж

ВАТ “Сіріалія Україна”

 

Журнал-ордер №7

за  листопад 2002 року

по кредиту рахунку 372 “Розрахунки з підзвітними особами і аналітичні дані по цьому рахунку”

 

№ ав.звіту

Прізвище, ІП підзвітної особи

Сальдо на початок місяця

Видано під звіт

Разом по дебету

Відшкодовані, утримані невикористані суми

Використано з підзвітних сум

Разом по кредиту

Сальдо на кінець

Дебет

Кредит

Дата

Коррахунок

Сума

Дата

З кредита 372 у дебет 30

Дата подання

з кредиту 372 в дебет 92

Дебет

Кредит

1

46

Ступко П.І.

270

 

02.Лис

92

270

270

 

 

02.Лис

540

540

 

 

2

47

Симоненко М.І.

15

02.Лис

92

200

200

04.Лис

40

03.Лис

175

215

 

30

3

48

Івченко В.С.

120

 

02.Лис

92

120

120

 

 

03.Лис

300

300

 

60

Разом

 

390

15

 

 

590

590

 

40

 

1015

1055

 

90

 


Додаток Л

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ВАТ “Сіріалія Україна”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2002 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

100

110

 

первісна вартість

0 11

100

135

 

Знос

0 12

 

25

 

Незавершене будівництво

0 20

1000

1000

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

9418,9

8120,7

 

первісна вартість

0 31

470,9

490,8

 

Знос

0 32

9889,8

8611,5

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

10518,9

9230,7

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

2433,9

2927,6

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

607,6

653,9

 

первісна вартість

161

607,6

653,9

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

773,2

19,6

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

3814,7

3601,1

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

30

 

БАЛАНС

280

14333,6

12861,8

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

11000

11000

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

1042,54

966,4

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

121,06

90,0

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

12163,6

12056,4

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

0

8,6

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

0

8,6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

150

10

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

150

10

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

2006,1

770,12

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

 

 

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

3,9

4,68

 

з оплати праці

580

10

12

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

2020

786,8

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

14333,6

12861,8

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток М

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

 

 

бухгалтерського обліку 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Підприємство   ВАТ “Сіріалія Україна”

 

за

ЄДРПОУ

 

Коди

 

Територія

 

за

КОАТУУ

 

 

 

Орган державного управління

 

за

СПОДУ

 

 

 

Галузь  торгівля

 

за

ЗКГНГ

 

 

 

Вид економічної діяльності

 

за

КВЕД

 

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

Контрольна сума

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

 

 

про рух грошових коштів

 

 

 

 

     за    2002  р.

 

 

 

 

 

 

Форма № 3

 

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За попередній період

За звітний період

 

Стаття

Код

Надход-

Видаток

Надход-

Видаток

 

 

 

ження

 

ження

 

 

1

2

3

4

5

6

 

1. Рух коштів у результаті

 

 

 

 

 

 

операційної діяльності

 

 

 

 

 

 

Прибуток (збиток) від звичайної

 

 

 

 

 

 

діяльності до оподаткування

0 10

139,1

 

 

-1115,2

 

Коригування на:

 

 

 

 

 

 

амортизацію необоротних активів

0 20

475

x

438,5

х

 

збільшення (зменш.) забеспечень

0 30

 

32,6

8,6

 

 

збиток (прибуток) від нереалізова-

 

 

 

 

 

 

них курсових різниць

0 40

 

 

 

 

 

збиток (прибуток) від неопераційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

0 50

 

 

 

 

 

Витрати на сплату відсотків

0 60

 

х

 

х

 

Прибуток (збиток) від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності до зміни в чистих оборот-

 

 

 

 

 

 

них активах

0 70

598,8

 

274

 

 

Зменшення (збільшення):

 

 

 

 

 

 

оборотних активів

0 80

 

617,9

 

390,5

 

витрат майбутніх періодів

0 90

 

 

 

33,4

 

Зменшення (збільшення):

 

 

 

 

 

 

поточних зобов,язань

100

1349,9

 

 

753,7

 

доходів майбутніх періодів

110

0

0

 

 

 

Грошові кошти від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

120

1330,8

 

 

903,6

 

Сплачені:

 

 

 

 

 

 

відсотки

130

х

 

х

 

 

податки на прибуток

140

х

145

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

150

1330,8

 

 

903,6

 

Рух коштів від надзвичайних подій

160

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

170

1330,8

 

 

903,6

 

2. Рух коштів у результаті інвести-

 

 

 

 

 

 

ційної діяльності

 

 

 

 

 

 

Реалізація:

 

 

 

 

 

 

фінансових інвестицій

180

 

 

130

 

 

необоротних активів

190

 

x

49,1

x

 

майнових комплексів

200

 

 

 

 

 

Отримано:

 

 

 

 

 

 

відсотки

210

 

х

 

х

 

дивіденди

220

 

х

 

х

 

Інши надходження

230

 

х

 

х

 

Придбання:

 

 

 

 

 

 

фінансових інвестицій

240

х

 

х

 

 

необоротних активів

250

x

558,1

x

33

 

майнових комплексів

260

х

 

х

 

 

Інши платежі

270

х

 

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

280

 

558,1

146,1

 

 

Рух коштів від надзвичайних подій

290

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від інвестиційної

 

 

558,1

146,1

 

 

діяльності

300

0

 

 

 

 

3. Рух коштів у результаті фінан-

 

 

 

 

 

 

сової діяльності

 

 

 

 

 

 

Надходження власного капіталу

310

 

х

 

х

 

Отримані позики

320

 

х

 

х

 

Інши надходження

330

140

х

 

х

 

Погашення позик

340

х

140

х

 

 

Сплачені дивіденди

350

х

 

х

 

 

Інші платежі

360

х

 

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

370

0

 

 

 

 

Рух коштів від надзвичайних подій

380

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від фінансової

 

 

 

 

 

 

діяльності

390

0

 

 

 

 

Чистий рух коштів за звітний період

400

772,5

 

 

757,5

 

Залишок коштів на початок року

410

0,6

x

773,2

х

 

Вплив зміни валютних курсів на зали-

 

 

 

 

 

 

шок коштів

420

0,1

x

3,9

 

 

Залишок коштів на кінець року

430

773,2

x

19,6

х

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

 

 

 

 

 

Керівник

 

 

підпис

 

 

Головний бухгалтер

 

підпис

 


Додаток П

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ВАТ “Сіріалія Україна”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2002 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

18946,8

17053,0

 

Податок на додану вартість

0 15

(2885,2)

(2480,6)

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

(95,9)

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

15965,7

14572,4

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

(10193,1)

(9883,3)

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

5772,6

4689,1

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

2868,5

2874,2

 

Адміністративні витрати

0 70

(2573,1)

(1354,3)

 

Витрати на збут

0 80

(3869,2)

(2604,2)

 

Інші операційні витрати

0 90

(2927,6)

(2855,1)

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

 

749,7

 

збиток

105

(728,8)

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

0,2

 

Інші доходи

130

32,3

2,4

 

Фінансові витрати

140

(291,8)

(140,6)

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

(312,4)

(361,0)

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

 

250,7

 

збиток

175

(1300,8)

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

185,6

(154,1)

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

 

96,7

 

збиток

195

(1115,2)

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

60,6

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

(18,2)

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

 

139,1

 

збиток

225

(1115,2)

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

17722,6

7065,9

 

Витрати на оплату праці

240

1762,4

1863,9

 

Відрахування на соціальні заходи

250

629,1

608,7

 

Амортизація

260

398,3

263,8

 

Інші операційні витрати

270

2927,6

4276,7

 

Разом

280

23440,0

14079,0

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток Р

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Движения документа АвансовыйОтчет № Сі-0000001 от 02.11.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дт

Субконто Дт

Кт

Субконто Кт

Валюта

Кол-во

Вал. сумма

Сумма

Ж

Курс

Комментарий

 

 

Фирма

 

 

1

92

3 Адміністративні витрати

 

 

37.2

16 Ступко

 

 

 

 

 

 

540,00

АВ

Витрачено по аванс. звіту  Ступко

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Движения документа АвансовыйОтчет № Сі-0000002 от 03.11.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дт

Субконто Дт

Кт

Субконто Кт

Валюта

Кол-во

Вал. сумма

Сумма

Ж

Курс

Комментарий

 

 

Фирма

 

 

 

1

92

3 Адміністративні витрати

 

 

37.2

17 Симоненко

 

 

 

 

 

 

175,00

АВ

Витрачено по аванс. звіту  Симоненко

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Движения документа АвансовыйОтчет № Сі-0000003 от 05.11.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дт

Субконто Дт

Кт

Субконто Кт

Валюта

Кол-во

Вал. сумма

Сумма

Ж

Курс

Комментарий

 

 

Фирма

 

 

1

92

3 Адміністративні витрати

 

 

37.2

18 Івченко

 

 

 

 

 

 

300,00

АВ

Витрачено по аванс. звіту  Івченко

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 


Додаток С

 


ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

 

Картка рахунку: 30.1

 

 

 

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

Дата

Документ

Операції

Дебет

 

Кредит

 

Текущее сальдо

 

 

 

Рахун.

Сума

Рахун.

Сума

 

 

Сальдо на 01.11.02

 

 

 

 

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Каса

Поточний рахунок

30.1

4,775.00

31.1

 

Д

4,775.00

02.11.02

Операція 128

                                                 

Ступко

Каса

37.2

 

30.1

270.00

Д

4,505.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

 

 

270.00

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Симоненко

Каса

37.2

 

30.1

200.00

Д

4,305.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

 

 

200.00

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Івченко

Каса

37.2

 

30.1

120.00

Д

4,185.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

 

 

120.00

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Максименко

Каса

66.1

 

30.1

4,185.00

 

 

05.11.02

Операція 129

                                                 

Каса

Симоненко

30.1

40.00

37.2

 

Д

40.00

06.11.02

Операція 130

                                                 

Каса

30.1

4,100.00

70.1

 

Д

4,140.00

06.11.02

Операція 130

                                                 

Поточний рахунок

Каса

31.1

 

30.1

4,100.00

Д

40.00

Обороти за період

 

 

8,915.00

 

8,875.00

 

 

Сальдо на 30.11.02

 

 

40.00

 

 

 

 

 

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

 

Картка рахунку: 37.2

 

 

 

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

Дата

Документ

Операції

Дебет

 

Кредит

 

Текущее сальдо

 

 

 

Рахун.

Сума

Рахун.

Сума

 

 

Сальдо на 01.11.02

 

 

375.00

 

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Ступко

Каса

37.2

270.00

30.1

 

Д

645.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

270.00

 

 

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                  

Симоненко

Каса

37.2

200.00

30.1

 

Д

845.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

200.00

 

 

 

 

 

02.11.02

Операція 128

                                                 

Івченко

Каса

37.2

120.00

30.1

 

Д

965.00

 

 

В валюте :Гривня

 

 

120.00

 

 

 

 

 

02.11.02

АвО Сі-0000001

Авансовий звіт: Ступко                           

Адміністративні витрати

Ступко

92

 

37.2

540.00

Д

425.00

03.11.02

АвО Сі-0000002

Авансовий звіт: Симоненко                        

Адміністративні витрати

Симоненко

92

 

37.2

175.00

Д

250.00

05.11.02

Операция 129

                                                 

Каса

Симоненко

30.1

 

37.2

40.00

Д

210.00

05.11.02

АвО Сі-0000003

Авансовий звіт: Івченко                          

Адміністративні витрати

Івченко

92

 

37.2

300.00

К

90.00

Обороти за період

 

 

590.00

 

1,055.00

 

 

Сальдо на 30.11.02

 

 

-90.00

 

 

 

 


Додаток Т

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

Сформован 30.11.02 о 14:50:11

Обороти по рахунку 37.2

 

 

 

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

Период

Нач.ост.Деб.

Нач.ост.Кред.

30

Деб.Оборот

30

92

Кред.Оборот

Кон.ост.Деб.

Кон.ост.Кред.

Ноябрь 2002 г.

375.00

 

590.00

590.00

40.00

1,015.00

1,055.00

-90.00

 

Разом

375.00

 

590.00

590.00

40.00

1,015.00

1,055.00

-90.00

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

 

Сформован 30.11.02 о 14:52:24

 

 

Обороти по рахунку 30.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Период

Нач.ост.Деб.

Нач.ост.Кред.

31

37

70

Деб.Оборот

31

37

66

Кред.Оборот

Кон.ост.Деб.

Кон.ост.Кред.

Ноябрь 2002 г.

 

 

4,775.00

40.00

4,100.00

8,915.00

4,100.00

590.00

4,185.00

8,875.00

40.00

 

Разом

 

 

4,775.00

40.00

4,100.00

8,915.00

4,100.00

590.00

4,185.00

8,875.00

40.00

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

Зформован 30.11.02 о 14:56:57

 

 

 

 

Журнал-ордер и Відомість по счету 30.1 Каса в нацiональнiй валютi

 

 

 

 

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата

 

Змiст

Поч.зал.Деб.

Поч.зал.Кред.

31

37

70

Деб.Оборот

31

37

66

Кред.Оборот

Кiн.зал.Деб.

Кiн.зал.Кред.

02.11.02

 

 

 

 

4,775.00

 

 

4,775.00

 

 

 

 

4,775.00

 

02.11.02

 

 

4,775.00

 

 

 

 

 

 

270.00

 

270.00

4,505.00

 

02.11.02

 

 

4,505.00

 

 

 

 

 

 

200.00

 

200.00

4,305.00

 

02.11.02

 

 

4,305.00

 

 

 

 

 

 

120.00

 

120.00

4,185.00

 

02.11.02

 

 

4,185.00

 

 

 

 

 

 

 

4,185.00

4,185.00

 

 

05.11.02

 

 

 

 

 

40.00

 

40.00

 

 

 

 

40.00

 

06.11.02

 

 

40.00

 

 

 

4,100.00

4,100.00

 

 

 

 

4,140.00

 

06.11.02

 

 

4,140.00

 

 

 

 

 

4,100.00

 

 

4,100.00

40.00

 

Разом

 

 

 

 

4,775.00

40.00

4,100.00

8,915.00

4,100.00

590.00

4,185.00

8,875.00

40.00

 

 


 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 

 

 

 

Зформован 30.11.02 о 15:04:10

 

 

Журнал-ордер и Відомість по счету 37.2 Розрахунки з пiдзвiтними особами

 

 

 

 

Ноябрь 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата

Документ

Змiст

Поч.зал.Деб.

Поч.зал.Кред.

30

Деб.Оборот

30

92

Кред.Оборот

Кiн.зал.Деб.

Кiн.зал.Кред.

02.11.02

Операция №128

 

375.00

 

270.00

270.00

 

 

 

645.00

 

02.11.02

Операция №128

 

645.00

 

200.00

200.00

 

 

 

845.00

 

02.11.02

Операция №128

 

845.00

 

120.00

120.00

 

 

 

965.00

 

02.11.02

АвансовыйОтчет №Сі-0000001

Авансовий звіт: Ступко

965.00

 

 

 

 

540.00

540.00

425.00

 

03.11.02

АвансовыйОтчет №Сі-0000002

Авансовий звіт: Симоненко

425.00

 

 

 

 

175.00

175.00

250.00

 

05.11.02

Операция №129

 

250.00

 

 

 

40.00

 

40.00

210.00

 

05.11.02

АвансовыйОтчет №Сі-0000003

Авансовий звіт: Івченко

210.00

 

 

 

 

300.00

300.00

-90.00

 

Разом

 

 

375.00

 

590.00

590.00

40.00

1,015.00

1,055.00

-90.00

 


Додаток У

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

 АКП 01 02

Аналіз рахунку по датам: 37.2

 

4 Квартал 2002 г.

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

31.10.02

Нач. сальдо

 

 

 

0

390.00

15.00

 

Обороты

390.00

15.00

 

Кон. сальдо

375.00

 

02.11.02

Нач. сальдо

375.00

 

 

30

590.00

 

 

92

 

540.00

 

Обороты

590.00

540.00

 

Кон. сальдо

425.00

 

03.11.02

Нач. сальдо

425.00

 

 

92

 

175.00

 

Обороты

 

175.00

 

Кон. сальдо

250.00

 

05.11.02

Нач. сальдо

250.00

 

 

30

 

40.00

 

92

 

300.00

 

Обороты

 

340.00

 

Кон. сальдо

-90.00

 

 

ВАТ «Сіріалія Україна»

АКП 01 01

Аналіз рахунку по датам: 30.1

 

4 Квартал 2002 г.

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

02.11.02

Нач. сальдо

 

 

 

31

4,775.00

 

 

37

 

590.00

 

66

 

4,185.00

 

Обороты

4,775.00

4,775.00

 

Кон. сальдо

 

 

05.11.02

Нач. сальдо

 

 

 

37

40.00

 

 

Обороты

40.00

 

 

Кон. сальдо

40.00

 

06.11.02

Нач. сальдо

40.00

 

 

31

 

4,100.00

 

70

4,100.00

 

 

Обороты

4,100.00

4,100.00

 

Кон. сальдо

40.00

 


 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.